PDA

View Full Version : Sebastien Loeb тоя не е човек Pikes Peak World Record 2013 Full Onboard 8'13 "878



haljscho
01-07-2013, 23:57
http://www.youtube.com/watch?v=4EsRyhxa5Tg

Девет поредни години да си пръв във WRC, сега отиде на Pikse Peak и направи уникално време!!!

Тоя не е възможно да е човек!

M.Gruev
02-07-2013, 19:39
Не е човек наистина, но и Пежака е 875 кила и 875 коня.
:D

Murderer
02-07-2013, 20:49
Най-великият драйвър за всички времена:respect:

t-1000
02-07-2013, 21:21
Най-великият драйвър за всички времена:respect:

Глупости просто са му дали космически автомобил

Murderer
02-07-2013, 21:52
Глупости просто са му дали космически автомобил
Е тоя автомобил да не се управлява от баба ми :strong:

ne0
03-07-2013, 00:24
Качествата на Себ са доказани и феноменални. Голям фен съм му.
Разлика от почти минута до втория говори за слаба конкуренция и ниско ниво на състезанието. Точка. Просто ред бул и пежо ни наляха холивудски сценарий.
За Себ тва си беше нещо като награда - разходка в парка и голям пи ар. Те тва е.

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:23 ----------


Най-великият драйвър за всички времена:respect:

Голям пилот си когато ти е голяма конкуренцията.. и биеш с 0.125 а не с минута ;)

Furious 155
03-07-2013, 00:25
За Себ тва си беше нещо като награда - разходка в парка и голям пи ар. Те тва е.
Точно!

Иначе и колата и пилота са номер 1, за това трасе.
До следващият рекорд там. ;)

haljscho
03-07-2013, 00:57
Качествата на Себ са доказани и феноменални. Голям фен съм му.
Разлика от почти минута до втория говори за слаба конкуренция и ниско ниво на състезанието. Точка. Просто ред бул и пежо ни наляха холивудски сценарий.
За Себ тва си беше нещо като награда - разходка в парка и голям пи ар. Те тва е.

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:23 ----------



Голям пилот си когато ти е голяма конкуренцията.. и биеш с 0.125 а не с минута ;)

Хмммм!
Стартира нащо момче, времето супер от старта до финала. Половин час след него времето се разваля, дъжд, слаб сняг на финала и гъста мъгла!!!
Ако беше стартирал малко по-късно!!!

И дори да имаш право за конкретното състезание което е някакви си 20км. 9г. подред да бъдеш шампион в WRC! Там където буквално не знаеш какво те чака следващия завой...... я паднал камък, я някоя локва, я някой дядо с каручка и кво ли още не.............. И тук ли нямаше конкуренция от ранга на Маркус Грьонхолм, Петер Солберг, Мико Хирвонен.........

Mury
03-07-2013, 07:07
Хмммм!
Стартира нащо момче, времето супер от старта до финала. Половин час след него времето се разваля, дъжд, слаб сняг на финала и гъста мъгла!!!
Ако беше стартирал малко по-късно!!!

И дори да имаш право за конкретното състезание което е някакви си 20км. 9г. подред да бъдеш шампион в WRC! Там където буквално не знаеш какво те чака следващия завой...... я паднал камък, я някоя локва, я някой дядо с каручка и кво ли още не.............. И тук ли нямаше конкуренция от ранга на Маркус Грьонхолм, Петер Солберг, Мико Хирвонен.........

Нено говори за конкуренцията на Пайкс Пиик,да така е слаба е.:th_up::th_up::th_up::th_up: Другите постижения на Себ,никой не си и помисля да ги поставя под съмнение.:screwy::screwy::screwy::screwy:

zaryto
03-07-2013, 09:54
Сега остава и Льо Ман да спечели,но не знам дали ще участва.Писаха се доста противоречиви работи.Иначе човека искал гимнастик да става. :tooth:

DobriRq
03-07-2013, 10:13
Невероятен пилот.

ne0
03-07-2013, 10:34
Хмммм!
Стартира нащо момче, времето супер от старта до финала. Половин час след него времето се разваля, дъжд, слаб сняг на финала и гъста мъгла!!!
Ако беше стартирал малко по-късно!!!

