PDA

View Full Version : Фабрично централно



Zlobich
17-06-2013, 15:32
Колеги заключвам и отключвам колата с бутона от ключа.
Дотук добре,дразнещото е,че няма светлинна индикация,и винаги заничам да гледам дали са се прибрали палчетата.
Има ли светлинна индикация фабричното заключване?
Може би има някакъв проблем при мен,та затова не ми индикира?
Алфа 1.9 JTD

Zlobich
01-08-2013, 13:19
Никой ли не може да ми каже?
Има ли опция да мигат фарове,мигачи,габарити? Нещо което да индикира отключване и заключване на фабричното централно ? :shocked:

Scrapera
01-08-2013, 13:27
Сложи си оригинална аларма. Ще се управлява по същия начин, но ще ти мигат мигачите, евентуално и ще издава някакъв звук при заключване/отключване. А да, и аларма ще имаш.:biggrin: Намира се за около 40лв. втора употреба. Трябва да вземеш самата аларма, приемника за дистанционното (мисля, че се намира в плафона но не съм сигурен за 156), и платката която стои в ключа. Последните 2 неща и сега си ги имаш, но няма да могат да управляват алармата ако я монтираш, а ще продължат да управляват само централното.

ecotronic
01-08-2013, 13:58
Никой ли не може да ми каже?
Има ли опция да мигат фарове,мигачи,габарити? Нещо което да индикира отключване и заключване на фабричното централно ? :shocked:

Може да стане и без алармата. Трябва само да провериш на пин №1 на приемника за дистанционното дали се появяват 0V в момент на сработване на централното. Ако се появяват (както е при 166 - цата) връзваш едно реле да се управлява от този пин и да пали мигачите.

Zlobich
01-08-2013, 17:23
Може да стане и без алармата. Трябва само да провериш на пин №1 на приемника за дистанционното дали се появяват 0V в момент на сработване на централното. Ако се появяват (както е при 166 - цата) връзваш едно реле да се управлява от този пин и да пали мигачите.

Къде се намира този приемник? Става въпрос за 1.9 JTD
0V-това напрежение ли е? И как се появяват 0 волта ако е напрежение?

Аларма не искам,само да квичи и да дразни комшиите,безполезно нещо са алармите според мен. Просто искам да ми мигнат мигачите,че се е отключила или заключила.

ecotronic
01-08-2013, 17:33
Къде се намира този приемник? Става въпрос за 1.9 JTD
0V-това напрежение ли е? И как се появяват 0 волта ако е напрежение?

Аларма не искам,само да квичи и да дразни комшиите,безполезно нещо са алармите според мен. Просто искам да ми мигнат мигачите,че се е отключила или заключила.

Приемникът се намира в горната страна на облегалката на задната седалка и до него се стига като се демонтира задната тапицерия на облегалката откъм багажника.

Въпросното напрежение най-лесно ще провериш с волтметър включен между пинове 1 и 3 на буксата.
Като задействаш централното трябва да измериш 12 - волтови импулси между въпросните пинове (един при заключване и 2 при отключване) .

Zlobich
01-08-2013, 18:47
Значи ако има тези импулси,слагам едно реле.
Трябва да го вържа някъде към аварийните мигачи?
Да тегля кабелчета до ел.таблото?
Има ли тунел в някой от праговете в който мога да пусна допълнителните кабелчета ?

ecotronic
01-08-2013, 19:57
Значи ако има тези импулси,слагам едно реле.
Трябва да го вържа някъде към аварийните мигачи?
Да тегля кабелчета до ел.таблото?
Има ли тунел в някой от праговете в който мога да пусна допълнителните кабелчета ?

Ти пробвай първо това с импулсите. Релето и кабелчетата са лесни :)

Zlobich
01-08-2013, 23:01
Благодаря за изчерпателния отговор.
Остане ли ми малко свободно време,ще разтуря да премеря какво се случва. :thumbup: