PDA

View Full Version : Избор на миниван.



Susscrofa
25-07-2013, 09:22
Понеже наближава коледа и ще ми трябва транспорт за бурканите с месо се нуждая от превоз.:)

Имам нужда от съвет, стига да има някой сравнително запознат.

Оглеждам следните "маршрутки":)

Ланча фаедра - 2.2 ХДИ
Фиат улийсе:) - 2.2 ХДИ
Ситроен С8 - 2.2
Пежо 807 - 2.2
Разбрах, че тези всичите са с еднакви двигатели, та даже и интериорът им е почти един и същ.

Другото, което гледах са Рено еспейс и гранд еспейс след 2003, там има два варианта 2.2 ДЦИ и 3.0 ДЦИ.
Тройката повечето са автомати и двигателя бил на ИСУЗУ. (не знам това какво означава):)

Гледах и ужасно грозните, поне за мен Шаран и Галакси с техните 1.9 ТДИ, а галаксито го има и 2.3 бензин.
Шаранът държи цена.

Зяпах и карах и една КИА карнивал 2006 година с двигател 2.9 ЦРДИ, която остави приятно усещане в мен, беше с автоматични задни врати и много им се радвах:)

Ще съм много благодарен, ако някой ми даде съвет, защото вече се омотах като свиня в калчища и колкото повече научавам за тези "маршрутки", толкова повече се обърквам.

Благодаря предварително за всеки пост, независимо дали и по темата или не.:)

Бобби
25-07-2013, 10:23
Какво стана бе Суси....тъщата да не ти намекна пак, че ти е малка колата:Silent:

DiStefano
25-07-2013, 11:08
Ммм той всичко, което е изброил е френско така да се каже. Нищо, че пише Ланча и Фиат. Моето шуре преди 2 години взема един Гранд Еспейс 2.2 нафта след 2003-та .. ма не знам коя е точно и прави наскоро ремонт на матора. Нещо прегря, извря и купува направо цяла тиква. Според мен лично VW Touran е много по-добър от тези, които си посочил. Или Opel Zafira B - поне дизеловите им версии са с италиянски мотори.

pinko
25-07-2013, 11:10
Т.нар. Еврованове (http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovans) определено не са препоръчителни. Наистина. Доста бъгави модели излязоха, макар че последните са малко по-добре сглобени и изработени. Макар че и те имат забележителни драми с плъзгащите се врати например. И не само тях ...

За Киа-та просто забрави - имаме такава служебна (2,9 дизел ръчка), вярно, голяма е, но иначе е ужасна - гори като ламя (и на дълъг път си лапка около 10, в града под 13-14 просто не може да слезе), не върви, дрънчи като контейнер за боклук и направо се разглобява в движение.

Турана е най-бъгавия автомобил в историята на марката Холцваген. И продължава да е на почетното първо място, ама отзад напред в класацията по надеждност на Ауто Билд.

Моя съвет, и то категоричен, е Орел Зафира (2005-2011), задължително с 1,9 JTD маторя (120 или 150 коня) и по възможност с автомат (мноу здрав 6-степенен Айсин http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC). Много хубав, добре изработен, хитроумно замислен и здрав автомобил с евтина поддръжка (реално е на базата на Астра). И много икономичен, един колега си купи такъв новичък от София Ауто през 2007 г. (120 коня ръчка) и досега (90 000 км) няма абсолютно никакви проблеми, гори му 8-9 в града и 5-7 на дълъг път.

Susscrofa
25-07-2013, 11:17
Гледах една зафира, но беше бензинова.
В сравнение с еспейса вътре е доста тесничка.
Разходът на гориво не е водещ в моя случай.

На мен най-много ми хареса гранд еспейс рендето с 3.0 ДЦИ.

Ще прегледам как вървят зафирите.

Блгодаря.

pinko
25-07-2013, 11:19
Гледах една зафира, но беше бензинова.
В сравнение с еспейса вътре е доста тесничка.
Разходът на гориво не е водещ в моя случай.

На мен най-много ми хареса гранд еспейс рендето с 3.0 ДЦИ.

Блгодаря.

Точно от 3-литровия дизел на Исузу трябва да бягаш като дявол от тамян. Ключова дума "потъващи ризи":Silent:

t-1000
25-07-2013, 11:24
За мен отговора на въпроса ти е Опел Зафира 2.0 ОРС, Еспайса не е лош вариант но като идеш да ремонтираш нещо ще отнесеш много псувни как може да си купиш такава кола

Кайо
25-07-2013, 11:25
Ягуар...джипка са па търси камион Прасето......:lol_sign:

Susscrofa
25-07-2013, 11:26
Точно от 3-литровия дизел на Исузу трябва да бягаш като дявол от тамян. Ключова дума "потъващи ризи":Silent:

Уффффффф, за какво ли пуснах тази тема:)

Еми, ако не ми хареса зафирата, ще търся еспейс ренде с бензинов, но до сега само 2.0 Т намирам.

---------- Post added at 08:26 ---------- Previous post was at 08:26 ----------


Ягуар...джипка са па търси камион Прасето......:lol_sign:

Тази тема е сериозна.:)

Кайо
25-07-2013, 11:28
Какво стана бе Суси.....свекървата да не ти намекна пак, че ти е малка колата:Silent:

...иде сезона и ше се опраси,кат се пръкнат 10-12 прасенца и му е малка Алфата.:)

Liminat
25-07-2013, 11:34
...Еми, ако не ми хареса зафирата, ще търся еспейс ренде с бензинов, но до сега само 2.0 Т намирам.

Гледай да ти хареса, за еспейса ще ти кажа само едно-първо чети 3 дни без да спираш из форума им и ако ти се иска да произнесеш думата еспейс, продължи да ги гледаш.

Susscrofa
25-07-2013, 11:36
Гледай да ти хареса, за еспейса ще ти кажа само едно-първо чети 3 дни без да спираш из форума им и ако ти се иска да произнесеш думата еспейс, продължи да ги гледаш.

Четох.

Няма да пусна такава тема тук, преди да съм чел.

Преди да купя алфата, един така ме прати да чета тук и така вече 6 години.:)
Пък от алфата не мога да се оплача.

gari
25-07-2013, 11:41
......, ще търся еспейс ренде с бензинов, но до сега само 2.0 Т намирам.......

Тази тема е сериозна.:)
2,0 бензин турбо си е класика. Може би това е един от най-здравите двигатели на Рено. Зет ми си купи наскоро такъв Еспейс, но го взе от Холандия. В България не можа да намери в прилично състояние. Между другото не е чак такава ламя. Но ако си се спрял на дизел, най безпроблемен е 2,0ДЦИ. С верига е и по държи от 2,2 и 1,9ДЦИ-то. От 3,0ДЦИ също много реват. Дано намериш читав екземпляр. Иначе стъкленият покрив е гоуем кеф!

ecotronic
25-07-2013, 11:43
Думичката "espace" е дума от френския език и се произнася "еспас"

Susscrofa
25-07-2013, 11:46
2,0 бензин турбо си е класика. Може би това е един от най-здравите двигатели на Рено. Зет ми си купи наскоро такъв Еспейс, но го взе от Холандия. В България не можа да намери в прилично състояние. Между другото не е чак такава ламя. Но ако си се спрял на дизел, най безпроблемен е 2,0ДЦИ. С верига е и по държи от 2,2 и 1,9ДЦИ-то. От 3,0ДЦИ също много реват. Дано намериш читав екземпляр. Иначе стъкленият покрив е гоуем кеф!

Гледах един еспейс 2.0 дци, те са по-новички и по-скъпички.
2.0 Т намерих само един, който вътре беше доста зле.

Не знам, но в еспейса някак си дишам и се чувствам комфортно, в зафирата се чувствам по-зле от колкото в алфата.
А аз с годините държа любимата ми съпруга да отстои на по-голямо разстояние от мен.:)

---------- Post added at 08:46 ---------- Previous post was at 08:46 ----------


Думичката "espace" е дума от френския език и се произнася "еспас"

Благодаря за корекцията, приемам я, но ме мързеше да ги изписвам на латиница.

soldier81
25-07-2013, 11:49
Аз също си търся ван,след няколко месеца гледане се спрях на Крайслер Гранд Вояжер,2.0или 3.0 бензин,след 2002г.
Има варианти и с Алфов мотор 2.4жтд ама за сега ще се въздържа.
Остана само да събера някой лев и скачам на един такъв.

Susscrofa
25-07-2013, 11:50
Аз също си търся ван,след няколко месеца гледане се спрях на Крайслер Гранд Вояжер,2.0или 3.0 бензин,след 2002г.
Има варианти и с Алфов мотор 2.4жтд ама за сега ще се въздържа.
Остана само да събера някой лев и скачам на един такъв.

Абе и аз ги гледах, но имам колега с такъв и каза, че поддръжката била по-скъпичка.

pinko
25-07-2013, 11:57
Има варианти и с Алфов мотор 2.4жтд ама за сега ще се въздържа.


Не е 2,4, а е 2,5, и не е на Алфа/Фиат, ами на VM Motori. Но си е DOHC Common Rail

По-новите са с 2,8, пак на VM.

До 2000 година има предкамерен 2,5 дизел пак на VM, който е като матора на Алфа 164 - оня с отделните глави.

Бобби
25-07-2013, 11:58
Казах аз , че в дъното на историята седи тъщата...:smoke:
Сега ако чуе какви ги говори за дъщеря й........горко му на прасето.......

gari
25-07-2013, 12:02
...........
Не знам, но в еспейса някак си дишам и се чувствам комфортно, в зафирата се чувствам по-зле от колкото в алфата.
.........................
Еспас и Зафира не могат да се сравняват по обем. Зафирата е компромис. Между другото да те изненадам, че обслужване на ремъци и ролки на 2,0турбо бензиновия мотор се прави на 120 хиляди км и струва към 300 лева в Рено. А интервалът за смяна на маслото го дават на 30 хил.км. Това дори и да намалиш малко интервалите, пак са си много километри. Но си приготви пари и за багажник на тавана, защото ако ползваш седемте седалки, няма много място за багаж. Зет ми вече си купи.

DiStefano
25-07-2013, 12:18
Моят пост беше зле формулиран. Но като цяло аз ако ми трябва такава кола си вземам веднага Зафира с дизелов агрегат. А по класацията на Пинко за Тоурана не мога да кажа нищо - вероятно е така, но е факт също, че имам над 10 човека приятели и познати с такъв казан и сме разговаряли надълго и нашироко за него, и никой не се е оплакал от нещо съществено. А повечето екземпляри са дърти и доста експлоатирани. Но както и да е.

pinko
25-07-2013, 12:28
Еспас и Зафира не могат да се сравняват по обем. Зафирата е компромис.