И дори да имаш право за конкретното състезание което е някакви си 20км. 9г. подред да бъдеш шампион в WRC! Там където буквално не знаеш какво те чака следващия завой...... я паднал камък, я някоя локва, я някой дядо с каручка и кво ли още не.............. И тук ли нямаше конкуренция от ранга на Маркус Грьонхолм, Петер Солберг, Мико Хирвонен.........

Не успях да рабера, какво искаш да кажеш.

ФЕРАРИСТ
03-07-2013, 11:52
- разходка в парка и голям пи ар. Те тва е.

Батка дай да земем да идем и да се пуснем там, а?????

nastybg
03-07-2013, 12:32
Батка дай да земем да идем и да се пуснем там, а?????

Ама надолу ... :flirt:

ne0
03-07-2013, 13:55
Батка дай да земем да идем и да се пуснем там, а?????

Нямам гащи за планинско брат. А и тука в България си имаме не по-малко сериозни изкачвания.

kolev
03-07-2013, 14:37
и оригинала
http://www.youtube.com/watch?v=295SCGR-1ZA

http://www.redbull.com/en/motorsports/stories/1331598901822/past-present-peugeot’s-pikes-peak-records

малко ми е странна схемата на ред бул с копирането на вече правени неща.

Mury
03-07-2013, 15:13
и оригинала
http://www.youtube.com/watch?v=295SCGR-1ZA

http://www.redbull.com/en/motorsports/stories/1331598901822/past-present-peugeot’s-pikes-peak-records

малко ми е странна схемата на ред бул с копирането на вече правени неща.

С копиране на какво по-точно,че не те разбрах нещо ????????/

kolev
03-07-2013, 15:37
съпоставката е директна. като почнеш от избора на автомобил,пилот,място и презентация.
те и не го крият де. същата работа като с феликс. виж линка. просто се чудиш какво ли щеше да направи ватанен преди 25 години, ако имаше асфалт до върха и още 200коня от двигателя. или пък ако китинджър имаше по-добро оборудване 50 години по-рано ...

ne0
03-07-2013, 15:48
Ето на това се казва планиско изкачване - http://www.youtube.com/watch?v=aJGiB5KWY3M

ако има начин да се возя няма да издържа до финала.. ще се напикая, насера и ще ми гръмне сърцето..

и пак http://www.youtube.com/watch?v=SEmzvV-5u_4


този чичка е на 62 години .... поздрави!

ФЕРАРИСТ
03-07-2013, 19:11
Ама надолу ... :flirt:
Казах "пуснем" неслучайно, не обичам да се катеря а и по ме кефи спирането по нанадолнище, отколкото нагоре......


Нямам гащи за планинско брат. А и тука в България си имаме не по-малко сериозни изкачвания.
Батка ако минаваш със смарта през Шипка и сам, строши му кокалите, особенно участъка от към Казанлък е по хубав пътя, ся верно че наемането след завоя е зор, но как стои в завойте просто не е истина, трябва да призная че съм повече от впечатлен......и съм сериозен......

Иначе по темата - всяка куца Маруся или Катерам карана от кое да е тестерче ще свали още повече от времето на Льоб, но все пак като цяло си е добра реклама.......

ne0
03-07-2013, 19:31
СМАРТА e огин, трябва да ти кажа, че седи доста по-добре от повечето среностатистически коли.

haljscho
03-07-2013, 19:49
Не успях да рабера, какво искаш да кажеш.
Не е заяждане...

Темата е пуснах за да споделим мнения за Льоб!
Ся аз не съм му някакъв голям симпатизант, но все пак не може да му се отрече, че е един от най-големите особено последното десетилетие!
Петер Солберг например е доста по-атрактивен!
Когато спечели се радва истински (като малко дете) просто да ти напълни душата!

А Льоб излиза печели, казва си репликите с някаква сдържана емоция и тва е!

Като някакъв "робот" може би и "да не е от тази планета"....:flirt:

Не знам дали е била чак толкова слаба конкуренията на това състезание, но си имаше силни болиди и пилоти които са карали не за пръв път на това трасе...

Чисто нов болид, 1м. тестове и хоп подобряваме най-времето с повече от минута!
Човек или машина!:flirt:

ne0
04-07-2013, 09:09
Чисто нов болид
:) Това е Пежо спорт.... там опита е голям... няма чисто нови неща ей така...



