PDA

View Full Version : Honda Hr-V - впечатления



koolio
01-08-2013, 19:07
Влязла ми е муха да се сдобия с такова извращение за втора кола в семейството - основно за законната половинка, но защо не и за зимни преходи. Някой има ли да сподели преки впечатления от това нещо? Уточнявам, че не знам нищо за модела, даже току що с изненада установих, че се е произвеждал само с 1.6 бензинов двигател.

Бобби
01-08-2013, 20:27
Има с две и четири врати....на мен са ми симпатични.....слагаш един газов инжекцион и жената ше се вози по евтино, отколкото ти с печката....точно дамска джиджавка....но не съм карал и нямам никакви впечатления за тях....незнам....но за наште пътища ми се струват подходящи....особено зимата...:roll:

dimitar_vd62
01-08-2013, 20:30
И два варианта на мотора - 105 и 124 к.с.

BLUE1
01-08-2013, 22:26
Наличието на богата моделна гама с различно качество кара експертите от Warranty Direct да направят и втори списък, този път с най-надежден модел. Там лидерската позиция се разделя от два автомобила - Mitsubishi Lancer и Opel Agila. Изненадите не свършват до тук. Останалите седем модела, които допълват топ 10 са Citroen C1, Mazda MX-5, Suzuki Alto, Honda Jazz, Ford Fiesta, Toyota Aygo, Honda HR-V и Volkswagen Fox.

http://fakti.bg/avto/73000-nov-spisak-s-nai-nadejdnite-upotrebavani-avtomobili

Max
01-08-2013, 22:59
Да си знаеш, че я има във варианти само с предно или 4х4, като зацепването на задното предаване е както при CR-V, само при определени условия се включва.
Вариантът само с предно е малко по-евтин за поддръжка, както много модели на Хонда - здрава количка и приятна за каране :-)

Flame
03-08-2013, 23:46
Като цяло са много здрави,малко постен интериор,но и 105 коня върви готино,а 125 е супер,кара се като лека кола,а е по-високо,много е готино.Имал съм и двата мотора,с 3 и с 5 врати,повечето са 4Х4.Хубаво е да се смени и маслото в диференциала.Ламарината е малко по-мека и тънка,но ако са от Италия нямат ръжди.Само вътре са малко теснички,и багажника е малък,много висок под има.

kolev
05-08-2013, 10:14
двигателя е един 1,6 тип D16A в 2 варианта
105 коня - 0 до 100 12сек
124 коня с витек - 0 до 100 - 10 сек
максимална скорост 170 - напълно достатъчно.
двигателя е 16 клапана само с един разпределителен вал. тоест в първия вариант е с 16 гърбици , а във витек варианта - 20. втек е варианта на хонда за променливо газоразпределение който е несравнимо по-надежден от вариаторите на алфа.
предаването е 2 варианта - само предно и 4х4. 4х4 системата не изисква никаква намеса от водача. всъщност си караш на предно и когато ти забоксуват колелетата, се включва автоматично и задното. това ти дава и проходимост и нисък разход. смесено за 2-та типа 7-8 литра на 100 бензин.
окачването е просто. отпред мисля е макферсон, а отзад - греда. вози комфортно и се управлява като лека кола. не се кандилка като сувчетата по завоите. клирънса е предостатъчно.
гумите стандартно са 16-ки - тоест по-скъпи. резервната гума също мисля е пълноразмерна, а не патерица. това означава че съвсем спокойно можеш да метнеш един ГИ с голяма тороидална бутилка и багажника ти остава свободен. задните седалки падат напълно хоризонтално и се отваря голямо място за товарене.
външните габарати не са по-големи от едно обикновено комби да речем. друго какво да се каже - хонда ;)

mirchozo
05-08-2013, 12:10
Имаме такова чудо за служебна кола. Нашия джигер е 105 кс 4x4 с две врати.
плюсове: добра проходимост, прилично просто и здраво окачване, икономичен двигател среден разход 8 (смесен)
минуси: не е за скорости над 120/140км/ч- става нестабилна в завои с висока скорост също и доста друса заради малкото междуосие ( като всеки един джип), кофти и скучен интериор, харчи масло ( пробвали сме няколко типа масло, не пуши, не духа от щеката, общо взето не знаем причината), иска си определените от производителя масла отноно 4x4 системите, ако решиш да си я обалужваш сам да знаеш че двигателя върти обратно на часовниковата стрелка.

пс със сигурност има и още, но не се сещам в момента

koolio
05-08-2013, 16:20
Благодаря ви много за отзивите, общо взето везните клонят към ДА, :)
Колата ще се ползва за градско каране и евентуално ако се наложи за зимно пътуване - ако Алфата няма да се справи. Това, че е висока, с голям багажник и с относително здраво окачване, е напълно достатъчно.
Сега остава да убедя половинката, че това е нейната кола. :)

mirchozo
05-08-2013, 18:05
днес видях една такава в червен цвят, много добре изглеждаше
успех с търсенето
като я купуваш направи обратен завой с пълен ляв или десен волан, ако почне нещо да стърже или чатка и да зори колата, бегай надалеч, може маслата да ги няма и да се размине само с това но пък са напълно вероятни бъдещи премеждия

VFTI
05-08-2013, 18:21
Мой приятел има такава. Кара много по черни пътища, полянки и баири(Преди имаше Сузуки Гран витара)...Просто ходи на средно-към трудно достъпни места. За момента не е имал проблеми с проходимостта. Доста кара и зимата и колата добре си катери...Няма понижаващи скорости и т.н. но с добри гуми доста добре драпала...

Другото е че за момента за 1г. и 20хил км. не е правил нищо освен маслото. Колата е с обикновена метанова бутилка....Сууупер икономична е. :)

П.П Мен ми се струва че много тясна :)

MUROMAN
05-08-2013, 21:04
Здрав автомобил ,но изключително сив и скучен като интериор. Cr-v за мен е доста по-добре. :)

koolio
05-08-2013, 22:30
Е аз интересна кола си имам. ;)
Cr-V си е джипка, с всички особености на поддръжката. Hr-V е ни кола, ни джип, някакво извращение, но таман за извратените ни улици.

Max
05-08-2013, 23:12
Е аз интересна кола си имам. ;)
Cr-V си е джипка, с всички особености на поддръжката. Hr-V е ни кола, ни джип, някакво извращение, но таман за извратените ни улици.

И CR-V не е баш джипка, 4х4 системата е същата както при HR-V, но HR-V може би е по-подходяща за жена.

Mind_Control
06-08-2013, 00:25
http://www.youtube.com/watch?v=nhBTIlgD0uI

Това ще ти е полезно при избора..

kolev
06-08-2013, 10:22
че какво му е на интериора. не е като на 156,147,166 но е по-добре от 145,155 , а за сравнение с немските варели дума не може да става. има си 2 жабки, поставки за чаши и какво ли не.
външно дизайна също е добре. особено големия спойлер много я отваря.
внимавай, тая хонда е троянски кон и като нищо ще пуснеш обява за алфата.

Mury
06-08-2013, 12:00
че какво му е на интериора. не е като на 156,147,166 но е по-добре от 145,155 , а за сравнение с немските варели дума не може да става. има си 2 жабки, поставки за чаши и какво ли не.
външно дизайна също е добре. особено големия спойлер много я отваря.
внимавай, тая хонда е троянски кон и като нищо ще пуснеш обява за алфата.

Хахахаххахаха.

