PDA

View Full Version : 147 1.9 JTD проблем с паленето



wise
04-07-2013, 19:53
Здравейте, много кофти ме изигра днес количката. Тръгвам аз по работа, въртя ключа и до там. Оборотите едвам помръдват а на таблото светва лампа :http://prikachi.com/images/420/6294420p.jpg
Опитах още няколко пъти, но все същото. Проблемът идва от нищото, или поне за мен не е ясно, до вчера си карах и си пеех.

И лошото е, че не мога да я помръдна да я закарам до сервиз, трябва да викам помощи и става сложно. Та въпросът ми е ако е нещо по-елементарно, което може да се смени пред блока, или пък има някакъв трик да запали и да я закарам поне на 2-3 км. Да помогне някой.

RUSEV-BGR
04-07-2013, 19:58
Здравейте, много кофти ме изигра днес количката. Тръгвам аз по работа, въртя ключа и до там. Оборотите едвам помръдват а на таблото светва лампа :http://prikachi.com/images/420/6294420p.jpg
Опитах още няколко пъти, но все същото. Проблемът идва от нищото, или поне за мен не е ясно, до вчера си карах и си пеех.

И лошото е, че не мога да я помръдна да я закарам до сервиз, трябва да викам помощи и става сложно. Та въпросът ми е ако е нещо по-елементарно, което може да се смени пред блока, или пък има някакъв трик да запали и да я закарам поне на 2-3 км. Да помогне някой.

Пред блока можеш да смениш дюзите с регулатора-ако си в час и помпата за високо налягане!Също може да смениш и помпата в резервоара!Ако си по настоятелен също и екуто с боди контрола!А иначе диагностика се прави както си му е реда!Ей сега ще фърля бобец да видя от къде си!

myato
04-07-2013, 20:26
Щом не мърдат оборотите, на кафе излиза датчик на коляновия вал:lol:

wise
04-07-2013, 20:47
хохо, почнахте ли ме с автофорумния хумор, нп. Това което ми е известно съм го написъл и да идея си нямам какво се случва под капака, и като цяло в колата, а и не ме интересува честно казано. За това и питам.
@RUSEV-BGR от София съм ?
@myato Мерси, предполагам, сега ще потърся инфо.

pininfarina
04-07-2013, 20:55
Хвани си една пътна помощ и я закарай до сервиз, където знаят какво правят! Имах един случай на един клиент му припалваше и угасваше и тресеше ( 147 1,9 115 коня ) не му се даваха 20 лева за пътна помощ, която му уредих, зарежда си акумулатора 2-3 пъти и така 2 дни докато я скапа нацяло.
А сега да ви кажа какво и имаше - беше и блокирала водната помпа и пой зарежда и въртя докато най накрая успя да скъса ангренажния ремък и да набие клапаните!

Че така ;-) понякога евтиното излиза много много скъпо...

myato
04-07-2013, 21:27
хохо, почнахте ли ме с автофорумния хумор, нп. Това което ми е известно съм го написъл и да идея си нямам какво се случва под капака, и като цяло в колата, а и не ме интересува честно казано. За това и питам.
@RUSEV-BGR от София съм ?
@myato Мерси, предполагам, сега ще потърся инфо.

Няма да ни се впрягш. Понякога ни напъва шашканията.:devil:
Предположението ми обаче е съвсем сериозно и съм го обяснил, макар и шеговито.
Щом нямаш опит с тези неща, най-добре направи това, което казва колегата pininfarina, иначе филма може да стане страшен