PDA

View Full Version : Дюзите светнаха 2.5 Автомат :(



Martini_Racing
27-07-2013, 06:30
Здравейте колеги , вчера се бях позасилил с около 100 и пропуснах спирането на един легнал полицай . В резултат на което веднага ми светна лампата уведомяваща за проблем с дюзите :( . От там нататък колата мина в някакъв авариен режим и спря да върви.Откачах клеймите на акумолатора , но беше без резултатно .Проверявах за изгорели бушони , почиствах и букси , но нямаше никаква реакция от това . Кажете какво да правя ???

RUSEV-BGR
27-07-2013, 07:12
Първо тая лампа не е за проблем само с дюзите,а за 1001 и едно неща!Аз ей тъй от раз залагам,на скъсани кабели на ламбда сондите!

Martini_Racing
27-07-2013, 09:47
Първо тая лампа не е за проблем само с дюзите,а за 1001 и едно неща!Аз ей тъй от раз залагам,на скъсани кабели на ламбда сондите!

Веднага ще се провери :)

myato
27-07-2013, 10:40
Ако не се лъжа, газта ти е потенциометър, а не с жило. Изводът е, че си хванал типично дизелова болест:Tease:, лош контакт в буксата на потенциометъра.

Boby
27-07-2013, 10:52
Както каза колегата или кабел на някоя сонда се е откъснал ако е ударила отдолу или някой кабел м/у купето и мотора или по самия мотор от разместването му. Най-лесно ще е да я закачиш на диагностика.

Martini_Racing
27-07-2013, 11:07
Кабелите на ламбдата са здрави а, сега какво да търся???

---------- Post added at 08:07 ---------- Previous post was at 08:04 ----------


Ако не се лъжа, газта ти е потенциометър, а не с жило. Изводът е, че си хванал типично дизелова болест:Tease:, лош контакт в буксата на потенциометъра.

Смъкнах целият дросел и съм го изчистил идеално заедно с буксите, но нямаше резултат :(диагностиката ще е в понеделник ,сега ще смъкна кората под мотора да видя нещо дали ще излезе

Doomguy
27-07-2013, 12:05
Отиди на диагностика, колега.

Martini_Racing
27-07-2013, 13:22
Диагностика в понеделник а сега какво да направя?

radostin_ivanov
27-07-2013, 13:31
Каде видиш букса,проверяваш като имаш време и ти се занимава.

Martini_Racing
27-07-2013, 16:38
И аз за това мисля след малко събарям всмукатела и газ с контактния спрей

Scrapera
27-07-2013, 21:55
Определено не виждам как ще ти помогне контактния спрей, който по принцип се ползва за клеясали, а не за прекъснати връзки. Няма да е лошо да прочетеш грешката преди да разглобиш колата, те хората за това са сложили диагностична букса. :th_up:

duronman
27-07-2013, 22:49
Дюзите е реално "чекът" При мен така светнаха и беше от буксата на педала за газта. Гасиш палиш и се пооправя. След това почистих всички връзки и колата се оправи. Правеше го по неравности. Много често проблемът е в букса, но не само тази при самия педал, ами и в краката на пасажера на входа на самото ECU.

Martini_Racing
29-07-2013, 09:27
Дюзите е реално "чекът" При мен така светнаха и беше от буксата на педала за газта. Гасиш палиш и се пооправя. След това почистих всички връзки и колата се оправи. Правеше го по неравности. Много често проблемът е в букса, но не само тази при самия педал, ами и в краката на пасажера на входа на самото ECU.
за там не се бях сещал :) , но ти ми отваряш очите за пореден път , буксата на педала на газта имаш в предвид където влиза към дросела ли ?а като каза за педала след като ми светна лапата , появи се едно замисляне при натискането на педала , нужно и е време да разбере , че педала е натиснат .

myato
29-07-2013, 09:44
за там не се бях сещал :) , но ти ми отваряш очите за пореден път , буксата на педала на газта имаш в предвид където влиза към дросела ли ?а като каза за педала след като ми светна лапата , появи се едно замисляне при натискането на педала , нужно и е време да разбере , че педала е натиснат .
Не на дросела колега, а на самия педал на газта, който е потенциометър( по-точно два такива в един корпус) и от там излиза кабел, който подава "сигнал" към ЕКУ-то. Та по хода на въпросната връзка има букса, която прави мизерии с остаряването.

Martini_Racing
29-07-2013, 10:54
Не на дросела колега, а на самия педал на газта, който е потенциометър( по-точно два такива в един корпус) и от там излиза кабел, който подава "сигнал" към ЕКУ-то. Та по хода на въпросната връзка има букса, която прави мизерии с остаряването.

ще се опитам да го погледна още днес :) благодарности myato

---------- Post added at 07:54 ---------- Previous post was at 07:53 ----------


за там не се бях сещал :) , но ти ми отваряш очите за пореден път , буксата на педала на газта имаш в предвид където влиза към дросела ли ?а като каза за педала след като ми светна лапата , появи се едно замисляне при натискането на педала , нужно и е време да разбере , че педала е натиснат .
кои връзки провери ?

Martini_Racing
29-07-2013, 12:16
количката ми е готова проблемът се оказа в буксата на педала за газта разкачих я напълних я до горе с WD40 закачих я отново и колата заработи идеално специални благодарности на колегите myato и duronman

myato
29-07-2013, 13:01
количката ми е готова проблемът се оказа в буксата на педала за газта разкачих я напълних я до горе с WD40 закачих я отново и колата заработи идеално специални благодарности на колегите myato и duronman
Евала за ентусиазмът. Моята букса от петък взе пак да ме гъбарка след скок в един Троянски трап, но толкова не ми се занимава да свалям жабката и да се занимавам с нея, че просто не е истина :bouncing_smiley:, но май ще се наложи, щото ме дразни да ме отсветва и да се сеца от време на време.

myato
29-07-2013, 18:18
Зарази ме и мен. Взех, че си надвих на ината и оправих и моята.
Ай на :cheers::big_beer: по случая.

ecotronic
29-07-2013, 18:40
Зарази ме и мен. Взех, че си надвих на ината и оправих и моята.
Ай на :cheers::big_beer: по случая.

То така се получава често - Обущарят ходи със скъсани обувки докато нещо не го накара да си ги поправи.

Не че си обущар, но се обзалагам, че си най-добрият автомонтьор измежду рентгенолозите :)


:cheers:

myato
29-07-2013, 19:12
То така се получава често - Обущарят ходи със скъсани обувки докато нещо не го накара да си ги поправи.

Не че си обущар, но се обзалагам, че си най-добрият автомонтьор измежду рентгенолозите :)


:cheers:
Е, гледам да не забравям и старите занаяти. Знае ли човек какво ще го храни в тези години?:tooth::cheers:
То с тая издънена каса..........

ecotronic
29-07-2013, 20:37
Е, гледам да не забравям и старите занаяти. Знае ли човек какво ще го храни в тези години?:tooth::cheers:
То с тая издънена каса..........

Сега просто няма как да не се сетя за този виц (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1148980&postcount=2443) :)

myato
29-07-2013, 21:17
Сега просто няма как да не се сетя за този виц (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1148980&postcount=2443) :)

Приемам и спирам до тук, че ще вкараме темата в друг раздел.:lol:

Martini_Racing
30-07-2013, 06:54
Снощи след работа си взех два студени галона Каменица и си прегледах всички букси за които се сетих днес ми остава само тази на ECU-то и буксовият проблем е история :) : Big_beer: