PDA

View Full Version : Климатик проблем 156 1.8



jordan_kn
11-06-2013, 22:55
Здравейте,

Имам много странен проблем с климатика в градски условия - София. Когато го пусна да работи в града температурата ми се качва на около 105 градуса, втората черта след 90 градуса. Когато карам извън градско всичко е нормално. Знаете ли дали има датчик например, който включва двете перки веднага след като се включи климатика. Или ако се сещате за друг възможен проблем. Ходих до няколко майстора и всички викат карай, то е нормално ... :)

undy
12-06-2013, 00:08
Първа степен на вентилаторите работи ли ти?
Да не би да не работи и за това да ти качва толкова температурата.
Да знаеш,че и уредите послъгват.

ecotronic
12-06-2013, 09:15
Провери дали с включването на климатика се включват вентилаторите на първа степен. Възможно е и проблемът да се дължи на мръсни радиатори.

jordan_kn
15-06-2013, 07:51
Да, с включването на климатика и се пуска първа степен на вентилатора. Но се чудя дали не трябва втора степен да се пусне. Иначе тези дни я откарах да я видят и казаха, че всичко и било ок. Датчика показва нормални температури.. вече незнам какво може да е. Днес ще пробвам да измия хубаво радиатора и ще тествам.

undy
15-06-2013, 10:50
Това с радиатора не е лоша идея.Иначе точно първа степен трябва да работи,при пуснат климатик.Датчика може да си показва точно,но самия уред в купето може да те лъже.Така че всичко май си е в ред.

ecotronic
15-06-2013, 20:08
Не мий радиаторите на пароструйка, защото силната струя мачка ламелите и става по-зле,

jordan_kn
17-06-2013, 22:16
Говорих с колеги с други коли и на всички им се пуска втората степен на перката при пускане на климатика. При мен се пуска първата степен на вентилатора. Явно проблема е тук. Доколкото разбрах дали това се регулира от компютъра и тези дни ще я гледат.

PinkPanter
19-06-2013, 10:44
Говорих с колеги с други коли и на всички им се пуска втората степен на перката при пускане на климатика. При мен се пуска първата степен на вентилатора. Явно проблема е тук. Доколкото разбрах дали това се регулира от компютъра и тези дни ще я гледат.
Алфа с един вентилатор - първа степен. Включва ли ти се втора степен е проблемът ти, т.е имаш ли въобще втората степен?

ZaRoo
19-06-2013, 10:59
На климатик тръгва 2 степен задължително

redshark
19-06-2013, 11:20
При пускане на климатика се пуска първа степен. А при по-висока температура и налягане тога тръгва 2-ра степен.. пробвай да откачиш датчика за температура който е на термостата и трябва веднага да се вклиючи 2 ра степен.