PDA

View Full Version : Чукане и свистене!



Kefo
08-01-2005, 01:11
От извесно време нещо се разтропа двигателя и немога да разбера от какво е! :unsure: След като вдигне ~ 40* се появява някакво чукане като на клапан което си изчезва и се появява когато си поиска.Предимно след ръчка над 3000 оборота.Двигателя е ВМ84А.Не губи мощност нито пуши.Може би почва да тресе леко двигателя след като се разтропа.Дюзите ги пробвах като при работещ двигател отхлабих малко щуцера и двигателя губи мощност но не се появява или засилва чукането което ме навежда на мисълта че не е от дюзите.Първо се почва със свистене което мислех че е от гърне или тръба на изпускателната с-ма но всичко е здраво и не е от нея,след което преминава в чукане като се засилва с ръчкането.

Някакви предположения от какво може да е? :wallbash: Кара се вече 200км така и няма промяна но все пак е двигателя и ме притеснява доста!

hf hpe
08-01-2005, 01:36
не искам да те плаша, но така както го казваш ми прилича на лагер
но това е така на изуст и по твои описания, но задължително му обърни внимание
както знаеш моя ВМ си работеше дори със строшен колянов вал :wow:

Kefo
09-01-2005, 02:09
:wow: Как така строшен вал? :surender: Биелните лахери са сменени преди около 20000км.Основните не са пипани.Как мога да разбера дали не е клапан или разбит водач на клапана без да развалям главите.Все пак времето не е много подходящо за толкова сериозни ремонти а и гарниитурите не са много ефтини :(

alf
10-01-2005, 10:14
като за начало провери хлабините, за твоя двигател мисля че бяха по 0.30мм на студено и за двата :tongue: