PDA

View Full Version : Слаб обхват на Ключа - АР 147



zombiran
08-06-2013, 21:20
Здравейте, колеги. От доста време се каня да напиша за този проблем, но вече се реших, че взе да не се трае. Проблема е следния.

Имам 2 ключа за колата, единия от както съм я купил изобщо не работи ( да отключва/заключва) иначе си паля колата нормално с него. Другия отваря, но с голям зор и то трбява да съм до прозореца на колата за да хвани. И на двете си светят диодите при натискане на копчетата. Дистанционното е с 3-те копчета.

Какво съм опитвал до сега.
1. Смяна с нова батерия - Няма промяна
2. Отваряне и оглеждане на платката (почистване). Платката е 6 отвътре. Всичко си е запоено и си е на мястото и на двете дистанционни. - Няма промяна
3. Търсих при бушоните антена, намерих едно кабелче с букса, но нищо повече.

Ключа, който работеше почва да дава фира и той.. преди, ако отварях/затварях от 2-3 опита сега го прави от 9-10 или изобщо не иска.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако е как се оправя обхвата на тези дистанционни. Благодаря. Колата е от подписа.

tdy
08-06-2013, 21:47
При мен беше същото, аз си взех нова аларма, защото моята дори не издаваше звуци.

zombiran
08-06-2013, 22:47
При мен беше същото, аз си взех нова аларма, защото моята дори не издаваше звуци.

И аз това съм замислил, но исках преди това да съм сигурен че няма решение на проблема.

Това дали ще може да ми го сложат и да си работи всичко отделно... Там багажник/отключване/заключване..

Описание на аларамата:
* Аларма сигнал - ултразвуков сензор, шок сензор
* Дистанционно включване / изключване
* Дистанционно локализиране на автомобил
* Тих режим аларма
* Автоматично повторно включване "
* Анти грабеж
* Аларма памет
* Auto централно заключване
* Внимание при необичайна ситуация
* Внимание неправилно затворени врати
* 2-степенната шок сензор, сигнал за различните въздействия
* Анти-код за защита на сканиране
* 3 бутона предавател с моден дизайн

D22DJ
08-06-2013, 23:12
Да не те излъжа колега, но май проблема е в самите бутончета на алармата. На мен три пъти ми ги презапойваха , работят за няколко дни и после пак мъка.

Това дето си го показал кви пари е?

tdy
08-06-2013, 23:25
Да ще стане, само пренасяш чипа от старата в новата кутия, а ключа е на щифт, при мен се отваря багажника като задържа 3 секунди бутона за отключване, но на тази аларма маи си има такъв бутон :)

Spunky
08-06-2013, 23:36
А добре де, няма ли някакво решение на проблема с оригиналните си ключове.... ?
При мен си отваря/затваря(засега) без проблем вратите, но ако искам да вдигна или сваля прозорците е мъка голяма(трябва чисто до вратата да отида)....
Иначе като натискам и задържам копчетата по дистанционното лед индикатора мига...
предполагам някъде по антените/приемниците е проблема, но не знам къде се намира приемника на колата...

BO
09-06-2013, 00:06
А добре де, няма ли някакво решение на проблема с оригиналните си ключове.... ?
При мен си отваря/затваря(засега) без проблем вратите, но ако искам да вдигна или сваля прозорците е мъка голяма(трябва чисто до вратата да отида)....
Иначе като натискам и задържам копчетата по дистанционното лед индикатора мига...
предполагам някъде по антените/приемниците е проблема, но не знам къде се намира приемника на колата...
Просто като отключваш от малко по-отдалече, когато ключа е на границата на разстоянието, опираш го до брадичката ти отдолу и воала.
Може и да увеличиш двойно разстоянието. :grin:

zombiran
09-06-2013, 07:48
Да не те излъжа колега, но май проблема е в самите бутончета на алармата. На мен три пъти ми ги презапойваха , работят за няколко дни и после пак мъка.

Това дето си го показал кви пари е?

26лв. от продавалника. Напиши "модул централно заключване"

---------- Post added at 07:47 ---------- Previous post was at 07:46 ----------


Да ще стане, само пренасяш чипа от старата в новата кутия, а ключа е на щифт, при мен се отваря багажника като задържа 3 секунди бутона за отключване, но на тази аларма маи си има такъв бутон :)

Под чипа имаш предвид това, където е като капсулка за имобилайзера ли ?

---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:47 ----------


Просто като отключваш от малко по-отдалече, когато ключа е на границата на разстоянието, опираш го до брадичката ти отдолу и воала.
Може и да увеличиш двойно разстоянието. :grin:

И отстрани главата слагах... къде ли не... нямя оправия.. а и да стане това си е временно решение :)

nastybg
09-06-2013, 11:04
26лв. от продавалника. Напиши "модул централно заключване"

26лв за алармата+бушони+2 дистанционни+сирена и кабели :no: ...... Това е цигания предназначена, за хората, чийто ключове за колата са като от поща, да се правят на тЕрикати като си оставят ключа на масата у кафенИето. С две думи имате оригинални ключове, който се отварят и искате да сложите оригиналната платка в тази цигания. Първо НЕ няма да стане и второ тези ключове след 100-тина паления с тях и 1 изпускане се чупат като вафла куку-руку. Ако искаш да имаш сирена отиваш при алармаджия слагаш една хубава аларма за 100-120лв. с дистанционно и готово.

zombiran
10-06-2013, 08:31
Мен ако питаш и 1лв не ми се дава като имам 2... ама като 1 минута седя пред колата и немога да я отворя с оригиналното си дистанционно какво да правя. Аларама не искам... искам дистанционно да ми отключва само колата и багажника отделно... това е което искам :D Да разбирам че няма оправия този проблем.

zombiran
10-06-2013, 11:52
Ново 20, оказа се че и 2-та ключа си работят нормално, хващат от първия път. Но трябва да съм вътре в колата и ключа да е максимално близо до отсека с бушоните. Някакви предположения, какво отзаде може да е проблема за слабия обхвата? Ако някой е снимал какво се крие зад бушоните би ли постнал снимката да видя какво има горе долу там. :) Мерси

D22DJ
10-06-2013, 12:03
Пак ще вметна, моят ключ беше същият. Отиди при някой който се занимава с такива неща или сервиз за електроника. Поискай да ти сменят трите бутончета на платката. Аз така и не стигам да го направя, но последният път след като ги презапоиха, ключа бачкаше седмица горе долу.
Проблема не е в колата а в ключа. Търси там решението.

don_pepone
10-06-2013, 12:25
Копченцата струват стотинки. А ако нее от тях трябва да се види самият модул на алармата дали има за регулиране на обхвата или да му се види антенката дали ОК , но това от човек който се занимава с такива неща.

zombiran
10-06-2013, 12:32
Къде могат да се намерят въпросните копчета ? Какъв тип магазини ? За авточасти или електроника ?

digitalundgrd
10-06-2013, 12:32
И моят ключ беше така, но като сменяхме ЕКУ-то от 1.6 на 2.0, отворихме ключа и разни джиджавки (дали не беше антената в ключа) се разхождаха вътре. Бобо ги презапои и до сега (2 години вече) колата се отваря и затваря с оригиналния ключ и централно. Като максималния обхват, при който лови е около 20-тина метра.

Така, че наистина проблема е в ключа, а не в колата!

don_pepone
10-06-2013, 12:36
Къде могат да се намерят въпросните копчета ? Какъв тип магазини ? За авточасти или електроника ?

Мисля че навсякъде където продават или монтират автоаларми трябва да има.

zombiran
10-06-2013, 12:38
Добре, колеги. Ще дам ключа на някой да го погледне и ще пиша след това какво е станало ;). Благодаря.

i 147
12-07-2013, 22:27
по този повод дали знае някой откъде може да се намери здрав корпус на оригинален ключ! ? благодаря предварително на всички!

infineon
13-07-2013, 11:35
Къде могат да се намерят въпросните копчета ? Какъв тип магазини ? За авточасти или електроника ?

Щом светка диода няма как да е от бутончето. Ако не дава контакт няма да светка и диода- логично е.

Аз го имам същия проблем- хваща от съвсем близо.

Тествах дистанционното в службата на спектрален анализатор да видя какво излъчва- резултата е че излъчва доста широк спектър на лента от няколко мегахерца с ниско ниво.
Сравних го с излъчването на ключа на нова шкода- сигнала при нея беше съвсем тесен и с високо ниво.

Проблема е по предавателната част на ключа- не знам точно на кой елемент се дължи, нямам схема, но проблема е 100 % там.

marshal_tr
19-07-2013, 12:49
Нова коруба може да намериш в Баумакс Люлин за 40 лв аз там направих на моя ключ! Поздрави

zombiran
20-07-2013, 00:47
Нова коруба може да намериш в Баумакс Люлин за 40 лв аз там направих на моя ключ! Поздрави

коруба ? какво ще рече ?

ivaylomezda
14-07-2015, 01:55
Пичове искам да попитам имам алфа 147 и два ключа единият е с 2 бутона но не искат да работят не е от батерия мисля че е от платката какво е решението може ли да се подмени тази платка да си закупи от накъде ?! :unsure:

krissr
14-07-2015, 08:55
могат да ти програмират нова платка- друга но ще ти струва над 200 лв сигурно...

Zaxx
14-07-2015, 09:16
Пичове искам да попитам имам алфа 147 и два ключа единият е с 2 бутона но не искат да работят не е от батерия мисля че е от платката какво е решението може ли да се подмени тази платка да си закупи от накъде ?! :unsure:

На 147-цата от подписа ми се оказа, че просто ключа трябва да се преобучи. И аз си мислех, че няма батерия и след като я смених, пак не работеше. Реших, че е платката, но като отидох при ключар само пъхна ключа в едно устройство и каза, че си работи и иска само преобучаване. Ако имаш кода е по - евтино и става почти веднага. В моя случай се наложи да му оставя колата за един следобед за да разбере кода като се връзва към колата. Ако искаш пиши на лично да ти обясня как и къде(ако си от София де) го направиха преди да сменяш платката.