PDA

View Full Version : HOt ROd и донор 166



PSAVOV
12-07-2013, 09:05
Колеги възнамерявам да се захвана с проект !
Идеята е да взема Pontiac Eight в полуразпаднато състояние и Алфа 166 3.0 или 2.0 турбо и да видим какво ще се получи !
Планът е интериора също да се вземе от 166 и да се сложи вътре в понтияка !
Ето и за сега малко снимки на сами понтиак !
http://rustymania.com/copper/albums/userpics/normal_STA41610.JPG

http://rustymania.com/copper/albums/userpics/normal_STA41611.JPGhttp://rustymania.com/copper/albums/userpics/normal_STA41615.JPG

CHILIEV
12-07-2013, 10:01
Човечееееееее... тука трябва да извикаш и археолози :)
Шегувам се, звучи интересно, ще следя с интерес. Под този капак можеш да събереш не един, а два трилитрови мотора и пак ще остане място за маймунка, която да мие фаровете.

PSAVOV
12-07-2013, 10:09
Човечееееееее... тука трябва да извикаш и археолози :)
Шегувам се, звучи интересно, ще следя с интерес. Под този капак можеш да събереш не един, а два трилитрови мотора и пак ще остане място за маймунка, която да мие фаровете.
Като за начало ще трябва да се сдобия с този артефакт и със 166-ца другат седмица може да отида да го видя на живо :) като цяло няма да е никак лека работа !

ShoxXx
12-07-2013, 11:06
Ако беше зад океана този процес нямаше да е толкова сложен, а само щеше да изисква финснсови средства.

В случая обаче бъди сигурен ще ще става въпрос за ходене по мъките. Най-малкото, което е не си мисли, че няма да ти се наложи поръчка на части от Щатите, които ще са доста тежки предвид липсващите детайли и дебелината на ламарината. Една врата ще е минимум 50 кила - закупуване от САЩ, транспорт, мито, освен това и доста части ще са трудни за намиране.

Салона на 166 няма да пасне въобще - дори ще изглежда малък и вътре купето ще стои празно.

Като цяло си помисли, че в БГ има доста хора, които се занимават с реставриране на коли. Някои като хоби, други си изкарват хляба и щом тази кола е застояла толкова време - значи има защо.

Scrapera
12-07-2013, 11:28
Тази купчина ръжда става само за скрап. Познавам много ентусиасти които уж ще правят подобно нещо, но досега никой не е показал нещо готово - защо ли? По-добре си намери 75-ца в която да сложиш двигателя на 166 - звучи доста по-реалистично.

PSAVOV
12-07-2013, 15:39
Ако беше зад океана този процес нямаше да е толкова сложен, а само щеше да изисква финснсови средства.

В случая обаче бъди сигурен ще ще става въпрос за ходене по мъките. Най-малкото, което е не си мисли, че няма да ти се наложи поръчка на части от Щатите, които ще са доста тежки предвид липсващите детайли и дебелината на ламарината. Една врата ще е минимум 50 кила - закупуване от САЩ, транспорт, мито, освен това и доста части ще са трудни за намиране.

Салона на 166 няма да пасне въобще - дори ще изглежда малък и вътре купето ще стои празно.

Като цяло си помисли, че в БГ има доста хора, които се занимават с реставриране на коли. Някои като хоби, други си изкарват хляба и щом тази кола е застояла толкова време - значи има защо.

Има кой да ми ги търси там ида ми ги порати колега а и цените там не са както тук ! По- ниски са така, че ще видя какво ми трябва и ще напълня каквото ми трябва с колите на моите хора като си ги носят от Щатите и ще делим доставката.
Не мисля да я реставрирам напълно в оригиналния и вид ! Ето тук има различни реализирани приекти http://www.classicpontiacs.com/forties/
А относно вратите там имам друго наум но ще трябва да се види как ще изглежда :)

bager
12-07-2013, 15:44
Има кой да ми ги търси там ида ми ги порати колега а и цените там не са както тук ! По- ниски са така, че ще видя какво ми трябва и ще напълня каквото ми трябва с колите на моите хора като си ги носят от Щатите и ще делим доставката.
Не мисля да я реставрирам напълно

И въпреки това начинанието ти е твърде смело. Ако наистина си решил да се хвърлиш в това безумно харчене на нерви, пари, време и труд с неизвестен разултат, защо не пробваш с Волга, доста по лесно ще намериш части, а ефекта ще е същия?!
А ако наистина се захванеш, ще се радвам да успееш. Ще е интересно! :)

renyx
12-07-2013, 18:15
Пожелавам ти успех с начинанието и да пускаш снимки от време на време.:punk:

Lyubo
12-07-2013, 18:22
Успех с начинанието колега. Ще следя темата с интерес.

Speeder
12-07-2013, 18:42
Дано си готов да пръскаш десетки хиляди левове за тази кола.

Само една качествена боя ще отиде към 3000-3500 предвид размера.

Ако не я направиш с идеален външен вид само ще станеш за смях.

Помисли си за някои детайли.

Брони, решетка, стъкла.

Тази кола без хром ще е като пластмасова играчка.
Само хромиране на две брони в САЩ струва около 1000-1300 долара (това без транспорта в двете посоки). В БГ няма кой да ти ги хромира. В Англия може би ще ти е малко по-евтино.

Таблото от 166цата го забрави. Ще остане място за още едно :)

Документи има ли колата? Ако няма за какво ти е и как ще я караш? Как ще я легализираш ?

Gelew
12-07-2013, 22:23
Пълен курник .... не се занимавай с глупости от това купе не става нищо...

Денис
12-07-2013, 22:39
Най-малкото собственика и/или купувача тряба да знаят точния модел автомобил.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pontiac_Streamliner
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Pontiac_Silver_Streak_Torpedo_Streamliner_Coupe_19 41.jpg

ФЕРАРИСТ
12-07-2013, 22:49
Песимист съм.....

PSAVOV
12-07-2013, 23:23
Най-малкото собственика и/или купувача тряба да знаят точния модел автомобил.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pontiac_Streamliner
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Pontiac_Silver_Streak_Torpedo_Streamliner_Coupe_19 41.jpg
Така е колега Колата се казва 1946 Pontiac Torpedo eight II 4-Door Sedan

Денис
12-07-2013, 23:29
Така е колега Колата се казва 1946 Pontiac Torpedo eight II 4-Door Sedan

Имах подобна идея, но с автомат и в12 от е32...
Но колата е скрап за жалост...

PSAVOV
12-07-2013, 23:34
Дано си готов да пръскаш десетки хиляди левове за тази кола.

Само една качествена боя ще отиде към 3000-3500 предвид размера.

Ако не я направиш с идеален външен вид само ще станеш за смях.

Помисли си за някои детайли.

Брони, решетка, стъкла.

Тази кола без хром ще е като пластмасова играчка.
Само хромиране на две брони в САЩ струва около 1000-1300 долара (това без транспорта в двете посоки). В БГ няма кой да ти ги хромира. В Англия може би ще ти е малко по-евтино.

Таблото от 166цата го забрави. Ще остане място за още едно :)

Документи има ли колата? Ако няма за какво ти е и как ще я караш? Как ще я легализираш ?
Колега няма чак такава нужда от разходки за хромиране виж това вече два пъти съм работил с него и става страхотно
http://www.wt-direct.de/epages/WT-DirectGmbH43750782.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/WT-DirectGmbH43750782/Categories/%22CLC%20-%20Chromium%20Material%22

dimitar_vd62
12-07-2013, 23:37
Колега, завиждам ти за ентусиазма, дано имаш представа с какво се захващаш.Обаче с тези материали вместо хромиране не мисля че ще се получи нещо уникално.Все пак пускай снимки, ще ми е интересно.

PSAVOV
12-07-2013, 23:46
Колега, завиждам ти за ентусиазма, дано имаш представа с какво се захващаш.Обаче с тези материали вместо хромиране не мисля че ще се получи нещо уникално.Все пак пускай снимки, ще ми е интересно.


http://www.youtube.com/watch?v=Up_CLJXRyaM

DMS
13-07-2013, 10:13
Колегата определено знае с какво се захваща и идеята му никак не е инфантилна. Пожелавам му успех и ако все пак се откаже от бензиновите двигатели може да сложи едно 3.0 JTD от Iveco или Masetari Ghibli :static: Само някакви си скромни 275к.с. и 600 Nm... :coolio:

kolev
13-07-2013, 10:39
това купе е бита карта. било е някога кола, а и без американски 8-мак ще е нелепо.

PSAVOV
13-07-2013, 13:48
Колегата определено знае с какво се захваща и идеята му никак не е инфантилна. Пожелавам му успех и ако все пак се откаже от бензиновите двигатели може да сложи едно 3.0 JTD от Iveco или Masetari Ghibli :static: Само някакви си скромни 275к.с. и 600 Nm... :coolio:
Колега за двигатела още не съм взелокончателно решение ! Обмислям какъв да е пурво да успея да взема купето и ще го видим двигатела. Един колега беше споменал 12 цилиндров от мерцедес и това също го обмислям !

145selespeed
13-07-2013, 16:21
Много си смел, ако се захванеш!!!

Аз с моя проект мислех, че за 2 месеца ще съм готов, а ми отне 9. Това е огромен проект свързан с изключително много време и пари.

Пожелавам ти успех! Няма невъзможни неща :-D

dimitar_vd62
13-07-2013, 19:29
http://www.youtube.com/watch?v=Up_CLJXRyaM

Мда, гледал съм го това, изказах мнение че за мен това е неприемлив компромис.Хрома си е хром.Както и че двг-то за тази кола е биг блок или смол блок.И леко сваляне на тавана с около 5-7 см.Все пак проекта си е твой.Успех.

Bobi_33
14-07-2013, 15:49
Така, точно 166 е крайно неподходяща кола за донор на така нареченият хот-род. Досега не съм виждал хот-род с напречен мотор и предно предаване. Всяко МПС си има някакви пропорции и баланс, а в случая въпросният Понтиак и Алфа 166 са са на 2 различни пояса. Дори и да се изгради тоя автомобил на ново, то ще бъде пълна глупост и безсмислица. Подходящ донор си остава нещо американско с осмак, на задно. Може да бъде и европейско, но отново с мотор над 8 цилиндъра и само на задно. Това е истината за хот-родите.

dimitar_vd62
14-07-2013, 16:30
И освен това, доколкото съм запознат, ма не с претенциите за гуру по въпроса, не съм виждал или поне е много рядка практика да се слага инжекцион на хот род.Карбуратен, поне два.Тази кола я виждам така - свален таван ,свалено окачване, хромирани джанти, отзад по широки, на мястото на задните врати се изработват два подходящи панела неотваряеми/ще трябва английско колело/, на мястото на задната седалка панел със говорители.Абе много пари и труд трябва.Между другото преди време я заглеждахме с един авер, който реставрира коли.

ecotronic
14-07-2013, 22:42
Ако се ползва 166-ца за донор, трансмисията ще се ползва ли? Ако да - то вероятно трябва да се вземе и цялото предно окачване. То ще може ли да се съвмести с това купе? Предната следа еднаква ли е? Ако не - ще трябват други полуоски.......
Относно арматурното табло - при 166 цата до голяма степен обликът зависи от прехода между таблото и тапицерияна на предните врати. Ако този преход не се направи и при другата кола, ще стане като на свинче - звънче. Тук пак нещата зависят от широчината на таблото и височината му.
Накратко - трудности и предизвикателства - колкото искаш.
Материализирането на идеята ще коства много.

Иначе шапка свалям на такъв ентусиазъм и то доведен до успешен край!

Ще следя темата с интерес.

Към автора - моите искрени пожелания за успех!

Bobi_33
15-07-2013, 00:25
Ако се ползва 166-ца за донор, трансмисията ще се ползва ли? Ако да - то вероятно трябва да се вземе и цялото предно окачване. То ще може ли да се съвмести с това купе? Предната следа еднаква ли е? Ако не - ще трябват други полуоски.......
Относно арматурното табло - при 166 цата до голяма степен обликът зависи от прехода между таблото и тапицерияна на предните врати. Ако този преход не се направи и при другата кола, ще стане като на свинче - звънче. Тук пак нещата зависят от широчината на таблото и височината му.
Накратко - трудности и предизвикателства - колкото искаш.
Материализирането на идеята ще коства много.

Иначе шапка свалям на такъв ентусиазъм и то доведен до успешен край!

Ще следя темата с интерес.

Към автора - моите искрени пожелания за успех!


При такъв тип хот-роди не се действа по начина, който си мислиш. Изпълненеито на такъв проект става по коренно различен начин.
Преди години се беше появила една Волга от Русия, която уж беше с 12-так от БМВ 850 , но в действителност Волгата само наподобяваше оригинала - демек просто част от понелите на истинската Волга са били насадени върху БМв-то, насаден е покрива, брони, маски и решетка, така, че да изглежда като Волга, но в действителност колата си е БМВ. Този вариант е най-добър, защото караш съвременен автомобил, но с невероятно ретро излъчване, примесено със някои съвременни отличителни белези като ниско купе, нисък под, високи арки за колелата и т.н.
Ето и Волга-та за която говоря: http://koboko.blog.bg/zabavlenie/2010/03/16/volga-v12-coupe.512243

ecotronic
15-07-2013, 00:58
При такъв тип хот-роди не се действа по начина, който си мислиш. Изпълненеито на такъв проект става по коренно различен начин.
Преди години се беше появила една Волга от Русия, която уж беше с 12-так от БМВ 850 , но в действителност Волгата само наподобяваше оригинала - демек просто част от понелите на истинската Волга са били насадени върху БМв-то, насаден е покрива, брони, маски и решетка, така, че да изглежда като Волга, но в действителност колата си е БМВ. Този вариант е най-добър, защото караш съвременен автомобил, но с невероятно ретро излъчване, примесено със някои съвременни отличителни белези като ниско купе, нисък под, високи арки за колелата и т.н.
Ето и Волга-та за която говоря: http://koboko.blog.bg/zabavlenie/2010/03/16/volga-v12-coupe.512243

Ясно. По методиката, която описваш, нещата ми изглеждат по-постижими.
Но пак е необходим тенекеджийски висш пилотаж. :)

Mind_Control
15-07-2013, 13:47
Мда, гледал съм го това, изказах мнение че за мен това е неприемлив компромис.Хрома си е хром.Както и че двг-то за тази кола е биг блок или смол блок.И леко сваляне на тавана с около 5-7 см.Все пак проекта си е твой.Успех.

Аз само не разбрах какво не ти хареса на хромираната врата на клипчето. Изглежда перфектно и не ми изглежда, като компромис.

dimitar_vd62
15-07-2013, 14:59
Аз само не разбрах какво не ти хареса на хромираната врата на клипчето. Изглежда перфектно и не ми изглежда, като компромис.

Не съм казал че не става хубаво.Казвам само че разликата е като 24 каратов Ролекс и позлатен такъв.Не бих направил такъв компромис, пред вид средствата и труда които ще се вложат.

Mario_95
15-07-2013, 20:54
Недей бе колега, не си го причинявай това... Много по постижимо е някоя Волга или Московец да нахакаш някой осмак и направо да оре пътя :crazy:
Това се продава от толкова време не случайно. Американското общество в БГ веднага прибира стойностни коли а това то се вижда че изобщо не може да се спаси.

П.П Да не говорим че по абсолютно никакъв начин не може да го регистрираш!

Mind_Control
16-07-2013, 14:39
Не съм казал че не става хубаво.Казвам само че разликата е като 24 каратов Ролекс и позлатен такъв.Не бих направил такъв компромис, пред вид средствата и труда които ще се вложат.

Никога няма да направиш разлика между позлатен метал и злато на външен вид. Освен това примерът не е точен, защото и при хромирането и при новия метод се нанася слой над метала.

dimitar_vd62
16-07-2013, 20:13
Има и още по-евтин вариант - фолио.В офроуд форума има доста изписано за и против хром vs хромова боя.И къде се хромират и къде се боядисват.

Alexanderbb
17-07-2013, 17:09
Това и тези дето ги гледаме по телевизията не могат да го спасят. Ако толкова ти се прави такава кола имам съсед дето вероятно ще ти продаде една Волга която все още може да се движи.