PDA

View Full Version : Нов колега



Leonid_852
01-08-2013, 13:21
Здравейте,
вчера си взех 155 1,6 въпреки скиптичните мнения на повечето хора! За мен марката и модела не са важни, всичко е въпрос на удобство и това как е гледана колата.
Готов съм да попия полезни съвети за всичко... колата е пловдивска и такава ще си остане, черна, поочукана, но не блъскана и е на метан с доста големи бутилки.

mimouzunov
01-08-2013, 13:35
Здравейте,
вчера си взех 155 1,6 въпреки скиптичните мнения на повечето хора! За мен марката и модела не са важни, всичко е въпрос на удобство и това как е гледана колата.
Готов съм да попия полезни съвети за всичко... колата е пловдивска и такава ще си остане, черна, поочукана, но не блъскана и е на метан с доста големи бутилки.

Няколко снимки под капака може ли да направиш!?
И безаварийни километри занапред!!!

Furious 155
01-08-2013, 16:16
Честито! Да те слуша колата и да се возиш безаварийно.
Пусни някой кадър, да я видим.

Lyubo
01-08-2013, 19:30
Честито и само безаварийни.

toki4a
01-08-2013, 19:50
Здравейте,
вчера си взех 155 1,6 въпреки скиптичните мнения на повечето хора! За мен марката и модела не са важни, всичко е въпрос на удобство и това как е гледана колата.
Готов съм да попия полезни съвети за всичко... колата е пловдивска и такава ще си остане, черна, поочукана, но не блъскана и е на метан с доста големи бутилки.

Честито и от мен;) и само да те слуша а колкото до външния вид аз мога да помогна;)

Leonid_852
01-08-2013, 20:02
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11373360545729496&f1=details&slink=3mzh6z
ето снимки докато не е изтекла обявата

иначе външният вид само преден капак и една дръжка за задна дясна врата и това е за ся... другото не е толкова наложително. иначе съм приятно изненадан от вървежа, дори и на метан, а разхода, да не говорим - 5кг./100км със 140 и климатроник и малко градско

DobriRq
02-08-2013, 08:58
Честита да ти е новата кола и само да те радва.

Gena7a_Turb0
02-08-2013, 13:06
Честито и от мен колега, много безаварийни километри и само да те радва Алфичката!

Само аз ли съм с най-слабият мотор за купето :sad:
Ако нямаше тези проблеми с документите..щях да слагам 2-ка под капака 8 клапана :naughty:

pace
02-08-2013, 14:08
Само аз ли съм с най-слабият мотор за купето :sad:
Ако нямаше тези проблеми с документите..щях да слагам 2-ка под капака 8 клапана :naughty:
Аз съм с най-слабия,спи спокоино:)...но съм по-бърз:duel:
инак на колегата много безаварийни км му пожелавам

Gena7a_Turb0
02-08-2013, 16:26
Колега горе не съм посочил, че става въпрос за бензиновите мотори :)
" ...но съм по-бърз:duel:" - да определено !
Поздрави ;)

Leonid_852
02-08-2013, 21:19
от утре колата е с
CASTROL MAGNATEC 10W40
NGK Iridium IX - 8 бройки
и филтри на Coopers Fiaam
дано да й харесат :D

ако някой колга се интересува от свещите, мога да го препратя, към директен вносител. комплекта излиза 150лв. с доставката...

:evil:

Flame
03-08-2013, 22:42
Честита алфа,много безаварийни километри!!С тоя метан само пази задния мост,да не разчекне много.

Бобби
04-08-2013, 20:47
Честито,.....макар, че тая пръдня метана не е за таз кола....лично мнение....не се засягай...

Leonid_852
05-08-2013, 00:00
не се засягам... който не е карал метан, той не знае как е... времето ща си покаже, но метана е най-екологичното гориво, както и с най-голяма перспектива, за момента, за двигателите с вътрешно горене! а да не говорим, че цената не варира в зависимост от сезона или това колко е скочил барела някъде си. карам съм всякакви коли, на всякъкво гориво и по-айляк от метана няма... може да е по-мудна колата и да имам 150кг багаж постоянно, но поне не си хвърлям парите по бензиностанциите и не се замислям когато се налага да ида някъде, с колко да карам или дали да си пусна климатроника :yes:
има много факти за метана, който скиптците не знаят и си говорят и поддържат някъкво всеобщо, ГРЕШНО мнение, но който иска да си кара на дизел, който иска на бензин... личен избор.
+ това стойността на допълнителният ми багаж не се променя и във всеки един момент мога да осребря ЦЕННИЯТ товар :) дори колата да е смачкана до неознаваемост.

Scrapera
05-08-2013, 10:12
но който иска да си кара на дизел, който иска на бензин... личен избор.

А който иска и със 100 октанов бензин. А къде забрави пропан-бутана, защо споменаваш само скъпи горива като алтернатива? :mrgreen:

gorbi
05-08-2013, 15:40
Да ти е честита, със здраве да я караш !

Аз купих преди време същата от София. Само че с една бутилка и синя на цвят.. други разлики няма..:) По стечение на обстоятелствата вече не е при мен, но ми беше много икономична за каране, с удивително добро вървене на метан въпреки малкия мотор.

Много харесвам метана като гориво, колата става тиха, мърка като котарак, маслото седи сребристо и блести и след 10 000 км. Отварях двигателя на 124-ката си след 100 000 км. на метан - вътре беше като чисто нов. Нито клапани съм правил нито нищо... Сто хиляди на метан, и вече двеста и петдесет хиляди след това на пропан (сложих пропан защото по чужбинско няма метан където ходя) и двигателя си пее... Приказките за скапания метан или дето газта скапвала мотора са за лаици... или за баровци, които цената на горивата не ги касае.. :)

code
05-08-2013, 16:12
Приказките за скапания метан или дето газта скапвала мотора са за лаици... или за баровци, които цената на горивата не ги касае.. :)
Те тия дето не ги касае цената са скъпи на други работи. Дето има една приказка "скъпи на триците, евтини на брашното". Виждал съм гъзар с S6 да събира по 10лв от приятели щото са дошли с него на 40-50км, да гледат рали.

Furious 155
05-08-2013, 16:18
Те тия дето не ги касае цената са скъпи на други работи. Дето има една приказка "скъпи на триците, евтини на брашното". Виждал съм гъзар с S6 да събира по 10лв от приятели щото са дошли с него на 40-50км, да гледат рали.Това е до човека - може и да ги има парите, ама що да се возят фри на S6 ;)
Спамим малко... да отбележа!

Leonid_852
05-08-2013, 21:14
няма проблем, някой чистил ли е стъпковото моторче или там всичко преди входните колектори (дебитомер, датчик за температура) и споделете ако не от там от къде може да играят оборотите... да уточня не винаги играят, но примерно може да помръдва леко стрелката когато е на свободна. предполагам че друга причина може да е че стария собственик след 50-60к км на метан не знаеше че трябва редуктора да се източва. според мен е добре дайе на 5-6к км да се точи, зависи от метана. иначе сложих си иридиевите свещи старите имаха доста проблеми от йалти прастени долу до черти по керамиката от прескачане :D дано сега да не ми се налага да ги поглеждам докато колата е с мен.
а иначе и аз съм доста очарован от вървежа на метан за 1,6...
имал съм 2.0 V6 144hp на метан и беше по-зле, но тук явно и всичко си е както трябва с ТАП, емулатори и т.н.

а другото за което искам да попитам нормално ли е да трябват 4-5км да стигна до 90градуса с включен климатроник