PDA

View Full Version : Помощ за избор на градски скутер 50 кубика.



Mury
07-07-2013, 20:40
Колеги,имам мераци скоро да се сдобия с едно градско скутерче/най-вероятно зимата/,градски наричам тези с по големите джанти и самите скутери са по-големи.Искам да е 50 кубика,да е след 2000 г. да е карбуратор,и да няма проблеми с документите.Спрял съм се на няколко модела,чакам мнения,съвети и отзиви,защото съм много бос в тази материя.Бюджета ще е около 700-800 лв.,по възможност отзад трябва да има мини багажник,за поставяне на куфар,все пак ще водя и дъщеря ми с него на училище.Давам няколко примерни обяви на модели които са ми харесали.Благодаря предварително на всички отзовали се.:big_beer::big_beer::big_beer::big_beer:

Априлия Скарабео http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51365673156624017&f1=details&slink=3f5vpr

Хонда Дилан /тази ми харесва много/ http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51372490223439261&f1=details&slink=3f5yq7

Пиаджо Либърти http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51370605155766906&f1=details&slink=3f5zhp

Априлия Спорт сити/в нея се влюбих,но не влиза в бюджета/ http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51371050674439567&f1=details&slink=3f60e8


П.С.Ще се радвам,ако предложите и други подобни модели,но трябва да може задължително да може отзад да се сложи куфар,ще е за семейно ползване,трябва да се носят раници,каски и т.н. :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

nicola 59
08-07-2013, 11:10
Колега то всички модели кадето си показал са 6 точки Априлия Скарабео е желязна техника аз миналата година е закарах на отпадаци след 3 годишно драмяскане и издевателство над нея без никакво обслужване и многократно каране без масло.

Аз понеже живея в Италия и бих избрал Пиаджото либерти ако е 4 тактово е приказка просто е и харчи мноо малко.

Ти обаче си в БГ хондичката може да се окаже за тебе идеална японеца си е японец ,а на пиаджо са много скъпи частите.

santo_traficante
08-07-2013, 11:28
Имам Малагути 2006 год.50цц 4 тактово от 5 год. Хипер доволен съм от тоя скутер:tooth: С пълна газ харчи 2,5/100км. Двуместен е може да му сложиш багажник. Цифрите в момента са 1000+ лв

Mury
08-07-2013, 14:42
Колега то всички модели кадето си показал са 6 точки Априлия Скарабео е желязна техника аз миналата година е закарах на отпадаци след 3 годишно драмяскане и издевателство над нея без никакво обслужване и многократно каране без масло.

Аз понеже живея в Италия и бих избрал Пиаджото либерти ако е 4 тактово е приказка просто е и харчи мноо малко.

Ти обаче си в БГ хондичката може да се окаже за тебе идеална японеца си е японец ,а на пиаджо са много скъпи частите.

Tя тая Хонда,май не се води така модела,нали знаеш че по сайтовете с обявите си пишат каквото си искат.Ходите са страшни,но са скъпи.На мен бюджета ще ми е 800-900 лв. :flirt::flirt::flirt:Нещата клонят към Априлиата,ама знае ли човек.

soldier81
08-07-2013, 16:18
Ако ти се дават 200лв отгоре имам сузуки 110сс,12кс,2008г.
Регистриран,със застраховка и преглед,чисто нови бутало и цилиндър и боя.
Ако искаш снимки.

Mury
08-07-2013, 16:30
Ако ти се дават 200лв отгоре имам сузуки 110сс,12кс,2008г.
Регистриран,със застраховка и преглед,чисто нови бутало и цилиндър и боя.
Ако искаш снимки.

Искам скутера да е 50 кубика,не ми се занимава с книжки,а и ще возя щерка ми,та не ми трябват некви самолети,пък и съм дърт вече за такива работи.Не съм карал от доста години скутер,ма нещо ме засърбя.:flirt::flirt::flirt::flirt:

old alfist
08-07-2013, 18:10
По-добре не си прави експерименти да караш детето с моторетка, камо ли през зимата - ако това е само предтекст за покупката е друг въпрос.

stelt
08-07-2013, 18:15
Да бе, и на мен ми се вижда доста рисковано за голям град.

mik mik
08-07-2013, 20:41
Купи си АТВ за през зимата-гоуем кеф :metal::metal:

georgi_pg
08-07-2013, 20:53
Колега, истината е в Пиаджото. Аз имам 2 бр. едното е Free, 50 кубика, другото е Beverly, 200 кубика. С малкото 3 години минавах 25 км. всеки ден. Големият го карам от 2008г. Никакви ядове...

Mury
08-07-2013, 22:11
По-добре не си прави експерименти да караш детето с моторетка, камо ли през зимата - ако това е само предтекст за покупката е друг въпрос.

Няма никакъв предтекст,просто искам да си взема скутер,защото ми писна да седя в колата.Карам доста на ден,понякога минавам повече от 50 км. градско в Сф,което почна да ми писва.:smartass::smartass::smartass:

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:09 ----------


Да бе, и на мен ми се вижда доста рисковано за голям град.
Хич не е рисковано,сутрин когато излизаме ние няма движение по маршрута ни,след обед ще я прибира жена ми с колата. :smartass::smartass::smartass:

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:10 ----------


Колега, истината е в Пиаджото. Аз имам 2 бр. едното е Free, 50 кубика, другото е Beverly, 200 кубика. С малкото 3 години минавах 25 км. всеки ден. Големият го карам от 2008г. Никакви ядове...

Единият вариант за Пиаджо ми е точно Фрии,другият е Либърти,но те са по скъпи.Вече започвам да свеждам избора до тях и Априлия Скарабео.:evil::evil::evil:


Появи се още един конкурент,но разбрах че са скъпи за поддръжка http://motori.cars.bg/m75525

А за Априлията,даже вече съм си набелязал една,и се чудя направо дали да не взимам заем сега http://motori.cars.bg/m75430

nicola 59
08-07-2013, 23:53
Колега ако ти харесва като визия и ако ти е удобна като езда ,няма какво да се чудиш Скарабеото е много яко.Моята беше стара и карана от италиянци аз я стопанисвах по лошо и от италиянците ,системно каране без масло,затяга мотора пуша една цигара малко да истине и газ.Нямаше една здрава пластмаса и до последно не се предаде,за 3 години и свеща не и беше сваляна.Пияни приятели италиянци падаха с нея постоянно,и ми се наложи да и сменя жилото за газта след едно подобно падане.Яко моторче е скарабеото ако ми падне нещо изгодно веднага го прибирам за мене. ,щото с кола си е куца работа в града

Mury
09-07-2013, 12:16
Колега ако ти харесва като визия и ако ти е удобна като езда ,няма какво да се чудиш Скарабеото е много яко.Моята беше стара и карана от италиянци аз я стопанисвах по лошо и от италиянците ,системно каране без масло,затяга мотора пуша една цигара малко да истине и газ.Нямаше една здрава пластмаса и до последно не се предаде,за 3 години и свеща не и беше сваляна.Пияни приятели италиянци падаха с нея постоянно,и ми се наложи да и сменя жилото за газта след едно подобно падане.Яко моторче е скарабеото ако ми падне нещо изгодно веднага го прибирам за мене. ,щото с кола си е куца работа в града

Абе май трудно ще избера,жената харесва повече Пиаджо Либърти,все пак и тя ще го кара,а май и мен повече ме кефи.Цените на частите са що годе еднакви,на като екземпляри са по скъпи. :th_up::th_up::th_up: Не знам като модели кой е по здрав.В Бг скутер форума никой нищо не казва,егати пробития форум,има много полезно инфо,пуснал съм тема от 3 дни и нито един отзив или мнение.Тук получих много повече.:tooth::tooth::tooth::tooth:

nicola 59
09-07-2013, 14:07
Абе май трудно ще избера,жената харесва повече Пиаджо Либърти,все пак и тя ще го кара,а май и мен повече ме кефи.Цените на частите са що годе еднакви,на като екземпляри са по скъпи. :th_up::th_up::th_up: Не знам като модели кой е по здрав.В Бг скутер форума никой нищо не казва,егати пробития форум,има много полезно инфо,пуснал съм тема от 3 дни и нито един отзив или мнение.Тук получих много повече.:tooth::tooth::tooth::tooth:

Аз също харесвам пиаджото много,и също мога да си позволя да изкажа мнение понеже ние тука работиме няколко търговци и сме се обединили в работата за да си помагаме ,та единия от тези момчета има салон и е официален представител на пиаджо та имам наблюдения по въпроса ,моторчето е много добро и разлика има от скарабеото по красиво е по ново е,но пиаджо е известно с скъпи части,аз продадох на времето едно беверли 500 и му купих една графитена фтулка за уплатнение на аспуха към колектора,от моя приятел без печалба за него и всички възможни отстъпки 28 евро. А на пиаджо АПЕ дизел подкачващата помпа едно към едно с ладовата тука е 80 евро та сега като си бях в БГ купих 10 помпи по 22 лева за моя приятел.Ма което и да избереш няма възможност да сгрешиш и двете са супер Разликите са естетични и е въпрос на вкус.Пожелавам ти успех.

Mury
09-07-2013, 14:18
Аз също харесвам пиаджото много,и също мога да си позволя да изкажа мнение понеже ние тука работиме няколко търговци и сме се обединили в работата за да си помагаме ,та единия от тези момчета има салон и е официален представител на пиаджо та имам наблюдения по въпроса ,моторчето е много добро и разлика има от скарабеото по красиво е по ново е,но пиаджо е известно с скъпи части,аз продадох на времето едно беверли 500 и му купих една графитена фтулка за уплатнение на аспуха към колектора,от моя приятел без печалба за него и всички възможни отстъпки 28 евро. А на пиаджо АПЕ дизел подкачващата помпа едно към едно с ладовата тука е 80 евро та сега като си бях в БГ купих 10 помпи по 22 лева за моя приятел.Ма което и да избереш няма възможност да сгрешиш и двете са супер Разликите са естетични и е въпрос на вкус.Пожелавам ти успех.

Ми бате по сайтовете в Бг,частите са горе долу на еднакви цени,говоря за накладки,дискове,вариатори,ролки ремъци и т.н.,е не съм гледал такива части които ти споменаваш,но ако седна да мисля за това че ще се чупи често,по-добре да не купувам тогава.:tooth::tooth::tooth::tooth:

nicola 59
09-07-2013, 14:25
Ми бате по сайтовете в Бг,частите са горе долу на еднакви цени,говоря за накладки,дискове,вариатори,ролки ремъци и т.н.,е не съм гледал такива части които ти споменаваш,но ако седна да мисля за това че ще се чупи често,по-добре да не купувам тогава.:tooth::tooth::tooth::tooth:

За това си много прав ,а може би аз не се изразих правилно ,те частите като каталожни цени сигурно са еднакви имах предвид ,че тука специално за Априлия се намират по лесно по втория начин чрез приятели и са по достъпни а за пиаджото по често чувам думите ,,поръчка,, само орегинал,, не се произвежда от конкуренцията,, а ниво на консумативи съм сигурен ,че няма разлика.

Mury
09-07-2013, 14:26
За това си много прав ,а може би аз не се изразих правилно ,те частите като каталожни цени сигурно са еднакви имах предвид ,че тука специално за Априлия се намират по лесно по втория начин чрез приятели и са по достъпни а за пиаджото по често чувам думите ,,поръчка,, само орегинал,, не се произвежда от конкуренцията,, а ниво на консумативи съм сигурен ,че няма разлика.

Сигурно е така :th_up::th_up::th_up::th_up: Вече имам нов фаворит,пък и там май имаме връзки :tooth::tooth::tooth:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51372490427675785&f1=details&slink=3fmo39

nicola 59
09-07-2013, 14:34
Сигурно е така :th_up::th_up::th_up::th_up: Вече имам нов фаворит,пък и там май имаме връзки :tooth::tooth::tooth:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51372490427675785&f1=details&slink=3fmo39

Готино е и цената е в рамките ,на снимките е още в Италия с италианския номер ,по което може да се заключи ,че не е било пребито ,и да е калемено в бг както правят с голяма част от МПС тата.

Mury
09-07-2013, 14:41
Готино е и цената е в рамките ,на снимките е още в Италия с италианския номер ,по което може да се заключи ,че не е било пребито ,и да е калемено в бг както правят с голяма част от МПС тата.

Не човек,тук е снимано в Бг,всичките им мотори ги снимат на едно място :th_up::th_up::th_up:

nicola 59
09-07-2013, 14:51
Не човек,тук е снимано в Бг,всичките им мотори ги снимат на едно място :th_up::th_up::th_up:

Може това ми хареса много за тебе не става понеже е къса седалката ма ме кефи много

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%935356045/yamaha-why

Mury
09-07-2013, 15:00
Може това ми хареса много за тебе не става понеже е къса седалката ма ме кефи много

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%935356045/yamaha-why

Готино е,ама наистина му е малка седалката.Сега говорих с момчето,синьото Либърти го е продал снощи :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

nicola 59
09-07-2013, 15:04
Готино е,ама наистина му е малка седалката.Сега говорих с момчето,синьото Либърти го е продал снощи :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:


Не е болка за умиране ,аз от 10 години продавам коли и съм разбрал ,че не хората си намират колите ,а колите си намират стопаните,та и тебе ще те намери твоето моторче само не трее да бързаш.

Mury
09-07-2013, 15:07
Не е болка за умиране ,аз от 10 години продавам коли и съм разбрал ,че не хората си намират колите ,а колите си намират стопаните,та и тебе ще те намери твоето моторче само не трее да бързаш.

Естествено,аз съм на същото мнение,аз и без тва още нямам парите в мен,а и го бях запланувал за зимата.:th_up::th_up::th_up: За сега оглеждам и събирам мнения и отзиви :tooth::tooth::tooth:

nicola 59
09-07-2013, 15:18
Естествено,аз съм на същото мнение,аз и без тва още нямам парите в мен,а и го бях запланувал за зимата.:th_up::th_up::th_up: За сега оглеждам и събирам мнения и отзиви :tooth::tooth::tooth:

След 2 часа имам среща с моя приятел от Пиаджо и ще го разпитам подробно за мнение и отзиви понеже той още на времето баща му е бил представител и търговец на скутери та неговото мнение със сигурност ще е по актуално от моето .После ще пиша какво е казал.

Mury
09-07-2013, 15:20
След 2 часа имам среща с моя приятел от Пиаджо и ще го разпитам подробно за мнение и отзиви понеже той още на времето баща му е бил представител и търговец на скутери та неговото мнение със сигурност ще е по актуално от моето .После ще пиша какво е казал.

Супер благодаря :th_up::th_up::th_up:

DiStefano
09-07-2013, 19:21
Вуйче,
Да не се засегнеш ама си малко "едричък" за такива тротинетки. По-добре си избацай една категорийка и се насочи към някой 125cc. Има доста интересни "Априлки" RS за смешни пари.
Ей ти една :
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51370888246960167&f1=details&slink=3fslkz

Ако пък толкова много държиш на 50cc според мен - Gilera DNA e доста добър вариант. И е супер евтина.

http://gilera_scooters.eu.interia.pl/galeria/Gilera%20dna%2050.jpg

Mury
09-07-2013, 19:40
Вуйче,
Да не се засегнеш ама си малко "едричък" за такива тротинетки. По-добре си избацай една категорийка и се насочи към някой 125cc. Има доста интересни "Априлки" RS за смешни пари.
Ей ти една :
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51370888246960167&f1=details&slink=3fslkz

Ако пък толкова много държиш на 50cc според мен - Gilera DNA e доста добър вариант. И е супер евтина.

http://gilera_scooters.eu.interia.pl/galeria/Gilera%20dna%2050.jpg

Баце на такъв мотор и с бой няма да можеш да ме качиш,достатъчно мои приятели са трудни за гледане и придвижване точно от това,скутера ми е за придвижване в Сф лятото,защото има дни в които минавам над 60-70 км. на ден,излиза ми солено малко,пък със скутера ем ще пестя гориво,ем ще се придвижвам по-бързо в задръстванията.Аз вече съм си избрал скутер,и това ще е Piaggio Liberty 50 кубика.:th_up::th_up::th_up::th_up:

nicola 59
09-07-2013, 20:12
Така значи след като се видях с моя приятел положението е следното Априлията и Пиаджото са почти едни и същи.Мотора е конструктивно същия и всичко по него почти е взаимо заменяемо ,но пиаджото е по продавано и по предпочитано по няколко причини,а именно първо марката пиаджо е по реномирана за италианците и по търсена и разбира се по държи цена.После като окачване рамка и поведение на пътя по добро е пиаджото,по управляемо и по послушно,Друго в полза на пиаджото е дизаина и външния му вид според моя човек ,по симпатично, както се изрази той е пиаджото,ма тука вече повече според мене е въпрос на вкус.При факта ,че ще го кара и жена човека каза ,че Пиаджото е много по уместно в случая понеже поведението му на пътя било за предпочитане и тука на времето ги купували много момичета.По въпроса за цените на ,частите няма почти разлика при скутерите ,даже в конкретния случай по ценова листа ,някои части са по скъпи на Априлията.Скъпите и проблемни части на Пиаджо са за Апе,и Портер,които са товарен клас и там верно е дебело,По големите скутери имат скъпи части и повече проблеми,от рода на зареждане на акумулатора и бордова електроника Беверли,и Х9 страдат от тези болести,ма не и малките.Неговия съвет е да грабваш Пиаджото и да не се притесняваш ,понеже нямало да те разочарова ,а ще хареса и на жена ти понеже е по меко,от априлията и има по комфортна езда.

Mury
10-07-2013, 06:45
Така значи след като се видях с моя приятел положението е следното Априлията и Пиаджото са почти едни и същи.Мотора е конструктивно същия и всичко по него почти е взаимо заменяемо ,но пиаджото е по продавано и по предпочитано по няколко причини,а именно първо марката пиаджо е по реномирана за италианците и по търсена и разбира се по държи цена.После като окачване рамка и поведение на пътя по добро е пиаджото,по управляемо и по послушно,Друго в полза на пиаджото е дизаина и външния му вид според моя човек ,по симпатично, както се изрази той е пиаджото,ма тука вече повече според мене е въпрос на вкус.При факта ,че ще го кара и жена човека каза ,че Пиаджото е много по уместно в случая понеже поведението му на пътя било за предпочитане и тука на времето ги купували много момичета.По въпроса за цените на ,частите няма почти разлика при скутерите ,даже в конкретния случай по ценова листа ,някои части са по скъпи на Априлията.Скъпите и проблемни части на Пиаджо са за Апе,и Портер,които са товарен клас и там верно е дебело,По големите скутери имат скъпи части и повече проблеми,от рода на зареждане на акумулатора и бордова електроника Беверли,и Х9 страдат от тези болести,ма не и малките.Неговия съвет е да грабваш Пиаджото и да не се притесняваш ,понеже нямало да те разочарова ,а ще хареса и на жена ти понеже е по меко,от априлията и има по комфортна езда.

Евала бате,рядко вече в този форум може да срещнеш хора,които имат желание да помогнат.Всичко това е вярно,включително това,че Пиаджо Либърти е най-продавания градски скутер в Европа за всички времена,снощи съм чел до 00:00 ч/в чужди сайтове.Избора го направихме,тва е ясно,ноп темата може да си остане да си дискутираме всякакви неща около пърпоретките.Снощи ми влезна и друга муха,дали да не взема 4Т 50 кубика,верно малко по мудни са,но пък двигателите са доста по-надеждни,знам ли днес ще гледам едно 4Т ще го покарам и ще го мисля.:book::book::book::book:

kolev
10-07-2013, 10:21
по-мудни са,но горят по-малко и няма нужда да им наливаш масло.

Mury
10-07-2013, 11:10
по-мудни са,но горят по-малко и няма нужда да им наливаш масло.

Да така е,но пък сменяш масло,а и ако се наложи ремонт на двигателя е доста по скъпо/все едно си ремонтираш двг на кола/.На мен по принцип не ми трябва ряз или някакъв летящ скутер.Като изпадне нещо читаво,ще го мисля,за сега няма нищо интересно в обявите.:drive::drive::drive:

Mury
13-07-2013, 09:02
Абе започнах да се оглеждам за 125 кубиков,просто са много повече на пазара а и има хубави кеземпляри,докато 50 кубиковите почти ги няма :throw::throw::throw::throw:

pininfarina
13-07-2013, 09:28
Абе започнах да се оглеждам за 125 кубиков,просто са много повече на пазара а и има хубави кеземпляри,докато 50 кубиковите почти ги няма :throw::throw::throw::throw:


50 е малък, не ти трябва.
Ако питаш мен - или 200 или 250. Гледай га е с двигател на Пиаджо - най доброто.
Ама вземи побързай малко че ще мине лятото ;-)

Mury
13-07-2013, 09:46
50 е малък, не ти трябва.
Ако питаш мен - или 200 или 250. Гледай га е с двигател на Пиаджо - най доброто.
Ама вземи побързай малко че ще мине лятото ;-)

Аааааа 200-250 ми е вече доста,а и както писах и жената ще го кара от време на време,та сега едвам я навивам за 125,ти къде отиде.Иначе си прав че си отива лятото,ама парите ги нямам още,пък и плана по принцип беше да го взема зимата,и чак другия сезон да го карам,ма на пуст мерак.125-ци съм харесал 2,едната е нов нвос 2004 г. много лъскава http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51351584191418755&f1=details&slink=3gvmpl,другата е 1999 с регистрация в Сф,обслужен с нови гуми http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51370611895751032&f1=details&slink=3gvmpl

Та чуденката сега е,кое е по-добре,по-нова година,по-лъскав,по-евтин или по-стар,но регистриран,обслужен,нови гуми,застраховка,но по-скъп -абе качвам се и карам :brickwall::brickwall::brickwall:

kolev
13-07-2013, 10:45
абе нали нямаше книжка за по-голям.
то едно обслужване.... една свещ и масло от тубата в багажника на ланчата за доливане :Tease:

