PDA

View Full Version : Смяна на жило на предна седалка GT/147



S_G_M
20-07-2013, 14:55
Предполагам че при 147 и при GT механизма е един и същ , та има ли някой който е сменял въпросното жило. Става дума за механизма който освобождава горната част на седалката да се накланя напред . Направих опит за подмяна , но беше неуспешен . Стигнах до извода че май трябва да се сваля цялата седалка :( ... дано греша .. та ще съм блогадарен за всякакъв вид помощ.

code
20-07-2013, 16:48
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13631 - твоята не ми се видя много различна ..

S_G_M
20-07-2013, 19:46
За съжаление при мен филма е друг :( не се виждат въобще къде се захващат долу жилата , дори след като откачих тапецерията.

ShoxXx
20-07-2013, 22:59
60 кинта някъде по спомен беше жилото. Аз съм го взимал от Александър ауто. Задната страна на седалката, която е като джоб се маха. Държи се на 4 щипки в 4-те края. Аз лично си закарах колата на тапицер да ми го смени. Ако усепееш сам започни именно от махането на задната част от седалката. Може би ще ти е по-лесно ако въобще махнеш седалката от колата.

S_G_M
20-07-2013, 23:35
Колега , днес се пробвах да сваля задната част на седалката , но тези щипки са толкова здраво захванати , че докато се пробвах , едната се откърти от дъската :( , или си имат някакъв начин за сваляне....
относно свалянето на седалката и аз стигнах до този извод , че без сваляне няма да се размина.
Днес купих и едно жили за колело , което пасва на дръжката където се захваща от горната страна на седалката , но предполагам че няма да стане както аз си го мисля и ще се наложи да взимам оригинално...

ShoxXx
21-07-2013, 23:01
Оригиналното жило се продава заедно с ръчката за дърпане на седалката. Така е направено, че не може да се смени само жилото, защото е капсуловано.

Седалката не се маха трудо. 4 болта в 4-те края на шините и махаш буксата и това е.

Може би е най-добре като вземеш жило да отидеш на тапицер.