PDA

View Full Version : Светлините изчезнаха



marian666
20-06-2013, 17:20
Привет.Изчезнаха ми и късите и дългите светлини. Габарити има. На таблото също не показва индикация за къси и дълги. Не знам от каде да почна. Бушоните са здрави. Или може би има и други бушони. Аз гледах само под волана.

lordliness
20-06-2013, 17:26
Имаше бушони и на левия калник и разни зелени кутийки и клюкарки, виж в търсачката тези думи, ако не- Екотроник ще те светне

marian666
20-06-2013, 18:04
Оправих ги. Оказа се бушон под волана. Пропуснал съм го някак.
А дали е нормално да светят къси и дълги едновременно? До сега не бях обръщал внимание.

lordliness
20-06-2013, 19:35
Оправих ги. Оказа се бушон под волана. Пропуснал съм го някак.
А дали е нормално да светят къси и дълги едновременно? До сега не бях обръщал внимание.

Да, така трябва.

fabino
01-11-2013, 16:59
Моля за съвет. Изчезнаха ми дългите. Лошото е, че като ги включа няма и къси. Светкавицата също не реагира. Погледнати са бушони и превключвателя. Предварително благодаря за отговорите.... :)

ecotronic
01-11-2013, 17:06
Моля за съвет. Изчезнаха ми дългите. Лошото е, че като ги включа няма и къси. Светкавицата също не реагира. Погледнати са бушони и превключвателя. Предварително благодаря за отговорите.... :)

Модел и година на производство?
Кои бушони си проверявал - тези в кутията на предния ляв калник ли?

fabino
01-11-2013, 20:40
Алфа Ромео 156 99г. ТС 1.8 144к.с. Благодаря за бързия отговор. Бушоните вляво от волана + крушките разбира се :)

ecotronic
01-11-2013, 20:55
В раздела 156 сигурно щеше да получиш повече помощ.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1383331883s.jpg

Когато колата е на контакт и дългите са включени, премери дали има +12 волта на пин 3 от букса "F" на таблото с предпазителите.

Ако ги няма, провери дали има +12V на пин 1 от букса "B" на волана.

Ако ги има, провери отново внимателно първите 2 предпазителя (F6 и F7).

fabino
02-11-2013, 08:16
Много Благодаря днес ще пробвам и ще съобщя за резултата :)

iveli
24-03-2015, 20:03
Изгубих габарити отпред отзад и осветление на номера Проверих всички бушони на левия калник и под волана Има ли още нещо за проверяване или следва клюкарка

ecotronic
24-03-2015, 20:18
Стоп светлините работят ли? Малко вероятно е да е от клюкарката, защото предни, задни, леви и десни габарити са на отделни изходи на клюкарката.
Повече се съмнявам в ключа за фаровете.

iveli
24-03-2015, 21:00
Сега ходих до колата и установих и нещо друго Имам монтиран халоген на светлините за заден ход под бронята Свързан е през реле Като включа задна ми свети само халогена Светлините на колата за задна също не светят И най интересното Отключвам багажника и халогена светва за 3 4 секунди и угасва Утре ще търся проблема който може и да е около този халоген Ще погледна и ключа

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

Преди години подменях кабелите в шлауха за багажника но нищо чудно и там да се е случило нещо пак

Bobiuzunov
24-03-2015, 21:56
Точно в шлауха ти е проблема,това че скоро си сменявал кабели там не е гаранция,казвам го от личен опит.

iveli
28-03-2015, 14:45
Днес всичко отиде по дяволите Прегледах кабелите към капака на багажника В шлауха всичко е добре въпреки че не ги изкарах целите Придърпах гумата нагоре надолу Реално не видях средните около 5см Но са добре Все пак са сменяни След това започна да става лошо Свалих клюкарката и блока с предпазители да видя какво става отзад Да няма нещо окъсено Направи ми впечатление че клюкарката стои топла постоянно Зад тези блокове не се виждаше нещо нередно След това се захванах да меря едно диодче взимащо напрежение от ключа дали идва ток към него Без да искам допрях щипката на мултицета до двете му крачета Колата беше на контакт с пуснати фарове След допира на крачетата вентилатора се пусна за момент А на тези крачета се оказа че не идва плюс След като угасих от контакт подадох пак контакт и рекох да пусна ръчно парното Копчетата от климата изобщо не реагират В по горен пост описах че се мешат работите между отключване на багажника и светлините за заден ход Халогена му извадих кабелите че станаха много проблемите В момента много вали и ще почакам да спре та ще почне масово вадене на кори и отново проверка на бушони Най големи са съмненията за окъсен кабел или на габаритите или на светлините за заден ход Изписах доста а незнам от къде да тръгна и какво да попитам но примерно схема на инсталацията само за габарити и светлини за заден ход и общи допирни точки или елементи

ecotronic
28-03-2015, 15:44
При така създалата се объркана ситуация трябва бавно и методично да се проверят веригите към консуматорите - в случая габарити, стопове и т.н. Така когато всичко бъде проверено, вероятната причина ще остане в самата клюкарка.

С риск да стана досаден, държа да наблегна на това, че пипането тук-там на сляпо, без да се знае какво точно се прави, може да доведе до ужасни главоболия.

Ако не разполагаш със схемите, казвай да ги уточняваме.

iveli
28-03-2015, 18:42
За два часа в колата останаха предните седалки и мокета Всичко вече е в гаража И след като не намерих проблем изрязох уж здравите кабели към капака на багажника Проблема излезе После прегледах бушоните и намерих поразията направена от мен изгорял бушон Всичко си дойде на място а на мен ми остава да сменя снопа кабели и да направя едно хубаво пролетно почистване

lordliness
28-03-2015, 18:50
Вземи си кабели със силиконова изолация и с бели жички. Аз бях сложил такива и обикновени. Обикновените се бяха скъсали след няколко години. Другите- не.

Bobiuzunov
28-03-2015, 22:24
Къде бяха прекъснати кабелчетата,не в самия гумен маншон нали?При мен бяха дали фира в самият капак на багажника,а не в гумения маншон.

ecotronic
28-03-2015, 23:23
Най-вероятно е имало и окъсяване на проводници в снопа.

lordliness
28-03-2015, 23:36
Кабелите се пречупват там където се сгъват при затваряне.

iveli
29-03-2015, 11:01
Бяха се прекъснали по средата на гумения маншон Дори имаше отделени парченца Сега ще сложа силиконови