PDA

View Full Version : Проблем с прозорец на 155



Lunov
09-06-2013, 23:52
Здр Колеги.
Предварително се извинявам ако не съм оцелил точно каде да публикувам темата.
Проблема ми е следния:
Предното дясно ел. стъкло отказа да се вдига /сваля се без проблем/
Изваждам копчето, размърдвам буксата 2-3мин и после тръгна с леко прекъсване.
имал ли е някой подобен проблем или съвет за отстраняване на проблема ?

nicola 59
10-06-2013, 01:53
Здрасти колега кажи каква е колата и прозареца автоматичен ли е или е само електрически.

don_pepone
10-06-2013, 08:55
Ако е 155-ца , има една кутийка под пластмасата в ляво от волана (където е врътката за реглаж на фаровете) , пластмасовият капак се държи на 2 винта отстрани откъм вратата и на два чопа откъм седялката. Махаш капака и има черна кутийка, тънка с щампа фият ланча на нея. Кутийката се пада "залепяна" горе като погледнеш откъм седялката. та тази кутийка е модулът за Ел. прозореца на шоферската врата и в нея има две релета (водят се голи релета) които управляват прозореца понеже само той е автомат. та провери си тези релета,че обикновенно те правят проблем,след като казваш че си чистил буксата и копчето и не сее оправило.

mimouzunov
10-06-2013, 15:07
Ако е 155-ца , има една кутийка под пластмасата в ляво от волана (където е врътката за реглаж на фаровете) , пластмасовият капак се държи на 2 винта отстрани откъм вратата и на два чопа откъм седялката. Махаш капака и има черна кутийка, тънка с щампа фият ланча на нея. Кутийката се пада "залепяна" горе като погледнеш откъм седялката. та тази кутийка е модулът за Ел. прозореца на шоферската врата и в нея има две релета (водят се голи релета) които управляват прозореца понеже само той е автомат. та провери си тези релета,че обикновенно те правят проблем,след като казваш че си чистил буксата и копчето и не сее оправило.

Абе тои маи питащия е написъл ,че след като си поиграе с буксата на копчето след това е заработило за малко стъклото... Предлагам първо с мостче да даде на късо пиновете за да се елиминира самото копче!

don_pepone
10-06-2013, 16:58
Съгласен съм с това ти предложение,ма му написах всичко това понеже не го разбрах точно дали след разбутването (размърдване) на буксата се е оправило,че малко сложно ми се видя обяснението :)

Lunov
20-06-2013, 19:22
Съгласен съм с това ти предложение,ма му написах всичко това понеже не го разбрах точно дали след разбутването (размърдване) на буксата се е оправило,че малко сложно ми се видя обяснението :)

Само искам да се поправя,че е десен прозорец.
А щом е трудно обяснено мога да го напиша по лесно .
След като "разбутам" буксата , с прекъсване трудно но тръгва/ но по-скоро проблема е при вдигане на прозореца/.

don_pepone
20-06-2013, 19:58
Ами колега взрианта ти е да вземеш хубав контактен спрей (да нее WD40) и да напръскаш хубаво и после да я включиш и изключиш някоко пъти , след това ако инмаш желание потърси кдъе е хваната към купето масата (минуса) който е за този прозорец и я зачисти и нея. Кат следващо действие ти препоръчвам да свалиш кората и да направиш същото с буксата на самото елекро,моторче и да си гресираш пружината във водача на прозореца.

Alexanderbb
20-06-2013, 20:34
Ами колега взрианта ти е да вземеш хубав контактен спрей (да нее WD40) и да напръскаш хубаво и после да я включиш и изключиш някоко пъти , след това ако инмаш желание потърси кдъе е хваната към купето масата (минуса) който е за този прозорец и я зачисти и нея. Кат следващо действие ти препоръчвам да свалиш кората и да направиш същото с буксата на самото елекро,моторче и да си гресираш пружината във водача на прозореца.

И с WD40 става перфектно. И да напръска едното хубаво вътре самото копче

Dimicha
20-06-2013, 23:48
Аз имам подобен проблем с ел. стъклата-най-вече с дясното. По едно време отказа да мърда. За проба размених копчетата, тръгна. Според мен проблемът е изцяло в копчетата-аз отворих вандалски копчето,зачистих медните пластинки вътре и тръгна. Може и да има някъде другаде по веригата проблем, не знам, като меря обаче волтаж на буксата на ел. моторчето ми дава над 12 волта, което ме кара да си мисля, че все пак стига ток. Ако има някакво съпротивление по веригата, сигурно няма да има 12 волта, а по-малко.

P.S. Миналата година разглабяхме на един приятел Golf 4-ката заради скчупени държачи на стъклото. Няма такава гадория, колата е с две жила, които обаче са намотани на една и съща макара на моторчето, самото пък е забито директно на механизма и няма как да извадиш само моторчето, без да разбуташ макарата...ужас и кошмар-омазахме я яко тогава. В сравнение с това 155-цата е бетон-един държач, движещ се по релса и всичко почти е метално, няма мърдане. Е, да, бавни са ни стъклата, но проблемът е в тоците...

qkimov
21-06-2013, 11:21
[QUOTE=Dimicha;Е, да, бавни са ни стъклата, но проблее.мът е в тоците...[/QUOTE]
В тоя ред на мисли нормално ли е пасажерското (дясното)стъкло да се вдига значително по-бавно от шофьорското ми стъкло и ако не е то къде е проблема?

Lunov
21-06-2013, 13:12
В тоя ред на мисли нормално ли е пасажерското (дясното)стъкло да се вдига значително по-бавно от шофьорското ми стъкло и ако не е то къде е проблема?
: Спам:

Dimicha
21-06-2013, 14:57
В тоя ред на мисли нормално ли е пасажерското (дясното)стъкло да се вдига значително по-бавно от шофьорското ми стъкло и ако не е то къде е проблема?

И при мен е така-дясното се вдига значително по-бавно. Не знам какъв е проблемът, според мен е електрически, моторчетата са еднакви, стъклата са еднакви, няма друга логика

nicola 59
21-06-2013, 15:26
И при мен е така-дясното се вдига значително по-бавно. Не знам какъв е проблемът, според мен е електрически, моторчетата са еднакви, стъклата са еднакви, няма друга логика

То при всички коли е така понеже шоферския прозорец е по износен и водачите са по хлабави и е по бърз от другия

Lunov
23-06-2013, 23:15
значи, ще пробвам копчето със спрейче и ще констатирам резултат :jumping:

mimouzunov
25-06-2013, 15:56
значи, ще пробвам копчето със спрейче и ще констатирам резултат :jumping:

По-нагоре ти писаха за WD40... Избягваи го за електрически вериги това!!
Купи си контактен спрей!!!
(А най-добре ако може да се почисти механически)