PDA

View Full Version : Непалеща 1.9 JTD, part 2



piperka07
27-07-2013, 18:20
Здравейте,

И тази година Алфичката се заинати и пак не иска да излиза от гаража.
Историята е следната:
При последното успешно палене стартерът сякаш се поизмъчи и се наложи да задържа ключа малко по-дълго на старт. Не обърнах много внимание и си се прибрах спокойно.
На следващия ден се опитах да запаля, но единственото което ставаше при опит за старт, беше звук, подобен на еднократно изкашляне.
Реших, че е от акумулатора и го дозаредих. Положителен резултат нямаше. За капак след още няколко опита дори кашлящият звук изчезна. Сега при опит да запаля не се чува нищо. Все едно не давам старт.
Пробвахме с бутане - пак не запали.
Закачих към компютър - FES не намери никакви грешки. Няколко параметъра обаче ми се струват подозрителни. При контакт:
Engine running = running
Capacitor 1 = 0.0 V (трябваше да са поне 70)
Capacitor 2 = 0.0 V (моята май такъв няма, дори когато е ок, дава 0)
Key position = MAR
Fuel pressure мига - ту 0, ту 1.8. веднъж отчете 3.6
Може да има и други с отклонения, но само за тия имах някакви ориентировъчно стойности.

Горивната помпа си бучи, релето и цъка (пробвах и през таба Actuators във FES)
Още докато "кашляше" направих графика на напрежението на акумулатора при старт - падна до около 11. Мерихме и с мултицет - също нямаше драстични падове.
Проверих всички бушони в отделението до педала на съединителя и 7 броя, които намерих в двигателния отсек - не открих дефектирали.
Чудя се за релета или кабели...
Идеи?
Благодаря предварително.

Makarona
29-07-2013, 10:01
Здравейте,

И тази година Алфичката се заинати и пак не иска да излиза от гаража.
Историята е следната:
При последното успешно палене стартерът сякаш се поизмъчи и се наложи да задържа ключа малко по-дълго на старт. Не обърнах много внимание и си се прибрах спокойно.
На следващия ден се опитах да запаля, но единственото което ставаше при опит за старт, беше звук, подобен на еднократно изкашляне.
Реших, че е от акумулатора и го дозаредих. Положителен резултат нямаше. За капак след още няколко опита дори кашлящият звук изчезна. Сега при опит да запаля не се чува нищо. Все едно не давам старт.
Пробвахме с бутане - пак не запали.
Закачих към компютър - FES не намери никакви грешки. Няколко параметъра обаче ми се струват подозрителни. При контакт:
Engine running = running
Capacitor 1 = 0.0 V (трябваше да са поне 70)
Capacitor 2 = 0.0 V (моята май такъв няма, дори когато е ок, дава 0)
Key position = MAR
Fuel pressure мига - ту 0, ту 1.8. веднъж отчете 3.6
Може да има и други с отклонения, но само за тия имах някакви ориентировъчно стойности.

Горивната помпа си бучи, релето и цъка (пробвах и през таба Actuators във FES)
Още докато "кашляше" направих графика на напрежението на акумулатора при старт - падна до около 11. Мерихме и с мултицет - също нямаше драстични падове.
Проверих всички бушони в отделението до педала на съединителя и 7 броя, които намерих в двигателния отсек - не открих дефектирали.
Чудя се за релета или кабели...
Идеи?
Благодаря предварително.

И аз го имах същия проблем замери датчика на коляновия вал и датчика за налягане на горивото.Но според мен ще е налягането

myato
29-07-2013, 13:08
Здравейте,

И тази година Алфичката се заинати и пак не иска да излиза от гаража.
Историята е следната:
При последното успешно палене стартерът сякаш се поизмъчи и се наложи да задържа ключа малко по-дълго на старт. Не обърнах много внимание и си се прибрах спокойно.
На следващия ден се опитах да запаля, но единственото което ставаше при опит за старт, беше звук, подобен на еднократно изкашляне.
Реших, че е от акумулатора и го дозаредих. Положителен резултат нямаше. За капак след още няколко опита дори кашлящият звук изчезна. Сега при опит да запаля не се чува нищо. Все едно не давам старт.
Пробвахме с бутане - пак не запали.
Закачих към компютър - FES не намери никакви грешки. Няколко параметъра обаче ми се струват подозрителни. При контакт:
Engine running = running
Capacitor 1 = 0.0 V (трябваше да са поне 70)
Capacitor 2 = 0.0 V (моята май такъв няма, дори когато е ок, дава 0)
Key position = MAR
Fuel pressure мига - ту 0, ту 1.8. веднъж отчете 3.6
Може да има и други с отклонения, но само за тия имах някакви ориентировъчно стойности.

Горивната помпа си бучи, релето и цъка (пробвах и през таба Actuators във FES)
Още докато "кашляше" направих графика на напрежението на акумулатора при старт - падна до около 11. Мерихме и с мултицет - също нямаше драстични падове.
Проверих всички бушони в отделението до педала на съединителя и 7 броя, които намерих в двигателния отсек - не открих дефектирали.
Чудя се за релета или кабели...
Идеи?
Благодаря предварително.
Провери масата на мотора.

piperka07
29-07-2013, 15:49
Масата на мотора би трябвало да е ОК. Правих следния тест по препоръка на Bo:
Едната сонда на мултицета на минуса на акумулатора, другата на произволна повърхност на двигателя и при старт не отчете 12 волта.
Допълнително реших да тествам дали има връзка между минуса на акумулатора и корпуса на двигателя с мултицет в режим прозвъняване - има. Тествах и корпуса на алтернатора по същия начин - има.
Датчиците за колянов вал и налягане на горивото не съм проверявал (идея си нямам как).
При опит за старт светлините по таблото не мигат, плафонът в купето също не трепва, т.е. веригата не се натоварва и най-вероятно ток до стартерът изобщо не стига.
Днес забелязах още нещо - при контакт лампата, която индикира, че акумулаторът не се зарежда, не свети. Прикачaм снимка:http://info2003.com/Image044.jpg

ivaka89
07-08-2013, 23:50
масата на мотора се тества,най- лесно с кабел за даване на ток (- клема и закачаш за мотора )
виж дали има маса към копето, или масата на таблото.
Проблема е на 100 процента с маса :)

piperka07
15-08-2013, 17:34
Оказа се стартер. Не знам защо не запали с бутане, но когато я спуснаха назад по платформата на репатрака пред сервиза, момчетата си направиха експеримент и тя запали. Сега си имам "нов" стартер втора употреба и стар неработещ в багажника :)
Благодаря на отзовалите се.

П.П. Фейслифтнатите 145-ци имат ли кука за теглене отпред или резба за навиване на такава? Има само резба отзад, но не виждам такава отпред. Досега е качвана на репатрак с кука за предния носач, но това не е много яко.

Kostadin`
15-08-2013, 17:56
П.П. Фейслифтнатите 145-ци имат ли кука за теглене отпред или резба за навиване на такава? Има само резба отзад, но не виждам такава отпред. Досега е качвана на репатрак с кука за предния носач, но това не е много яко.
Куката се навива отпред,със стрелкичка съм ти показал мястото ;)