Като цяло много здрава кола,аз отдавна ги харесвам.От моят скромен опит знам,че имат проблеми с бобините и моторчетата за празен ход.................:afro::afro::afro:

koolio
06-08-2013, 16:53
че какво му е на интериора. не е като на 156,147,166 но е по-добре от 145,155 , а за сравнение с немските варели дума не може да става. има си 2 жабки, поставки за чаши и какво ли не.
външно дизайна също е добре. особено големия спойлер много я отваря.
внимавай, тая хонда е троянски кон и като нищо ще пуснеш обява за алфата.

По-добре от 155 ?!?! Не се излагай! :shutup:
За Алфата няма начин. :) Хондата ще се купува - ако реша - за съвсем други цели.

VFTI
07-08-2013, 12:40
7ма година гледам интериора на втората ми 155ца и продължава да ме кефи адски много....Отделно че е светлинни години по отношение на качество удобство и дизайн спрямо интериор вътре на тая хонда... Сетих се че светлинни години са малко,ама не се сещам за друго сравнение.... Ама е много по зле.....

thecleaner
07-08-2013, 12:50
7ма година гледам интериора на втората ми 155ца и продължава да ме кефи адски много....Отделно че е светлинни години по отношение на качество удобство и дизайн спрямо интериор вътре на тая хонда... Сетих се че светлинни години са малко,ама не се сещам за друго сравнение.... Ама е много по зле.....

Пии си хапчетата, по-редовно Венциславе. С такива гробове останахте 4-5 човека кой от кой по болен хахахаха. То па поне да вървеше оно не мое и да откине.

kolev
07-08-2013, 13:48
извинявам се!
интериора е по добър от този на 33 и 145/146 , но не толкова като на 156,147,166. място за сравнение със 155 няма.

http://all-hondas.info/wp-content/uploads/Honda/HR-V/156741061/Honda__HR-V_Purple.JPG
http://all-hondas.info/wp-content/uploads/Honda/HR-V/155603565/Honda___HR-V_Silver%20metallic.JPG

Kuku
07-08-2013, 22:28
Добре де, защо никой не предлага на Колето "Crosswagon"?! :crazy:

Бобби
07-08-2013, 23:08
Добре де, защо никой не предлага на Колето "Crosswagon"?! :crazy:
Оти е скъп...още....тия хонди вървят по 5-6...макс 7 бона...

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:48 ----------


Пии си хапчетата, по-редовно Венциславе. С такива гробове останахте 4-5 човека кой от кой по болен хахахаха. То па поне да вървеше оно не мое и да откине.
Ало...фиатаджията...ае у лево..:starwars:
Ела да видищ какво е 21 годишен гроб.....вчера по пътя за Монтана 190км/ч и иска още...ама ме е страх:drive:

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 19:53 ----------


че какво му е на интериора. не е като на 156,147,166 но е по-добре от 145,155 , а за сравнение с немските варели дума не може да става. има си 2 жабки, поставки за чаши и какво ли не.
външно дизайна също е добре. особено големия спойлер много я отваря.
внимавай, тая хонда е троянски кон и като нищо ще пуснеш обява за алфата.
Къде видя поставки за чаши....да не би да си пиеш кафето от подвижният пепелник.....ако минеш през Макдоналдс...може и да си вземеш...за корите на вратите:)))

VFTI
07-08-2013, 23:09
Аааа добре....вярно че щяхме да станем на кълбета...

Само да добавя и още нещо....За разлика от ХРВ 155цата цялото и табло е мекичко като бебешко дупе....Отделно че я има в 10000 варианта, спортни, рекаро , плюш, плат, полу кожа, кожа с подгреви, махагони и т.н. хиляди модификации...И в нито една от тия модификации няма СИНЬО по таблото :tooth: :tooth: .....









П.П Thecleaner маме....не говореше толкова отворено едно време когато на дъртата 2.0 пропанова 155ца и свалях плочката за газста... :go:

П.П Мимоузунов все още е 2.0 8в нищо че вече и направи 120хил км. на газ....

Бобби
07-08-2013, 23:18
А бе я ги заеби....едно време когато им късаше ританките с твойта баба...друга песен пееха.....
Колъо ще те разбере....защото е от нашият отбор......и това синичкото по таблото ми напомня на туйнго:)))

Кайо
07-08-2013, 23:32
извинявам се!
интериора е по добър от този на 33 и 145/146 , но не толкова като на 156,147,166. място за сравнение със 155 няма.

http://all-hondas.info/wp-content/uploads/Honda/HR-V/156741061/Honda__HR-V_Purple.JPG
http://all-hondas.info/wp-content/uploads/Honda/HR-V/155603565/Honda___HR-V_Silver%20metallic.JPG

Баси....тва е по зле от Пунто.....

koolio
08-08-2013, 00:40
Абе то даже на 33-ката интериорът е по-добър от на джапанката, ама много се разводнихме. ;)

Furious 155
08-08-2013, 10:28
Да ти кажа, на фона на написаното, направо излиза, че трябва 155 да купиш на жената. ;)
Иначе хич не е лоша джапанката. С подходящата бройка ще се отвози доста време.

RUNNING WILD
08-08-2013, 10:43
сега карал съм 2 хаш ер ве 2.0 и 2 це ер ве по старата и по новата,на мене 1.6 хаш ер ве по ми харесва з акаране,седалката е доста удобна,волана е малък не е като тепсия,вози доста меко в сравнение с моята алфа с газови амортесьори,легналите полицай ги минаваш на 2 ра спокойно,18 санта е от земята най ниската точка,много пъргав двигател направо учудващо зверски бърза е на набиране,много хубаво е обезшумена тоя до тебе като ти говори сте като в аквариум вътре кънти,отлично парно,добри уплътнения,двигателя е адски безшумен,няма вибрации,в града гори 10 газ а на вън 7.5 газ извънградско,повече от 140 да дигнеш е трудно,в сняг зимата никакви проблеми тествано е,добър радиус на завой маневрена е,можеш да я качиш на 15 цола може и на 16 отлична е за кофти трасета и риболов и за 3 ма човека с багаж става,багажника е малък но достатъчен за ежадневно ползване,за кални коловози не е много добра защото задира от долу но все пак не е джип,отлична колица за риболов разходки и да си ходиш на вилата с нея да не се притесняваш какво е пред тебе,аз казвам ДА,за тоя клас автомобил не мога да и намеря кусур.

kolev
08-08-2013, 11:20
да бе. що не и купиш една 155-ца , таман и занимавка ще имаш.
момчета, фенщината не е лошо нещо но дайте да си говорим истината. в дизайна има течения и развитие. интериора и екстериора на 155 като дизайн се нареждат между тези на 33 и 145/146. точно където и е мястото и принадлежи на 90-те. по същия начин се забелязва влиянието на 145 в ГТВ , както и новите елементи които се доразвиват в 156/147 по-късно и така нататък.
от тая гледна точка, хондата е с 10-години по-млада от 155 и и личи.

Кайо
08-08-2013, 14:17
от тая гледна точка, хондата е с 10-години по-млада от 155 и и личи.

.....това не и пречи да е с гаден интериор.

VFTI
08-08-2013, 15:26
Определено има течения тази хонда относно дизайна вътре....само че е червено течение според мен...

Дизайна е субективно нещо за всеки ама пластмасата дали е на 5 или 10г. Все не може да се сравнява с качествен Н
Е ПЛАСТМАСОВ интериор...да не говоря за кожата,плюша и махагона....пък боли те и от 90те години....

Споделям и Коолио за 33ката.... Нека хондата да не сравнява с алфа ромео...дори от 80те г....сравнявайте я с какъвто искате хюндай или опел.....

thecleaner
08-08-2013, 15:34
Определено има течения тази хонда относно дизайна вътре....само че е червено течение според мен...

Дизайна е субективно нещо за всеки ама пластмасата дали е на 5 или 10г. Все не може да се сравнява с качествен Н
Е ПЛАСТМАСОВ интериор...да не говоря за кожата,плюша и махагона....пък боли те и от 90те години....

