PDA

View Full Version : Не може да запали!



bager
06-02-2007, 21:46
От няколко месеца колата не е спирана дори за ден, и след първия такъв, в който не я карах не пожела да запали! Акумулатора май не е проблема, защото дооста повъртях докато се откажа. След това взех ток от друга кола със кабели и пак същото- върти и не пали!
Та предлагайте начини за излизане от ситуацията.
Може ли да се направи нещо на място(и кой може да го направи), или да викам пътна помощ и директно в сервиз?
Тотална излагация :oops: !Ще ми се да избегна "влаченето" и до сервиза , поне на собствен ход да я закарам до там ама...
Помагайте моля!

trustworthy
06-02-2007, 22:45
По това, което съм чел и чувал, може да е гръмнал деботимерът нацяло и затова да не иска, ама най-добре си е Бобо или някой друг компетентен да си каже думата

Alfamaniak
07-02-2007, 23:53
Какво се оказа колега? Пиши като я оправиш :(

netsurfer
08-02-2007, 08:22
По това, което съм чел и чувал, може да е гръмнал деботимерът нацяло и затова да не иска, ама най-добре си е Бобо или някой друг компетентен да си каже думата
колата може да работи и без дебитомер в сервизен режим !!!

trustworthy
08-02-2007, 08:46
По това, което съм чел и чувал, може да е гръмнал деботимерът нацяло и затова да не иска, ама най-добре си е Бобо или някой друг компетентен да си каже думата
колата може да работи и без дебитомер в сервизен режим !!!

Eми на Тиното например не палеше хич. Аз за това... :roll:

netsurfer
08-02-2007, 09:09
По това, което съм чел и чувал, може да е гръмнал деботимерът нацяло и затова да не иска, ама най-добре си е Бобо или някой друг компетентен да си каже думата
колата може да работи и без дебитомер в сервизен режим !!!

Eми на Тиното например не палеше хич. Аз за това... :roll:
всъщност незнам как е при алфите, но на либрата като го откача си пали, но в сервизен режим и светят някакви лампи по таблото и си се движи колата ...

trustworthy
08-02-2007, 09:18
Аз просто споделям мнение. Пак да подчертая, че съм пълен трап и се базирам изцяло на чуто/прочетено

Kostadin
08-02-2007, 13:45
всъщност незнам как е при алфите, но на либрата като го откача си пали, но в сервизен режим и светят някакви лампи по таблото и си се движи колата ...

на 155 откачам буксата на дебитомера и си пали без грижи и даже нищо не свети по таблото :lol: само дето повече от 5500 оборота неще да направи :roll:

wrc
08-02-2007, 22:52
Без дебитомер пали,но ако се откачи буксата,ако не се откачи не пали :wink:

Bobo
08-02-2007, 23:47
Без дебитомер пали,но ако се откачи буксата,ако не се откачи не пали :wink:

Тва твойто е зверско изключение и предполагам че опелския дебитомер с който го направи колата просто реагира различно от алфовия :wink:

wrc
09-02-2007, 00:11
Е да,аз това мнение го изказах изхождайки от случката с моята,ама то знайш ли,може и на друг да се случи,да не чува дявола :twisted: :)

Bobo
09-02-2007, 00:13
Е да,аз това мнение го изказах изхождайки от случката с моята,ама то знайш ли,може и на друг да се случи,да не чува дявола :twisted: :)

Ами споменавай с къв дебитомер е била да е ясно кога се случва :wink: :lol:

bager
11-02-2007, 23:13
Според Бобо е бил куплунга на температурния датчик на термостата.
Bobo's magic touch. :magic: