PDA

View Full Version : Климатика все се включва ? 156 '97



burgazliqta
20-06-2013, 22:02
Момчета четох всякакви теми , но автоматичния режим на климатика не спира да се пуска при всяко палене на колата ... Колата е 156 1.8 97-ма година ...Пробвах всякакви комбинации , но не се получи ? Някакви идеи ?

tonov
20-06-2013, 22:23
Щом си чел и си пробвал всички описани начини, явно няма да стане. На първите (каквато е твоята) не може да се спре. Евентуално ако толкова ти пречи, вариант е да си смениш конзолата с врътките за парното с някоя по-нова.

burgazliqta
21-06-2013, 10:18
Щом си чел и си пробвал всички описани начини, явно няма да стане. На първите (каквато е твоята) не може да се спре. Евентуално ако толкова ти пречи, вариант е да си смениш конзолата с врътките за парното с някоя по-нова.

Ще съм благодарен ,ако някой сподели , ако е успял да го спре ??>

dimitar_vd62
21-06-2013, 10:28
Моята е същата,1.8 от 97 година.Пробвал съм всякакви варианти но не става.Явно софтуерно може би не е предвидена въпросната опция за комбинация със врътките.Ако намериш начин сподели,ша имаш да та черпа.:tooth:

PinkPanter
21-06-2013, 10:28
Ще съм благодарен ,ако някой сподели , ако е успял да го спре ??>Оторизиран сервиз и поставяне на нов софтуер, ако го могат де

dimitar_vd62
21-06-2013, 10:32
Да де, и за това се сетих, ама ми казаха да не си барам софтуера, на първите бил по-читав.Ся да не ме изядете, така ми казаха, иначе какво им пречи да ми вземат парите.

burgazliqta
21-06-2013, 10:33
Оторизиран сервиз и поставяне на нов софтуер, ако го могат де

Май ще е по-добре да си натискам копчето ,всеки път след като я запаля да спре :) Пък като е на топло , не се пуска явно всичко е софтуерно направено ,че да не пипаме ... Но си е досадно , като натисна копченцето за въздуха да се върти в колата и хоп и климатика се пуска и радиото да пусна някой път ,сигурно пак ще се пусне хах :D

dimitar_vd62
21-06-2013, 10:54
Във връзка с това да попитам по запознатите, може ли да се монтира някакво ключе което да прекъсва веригата която подава команда да се включи климатика и така ако искам да си го включа да си цъкна ключето.Така няма да се включва при всяко палене, а ако ми се прииска да го включа - цък копченцето и айде на фешъна.

angelivanov
21-06-2013, 21:29
Ако врътките се управляват електрически,трябва да може. Копчето за климатика най-вероятно е с букса и кабелче. Попитай някой жичкаджия дали може да му направи прекъсвач,или в случая,както ти казваш - копче.

dimitar_vd62
21-06-2013, 21:46
Врътките са електрически.Ми аз съм жичкаджия,ама не електрончик, обаче въпросното копче на климатика е бутон който при автоматично включване на климатика като го натиснеш подаваш сигнал до нещо си което го изключва.Повторното натискане подава пак сигнал до нещото което го включва.Така че копчето на климатика/бутончето на първата врътка/всъщност е с нормално отворен контакт и поставянето на допълнително бутонче-ключе-цъкало във нормално отворена верига не променя нищо.Мисля че някакъв температурен датчик подава информация на някакво електронно у-во за температурата, което подава сигнал към реле, което включва въпросният климатик.Същото се изключва или включва чрез подаване на сигнал към съответното устройство, което е предполагам някакъв електронен ключ.Въпросът е да се сложи прекъсвач на този пин или каквото е там който подава сигнала на релето от това електронно у-во и климатика няма да се включва автоматично/също и ръчно/ докато не се затвори допълнителния прекъсвач.Така си го обяснявам без да познавам схемата на включване, затова питам ако някой е запознат със схемата и принципа на действие да каже възможен ли е този вариант за нашите 156-ци дето не искат да възприемат никоя комбинация с врътките.

ecotronic
21-06-2013, 22:17
Не познавам добре начинът и логиката според която действа системата при 156-ците а и схемите са доста постни............
Но се сещам за нещо лесно, което чрез минимално вмешателство в схемата вероятно ще реши проблема.
Имам впредвид една проста схемичка, която има за цел да шунтира въпросния контакт за няколко секунди в момент на палене. Т e. това допълнително устройсво да прави досадното за вас действие с натискане на копчето вместо вас.
Във тази връзка кажете какво се случва, ако преди да запалите колата натиснете въпросното копче, държите го натиснато докато колата запали и след това го пуснете. Климатикът пуска ли се при тази ситуация?

dimitar_vd62
21-06-2013, 22:46
Е малко трудна гимнастика пред вид че ключа за запалването и копчето на климатика са отдясно.

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

Чудя се защо са го направили да се включва винаги автоматично.Можеше да има опция за ръчно и автоматично управление

pininfarina
21-06-2013, 23:12
Да де, и за това се сетих, ама ми казаха да не си барам софтуера, на първите бил по-читав.Ся да не ме изядете, така ми казаха, иначе какво им пречи да ми вземат парите.


Уф, няма да питам кой ти е казал.
Другата седмица ще го оправим - ама само да е след вторник ;-)

dimitar_vd62
22-06-2013, 11:02
Ми преди две години говорих с едни момчета дето чипосват коли, врънках ги там за нещо си и те ми казаха да не си барам софтуера.И понеже не съм в час по въпроса го приех като компетентно мнение.Ще намина след вторник.

rossenvn
22-06-2013, 12:25
Ми преди две години говорих с едни момчета дето чипосват коли, врънках ги там за нещо си и те ми казаха да не си барам софтуера.И понеже не съм в час по въпроса го приех като компетентно мнение.Ще намина след вторник.

Не, че аз съм компетентен, но тук във форума бях чел, че има ъпдейт на вашия софтуер. Само че беше свързано с това, че имат навика да раждат преждевременно :-) :-) :-). Колкото до врътките, на моята стана от раз, 98 г. е, ама сигурно щото е печка :-D.

ecotronic
22-06-2013, 13:04
Разбира се, че софтуерното решение e най-елегантното в случая.
Но в случай, че такова няма, винаги съществува хардуерно такова.

fabarth
22-06-2013, 21:59
Моята я закачиха на един лаптоп и го направиха да не се вклучва автоматично вече, нещо от там се настроива.

Pepo
27-06-2013, 15:26
Моята я закачиха на един лаптоп и го направиха да не се вклучва автоматично вече, нещо от там се настроива.

Къде го изключиха, колега? Коя година на производство ти е колата?

PIF
29-06-2013, 14:51
моята е 99' и стана от първия път с врътките на парното