Mury
13-07-2013, 15:00
абе нали нямаше книжка за по-голям.
то едно обслужване.... една свещ и масло от тубата в багажника на ланчата за доливане :Tease:

Аз нямам книжка бате,ще карам нелегално-хихихихихих,иначе обслужването е ясна,и на 50 и на 125 е еднакво,само дето на 50 се налива масло в бензина,па на другия в мотора.:mobile::mobile::mobile::mobile:

soldier81
13-07-2013, 18:55
Аз нямам книжка бате,ще карам нелегално-хихихихихих,иначе обслужването е ясна,и на 50 и на 125 е еднакво,само дето на 50 се налива масло в бензина,па на другия в мотора.:mobile::mobile::mobile::mobile:

По добре си изкарай книжка,в София да караш нелегално е чист автогол.
1.Навсякъде е пълно с ненормалници и при един инцидент ти отнасяш всичко.
Сигмаджиите спират всичко живо на мотори и шанса да изгориш е огромен.
Относно и подръжката нещата са много различни между 50сс и всичко друго,не е само маслото.

DiStefano
13-07-2013, 20:19
Значи ... нещата като гледам стоят като при мен Мурджев. Еваларка брат !!! Още 2-3 седмици и ше дойдеш и ти на мойто. Аз бех тръгнал за тротинетка като теб 50cc. После 125 cc... и в края на краищата взех 4 тактова машина. Нещо с тея двутатови пърдялки .. да им забърквам гориво 25 грама масло на кило, па то има и такива дето сами си го месят .. ама не всеки път успяват и всяка година да права бутало, сегменти и прочее .. аре нема нужда. Земи си машина дето да ти праи кеф и да ти върши работа - демек голема. Има и разни там Сузкуки Бургман и други подобни. Ако става въпрос да се напраиш като цветен телевизор в тиквата .. то и с колело можеш да се утрепеш. Ако си внимателен и караш разумно - няма ядове.

Mury
14-07-2013, 09:41
По добре си изкарай книжка,в София да караш нелегално е чист автогол.
1.Навсякъде е пълно с ненормалници и при един инцидент ти отнасяш всичко.
Сигмаджиите спират всичко живо на мотори и шанса да изгориш е огромен.
Относно и подръжката нещата са много различни между 50сс и всичко друго,не е само маслото.

Ти мен с полицаите не ни мисли,имам си жокер за тях,няма да имам проблеми,само жината ама пък тя ако кара ще е с мен,така че е същото :magic::magic::magic:

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:40 ----------


Значи ... нещата като гледам стоят като при мен Мурджев. Еваларка брат !!! Още 2-3 седмици и ше дойдеш и ти на мойто. Аз бех тръгнал за тротинетка като теб 50cc. После 125 cc... и в края на краищата взех 4 тактова машина. Нещо с тея двутатови пърдялки .. да им забърквам гориво 25 грама масло на кило, па то има и такива дето сами си го месят .. ама не всеки път успяват и всяка година да права бутало, сегменти и прочее .. аре нема нужда. Земи си машина дето да ти праи кеф и да ти върши работа - демек голема. Има и разни там Сузкуки Бургман и други подобни. Ако става въпрос да се напраиш като цветен телевизор в тиквата .. то и с колело можеш да се утрепеш. Ако си внимателен и караш разумно - няма ядове.

Piaggio Liberty 124 cc 4T това е моят избор брат ,то нали знаеш,и тук с италианските машини си е като при колите.:cheers::cheers::cheers:

soldier81
14-07-2013, 12:03
Такива застраховани с жокери тука няма,колкото и приятели полицаи да имаш.
Не знам някои да има жокери срещу кифлите дето хем карат хем се гримират и мангалите таксижии ама ти си знаеш наи добре.
Миналия сезон ме удряха три пъти,два пъти в краката и един път докато чаках на светофара една се спря в мен.

Mury
06-08-2013, 11:11
Сагата е към своя край,избора е направен а именно Piaggio Liberty 50 cc 2005 г.В четвъртък живот и здраве ще е при мен :handshake::handshake::handshake:

kolev
06-08-2013, 16:10
ми айде честито. много бензин и масло да изгори, а ти да не си оставяш кожата по асфалта :hehe:

Mury
06-08-2013, 16:22
ми айде честито. много бензин и масло да изгори, а ти да не си оставяш кожата по асфалта :hehe:

чай да доде четвъртък :afro::afro::afro: