PDA

View Full Version : Защо бе, майна?



Susscrofa
22-07-2013, 13:19
Докато се размотавах днес на обяд видях строени 6 трамвая на ул. Алабин.
Стана ми интересно каква е причината и когато приближих Съдебната палата и видях кофти паркирал горд собственик на АР 166.
Искам да го изпреваря преди да е пуснал тема, че са му нарушени правата.
Автомобилът беше с пловдивска регистрация.

Доко
22-07-2013, 13:22
Сега ще ореве форума, че са му вдигнали автомобила неправомерно, защото той бил само за "5" мин. до прокуратурата, като оня в Сл. Бряг. :gives[1]:

Alexanderbb
22-07-2013, 13:49
То на знака си пише "ТУКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПИРА" ама кой да чете

Mind_Control
22-07-2013, 13:52
То на знака си пише "ТУКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПИРА" ама кой да чете

Е айде сега.. в Пловдив нямат трамваи и не му е било съвсем ясно, че трамвая излиза от габаритите на релсите.
Принципно на всеки се случват такива неща.
Проблемът не е в хората, които нарушават правилата, а в двойния стандарт- за едни може, за други не може. Мен лично това изключително много ме дразни и затова, често нарочно правя нарушения понякога и се разправям с полицаите да им вдигам нервите.

alfageorgi
22-07-2013, 15:58
Докато се размотавах днес на обяд видях строени 6 трамвая на ул. Алабин.
Стана ми интересно каква е причината и когато приближих Съдебната палата и видях кофти паркирал горд собственик на АР 166.
Искам да го изпреваря преди да е пуснал тема, че са му нарушени правата.
Автомобилът беше с пловдивска регистрация.
Видял си кофти спряна 166-ца , но не и гордия собственик, щото колкото и да е горд едва ли е тъп , че да стои до колата и да не я премести виждайки рекетьорите с паяка, а преди това и 6 трамвая на седянка.

Susscrofa
22-07-2013, 17:19
Видял си кофти спряна 166-ца , но не и гордия собственик, щото колкото и да е горд едва ли е тъп , че да стои до колата и да не я премести виждайки рекетьорите с паяка, а преди това и 6 трамвая на седянка.

Нямаше го там.
Той не е преценил ситуацията.

RUNNING WILD
22-07-2013, 21:45
в събота вечертта късно на връщане от Искъра една пловдивска 166 сребриста и май е тая на снимката сечеше завоите и ме изпревари караше лошо и бързо,беше дизел щото изригваше сажди.

Celestrial
22-07-2013, 22:22
В Пловдив са най-извънземно лошите шофьори. Често ходя, там е като off-road състезание без никакви правила. Преди около месец една "майна" ме попита може ли да спре в кръгово кръстовище до самото колело, след като не пречел на движението. Повече не виждам смисъл да ги коментирам. Като влизам в града, се прекръствам няколко пъти, засега работи.

lordliness
22-07-2013, 22:29
В Пловдив са най-извънземно лошите шофьори. Често ходя, там е като off-road състезание без никакви правила. Преди около месец една "майна" ме попита може ли да спре в кръгово кръстовище до самото колело, след като не пречел на движението. Повече не виждам смисъл да ги коментирам. Като влизам в града, се прекръствам няколко пъти, засега работи. много са зле тия пловдивчани и освен това говорят смешно.

thecleaner
22-07-2013, 23:48
Тва майните са кат' хлебарки.... http://www.youtube.com/watch?v=GiT8sZR9rxM

gigi
23-07-2013, 00:11
А оня ден в Пловдив един ми обясняваше как не мога да спирам пред тях, защото .......било пред тях.......:scherzkeks::scherzkeks:

lordliness
23-07-2013, 00:20
Направо да се чуди човек как биха Левски.

Бобби
23-07-2013, 00:32
в събота вечертта късно на връщане от Искъра една пловдивска 166 сребриста и май е тая на снимката сечеше завоите и ме изпревари караше лошо и бързо,беше дизел щото изригваше сажди.
А бе след това се чудиш, защо си почернял....не е от слънцето...да знаеш:)))

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:26 ----------


Направо да се чуди човек как биха Левски.
Биха си ги по учебник.....тоя Неделев точно такива голове им вкара..:whistle:

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:27 ----------


В Пловдив са най-извънземно лошите шофьори. Често ходя, там е като off-road състезание без никакви правила. Преди около месец една "майна" ме попита може ли да спре в кръгово кръстовище до самото колело, след като не пречел на движението. Повече не виждам смисъл да ги коментирам. Като влизам в града, се прекръствам няколко пъти, засега работи.
Навсякъде е така...аз ги уважавам майните, баш майните...а не селяците от околните села...както е и в София в Манастирски ливади....говорят по зле и от тях, защото е сбирщайн от цяла България....и ако трябва да бъдем честни в София е най голямата селения......

lordliness
23-07-2013, 00:45
Яли(,) пилИ и се веселили- иди, че разбери какви ги вършат. :)

DiStefano
23-07-2013, 12:04
В Пловдив са най-извънземно лошите шофьори. Често ходя, там е като off-road състезание без никакви правила. Преди около месец една "майна" ме попита може ли да спре в кръгово кръстовище до самото колело, след като не пречел на движението. Повече не виждам смисъл да ги коментирам. Като влизам в града, се прекръствам няколко пъти, засега работи.

Отиди и покарай малко в Хасково и Смолян и после пак ще говорим. А като цяло тука за южна България - аз от 8 години съм тука и пребивавам си мисля, че мигачи не са необходими на колите. Може да се спести това оборудване. По някакъв начин повечето шофьори се ориентират този пред тях накъде ще завие или какво ще прави. Не знам точно как става ама е факт :bored:

ecotronic
23-07-2013, 12:16
За Хасково нямам наблюдения, но да се поставя Смолян преди Перник в "класацията" е някак.........нетактично :)

Doomguy
23-07-2013, 13:10
Бил съм в Смолян, не видах нещо което заслужава внимание. Виж обаче всеки ден в Пазарджик съм на нокти, няма по-голяма селяния по улиците...

DerMeister
23-07-2013, 13:19
Тоа па, че ми каже на мене, я как да карам. Аз карам тука от 20 години ма оооуу.

Celestrial
23-07-2013, 13:25
Отиди и покарай малко в Хасково и Смолян и после пак ще говорим. А като цяло тука за южна България - аз от 8 години съм тука и пребивавам си мисля, че мигачи не са необходими на колите. Може да се спести това оборудване. По някакъв начин повечето шофьори се ориентират този пред тях накъде ще завие или какво ще прави. Не знам точно как става ама е факт :bored:

Прав си за мигачите, това е излишно оборудване, товарещо и без това мъчещия се акумулатор. :grandpa: И аз забелязвам от бая време, че е срам за S-класа и посестримите й от швабски произход, да пуснат мигач, пада им реномето. Нали ви казах, засега хватката с кръстенето работи, да не дърпам дявола за опашката. Един колега по-горе беше написал, че самите пловдивчани не са виновни, ами приходящите селяци около тях. Може и така да е, все някой свестен трябва да има.
Но обърнете внимание на нещо друго, да речем в Бургас, Габрово и т.н, шофьорите спират на пешеходните пътеки, като видят небрежно носещ се пешеходец. В Пловдив бабите са като Юсеин Болт на тротоара, преди последния олимпийски рекорд. Всяка една улица се пресича на спринт, без ограничения във възрастта на пешеходеца. Абе косата ми се изправя, като се сетя.

me4o4ko
23-07-2013, 14:18
Докато се размотавах днес на обяд видях строени 6 трамвая на ул. Алабин.
Стана ми интересно каква е причината и когато приближих Съдебната палата и видях кофти паркирал горд собственик на АР 166.
Искам да го изпреваря преди да е пуснал тема, че са му нарушени правата.
Автомобилът беше с пловдивска регистрация.

Знакът,който се вижда на първата снимка е В28 "Забранено е паркирането"
За да няма никакви коли на мястото и да пречат на преминаването на трамваят, знакът би трябвало да бъде В27 "Забранени са престоят и паркирането"

Кой ще даде определение на "престой" и как ще се докаже,че шофьорът на този автомобил не е бил в точно такова "състояние"!?
Тук изцяло вина има КАТ,Агенция "Пътна инфраструктура" или не знам си кой там

Geri_ms
23-07-2013, 14:26
Знакът,който се вижда на първата снимка е В28 "Забранено е паркирането"
За да няма никакви коли на мястото и да пречат на преминаването на трамваят, знакът би трябвало да бъде В27 "Забранени са престоят и паркирането"

Кой ще даде определение на "престой" и как ще се докаже,че шофьорът на този автомобил не е бил в точно такова "състояние"!?
Тук изцяло вина има КАТ,Агенция "Пътна инфраструктура" или не знам си кой там

По принцип КАТ са го дали това определение:
"Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача."
И определено шофьорът не е бил в такова състояние!!!!

Alexanderbb
23-07-2013, 14:28
По принцип КАТ са го дали това определение:
"Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача."
И определено шофьорът не е бил в такова състояние!!!!

Айде сега не те е срам да показваш че можеш да четеш пък и че го правиш :-)

Geri_ms
23-07-2013, 14:31
Айде сега не те е срам да показваш че можеш да четеш пък и че го правиш :-)

Всъщност дори не ми е нужно да чета, защото си го знам, но исках да цитирам точната формулировка в закона ;)

Susscrofa
23-07-2013, 14:32
Знакът,който се вижда на първата снимка е В28 "Забранено е паркирането"
За да няма никакви коли на мястото и да пречат на преминаването на трамваят, знакът би трябвало да бъде В27 "Забранени са престоят и паркирането"

Кой ще даде определение на "престой" и как ще се докаже,че шофьорът на този автомобил не е бил в точно такова "състояние"!?
Тук изцяло вина има КАТ,Агенция "Пътна инфраструктура" или не знам си кой там

Къде се забави толкова време бе човек?
Точно този коментар чаках.:)
:fish:
Шофьор нямаше.
Като се доближих да снимам и "катаджиЙката" помисли, че аз съм собственика.:)
Явно имам визия на потребител на АР....хахахахах:Tease:

me4o4ko
23-07-2013, 14:39
По принцип КАТ са го дали това определение:
"Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача."
И определено шофьорът не е бил в такова състояние!!!!

ОК,но можеш ли да дадеш определение или да цитираш от някой закон какво означава "в присъствие на водача".Трябва да е в превозното средство?На какво максимално разстояние от превозното средство може да се отдалечава водачът ? :|

Alexanderbb
23-07-2013, 14:45
ОК,но можеш ли да дадеш определение или да цитираш от някой закон какво означава "в присъствие на водача".Трябва да е в превозното средство?На какво максимално разстояние от превозното средство може да се отдалечава водачът ? :|

E познатата от филмите дефиниция "не напускайте града" не върши работа

Geri_ms
23-07-2013, 14:55
ОК,но можеш ли да дадеш определение или да цитираш от някой закон какво означава "в присъствие на водача".Трябва да е в превозното средство?На какво максимално разстояние от превозното средство може да се отдалечава водачът ? :|

Ами за извършване на товаро-разтоварни работи, или слизане и качване на пътници едва ли си на другия край на града нали? А за да се съберат мутриси, катаджии и паяк явно водачът не е присъствал, ако знаеш значението на думата "присъствам", ако не отвори тълковен речник.

DiStefano
23-07-2013, 15:05
В Пловдив едиствените които дават предимство са бакшишите, но само когато возят някого - нали се сещате .. да се трупа на апарата от престой. Иначе ако са "празни" забрави ... Много са малко светофарите с отделни леви секции и във всички случаи - тези които са за наляво се изтеглят доста след като им е светнало червено. За спирането, паркирането въобще не ми се коментира.

ecotronic
23-07-2013, 15:16
Ами за извършване на товаро-разтоварни работи, или слизане и качване на пътници едва ли си на другия край на града нали? А за да се съберат мутриси, катаджии и паяк явно водачът не е присъствал, ако знаеш значението на думата "присъствам", ако не отвори тълковен речник.


Дори и присъствието на водача се оказва, че е само необходимо но не и достатъчно условие за да се счита, че колата е в престой.
На всеки се е случвало на такова място, дори и да си стои в колата, ако няма признаци за товаро-разтоварни работи или слизане/качване на пътници, да бива подканен да тръгва.

Geri_ms
23-07-2013, 15:29
Дори и присъствието на водача се оказва, че е само необходимо но не и достатъчно условие за да се счита, че колата е в престой.
На всеки се е случвало на такова място, дори и да си стои в колата, ако няма признаци за товаро-разтоварни работи или слизане/качване на пътници, да бива подканен да тръгва.

Именно. Това е идеята на знака за престой, спираш вършиш работа на място и тръгваш. Като само си кесиш, или пък изобщо те няма на място, те гонят или вдигат. Нормално.

me4o4ko
23-07-2013, 15:58
Именно. Това е идеята на знака за престой, спираш вършиш работа на място и тръгваш. Като само си кесиш, или пък изобщо те няма на място, те гонят или вдигат. Нормално.

И каква работа си вършиш?!Ами ако съм с цяло ремарке насипни кайсии,трамваят ще ме чака ли да разтоваря,защото съм си в правото?
Идеята на знака престой е много хубава,но не е подкрепена със солидна защита чрез правилни думи,съчетания и изречения в ЗЗДП-това се опитвам да изкажа.Още повече,че на този знак мястото му въобще не е на това място.
За да не се стига до спор,на такива места задължително
В27 "Забранени са престоят и паркирането"
Ако този водач повдигне обвинение в съда,че са "вдигнали" автомобила му неправомерно, със сигурност ще спечели, предвид спорните определения в закона.

ecotronic
23-07-2013, 16:19
В закона ясно е казано на кои места е забранен престой и паркиране. Дори и да няма поставен знак.

Чл. 98. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.; изм., бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;
8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.
(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
4. (изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на места, определени за хора с трайни увреждания;
5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи.
6. (нова. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.



Или казано иначе, ако пречиш на движението никой няма да те чака да си разтоварваш кайсиите.

Susscrofa
23-07-2013, 16:29
И каква работа си вършиш?!Ами ако съм с цяло ремарке насипни кайсии,трамваят ще ме чака ли да разтоваря,защото съм си в правото?
Идеята на знака престой е много хубава,но не е подкрепена със солидна защита чрез правилни думи,съчетания и изречения в ЗЗДП-това се опитвам да изкажа.Още повече,че на този знак мястото му въобще не е на това място.
За да не се стига до спор,на такива места задължително
В27 "Забранени са престоят и паркирането"
Ако този водач повдигне обвинение в съда,че са "вдигнали" автомобила му неправомерно, със сигурност ще спечели, предвид спорните определения в закона.

Аз утре ще спра за престой с едно ремарке тъпи мулета на прелеза на ул. "Кукуш". Там няма знак В27, а и тъпите мулета не разбират от знаци и няма да мучат.:Tease:

Geri_ms
23-07-2013, 16:42
И каква работа си вършиш?!Ами ако съм с цяло ремарке насипни кайсии,трамваят ще ме чака ли да разтоваря,защото съм си в правото?
Идеята на знака престой е много хубава,но не е подкрепена със солидна защита чрез правилни думи,съчетания и изречения в ЗЗДП-това се опитвам да изкажа.Още повече,че на този знак мястото му въобще не е на това място.
За да не се стига до спор,на такива места задължително
В27 "Забранени са престоят и паркирането"
Ако този водач повдигне обвинение в съда,че са "вдигнали" автомобила му неправомерно, със сигурност ще спечели, предвид спорните определения в закона.

Колегата ecotronic ме изпревари с отговора, а ти ми напомняш за американеца от една статия, която четох. Съди козметична компания, щото на шампоана не пишело, че не е за пиене и той го изпил.

me4o4ko
23-07-2013, 17:17
Колегата ecotronic ме изпревари с отговора, а ти ми напомняш за американеца от една статия, която четох. Съди козметична компания, щото на шампоана не пишело, че не е за пиене и той го изпил.

Вземи си шампоана,който ползваш и обърни внимание,че наистина пише какво НЕ трябва да правиш с веществото вътре.
Индивиди всякакви...затова всичко би трябвало да бъде ясно написано,за да няма тълкувания.

PS:не съм аз шофьора на въпросната Алфа 166 и но го оправдавам.
Още веднъж си позволявам да се изкажа,че знакът на това място е грешен, както и на много други места в България.

Geri_ms
23-07-2013, 17:29
Вземи си шампоана,който ползваш и обърни внимание,че наистина пише какво НЕ трябва да правиш с веществото вътре.
Индивиди всякакви...затова всичко би трябвало да бъде ясно написано,за да няма тълкувания.

PS:не съм аз шофьора на въпросната Алфа 166 и но го оправдавам.
Още веднъж си позволявам да се изкажа,че знакът на това място е грешен, както и на много други места в България.

Знаците, че са сбъркани на много места е ясно, никой не казва обратното. Ама като никъде не пише, че не трябва да се скача от балкон примерно, трябва ли масово да започнеме да скачаме, имам впредвид, че има психиатрични заведения за такива хора.

jorko
23-07-2013, 17:48
Знаците, че са сбъркани на много места е ясно, никой не казва обратното. Ама като никъде не пише, че не трябва да се скача от балкон примерно, трябва ли масово да започнеме да скачаме, имам впредвид, че има психиатрични заведения за такива хора.

Всъщност знака не е сбъркан, а излишен, но по-важното е че МПСто прави невъзможно преминаването на останалите участници в движението, по-конкретно на релсовите МПСта...

Drag0
23-07-2013, 20:45
Голяма драма ... това явно е първата вдигната кола , която пречи на трамвай. :unsure:

ecotronic
23-07-2013, 21:02
Голяма драма ... това явно е първата вдигната кола , която пречи на трамвай. :unsure:

По-скоро първата полезна работа, свършена от паяк.

На колегата щеше да му излезе по-скъп ремонта, ако го беше почесал трамваят.

Alexanderbb
23-07-2013, 23:10
Всъщност знака не е сбъркан, а излишен, но по-важното е че МПСто прави невъзможно преминаването на останалите участници в движението, по-конкретно на релсовите МПСта...

Знака изобщо не е сбъркан а е поставен нарочно заради другия за синята зона за да не стават обърквания и картинката от снимката да е ежедневие. А не е и спирането забранено защото не е проблем да спреш да вземеш някой от тротоара

Бобби
24-07-2013, 00:28
Знаците, че са сбъркани на много места е ясно, никой не казва обратното. Ама като никъде не пише, че не трябва да се скача от балкон примерно, трябва ли масово да започнеме да скачаме, имам впредвид, че има психиатрични заведения за такива хора.
А бе по морето като прекалят с ментето....чужденците скачат от балконите......:shocked:...та в тоя стил, Слънчев бряг е като психодинспансер...