PDA

View Full Version : Отваряне на ключ



mitkomeg
10-06-2013, 11:25
Момчета, колата я взех с 3 ключа.Двата са от тия червените сгъваемите + един пак червен но е обикновен ключ без нищо със емблема на алфа.Обаче от тия сгъваемите само единия работи.Смисъл само единия отключва и заключва с бутона.Мерих му батерията(на неработещия)-2,8-3V някъде беше и при натискане диода на ключа не мига изобщо.Та как се отварят тия ключове да видя какво става вътре-спойки разни и т.н.

IvoKrustev
10-06-2013, 11:59
Здравей ,колега , мисля че мога да ти бъда в помощ. Сгъваемите ключове се отварят след като се отвие едно винтче под емблемата на алфа , която трябва много внимателни да се махне след това леко се отваря ключа трябва да има по една щипка във краищата ,най-вероятно или някое копче се е отлепило от платката или просто платката със годините се е отместила и копчетата(гумените) не натискат правилно тези на платката. Аз имах същия проблем и с малко търпение и внимание проблема се решава. Поздрави.

mitkomeg
10-06-2013, 14:40
Супер, Благодаря много колега!
Ще го разкостя след малко.Не ми мина и през ума, че под емблемата има винт :)

ivaylo
10-06-2013, 14:45
колега като го отвориш виж да не се е разпоил някой бутон. ако не е това прегледай зза студени спойки.

mitkomeg
10-06-2013, 16:34
Да де аз за това го отворих главно.Проблема е решен(поне така си мисля де хахаха).Явно все пак батерията е издухана.Показва 2,9V но не работи с нея.Размених батериите с работещия ключ(3,1V) и хоп взе да мига диода но не съм ходил до колата да видя дали ще има някаква реакция.Надявам се само при това незнайно колко дълго време без ток да не си е забравил кода за имобилайзера и пак да не работи...но това ще се разбере по-късно като скоча до колата да проверя.Ако работи супер...ставам с 3 работещи ключа.

ecotronic
10-06-2013, 16:38
Сигурно имаш впредвид кода на дистанционното. Защото кода на имобилайзера няма нищо общо с батерията и изобщо с дистанционното за централното заключване.

mitkomeg
10-06-2013, 18:04
Сигурно имаш впредвид кода на дистанционното. Защото кода на имобилайзера няма нищо общо с батерията и изобщо с дистанционното за централното заключване.
Ами да не знам при тия коли как е ... но да това имам предвид :)