PDA

View Full Version : Питане за обява.



NPP
07-08-2013, 09:00
Здравейте, колеги! Интересува ме дали тази кола е на някой от форума и като цяло някой има ли впечатления от нея.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11373296895245788&f1=details&slink=3oniou Мерси предварително!:cheers:

Доко
07-08-2013, 09:07
На номера пише Лисан сервиз, звънни и го питай за състоянието. ;-)

Scrapera
07-08-2013, 12:13
Е много достоверна информация ще даде, особено ако са приятели с продавача. :th_up:

Доко
07-08-2013, 12:46
Е много достоверна информация ще даде, особено ако са приятели с продавача. :th_up:

Дали няма да разбере форума после, ти как мислиш се гради име? ;-)

Doomguy
07-08-2013, 13:16
Аз съм се преебавал по абсолютно същия начин и още ми пари... По-добре я закарай в някой конкурентен сервиз да я видят.

Linkestis
07-08-2013, 15:11
Дали няма да разбере форума после, ти как мислиш се гради име? ;-)

Е ти нищо не каза...

NPP
07-08-2013, 16:36
За мен е по-лесно да ида до София и да закарам колата във Вентура(понеже там правят моята). Интересно ми беше обаче дали колата не е на някой колега от форума или поне дали някой не я е гледал вече.:-)

Доко
07-08-2013, 18:31
Е ти нищо не каза...

И к'во викаш?!? Лисан е няк'ъв форумен мошеник..! :-)

Linkestis
07-08-2013, 20:46
И к'во викаш?!? Лисан е няк'ъв форумен мошеник..! :-)

Ти го казваш :)

Доко
07-08-2013, 20:50
Е ти нищо не каза...


Ти го казваш :)

Не е лесно... :crybaby: :clapping: :wallbash:

Bobiuzunov
07-08-2013, 20:59
По снимки колата изглежда много добре,но трябва да се види и закачи на диагностика,друг е въпроса че според мен нищо че е ФЛ това са много пари и аз не бех ги дал.Лично мнение и неискам да засегна някой.

Doomguy
07-08-2013, 21:14
По снимки колата изглежда много добре,но трябва да се види и закачи на диагностика,друг е въпроса че според мен нищо че е ФЛ това са много пари и аз не бех ги дал.Лично мнение и неискам да засегна някой.

Недей, че сега ще наскачат разни TUV-аджии да те убеждават в обратното и какви са ти боклуци колите, взети от БГ...

ecotronic
07-08-2013, 21:24
По снимки колата изглежда много добре,но трябва да се види и закачи на диагностика,друг е въпроса че според мен нищо че е ФЛ това са много пари и аз не бех ги дал.Лично мнение и неискам да засегна някой.

Според тази обява (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=80158), 13 годишна pre-FL 166 ца, обявена за 5К се е продала за 1 седмица. Може и да е имало сериозен пазарлък, но по всичко личи, че става въпрос за добре стопанисвана кола вероятно в много добро състояние.

Та сравнено с това, ако дискутираната FL - ка е също в много добро състояние, цена от порядъка на 7К намирам за съвсем реална.

Bobiuzunov
07-08-2013, 21:45
Аз неказвам че не е реална или че колата не е добре стопанисвана,а че е скъпа и според мен не заслужава толкова пари.

Scrapera
07-08-2013, 21:53
Според мен не струва повече от 6500, това при положение, че техническото състояние е ОК и трябва да се сменят само консумативи. Доко, имал съм вземане-даване с Лисан, даже точно един продавач на една 166-ца FL преди време ме беше пратил при него, да ми каже колко е добра колата. Ще кажа само, че версийте на двамата за произхода и състоянието на колата бяха доста различни. А реално колата не струваше, търсеха се много пари а двигателя и чукаше. Не бих се доверил на думите на някой, ако ще давам близо 7 бона за кола. Нито на някой който има сервиз, нито на продавач който иска да се отърве по незнайна причина от желязото. Важно е човек да има набито око когато купува втора употреба кола, и също голяма доза късмет. В крайна сметка всеки си преценява, някой ги купуват само по снимка - малко стил руска ролетка.

Bobiuzunov
07-08-2013, 22:24
:clapping:

Napoleon
07-08-2013, 22:25
Колега, преди един месец гледах въпросната 166ца и мога да кажа, че колата е добра. Питах за нея в Лисан по номера, но тогава не му излезна нищо, но каза че познава колата и се сеща за нея и е много добра (това са негови думи). Аз направих оглед на колата, като момчето спомена, че я кара от 3 години и нищо не е пипал по нея, освен предни дискове и накладки. Каза, че й остават около 20К за смяна на ангренаж. Това ме наведе на мисълта, че сега е моето време, ако я взема, да започна да ремонтирам. Освен това обърни внимание на волана, някак си стои неестествено отворен, където са копчетата. Не мога да кажа дали еърбега е отварян. Предницата изглежда здрава, но имай предвид, че това са тежки автомобили и ходовата част трябва да е прекалено разбита, за да се чуе, че тропа. Истината е, че трябва да се вкара в сервиз и да се прегледа. А относно Сашо (Лисан) ремонтира и трите ми италианки и съм доволен от него. За мен цената на колата е висока.

NPP
09-08-2013, 11:46
До една седмица ще идем да я видим и, ако не струва ще се ходи до Варна за ГТВ.:devil: Колата на колегата italfen (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1104) попадна на полезрението ни,но за съжаление той е извън страната до края на лятото.:cry:

koolio
10-08-2013, 00:01
Явно колата не е форумна. Като гледам номера, би трябвало да е регистрирана преди 2 години. Тогава фейслифт не можеше да се пипне под 9-10 к лева, дори в България. Който иска да я купува, може да провери сервизна история преди и след вноса и разбира се, да я огледа щателно в доверен сервиз. Ако няма съществени забележки, цената е добра, но АКО.
Ето и справка за цените в Европа. :)
http://suchen.mobile.de/auto/alfa-romeo-alfa-166-diesel.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&lang=de&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=12&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&fuels=DIESEL&ambitCountry=

thecleaner
10-08-2013, 02:03
Явно колата не е форумна. Като гледам номера, би трябвало да е регистрирана преди 2 години. Тогава фейслифт не можеше да се пипне под 9-10 к лева, дори в България. Който иска да я купува, може да провери сервизна история преди и след вноса и разбира се, да я огледа щателно в доверен сервиз. Ако няма съществени забележки, цената е добра, но АКО.
Ето и справка за цените в Европа. :)
http://suchen.mobile.de/auto/alfa-romeo-alfa-166-diesel.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&lang=de&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=12&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&fuels=DIESEL&ambitCountry=

Па обърка сайтовете и даде за баш бауците, къде и избор даже нема. Ето как вървят в Европа http://www.autoscout24.bg/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=6&mmvmd0=15636&mmvco=1&make=6&model=15636&fuel=D&fregfrom=2004&pricefrom=1000&ustate=N%2CU

koolio
10-08-2013, 02:11
То голем избор от кенефи, карани в Италия, с масло, сменяно на 100 к км.
Ето офертите от Германия и Австрия:
http://www.autoscout24.bg/ListGN.aspx?vis=1&state=A&atype=C&make=6&model=15636&fuel=D&fregfrom=2004&pricefrom=1000&powerscale=KW&cy=A,BG,CH,CZ,D,HR,LT,LV,PL,RO,RUS,S,SK,SLO,TR,UA, UK&page=1&results=20&ustate=N,U&sort=price&mmvco=1&mmvmk0=6&mmvmd0=15636&flzh=1

Май под 3500 ойро не можеш да пипнеш фейслифт. ;)

thecleaner
10-08-2013, 02:18
То голем избор от кенефи, карани в Италия, с масло, сменяно на 100 к км.
Ето офертите от Германия и Австрия:
http://www.autoscout24.bg/ListGN.aspx?vis=1&state=A&atype=C&make=6&model=15636&fuel=D&fregfrom=2004&pricefrom=1000&powerscale=KW&cy=A,BG,CH,CZ,D,HR,LT,LV,PL,RO,RUS,S,SK,SLO,TR,UA, UK&page=1&results=20&ustate=N,U&sort=price&mmvco=1&mmvmk0=6&mmvmd0=15636&flzh=1

Май под 3500 ойро не можеш да пипнеш фейслифт. ;)

До 3500 евро са 35 коли, поне 5-6 читави ще има под тая цена, маааааааа ти си в зоната на здрача :)

Немска и австрииска кола мерси, ръжделници неща.

Doomguy
10-08-2013, 11:02
До 3500 евро са 35 коли, поне 5-6 читави ще има под тая цена, маааааааа ти си в зоната на здрача :)

Немска и австрииска кола мерси, ръжделници неща.

Ема талянските немат ТЮВ! Иначе и аз съм виждал на подемник австрийска 156-ца, беше напълно изгнила около декоративните прагове...

Доко
10-08-2013, 12:44
Преди месец един приятел купи 159-ка внос от Германия, сам си я избра, 6500евро. Вече е обявена в мобилето, не иска да чува повече за Алфа Ромео, въпреки, че се опитвахме да го убедим, че италианска кола се купува единствено внос от Италия. Снощи като си говорихме сподели, че вече му е грозна, не иска да я гледа повече... :-) :-);-)

Doomguy
10-08-2013, 13:07
Има и още нещо, мотор се прави, но изгнило купе - не.

koolio
10-08-2013, 18:00
Преди месец един приятел купи 159-ка внос от Германия, сам си я избра, 6500евро. Вече е обявена в мобилето, не иска да чува повече за Алфа Ромео, въпреки, че се опитвахме да го убедим, че италианска кола се купува единствено внос от Италия. Снощи като си говорихме сподели, че вече му е грозна, не иска да я гледа повече... :-) :-);-)

Тва за вноса от Италия и сам не го вярваш, пишеш само да се дрънкаме. Лошо няма. :cheers:

Доко
10-08-2013, 18:38
Тва за вноса от Италия и сам не го вярваш, пишеш само да се дрънкаме. Лошо няма. :cheers:

Коле, сериозно, няма да спомена колко автомобила съм имал, но на единствения който е бил внос от Германия правих основен ремонт на ДВГ, това бе '90-те, от тогава никога не поглеждам към швабския внос, 95% внос от Италия, и тук-там Австрия. Може би е случайност, но около мен всички с внос от Германия "прокървяват", вноса от там е митология, кой-знае кой турски гастърбайтер е товарил вар и кереч в 159-ката, и после тука се радваме на внос от Германия. Късмета е преоритет при закупуването на 10 годишен автомобил. ;-) :cheers:

koolio
10-08-2013, 19:01
Ма кой ти говори да се купува гастарбайтерска кола от турска автокъща бе Доко? От Германия се купува кола с доказана история, по възможност продавачът да дава гаранция. Ако ще е кенеф, то и от България, и от Италия, и от Зимбабве - все тая.
Преди няколко седмици купихме едно Поло за баща ми - нов внос от Австрия. Проверихме историята в официални сервизи - всичко съвпада по сервизната книжка до 2011 г. Единствената уловка се оказа, че ... не работят чистачките. :lupe: Но и това беше оправено.

Doomguy
10-08-2013, 19:48
Приема се! Дай личен пример!
Поне за разлика от твоя преоценен кенеф, не сее по завоите...

koolio
10-08-2013, 20:02
Поне за разлика от твоя преоценен кенеф, не сее по завоите...

Тва за сеенето откъде го вкара? Аз знам откъде де, ама искам да ми обясниш правиш ли разлика между сеене и накланяне или си пишеш колкото да не останеш длъжен?
Когато си мълчиш, може да те смятат за глупав, когато проговориш, разсейваш всички съмнения. ;)

Doomguy
10-08-2013, 20:03
Тва за сеенето откъде го вкара?
Когато си мълчиш, може да те смятат за глупав, когато проговориш, разсейваш всички съмнения. ;)

Ти вече достатъчно ги разсея ;). Нямам намерение да споря повече с теб, колега. Лека и безаварийна.

Георги Савов
10-08-2013, 22:35
Това,което казват ,че италянска кола се купува само от Италия ,а не от Германия,по-голяма глупост не бях чувал!!!!!:laser:

Scrapera
10-08-2013, 22:51
Може и да е глупост, но от близо 10 италианки купени от моето семейство само една е от Швейцария, всички други от Италия и години наред колите не искат нищо повече от консумативи. Талянците не сменяли маслото, жабарите не знам си кво. Човек като не знае къде да гледа като си избира кола, друг му е виновен после. :thumbup:
Повечето внос от Италия нямат ръжда по купето, че и дори по ходовата част. Вече ако са удряни и правени от някой нещастник, може и да ръждясат прилично. Докато на швейцарката въпреки здравото купе, ходовата част беше малко като извадена от океана. Както някой вече каза, мотор се прави, купе не. Зае*и, търсете си коли с тюв сертификат.

Георги Савов
11-08-2013, 00:34
Същото важи и за Германия!Моята си я взех от Германия с Тюв,5 години никакви проблеми!Консумативии дребни работи!:thumbup:

Доко
11-08-2013, 00:46
Същото важи и за Германия!Моята си я взех от Германия с Тюв,5 години никакви проблеми!Консумативии дребни работи!:thumbup:

А бастун в багажника имаше ли, с тюфа вървят пакет към аптечката и кислородната бутилка!? :-):haha:

rusiq86
11-08-2013, 01:24
Ебаси веселата тема... :)

koolio
11-08-2013, 01:57
А бастун в багажника имаше ли, с тюфа вървят пакет към аптечката и кислородната бутилка!? :-):haha:

Мне, така вървят новия внос перфектни 166-ци на по 120 -150 х км за 4 бона по автокъщите.

Bobiuzunov
11-08-2013, 08:08
А бастун в багажника имаше ли, с тюфа вървят пакет към аптечката и кислородната бутилка!? :-):haha:
Хахахаха :naughty:

Георги Савов
11-08-2013, 13:49
Доко,Доко!!!!:screwy:Бастун може да е имало в твоята кола в моята не!!!Нашите живеят в Западна Германия от 40 години ,така ,че бастуна е при теб!!Не ми е проблем да си взема запазена кола от човек директно!Със здраве !:metal:

Доко
11-08-2013, 13:59
Доко,Доко!!!!:screwy:Бастун може да е имало в твоята кола в моята не!!!Нашите живеят в Западна Германия от 40 години ,така ,че бастуна е при теб!!Не ми е проблем да си взема запазена кола от човек директно!Със здраве !:metal:

Гоше не споря, то явно се предава по-наследство, вероятно преди 40 години вашите Варбург с ТЮФ са карали, в Источна Германия, и сега баща ти ти е купил Алфа с ТЮФ. ;-) :sheep:

Георги Савов
11-08-2013, 14:15
Доко,чичо ми и леля ми по-точно!Чичо ми се занимава само с коли!Западна Германия -Кьолн!Никога не са карали Вартбург!!!Той е маниак на италиянски коли!Карал съм доста Алфи и преди 1989г!Чисто нова 166 дизел!Със здраве!Лек ден!:metal:Доко,Аз съм на 48 год.,а баща ми отдавна не е жив!

koolio
11-08-2013, 14:29
Доко, това, че ти си купуваш алфи само защото са евтини, не значи, че всички са така. ;)

Доко
11-08-2013, 14:40
Доко,чичо ми и леля ми по-точно!Чичо ми се занимава само с коли!Западна Германия -Кьолн!Никога не са карали Вартбург!!!Той е маниак на италиянски коли!Карал съм доста Алфи и преди 1989г!Чисто нова 166 дизел!Със здраве!Лек ден!:metal:Доко,Аз съм на 48 год.,а баща ми отдавна не е жив!

Ок, сори за баща ти, лека му пръст, но ако обичаш се поправи, карал си чисто нова 164, защото няма как преди '89 да е 166. ;-)
И престанете с тези тюфове и сервизни истории, всеки търговец от Дупница ще ти принтира, а както ти имаш чичо и леля в Кьолн, а без да се замислям се сещам за 4 приятеля които живеят в Германия, още 2-ма в Австрия, имам съученичка в Швейцария, няма да ти казвам колко са в Англия, имам братовчеди и приятели в Гърция, баща ми е в Барселона, майка ми и брат ми са в Лас Вегас от 20 години, имам комшия в Австралия, вероятно всеки четящ това има също толкова познати, приятели и роднини зад граница... и въпреки това нямам кола с ТЮФ, и не си и търся, и моля ви се, като сте се набутали двойно за 10 годишен кенеф с ТЮФ, не упорствайте и други да се набутат, разликата в съмнителното добро състояние на автомобил с ТЮФ не оправдава високата цена. ;-)



Доко, това, че ти си купуваш алфи само защото са евтини, не значи, че всички са така. ;)

Я дай пример алфа фене? :-) :-) :-)
Напомняш ми за един виц където двама руски олигарха се срещнали и единия казал на другия:
- Много хубава вратовръзка, за колко я купи?
- За 500евро.
- Балък такъв, отсреща ги има по 900 бе... :-)

Георги Савов
11-08-2013, 15:36
Доко,166 беше купена 2001 края ,дизел и я продадохме 2007,а 164 през 1989 пак нова!Ноо,те нямат коли в този клас вече и сагата Алфа приключи!Знаеш,че там се въртят километри здраво!!Лек ден!Колата си я взех директно от един лекар в Бон!Повече такъв късмет надали ще имам!!!Изрядно попълнена книжка!Направи нов Тюв пред мен!За съжаление при тези работи си трябва "Местен" и който си знае работата ,за да няма после Аууу къкъв боклук и тем подобни!Колата нямаше 7 год. и я взех много много изгодно!2008 беше това!Нови летни и зимни гуми в найлонови калъфи!Жив и здрав!!!Колите без Тюв в Германия им пише "Само за експорт" и без гаранция!Пълни кенефи както поетично се изрази!

Доко
11-08-2013, 16:39
Доко,166 беше купена 2001 края ,дизел и я продадохме 2007,а 164 през 1989 пак нова!Ноо,те нямат коли в този клас вече и сагата Алфа приключи!Знаеш,че там се въртят километри здраво!!Лек ден!Колата си я взех директно от един лекар в Бон!Повече такъв късмет надали ще имам!!!Изрядно попълнена книжка!Направи нов Тюв пред мен!За съжаление при тези работи си трябва "Местен" и който си знае работата ,за да няма после Аууу къкъв боклук и тем подобни!Колата нямаше 7 год. и я взех много много изгодно!2008 беше това!Нови летни и зимни гуми в найлонови калъфи!Жив и здрав!!!Колите без Тюв в Германия им пише "Само за експорт" и без гаранция!Пълни кенефи както поетично се изрази!

Оф аз ли съм рус, или трябва да се изрусявам?!? :-)
2001 година си имал 166 която е била на не повече от 7 години, или 2008 си купил чисто нова 166-ца с ТЮФ от лекар в Бон? Има и една подробност, хируг ли бе лекаря или ортопед?
Защото познавам един ортопед, хич не си пази колите, като счупени ребра ги третира. :-)

п.с. майтапя се, рус бях като малък... ;-)

Doomguy
11-08-2013, 19:08
и въпреки това нямам кола с ТЮФ, и не си и търся, и моля ви се, като сте се набутали двойно за 10 годишен кенеф с ТЮФ, не упорствайте и други да се набутат, разликата в съмнителното добро състояние на автомобил с ТЮФ не оправдава високата цена. ;-)


По-добре от това не може да бъде казано. Като започнете да си ги мерите, няма спиране... Всеки купил някакъв кенеф на старо и спори, че на другия кенефа е по-кенеф от неговия кенеф... Какви алфа фенове, какви пет лева. Купете си ново куоре спортиво от магазина за 50к лв пък тогава се правете на истински и неистински фенове...

koolio
11-08-2013, 19:13
Ок, сори за баща ти, лека му пръст, но ако обичаш се поправи, карал си чисто нова 164, защото няма как преди '89 да е 166. ;-)
И престанете с тези тюфове и сервизни истории, всеки търговец от Дупница ще ти принтира, а както ти имаш чичо и леля в Кьолн, а без да се замислям се сещам за 4 приятеля които живеят в Германия, още 2-ма в Австрия, имам съученичка в Швейцария, няма да ти казвам колко са в Англия, имам братовчеди и приятели в Гърция, баща ми е в Барселона, майка ми и брат ми са в Лас Вегас от 20 години, имам комшия в Австралия, вероятно всеки четящ това има също толкова познати, приятели и роднини зад граница... и въпреки това нямам кола с ТЮФ, и не си и търся, и моля ви се, като сте се набутали двойно за 10 годишен кенеф с ТЮФ, не упорствайте и други да се набутат, разликата в съмнителното добро състояние на автомобил с ТЮФ не оправдава високата цена. ;-)




Я дай пример алфа фене? :-) :-) :-)
Напомняш ми за един виц където двама руски олигарха се срещнали и единия казал на другия:
- Много хубава вратовръзка, за колко я купи?
- За 500евро.
- Балък такъв, отсреща ги има по 900 бе... :-)

Виж сега,
Не става въпрос да се правим на руски олигарси. :)
Общоизвестен факт е, че германските и швейцарските технически служби са прецизни и там не се минава преглед за кило ракия.
Затова документ от тях е все пак някаква гаранция за качество. Поне на първо време. Затова казвам и ще казвам, че качествена кола се избира от Германия и Швейцария, но ОТТАМ, не внесена тук с принтиран ТЮФ сертификат и сервизна книжка и бастун в багажника. В Германия и Швейцария пазар голям, има върнати коли на официални дилъри, има автокъщи, които си подбират колите и дават гаранция, има частни лица, които продават. Има и внесени от Италия коли (най-често гробници), има и турски, руски и арабски автокъщи, които изкупуват издъхнали морги от гастарбайтери и всякаква сволоч. Та само това, че е от Германия или Швейцария колата, е необходимо, но не достатъчно условие.
Моята кола специално си я харесах по обява, доверен джамбазин я провери, видя документите, попазари се и я купихме. Цената за докарването беше фиксирана и за 1000 и за 10000 евро да беше колата, на джамбазина му беше все едно. Преди да се спрем на тая кола, бяхме търсили половин година, че и повече. И аз разчитах, че до 3000-3200 евро ще си намеря 166-ца в подобаващо състояние, ама нанайси феродо. ;) Всички обяви под 3500 бяха или за гробници, или фалшиви. Мслиш ли, че ако можеше да се купи кола в същото състояие за по-ниска цена, щях да купувам по-скъпата. ;)
Та затова ги предупреждавам хората, щото тук се вкарват почти само амортизирани кенефи - милионници, някой се полъже по цената и после се почва - това ми свети, онова ми свети, нещо пуши, друго тропа, трето лепне аууу, ебати кенефа. Не е нужно да купуваш вратовръзката за 900 лева като я има за 500, но не можеш и да разчиташ, че за 3 лева си купуваш кайма от истинско месо, когато кило месо ти е 8 лева. ;)

Георги Савов
11-08-2013, 19:31
Приятелю Доко,явно неправилно съм се изразил!!!Моята кола е 156 2.0 -2001 г.Чичо ми купи 166 140 к.с дизел -чисто нова!Та я покарах и нея там!2008 си купих моята!166 излезе много здрава!Да не ти казвам на колко км. се продаде!-660000 км!!!!!!
:dance:Няма нужда да се изрусяваш,явно Аз лошо съм обяснил!Съжалявам!Карал ли си Тема 3.2 с двигател от Ферари???:headbang:

endeavour
11-08-2013, 21:13
Чета, чета и се чудя - а бе що не се условим тия въпроси за разните обяви и избор на коли да ги пускаме в "Общи приказки"? След последните постове някой сеща ли се изобщо за кво идеше реч в тая тема?

Linkestis
11-08-2013, 21:23
Докич,на Колето да му обясняваш как са го излъгали с тюфа и че колата му е била на горния ред е безсмислено. :)
Знаеш го,симпатяга е,умен е ама за колите му куца....
Кольо да не се разсърдиш сега? :)
:cheers: :cheers:

Доко
11-08-2013, 21:29
Докич,на Колето да му обясняваш как са го излъгали с тюфа и че колата му е била на горния ред е безсмислено. :)
Знаеш го,симпатяга е,умен е ама за колите му куца....
Кольо да не се разсърдиш сега? :)
:cheers: :cheers:

Уважавам избора на всеки, няма място за сръдни, дискутираме... ;-) :cheers:

ecotronic
11-08-2013, 21:33
Всичко по темата разбрах, само да попитам.....

Ъъъъ......А бастуните и те ли са с TUV :)

Linkestis
11-08-2013, 21:34
Всичко по темата разбрах, само да попитам.....

Ъъъъ......А бастуните и те ли са с TUV :)

Разбира се.Като запалките в лидъл,с тюф са и те :dance:

DerMeister
11-08-2013, 21:35
Моята беше с TUV издаден 6 месеца преди да я купя. Търсихме я 4 месеца. В последствие се оказа, че лампите за грешка и airbag са леко прекъснати(като не знаеш какво да гледаш е така...) и колата също така харчи масло. Вече 6 години я карам и съм супер доволен, но отдолу колата е като швейцарско сирене и я купих с поне 1000 лв над пазарната цена в България по това време.

Та следващата ми кола, ще е вкарана от Италия или тукашна. Надявам се да си я избера читава. Грешни пари за "немско" качество няма да давам.

Linkestis
11-08-2013, 21:38
Много си го харесвам:

Ами дядо ви Лука се оказа че имал автокъща у малкото селце Милано.Продавал колички предимно на самотни баби,но бизнеса не вървял.След години отворил автогараж с автомобили отново за самотни бабички,които пък използвали мощните лимузини събота преди обед да ходят до извънградския Лидъл.Разбира се водила се документация за цялостната поддръжка на тези лимузини.Ремонтите Лука следял изкъсо.Особено държал на това как се ремонтират ударените на заден ход от камиона за боклук лимузини.В последствие отворил малка болница на края на вече град Милано,където успешно лекувал бабите пострадали от катастрофи.На своя внук завещал бизнеса,които пък го пренесъл успешно в Алемания,където пък и до днес вече стария внук Лукавий продава лимузини с TUV!
Тази информация ми бе дадена след запитването ми до италяно-германо консорциум под името "Алабалкан балък тюфен".Писмото е подпечатано със знака за "TUV"

-----------------
Оказва се обаче че: внука на Лука,Лукавий имал любовна връзка с една жена която имала смесена кръв от сърбин,германец,талянка/другото не си го преведох/,от тази връзка пък се пръкнало дете със синкава кожа.Детето пораснало и поискало пай от бизнеса на Лукавий.Получил посредническа фирма със седалище гр.Дупница-България.Представяте ли си колко малък е света.Малкия /вече възрастен/Джанино отворил успоредно още няколко фирми една от които за печати,диплянки и визитки.Получил също така законното право да бие печат със знак TUV на всички болни тарикатски души които имали нужда от психо-лечебните свойства на тази емблема.

--------------
Ебати поемата стана..ама пък сега следва развръзката...

Хората..талянци и алемани,като прочели историята по вестниците,дали обет!Всеки когато може да помага на всички шофьори на автовози,на всички които ходят самички по талянско и алеманско.Да уреждат безприкословно всички документи.Да съдействат особено на хората с желанието за истинска запазена и поддържана АЛФА РОМЕО.Да обаче...това било трудно.За това пък го имало малкия вече голям Джанино.
Та от всичко тук ми стана ясно че сме с връзки/тия у българско.щото видите ли имаме посредник между талянции алеманци/.
Всички сме намазали с тия Алфи ейййй.

Doomguy
11-08-2013, 21:42
Та следващата ми кола, ще е вкарана от Италия или тукашна. Надявам се да си я избера читава. Грешни пари за "немско" качество няма да давам.

Хубавото на покупка от частно лице е, че можеш да караш колата на който сервиз си пожелаеш, защото вече е регистрирана. Лошото е, че вече е "побългарена" и може да има проблеми, които собственика е усетил и се опитва да се отърве от нея.

DerMeister
11-08-2013, 21:48
Хубавото на покупка от частно лице е, че можеш да караш колата на който сервиз си пожелаеш, защото вече е регистрирана. Лошото е, че вече е "побългарена" и може да има проблеми, които собственика е усетил и се опитва да се отърве от нея.
Втора ръка кола без проблеми има ли? :)
Това е положението.

Doomguy
11-08-2013, 21:56
Втора ръка кола без проблеми има ли? :)
Това е положението.

Именно. Миналата година цяло лято си търсих кола, платих доста пари на едни момчета за огледи, а колите бяха пълна скръб. След като ми писна да търся, намерих една обява във форума на едно момче от Пазарджик, погледнах я и след това я капарирах. Вече една година я карам и освен два датчика, тампон и консумативи, сериозни проблеми не съм имал. Дойде си с газ, което ми спести пари за още една 166-ца. Общо взето, кола на старо си е до късмет. Разбира се, не може да се очаква най-евтините коли на пазара да са идеални, но за това се търси докато не намериш нещо, което става.

koolio
11-08-2013, 22:57
Докич,на Колето да му обясняваш как са го излъгали с тюфа и че колата му е била на горния ред е безсмислено. :)
Знаеш го,симпатяга е,умен е ама за колите му куца....
Кольо да не се разсърдиш сега? :)
:cheers: :cheers:

Няма лошо, когато се лъжа - все така да се лъжа. ;)
Само не разбрах кой и защо ме е излъгал, ама карай. За година и половина вече карам 28 х км, правих окачване и това беше. :)

thecleaner
12-08-2013, 00:43
Няма лошо, когато се лъжа - все така да се лъжа. ;)
Само не разбрах кой и защо ме е излъгал, ама карай. За година и половина вече карам 28 х км, правих окачване и това беше. :)

Не лъж ма оуууууууу. Смени всичко което се сменя и на кола от така известната ни дестинация Горубляне.

koolio
12-08-2013, 01:06
Не лъж ма оуууууууу. Смени всичко което се сменя и на кола от така известната ни дестинация Горубляне.

Много обичам някой да ми обяснява какво съм правил по моята кола. :)
Ако имаш предвид обслужването, признавам те за баш скрапер. ;)

thecleaner
12-08-2013, 01:18
Много обичам някой да ми обяснява какво съм правил по моята кола. :)
Ако имаш предвид обслужването, признавам те за баш скрапер. ;)

Да напиша ли детайлно кое и как си сменял на Тювовицата, поне дока имах преки наблюдения за 2-3 месеца от как я зе ;) Ма да не стане да ти се смее целио форум, че списъка е като на кенеф от 2500лв., както ти се изразяваш.

Jivko7777
12-08-2013, 01:40
Да напиша ли детайлно кое и как си сменял на Тювовицата, поне дока имах преки наблюдения за 2-3 месеца от как я зе ;) Ма да не стане да ти се смее целио форум, че списъка е като на кенеф от 2500лв., както ти се изразяваш.

Давай да видим кой прав кой крив :tooth:

koolio
12-08-2013, 14:58
Да напиша ли детайлно кое и как си сменял на Тювовицата, поне дока имах преки наблюдения за 2-3 месеца от как я зе ;) Ма да не стане да ти се смее целио форум, че списъка е като на кенеф от 2500лв., както ти се изразяваш.

Дали ще пишеш или не ми е през дедовия, както се сещаш, щото колата си я карам аз и знам какво карам.
Освен ако нямаш предвид, че е смешно дето сменям масло на 10 х км. ;)

thecleaner
12-08-2013, 19:32
Дали ще пишеш или не ми е през дедовия, както се сещаш, щото колата си я карам аз и знам какво карам.
Освен ако нямаш предвид, че е смешно дето сменям масло на 10 х км. ;)

Нещо задна даде :) Айде нема те права за смях, пред останалите колеги, но заслужаваш като цяло.

Drag0
12-08-2013, 20:10
Аз на моята ... внос от Италия ... купена на 10 метра от OMV Горубляне съм сменил доста неща. Но мога да ги разделя на две групи: Наложителни и неналожителни.
И списъка с наложителните е: воден радиатор (потече!), термостат, (50лв е оригинален за GTA) и съединител . Даже термостата може да се брои към консумативите , a съединителят можеше и да кара още ...
:pizza:

koolio
12-08-2013, 21:40
Нещо задна даде :) Айде нема те права за смях, пред останалите колеги, но заслужаваш като цяло.

Абе когато съм за смях, все така да съм за смях, така че давай, щом ти е интересно.:screwy::drinking:

Linkestis
12-08-2013, 21:43
Абе когато съм за смях, все така да съм за смях, така че давай, щом ти е интересно.:screwy::drinking:

Коле,не го предизвиквай че ще извади бележка като тия в лидъла...има няма метър.

koolio
12-08-2013, 21:58
Що бе, забавно е. На мен лично ми е забавно някой да ми се подиграва, че съм си купил нещо различно от докаран от моргата милионник. :)

thecleaner
12-08-2013, 22:11
Така, Кольо след може би 2 годишно търсене цъфна един ден в един сервиз и заяви гордо собственик съм на Алфа 166 2002 ра уникатна с Тюв закупена за скромната сума от 9000лв. с транспорта ( тогава много лачени от БГ вървяха по 5500-6000лв.) Та имаше първоначален разговор и той заяви колата е с ТЮВ и искам да се смени само "каиша" ролките щот колата е с ТЮВ според него треаше да са ок. Дойде време за смяна, като преди това му беше заявено, че ако ще сменя само ремък да си търси друг сервиз и той склони да се смени все пак ангренажен комплект. При разглабянето беше установено, че ТЮВ овата кола е със следните забележки: окачване предно сложени носачи Фрап, Фаст или нещо подобно в Германия, накладки почти на края на живота си и външни ролки и ремъци сменени, а ангренажните пълен леш. Водната помпа течаща и несменяна никога. Колецо искаше да слага некакво масло найстина не му помня името , световно неизвестно и беше разубеден естествено. Та със сменени тия неща си тръгна нашия герои и отиде да си регистрира колата на КАТ. Отишъл в КАТ и го върнали заради блокирали жила на ръчната. По спомен му бяха сменени и те.
Покара малко смени сервиза и в другия сервиз му беше сменен термостат, горни носачи, долни рециклирани носачи, задно окачване рециклирано и не помня какво още. Действието се развива за 3-4 месеца откак си купи "новата кола". Колата има екстра по рядко срещана от другите а т.е. полуавтономна печка. Естествено печката не работеше като дойде от Германия. След това не съм се интересувал от колата защото имаше разни премеждия която я извадиха от интересните и хвалени коли във форума. В заключение не е сменяна само турбина и съединител, като последния беше бая поодървен. Пускат се теми а.к.а отзад колата не държи, което на хората в тия среди означава само едно амортесьорите са аут. Ми не намирам разлика от кола взета от Горубляне за 4500лв., като ремонтите ще са абсолюто същите.

П.С. Сещам се, че доиде с 2 комплекта джанти, едните готини ма 18ки и беха пуснати почти веднага да се продават, а другите железарки с потрошени тасове и с КИТАЙСКИ гуми естествено.[COLOR="Silver"]


П.С. 2 Идва ми също на ум, че и припадна едната крушка на фабричния ксенон и беха клетви, че е дал 140лв. за крушка :)

Linkestis
12-08-2013, 22:16
ТЪЧ ДАУН

Коле ти си наред.

koolio
12-08-2013, 22:21
Така.
Радко,
Естествено говориш глупости. :)
И какъв се оказа списъкът - обслужване - масло, филтри, ангренаж с водна помпа, термостат, предни накладки. Без големия ремък, той беше сменен и с нов обтегач.
След 15 х км и задни накладки.
Окачване от-до, в рамките на около година. Не очаквах да е само след 10-15 х км, ама това е положението по нашите пътища.
В какво състояние ми е колата вътрешно и външно, знаеш.
Че е на истински километри, също.
П.С. Зимните ми гуми бяха Мишелин и си изкараха една зима.
И те така. Това е нормалното обслужване за запазена, но не нова кола от висок клас.
На когото не му харесва, си кара стогодишен кенеф. ;)
Викам с това да прекратим, че много се отплеснахме от темата.

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

А за амортисьорите - това, че искам да сложа по-твърди, не значи, че на сегашните нещо им има.
Изчерпахме темата. :)

thecleaner
12-08-2013, 22:21
И те така. Това е нормалното обслужване за запазена, но не нова кола от висок клас.
:clap: Мисля стана ясно на народа прав си :respect:

Linkestis
12-08-2013, 22:23
Коле не се изметкай,Радко те посече с големата секира.

Истината е една!Извозиха те с тюфа,ремонтите са ти същите като другите.Карай си колата със здраве и престани във всяка тема да набиваш канчето с този тюф.
Помниш ли Джанино от Дупница?

koolio
12-08-2013, 22:26
Нали приключихме темата.
А как съм си избрал колата и откъде, съм писал, виж по-нагоре. Като се прецаквам, все така да се прецаквам.

И не, няма да престана, когато някой пита каква и откъде да си избере кола, да казвам каквото мисля по въпроса. Вие си обяснявайте, че скраперка от Горубляне е по-добре, не ви спирам. ;)

ecotronic
12-08-2013, 22:26
Като изключим това с блокиралите жила на ръчната аз не виждам никакво противоречие между това, че колата е минала TUV и това, че ролките и са били "леш" а помпата и капела.

След толгова сериозна психологическа подготовка, очаквах нещо по-фрапантно.

thecleaner
12-08-2013, 22:27
Нали приключихме темата.
А как съм си избрал колата и откъде, съм писал, виж по-нагоре. Като се прецаквам, все така да се прецаквам.

В името на адвокатството дай ми да обжалвам: покажи ни тая прословута сервизна история моля, че досега не съм виждал такава ;)


Като изключим това с блокиралите жила на ръчната аз не виждам никакво противоречие между това, че колата е минала TUV и това, че ролките и са били "леш" а помпата и капела.

След толгова сериозна психологическа подготовка, очаквах нещо по-фрапантно.

Това е само в началото на закупуването, и намираш ли разлика с Горублянка за 4-5к., която като вземеш трябва да обслужиш, да и смениш накладки, термостат и окачване от до.

Linkestis
12-08-2013, 22:28
ОТНОВО ТЪЧ ДАУН
Коле пак си ти наред.
Да е жив и здрав Гиги да трие после :)

koolio
12-08-2013, 22:31
Баш на теб ти я показах още като дойдох при Румен. ;)
Ако папката ми е тук, а не в Плевен, викам да се видим на по бира тая седмица - таман си имаме повод. ;)
Вторник и четвъртък съм на пет минути от Румен, може и за обяд да се видим. :)

thecleaner
12-08-2013, 22:32
Баш на теб ти я показах още като дойдох при Румен. ;)
Ако папката ми е тук, а не в Плевен, викам да се видим на по бира тая седмица - таман си имаме повод. ;)
Вторник и четвъртък съм на пет минути от Румен, може и за обяд да се видим. :)

Договорихме се, на обяд съм онлайн почти винаги.

koolio
12-08-2013, 22:34
В името на адвокатството дай ми да обжалвам: покажи ни тая прословута сервизна история моля, че досега не съм виждал такава ;)



Това е само в началото на закупуването, и намираш ли разлика с Горублянка за 4-5к., която като вземеш трябва да обслужиш, да и смениш накладки, термостат и окачване от до.

Е ся, ако ти не виждаш разлика, тва е отделна тема.
То има хора, детоне виждат разлика дали ще е..ш рунтава циганка или Лив Тайлър - и на двете са им надлъжно, на никоя не е напречно. :drinking:

Linkestis
12-08-2013, 22:36
ше требе да пускате фотосесия на иЗторията че аз тогаз не успях да я видя :)

ecotronic
12-08-2013, 22:41
Това е само в началото на закупуването, и намираш ли разлика с Горублянка за 4-5к., която като вземеш трябва да обслужиш, да и смениш накладки, термостат и окачване от до.

Не, не виждам разлика. За мен наличието на TUV е само една добра предпоставка, но нищо повече от това.
Но това за мен, който винаги сам съм си преценявал техническото състояние на колите, които съм си купувал и после сам съм ги подържал в изправност.

За един човек, на когото техниката не му е нещо близко, наличието на TUV и подобни сертификати очевидно е нещо важно.

Опитвам се да кажа, че Кольо не следва да бъде подиграван затова, че той, от своята гледна точка е направил това, което е трябвало.

thecleaner
12-08-2013, 22:45
Не, не виждам разлика. За мен наличието на TUV е само една добра предпоставка, но нищо повече от това.
Но това за мен, който винаги сам съм си преценявал техническото състояние на колите, които съм си купувал и после сам съм ги в изправност.

За един човек, на когото техниката не му е нещо близко, наличието на TUV и подобни сертификати очевидно е нещо важно.

Опитвам се да кажа, че Кольо не следва да бъде подиграван затова, че той, от своята гледна точка е направил това, което е трябвало.

То нали знаеш бития бит е...я е..н, но като си разказваш на всеослушание как са те е...и, и колко си горд от това, и как да не се притесняват другите не боли толкова и е много убаво, е добре да се каже на хората, че не е баш така.

ecotronic
12-08-2013, 22:54
То нали знаеш бития бит е...я е..н, но като си разказваш на всеослушание как са те е...и, и колко си горд от това, и как да не се притесняват другите не боли толкова и е много убаво, е добре да се каже на хората, че не е баш така.


Повтарям:

Не виждам, какво толкова се е случило, че човекът да се разглежда като бит или е..н.

Ето един възможен сценарий:

Купава си един адвокат кола с TUV.
Закарва я в сервиз за да и направят профилактика.
А там, понеже виждат че човека не вдява от техника, гледат да изкарат някой лев и се почва.........помпата те и аут, ролките са леш, колата е гробищарник и да си знаеш, че е добре да ни станеш редовен клиент......


Това е само един предполагаем сценарий.

Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна

koolio
12-08-2013, 23:14
Виж сега,
Не става въпрос да се правим на руски олигарси. :)
Общоизвестен факт е, че германските и швейцарските технически служби са прецизни и там не се минава преглед за кило ракия.
Затова документ от тях е все пак някаква гаранция за качество. Поне на първо време. Затова казвам и ще казвам, че качествена кола се избира от Германия и Швейцария, но ОТТАМ, не внесена тук с принтиран ТЮФ сертификат и сервизна книжка и бастун в багажника. В Германия и Швейцария пазар голям, има върнати коли на официални дилъри, има автокъщи, които си подбират колите и дават гаранция, има частни лица, които продават. Има и внесени от Италия коли (най-често гробници), има и турски, руски и арабски автокъщи, които изкупуват издъхнали морги от гастарбайтери и всякаква сволоч. Та само това, че е от Германия или Швейцария колата, е необходимо, но не достатъчно условие.
Моята кола специално си я харесах по обява, доверен джамбазин я провери, видя документите, попазари се и я купихме. Цената за докарването беше фиксирана и за 1000 и за 10000 евро да беше колата, на джамбазина му беше все едно. Преди да се спрем на тая кола, бяхме търсили половин година, че и повече. И аз разчитах, че до 3000-3200 евро ще си намеря 166-ца в подобаващо състояние, ама нанайси феродо. ;) Всички обяви под 3500 бяха или за гробници, или фалшиви. Мслиш ли, че ако можеше да се купи кола в същото състояие за по-ниска цена, щях да купувам по-скъпата. ;)
Та затова ги предупреждавам хората, щото тук се вкарват почти само амортизирани кенефи - милионници, някой се полъже по цената и после се почва - това ми свети, онова ми свети, нещо пуши, друго тропа, трето лепне аууу, ебати кенефа. Не е нужно да купуваш вратовръзката за 900 лева като я има за 500, но не можеш и да разчиташ, че за 3 лева си купуваш кайма от истинско месо, когато кило месо ти е 8 лева. ;)
:) :pizza:

Doomguy
13-08-2013, 08:41
Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна

Май не е много случайна, защото колегата koolio е упоменал, че е адвокат... :)

Linkestis
13-08-2013, 18:06
Тц,Любо .. сценария не става,и аз бях там :)

ecotronic
13-08-2013, 18:18
Тц,Любо .. сценария не става,и аз бях там :)

Радвам се да чуя това, защото обратното би било много неприятно.

Всеки с нещо се е прекарвал в тоя живот. Дори и ако говорим само за коли. Поне веднъж.

Аз като бих път до Италия за да си докарам най-хубавия автомобил (разказвал съм я тая история), също яко се прекарах, но си извлякох поуките от това и толкоз :)

koolio
13-08-2013, 18:51
И все пак продължавате да си вярвате, че съм се прекарал. :) Лошо няма, това е удоволствието на много хора, да си мислят, че някой се е прекарал.

Fear
14-08-2013, 12:15
Е, от темата поне на мен ми стана ясно едно - Alfa Romeo за 2000лв. или за 10000лв., с TUV или без, все тая. Ремонтите после са еднакви.
Ами по-добре тогава гробница за 2К и после за още 4-5К си я оправяш, поне ще знаеш, че си я оправил. :)

Полезна темичка.

Scrapera
14-08-2013, 13:42
Alfa Romeo за 2000лв. или за 10000лв., с TUV или без, все тая
С малката разлика, че примерно тая за 2000лв гаранция ще е гробница и ще и правиш скоро време основен ремонт я на двигател, я на ходова част, я на нещо друго, а ако огледаш някоя малко по-скъпичка може и да е запазена, да трябва само да я караш и обслужваш. Но тюф сертификата няма да ти го гарантира. За мен това е хвърчащ лист, без никакво значение. Не ме интересуват нито сертификати, нито какво разправя продавача или някой майстор, вярвам само на това което виждам. :disgust:

koolio
14-08-2013, 14:40
Е, от темата поне на мен ми стана ясно едно - Alfa Romeo за 2000лв. или за 10000лв., с TUV или без, все тая. Ремонтите после са еднакви.
Ами по-добре тогава гробница за 2К и после за още 4-5К си я оправяш, поне ще знаеш, че си я оправил. :)

Полезна темичка.

Точно обратното. :)
Амортизиран кенеф винаги си е амортизиран кенеф, колкото и пари да наливаш в него.
На една пазена и поддържана кола може и да и направиш някакви планови ремонти и обслужване, но ще можеш да разчиташ на нея.

ecotronic
14-08-2013, 14:47
Точно обратното. :)
Амортизиран кенеф винаги си е амортизиран кенеф, колкото и пари да наливаш в него.
На една пазена и поддържана кола може и да и направиш някакви планови ремонти и обслужване, но ще можеш да разчиташ на нея.

Това просто никак не е вярно!

Стига да са здрави ламарините, всеки така наречен "амортизиран кенеф" може да бъде превърнат в перфектната кола на цената на определено количество вложени пари и труд.

Много хора предпочитат да вземат кола за 2000 лв и да вложат още 3 в нея за да са сигурни, че за 5К имат кола, пред алтернативата да си купят за 5К готова за каране кола.

Доко
14-08-2013, 14:51
Т
Много хора предпочитат да вземат кола за 2000 лв и да вложат още 3 в нея за да са сигурни, че за 5К имат кола, пред алтернативата да си купят за 5К готова за каране кола.

И това е правилното решение при закупуване на стар 10+ годишен автомобил. ;-)

Fear
14-08-2013, 14:55
И това е правилното решение при закупуване на стар 10+ годишен автомобил. ;-)
Колкото повече мисля, все повече стигам до този извод.
Дърта кола, колкото и да е гледане, винаги има шанс нещо да изгърми, просто от годините.

koolio
14-08-2013, 15:43
ОК, няма да споря повече.
Най-добре да си купуваме части от моргите и да си ги сглобяваме като Лего. ;)

Doomguy
14-08-2013, 15:45
Какво ще рече амортизирана кола? Това да не е жена. Салона се почиства, възстановява се скъсаното и счупеното, освежава се боята където трябва, мотора се ревизира, сменява се което има за смяна и грозното пате се превърнало в пепеляшка. Не, че ще стане без пари, но не е мисията невъзможна. Ако взема онази барака за 4к ще и тапицирам волана, ще сменя маншона на скоростния лост, ще сменя гумичките на педалите, ще освежа кожата, ще освежа леко лака, ще и наблъскам маслото с добавки и ще стане "перфектна". Който иска да кара перфектна кола, автомобилите на старо не са за него. Щом някой е наумил да си продава колата е ясно, че последните години от живота и няма да бъде поддържана качествено. След това я взима втория собственик, сменява наред и слага масла за 200лв, като преди него не се знае дали въобще е сменявано или само доливано.

Scrapera
14-08-2013, 21:21
Много хора си въобразяват, че ще минат тънко и се подвеждат по евтините кочини. Ще и боядисам това, ще и сменя онова, ще я закарам при тапицерите.... няма да ми струва повече от 1000лв, колата е с 2000 по-евтина от останалите, защо да не я взема... И после като се почнееееее, опа, то не били само тия работи за правене. Наскоро го гледах този филм с едно бе ем ве 530д. Даже щяха да го препродават после, да спечелят някой лев. Накрая се оказа, че човека наби почти колкото струваше колата за да я стегне (без да се втелясва много) и за печалба и дума не можеше да става, а само за загуба. Който има глава на раменете си купува читава кола, защото знае, че евтиното излиза скъпо. Както екотроник ви каза, стига купето да не е гнилоч всичко може да се смени / оправи, но накрая да не се окаже, че като теглите чертата ви е струвало колкото 2 читави алфи от този модел. :haha: Това е оправдано само ако си купувате 20 годишна Алфа, там предлагането е силно ограничено и такава, която да трябва само да се обслужва се продава веднъж на няколко години. От хилядите години каране си имат и по интериора, и по интериора забележки, и от стоенето на улицата и това няма как да не е така. Който е мераклия знае, че този филм струва много пари (или не знае), купува колата за 1000лв, дава още 2-3-4 пъти по толкова в зависимост колко е зле и има чисто нова класическа Алфа. Ама да говорим, че при коли на по 7-8 години няма читави екземпляри, и давай да купуваме кошниците и да ги стягаме е рентабилно... :jumping:

Като заключение ще кажа:
Каквото вземат годините, километрите и майсторите от една кола НИКОГА не се връща напълно. Една кола която е имала хиляди премеждия колкото и да я реставрирате, никога няма да е като една гаражна и запазена такава. Само ще прилича на нея. Казвам го като човек, който има опит с реставрацията. Разликата могат да забележат само хората с по-набито око.

koolio
14-08-2013, 21:42
Много хора си въобразяват, че ще минат тънко и се подвеждат по евтините кочини. Ще и боядисам това, ще и сменя онова, ще я закарам при тапицерите.... няма да ми струва повече от 1000лв, колата е с 2000 по-евтина от останалите, защо да не я взема... И после като се почнееееее, опа, то не били само тия работи за правене. Наскоро го гледах този филм с едно бе ем ве 530д. Даже щяха да го препродават после, да спечелят някой лев. Накрая се оказа, че човека наби почти колкото струваше колата за да я стегне (без да се втелясва много) и за печалба и дума не можеше да става, а само за загуба. Който има глава на раменете си купува читава кола, защото знае, че евтиното излиза скъпо. Както екотроник ви каза, стига купето да не е гнилоч всичко може да се смени / оправи, но накрая да не се окаже, че като теглите чертата ви е струвало колкото 2 читави алфи от този модел. :haha: Това е оправдано само ако си купувате 20 годишна Алфа, там предлагането е силно ограничено и такава, която да трябва само да се обслужва се продава веднъж на няколко години. От хилядите години каране си имат и по интериора, и по интериора забележки, и от стоенето на улицата и това няма как да не е така. Който е мераклия знае, че този филм струва много пари (или не знае), купува колата за 1000лв, дава още 2-3-4 пъти по толкова в зависимост колко е зле и има чисто нова класическа Алфа. Ама да говорим, че при коли на по 7-8 години няма читави екземпляри, и давай да купуваме кошниците и да ги стягаме е рентабилно... :jumping:

Като заключение ще кажа:
Каквото вземат годините, километрите и майсторите от една кола НИКОГА не се връща напълно. Една кола която е имала хиляди премеждия колкото и да я реставрирате, никога няма да е като една гаражна и запазена такава. Само ще прилича на нея. Казвам го като човек, който има опит с реставрацията. Разликата могат да забележат само хората с по-набито око.
Е и аз това казвам, ама ходи го обяснявай ... Хората се хващат, че казвам да има ТЮФ сертификат, което всъщност е талон за преглед в Германия. Дори да няма сертификат, да не е точно от Германия, колата трябва да е с доказана сервизна история - ама доказана там, не в Дупница, дето ги правят за по 80 лева. Ама нали народът иска да ебе дявола във въздуха, като му кажеш, че не става така, ти обяснява къв си балък.

ecotronic
14-08-2013, 21:48
Дори да е с истински TUV.........през колко време се минава на TUV в Германия? Аз знам, че е на 2 години.
За 2 години при тамошния среден годишен пробег, колко много неща могат да и се случат на тая кола......
Та ако ще гледаме TUV, трябва да гледаме и да не би да е минала преди 23 месеца.

invinceble
14-08-2013, 22:10
90% от хората тука карат коли на над 10 години, и то италиански, които да си кажем, не са от най издръжливите... Не знам как се възмущавате на изтъркани волан и топка за лоста :hmm: , та чак дебат стана. Такава покупка си е компромис по начало, па ако искаме и без кусури трябва по 2-3 години да дебнем да се появи такава кола на пазара. Аз мисля че е по-логично да гледаш да минеш малко по-евтино с началната покупка, пък после прави каквото си искаш. А и повечето от тези коли които са с по 2-3 хиляди лева над пазарната цена, са просто по-щателно измити и пастирани :???: Докато не идеш да купиш алфа в Италия от първия и собственик, няма как да знаеш какво й се е случвало....

Scrapera
14-08-2013, 22:56
Айде пак клишета, италианските автомобили еди кво си. Веднъж на няколко месеца в мобиле излиза читава 166 FL, който иска чака малко и после е доволен, който бърза си купува един от двата кенефа кой от кой по-зле (автоматиците) и после пише във форума, че колата му се чупи, не е издръжлива, немските са по-добри и т.н.


повечето от тези коли които са с по 2-3 хиляди лева над пазарната цена
Аз в момента в мобиле не виждам нито една която е 2-3 хиляди НАД пазарната цена. Виждам само такива до 1000 над пазарната цена, а на нито една не пише, че цената не се коментира. Става въпрос за FL.

са просто по-щателно измити и пастирани
А някой просто са в добро състояние и си струват.
Иначе добра логика, дай да минем по-тънко с първоначалната покупка, пък после ще му мислим колко ще дадем да стане кола. :jumping:

duronman
15-08-2013, 00:34
С много търсене се намират супер свежи коли за малко пари. Много от тяхги няма в интернет и т.н Когато си търсих 166 изгледах над 20 от които 10 прегледах обстойно. Не купих тази с най-много екстри или 3.0 която най-ми хареса как върви, купих най-запазената, която намерих и по случайност беше и от най-евтините. След вече почти 30 000км смея да твърдя, че не съжалявам.

Boby
15-08-2013, 10:42
С много търсене се намират супер свежи коли за малко пари. Много от тяхги няма в интернет и т.н Когато си търсих 166 изгледах над 20 от които 10 прегледах обстойно. Не купих тази с най-много екстри или 3.0 която най-ми хареса как върви, купих най-запазената, която намерих и по случайност беше и от най-евтините. След вече почти 30 000км смея да твърдя, че не съжалявам.

А знаеш ли как съжалявам, че се чудих толкова време за твоята и не я взех преди теб?:tongue2:

rusiq86
15-08-2013, 10:58
Вие ме убивате...вземи евтино и после си я оправи...оправяш това което е сдало багажа...а още десетки части са на път...гробници.

п.с. Един приятел си купи 166-ца от Плевен...не бях с него..викам му, че прилича мн на гроб, той не.
Та взе я за 2500лв. 2.4 дизел.
Освен многото забележки по боята...се оказва че има нужда от дискове, щото тези нямат ръб, ма са леш...престърган ръб много добре...една предна пружина счупена, трака веригата като стар мерцедес от 90'. Цялото окачване е леш...дебитомера е леш...салона не е мн запазен. А вътре мирише на цигари да си ебе...набил се е тавана с пушек. Няма гуми...и куп още подводни камъни го очакват.

Та вижте сега: Като продаваш кола, и винаги си я сервизирал с качествени части/ масла/ филтри, купувал си нови гуми, винаги си я обгрижвал. Е няма как да я дадеш евтино...щото и винаги ще се намери купувач.
Имам две оферти за 156-цата за 5к лв я вземат веднага...а е 2000г. Ма е от познати, който ме познават.
Първият купувач, който дойде да види другата ми кола беше готов да купува...ма не му стигаха 6000к лв...а лизингови схеми не ме влекат, били то и за 6к лв само. Та има начин!

Доко
15-08-2013, 11:03
Вие ме убивате...вземи евтино и после си я оправи...оправяш това което е сдало багажа...а още десетки части са на път...гробници.

п.с. Един приятел си купи 166-ца от Плевен...не бях с него..викам му, че прилича мн на гроб, той не.
Та взе я за 2500лв. 2.4 дизел.
Освен многото забележки по боята...се оказва че има нужда от дискове, щото тези нямат ръб, ма са леш...престърган ръб много добре...една предна пружина счупена, трака веригата като стар мерцедес от 90'. Цялото окачване е леш...дебитомера е леш...салона не е мн запазен. А вътре мирише на цигари да си ебе...набил се е тавана с пушек. Няма гуми...и куп още подводни камъни го очакват.

Та вижте сега: Като продаваш кола, и винаги си я сервизирал с качествени части/ масла/ филтри, купувал си нови гуми, винаги си я обгрижвал. Е няма как да я дадеш евтино...щото и винаги ще се намери купувач.
Имам две оферти за 156-цата за 5к лв я вземат веднага...а е 2000г. Ма е от познати, който ме познават.
Първият купувач, който дойде да види другата ми кола беше готов да купува...ма не му стигаха 6000к лв...а лизингови схеми не ме влекат, били то и за 6к лв само. Та има начин!

Рус, бате, кой продава обслужена кола? От изброените кусури всичките са консумативи, майтап ли си правиш? А примери за автомобили с похабени салони, изтъркани волани и т.н. на дебела цена има много. ;-)

koolio
15-08-2013, 18:27
155-цата ми се продаде за доста повече, отколкото някои тук пишещи специалисти твърдяха, че може да и се вземе. А външно беше на каска. Но пък идеално поддържана в техническо отношение и с перфектен за годините си салон. Така че за всеки влак си има пътници. Който е скрападжия :jason2:по душа и призвание, няма как да разбере, че си платил повече, за да получиш повече.

tribaleo
15-08-2013, 18:36
Рус, бате, кой продава обслужена кола? От изброените кусури всичките са консумативи, майтап ли си правиш? А примери за автомобили с похабени салони, изтъркани волани и т.н. на дебела цена има много. ;-)

както се стичат нещата май на мен ще ми се наложи да продам 147-цата обслужена от всякъде и то сега лятото ...но се чудя какво да правя защото се притеснявам че ако обявя цена от 8000 ще ме сметнат за луд и от 2 седмици съм в някакви страшни размисли...

thecleaner
15-08-2013, 20:45
Вие ме убивате...вземи евтино и после си я оправи...оправяш това което е сдало багажа...а още десетки части са на път...гробници.

п.с. Един приятел си купи 166-ца от Плевен...не бях с него..викам му, че прилича мн на гроб, той не.
Та взе я за 2500лв. 2.4 дизел.
Освен многото забележки по боята...се оказва че има нужда от дискове, щото тези нямат ръб, ма са леш...престърган ръб много добре...една предна пружина счупена, трака веригата като стар мерцедес от 90'. Цялото окачване е леш...дебитомера е леш...салона не е мн запазен. А вътре мирише на цигари да си ебе...набил се е тавана с пушек. Няма гуми...и куп още подводни камъни го очакват.

Та вижте сега: Като продаваш кола, и винаги си я сервизирал с качествени части/ масла/ филтри, купувал си нови гуми, винаги си я обгрижвал. Е няма как да я дадеш евтино...щото и винаги ще се намери купувач.
Имам две оферти за 156-цата за 5к лв я вземат веднага...а е 2000г. Ма е от познати, който ме познават.
Първият купувач, който дойде да види другата ми кола беше готов да купува...ма не му стигаха 6000к лв...а лизингови схеми не ме влекат, били то и за 6к лв само. Та има начин!

Ти на 59ката перфектната, някаква драма имаше ли с мотора или нещо бъркам.

rusiq86
16-08-2013, 09:23
Мне..сменях клапан ауктуатор на турбото януари, за разпускане на високо налягане. И изчистих геометрията.
И единия външен ремък на алтернатора се беше скъсал Ноември месец от некачествен монтаж преди да я купя...но пък вече вс е чук.
Имах февруари драма с дпф, реши се с махането му, затапване на ЕГР ..

duronman
16-08-2013, 14:06
А знаеш ли как съжалявам, че се чудих толкова време за твоята и не я взех преди теб?:tongue2:

Пловдивската от труд ? Гледал ли си я на живо преди да я купя ?

thecleaner
16-08-2013, 14:54
Мне..сменях клапан ауктуатор на турбото януари, за разпускане на високо налягане. И изчистих геометрията.
И единия външен ремък на алтернатора се беше скъсал Ноември месец от некачествен монтаж преди да я купя...но пък вече вс е чук.
Имах февруари драма с дпф, реши се с махането му, затапване на ЕГР ..

Ангренаж къса ли или не ?

rusiq86
16-08-2013, 15:10
Ангренаж къса ли или не ?

Пфф не мн ясно! Ако бях скъсал двигател щях да търся :) От къде ги чуваш тея лоши помисли и аз незнам...ма както и да е.
Ремък на алтернатора до пистовия стой...него скъсах, от мн арен монтаж слаган, преди да я купя.. важното е че сега е монтиран перфектно!
Последици, че си ревизирах алтернатора покрай ремъка...

Boby
19-08-2013, 11:31
Пловдивската от труд ? Гледал ли си я на живо преди да я купя ?

Точно нея. Гледах я и много и се чудих, но не я взех само защото е с 2.5 двигател.;-)

duronman
19-08-2013, 11:57
И аз имах малко скрупули по този въпрос, исках 3.0, а и исках черна или друга тъмна, но май просто предпочетох запазената кола пред трилитрово лего за възрастни :D

Boby
19-08-2013, 15:31
Навит ли си за бартер? :D

duronman
19-08-2013, 16:16
По принцип много си я обичам, но зависи какво предложиш :P Пиши на лични да не оспамваме темата ;)

Доко
19-08-2013, 18:29
По принцип много си я обичам, но зависи какво предложиш :P Пиши на лични да не оспамваме темата ;)

А, пишете си тук, че ми стана интересно... :-)

duronman
19-08-2013, 19:35
Доооо'ре :) Ако направим нещо ще пишем, но за сега съм скептичен, че бих си я дал :)

qpwo
19-08-2013, 20:30
По принцип много си я обичам, но зависи какво предложиш :P Пиши на лични да не оспамваме темата ;)
Ееее, какви гадове. Ще си пишат на лични и ще окепазят темата...:smile: Недейте така, искаме да четем!!

duronman
19-08-2013, 22:29
Предлага бартер човекът, аз написах моята каква е, пуснах последните кадри на моята, които съм и правил: https://www.dropbox.com/sh/83ixj6rmd8qmxpu/UWrfmbSJFp и чакам сега снимки и от него :)

Boby
19-08-2013, 22:53
Само тези две снимки имам на компютъра. Тези дни като я измия ще кача още. В момента ако я снимам ще се откажеш веднага.:-D

duronman
19-08-2013, 22:59
От мръсни коли и жени не се плаша :P

Boby
28-08-2013, 11:51
От мръсни коли и жени не се плаша :P

Ето и обещаните снимки:tongue2: Вътрешно не е чистена и външно не е особенно добре измита, но ще придобиеш представа.

Предната броня съм я снимал където е била счупена, но си е за пребоядисване. Калника също.

Fear
28-08-2013, 11:55
Бартер за GTV едва ли те интересува, ама аз да питам. :D

Valio606
28-08-2013, 12:31
Супер е, всеки път когато видя старите мотори с хромираните тръби продължавам да се питам как са могли да спрът да ги правят по този начин.

Boby
28-08-2013, 19:04
Бартер за GTV едва ли те интересува, ама аз да питам. :D

Ако беше автоматик щях да се замисля ама....:grin:

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:02 ----------


Супер е, всеки път когато видя старите мотори с хромираните тръби продължавам да се питам как са могли да спрът да ги правят по този начин.

И звука направо гали ухото:-P

Bobiuzunov
28-08-2013, 19:47
Нали?:Tease: Звука на V6 е наистина уникален.

Drag0
28-08-2013, 19:55
Нали?:Tease: Звука на V6 е наистина уникален.

С проходно гърне вместо катализатора става още по-добър. :Tease:

Bobiuzunov
28-08-2013, 20:00
На моята катализатора е избушен и е оставено само ламарината,ако сложа резонаторно гърне ще стане ли по добре?То нали е с фланци и нямам идея дали ще стане въобще?

Drag0
28-08-2013, 20:21
На моята катализатора е избушен и е оставено само ламарината,ако сложа резонаторно гърне ще стане ли по добре?То нали е с фланци и нямам идея дали ще стане въобще?

Аз си намерих такова, което е напревно само да махнеш катализатора и да завиеш гърнето на негово място... без модификации. Звука можеш да го чуеш сам и да прецениш (ако си от София и някой близък квартал), въпреки че моята е по-малка кубатура -> 2.5.

Bobiuzunov
28-08-2013, 20:25
От къде го взе?

Drag0
28-08-2013, 20:39
От къде го взе?

http://www.supersprint.com/en/IT/prod-c-16-5739-7461-front_exhaust.aspx

Bobiuzunov
28-08-2013, 20:59
Да веднага съм готов да го поръчам,но за 166-ца има само задно,иначе това което си взел изглежда че ще стане и за 166-ца но знам ли?Друг вариант нямя ли?

Drag0
28-08-2013, 21:13
В моят случай идеята беше да стане без преправяне и да си запазя катализатора в оригинален вид в случай , че в бъдеще затегнат много техническия преглед. Едва ли този ще стане за 166. Другия вариант е добър сервиз за ауспуси ... свалят ти катализатора и ти правят проходно гърне каквото ти си избереш със същите размери и накрайници като катализатора.
Но ако изкормения катализатор не издава дрънчащи звуци, които те дразнят , не знам дали има смисъл да го сменяш.

Bobiuzunov
28-08-2013, 21:53
Абе немога да кажа че дрънчи,но ако я настъпя при отворен прозорец има писклив глас ,а аз мисля че не трябва да е така.

Drag0
28-08-2013, 22:57
Можеш да сравниш звука с друго арезе и да прецениш.

Boby
28-08-2013, 23:02
Абе немога да кажа че дрънчи,но ако я настъпя при отворен прозорец има писклив глас ,а аз мисля че не трябва да е така.

За тънкия звук наподобяващ звънтене ли говорите? Точно той ми харесва най-много.

Bobiuzunov
28-08-2013, 23:06
Да аз мисля че трябва да наподобява повече на боботене,но иначе ме кефи много че минава през няколко тембъра и направо настръхваш.

Drag0
28-08-2013, 23:15
Има и тънък звук да. Но при мен след смяната на катализатора звука стана по-басов(боботене).
А в добър сервиз за ауспуси ми казаха че имало някакво звънтене обаче "било от колекторите" и не можело да се промени.

Boby, видях снимките от предишната страница. Да не живееш някъде до зала Ф. ? Да не сме съседи пък да не се познаваме ...
:unsure:

Boby
29-08-2013, 00:26
Да звънтенето е от колекторите, а при моята се чува много добре покрай турбото. Боботене си има от ауспуха, но като цяло колкото е по-тиха толкова ми е по-добре. :-)

Преди живеех в Редута и сега съм близо до залата, но не съм в Редута.

Jivko7777
29-08-2013, 00:49
http://www.supersprint.com/en/IT/prod-c-16-5739-7461-front_exhaust.aspx


Да веднага съм готов да го поръчам,но за 166-ца има само задно,иначе това което си взел изглежда че ще стане и за 166-ца но знам ли?Друг вариант нямя ли?

абе вие луди ли сте 300лв за резонатор! Тука същия е на 60-80лв по добър от този !!!

Drag0
29-08-2013, 00:59
абе вие луди ли сте 300лв за резонатор! Тука същия е на 60-80лв по добър от този !!!

Това е цена без ддс, а доставката да не ти казвам колко е . За 80лв ако ми покажеш къде се продава тук проходно гърне което да пасне точно и имам предвид термина direct bolt-on, и да е от неръждаема стомана те признавам. :-)
И нов дебитомер за v6 не е евтин но кеф цена няма.

Jivko7777
29-08-2013, 01:01
Това е цена без ддс, а доставката да не ти казвам колко е . За 80лв ако ми покажеш къде се продава тук проходно гърне което да пасне точно и имам предвид термина direct bolt-on, и да е от неръждаема стомана те признавам. :-)
И нов дебитомер за v6 не е евтин но кеф цена няма.

заварката се прави за 10 мин !
като искаш си зимаш от морга само ошите и ги заварях на резонатора и така си имаш директен резонатор и директен катализатор!

Fear
29-08-2013, 09:21
Ако беше автоматик щях да се замисля ама....:grin:
Хех, автоматици при 166 с лопата да ги ринеш, трудно е да се намери 3.0 с ръчни скорости. От сума ти време дебна, ама няма.
Но и на 2.0 турбо съм навит по принцип, но и такива на практика няма. Тези, които съм гледал не стават.
Затова и те питах. :)

Bobiuzunov
29-08-2013, 15:53
Да ти продам моята :tongue2:

Fear
29-08-2013, 16:01
На ЛС, моля.
Мисля че знам коя е твоята, а и трябва да ѝ оправиш проблема с check-a. ;)

Bobiuzunov
29-08-2013, 16:13
Хахахахаха така е всичко ще се оправи,утре ще я закача на диагностика и ще си признае какво и е :rotfl:

Doomguy
29-08-2013, 16:16
Хаха, той наистина пише ЛС... Много бързо и се нарадва :rotfl:

Bobiuzunov
29-08-2013, 18:30
Аз съм такъв,като децата :rotfl:
Това на майтап,всичко се продава стига някой да даде подходящата цена,иначе не съм и се нарадвал и неискам да я продам,а даже хич небързам.

geniusloci
01-09-2013, 19:15
Рус, бате, кой продава обслужена кола?
Аз. Ама и цената е няколко пъти по 2500...

Linkestis
01-09-2013, 21:09
Аз. Ама и цената е няколко пъти по 2500...

Твоята я знаеме ама...няма кеш :(
Нещо ако има за бартер бъбрек,крак или... съм готов.
Колкото и да ме дразни 166-та и да казвам че повече не,бих я купил с най-голяма радост от теб.Просто е перфектна.
Даже ще те прегърна когато ми дадеш ключа.Ама на безпаричието ме стисна и мен.
Никои ли не идва да я гледа?
Наистина е уникална.

Doomguy
01-09-2013, 21:20
Колата е супер, само някой да ти налива гориво.

duronman
01-09-2013, 21:29
Аз. Ама и цената е няколко пъти по 2500...

Аз съм си продавал всичките коли в по-добро състояние от първоначалното им с накладки на по няколко хиляди, почти нов ангренаж и ново масло. Какво лошо има в това ? Да, 2 пъти бях на загуба, но просто не мога да имам очи да продавам скапана кола и да твърдя колко перфектна е тя. Предпочитам да продам гледана кола и следващият човек да продължи да си я гледа!

geniusloci
01-09-2013, 22:41
Никои ли не идва да я гледа?
Ами... то тя не беше в продажба, миналата седмица я изкараха от боя (най-после), даже още не съм си я видял. Ще я наснимам и ще пусна обява, вече няма нищо за правене по нея, пък и цената е по-разумна. Пак ме беше хванало желанието да я оставя за кеф, ама... 1500 лева паркинг плюс застраховки и данъци, честно казано - не ми се дават за нещо, дето един път месечно я го подкарам, я не.



Аз съм си продавал всичките коли в по-добро състояние от първоначалното им с накладки на по няколко хиляди, почти нов ангренаж и ново масло. Какво лошо има в това ? Да, 2 пъти бях на загуба, но просто не мога да имам очи да продавам скапана кола и да твърдя колко перфектна е тя. Предпочитам да продам гледана кола и следващият човек да продължи да си я гледа!Същото мисля и аз, но... като знам предната ми кола каква гробница си беше (още гние не съвсем регистрирана на някой паркинг, сигурно ще бера ядове за това)...

Doomguy
26-09-2013, 13:23
Днес гледах тази - http://www.mobile.bg/11379751721473026

До колкото видях е със всички опционални екстри, салона е запазен с изключение на леко протъркано на шофьорската седалка. Волана е като нов, не знам дали е претапициран. Петака запали от раз, работи си равномерно и си държи обороти, форсира моментално като му дам газ. При отнемане на газта се чува някакво фиу от турбото, не съм нафтаджия и не знам дали е нормално. Външно има няколко забележки, фара е леко пукнат и задния капак е одран отгоре. Спирачните дискове отпред и отзад имат доста ръб. Гумите са с много грайфер отпред, тези отзад не съвсем. Голямата въпросителна са скоростите, няма номера и не можах да я покарам. Като цяло ако се свали на 4500 си е изгодна покупка, поне от това което видях аз.

ecotronic
26-09-2013, 13:42
То е ясно, че е обявена тази цена за да може да се падне до 4.5, но наистина може да има по-сериозен проблем за да е такава цената.

Doomguy
26-09-2013, 14:08
Не може да се каже нищо без да се покара малко в различни режими. Не мисля, че ще е проблем да се закара до някой сервиз с репатрак.

andro88
26-09-2013, 14:47
Аз ще отида да я гледам другата седмица.Струва ми се много добре. Говорих няколко пъти с него, и казва, че колата няма проблеми. Питах го специално за скоростите и той каза че не са давали проблем. Понеже си търся такава с месеци и доста четох, трябва да кажа, че ако има проблем със скоростите задължително свети чек. Говорим за тежък проблем, а не за нормално износване с годините. И аз съм от този край и не мисля, че ще е проблем, където и да живее тоя човек, да може да се закара до сервиз за диагностика. Все пак в Пазарджик всичко е на един хвърлей място.
Ако не я вземеш ти колега, бая съм и се процелил. Има още една варненска, но тя е ръчка и с него говорих, но тоя тарикат вдига цената, вместо да я сваля. Ето я за справка:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11380045195761488&f1=details&slink=49uvl8

Doomguy
26-09-2013, 14:50
Не, нямам намерение да сменям Алфата за сега. Огледах я от любопитство.

koolio
26-09-2013, 16:51
Тая варненската е с МОМО салон с перфорация, което за фейслифт е рядкост. Но на тези пари със сигурност ще е гробница.