PDA

View Full Version : 156 смяна на табло с новия фейс лифт?



varro
14-07-2013, 20:22
Здравейте колеги.
Имам няколко въпроса.
Искам да сменя старото табло на 156-цата с новото табло на фейс лифта след 2002 година.
Трябва ли да знам нещо по специфично при смяната?
Пасва ли си по размери таблото?
Буксите на всички ел. уреди пасват ли си ?
Нещо по специално което трябва да знам преди да започна разглобяването и сглобяването?

undy
14-07-2013, 20:25
Просто не е оправдано,колега.Ще ти струва доста нерви и пари.
Първото което се сещам е ,че фейс-таблото е с двузонов климатроник.....а то тук нататък става все по-сложно.
И все пак успех.

varro
14-07-2013, 22:14
Само климатроника ли е проблема?

Ladjov
14-07-2013, 22:45
не . Приборите на километража и оборотомера са различни също , което би довело до смяна и на кабели и т.н.

Какво се опитваш да постигнеш ? Само друг външен вид ли търсиш или повече функционалност ?

varro
15-07-2013, 01:22
км и оборотомера по размер стават със стария фейс както и конзолата по средата. Тях ги оставам същите.

Смятам само централния панел който е под CD плеъра да променя и да го докарам до функционалност.
Реално погледнато, функционалността е само в климатроника и компютъра на таблото.

След като си поиграх малко, докарах двата датчика за двузоновия кмлиматроник ги вързах. При подаване нъз сигнал или по точно при настройка на градусите и двата датчика показват едни и същи статистики.

Проблема идва май с компютъра над таблото.
Барчето със скоростния лост пасна добре.

На кратко идеята ми е да преобразя стария Алфонсо в новия фейслифт и да докарам стандартни функционалности.
http://www.carsincare.com/wp-content/uploads/2013/01/alfa-romeo-156-interior-11.jpg