PDA

View Full Version : проблем с централното 156 2.4jtd



miroslav156
14-06-2013, 20:29
колеги имам доста гаден проблем с централното..прибирам се вечерта заключвам си колата всико точно на другия ден трагвам за работа натискам копчето да отключа и само изпилка алармата пробвах с ключа и ми отключи само моята врата и от тогава нямам никакво централно всички бушони са здрави акумулатор вадих и ништо не се оправя на другия ден ми спряха и предните ел стакла халогените плафоните...на вечерта стаклата се оправиха заедно с халогените и плафоните после пак отказаха а централното така и не трагна нито заключва нито отключва някой ако е имал подобен проблем ще сам му благодарен ако сподели как го е решил

mirchozo
14-06-2013, 22:16
Имаше някакъв модул за централното, ел стъклата и не се сещам още какво..., намира се под жабката мисля, там също има и бушончета, можеш да ги провериш дали са здрави. Жабката се вади като махнеш пласмаските около пантите, после с кръстата отверка се отвиват, внимава се също и за кабелите на плафона и бутона за плафона които ще видиш след като издърпаш леко напред жабката.
Най-лесно ще е ако пробваш с нов модул, има доста пръснати на части коли в раздела, можеш да се оговориш с някой колега който ти е наблизо и пред него пробваш и така...

miroslav156
14-06-2013, 22:28
ми колега аз четах едни стари теми но никой не беше писал как си е решил проблема и от какво точно е бил.. а за тази платка (модул) аз сам я разглобил аще вчера чистих я но ништо тази зад жабката

barash
14-06-2013, 22:44
Колега пробвай да размърдаш сервизните бушони(тези от ляво на волана)
2 на брой са,при мен така се оправи от време на време се бъгва нещо.

miroslav156
14-06-2013, 23:02
всички сам ги вадил един по един да ги провере даже и тгоре има още джа реда и тях проверявах всичко здраво

lubo_red
15-06-2013, 09:54
Развърти гайката на кабелите които влизат в вратата понякога клеясват от влага и спира да работи централното....развърташ-издърпваш и завърташ,при мен така се оправя.Пробвай на всичките врати профилактично....

ecotronic
15-06-2013, 18:21
На въпросния бял модул зад жабката има 3 букси. Една от трите е с 18 пина. Премери на пин №8 дали има +12V

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1371309575f.jpg

miroslav156
16-06-2013, 02:06
е това с меренето трябва да намеря кой да ми го измери че аз нито има с какво нито мога да го измеря но благодаря за отговорите ще потарся някои да го измери поне ще е лесно че сега карам с свалена жапка.А само да отбележа че когато свалих жапката и натиснах копчето за заключване се чуваше да цъка някоя реленце.. те са 6 на брой 4 за прозорците по две за прозорец дигане и сваляне и другите две предполагам са за зак. и отключване кагато натисна с пръста тези за прозорците работят слизат и се дигат а когато пробвам от копчетата на вратата не работят

miroslav156
21-06-2013, 00:05
момчета смених платката зад жапката всичко трагна стакла халогени плафони но централното пак не си работи чуват се как цакат реленцата но не може да заключи нито отключи

ecotronic
21-06-2013, 10:09
Свържи една пробна лампа (примерно крушка от габарит) между пинове 4 и 5 от буксата (буксата трябва да е включена в модула) , която съм посочил по-горе и виж дали тя светва всеки път, когато трябва да сработи централното.