PDA

View Full Version : Проблем с вариатор или ?



gogo1975
15-06-2013, 00:29
Здравей те ,та снощи както си карах и изведнъж колата смени мощност и по4на да трака ужасно леле викам си отиде мотора спрях и днес закарах майстора и в сервиза ,та каза ми ремък и ролки 2 ако не се лъжа и 2 ремъка ,мери компресия и няма проблем .Купил ги и ги сменил беше загубила центровка и като са ги смени ли си заработила добре оба4е тракането си останало ама като казвам тракане зна4и тракане имам 4уството 4е ще избуши капака та как то и да е каза ми 4е е заминал вариатора и като го смени ще е ок и не знам какво да права намерих един 2ра употреба за 70 лв. и утре ще го нося да види ме ,някои да има идея за какво иде ре4 :)
Колата е Алфа 166 2.0

MC_G
15-06-2013, 00:36
Тракане има всякакви видове :) . При мен тракаше една седмица направо на умиране ... закарах я и проблема беше демпферната шайба , която като замине почва да чука някакъв ограничител - поне така ми казаха . Като я смениха и вече всичко спи. Говоря за Алфа 166 2,4 JTD. Така че погледни нея

gogo1975
15-06-2013, 00:42
Тракане ужасно като на клапани де да знам нали уж те са майстори скъпа ли е тази шайба ?
Мой та е бензин ако има зна4ение.

Doomguy
15-06-2013, 09:03
Звучи все едно не е зацепена като хората. Вариатора не може да се счупи толкова бързо, освен ако не е останало грам масло в системата.

gogo1975
15-06-2013, 09:10
Това не се слу4и след смяната на ремъци те а преди това в смисъл не съм имал проблеми ,изведнъж по4на да 4ука по скоро не да трака :)

Doomguy
15-06-2013, 09:20
Това не се слу4и след смяната на ремъци те а преди това в смисъл не съм имал проблеми ,изведнъж по4на да 4ука по скоро не да трака :)

Именно, може да се е развалила центровката по някакъв начин, тогава резултата е същия. Особено щом има промяна и във вървежа.
Ако след смяната на ремъците и зацепването пак трака, значи нещо не е съвсем наред. Твоя майстор има ли инструменти за зацепване?

lordliness
15-06-2013, 10:35
Вероятно проблема е сериозен бутала, коляно- мотовилков механизъм, газоразпределение , ще трябва да отворите двигателя, ако не успеете да локализирате тракането.

ecotronic
15-06-2013, 17:48
Здравей те ,та снощи както си карах и изведнъж колата смени мощност и по4на да трака ужасно леле викам си отиде мотора спрях и днес закарах майстора и в сервиза ,та каза ми ремък и ролки 2 ако не се лъжа и 2 ремъка ,мери компресия и няма проблем .Купил ги и ги сменил беше загубила центровка и като са ги смени ли си заработила добре оба4е тракането си останало ама като казвам тракане зна4и тракане имам 4уството 4е ще избуши капака та как то и да е каза ми 4е е заминал вариатора и като го смени ще е ок и не знам какво да права намерих един 2ра употреба за 70 лв. и утре ще го нося да види ме ,някои да има идея за какво иде ре4 :)
Колата е Алфа 166 2.0

Изясни с въпросния майстор какъв е бил точно проблема заради който е решил да смени въпросните ремъци и ролки.
И най-важното:
Преди да ги смени проверил ли е центровката на газоразпределителния механизъм и установил ли е нарушена центровка?

lordliness
15-06-2013, 21:21
Майстора е аматьор.

gogo1975
17-06-2013, 10:59
Проблема се оказа в вариатора поне така ми казаха ,а ремъците и без друго трябваше да се сменят благодаря на вси4ки за помщта.