Да, Зафирата е малко по-малка и субективно е по-тясна вътре. Но това има значение в редките случаи, когато натовариш колите до горе (с буркани, както се спомена). Но колко пъти в годината ще се случи това? И вероятно при добро подреждане на багажа разликата между това, което ще се събере в Еспаса и Зафирата няма да е особено голяма. Седалките на Зафирата се сгъват под пода, докато на Еспаса трябва да се демонтират и оставят някъде - в гараж например, защото са огромни и тежки като диваните в хола. А ако нямаш гараж? Другия вариант е да тръгнеш за село и да оставиш седалките в София - ама ако се наложи да возиш някой?:bangin::bangin:

Освен това Зафирата си се управлява, завива, дори паркира като лека кола, докато оня френски автобус се люля като параход в бурно море, клати, плаши се от бързите завои и да не ти се налага да го караш по тесните улички из града, а за паркиране направо....:tank: А волана все едно му е забучен в буркан с гъст мед - нищо не се усеща докато въртиш...

Susscrofa
25-07-2013, 13:08
И все пак, ако зафирата беше на базата на вектрата, нямаше да има грешка.

В гранд еспейса, ако махнеш седмата седалка има предостатъчно място за багаж.

Mario_95
25-07-2013, 13:14
Абе за по-новите еспейси не знам ама от 2-ката имам много добри впечетления. Простичкия турбо дизел е страшно надежден! Вози много приятно, с 5 места като е отзад има много място за буркани и въпреки че е старичак си има глезотиики като най-основната климатик. Евтини са и са толкова надеждни че се изплащат многократно :notworthy:

pinko
25-07-2013, 13:22
И все пак, ако зафирата беше на базата на вектрата, нямаше да има грешка.

В гранд еспейса, ако махнеш седмата седалка има предостатъчно място за багаж.

Да, има, една идея повече, отколкото при Зафирата - факт.

Но ако трябва да сгънеш втория ред - за нещо по-дълго:

http://4.bp.blogspot.com/-ugNrrf2892M/TotrBYkddgI/AAAAAAAAAp0/a2ebzpXbav8/s400/28092011994.JPG

И имай предвид, че тия огромни фотьойли тежат адски много - според мен около 40-50 кила всеки. И дори и в сгънато положение заемат незначително по-малко място, отколкото в разгънато. Само си помисли - ако нямаш гараж и не живееш в къща, къде ще ги складираш тия топузи, дето са големи колкото руски цветен телевизор Рубин и тежат горе-долу толкова? Ще ги качваш с асансьора в апартамента?

Докато при Зафирката:

http://www.autoreview.ru/archive/2005/12/opelzafira/800/09.jpg

Сгъваш, разгъваш, всичко остава в колата, възможни са всякакви конфигурации, може и слаботелесна жена да се справи - при Еспаса трябва да си Янко Русев:flex:

gari
25-07-2013, 13:29
.........................
Освен това Зафирата си се управлява, завива, дори паркира като лека кола, докато оня френски автобус се люля като параход в бурно море, клати, плаши се от бързите завои и да не ти се налага да го караш по тесните улички из града, а за паркиране направо....:tank: А волана все едно му е забучен в буркан с гъст мед - нищо не се усеща докато въртиш...
Ей тука за завоите с френския автобус никак не си прав. Ако си карал някой с изпуснали амортисьори, може. Наред ли е всичко се държи дори по-добре от някой леки автомобили. Аз понеже съм чел доста за тези, преди зет ми да си купи, това е силна страна в Еспас 4. Центърът на тежестта е сметнат много добре и именно за това е лесно водим в завои. Ако искаш ще потърся точно тази информация за центърът на тежестта на Еспас 4.

Susscrofa
25-07-2013, 13:29
Е не харесваш рендето, Пинко, и това си е!

Ще огледам зафирите.
Ама се чудя дали да не огледам в такъв случай и мицуб. грандис, при него също така падат седалките, мисля че и авенсис версо пак е така.

Бобби
25-07-2013, 13:32
Хайде и аз да се включа сериозно........
Според мен Зафирата превъзхожда всички останали.....но забравихте и тези японски представители...:smoke:

http://automedia.investor.bg/read/225.html

http://automobiles.honda.com/odyssey/

В хондата ще намериш голям простор....моето прасе.....и за жената ще намериш работа да прахосмучи:)))

Susscrofa
25-07-2013, 13:38
Хайде и аз да се включа сериозно........
Според мен Зафирата превъзхожда всички останали.....но забравихте и тези японски представители...:smoke:

http://automedia.investor.bg/read/225.html

ng-elite-2014-4.jpg&imgrefurl=http://www.slashgear.com/hondas-2014-odyssey-touring-elite-minivan-features-in-car-vac

Гледах и това, заедно с хонда стрийм.
Това, което ме дразни е, че задната седалка е като пейка.
Не случайно го сравняват с рено гранд сценик, а не със спейса,

Stoyan Georgiev
25-07-2013, 13:38
Т.нар. Еврованове (http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovans) определено не са препоръчителни. Наистина. Доста бъгави модели излязоха, макар че последните са малко по-добре сглобени и изработени. Макар че и те имат забележителни драми с плъзгащите се врати например. И не само тях ...

За Киа-та просто забрави - имаме такава служебна (2,9 дизел ръчка), вярно, голяма е, но иначе е ужасна - гори като ламя (и на дълъг път си лапка около 10, в града под 13-14 просто не може да слезе), не върви, дрънчи като контейнер за боклук и направо се разглобява в движение.

Турана е най-бъгавия автомобил в историята на марката Холцваген. И продължава да е на почетното първо място, ама отзад напред в класацията по надеждност на Ауто Билд.

Моя съвет, и то категоричен, е Орел Зафира (2005-2011), задължително с 1,9 JTD маторя (120 или 150 коня) и по възможност с автомат (мноу здрав 6-степенен Айсин http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC). Много хубав, добре изработен, хитроумно замислен и здрав автомобил с евтина поддръжка (реално е на базата на Астра). И много икономичен, един колега си купи такъв новичък от София Ауто през 2007 г. (120 коня ръчка) и досега (90 000 км) няма абсолютно никакви проблеми, гори му 8-9 в града и 5-7 на дълъг път.

имаме от 6 години купуван нов ФВ Туран ЕкоФуел - до момента единствено бобина, 2 лагера в скоростната и 1 дюза са сменяни - окачването не го броя щото там си е до собствена експлоатация - само тампони сме сменяли така или иначе де

и така 200 хил км

gari
25-07-2013, 13:43
Дааа, сега се сетих, че плъзгаща странична врата еспаса няма, за разлика от братчедите Федра, Ситроен С8 , Улисе и Пежо. С плъзгащата врата е много по-удобно. Но няма пълно щастие. Но пък плюс при Еспаса е, че задния ред седалки си имат шейни за местене напред-назад. Което пък го нямат другите алтернативни модели, които изброих.

Susscrofa
25-07-2013, 13:46
Дааа, сега се сетих, че плъзгаща странична врата еспаса няма, за разлика от братчедите Федра, Ситроен С8 , Улисе и Пежо. С плъзгащата врата е много по-удобно. Но няма пълно щастие. Но пък плюс при Еспаса е, че задния ред седалки си имат шейни за местене напред-назад. Което пък го нямат другите алтернативни модели, които изброих.

Можеш и да свалиш средната и да сложиш подлакътници.
Еспейса е най-комфортен от всичките останали разглеждани алтернативи. Поне според мен.
Въпросът е дали е и технически надежден, колкото и относително да е това.

code
25-07-2013, 13:48
Един познат караше еспейс 3,0 дизел, ремонтира го човекът, ремонтира пък накрая му писна и го продаде. Сега кара Зафира 2,2 на газ. Нещото, което най-много ме дразни в Рено са безбройните им пластмаси, които от година на година се разпадат на парченца. :bangin:

Бобби
25-07-2013, 13:58
Гледах и това, заедно с хонда стрийм.
Това, което ме дразни е, че задната седалка е като пейка.
Не случайно го сравняват с рено гранд сценик, а не със спейса,
Каква пейка бе....я погледни поправката в поста ми....много ме натовари днес:))))
п.п.следваща тема автубус SETRA...:razz:

Susscrofa
25-07-2013, 14:02
Каква пейка бе....я погледни поправката в поста ми....много ме натовари днес:))))
п.п.следваща тема автубус SETRA...:razz:

Не ти следя поправките.

Не говорех за одисей.

Ти знаеш ли колко струва този одисей?
Ако ти е скучно, отскочи в друга тема, тук не се справяш добре.

Бобби
25-07-2013, 14:06
Не ти следя поправките.

Не говорех за одисей.
Ako темата е сериозна от твоя страна...седни покарай Зафира и си ти........от личен опит ти го казвам.....не уморява на дълъг път и отвсякъде е шест....:smoke:
Ако не..... си чешай козината в форома колкото си щеш..:smoke:
п.п. за пари говорим!!!....нали не те интересуваше разхода.....сега какво ми намекваш за икономия....май ти се оплете в собствената си тема:))

Доко
25-07-2013, 14:10
Скоро обикалях България с един Citroen C4 Grand Picasso , за първи път се впечатлих приятно от ван. ;-)
http://youtu.be/53sltsabts8

Susscrofa
25-07-2013, 14:15
Ako темата е сериозна от твоя страна...седни покарай Зафира и си ти........от личен опит ти го казвам.....не уморява на дълъг път и отвсякъде е шест....:smoke:
Ако не..... си чешай козината в форома колкото си щеш..:smoke:
п.п. за пари говорим!!!....нали не те интересуваше разхода.....сега какво ми намекваш за икономия....май ти се оплете в собствената си тема:))

Не ме интресува разхода на гориво бе г.. т..:) МноУ ме дразниш!:smoke:

Зафирата ми харесва, но ми е тясна! Тясна е. Тя дори няма три седалки на втория ред, а е като "тъпата" ми алфа.

RUNNING WILD
25-07-2013, 14:38
Еспейс е хубаво 2 ро поколение най здравото и най високото от земята с най хубави седалки,3 то поколение е трагедия не можеш да минеш по черен път веднага задира и ако ти се запоти предното стъкло трябва да носиш парцал с удължител да го бършеш докато караш,за каране става Еспейса малко ми клати странично и не е нещо с мека возия кой знае кво,подлакътника е летва трагедия е но от алфа на друга кола доста ще се мръщите,Киа карнавал карах точно дизел доста е пъргава и е добра стъпва на пътя удобна е за каране за мене е класи на Еспейс като каране и комфорт дори задните седалки са по добри,КИА та е ненужен хамбар едва ли някога в живота си ще ползваш и 50 процента от тоя обем щом побра половин тон кашкавал...мене ако питаш това дето съм карал и ме грабна е Ситроен Ксара Пикасо много добра кола мултифункционална и височка от земята и адски комфортна,има по 1.6 бензин двигатели доста са пъргавки,чувал съм че Ланчията е най комфортна но не съм карал иначе другите рено ситроен и пежо всякакви от товарни до пътнически са еднакви.

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:33 ----------


Можеш и да свалиш средната и да сложиш подлакътници.
Еспейса е най-комфортен от всичките останали разглеждани алтернативи. Поне според мен.
Въпросът е дали е и технически надежден, колкото и относително да е това.

човек бъркаш да знаеш изглежда хамбар но вътре е евтин хамбар и не е конфортен нито на седалка нито на подлакътник дори и на музика ако щеш,иначе да качихме пистов мотор хонда 1000 се хваща от зад като махнеш седалките,загледай предната броня и се сети как ще се качваш на бордюрите или черен път до вилата или риболов ако ти се наложи.

BLUE1
25-07-2013, 14:49
Хубаво де, като искаш "маршрутка" що пропускаш Мерецедес Вито, и хамбара си е хамбар, има го и в луксозно изпълнение, надежден е.....

Susscrofa
25-07-2013, 15:04
Хубаво де, като искаш "маршрутка" що пропускаш Мерецедес Вито, и хамбара си е хамбар, има го и в луксозно изпълнение, надежден е.....

Това са ванове, микробусчета.:)

Хубави са, но чак толкова голям автомобил не ми трябва.
Въпреки, че витото не е много голям.

Там имаше едно, каравеле май беше, на фолксваген е мнооого яка машина. Имах познат с такова и беше уникално, но държи много висока цена.

RUNNING WILD
25-07-2013, 15:08
не споменавам Вито щото е дърво едни с задно предаване едни с предно едни на 16 цола други на 15,огромен волан и квадратна форма и вътре е трагично всичко е изсечено по прилича на руски автомобил,имам хиляди километри с Вито и не бих го взел за собствена консумация,това си е дървен бус да прекараш екипажа на Луфтханза от хотела до летището,отделно е доста скъп за подръжка спрямо това което предлага,си сложиш нещо в шоферската врата и пропада некъде си не можеш да бръкнеш с ръка да си го вземеш в движение,качваш се с отскок в него като се държиш за волана.

Stoyan Georgiev
25-07-2013, 15:19
отново казвам туран, че явно ми се изгуби поста сред дискусията...

от всичките горе изброени коли е най-сигурен като поведение на пътя, вътре за пътниците е широк да си ебе, а багажника му е пре-достатъчен за каквото се сетиш

седалките му са удобни и задните всяка от тях се мести индивидуално наперд назад и се вади от колата за отрицателно време

ергономичен е много, а качеството на изработката на интериора просто е светлинни години пред всичките пежа, ситроени, опели, и тем подобни празници на пластмасата

вози малко по-твърдо в сравнение с горе изброените екземпляри за да е по-стабилен, но за сметка на това за такава кола върви и изглежда приятно

пак повтарям за ремонтите - за 6 години и 200 хил. км са му направени ремонти за около 3-4 хиляди лева - това със смяна на тампони и накладки ОБЩО

Части бол, китайски, стари, оригинални - все на приемливи цени

ако е такъв с някоя и друга екстра като чейнджър и кожа тук таме по купето направо няма какво да го сравняваме с другите талиги

да не говорим за паразитни шумове и т.н. - единственото нещо, което може да скърца в тази кола е багажа ти и задната врата про осукване и слизане от огромен наклон - вратите й все още се затварят като на чисто нова кола и следи от употреба почти няма, нищо, че имахме куче, редовно се возят малки деца в нея и се кара ноооон стоп

Susscrofa
25-07-2013, 15:56
отново казвам туран, че явно ми се изгуби поста сред дискусията...

нея и се кара ноооон стоп

Прочетох ти поста и ги прегледах като обяви.
Ще ги поогледам на живо, но като всеки фолксваген държат висока цена.

Бобби
25-07-2013, 16:20
:wow::wow::wow:...някой спомена ли за Форд Транзит.....казах ви, че ще стигнете до автобусите......така е като чешате прасето....
Аз му предлагам Волксваген Транспортер или Каравел с перденца:)))....ниска цена...разхода не от значение за него....става и ладов мотор да му хакне,ако има проблем....абе това е колата ....да си вози тиквите...:smoke:

Susscrofa
25-07-2013, 16:26
:wow::wow::wow:...някой спомена ли за Форд Транзит.....казах ви, че ще стигнете до автобусите......така е като чешате прасето....
Аз му предлагам Волксваген Транспортер или Каравел с перденца:)))....ниска цена...разхода не от значение за него....става и ладов мотор да му хакне,ако има проблем....абе това е колата ....да си вози тиквите...:smoke:

Отново не си подготвен.
Каравелето държи адски висока цена.

Бобби
25-07-2013, 18:00
Отново не си подготвен.
Каравелето държи адски висока цена.
:)))...a бе Руменчо, не се явявам на зрелостен изпит зада съм подготвен:upsidedwnsmiley:.....макар, че каравел има и на ниска цена, зависи от годината на пройзводство
Откъде да те знам колко денги си заделил за покупка...:idea2:.но ще ти прпоръчам горещо в Чепръчане се продава една УАЗ-ка фургон вътре със седалки...може да ги направиш сгаваеми......ако търсиш нещо по луксозно на гара Чеканчево има доста запазена Латвия
Желая ти успех при покупката....:th_up:

BLUE1
25-07-2013, 18:07
Това са ванове, микробусчета.:)

Хубави са, но чак толкова голям автомобил не ми трябва.
Въпреки, че витото не е много голям.

Там имаше едно, каравеле май беше, на фолксваген е мнооого яка машина. Имах познат с такова и беше уникално, но държи много висока цена.


Погледни тогава и Мерцедес R320, седем местен, по-нисък и компактен, а Пощурелия надали ще го оплюе, че е дървен и му липсва комфорт.

Бобби
25-07-2013, 18:11
http://detstvoto.net/index.php?newsid=3057

Susscrofa
25-07-2013, 19:38
Погледни тогава и Мерцедес R320, седем местен, по-нисък и компактен, а Пощурелия надали ще го оплюе, че е дървен и му липсва комфорт.

Това е скъп автомобил за мен.
Имам възможност да си го позволя, но аз правя 6-7 хил километра на година!
Колата стои пред блока и всеки сельо оставя боя по нея.
Нямам сметка да купувам такъв автомобил.
Пет работни дни стои да я пече слънцето, тъпо е да се дават толкова пари в този вариант.

Определено е добър този модел.

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:36 ----------


:)))...a бе Руменчо, не се явявам на зрелостен изпит зада съм подготвен:upsidedwnsmiley:.....макар, че каравел има и на ниска цена, зависи от годината на пройзводство
Откъде да те знам колко денги си заделил за покупка...:idea2:.но ще ти прпоръчам горещо в Чепръчане се продава една УАЗ-ка фургон вътре със седалки...може да ги направиш сгаваеми......ако търсиш нещо по луксозно на гара Чеканчево има доста запазена Латвия
Желая ти успех при покупката....:th_up:

Бобка, сипи си едно, отвори плейбоя и намести това, което е останало от мъжествеността ти с тази ръка, с която не докосваш чашата.

Lei-chery
25-07-2013, 22:37
Румбааааа.....пак ли бе кака?!?!;)
Ех, от както те познавам все нещо "закупуваш"....бИгачка.....КАРАванче.....комбЕ....:)

mordohy
25-07-2013, 23:22
Не четох всичко, но то не е и нужно.
Ще ти кажа наблюденията ми от Ситроена на един приятел.
Мотора му е 2.0 бензин. Направих му едно освежаване преди три години. Разглобих го, измих го и му смених само лагерите, семерингите, лек хонинг и сегментите. Регулиран му два дена клапаните и от тогава е на писта. Експлоатира се дивашки на тройна езда. Не е дал никакъв дефект.
По принцип бягат от него, защото му е скъп ремонта на предницата. Около 600-800 лева.
Въпросният ми приятел го прави в рамките на 40-50 лева, защото има акъл в главата. Бих казал как, ама не е много възпитателно.
Минивана се превръща много бързо от пътнически в товарен.

Това е от мене!
Успех с компотите!:clap:

Бобби
25-07-2013, 23:25
Купува....домати от женският пзар купува.....само си чеша езика.....
В последно време забелязвам, че и нервната му система куца.....много е податлив на провокация....дано да не заема някой ръководен пост.....:upsidedwnsmiley:

Ladjov
25-07-2013, 23:32
Крайслер вояджер ?

Бобби
25-07-2013, 23:33
Това е скъп автомобил за мен.
Имам възможност да си го позволя, но аз правя 6-7 хил километра на година!
Колата стои пред блока и всеки сельо оставя боя по нея.
Нямам сметка да купувам такъв автомобил.
Пет работни дни стои да я пече слънцето, тъпо е да се дават толкова пари в този вариант.

Определено е добър този модел.

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:36 ----------



Бобка, сипи си едно, отвори плейбоя и намести това, което е останало от мъжествеността ти с тази ръка, с която не докосваш чашата.
То с една ръка не се хваща бе......трябват си две да се държи тоя звер....:upsidedwnsmiley:

thecleaner
25-07-2013, 23:36
Европските ванове, Фиат, Ланчиа и т.н. с мотор 2,0JTD (HDI), караш и се возиш, евтино и здраво окачване. Зафирка с 1,9JTD, тука вече истинско JTD, също прекрасен избор. Реното е варел, WV ептен не става и те така.

gigi
25-07-2013, 23:54
От всички ванове само зафирата е добра. Всичко друго са яки щайги.

ShoxXx
26-07-2013, 01:20
Кат' те тегли към Рено купи си направо два Вел Сатис-а. Казвам два, щото нон стоп ще ти се налага да имаш донор, ама поне че се видиш у кола...и то каква!

Susscrofa
26-07-2013, 08:55
Румбааааа.....пак ли бе кака?!?!;)
Ех, от както те познавам все нещо "закупуваш"....бИгачка.....КАРАванче.....комбЕ....:)

Скучно ли ти е?

Кой точно познаваш, знаеш ли?:)

---------- Post added at 05:55 ---------- Previous post was at 05:53 ----------


Европските ванове, Фиат, Ланчиа и т.н. с мотор 2,0JTD (HDI), караш и се возиш, евтино и здраво окачване. Зафирка с 1,9JTD, тука вече истинско JTD, също прекрасен избор. Реното е варел, WV ептен не става и те така.

Сподели сега нещо и за Форд, S-max или галакси?

Споделям напълно твоето мнение за евровановете.

santo_traficante
26-07-2013, 10:48
Сподели сега нещо и за Форд, S-max или галакси?

Споделям напълно твоето мнение за евровановете.
Имах Галакси 1.9 тди 2003 год лъзнах го за 5500лв за 15 мин:scherzkeks: В интерес на истината тоя кофтор харчи много малко не беше се раздрънкал имаше 7 места.Като му туриш един чЕп вдига 180км без грижа:) Малко клати по завойчетата..ама тая каляска няма как да не клати:scherzkeks: Климатроника охлаждаше добре. Мисля офертите за такъв ван са Зафира която е по малка но задължително с талянския матор. Или Галакси,Алхамбра и Шаран.

RPWWD
27-07-2013, 10:37
Огледай и пътническите варианти Фиат Добло Макси и ФВ Кади Макси, има ги даже и във версия с фабричен метан, та да ти излиза по-евтино возенето на бурканите и тъщата.

dimitar_vd62
27-07-2013, 15:32
Баси и бурканите чак кола да купуваш.В моята кола тъща се не качва, вози се с рейса.

Drag0
27-07-2013, 15:45
Следващата тема ще е : какъв 7 местен 'жип да си купя ?


Кат' те тегли към Рено купи си направо два Вел Сатис-а. Казвам два, щото нон стоп ще ти се налага да имаш донор, ама поне че се видиш у кола...и то каква!

Vel Satis му трябва само един + 1000лв за неработеща ръчна спирачка + CAN clip за 400.

dimitar_vd62
27-07-2013, 16:09
"Комбат", с кожен салон от пенис на кит.Не знам дали е седем местен ма шса натъпчат.Заради въпросната опция най голямата навалица ще е на скоростния лост.Съжалявам, не се стърпях за спама.Честна гъзарска няма правя повече така.

nikolaaaay
27-07-2013, 17:17
Огледай и пътническите варианти Фиат Добло Макси и ФВ Кади Макси, има ги даже и във версия с фабричен метан, та да ти излиза по-евтино возенето на бурканите и тъщата.
Подкрепям! За 6000 км. на година метанът е най-добрият вариант. Хем подобрява динамиката, хем отваря място в багажника. А, пък и инвестицията се избива по-бързо от Цанков камък - за има няма 100 години.

RPWWD
27-07-2013, 18:09
Подкрепям! За 6000 км. на година метанът е най-добрият вариант. Хем подобрява динамиката, хем отваря място в багажника. А, пък и инвестицията се избива по-бързо от Цанков камък - за има няма 100 години.

Става дума за коли на 5-6 години, бе Коле, кви инвестиции те гонят - виж им цените ;-) По-скоро като бъдещата АЕЦ Белене, та да ти е гот ;-)

п.п. Метановите бутилки на тия баничарки са под пода, щото са фабрични - и тука ядец ;-)

koolio
27-07-2013, 20:35
От всички ванове само зафирата е добра. Всичко друго са яки щайги.

Подкрепям с две ръце.

Susscrofa
27-07-2013, 20:46
Днес покарах една ланча фаедра 2.2 ХДИ.
Много яка количка, стегната возия, добро управление, много мазни скорости и добро ускорение.
ФУУУЛ екстри, като за ланча.
Задни ел врати, много им се радвам.
Единствено този пуст тъмно син велур, който винаги изглежда уморен.
Никаква ръжда, ама наистина никаква, лежах под нея да заяпам, нито по дисковете и апаратите.

Малко цвета е гейски:) Светлосин, ама и отива.
Отвън изглежда чисто нова, ако искате ми вярвайте.
Още не знам защо не я капарирах. Но и утре е ден.
Само тъпата облегалка не реагираше на бутона, на шоферската седалка. Този там каза, че щял да я оправи, ама аз знам, че тези механизми са скъпи за смяна.
Абе много е яка. Не знам какво не им харесвате на тези евро бусчета, зафирата е тясна мамка му.
В тази ланча се чувствах като в автобус. Дишам вътре.

thecleaner
27-07-2013, 20:51
Днес покарах една ланча фаедра 2.2 ХДИ.
Много яка количка, стегната возия, добро управление, много мазни скорости и добро ускорение.
ФУУУЛ екстри, като за ланча.
Задни ел врати, много им се радвам.
Единствено този пуст тъмно син велур, който винаги изглежда уморен.
Никаква ръжда, ама наистина никаква, лежах под нея да заяпам, нито по дисковете и апаратите.

Малко цвета е гейски:) Светлосин, ама и отива.
Отвън изглежда чисто нова, ако искате ми вярвайте.
Още не знам защо не я капарирах. Но и утре е ден.
Само тъпата облегалка не реагираше на бутона, на шоферската седалка. Този там каза, че щял да я оправи, ама аз знам, че тези механизми са скъпи за смяна.
Абе много е яка. Не знам какво не им харесвате на тези евро бусчета, зафирата е тясна мамка му.
В тази ланча се чувствах като в автобус. Дишам вътре.

2.2 е гаден мотор само да вметна.

Susscrofa
27-07-2013, 20:55
2.2 е гаден мотор само да вметна.

Ееееее не, стига де.:)
Толкова ли е зле.
Утре мислех да я взимам.

koolio
27-07-2013, 21:46
Днес покарах една ланча фаедра 2.2 ХДИ.
Много яка количка, стегната возия, добро управление, много мазни скорости и добро ускорение.
ФУУУЛ екстри, като за ланча.
Задни ел врати, много им се радвам.
Единствено този пуст тъмно син велур, който винаги изглежда уморен.
Никаква ръжда, ама наистина никаква, лежах под нея да заяпам, нито по дисковете и апаратите.

Малко цвета е гейски:) Светлосин, ама и отива.
Отвън изглежда чисто нова, ако искате ми вярвайте.
Още не знам защо не я капарирах. Но и утре е ден.
Само тъпата облегалка не реагираше на бутона, на шоферската седалка. Този там каза, че щял да я оправи, ама аз знам, че тези механизми са скъпи за смяна.
Абе много е яка. Не знам какво не им харесвате на тези евро бусчета, зафирата е тясна мамка му.
В тази ланча се чувствах като в автобус. Дишам вътре.

Федрата наистина е готина и луксозна, ама и поддръжката е други цифри.
Нали искаше голям бензин, що не видиш някоя трилитрова?

Susscrofa
27-07-2013, 21:50
Федрата наистина е готина и луксозна, ама и поддръжката е други цифри.
Нали искаше голям бензин, що не видиш някоя трилитрова?

Кое е скъпото в поддръжката?
Освен развалянето на всичките тези екстри:tooth:

Много са редки бензиновите.

koolio
27-07-2013, 21:53
Кое е скъпото в поддръжката?
Освен развалянето на всичките тези екстри:tooth:

Много са редки бензиновите.

Ми малко ли е. ;) А и окачването на Федрата е бъгаво, доколкото знам (без претенции, че със сигурност е така).

Абе като гледам динамичните характеристики на тия ванове ... Да се закрепиш със 100 на някоя европейска магистрала сигурно бива, ама да си возиш семейството в България и всяко изпреварване на ТИР, трактор или лада да е приключение ... не знам ...

Susscrofa
27-07-2013, 22:17
Ми малко ли е. ;) А и окачването на Федрата е бъгаво, доколкото знам (без претенции, че със сигурност е така).

Абе като гледам динамичните характеристики на тия ванове ... Да се закрепиш със 100 на някоя европейска магистрала сигурно бива, ама да си возиш семейството в България и всяко изпреварване на ТИР, трактор или лада да е приключение ... не знам ...

Не си прав. Ускорява много добре.
Достатъчно добре:)
100 км/час??????????

Бобби
28-07-2013, 00:48
Ееееее не, стига де.:)
Толкова ли е зле.
Утре мислех да я взимам.
А бе много лесно те манипулират.....
Аз като си харесам нещо....особено жена...и курва да е тя ....не се допитвам ....а е яхвам:)))
:hump:

Кайо
28-07-2013, 11:07
А бе много лесно те манипулират.....
Аз като си харесам нещо....особено жена...и курва да е тя ....не се допитвам ....а е яхвам:)))
:hump:

Акъл за камион иска Суско не за курви бре......

koolio
28-07-2013, 11:32
Курвиииииии ще си купя ЗИЛ да ви возя по повече!
Мой патентован пиянски възглас от първи-втори курс.

Това?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11356176223969041&f1=details&slink=3lizm6

dimitar_vd62
29-07-2013, 16:00
Курвиииииии ще си купя ЗИЛ да ви возя по повече!
Мой патентован пиянски възглас от първи-втори курс.

[/url]

Та по тоз повод знайш ли как се товарят ташаци в ЗИЛ...Фащаш ги за уйовете и ги мяташ в каросерията.

Да не стане - много баби хилаво дете.Сусе взимай каквото ти е хванало окото, това е правилния избор.Всички имат един и същ проблем - не са нови.

Susscrofa
29-07-2013, 20:27
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11374676301871973&f1=details&slink=3m0q2e


Капарирана и нека ме боли.

Благодаря на всички за коментарите.
Типично за мен направих всичко на инат.

"Благодаря" и на колегите от блатото, те се отнесоха много "колегиално", не че съм очаквал нещо друго.:picnic:

Наздраве.

koolio
29-07-2013, 20:35
Със здраве да си я караш, много челяд да возиш и все на интересни места да ходиш с нея. :)

Mario_95
29-07-2013, 20:44
Ебахти космическия кораб :surrender: Много безавариини километри ти пожелавам с него :cheers:

thecleaner
29-07-2013, 21:33
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11374676301871973&f1=details&slink=3m0q2e


Капарирана и нека ме боли.

Благодаря на всички за коментарите.
Типично за мен направих всичко на инат.

"Благодаря" и на колегите от блатото, те се отнесоха много "колегиално", не че съм очаквал нещо друго.:picnic:

Наздраве.

Честито, твоя майстор има една такава същата където подържа, та поне бързо ще я оперира :)

Susscrofa
29-07-2013, 21:42
Истината е, че я взех много със затворени очи, ама, какъвто ми е късметът, това е.
Първият ми дизелов автомобил.
Исках да е с италиански мотор, но няма да е сега.:picnic:
Вървеше добре, не тракаше много и вибрираше повече от бензинов мотор.:)
Беше измит добре двигателя. хахахахаха
Задължително съм при адаша, дори и самолет да си купя, ще променя законите и пак при него ще го поддържам.:picnic:


п.с. Е, все пак още не е моя.:)

koolio
29-07-2013, 22:08
А Алфата?

Lei-chery
29-07-2013, 22:19
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11374676301871973&f1=details&slink=3m0q2e


Капарирана и нека ме боли.

Благодаря на всички за коментарите.
Типично за мен направих всичко на инат.

"Благодаря" и на колегите от блатото, те се отнесоха много "колегиално", не че съм очаквал нещо друго.:picnic:

Наздраве.
Ухаааа...ама ти рече и отсече този път.:)
Хайде като стане твоя ще ти честитя.
Ааааа това име на вана....как точно се произнася.....?

RUNNING WILD
29-07-2013, 22:20
готин ван честито.

stelt
29-07-2013, 22:25
Не изглежда зле. Ами този двигател от форд ли е ?

koolio
29-07-2013, 22:29
Не изглежда зле. Ами този двигател от форд ли е ?

Мне от Пежо/Ситроен.

Susscrofa
29-07-2013, 22:35
Ухаааа...ама ти рече и отсече този път.:)
Хайде като стане твоя ще ти честитя.
Ааааа това име на вана....как точно се произнася.....?

Педра:), и с този светло син цвят........:picnic:

Шегувам се, мисля, че Фаедра, ама не съм сигурен.

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------


А Алфата?

Алфата си остава моя до края.
Трябва много да закъсам финансово, за да я продам.

pa4ito
29-07-2013, 23:01
Браво Прасчо, изглежда много яка таз кочинка! За малко да се влюбя... :Yeeeehaaa:
Малко не ме кефи салона, но като цяло изглежда много харно. Хиляди безаварийни с нея и да те слушка много.
Па да фанеш и да ни повозиш с нея, та да се покефим и ние :super:
Ай наздраве, за новото возило :cheers:

M.Gruev
29-07-2013, 23:57
Честито!

За мотора мога да кажа, че не е лош. Не е и най-добрият им от тези години, но при квалитетна експлоатация и поддръжка няма да имаш проблеми. Във фирмата сме имали 5 С5-ци с този мотор през годините, дори все още имаме една и като цяло впечатленията са положителни.

Бобби
30-07-2013, 00:38
Честито и от мен...:pimp:
Но ще продължа да те яда...:)))
За Ланча ми изглежда грозна:)))
Слаб е мотора за тоя кораб:)))
Ако си я взел за 5000...до някъде добре...можеше и по евтино:)))
Алкантрата трудно се подържа...
С здраве да си я караш:pimp:
п.п. веднага и демонтирай катализатора и го продай....ще вземеш добри пари за него...ако не са те изпреварили от автокъщата...за да не квичиш някоя сутрин като прасе!!!!

Доко
30-07-2013, 01:13
Сусо честита Ланча, по-луксозния избор ;-). Боби не го слушай за алкантарата, не се износва толкова лесно, но не е за парлапани, или свекърви с буркани :-) ;-), а е доста по-приятна и комфортна от обикновена кожа. Казвам от опит, тъй като по една случайност преди месец взех Ланча с алкантара, а преди време съм имал и ползвал Ланча с алкантара. За две години не можах да я съсипя, дори бих казал, че си запази първоначалния свеж вид.
В заключение: всичко се свежда до стопанисване, а ти предполагам си добър стопанин... ;-)

rusiq86
30-07-2013, 11:52
Честито..мн арна. Да те радва много. Не лош избор, катализатора съм на 100% убеден, че вече е смъкнат.

gari
30-07-2013, 13:12
Така на снимките и на мен ми харесва Федрата. Можеше да е със 6 скорости, ама айде, не е толкова фатално. Няма да ставаш мотокарист:lol::lol:. Аз колко ги гледах тях и братчедите им улис, пежо и ситроен, но така и не се престраших. Вече няма за кога. Те децата в къщи пораснаха и нуждата от ван я няма. Остава да купя и на синковеца кола и съм готов да подменя комбито за двуместен кабриолет:bigracer::bigracer:.
Айде честито и само безаварийни километри. Мотора не е лош, не се шашкай. Дано излезе екземпляра читав и ще бъдеш доволен според мен. Едно чип-че и няма да го познаеш. 170 коня биха му били много по-добре.

Susscrofa
30-07-2013, 13:14
Честито..мн арна. Да те радва много. Не лош избор, катализатора съм на 100% убеден, че вече е смъкнат.

Не знам как изглежда катализаторът, но отдолу, там където би трябвало да бъде той имаше едно кръгло гърне.:pancake:

Бобби
31-07-2013, 00:45
Не знам как изглежда катализаторът, но отдолу, там където би трябвало да бъде той имаше едно кръгло гърне.:pancake:
Честито.....тия джамбази от автокъща Факт са големи търгаши.....апаши.....това се гледа преди това, и се свалят веднага 800лв. от цената.....ама ти нали ме мислиш за прост и една бира не искаш да пиеш с мен....е сега си сърбай таратора....това кръглото се нарича пура, тоез резонаторно гърне....незнам защо са го сложили....като при дизела става и с тръба....явно да заблудятнякой бюрократ като теб...
Суси, живи и здрави при избора на следващата кола...ела пий една бира с мен....да знаеш на коли и жени много ми върви:))))

Susscrofa
31-07-2013, 09:10
Честито.....тия джамбази от автокъща Факт са големи търгаши.....апаши.....това се гледа преди това, и се свалят веднага 800лв. от цената.....ама ти нали ме мислиш за прост и една бира не искаш да пиеш с мен....е сега си сърбай таратора....това кръглото се нарича пура, тоез резонаторно гърне....незнам защо са го сложили....като при дизела става и с тръба....явно да заблудятнякой бюрократ като теб...
Суси, живи и здрави при избора на следващата кола...ела пий една бира с мен....да знаеш на коли и жени много ми върви:))))

Защо мислиш, че ми дреме дали има катализатор или не?
Аз не купувам кола, за да печеля от нея.
А и тъкмо няма да се занимавам аз да свалям.
Не знам дали са апаши, но не съм с добри впечатления.
Вчера отидох да приключа всичко и се оказа, че климатроника духа като на жена ми сУшУара.:)
Той каза, че ще го пълни. :) Днес ще разбера, дали го е "напълнил".:)
Защо се заяждаш с мен, аз съм наясно, че каквото и да правя тези винаги с нещо ще ме преметнат.:kicking:

Бобби
31-07-2013, 09:38
Защо мислиш, че ми дреме дали има катализатор или не?
Аз не купувам кола, за да печеля от нея.
А и тъкмо няма да се занимавам аз да свалям.
Не знам дали са апаши, но не съм с добри впечатления.
Вчера отидох да приключа всичко и се оказа, че климатроника духа като на жена ми сУшУара.:)
Той каза, че ще го пълни. :) Днес ще разбера, дали го е "напълнил".:)
Защо се заяждаш с мен, аз съм наясно, че каквото и да правя тези винаги с нещо ще ме преметнат.:kicking:
Не ме разбра.....не се заяждам.... а ти давам акъл......някога и старчетата, са от полза!!!!
Кола и жена не се взимат по снимка......а трябва да се пробват!!!

---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:31 ----------

Ще почне да ти дреме.......климатика ако не е работил дълго време го отпиши...то е изпарител, компресор и т.н.....това да не е фурна да я напълниш и след това да си доволен.....щом няма фреон...проблема не е само в пълненето...ще се обедиш...

Susscrofa
31-07-2013, 09:43
Не ме разбра.....не се заяждам.... а ти давам акъл......някога и старчетата, са от полза!!!!
Кола и жена не се взимат по снимка......а трябва да се пробват!!!

---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:31 ----------

Ще почне да ти дреме.......климатика ако не е работил дълго време го отпиши...то е изпарител, компресор и т.н.....това да не е фурна да я напълниш и след това да си доволен.....щом няма фреон...проблема не е само в пълненето...ще се обедиш...

Защо се засягаш бе Бобка, никога не съм се съмнявал в твоя опит.
За климатроника си напълно прав.
Но какво мога да направя, освен да свалям от цената.
Днес като отида той ще го е напълнил и сигурно ще работи, но няма гаранция, че не изпуска отнякъде.
Това е кола на 10 години все пак, наясно съм, че ще я ремонтирам редовно.:)

---------- Post added at 06:43 ---------- Previous post was at 06:42 ----------

И не си прав, пробвах колата и продължавам да пробвам, аз все още не съм я платил.:director:

koolio
31-07-2013, 10:18
На тези мисля че преди години един приятел им яде попарата. Но нещата приключиха с хепиенд все пак.
Само климатикът ако е проблемът - ще се оправи. :)

Кайо
31-07-2013, 10:22
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11374676301871973&f1=details&slink=3m0q2e


Капарирана и нека ме боли.

Благодаря на всички за коментарите.
Типично за мен направих всичко на инат.

"Благодаря" и на колегите от блатото, те се отнесоха много "колегиално", не че съм очаквал нещо друго.:picnic:

Наздраве.

Честито Сусе!!!!
Със здрае да си караш камиона и много безаварийни!
.....тъп автомобил и наистина гейски цвят....но ич да не ти дреме ти си Прасе!:)

morfius
31-07-2013, 10:24
Луксозна кочинка :)
Със здраве и безаварйно да си я ползваш.

Бобби
31-07-2013, 10:47
Защо се засягаш бе Бобка, никога не съм се съмнявал в твоя опит.
За климатроника си напълно прав.
Но какво мога да направя, освен да свалям от цената.
Днес като отида той ще го е напълнил и сигурно ще работи, но няма гаранция, че не изпуска отнякъде.
Това е кола на 10 години все пак, наясно съм, че ще я ремонтирам редовно.:)

---------- Post added at 06:43 ---------- Previous post was at 06:42 ----------

И не си прав, пробвах колата и продължавам да пробвам, аз все още не съм я платил.:director:
А бе пробвал си......отъркал си козинката в алкантрата и си казал това е моята кола......ето копчето за климата си пропуснал....кой знае още колко системи по колата не си огледал ......
Следващият път преди да дадеш капаро.....хващаш твоя адаш дет ти прави колата и с него.....за да няма ядове....
Надявам че си взе поука....да беше на 20-години, да те разбера....мерак.....ама вечи трябва да си олегнал....наближаваш 40.....:)))))

Доко
31-07-2013, 10:54
Ей изядохте го, кво искате за 3500 и климатика ли да работи...? :-)

Кайо
31-07-2013, 11:02
Ей изядохте го, кво искате за 3500 и климатика ли да работи...? :-)

Е нали е Прасе...трябва да го ядем.:eat:

Susscrofa
31-07-2013, 11:30
Бобка, защо тази злоба бе брат?
Това ли заслужих?:wc:

Нямах време първия път, качих се повозих се, покарах и това беше.
Просто вчера исках да поцъкам и другите неща и попаднах на климатика, какво да направя?
Много е лесно да критикуваш:)
Не забравяй, че най-добрите плувци се давят често.:)
А и в живота има далеч по-важни неща от 10 годишна стара кола за 5000 лева.:wc:

Адаша е отпуск, но дори и да не беше едва ли щях да му я карам.

Кайо
31-07-2013, 11:42
Бобка, защо тази злоба бе брат?
Това ли заслужих?:wc:

Нямах време първия път, качих се повозих се, покарах и това беше.
Просто вчера исках да поцъкам и другите неща и попаднах на климатика, какво да направя?
Много е лесно да критикуваш:)
Не забравяй, че най-добрите плувци се давят често.:)
А и в живота има далеч по-важни неща от 10 годишна стара кола за 5000 лева.:wc:

Адаша е отпуск, но дори и да не беше едва ли щях да му я карам.

Суско ич да не ти дреме,камиона си е твой и ти ще си го караш.;)
....Бобката просто те яде не е злобар човек.

Доко
31-07-2013, 12:02
И от мен да знаете, "винаги има по-голяма риба"....... ;-)

Susscrofa
31-07-2013, 12:53
И от мен да знаете, "винаги има по-голяма риба"....... ;-)

Аз това си го знам:)

Трябва само да добавиш, че разумната риба е тази, която знае, че винаги има по-голяма риба.

Mind_Control
31-07-2013, 13:15
Това е скъп автомобил за мен.
Имам възможност да си го позволя, но аз правя 6-7 хил километра на година!
Колата стои пред блока и всеки сельо оставя боя по нея.
Нямам сметка да купувам такъв автомобил.
Пет работни дни стои да я пече слънцето, тъпо е да се дават толкова пари в този вариант.

Определено е добър този модел.[COLOR="Silver"]



Първо, честито за покупката :)
И второ- ти си луд да не си вземеш R класата, а тая ланчия щом можеш да си го позволиш :)

Susscrofa
31-07-2013, 13:18
Първо, честито за покупката :)
И второ- ти си луд да не си вземеш R класата, а тая ланчия щом можеш да си го позволиш :)

Не не не, не искам кола, на която ще плащам каско и ще и треперя, да виси пред блока и да я пече слънце обездвижена.
Та те са несравними като качество и надеждност.
Но все пак разликата в цената е порядък 4.:)

Не съм я купил още!
Предстоят още борби с методи и похвати излизащи от рамките на моя вътрешен свят.:)

Трябваше да ходя на уроци при Бобката:)

Mind_Control
31-07-2013, 13:26
Не не не, не искам кола, на която ще плащам каско и ще и треперя, да виси пред блока и да я пече слънце обездвижена.
Та те са несравними като качество и надеждност.
Но все пак разликата в цената е порядък 4.:)

Не съм я купил още!
Предстоят още борби с методи и похвати излизащи от рамките на моя вътрешен свят.:)

Трябваше да ходя на уроци при Бобката:)

А, бе ти си знаеш... Аз съм й хвърлил око на R класата. Да не повярваш, как се променя човек, като има семейство.

Susscrofa
31-07-2013, 13:28
А, бе ти си знаеш... Аз съм й хвърлил око на R класата. Да не повярваш, как се променя човек, като има семейство.

Вярвам ти за промяната.:director:

Lei-chery
31-07-2013, 15:32
........."отъркал си козинката в алкантрата и си казал това е моята кола"...............ХА ХА ХААААААААА.........
Ех, тоя Боиии...много е духовит....и образен.
Това описание дето е праснал си го представих цветно и се хилих сама, като луда...........:rotfl:

Susscrofa
31-07-2013, 15:37
Днес ще проверя дали колата има колела, да не се окаже, че е на трупчета.:wierdo:

pinko
31-07-2013, 16:12
А, бе ти си знаеш... Аз съм й хвърлил око на R класата. Да не повярваш, как се променя човек, като има семейство.

Не е лош вариант R-класата, ама мнооооо грозна горката бе... Мен ми прилича на оня Сангьонг Родиус изодзадзе (а той е признат за най-грозната кола на всички времена), а отпред е оцъклена като настъпена жаба. А и тоя 7-степенния аХтомат с напредване на възрастта прави редовни (и много скъпи) магарии.

Сега ги погледнах - че те са по-евтини от ХС90 от същата година баси... Ма кой иска да купи тоя грозил...

Бобби
31-07-2013, 17:59
Бобка, защо тази злоба бе брат?
Това ли заслужих?:wc:

Нямах време първия път, качих се повозих се, покарах и това беше.
Просто вчера исках да поцъкам и другите неща и попаднах на климатика, какво да направя?
Много е лесно да критикуваш:)
Не забравяй, че най-добрите плувци се давят често.:)
А и в живота има далеч по-важни неща от 10 годишна стара кола за 5000 лева.:wc:

Адаша е отпуск, но дори и да не беше едва ли щях да му я карам.
Така говорш, защото не ме познаваш......ако бяхме пили бира друга песен щеше да пееш....при мен няма капка злоба и завист...дори и към тези дето не ги знам....като теб, просто съм зевзек:))
Ще ти кажа нещо....когато родителите се карат на децата си....те се озлобяват срещу тях....но това е времено явление.....та в момента ти си от страната на децата.....тоя път ще ме разбереш....уважавй по старите и да знаеш 5-бона са си 5- бона....не е малко пара сигурно и за теб......защо трябва да плащаш нещо което е 3000лв за 5000лв...?
В момента гориш...:jumping:....но ще потръгнат нещата....направи си сметка за по нататък....и ако капарото си заслужава го жертвай.....мъжа трябва да знае и да губи......стига му това да се набутва с жените.....при колите трябва да е по внимателен, иначе става трагедия:pimp:

Бобби
31-07-2013, 18:28
Суско ич да не ти дреме,камиона си е твой и ти ще си го караш.;)
....Бобката просто те яде не е злобар човек.
Ако бях злобар, щях да му се пресмивам....а не да го ям....да ни е живо и здраво прасето....но нетрябва да прави грешки....иде Коледа:))).....ще вземе да отслабне:hi_temerature:

Кайо
31-07-2013, 18:30
Така говорш, защото не ме познаваш......ако бяхме пили бира друга песен щеше да пееш....при мен няма капка злоба и завист...дори и към тези дето не ги знам....като теб, просто съм зевзек:))
Ще ти кажа нещо....когато родителите се карат на децата си....те се озлобяват срещу тях....но това е времено явление.....та в момента ти си от страната на децата.....тоя път ще ме разбереш....уважавй по старите и да знаеш 5-бона са си 5- бона....не е малко пара сигурно и за теб......защо трябва да плащаш нещо което е 3000лв за 5000лв...?
В момента гориш...:jumping:....но ще потръгнат нещата....направи си сметка за по нататък....и ако капарото си заслужава го жертвай.....мъжа трябва да знае и да губи......стига му това да се набутва с жените.....при колите трябва да е по внимателен, иначе става трагедия:pimp:

.....из Евангелието на Боби.:):):)
Стига си го ял бре той е Прасе но подбира средата,ние сме прекалено разюздани и алкохолизирани за него.

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:29 ----------


........."отъркал си козинката в алкантрата и си казал това е моята кола"...............ХА ХА ХААААААААА.........
Ех, тоя Боиии...много е духовит....и образен.
Това описание дето е праснал си го представих цветно и се хилих сама, като луда...........:rotfl:

Не злорадствай........

Lei-chery
31-07-2013, 22:13
Аз...??? Няма такова нещо....екстра си е " Педрата":)

Susscrofa
01-08-2013, 08:48
Аз...??? Няма такова нещо....екстра си е " Педрата":)

Ти па кво се дуеш, ако не бях аз още нямаше да знаеш какво е АР и щеше да си търкаляш гадното бмв.:sick1:

---------- Post added at 05:48 ---------- Previous post was at 05:46 ----------


.....из Евангелието на Боби.:):):)
Стига си го ял бре той е Прасе но подбира средата,ние сме прекалено разюздани и алкохолизирани за него.

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:29 ----------



Не злорадствай........

Не се е родил още човекът, който може да ме "изяде".
Всъщност родил се е, но е още малък.:)

Кака е добър човек, тя не познава чувството злорадство и завист.
А и това с "Педрата" аз си го измислих.:) Поне аз пръв го написах де:)

Susscrofa
01-08-2013, 16:19
Регистрирана и кацнала пред блока.

Климатика е "напълнен":):smoke:

pa4ito
01-08-2013, 16:23
Не се нервирай бе, Прасчо. Лейчито е готина мацка :)
Разбираме всички ентусиазма ти. Ама слушай Бобката, верно говори човека. Като се ходи на избор за кола, вземаш с тебе още 1-2 чиляка да зяпат, щото ти със сигурност няма да "видиш" какво ѝ е от сърцетупа, който си получил... ;)

P.S. Аре още веднъж честито и да ѝ се кефиш много ;)

Susscrofa
01-08-2013, 16:27
Не се нервирай бе, Прасчо. Лейчито е готина мацка :)
Разбираме всички ентусиазма ти. Ама слушай Бобката, верно говори човека. Като се ходи на избор за кола, вземаш с тебе още 1-2 чиляка да зяпат, щото ти със сигурност няма да "видиш" какво ѝ е от сърцетупа, който си получил... ;)

P.S. Аре още веднъж честито и да ѝ се кефиш много ;)

Аз познавам добре жената, която така мило наричаш "Лейчито".:smoke:

Не се нервирам, а и не виждам смисъл да се правят панаири, когато се купуват коли.
Бобката е пич, но не сме от една порода.:biggrin:

pa4ito
01-08-2013, 16:59
Аз познавам добре жената, която така мило наричаш "Лейчито".:smoke:

Не се нервирам, а и не виждам смисъл да се правят панаири, когато се купуват коли.
Бобката е пич, но не сме от една порода.:biggrin:

Аз така ѝ викам на нея. А и много добре знам, че я познаваш. Пързалях те... :Tease:

Бобби
01-08-2013, 20:47
Регистрирана и кацнала пред блока.

Климатика е "напълнен":):smoke:[/QUOTE
:love_umbrella:
И от мен да знаеш...Ланча е по луксозната и същевремено по капризна кола от Алфа...

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

[QUOTE=Susscrofa;1233626]Аз познавам добре жената, която така мило наричаш "Лейчито".:smoke:

Не се нервирам, а и не виждам смисъл да се правят панаири, когато се купуват коли.
Бобката е пич, но не сме от една порода.:biggrin:
Вярно ли я познаваш...?..:roll:...баси....:)))
Хайде да те помоля да ни запознаеш.....струва ми се симпатична...

dimitar_vd62
01-08-2013, 20:54
Честито Сусе, със здраве да я караш.

Бобка, пробвах я на всякакви оферти, ама - нъц, дано твоята е по убедителна.

Бобби
01-08-2013, 21:03
Честито Сусе, със здраве да я караш.

Бобка, пробвах я на всякакви оферти, ама - нъц, дано твоята е по убедителна.
:)))) прасето ако ме запознае с принцеската,....аз ще му върна жеста и ще го запозная с византиският Хот Чоколет...:)))...много ще му тича на вана....нали се сещаш за кой иде на реч:)))

Susscrofa
01-08-2013, 21:30
E, не си ли бил на някоя от блатните сбирки, тя разваля опитите да се заформи мастично-коч парти.

Бобби
01-08-2013, 21:47
E, не си ли бил на някоя от блатните сбирки, тя разваля опитите да се заформи мастично-коч парти.
Това са легенди...слушай ме, само мен и няма да сгрешиш...пресъздадените неща с приказки....не са това което си представяш.....:roll:

Susscrofa
01-08-2013, 22:13
Не те разбрах.

pa4ito
02-08-2013, 00:22
Не те разбрах.
Имаше пред вид, че Лейчето не е единствената мацка, но това не означава, че не си я тачим, нали си е принцеса... ;)
А и не всички поркат мастика, демек не е мастичено-коч бла-бла...

Кайо
02-08-2013, 00:23
E, не си ли бил на някоя от блатните сбирки, тя разваля опитите да се заформи мастично-коч парти.

Никога не е било мастично-коч парти дори и без нейно присъствие!
Сбирките са високоонтелектуални.....четем стихове и говорим за изкуство.

Lei-chery
02-08-2013, 07:03
Аммммии...да...порвеждаме и семинари по различни, интересни теми.:)

Кайо
02-08-2013, 08:14
Аммммии...да...порвеждаме и семинари по различни, интересни теми.:)

.....даа..."Има ли живот на Марс и кара ли Прасе Педра?".:mrgreen:

Susscrofa
02-08-2013, 08:53
Никога не е било мастично-коч парти дори и без нейно присъствие!
Сбирките са високоонтелектуални.....четем стихове и говорим за изкуство.

E, това означава, че някои от вас се превъплащават в жени, което няма да ме очуди.:wc:
Малииии, каква представа имаш за моите разбирания за коч парти.

---------- Post added at 05:53 ---------- Previous post was at 05:49 ----------


.....даа..."Има ли живот на Марс и кара ли Прасе Педра?".:mrgreen:

Кара, ама сега чакам да я обслужа, много комфортен автомобил.
Вчера вечерта излязох да видя дали всички светлини бачкат. Като я отворих таз кола и вътре по тавана като насветкаха една ламБи, то стана по светло от апартамента.

Бобби
02-08-2013, 11:35
Пести акумулатора, че като дойде тъщата на гости....може да се наложи в нея да живееш:)))
Припалвай е от време на време....

Susscrofa
02-08-2013, 11:50
Пести акумулатора, че като дойде тъщата на гости....може да се наложи в нея да живееш:)))
Припалвай е от време на време....

Тъщата е пЕкана.
А и аз не живея при нея.
Акумулатора със сигурност ще го сменя по някое време.

Бобби
02-08-2013, 12:10
Тъщата е пЕкана.
А и аз не живея при нея.
Акумулатора със сигурност ще го сменя по някое време.
Kазах, когато ти дойде на гости....да бъдеш подготвен....колкото и да е пекана винаги има някъде сурова тема ....да знаеш.....и вземи я повози малко....на тях им харесват автобусите:)))

Stefan Caromov
13-08-2013, 10:55
Много ми харесва колата. Честито и със здарве да се возите вътре.

Susscrofa
21-08-2013, 20:48
Маршрутката е обслужена.
Чаках адашЪТ да се върне от отпуск.
Малко се забави този път, но му прощавам. /Знаеше, че имам и други возила/.:)
Сменихме всички филтри, ремък, ролки, масло, водна помпа, един носач /и тези са скъпи/ и помпичката за чистачките.
Гумите бяха със сектретен болт, а нямаше ключ и се наложи разпробиване.


Адски е комфортна маршрутката.
Бобката беше прав, този двигател малко мъчно я влачи, но аз я сравнявам със 156 -цата все пак.:)
Но пък стъпва тежко и може да се кара бавно.
Седалка, видимост, управление, маневреност, осветеност, екстри.......абе много е добре.
Оправих си компа да е на Енгелийски, че и там са разни ъпдейти и си набих един диск за навигацията и сега всичко е ОК.

Linkestis
21-08-2013, 20:53
Много безаварийни километри с нея.
Адаша ти използва специален крем,антинапукопетин.С тази отпуска дето взе....как си успял да се вредиш :)

Susscrofa
21-08-2013, 21:02
Много безаварийни километри с нея.
Адаша ти използва специален крем,антинапукопетин.С тази отпуска дето взе....как си успял да се вредиш :)

Абе намери за мен един предиобед:)

Кайо
22-08-2013, 00:31
Маршрутката е обслужена.
Чаках адашЪТ да се върне от отпуск.
Малко се забави този път, но му прощавам. /Знаеше, че имам и други возила/.:)
Сменихме всички филтри, ремък, ролки, масло, водна помпа, един носач /и тези са скъпи/ и помпичката за чистачките.
Гумите бяха със сектретен болт, а нямаше ключ и се наложи разпробиване.


Адски е комфортна маршрутката.
Бобката беше прав, този двигател малко мъчно я влачи, но аз я сравнявам със 156 -цата все пак.:)
Но пък стъпва тежко и може да се кара бавно.
Седалка, видимост, управление, маневреност, осветеност, екстри.......абе много е добре.
Оправих си компа да е на Енгелийски, че и там са разни ъпдейти и си набих един диск за навигацията и сега всичко е ОК.


Са веке моем те цаним за шофер га се опием дома да ни водиш.....:tooth:

Бобби
22-08-2013, 00:43
Искам да ме возиш на заднаа седалка....няма да повръщам.....добре плащам...давам бакшиш за плавно потегляне и спиране:pimp:

digitalundgrd
22-08-2013, 15:59
Автоматичните врати ме спечелиха, докато разглеждах Федрата :) Минивана като цяло е с доста глезотийки. Само трябва да избръснеш алкантарата тук-таме...

Susscrofa
22-08-2013, 16:07
Автоматичните врати ме спечелиха, докато разглеждах Федрата :) Минивана като цяло е с доста глезотийки. Само трябва да избръснеш алкантарата тук-таме...

Е сега, аз за мен нямам време да се бръсна, та алкантарата ще бръсна.

Трябва да оправя и пръскалките на фаровете, а и на задното стъкло не пръска.:)
Все големи проблеми.

pa4ito
22-08-2013, 16:47
Са веке моем те цаним за шофер га се опием дома да ни водиш.....:tooth:


Искам да ме возиш на заднаа седалка....няма да повръщам.....добре плащам...давам бакшиш за плавно потегляне и спиране:pimp:

В този ред на мисли, може да дойде в петък, в 2-те халби на Нишава :thumbup:

Бобби
22-08-2013, 17:40
Е сега, аз за мен нямам време да се бръсна, та алкантарата ще бръсна.

Трябва да оправя и пръскалките на фаровете, а и на задното стъкло не пръска.:)
Все големи проблеми.
Като пръскаш на задният джам....гледай да не прокапе тавана....:innocent:

Bacho
05-04-2014, 22:18
Здравейте!
Не искам да отварям нова тема и затова пиша в тази. Знам че има много други форуми където мога да пусна тема относно минивановете, а тук мисля че ще получа най-добрите препоръки по въпроса ми (тъй като преди време редовно четях почти всяка една тема (любовта към алфата остава за цял живот) и знам че не се пишат щуротии).

Спрял съм се на три марки:
Ford Galaxy
VW Sharan
Seat Alhambra
Годината мисля да е след 2010, като двигателя да бъде дизел с ръчна трансмисия. Ванчето най-вероятно ще го взимам от официалните представители от върнат лизинг. Гледах и другите марки, но все нещо не ми харесваше. Другото което търся е да бъде достатъчно широк за 7-те човека вътре и с максимален багажник с разгънати задни седалки, да е здрав според изискванията на БГ пътищата, икономичността на гориво на посочените модели не може да се сравнява с другите (единствено Citroen C4 Grand Picaso е може би по икономичен, но е с по малки габарити/размери). Ако имате други предложения - споделете.

P.S. - А ванове с 8 места има ли или вече става твърде голям от рода на Multivan?

Благодаря предварително!!!

old alfist
05-04-2014, 22:43
Здравейте!
Не искам да отварям нова тема и затова пиша в тази. Знам че има много други форуми където мога да пусна тема относно минивановете, а тук мисля че ще получа най-добрите препоръки по въпроса ми (тъй като преди време редовно четях почти всяка една тема (любовта към алфата остава за цял живот) и знам че не се пишат щуротии).

Спрял съм се на три марки:
Ford Galaxy
VW Sharan
Seat Alhambra
Годината мисля да е след 2010, като двигателя да бъде дизел с ръчна трансмисия. Ванчето най-вероятно ще го взимам от официалните представители от върнат лизинг. Гледах и другите марки, но все нещо не ми харесваше. Другото което търся е да бъде достатъчно широк за 7-те човека вътре и с максимален багажник с разгънати задни седалки, да е здрав според изискванията на БГ пътищата, икономичността на гориво на посочените модели не може да се сравнява с другите (единствено Citroen C4 Grand Picaso е може би по икономичен, но е с по малки габарити/размери). Ако имате други предложения - споделете.

P.S. - А ванове с 8 места има ли или вече става твърде голям от рода на Multivan?

Благодаря предварително!!!
Взимай каквото те грабне - всичките са боклуци.

RPWWD
06-04-2014, 10:44
Трите изброени са един и същ автомобил - ФВ Шаран. Който и да вземеш, все тая.

koolio
06-04-2014, 11:43
В случая емблемата няма никакво значение - колите са еднакви и като двигатели, и като габарити. Каквото намериш по-запазено и по-изгодно, това вземи.
А ако искаш алтернативни варианти - Ситроен С8, Пежо 807.

mordohy
06-04-2014, 22:15
Хайде и аз в кюпа!
Да пиша в темата на Прасето, който се покри логично преди Коледа, ама сега са пости ....
Дойде и моя ред да се обзаведа с мини ван. Омръзна ми тъщата да кълне и пустосва алфата, защото не можела да влачи буркани, тикви, бостан и грозде.
Изискванията са да е седем местен, да може да се товари и да е поне малко технологичен.
Май много искам.
Мотор около 2.0.
Климатика е задължителен.
Бюджет до 5 000 лева.
Всякакви мнения са ми добре дошли!

koolio
06-04-2014, 22:35
Зафира.

thecleaner
06-04-2014, 23:13
Хайде и аз в кюпа!
Да пиша в темата на Прасето, който се покри логично преди Коледа, ама сега са пости ....
Дойде и моя ред да се обзаведа с мини ван. Омръзна ми тъщата да кълне и пустосва алфата, защото не можела да влачи буркани, тикви, бостан и грозде.
Изискванията са да е седем местен, да може да се товари и да е поне малко технологичен.
Май много искам.
Мотор около 2.0.
Климатика е задължителен.
Бюджет до 5 000 лева.
Всякакви мнения са ми добре дошли!

На първо четене тоя http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395245642437081&f1=details&slink=65l7ao

mordohy
06-04-2014, 23:22
На първо четене тоя http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395245642437081&f1=details&slink=65l7ao


Добра е, но надхвърля бюдежета.

thecleaner
06-04-2014, 23:25
Добра е, но надхвърля бюдежета.

Нали 5к бре Иво, освен това 500лв. мисля, че са задължителни в пазарлъка.

koolio
06-04-2014, 23:27
Да, пропуснах условието да е седемместен.
Тоя двигател не беше ли калпав?

thecleaner
06-04-2014, 23:29
Да, пропуснах условието да е седемместен.
Тоя двигател не беше ли калпав?

Не е от най-здравите, ама ако е на малко километри наистина нема да има яд.

koolio
06-04-2014, 23:32
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11394038774746932&f1=details&slink=65lfnq

Това е по-голямо, а и в случая вноса от Германия е за предпочитане. Разбира се, историята трябва да се провери.

Ето друг интересен вариант - напоследък са доста разпространени, а и са корави добичета. Само не знам дизелът що за стока е.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395750638909522&f1=details&slink=65lgql

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11396468916879051&f1=details&slink=65lgql

mordohy
07-04-2014, 22:06
Тамън бях захапал едно Митцубиши и се оказа, че колата е много добра и високотехнологична, но .....
Трябва да работя само за нея.
Като се замисля, тая кола ще се кара по пет-шест пъти в годината. а останалото ще е колкото да не ръждяса.
Положението става сложно...

koolio
07-04-2014, 22:13
Тамън бях захапал едно Митцубиши и се оказа, че колата е много добра и високотехнологична, но .....
Трябва да работя само за нея.
Като се замисля, тая кола ще се кара по пет-шест пъти в годината. а останалото ще е колкото да не ръждяса.
Положението става сложно...

5-6 пъти в годината ?!? Че то по-добре да наемаш коли тогава.:unsure:

DJ Vladic
08-04-2014, 10:59
Да споделя малко впечатление и от мен. Тези дни карам Mazda MPV. Големия клас на вановете, такава каквато си търсят всички писали по-горе. Маздата е уникално голям и комфортен автомобил. Навсякъде има дупки и нишички, които наистина са много практично замислени. Ширината в купето е наистина внушителна, и сравнима с 750 Ли, А8 Л, и т.н. Местата 7 и са 7 пълноценни фотьойла. Но недостатъците също присъстват. Масово тези Мазди са с двигателя, който монтират на Мазда 6 и др модели, а именно 2.0 136 к.с., който знам е фордов. Ускорениет на колата е както мето с шосеен велосипед. Изключително тромава. За да ускориш по-бързо трябва да я нариташ почти докрай. В ниските обороти дори при Кик даун, нищо не се случва, докато не дойдат 2500 рпм. Динамиката в завои и планински пътища не е завидна, но за размерите си е прилична( с 16'' 215/60). Двигателя е неприятно шумен, а и вътре не е много тихо, но се преживява. Саунд системата не е цветуща, но тази има СД и джойстик на волана за контрол. Климатичната система доста добре работи, особено зимно време за минутки маршрутката си размразява леда. Има още един блок за управление на задните седалки с реглаж на възд. поток, температура и т.н. Като усещане зад волана..... не е като Алфа, но пак се преживява. Позицията е високо, както всички Ванове и е малко предимство. Маневреноста на МПВ е невероятна. Влизам и излизам от места, които с Алфата бих минал с поне 1-2 маневри. Недостатъкът с габаритите, е че е дългичка и винаги на по-тесни паркинзи стърчи задница и т.н. Но видимоста на всички ъгли е перфектна. Задните врати са плъзгащи се и са доста здрави механизмите, тъй като собственикът ѝ е доста слаб шофьор и има няколко чуквания, а и аз я натиснах веднъж в отворено положение, но нямаше поражения по механизмите. Разхода не е нисък, особено за 136 к.с. дизел 2л. Под 8 в извънградски условия трудно да се постигне. Макар, че цикъла в който съм я карал включва поне 30% градски цикли, баири и задръствания. Градско не съм я засичал изобще. Като крайно мнение бих казал, че колата никак не е лоша.

Ladjov
08-04-2014, 12:26
+ 1 глас за Фиата или Вояджера

Бобби
09-04-2014, 13:57
Добра е, но надхвърля бюдежета.
Или аз съм пиян, или ти.....как ще надхвърля бюджета......?...освен ако си объркал цифрата....според мен бюджет за покупка е ценатта на самата кола, а не последващо обслужване или подръжка....
Предложението на чистача, за мен е добро....ама ти плащаш и си в правото на избор....

---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:48 ----------


Зафира.
За 5- бона зафира = на боклук......от мен да знаеш....подържам две такива....и в зависимост от год. пройзводство проблеми всякакви....съединител, демфер на 120....хил. км...демферна шайба, малко по рано....компресор клима, ел...проблеми...и т.н....говоря за дизел.....окачването държи....но само това.....

---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:54 ----------


Да, пропуснах условието да е седемместен.
Тоя двигател не беше ли калпав?
има и седем местна зафира....иначе за кой мотор викаш, че е калпав...?

mordohy
09-04-2014, 14:34
Бюджета са една кола са парите до като я подкараш.:hehe:
И аз мога да докарам кола , която да стъпи на 1200-1500 евро, но като сложиш всички последващи разходи и надхвърля 5-6 000 и за какво?...
Да возя на бабата тиквите и кратуните..:Suicide:
Огледах се във ФИАТа.
Жената ще ме стреля с новата пушка.:sniper:

Бобби
09-04-2014, 17:35
Бюджета са една кола са парите до като я подкараш.:hehe:
И аз мога да докарам кола , която да стъпи на 1200-1500 евро, но като сложиш всички последващи разходи и надхвърля 5-6 000 и за какво?...
Да возя на бабата тиквите и кратуните..:Suicide:
Огледах се във ФИАТа.
Жената ще ме стреля с новата пушка.:sniper:
А бе я си вземи едно ремарке, сложи един теглич на алфата и си ти......оти се занимаваш с глупости..:spoko:...ако може и бабата я сложи в ремаркето, за да не ти надува глаата по време на път ще е екстра.....па и теглича,ако е дефектен.....направо песен:)))

mordohy
10-04-2014, 09:19
А бе я си вземи едно ремарке, сложи един теглич на алфата и си ти......оти се занимаваш с глупости..:spoko:...ако може и бабата я сложи в ремаркето, за да не ти надува глаата по време на път ще е екстра.....па и теглича,ако е дефектен.....направо песен:)))От твоите уста-в божиите уши!:handshake:
Ще идват племенничките с балдъзата и ще станем много хора.

dimitar_vd62
10-04-2014, 20:24
Добре че не живеем по на изток, тряаше да купуваш автобус.
Некъв шейх се разхождал в градината си с един гост, по едно време спира един автобус и почват да слизат някакви баби.-Екскурзианти ли - питал госта.-А не, тъщите ми идват на гости.
Смятай що буркан, тикви и бостан щяха да носят.

Mind_Control
11-04-2014, 15:53
Добре че не живеем по на изток, тряаше да купуваш автобус.
Некъв шейх се разхождал в градината си с един гост, по едно време спира един автобус и почват да слизат някакви баби.-Екскурзианти ли - питал госта.-А не, тъщите ми идват на гости.
Смятай що буркан, тикви и бостан щяха да носят.


Они, шейховете, затова са богати. А, не щот имат кладенци!

mordohy
11-04-2014, 15:57
Въпроса е решен. Купих един Фиат. Улезе или как се казава там. 2.0 бензин мотор на 213 000 км от един германец.

Mury
11-04-2014, 17:08
Въпроса е решен. Купих един Фиат. Улезе или как се казава там. 2.0 бензин мотор на 213 000 км от един германец.

Еми браво чичо Иво,добър избор,особено ако е стария 8 клапанов мотор на Пежо,нема чупене тва говедо,а и търпи газчица.Ела някой ден да го видим.................:handshake::handshake:

mordohy
13-04-2014, 20:30
Еми браво чичо Иво,добър избор,особено ако е стария 8 клапанов мотор на Пежо,нема чупене тва говедо,а и търпи газчица.Ела някой ден да го видим.................:handshake::handshake:Точно той е.
Такъв правих на един приятел, който освен М10Д не знае друго масло. Четвърта година вече се опитва да го строши, ама не мърда. Салона е като гледан от педант германец. Ходовата част е сменена и има ТЮВ или както му казват до октомври 2015 година, тоест е стегнат. Проблем има в двигателя. Поне той така твърди, защото сутринта му е изпушила бял пушек при палене. От сервиза са му казали, че е гарнитура на главата. Това все по негови показания. по-скоро ми се струва, че премята жена си, защото веднага си е взел нов. Не иска мръстният фашист да смъкне от цената. Иска си 1 000 евро на ръка. Вместо да смъкне от цената, идиота купи за 235 евро чаркове за ремонта, плюс туба с масло, прибави и четири зимни гуми с джанти( поизтъркани, ама стават все още), но не пожела да смъкне и пфенинг. На мен добре ще ми дойдат ремъци, ролки, водна помпа и гарнитура за главата, заедно с масло и филтър, ама не мога да схвана каква му е на него далаверата. Явно нещо с данъците.
Така , че машинката ми стъпва на 3 000 лева и с още 1 000 мисля да тръгне в движение.