PDA

View Full Version : Alfa 156 или пък не? - помагайте :)



Darksite
02-08-2013, 21:53
Здравейте искам съвет от вас защото карате алфи, харесвам 156 модела 90-те и ми се струва читава кола по това, което чета по разните теми в този форум. Обаче всеки един човек на който спомена, че искам да си взимам алфа ми казва "луд ли си?!" - много се чупели все имало какво да се прави, като я вземеш трябва всичко да й смениш направо да смениш колата и т.н. Но това все от хора които не карат такава кола за това искам да попитам вас като по-вещи в сверата на алфите така ли е и заслужава ли си да си взема такава кола. Чак толкова ли са скъпи за поддържане?

Благодаря предварително

Susscrofa
02-08-2013, 22:38
Какво очакваш да ти напишем тук?

Приятел, това е кола, като всяка друга.
Има само една особеност и тя е, че е марка Алфа Ромео.:)
Няма да се разориш, но може да ти скъса нервите.
Но може и да ти напълни душичката.
Нарочно няма да ти отговоря "технически" на твоя въпрос.:beer:

Darksite
02-08-2013, 22:55
надявах се на технически отговор, защото ми пределно ясно, че няма да си купя кола да се кача и да карам и да не правя нищо наясно съм с тези неща занимавам се с коли просто въпроса ми е следния наистина ли са толкова по чупливи от другите марки или това е просто мит разнасящ се из хората?

Drag0
02-08-2013, 22:58
Всяка кола се чупи.
Цени на частите можеш да видиш и сам, ако все още не си го направил.

ecotronic
02-08-2013, 22:59
надявах се на технически отговор, защото ми пределно ясно, че няма да си купя кола да се кача и да карам и да не правя нищо наясно съм с тези неща занимавам се с коли просто въпроса ми е следния наистина ли са толкова по чупливи от другите марки или това е просто мит разнасящ се из хората?

Този мит се разнася от келешчета, които си мислят, че за 3 000 лв са си купили чисто новата бегачка от магазина и сега трябва само да юркат, без да вдигат капака отвреме навреме.
Гледай да случиш на подържана кола, макар и на малко по-висока цена, стопанисвай я с грижа и внимание и ще и се радваш дълго.

Това е истината за всяка една кола.:)

Susscrofa
02-08-2013, 23:00
надявах се на технически отговор, защото ми пределно ясно, че няма да си купя кола да се кача и да карам и да не правя нищо наясно съм с тези неща занимавам се с коли просто въпроса ми е следния наистина ли са толкова по чупливи от другите марки или това е просто мит разнасящ се из хората?

Щом не знаеш, значи не се занимаваш с коли.

Кайо
02-08-2013, 23:04
надявах се на технически отговор, защото ми пределно ясно, че няма да си купя кола да се кача и да карам и да не правя нищо наясно съм с тези неща занимавам се с коли просто въпроса ми е следния наистина ли са толкова по чупливи от другите марки или това е просто мит разнасящ се из хората?

Бегай далече...мноу арчат мноу се трошат.:Bolt:

Darksite
02-08-2013, 23:04
Щом не знаеш, значи не се занимаваш с коли.

Занимавам се, само че с немски марки макар и да прозвучи тъпо аз съм малък още много има да видя за колите просто от 3 години брат ми е дрифт състезател и по цял ден се занимавам с коли покрай него, а относно съвета на колега да потърся нещо запазено, така и мисля да направя въпреки, че имам мераци да се занимавам да си я правя много колата надявам се да случа на нещо с читав мотор и без много ръжди отдолу, другото така или иначе ще подлежи на преправяне. И разбира се да няма правени разни цигании по нея дупчено с рапидки където не трябва и т.н.

Бегай далече...мноу арчат мноу се трошат.:Bolt: и ето сега пак стоя пред същата дилема един казва бягай трошат се друг не е така :Д

Кайо
02-08-2013, 23:15
Занимавам се, само че с немски марки макар и да прозвучи тъпо аз съм малък още много има да видя за колите просто от 3 години брат ми е дрифт състезател и по цял ден се занимавам с коли покрай него, а относно съвета на колега да потърся нещо запазено, така и мисля да направя въпреки, че имам мераци да се занимавам да си я правя много колата надявам се да случа на нещо с читав мотор и без много ръжди отдолу, другото така или иначе ще подлежи на преправяне. И разбира се да няма правени разни цигании по нея дупчено с рапидки където не трябва и т.н.
и ето сега пак стоя пред същата дилема един казва бягай трошат се друг не е така :Д

Е слушай мен.....Суско е прасе.....

Drag0
02-08-2013, 23:18
Ако първата ти мисъл е : "колко гориво харчи" и "дали се троши" то ти не си за алфа.