Споделям и Коолио за 33ката.... Нека хондата да не сравнява с алфа ромео...дори от 80те г....сравнявайте я с какъвто искате хюндай или опел.....

Така, да речем ти дават такава Хонда бартер за 55цата, ще приемеш ли ?

kolev
08-08-2013, 15:52
Венци, искаш да кажеш че интериора на 155 не е пластмаса.
според мен е изработен от ABS и PS пластмаси. това мекото на таблото е ПВЦ /познато още като винил, изкуствена кожа и така нататък/ с тънък слой дунапрен отдолу. така се изработват съвременните масови автомобили.
за 33-ките не ми говори. там даже и изкуствена кожа няма.

_power_
08-08-2013, 15:58
+1 За ЦРВ не ХРВ :super: Много надеждна кола с нулева потдръжка ! Дори в офицялния сервиз не е скъпо обслужването.

koolio
08-08-2013, 16:55
Така, да речем ти дават такава Хонда бартер за 55цата, ще приемеш ли ?

Аз, га имах 155-ца, не бих приел. ;)

thecleaner
08-08-2013, 17:36
Аз, га имах 155-ца, не бих приел. ;)

Ти си купи нормална количка, различна от Алфа и па ше си говорим ;)

Бобби
08-08-2013, 18:07
Ти си купи нормална количка, различна от Алфа и па ше си говорим ;)
:)))))....няма такава кола:pizza::
Така и не разбра, че 155 е реликва за някой от нас...:grandpa:....и напразно се надвикваш с водопада...

thecleaner
08-08-2013, 18:11
:)))))....няма такава кола:pizza::
Така и не разбра, че 155 е реликва за някой от нас...:grandpa:....и напразно се надвикваш с водопада...

Ба стига с тая 55ца бе, карал съм такава 3 години преди половината да знаят какво е Алфа от тук пишещите( ти си изключение) и не е космически кораб а средностатистически кърпел.

Бобби
08-08-2013, 18:29
Ба стига с тая 55ца бе, карал съм такава 3 години преди половината да знаят какво е Алфа от тук пишещите( ти си изключение) и не е космически кораб а средностатистически кърпел.
При мен е болестно състояние с ясно изразена диагноза...
Кърпел, кърпел....я ми кажи кое не е дърво от другите модели.....
Тези с космическите кораби...едва ли пишат в форумите...

koolio
08-08-2013, 19:47
Ти си купи нормална количка, различна от Алфа и па ше си говорим ;)

Е поне не е двадесетгодишен кенеф от италианските морги. ;)

VFTI
08-08-2013, 20:27
Аз ако искам такъв паркет, още утре мога да си го взема... И не няма да го приема на бартер, защото за мен не е практичен- не мога да карам с 140км. по магистралата, тесен е вътре и с малко място за багаж, и този СИН интериор ми е просто потресаващ...

За пластмасите е ясно....Само че на едната пластмаса ще почукваме а другата ще я мачкаме. А и наживо едното си изглежда като пластмаса от бутилка на кока кола а другото на нещо хубаво. Това ми е мнението...

И пак ще повторя за мен няма сравнение на тази японска с този вътрешен интериор с която и да е алфа. Дори се чувствам обиден....нищо че е с 10-20г. по-нова. Фен съм на колите и оценявам другите достойнства на Хондата но до ТАМ....

Бобби
08-08-2013, 21:11
да бе. що не и купиш една 155-ца , таман и занимавка ще имаш.
момчета, фенщината не е лошо нещо но дайте да си говорим истината. в дизайна има течения и развитие. интериора и екстериора на 155 като дизайн се нареждат между тези на 33 и 145/146. точно където и е мястото и принадлежи на 90-те. по същия начин се забелязва влиянието на 145 в ГТВ , както и новите елементи които се доразвиват в 156/147 по-късно и така нататък.
от тая гледна точка, хондата е с 10-години по-млада от 155 и и личи.
За какъв дизайн говориш бе Колев...?
Например 159...е дизайн 2005г......за сега не виждам след 8 години външно кой да е по добър.....155 е класика...сравнявай за тия години....кой е по добър....Моля в картинки.....

thecleaner
08-08-2013, 21:27
Е поне не е двадесетгодишен кенеф от италианските морги. ;)

Което не се различава много от 11-12 годишен, ;) купен от лице с неустановен произход и гражданство ;)

koolio
08-08-2013, 21:31
Което не се различава много от 11-12 годишен, ;) купен от лице с неустановен произход и гражданство ;)

Хич даже не се различава. ;)

thecleaner
08-08-2013, 21:38
Хич даже не се различава. ;)

Излизай, с лимузината да ти обърна огледалата с Рунти, или с баба да караме по магистралата, моита не са клати и без спортни амортесьори, може и на пари по пробег да са бегаме, абе на коя дисциплина избереш там отговарям.


П.С. Моите застраховчиците не са искали досега да ги пишат тотал, щото едната гума на Рунти ми струва колко две чисто нови твои, сещаш се на къде бия нали.

koolio
08-08-2013, 21:43
Сещам се, ама не мога да ти помогна. ;)
Аз съм си купил кола за каране, не за ластици. ;) И въпреки това за магистралата - айде нема нужда. ;) Клати се, ама само в сравнение със 155-цата, в сравнение с 90% от колите е чук.
Ама тая тема май беше за друго ...

Linkestis
08-08-2013, 21:48
Коле..казахме ти че тюфа те е напуснал а не че ти се клати колата.166 е една на хиляда да се люшка и то щото окачването се е предало.

koolio
08-08-2013, 22:08
Клати се, ама само в сравнение със 155-цата, в сравнение с 90% от колите е чук.

:devil:

Бобби
08-08-2013, 22:10
Излизай, с лимузината да ти обърна огледалата с Рунти, или с баба да караме по магистралата, моита не са клати и без спортни амортесьори, може и на пари по пробег да са бегаме, абе на коя дисциплина избереш там отговарям.


П.С. Моите застраховчиците не са искали досега да ги пишат тотал, щото едната гума на Рунти ми струва колко две чисто нови твои, сещаш се на къде бия нали.
:respect:....Колето го остави...не е за тия игри...незнам какво караш...ама ако си навит на 5-стотака облог...ела в неделя в с. Бързия......да се пуснем към върха на Петрохан....който стигне пръв...печели.....коже да ми избереш и колата......разполагам с 155 и 156....съвсем сериозно говоря....на този път съм отраснал.....това ми е предимството.....и невиждам с какво мога да те победя...няма туниг...няма муниг....
Е това е от мен...хвърлих кърпичката:)))
Магистралата я остави и облога приеми....;-)

thecleaner
08-08-2013, 22:17
:respect:....Колето го остави...не е за тия игри...незнам какво караш...ама ако си навит на 5-стотака облог...ела в неделя в с. Бързия......да се пуснем към върха на Петрохан....който стигне пръв...печели.....коже да ми избереш и колата......разполагам с 155 и 156....съвсем сериозно говоря....на този път съм отраснал.....това ми е предимството.....и невиждам с какво мога да те победя...няма туниг...няма муниг....
Е това е от мен...хвърлих кърпичката:)))
Магистралата я остави и облога приеми....;-)

Тия бацо правешки номера не на мене. По планините ако ще се дава газ, да избера аз ;) искаш ли?

Бобби
08-08-2013, 22:28
Тия бацо правешки номера не на мене. По планините ако ще се дава газ, да избера аз ;) искаш ли?
Виж какво...без да знам, какво караш.. се изхвърлям....това не е ли достатъчно....парите са си пари.....
...има още един маршрут на който съм уверен....през искърското дефиле през с. Миланово....посока гр. Вършец....и до тук стигат мойте възможности.....
Старото има опит и знае къде да се изхвърля......иначе ще стане за смях:))

thecleaner
08-08-2013, 22:34
Виж какво...без да знам, какво караш.. се изхвърлям....това не е ли достатъчно....парите са си пари.....
...има още един маршрут на който съм уверен....през искърското дефиле през с. Миланово....посока гр. Вършец....и до тук стигат мойте възможности.....
Старото има опит и знае къде да се изхвърля......иначе ще стане за смях:))

Не карам нищо, драча се с адвоката, оти па се е превъзбудил.

Doomguy
08-08-2013, 22:38
Май "леко" се отклонихте от темата...

Бобби
08-08-2013, 22:42
Не карам нищо, драча се с адвоката, оти па се е превъзбудил.
:)))....то и аз нещо се превъзбудих ....айде лека вечер...;-)

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:39 ----------


Май "леко" се отклонихте от темата...
Чешаме си страстите виртуално....и даваме газ с F2....:))))

koolio
08-08-2013, 22:53
Не карам нищо, драча се с адвоката, оти па се е превъзбудил.

Нищо не съм се превъзбудил, тая вечер не е подходяща за превъзбуждане, нямаме вода! :devil: При вас в по-предните Младости има ли?

А от темата май се потвърждава, че за целите, за които ми трябва, Хондичката е най-подходяща.

Кайо
08-08-2013, 23:03
....та в реда на отклонението....
Някой навит да се пуснем от границата до Солун....а може и до Атина.:devil:

RUNNING WILD
08-08-2013, 23:22
манете се с тия ръчки на некой ще му излезе късмета и нема да свети зеленко у форума,то така става,така от бързане изсекохме борчетата и се търкаляхме с ланчия призма и ми е изместен задният мост на алфата на дясно с сантим,не се знае на кой ще му излезе късмета,може да познаваш пътя ама един камион с пясък ще е минал преди тебе и като поръси завоя ела да видиш колко го познаваш от дерето,или един помяр да ти излезе,така се въртех преди 4 дена качвах Юндола ела да видиш чудо,хондата е добра кола за класа си а алфа дори нямат джип за 99 та година къде сте тръгнали да сравнявате това са различни класове коли в различни епохи,сравнявайте Лада Нива с Хондата а?

mirchozo
08-08-2013, 23:53
Ей пак насрахте темата...

kolev
09-08-2013, 15:03
Аз ако искам такъв паркет, още утре мога да си го взема... И не няма да го приема на бартер, защото за мен не е практичен- не мога да карам с 140км. по магистралата, тесен е вътре и с малко място за багаж, и този СИН интериор ми е просто потресаващ...

За пластмасите е ясно....Само че на едната пластмаса ще почукваме а другата ще я мачкаме. А и наживо едното си изглежда като пластмаса от бутилка на кока кола а другото на нещо хубаво. Това ми е мнението...

И пак ще повторя за мен няма сравнение на тази японска с този вътрешен интериор с която и да е алфа. Дори се чувствам обиден....нищо че е с 10-20г. по-нова. Фен съм на колите и оценявам другите достойнства на Хондата но до ТАМ....

ако имаш проблем със синичкото, има и в черничко и сивичко
http://www.cars-directory.net/pics/honda/hr-v/2003/honda_hr-v_a1248332403b2886250_5_orig.jpg

за качеството на материалите не мога да се съглася. говорим за хонда, не за дачия. а и да не отварям темата за скърцащите и лепнещи пластмаси на алфите и фиатите от 90-те :cheers:

koolio
09-08-2013, 19:32
Аз имам проблем със централната конзола - вдигната нагоре и ориентирана към пътника по средата на задната седалка. :puke:
Но Хондата си има други предимства.

mirchozo
10-08-2013, 09:44
В черно е много по-добре, все едно гледам друга кола баси...