PDA

View Full Version : Проблем с потенциометъра на газта



tur4in
05-07-2013, 21:02
някой може ли да ми помогне със проблема с потенциометъра. свалих го, но неразбрах къде му е буксата. колата е 156 JTD 105 коня. от асеновград съм. ако някой може да ми помогне нека да пише. в боша искат да сменят потенциометъра, ама ако не е от него?
проблема е че при друсване в дупка се разваля и като друсне пак се оправя. понякога се оправя за дни и се разваля за няколко часа и пак се оправа.

myato
05-07-2013, 21:20
Я моля те качи снимка какво си свалил, щото това, дето си написал е шах с пешка. Ако наистина си го свалил, как не виждаш буксата, която е в края на кабелния сноп,дето излиза от него?

angelivanov
05-07-2013, 21:56
Колега, как го свали ? Буксата откачи ли я? Аз свалях преди няколко дни такъв потенциометър и мисля,че буксата се намира някъде в таблото. Кабелите на потенциометъра отиват в сноп кабели,а проследяването му е доста трудно. Нека някой,който е открил буксата да пише.

П.с. аз потенциометърa направо го отрязах с кабелите :BIGsmile:

RUSEV-BGR
05-07-2013, 22:10
някой може ли да ми помогне със проблема с потенциометъра. свалих го, но неразбрах къде му е буксата. колата е 156 JTD 105 коня. от асеновград съм. ако някой може да ми помогне нека да пише. в боша искат да сменят потенциометъра, ама ако не е от него?
проблема е че при друсване в дупка се разваля и като друсне пак се оправя. понякога се оправя за дни и се разваля за няколко часа и пак се оправа.

Под жабката е буксата му,бяла със шест кабела общо-тоест шест влизат шест излизат!Свалилисте потенциометъра като сте му отрязали кабелите ма не е трябвало!Напръскай и претегни пиновете и си готов!

tur4in
05-07-2013, 22:28
свалих го от болтовете и после неможах да вида къде е буксата. след това в интернет видях че този датчик е с доста дълъг кабел. под жабката всички кабели проверих и нищо не стана.
ето мое мнение със снимка под жабката. http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1215975&postcount=15
откачах букси и палих колата за да видя дъли ще спре да работи потенциометъра ама не се оказа нито една букса от тези (белите).
ако тази снимка на датчика е реална по бошовския номер, то значи кабела е доста дълъг http://img.avtochasti-bulgaria.com/resources3/02/0281002203_30/0.jpg
наче имам един друг потенциометър от 110 коня JTD и неговия кабел е една педа.

pininfarina
05-07-2013, 22:39
Под жабката е буксата му,бяла със шест кабела общо-тоест шест влизат шест излизат!Свалилисте потенциометъра като сте му отрязали кабелите ма не е трябвало!Напръскай и претегни пиновете и си готов!


Да, там е проблема ама нека хората потренират малко демонтаж-монтаж, ЩОТО не използват кое? Търсачката :-)

tonov
05-07-2013, 22:52
Буксата е над жабката. Може да е закачена по кабелните снопове по-високо зад еърбега и затова да не можеш да я видиш.

tur4in
06-07-2013, 15:43
е виждам я де. свалих ги тия букси и палих колата. пак си работише. трябва ми някой който да е направи в пловдивска област.

RUSEV-BGR
06-07-2013, 21:12
Какво разбираш под работеше?С откачена букса пали но не може да се форсира!

tur4in
06-07-2013, 22:20
с откачени букси работеше газта. можеби не са тези буксите

myato
06-07-2013, 22:30
Щом е работил, значи не е бил разкачен. Все пак е by wire, а не wireless:devil:

tur4in
07-07-2013, 20:22
Щом е работил, значи не е бил разкачен. Все пак е by wire, а не wireless:devil:
http://tromoticons.files.wordpress.com/2012/11/you-dont-say-color.jpg?w=416

RUSEV-BGR
07-07-2013, 21:37
http://tromoticons.files.wordpress.com/2012/11/you-dont-say-color.jpg?w=416

Бе ти нали имаше сервиз-тъй ли никой нищо не може да направи?!То голямо чесане по-главите!

oem
07-07-2013, 21:44
Бе ти нали имаше сервиз-тъй ли никой нищо не може да направи?!То голямо чесане по-главите!

На всичкото от горе беше се предложил някъде като добър диагностик :)

П.П. Буксата е бяла с 6 кабела (всякакви цветове). Намира се близо до ЕКУ-то зад жабката закачена.

Имах случай с една Марея преди много време... голямо пристягане и пръскане на тая букса беше, после я отрязах и запоих кабелите директно и не се оправяше. На края отворих потенциометъра и презапох кабелите вътре понеже се оказа че има пукната спойка на един от тях и заспа.

Имайте го и това предвид :)

myato
08-07-2013, 09:22
http://tromoticons.files.wordpress.com/2012/11/you-dont-say-color.jpg?w=416

Никълъс Кейдж винаги ме е кефил:tooth:


На всичкото от горе беше се предложил някъде като добър диагностик :)

Бе то и аз съм диагностик, ма в по-друга област:tooth:

tur4in
08-07-2013, 12:55
На всичкото от горе беше се предложил някъде като добър диагностик :)

П.П. Буксата е бяла с 6 кабела (всякакви цветове). Намира се близо до ЕКУ-то зад жабката закачена.

Имах случай с една Марея преди много време... голямо пристягане и пръскане на тая букса беше, после я отрязах и запоих кабелите директно и не се оправяше. На края отворих потенциометъра и презапох кабелите вътре понеже се оказа че има пукната спойка на един от тях и заспа.

Имайте го и това предвид :)

e те до дам не ми са искаше да стигам ама сигурно така ще се прави

myato
29-07-2013, 18:11
Айде, понеже обещах, ще кача снимките на буксата и "лекарството".
Не са с приказно качество, но с телефон на жегата, толкоз.

tur4in
29-07-2013, 21:19
еми с тва тряяше да се почне. утре ще погледна дъли е там кабела

myato
29-07-2013, 21:35
еми с тва тряяше да се почне. утре ще погледна дъли е там кабела

Да де, ма не ми се почваше:torch::BIGsmile:

myato
01-08-2013, 12:01
Намери ли главният герой?:evil:

tur4in
04-08-2013, 18:22
ам работи си за ся и не го барам. пък и плейстейшана не ме пуска да излизам в тая жега

tur4in
09-08-2013, 17:17
намерих кабела. беше забутан зад нещо и нямаше признаци да има кабел там, но като знам къде да търса е по лесно. нъли?