Doomguy
02-08-2013, 23:20
Занимавам се, само че с немски марки макар и да прозвучи тъпо аз съм малък още много има да видя за колите просто от 3 години брат ми е дрифт състезател и по цял ден се занимавам с коли покрай него, а относно съвета на колега да потърся нещо запазено, така и мисля да направя въпреки, че имам мераци да се занимавам да си я правя много колата надявам се да случа на нещо с читав мотор и без много ръжди отдолу, другото така или иначе ще подлежи на преправяне. И разбира се да няма правени разни цигании по нея дупчено с рапидки където не трябва и т.н.
и ето сега пак стоя пред същата дилема един казва бягай трошат се друг не е така :Д

Ако наистина искаш такава кола, вместо да пишеш по форумите щеше да си тръгнал да си търсиш читав екземпляр. Ако се колебаеш, то Алфата не е за теб. Не са разумна покупка.


Ако първата ти мисъл е : "колко гориво харчи" и "дали се троши" то ти не си за алфа.
Точно.

ecotronic
02-08-2013, 23:21
Ако първата ти мисъл е : "колко гориво харчи" и "дали се троши" то ти не си за алфа.
+1
По-точно казано от това, здраве му кажи :thumbup:

Susscrofa
02-08-2013, 23:21
Чудя се кой ли се гъбарка?:humpx:

BLUE1
02-08-2013, 23:25
Според мен, а и според TUV АР 156 е един от най-ненадеждните автомобили
http://www.autoreview.bg/articles/auto_world/read/422/nai-nadejdnite-i-nenadejdni-avtomobili-spored-novata-klasaciq-na-t-v/

Но да не забравяме, че немците са шовинисти и нарочно смъкват реномето на италианската марка

Darksite
02-08-2013, 23:28
Ако първата ти мисъл е : "колко гориво харчи" и "дали се троши" то ти не си за алфа.

Мисълта ми не е дали ще харчи много аз съм се зарекъл, че ще си купя кола която ще поддържам на 100% и ще я докарам до състояние, всичко да й е наред, а не като повечето хора да карам някаква съборетина за мен колата е нещо повече от средство за придвижване и си имам отношение към нещата въпроса ми е дали е чак толкова трошлива колкото говорят защото ме е страх да не дойде момент в който да се чупи нещо толкова често, че да не мога да смогвам като време да я правя постоянно защото има такива коли и всички го знаем много добре. Това ми е идеята защото и такова чудо мина през ръцете,а хората точно така ми описват алфите, но съдейки по вашите мнения това не е така и смятам да приема предизвикателството и да си взема една такава красавица пък ще видим какво ще стане. Благодаря за мненията и съветите надявам се да са ми максимално от полза. :)

dimitar_vd62
02-08-2013, 23:46
Приятелю, от 4 години карам алфа 156 1.8 и нямам намерение да се разделям с нея.Ако случиш на поддържана от предния собственик кола и ти и отделяш нужното внимание при необходимост не мисля че ще си разочарован.Иска се читав диагностик и сервиз, не квартален майстор дето почва да сменя наред и ти изпразва джоба без резултат.Относно разбирачите дето казват - мани ги тея талянки,достатъчно сме ги коментирали.Предполагам си наясно че купуваш кола втора ръка и не си наясно с историята и и колкото боб да хвърляме пак няма гаранция.Вземяш някой който разбира водиш я на диагностика и според резултата вземаш решение.Моята например я взех от пръв поглед и още и се радвам.С изключение на обичайните консумативи съм сменял въжета на ръчната, долни носачи, някоя друга биалетка тампони на стаб щангата, ламбда,, дебитомер и термостат.Успех.

Zlobich
02-08-2013, 23:50
Карам вече 4 месеца 1.9 JTD. Разхода ми допада.
Единственото което не ми харесва е недозавиването,но се свиква.
Шарнирите се сменят с целия носач,но тук има човек който ги рециклира на достъпни цени.
Искаме кола за 2000лв. Да е като нова,да е на малко километри,да лъщи,да не се троши. Няма такова животно.
Наистина оглеждай се да не вземеш някоя закрепена гробница.
А всички около мен когато ме видяха с Алфа:
Ееее ти луд ли си италиански боклуци,чупят се много бла бла бла ...
Аз ги питам колко италиански коли счупи?
Нито една,ясен си ми карай си Гоуфу и си мисли,че караш най-хубавата кола.
Успех с намирането на читав екземпляр.