1м. тестове - Да бе, продукция за 30-40 милиона пари и един месец тестове... няма такъв вариант...

А Себастиан Льоб май не се е родил някой, който да може да го коментира. :):):):)

haljscho
04-07-2013, 22:19
:) Това е Пежо спорт.... там опита е голям... няма чисто нови неща ей така...


- Да бе, продукция за 30-40 милиона пари и един месец тестове... няма такъв вариант...

А Себастиан Льоб май не се е родил някой, който да може да го коментира. :):):):)

Значи викаш Пежо спорт и Льоб си карат тоя болид и правят тестове баш на тва трасе от как са създадени!!!:screwy:

И определено всеки един човек може да коментира Льоб!
Пък тва, че ти няма кво да кажеш и ни пускаш разни клипчета дат нямат нищо общо с темата, си е твой проблем!

ne0
04-07-2013, 23:27
Г-н халясчо, да те светна от опита на професионален колоездач, че от 10 години и повече съществува проста техника, която чрез преминаване на дистанцията записва минимум,

гео координати,
надморска височина,
атмосферно налягане,
наклон,
скорост на вятър,
посока на вятър,
нужна разхода норма на енергия функция от гореописаните, дадена предавка и приложена сила на определяна дължина курбел
състояние на настилка и коефицент на съпротивление и куп други стойност..... И ТОВА ЗА ЕДНО "просто" колоездене

повярвай ми Пежо със сигурност имат софтуер за поне 100 милиона пари за всякакви симулаци... включая и различни метреологични обстановки.
ВЪОБЩЕ АМА ВЪОБЩЕ НЕ ИМ ТРЯБВАТ полеви тестове при положение, че имат всичката налична база данни на "противникът", съвсем случайно спонсориран и той от ред бул и са наясно с конкуренцията и им е все тая дали ще бият с 20-30 или 50 секунди.

Ако разликата беше 1-2 секунди тогава щяха да си купят пътя за върха поне за 2-3 месеца ;)...

Да видя ти, какво ще ми кажеш дето не знам, защото ще ми е искренно интересно?

А тия клипчета са на толкова опитен пилот в планиснките карания, че единствено можем да ги гледаме и мълчим.
А за коментирането на Себ, щом си показал, че може да караш и на 1/100 от него явно имаш право :):):):):)

haljscho
05-07-2013, 07:37
Г-н халясчо, да те светна от опита на професионален колоездач, че от 10 години и повече съществува проста техника, която чрез преминаване на дистанцията записва минимум,

гео координати,
надморска височина,
атмосферно налягане,
наклон,
скорост на вятър,
посока на вятър,
нужна разхода норма на енергия функция от гореописаните, дадена предавка и приложена сила на определяна дължина курбел
състояние на настилка и коефицент на съпротивление и куп други стойност..... И ТОВА ЗА ЕДНО "просто" колоездене

повярвай ми Пежо със сигурност имат софтуер за поне 100 милиона пари за всякакви симулаци... включая и различни метреологични обстановки.
ВЪОБЩЕ АМА ВЪОБЩЕ НЕ ИМ ТРЯБВАТ полеви тестове при положение, че имат всичката налична база данни на "противникът", съвсем случайно спонсориран и той от ред бул и са наясно с конкуренцията и им е все тая дали ще бият с 20-30 или 50 секунди.

Ако разликата беше 1-2 секунди тогава щяха да си купят пътя за върха поне за 2-3 месеца ;)...

Да видя ти, какво ще ми кажеш дето не знам, защото ще ми е искренно интересно?

А тия клипчета са на толкова опитен пилот в планиснките карания, че единствено можем да ги гледаме и мълчим.
А за коментирането на Себ, щом си показал, че може да караш и на 1/100 от него явно имаш право :):):):):)

И поради всичките тия причини що му трябваше да ходи до там и да трошат още повече пари, като можеше да го обявят за победител служебно?!!!:photo:

Точно щот си професионален КОЛОЕЗДАЧ, е редно да знаеш как седят нещата в спорта!:devil:

Нещо с колоездене трябваше да ни пуснеш...........
Та да си седим и да МЪЛЧИМ!:biggrin:

Даже и да не мога да карам, пак мога да го коментирам!
На теб ще оставя коментарите за колелата...... Там вече няма какво да кажа......

ФЕРАРИСТ
05-07-2013, 17:34
И поради всичките тия причини що му трябваше да ходи до там и да трошат още повече пари, като можеше да го обявят за победител служебно?!!!:photo:
Комерс...

Liminat
05-07-2013, 21:40
... просто се чудиш какво ли щеше да направи ватанен преди 25 години, ако имаше асфалт до върха и още 200коня от двигателя. или пък ако китинджър имаше по-добро оборудване 50 години по-рано ...
Ми... Едва ли би направил повече от Льоб. Льоб показа, че е от друга планета. Мислехме, че Томи Макинен държи рекорда по титли, докато не се появи тоя... Свръхчовек. Един акробат зад кормилото, дошъл от спортната гимнастика, вдигна летвата там, където я сложи Болт в спринта.



...Иначе по темата - всяка куца Маруся или Катерам карана от кое да е тестерче ще свали още повече от времето на Льоб, но все пак като цяло си е добра реклама....... По мое скромно мнение, ако зад волана не е точния човек, лесно може да отиде там, където /за голямо съжаление/ отиде Кубица.

KoRny
05-07-2013, 23:04
Абе или аз нещо не разбирам,но защо на видеото на Ватанен повечето от трасето е чакъл и пясък,а при Лъоб беше асфалт та трака :) Ватанен постоянно въртеше кормилото като на дрифт за да я удържи тая машина,която не може грам да я сравним с новата версия..

Liminat
06-07-2013, 07:09
Абе или аз нещо не разбирам,но защо на видеото на Ватанен повечето от трасето е чакъл и пясък,а при Лъоб беше асфалт та трака :) Ватанен постоянно въртеше кормилото като на дрифт за да я удържи тая машина,която не може грам да я сравним с новата версия..
Обяснимо е, даже по времето на цар Калоян не е имало път даже.

Mury
06-07-2013, 07:39
Абе или аз нещо не разбирам,но защо на видеото на Ватанен повечето от трасето е чакъл и пясък,а при Лъоб беше асфалт та трака :) Ватанен постоянно въртеше кормилото като на дрифт за да я удържи тая машина,която не може грам да я сравним с новата версия..

Pikes peak го асфалтираха преди 2 години мисля.Колата на Ватанен е в шъти пшо трудна за управление от тази на Льоб.Пежо 405 Т16 е над 600 к.с. без никакви спомагателни системи.:respect::respect::respect:

KoRny
06-07-2013, 18:35
Хаха,идеята ми е,че е напълно нормално да се подобри с толкова тоя рекорд при тези пътни 'обстоятелства' :)

pace
08-07-2013, 13:51
WRC is for boys,Group B for men,drift is for pussies- мислим аз :)

DiStefano
12-07-2013, 22:11
Е тоя не е човек според мен

http://www.youtube.com/watch?v=TKgeCQGu_ug

както вече споменаха някои от колегите.

pininfarina
14-07-2013, 21:13
https://www.youtube.com/watch?v=D2OQFGJlcpI


Ето ви малко Алфи да позяпате, стига с тия WRC- та ;-)
Малко аматьорско ама пак става :-)

DiStefano
14-07-2013, 21:28
мен ето тоя ми е любим

https://www.youtube.com/watch?v=gqiL4_i289k

don_pepone
17-07-2013, 00:01
Ам тоя кара от грешната страна,затова така става :) :grandpa:

wrc
18-07-2013, 21:57
https://www.youtube.com/watch?v=D2OQFGJlcpI


Ето ви малко Алфи да позяпате, стига с тия WRC- та ;-)
Малко аматьорско ама пак става :-)

Хе,тоя проход го карахме преди 20 дена,само,че на изкачване,готин е:big_love:

pace
21-07-2013, 12:52
https://www.youtube.com/watch?v=D2OQFGJlcpI


Ето ви малко Алфи да позяпате, стига с тия WRC- та ;-)
Малко аматьорско ама пак става :-)
И плЯс у тракторО :D

WhitePower
22-07-2013, 17:26
И плЯс у тракторО :D

Това са го скрили :)