PDA

View Full Version : Пробка двигател 147



mariio
07-07-2013, 20:59
Здравейте, от къде мога да си купя нова пробка за маслото но мотора, че моята майсторите почти са ми я заоблили и днес да си го сменя сам и греда.
А звездата кои номер е Т50 или Т55 да си знам?
Колата е АР 147 1,6 105к.с 2003г
Благодаря предварително.

don_pepone
07-07-2013, 21:07
http://www.axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=47&modif=466&cat=14&subcat=111

mariio
14-07-2013, 15:33
Колеги, пробката се е загладила и няма отвъртане.
Пробка нова си взех но!
Как е сменяно това масло не знам.
От тук нататък какво правим, за да няма поражения по картера.
Как да го сменим маслото, много кофти.

nastybg
14-07-2013, 16:51
Колеги, пробката се е загладила и няма отвъртане.
Пробка нова си взех но!
Ами може резбата да й е прецакана (някога във времето) и да е залепена, кой знае така чрез форума какво е правено ...


Как е сменяно това масло не знам.
... през пръчката за маслото ...


От тук нататък какво правим,

....... колата е за сервиз :go:

west421
14-07-2013, 18:06
Колеги, пробката се е загладила и няма отвъртане.
Пробка нова си взех но!
Как е сменяно това масло не знам.
От тук нататък какво правим, за да няма поражения по картера.
Как да го сменим маслото, много кофти.

И моята като я купих беше така ,но я отвих с т.н. чешмеджийски ключ.Пробвай по този начин.

dansguardian
14-07-2013, 18:40
Закарай я при някой да и завари едно рамо 15-20 см от арматурно желязо. След това развиваш, хвърляш и поставяш новата пробка.

mariio
14-07-2013, 18:58
Ами може резбата да й е прецакана (някога във времето) и да е залепена, кой знае така чрез форума какво е правено ...
....


... през пръчката за маслото ...

При предната смяна на маслото можеха да ми кажат, че пробката е за смяна или да го оправят, нали затова са сервизите.



....... колата е за сервиз :go:
....

psychedelics
14-07-2013, 21:41
Чувал съм че има някакви лепила, които са като течни метали и се използват в такива случаи при превъртяли глави.

При пробката усилието за развиване е голямо и не знам доколко този метод ще сработи, но пък един такъв течен метал е няколко лева и човек може да го направи в домашни условия.

145selespeed
14-07-2013, 21:54
Чувал съм че има някакви лепила, които са като течни метали и се използват в такива случаи при превъртяли глави.

При пробката усилието за развиване е голямо и не знам доколко този метод ще сработи, но пък един такъв течен метал е няколко лева и човек може да го направи в домашни условия.

Колко да е голямо...колкото 3 кг или 30 Нм. Точно колкото и на големите свещи...

nastybg
15-07-2013, 16:18
При предната смяна на маслото можеха да ми кажат, че пробката е за смяна или да го оправят, нали затова са сервизите.



Еми отиди в същия сервиз да ти сменят маслото, като ти кажат, че е превъртяла или не може да се отвие им кажи, еми Вие сменяхте маслото миналия път, така че какво сте правили си го оправете !

fred
15-07-2013, 18:07
Във всеки форумен сервиз може да ти я сменят или направят нова, ако не във всеки, пиши на лично, да ти кажа в кой точно може:balloon:

don_pepone
16-07-2013, 07:25
И ако картера и пробката са ти алуминиеви, да не вземе някой гении да ти предложи да заварите нещо на пробката с аргон,че направите ли това си пише всичко по електроиката мъртво :brickwall:
Тоя филм го видях, когато едни тъпаци заваряха на място стойката на алтернатора на един форд и после смениха всичко,комп, комфорт модули, абс центарал и тн

Alexanderbb
16-07-2013, 16:13
И ако картера и пробката са ти алуминиеви, да не вземе някой гении да ти предложи да заварите нещо на пробката с аргон,че направите ли това си пише всичко по електроиката мъртво :brickwall:
Тоя филм го видях, когато едни тъпаци заваряха на място стойката на алтернатора на един форд и после смениха всичко,комп, комфорт модули, абс центарал и тн

Алуминиева пробка? Ти сериозно ли. А иначе ако имаш мерак да строшиш нещо винаги има начин. Колегата най-добре да си вземе една нова и да върви в читав сервиз след като до момента не я е отвил.

don_pepone
16-07-2013, 17:27
Ами сериозно да :) моята е алуминиева барабар с картера ;)

Георги Живков
16-07-2013, 22:27
И ако картера и пробката са ти алуминиеви, да не вземе някой гении да ти предложи да заварите нещо на пробката с аргон,че направите ли това си пише всичко по електроиката мъртво :brickwall:
Тоя филм го видях, когато едни тъпаци заваряха на място стойката на алтернатора на един форд и после смениха всичко,комп, комфорт модули, абс центарал и тн
А сигурно ли е , че от аргона е проблема? На мойта са и правили заварки с телоподаващо и всичко си е наред.

ecotronic
16-07-2013, 23:06
А сигурно ли е , че от аргона е проблема? На мойта са и правили заварки с телоподаващо и всичко си е наред.

Не зависи от нищо друго освен от това, къде са закачили масата на заваръчния апарат. И разбира се от старанието, което полага заварчикът.

don_pepone
16-07-2013, 23:41
А сигурно ли е , че от аргона е проблема? На мойта са и правили заварки с телоподаващо и всичко си е наред.

Аргона няма много общо с телоподаващото (ЦО), Просто аргона пържи яко,повярвайте ми не искате да го разбирате от личен опит.

Alexanderbb
17-07-2013, 08:01
Ами сериозно да :) моята е алуминиева барабар с картера ;)

Шантава работа. Моите са си стоманени че на всичкото отгоре и с магнитни качества както си му е реда

tzeno
18-07-2013, 18:59
здр. имах същият проблем преди два дни извиках един стругар които разпроби с дрелка отвора нареза ми нова резба и ми направи нова тапа взе ми 10 лв

mariio
18-07-2013, 22:27
Колеги, проблема е решен. Днес отидох на сервиз отвиха пробката и сложихме новата.