Darksite
02-08-2013, 23:53
Карам вече 4 месеца 1.9 JTD. Разхода ми допада.
Единственото което не ми харесва е недозавиването,но се свиква.
Шарнирите се сменят с целия носач,но тук има човек който ги рециклира на достъпни цени.
Искаме кола за 2000лв. Да е като нова,да е на малко километри,да лъщи,да не се троши. Няма такова животно.
Наистина оглеждай се да не вземеш някоя закрепена гробница.
А всички около мен когато ме видяха с Алфа:
Ееее ти луд ли си италиански боклуци,чупят се много бла бла бла ...
Аз ги питам колко италиански коли счупи?
Нито една,ясен си ми карай си Гоуфу и си мисли,че караш най-хубавата кола.
Успех с намирането на читав екземпляр.

Благодаря :)

Кайо
03-08-2013, 00:08
Ако първата ти мисъл е : "колко гориво харчи" и "дали се троши" то ти не си за алфа.

Баш....аз имам две и се глася за трета....но това не пречи да харчат и да се трошат.:)

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:07 ----------


Карам вече 4 месеца 1.9 JTD. Разхода ми допада.
Единственото което не ми харесва е недозавиването,но се свиква.
Шарнирите се сменят с целия носач,но тук има човек който ги рециклира на достъпни цени.
Искаме кола за 2000лв. Да е като нова,да е на малко километри,да лъщи,да не се троши. Няма такова животно.
Наистина оглеждай се да не вземеш някоя закрепена гробница.
А всички около мен когато ме видяха с Алфа:
Ееее ти луд ли си италиански боклуци,чупят се много бла бла бла ...
Аз ги питам колко италиански коли счупи?
Нито една,ясен си ми карай си Гоуфу и си мисли,че караш най-хубавата кола.
Успех с намирането на читав екземпляр.

Много добре си завива....кат по релси...въпрос на навик.;)

Darksite
03-08-2013, 00:13
Баш....аз имам две и се глася за трета....но това не пречи да харчат и да се трошат.:)

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:07 ----------



Много добре си завива....кат по релси...въпрос на навик.;)

Съгласен съм с колегата всичко е до свикване, аз примерно съм с свикнал на това http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc3/1904_10200267558925720_224856976_n.jpg и всяко друго все няма да завива за мен така, че няма да е фактор :Д

Доко
03-08-2013, 00:26
Баш....аз имам две и се глася за трета....но това не пречи да харчат и да се трошат.:;)

Имаш 'щот не моЖ ги продадеш... :-( :-) ;-) :evil: :naughty: :beer:

Кайо
03-08-2013, 00:59
Имаш 'щот не моЖ ги продадеш... :-( :-) ;-) :evil: :naughty: :beer:

Трай па ти бре.....едната заради проблеми с властите....другата още не се продава но се глася за трета.;)

...май съм луд.:)

Доко
03-08-2013, 09:02
Трай па ти бре.....едната заради проблеми с властите....другата още не се продава но се глася за трета.;)

...май съм луд.:)

Хаха, то и аз 3-4 ги смених, ама не ги застъпвах... :-)

Бобби
03-08-2013, 11:21
Съгласен съм с колегата всичко е до свикване, аз примерно съм с свикнал на това http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc3/1904_10200267558925720_224856976_n.jpg и всяко друго все няма да завива за мен така, че няма да е фактор :Д
Това може да завива без да му въртиш волана.....остави го на брат ти да си дрифти с него....а ти вземи една Алфа ....да го правиш на точка из правите....:crazy:

Susscrofa
03-08-2013, 11:47
Трай па ти бре.....едната заради проблеми с властите....другата още не се продава но се глася за трета.;)

...май съм луд.:)

Границата между луд и тъп е тънка.

Ladjov
03-08-2013, 12:03
Е слушай мен.....Суско е прасе.....

Кайо ПРЕЗИДЕНТ :Yeeeehaaa:

Кайо
03-08-2013, 13:28
Границата между луд и тъп е тънка.

А между свиня и прасе никаква......

Drag0
03-08-2013, 15:24
до състояние, всичко да й е наред
Това е прекалено оптимистично като за Алфа Ромео. :lol:
Красива жена, както и красива кола има по-скъпа поддръжка. :evil:


Баш....аз имам две и се глася за трета....но това не пречи да харчат и да се трошат.:)

Имаше една GTA в mobile.de. 3500 евра + че нещо тракало в мотора и според сервиз на Алфа Ромео били повдигачи.
Но изчезна много бързо. :)

koolio
03-08-2013, 20:21
Май никой не иска да отговори на човека сериозно.
Алфата е кола като кола, само е по-красива и удобна от останалите. :)
Като всяка кола си има слаби места - при Алфите от поколението на 156 това е окачването. Изисква повече грижа и пазене, не е за вандали.
Най-важното обаче е да си избереш добър екземпляр, което почти изключва български нов внос - казвам го от опит една година търсене на 166.
Ако си избереш добра бройка и обичаш да шофираш, доволен ще останеш. Успех!

Кайо
03-08-2013, 21:13
Това е прекалено оптимистично като за Алфа Ромео. :lol:
Красива жена, както и красива кола има по-скъпа поддръжка. :evil:


Имаше една GTA в mobile.de. 3500 евра + че нещо тракало в мотора и според сервиз на Алфа Ромео били повдигачи.
Но изчезна много бързо. :)

Аз се оглеждам само за Gta Selespeed...за нормални скорости не искам и да чуя.;)

Бобби
04-08-2013, 08:52
Май никой не иска да отговори на човека сериозно.
Алфата е кола като кола, само е по-красива и удобна от останалите. :)
Като всяка кола си има слаби места - при Алфите от поколението на 156 това е окачването. Изисква повече грижа и пазене, не е за вандали.
Най-важното обаче е да си избереш добър екземпляр, което почти изключва български нов внос - казвам го от опит една година търсене на 166.
Ако си избереш добра бройка и обичаш да шофирашhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/unsure.gif, доволен ще останеш. Успех!
Toва с нов внос..:unsure:..не е баш така...спортвагона го купих от едно момче в форума....беше е карал една година и нещо и добре подържал....аз я карам вече две години без да пипна нищо....и не съм от тези дето много пазят...давам си доволно газ....та всичко е повече на късмет...е и подръжка си трябва...
п.п. Ако до сега си карал БМВ....с гаранция Алфата ще ти харчи по малко...личен опит;-)

code
04-08-2013, 12:59
До автора на темата - ако си карал досега Астра 95г, 156-цата е все едно поддържаш 3 такива Астри. Относно GTA - те носачите им с 1,6 не могат да прокопсат, пък с 3,2 ще я втасат. Не, че някой с GTA го събарят 2 носача :)

Бобби
04-08-2013, 14:26
Аз се оглеждам само за Gta Selespeed...за нормални скорости не искам и да чуя.;)
Tакова животно не съм виждал...нито чувал..:boo:

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:23 ----------


До автора на темата - ако си карал досега Астра 95г, 156-цата е все едно поддържаш 3 такива Астри. Относно GTA - те носачите им с 1,6 не могат да прокопсат, пък с 3,2 ще я втасат. Не, че някой с GTA го събарят 2 носача :)
Каква Астра, какви пет лева....момчето каза,че досега е карал Е-30...БМВ....ни в клин, ни в ръкав...хлопела е кола от както сложиха италиански мотори....само им признавам здравото окачване.....всичко друго е жмел и ръжда...:))

Mario_95
04-08-2013, 14:37
Абе честно казано мнението ми се измени от Opel < VW към Opel > VW. Имат си мотори само купетата им са от кьорава ламарина, но в крайна сметка VW < Opel <<< Alfa Romeo :big_bow_down:

Много се отклонихте от първоначалния въпрос който беше "Алфа 156 или пък не?" аз казвам ДА, ДА и пак ДА :drunk:

Горещ неделен ден е така че от мене наздраве, само не зад волана де :yes:

Бобби
04-08-2013, 14:43
Чудя се кой ли се гъбарка?:humpx:
Изпаднал си във виртуална треска...пий си хапчетата моето момче....и ходи си препали Ланчата...:yes:

---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:40 ----------


Абе честно казано мнението ми се измени от Opel < VW към Opel > VW. Имат си мотори само купетата им са от кьорава ламарина, но в крайна сметка VW < Opel <<< Alfa Romeo :big_bow_down:

Много се отклонихте от първоначалния въпрос който беше "Алфа 156 или пък не?" аз казвам ДА, ДА и пак ДА :drunk:

Горещ неделен ден е така че от мене наздраве, само не зад волана де :yes:
А бе край река Дунав да не пече много силно слънцето...усещаш ли се какви ги бращолевиш:)))

Mario_95
04-08-2013, 14:58
А бе край река Дунав да не пече много силно слънцето...усещаш ли се какви ги бращолевиш:)))

Оф извинявай мислей си за моделите от около 95-та :biggrin: Иначе сега да VW сега са доста по-добри от Opel :D

Бобби
04-08-2013, 15:09
Оф извинявай мислей си за моделите от около 95-та :biggrin: Иначе сега да VW сега са доста по-добри от Opel :D
Явно силно пече при вас...ходи на сянка...и не ми се извинявай...нито пък засягай...аз съм си зевзек...:naughty:
Винаги бих предпочел Опел пред вагина....ама това си е личен избор...тая марка WV....никога не съм я имал....и надявам се да я нямам...нямам сърце за такъв автомобил:))):starwars:

code
04-08-2013, 15:10
Че то VW кола ли е!? Определено по-скоро бих си взел Opel:yes: Щом е карал E30 да си приготви за поддръжка на 156 същите пари х3. Т.е. все тая :waving:
пп Мале какъв глупав Пасат изкараха наскоро, няма такъв дънер, направо с компотите и на село. Чисто нова кола - една шапка с пари, а все едно аз съм правил дизайна - т.е. много са зле нещата ..

Бобби
04-08-2013, 15:19
За цените не бих казал, че са х 3....ако сравняваме много по тънко ще мине....

Mario_95
04-08-2013, 15:52
Абе то че силно пече, силно си пече ама не разбрах точно какво имаш предвид :biggrin: Возил съм се в Калибра-115 коня, Астра комби 95-та някъде 1.6 100 коня и от "полицейските" астри не знам кой мотор точно пак бензин и все доста са ми харесвали. В VW почти не съм се возил... Голф 4 бензин...транспортер 2.4 чист дизел... и други не се сещам за момента. Какво да кажа в крайна сметка и VW и Opel са си 1 клас коли...евтина подръжка с разликата че VW държи изкуствено висока цена... Винаги съм казвал че всеки си кара каквото му изнася... Аз преди да се кача в моята 145-ца мислех Голф 3 да си купувам... Просто алфата е класи над голф-а...

Бобби
04-08-2013, 17:32
Абе то че силно пече, силно си пече ама не разбрах точно какво имаш предвид :biggrin: Возил съм се в Калибра-115 коня, Астра комби 95-та някъде 1.6 100 коня и от "полицейските" астри не знам кой мотор точно пак бензин и все доста са ми харесвали. В VW почти не съм се возил... Голф 4 бензин...транспортер 2.4 чист дизел... и други не се сещам за момента. Какво да кажа в крайна сметка и VW и Opel са си 1 клас коли...евтина подръжка с разликата че VW държи изкуствено висока цена... Винаги съм казвал че всеки си кара каквото му изнася... Аз преди да се кача в моята 145-ца мислех Голф 3 да си купувам... Просто алфата е класи над голф-а...
Taя станция на радиото не я хващаш....смени я с друга....иначе казано темата е за 156......
Поздравления, че си избрал 145 пред голф:yes:

Alexanderbb
04-08-2013, 17:57
Taя станция на радиото не я хващаш....смени я с друга....иначе казано темата е за 156......
Поздравления, че си избрал 145 пред голф:yes:


Човека ако добре прочете темата веднага ще вникне в "техническата" част да притежаваш Алфа. Във форума на БМВ щяха да му обясняват за мотори, скорости и подръжка а ние си приемаме че Алфата си е за нас и си говорим за други неща.

Drag0
04-08-2013, 18:27
Tакова животно не съм виждал...нито чувал..

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-alfa-156-sportwagon-3-2-v6-selespeed-gta-lahr/172277326.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.modelDescription=gt&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-alfa-156-sportwagon-3-2-v6-selespeed-gta-gross-zimmern/180817267.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.modelDescription=gt&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Бобби
04-08-2013, 19:21
Ти да видиш...:boo: тия с тая роботизирана кутия са прекалили:)))....точно като за Кайо са...:naughty:

Кайо
04-08-2013, 20:15
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-alfa-156-sportwagon-3-2-v6-selespeed-gta-lahr/172277326.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.modelDescription=gt&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-alfa-156-sportwagon-3-2-v6-selespeed-gta-gross-zimmern/180817267.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.modelDescription=gt&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Баш те такова ама седан.;)
...GTA вагон нещо не ми се връзва.

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:14 ----------


Ти да видиш...:boo: тия с тая роботизирана кутия са прекалили:)))....точно като за Кайо са...:naughty:

А не бе....или съм мазохист или не.:)
...хем Алфа хем Лелеееспйд....пълен:humpx:

Доко
04-08-2013, 21:03
Аз се оглеждам само за Gta Selespeed...за нормални скорости не искам и да чуя.;)

Ето бе Кайо, на Десислава пак се продава, че и червен седан... ;-)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11351776020711706&f1=details&slink=3nw87w

Кайо
04-08-2013, 21:21
Ето бе Кайо, на Десислава пак се продава, че и червен седан... ;-)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11351776020711706&f1=details&slink=3nw87w

Бе таз е на Пенислава колата бре....гУема история,гУемо нещо.:biggrin::sex:

Susscrofa
04-08-2013, 21:25
Баш те такова ама седан.;)
...GTA вагон нещо не ми се връзва.

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:14 ----------



А не бе....или съм мазохист или не.:)
...хем Алфа хем Лелеееспйд....пълен:humpx:

Не си мазохист, нито си луд, просто си уникално т.п.:)

Доко
04-08-2013, 21:26
Бе таз е на Пенислава колата бре....гУема история,гУемо нещо.:biggrin::sex:

Това е единствения екземпляр на Алфа, който с времето ще поскъпва бре, считай го за бизнес инвестиция. :-) :-) :-)

Кайо
04-08-2013, 21:28
Не си мазохист, нито си луд, просто си уникално т.п.:)

Обоснови се Свински....:duel:
...мое съм тъп но не съм Прасе.:big_flowers:

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:27 ----------


Това е единствената Алфа която с времето ще поскъпва бре, считай го за бизнес инвестиция. :-) :-) :-)

....явно е право Прасето....тъп съм не се сетих.:):):)

Susscrofa
04-08-2013, 21:35
Обоснови се Свински....:duel:
...мое съм тъп но не съм Прасе.:big_flowers:

Не съм написал тъп, имах предвид, че си топ:)

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:30 ----------


Това е единствения екземпляр на Алфа, който с времето ще поскъпва бре, считай го за бизнес инвестиция. :-) :-) :-)

Дори и задника на Пенислава поевтинява.
Тя може да поскъпва, но става още по-непродаваема.

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:32 ----------


Изпаднал си във виртуална треска...пий си хапчетата моето момче....и ходи си препали Ланчата...:yes:

---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:40 ----------


А бе край река Дунав да не пече много силно слънцето...усещаш ли се какви ги бращолевиш:)))

Ванчето е много готинко, ела някой път да ти го покажа.

Кайо
04-08-2013, 21:47
Не съм написал тъп, имах предвид, че си топ:)

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:30 ----------



Дори и задника на Пенислава поевтинява.
Тя може да поскъпва, но става още по-непродаваема.

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:32 ----------



Ванчето е много готинко, ела някой път да ти го покажа.


Аз да дойда ли?
...имаш да правиш едни лицеви опори.....

Celestrial
04-08-2013, 21:54
Към автора на темата, ако все още мисли, че си заслужава, да се рови в такъв тъп форум, в който италианките са на пиедестал:

ALFA FOREVER! - другите, с изключение на разни шедьоври като ферари и брат му бичето, е само и единствено пълнеж.

Бобби
04-08-2013, 22:21
Баш те такова ама седан.;)
...GTA вагон нещо не ми се връзва.

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:14 ----------



А не бе....или съм мазохист или не.:)
...хем Алфа хем Лелеееспйд....пълен:humpx:
А бе, 159-та....кабрио ли е..?....та исскаш седан.....немога да те разбера......прекаляваш с алкохола....искам да ми обясниш, че спортвагона е по грозен от седана...да...ама не...ходи да си допиеш....не си стигнал фазатта от която може да разбереш красотата на автомобила....това комби на 156 е уникално...забележи, че след това всички копират визията му...

Кайо
04-08-2013, 22:35
А бе, 159-та....кабрио ли е..?....та исскаш седан.....немога да те разбера......прекаляваш с алкохола....искам да ми обясниш, че спортвагона е по грозен от седана...да...ама не...ходи да си допиеш....не си стигнал фазатта от която може да разбереш красотата на автомобила....това комби на 156 е уникално...забележи, че след това всички копират визията му...

159-ката е избор на жената....да хубав вагон е,156 също е красив вагон просто 156 ГТА и вагон не ми се връзва.;)

Ти па се засегна щот си с вагонетка.:)

Susscrofa
04-08-2013, 23:05
Най-обичам теми, в които нЕма нужда да участвам. :humpx::humpx::humpx::humpx:

Бобби
04-08-2013, 23:28
159-ката е избор на жената....да хубав вагон е,156 също е красив вагон просто 156 ГТА и вагон не ми се връзва.;)

Ти па се засегна щот си с вагонетка.:)
Бате Боби ни най малко се засяга...що се отнася до кола....и да знаеш жена ти, по ги вдява нешата:))
п.п.само за 155...може да ме засегнеш...ама там нямаш опит...нито дупе да я караш тая кола......ще трябва някой ден да ти дам да покараш баба....

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:20 ----------


Най-обичам теми, в които нЕма нужда да участвам. :humpx::humpx::humpx::humpx:
Да.ама участва в нея...особено в началото...аха да се включиш в техническата част.....:)))...и се прибра в кочинката....

Кайо
04-08-2013, 23:40
Бате Боби ни най малко се засяга...що се отнася до кола....и да знаеш жена ти, по ги вдява нешата:))
п.п.само за 155...може да ме засегнеш...ама там нямаш опит...нито дупе да я караш тая кола......ще трябва някой ден да ти дам да покараш баба....

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:20 ----------


Да.ама участва в нея...особено в началото...аха да се включиш в техническата част.....:)))...и се прибра в кочинката....

.....па ако не те е жал да да я покарам 155-цата....в Солун си ме виждал не ги жаля колите.;)

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:39 ----------


Най-обичам теми, в които нЕма нужда да участвам. :humpx::humpx::humpx::humpx:

.....киризперде викаш а?:humpx:
Хем е секс,хем не се потиш кат прасе.....:):):):)

Celestrial
06-08-2013, 22:41
Ало, авторът на темата, купи ли си бамбината?

Ей, този нет, колко е лесно, да се потърси съвет анонимно и после да се изчезне, като пръдня из гащи.

Бобби
06-08-2013, 22:50
Е па като има бълъци да пишат.....то не, че темата е много съдържателна,,,:)))
Кола и жена не се взима със съвет...а като преспиш с нея.....аналогично, като я подкараш....иначе попадаш на курви :)))

Susscrofa
06-08-2013, 23:05
Е па като има бълъци да пишат.....то не, че темата е много съдържателна,,,:)))
Кола и жена не се взима със съвет...а като преспиш с нея.....аналогично, като я подкараш....иначе попадаш на курви :)))

Не всички ползваме стратегията "опит-грешка".:plane:

Бобби
06-08-2013, 23:45
Не всички ползваме стратегията "опит-грешка".:plane:
:))))...намери се кой да ми го каже......:big_whoops:
За кола или жена си говорим...?

Доко
07-08-2013, 08:49
Не всички ползваме стратегията "опит-грешка".:plane:

"Проба-грешка". ;-)

Doomguy
07-08-2013, 09:24
Ало, авторът на темата, купи ли си бамбината?

Ей, този нет, колко е лесно, да се потърси съвет анонимно и после да се изчезне, като пръдня из гащи.

Не, просто някой се изсра нарочно и остави сеира от редовните писатели да се развива с пълна сила...

Доко
07-08-2013, 10:11
Думгай, няма конспирация, а поредния неориентиран пубер... ;-)

Doomguy
07-08-2013, 11:28
Възможно е... Гледам, че от 4 август не е стъпвал тук...

Susscrofa
07-08-2013, 14:09
"Проба-грешка". ;-)

Няма съществена разлика.

Опитвам - пробвам

Доко
07-08-2013, 18:34
Няма съществена разлика.

Опитвам - пробвам

Има. Не можеш да променяш общоприет метод както ти скимни. ;-)
А и така написано

Не всички ползваме стратегията "опит-грешка".
е подвеждащо. Какъв опит имаш, че грешиш? ;-) И не е стратегия, а метод. ;-)

Celestrial
07-08-2013, 22:32
Важното според мен е, че един псевдо фен вече не е в играта. Алфите заслужават уважение. Собствениците им - три пъти повече.

Celestrial
08-08-2013, 23:20
Днес ходих до София по задачки. Видях една 159-ка. Влюбен съм. На фона на разни немски москвичи по 100 000 кубика и френски леки жени, изглеждаше като хищник, чакащ да хване жертвичката.

Няма такава кола, няма таква марка автомобили, с душа. :grandpa:

Susscrofa
09-08-2013, 22:04
Днес ходих до София по задачки. Видях една 159-ка. Влюбен съм. На фона на разни немски москвичи по 100 000 кубика и френски леки жени, изглеждаше като хищник, чакащ да хване жертвичката.

Няма такава кола, няма таква марка автомобили, с душа. :grandpa:

Аз пробвах една онзи ден и я разпознах по това, че всички врати при отваряне скърцаха.

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:03 ----------


Има. Не можеш да променяш общоприет метод както ти скимни. ;-)
А и така написано

е подвеждащо. Какъв опит имаш, че грешиш? ;-) И не е стратегия, а метод. ;-)

Какво означава опит?
Житейски опит.......
Еднократно случващо се действие.опит?

Опит?????????
Опитвам???????
Проба????
Пробвам??????

Бобби
09-08-2013, 22:25
Който има опит в живота не опитва и не пробва.....това го е правил преди да придобие ОПИТА....това да не е нова алкохолна напитка на пазара за да ги правиш тия неща:)))

Доко
09-08-2013, 22:25
Аз пробвах една онзи ден и я разпознах по това, че всички врати при отваряне скърцаха.

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:03 ----------



Какво означава опит?
Житейски опит.......
Еднократно случващо се действие.опит?

Опит?????????
Опитвам???????
Проба????
Пробвам??????

Офф, отвори си тълковния речник и се ограмоти, поне за обща култура, не се излагай като кифльо. ;-) :-)
Метода е чрез проби и грешки да трупаш опит, тълкуваш грешно думите и значението им. ;-)

Susscrofa
09-08-2013, 22:35
Офф, отвори си тълковния речник и се ограмоти, поне за обща култура, не се излагай като кифльо. ;-) :-)
Метода е чрез проби и грешки да трупаш опит, тълкуваш грешно думите и значението им. ;-)

Гларусе, тази работа не е кат да бараш руси чехкинчета на по три водки.
Не ми давай наклон на питона.

Какво означава опит в химията??????

Доко
09-08-2013, 22:40
Гларусе, тази работа не е кат да бараш руси чехкинчета на по три водки.
Не ми давай наклон на питона.

Какво означава опит в химията??????

Вече е питон ли е бре, ццц? :-)
Не спори, спри да се излагаш... ;-)
Ако пък ти се филосовства, пиши и спори тук, не си измисляй нови поговорки:
http://bg.m.wikipedia.org/wiki/Метод_на_проба-грешка

Кайо
09-08-2013, 22:40
Гларусе, тази работа не е кат да бараш руси чехкинчета на по три водки.
Не ми давай наклон на питона.

Какво означава опит в химията??????

....и станха червеите питони.......
Какво още ще видят ушите ми тук....ааааа очите ми....:coolio:

Celestrial
10-08-2013, 23:05
Не знам дали са скърцали, но повече ми е интересно как върви и дали притежава същността на това, което излъчва.

Иначе, бъзиците настрана, ама много е яка.

Доко
11-08-2013, 14:20
Добре де, кой е трил постове тук, и защо? :disgust:

Orm
11-08-2013, 16:07
Аз карах 4 години Алфа 145, за тия 4 години почти нищо не съм пипал по нея ...ако не броим основния ремонт на двигателя , смяната на бензиновата помпа, смяната на магарето, дросела , радиатора на парното , ремонта на хидравличната рейка, смяната на съединителя, смяната на маховика .......и още една купчина глупости..., та ако не ги броим тези неща не съм я ремонтирал никога ....
До момента съм сменил 10-15 коли ......и бих казал че алфата ми беше и до сега е любимата кола .....тука има един много важен момент забележи ЛЮБИМАТА но не и наи добрата , но според мене това което имам предвид ще го разбереш след като си я купиш (ако си купиш де) ;)

Успех!!

Доко
11-08-2013, 16:16
Аз карах 4 години Алфа 145, за тия 4 години почти нищо не съм пипал по нея ...ако не броим основния ремонт на двигателя , смяната на бензиновата помпа, смяната на магарето, дросела , радиатора на парното , ремонта на хидравличната рейка, смяната на съединителя, смяната на маховика .......и още една купчина глупости..., та ако не ги броим тези неща не съм я ремонтирал никога ....
До момента съм сменил 10-15 коли ......и бих казал че алфата ми беше и до сега е любимата кола .....тука има един много важен момент забележи ЛЮБИМАТА но не и наи добрата , но според мене това което имам предвид ще го разбереш след като си я купиш (ако си купиш де) ;)

Успех!!

То след толкова близък досег, всяка кола ще ти стане любима, това е като с жените, като се посближим, та вземем се оженим... :-) :-) :-)

Orm
11-08-2013, 17:36
То след толкова близък досег, всяка кола ще ти стане любима, това е като с жените, като се посближим, та вземем се оженим... :-) :-) :-)

Па сигурно нещо такова ще да е :-). Ще видим за другото лято съм замислил да взимам едно спайдерче да се повозим по наще планински пътища .....зема да се върна в редиците на мазохистичните оптимисти :jumping: че сааба как съм го купил не съм му отварял капака още та чак ми е скучно вече :)

VooDoo-37
12-08-2013, 19:51
.... че сааба как съм го купил не съм му отварял капака още та чак ми е скучно вече :)

Какъв "SAAB" имаш? Да купиш такава кола в България трябва да си голям фен на марката или мазохист :tooth:

dimitar_vd62
12-08-2013, 19:59
То тия нали правиха изтребители, няма начин да не е здрава колата, мое да има дублаж на системите.Вземаш един изтребител отмааш му крилата с шлайфа и готово.Кък нема ти е скучно.

koolio
12-08-2013, 21:46
Какъв "SAAB" имаш? Да купиш такава кола в България трябва да си голям фен на марката или мазохист :tooth:

Абе то каквото и хубаво да имаш в България, все си мазохист ...

Celestrial
12-08-2013, 21:48
Абе една скърцаща 159-тка няма да зле, ама въобще. С онзи турбобензин, към/около/над 200 к.с. А ако е и черна, :big_bow_down:

Orm
12-08-2013, 22:29
Ами саабчето е 9-5 аеро... с 220 ли 230 кс беше.... и за сега полета е нормален ..няма аварии, бях тръгнал за е-класа или БМВ 5-ка и се сдобих със Сааб........странна работа

Май го отказахме момчето а ?!?!?!?!