PDA

View Full Version : Моля помогнете голям проблем имам



selcuk
27-07-2013, 20:18
Вчера докато си карах колата тя почна да трака и угасна след това завъртях да запаля върти обаче не пали и ми връща компресията към въздушния филтър.Колата е алфа ромео 159 спортвагон 2.4jtdm ti 200 к.с.

trustworthy
28-07-2013, 16:09
На клапани бие работата сякаш. Чува ли се чаткане, когато се опитваш да я палиш?

Mury
28-07-2013, 17:48
На мен ми звучи на скъсан ремък..................:unsure::unsure::unsure::un sure:

myato
28-07-2013, 17:55
На мен ми звучи на скъсан ремък..................:unsure::unsure::unsure::un sure:

Или прескочил ангренажен :noooo:

selcuk
29-07-2013, 00:03
Ремъка е там не е скъсан ангренажа, до колкото видях няма прескочил зъб не се чува чаткане от клапаните.Само като опитвам да запаля се чува фис фис и ми изкарва компресията от въздушния филтър.Сякаш обратно запалване прави обаче колата е дизел и няма как да направи обратно запалване.

vassil.tzanev
29-07-2013, 02:31
Форумът и много добро място за споделяне и взаимопомощ, но това вече прилича малко да те излекува Кашпировски по телевизията. Колега, иди в сервиз! Щом не можеш да го диагностицираш, едва ли сам ще го поправяш, така че пак ще ти трябва сервиз

myato
29-07-2013, 09:35
Ремъка е там не е скъсан ангренажа, до колкото видях няма прескочил зъб не се чува чаткане от клапаните.Само като опитвам да запаля се чува фис фис и ми изкарва компресията от въздушния филтър.Сякаш обратно запалване прави обаче колата е дизел и няма как да направи обратно запалване.
Колега, спри да пробваш да запалиш, че ще помелиш и клапани и водачи, а може и някое бутало да получи главоболие. Щом ремъкът си е на местото или е прескочил, или е превъртяла шайбата на коляновия вал. При всички случаи са изместени фазите на газоразпределянето.

oem
29-07-2013, 09:55
Най-вероятно е да има превъртяла шпонка.

RUSEV-BGR
29-07-2013, 17:29
Може егр да е задържал напълно отворен!

vassil.tzanev
29-07-2013, 19:25
Да питаме Маг Светлина?

selcuk
29-07-2013, 20:45
Закъсах на път тя колата е в сервиза ама и там не знай ат от какво е направиха центровката на колата на ново колата запали ама после угасна и повече не иска да запали понеже съм в Германия тука ако я вкарам в сервиза ще ми искат пари за още една кола.Май ще е най-добре с платформа да я прибера.

Valio606
29-07-2013, 21:00
Закъсах на път тя колата е в сервиза ама и там не знай ат от какво е направиха центровката на колата на ново колата запали ама после угасна и повече не иска да запали понеже съм в Германия тука ако я вкарам в сервиза ще ми искат пари за още една кола.Май ще е най-добре с платформа да я прибера.

Колега, както го написа разбрах само, че май непали и, че си в Германия?

myato
29-07-2013, 21:13
Закъсах на път тя колата е в сервиза ама и там не знай ат от какво е направиха центровката на колата на ново колата запали ама после угасна и повече не иска да запали понеже съм в Германия тука ако я вкарам в сервиза ще ми искат пари за още една кола.Май ще е най-добре с платформа да я прибера.

В що за сервиз си попаднал? :surrender:
Товари колата на някой камион и я прибирай, докато има какво да прибереш.

ecotronic
29-07-2013, 21:41
Може да няма механичен проблем с ангренажа, но датчикът на фазите да е дал фира. Диагностика правиха ли и?

Mury
30-07-2013, 10:17
Може да няма механичен проблем с ангренажа, но датчикът на фазите да е дал фира. Диагностика правиха ли и?

Мултиджетите палят с прецакан фазов датчик.:tongue2::tongue2:

---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:16 ----------


Закъсах на път тя колата е в сервиза ама и там не знай ат от какво е направиха центровката на колата на ново колата запали ама после угасна и повече не иска да запали понеже съм в Германия тука ако я вкарам в сервиза ще ми искат пари за още една кола.Май ще е най-добре с платформа да я прибера.

Я погледнете буксата на датчика на рейла,намира се отгоре на мотора,голяма тръба с няколко по малки тръбички влизащи в нея,отдясно в края на дебелата тръба е датчика на рейла,погледнете хубаво буксата му,имат навика да се вадят,и да въртят номера.:metal::metal::metal::metal:

selcuk
31-07-2013, 01:32
Вече качих колата на платформа да я прибера щото тука искат дами отворят двигателя

Liminat
31-07-2013, 07:28
Вече качих колата на платформа да я прибера щото тука искат дами отворят двигателя
Може би щеше да е добре да и сложиш един двигател в багажника, от някоя морга там, ей така, за всеки случай.

selcuk
31-07-2013, 22:07
и за това помислих ама ми искаха 5000 евро за двигател чисто нов втора рака нямало ми казаха.

gorang
01-08-2013, 11:09
Колега на старата ми Алфа се беше прецакала шпонката на зъбното колело на коляновия вал, но докато го установим отворихме целия мотор - така че проверете я, поне е сравнително лесно...