PDA

View Full Version : 159 2.2 или GT 2.0 на газ или метан



mitko-burgas
07-08-2013, 16:45
Здравейте
Моля дайте някакви препоръки или информация !!!:bowdown:

Имам намерение да си купя 159 2,2 или GT 2,0 след 2004, но да карам на газ или метан .
Проверих на две места в Бургас за газови уредби, много слаба информация имат и дават много високи цени........
Някой ако има опит или информация моля да пише.

предварително благодаря

ecotronic
07-08-2013, 18:12
Здравейте
Моля дайте някакви препоръки или информация !!!:bowdown:

Имам намерение да си купя 159 2,2 или GT 2,0 след 2004, но да карам на газ или метан .
Проверих на две места в Бургас за газови уредби, много слаба информация имат и дават много високи цени........
Някой ако има опит или информация моля да пише.

предварително благодаря

JTS моторите много трудно се газифицират и ефектът от газификацията е малък. Според мен ако ще трябва да се газифицира такъв мотор, решението е уредба с директно впръскване (LPDI). Не е ясно, дали такава е вече налична за тези мотори и дали ще те удовлетвори като цена.

Накратко - с трудна за материализиране идея си се захванал.

reloading
07-08-2013, 20:39
Ето малко информация. http://zavoli.bg/index.php?category=51

Цените са доста нагоре от Обикновенния Газов Инжекцион. Но при положение че става въпрос за скъп автомобил не мисля че цена от 2-2500лв. ще е проблем след като се дават едни 15 000лв. за кола.

code
07-08-2013, 21:10
.. след като се дават едни 15 000лв. за кола.

Колегата ще си купува само едната кола. :)

Drag0
07-08-2013, 21:26
2.0 JTS може да се направи на газ. Виждал съм в обяви за този мотор специално да пише: само за двигатели с номера .......

ecotronic
07-08-2013, 21:36
2.0 JTS може да се направи на газ. Виждал съм в обяви за този мотор специално да пише: само за двигатели с номера .......

То за можене, може. Но като отчетем това, че ще харчи примерно 2 л.бензин + 8 л. газ на 100, като отчетем и по-високата цена на уредбата, сметките не излизат като при нормалния ГИ.
При тази ситуация, ако говорим за икономично гориво, аз бих се ориентирал към дизелова модификация

code
07-08-2013, 21:53
Понякога си мисля, че най-добрият вариант за такава кола е да се "развали" Т.е. ако се гони икономия, да се извадят бензиновите инжектори(да си ги имаш работещи), да се "затапи" там с нещо(за това "нещо" ще падне мисленка) и колата да се направи да работи само на газ. Никакъв не е проблемът с една печка с дистанционно да се подгрява антифриза и изпарителя зимата до 30°С предварително и т.н. Недоумявам как някой още не е седнал да го направи :on_da_beach: Цената ще дойде същата като на 4-ядрената фокус-мокус уредба, ще гори само газ(реална икономия, а не на хартия) ще е по-надеждна, няма да работят помпи, момпи инжектори и т.н. На всичкото отгоре зимата ще ти е топличко, като влезеш. :on_da_beach: Дори да бъркам някъде, щото не съм газаджия посоката е тази ;) аз лично бих си я "развалил" с кеф и всички нанотехнологии в кофата :throw:
Може и да си продадеш инжекторите, резервоарът и помпата и с парите да си направиш първата вноска за газовата :tooth: майтап.
пп другият вариант е да си купиш дизел и да не се занимаваш с глупости :)

ecotronic
07-08-2013, 22:04
И аз мисля, че ако ще се газифицира JTS мотор, се търси (ако има) уредба LPDI, бензиновите дюзи се свалят и на тяхно място се слагат газовите (може и да има вариант и бензиновите да се ползват като газови. Не знам).
Другото там с 1 такт бензин и нам-колко си газ - това не бих го направил. По-добре дизел.

alfa racer GTA
08-08-2013, 11:04
Чудя се как не ви е жал да вземете един автомобил шедьовър и да му е*те м@мата ...

Ще похарчите 12 000-20000 хил. и в същото време ще се скъпите да похарчите за гориво...

Аз лично никога не бих си купил автомобил който е преправян да работи на газ или метан.И в двата случая двигателя се разбива-нито подаването на искра, нито на гориво нито запалването ще е правилно изчислено и тествано-всичко ще е 1 към гьотора ...

Нито двигателя ще е същият като се омаже от "нашенските Баш'Майстори" нито автомобила ще прилича по характер и поведение на този който е излязал от завода.

Ако наистина искате алфа ромео и икономия на гориво по-добре дизел вместо метан/пропан-бутан.

Има и друг вариант= друга марка италиански автомобил който заводски е оборудван и всичко в него е направено да работи на два вида гориво.Има такива на бензин/пропан бутан или метан и на дизел и метан(или метанол).Мисля че ланча имаха такива модели и дори се рекламираше първият дизел+ метан(или метанол) -не разбрах точно какво ще е другото гориво.

Поне според мен това е разумният избор.
И досега се чудя на собствениците на Мерцедеси S 500/600 с газова уредба, зад които ще се удушиш ако караш ...

Доко
08-08-2013, 11:16
А бе тези коли вече са по 4-5000 лв, а след година ще са като подарък към някой закупен автомобил от Горубляне, какви шедьоври, какви 10-20000 лева? :-) :clown:

alfa racer GTA
08-08-2013, 11:39
Ами за мен всеки автомобил проектиран в италианско дизайнерско студио е шедьовър.
Всеки един дизайн на алфа е уникален.
БМВ, АУДИ Мерцедес и Народната кола всяка година едно и също повтарящо се в дизайна с малко "позакривени" фарове или някаква друга бъзикня.

Има познати които карат аудита стари модели(2006-2009год.), но са стигнали дотам, че да им сменят предната решетка, за да имитират новия модел ...

Като чета форума и все повече се убеждавам, че истинските неща се заменят с еднодневки, колко да може собственика да демонстрира в стил "Виждате ли имам достатъчно пари да си позволя най-новия последен модел..."

Та дори ако това са му последните похарчени пари и да трябва след това да кара автомобила си с пръдня ...

Откровенно български синдром ...

Все повече се обръща внимание на диодчета, светлиники, лъскавинки и всякакви новинки ...вече това се е превърнало в епидемия...

Един качествено направен автомобил струва много повече от последния модел малък/среден клас автомобил проектиран набързо и пуснат спешно на конвейра за да "има нов модел" който да конкурира другите автомобилопроизводители.

За съжаление дори в този форум заболяването е налице- чуват се гласове :"Каква била тази марка алфа ромео, която имала само два модела", тоест дайте ни набързо проектирано и излезнало от конвейра масово производство, па ако ще лайна да са щом са в нови опаковки нас ни харесват и ще ги изядем с удоволствие...


Но това е консуматорските поколенията настъпват ...

ecotronic
08-08-2013, 11:48
Ами за мен всеки автомобил проектиран в италианско дизайнерско студио е шедьовър...........

Като казваш "шедьовър" , да разбирам ли, че даден модел на марката всичко е проектирано и изработено перфектно?

code
08-08-2013, 11:56
Чудя се как не ви е жал да вземете един автомобил шедьовър и да му е*те м@мата ...
GT за 5-6хил лв да ме вкара за няколко години с 10 000лв гориво(примерно) що да не му ... мамата :gas: Той си е мой, ще го правя каквото си искам :)

Mury
08-08-2013, 12:00
Понякога си мисля, че най-добрият вариант за такава кола е да се "развали" Т.е. ако се гони икономия, да се извадят бензиновите инжектори(да си ги имаш работещи), да се "затапи" там с нещо(за това "нещо" ще падне мисленка) и колата да се направи да работи само на газ. Никакъв не е проблемът с една печка с дистанционно да се подгрява антифриза и изпарителя зимата до 30°С предварително и т.н. Недоумявам как някой още не е седнал да го направи :on_da_beach: Цената ще дойде същата като на 4-ядрената фокус-мокус уредба, ще гори само газ(реална икономия, а не на хартия) ще е по-надеждна, няма да работят помпи, момпи инжектори и т.н. На всичкото отгоре зимата ще ти е топличко, като влезеш. :on_da_beach: Дори да бъркам някъде, щото не съм газаджия посоката е тази ;) аз лично бих си я "развалил" с кеф и всички нанотехнологии в кофата :throw:
Може и да си продадеш инжекторите, резервоарът и помпата и с парите да си направиш първата вноска за газовата :tooth: майтап.
пп другият вариант е да си купиш дизел и да не се занимаваш с глупости :)
...

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:59 ----------


И аз мисля, че ако ще се газифицира JTS мотор, се търси (ако има) уредба LPDI, бензиновите дюзи се свалят и на тяхно място се слагат газовите (може и да има вариант и бензиновите да се ползват като газови. Не знам).
Другото там с 1 такт бензин и нам-колко си газ - това не бих го направил. По-добре дизел.

Да ви питам вас двамата,как ще се справите със самоадаптивните настройки на бензиновото ЕКУ,какво ще правите с 4-те ламбди,те ще мрат през ден,ако се кара само на газ ??????

code
08-08-2013, 12:06
...

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:59 ----------



Да ви питам вас двамата,как ще се справите със самоадаптивните настройки на бензиновото ЕКУ,какво ще правите с 4-те ламбди,те ще мрат през ден,ако се кара само на газ ??????

Ние двамцата - нищо :) На мен като ми се развали газовата ходя на газаджия. На стандартния инжекцион настройките не са ли самоадаптивни? Какво да разбираме под това? И като го направиш да смесва бензин и газ тия настройки ще цъфнат :)
пп Пък, ако има 4 ламбди тая кола да си я купуват душманите :pizza:
Купувайте си 1,9 - върви като бясно, гори 5 и тва е.

Mury
08-08-2013, 12:34
Ние двамцата - нищо :) На мен като ми се развали газовата ходя на газаджия. На стандартния инжекцион настройките не са ли самоадаптивни? Какво да разбираме под това? И като го направиш да смесва бензин и газ тия настройки ще цъфнат :)
пп Пък, ако има 4 ламбди тая кола да си я купуват душманите :pizza:
Купувайте си 1,9 - върви като бясно, гори 5 и тва е.

Говоря за това,че като махнеш дюзите и помпата,как ще излъжеш ЕКУ-та за адаптациите ????

И да ЖТС-ите са с по 4 ламбда сонди :super::super::super:

ecotronic
08-08-2013, 12:39
След като говорим за скъпи автомобили, се предполага, че говорим и за решения за газификация, изработени от производител с доказан авторитет а не за някой гаражен сбирщайн.
Все си мисля, че когато Vialle твърди, че разполага с решение за даден двигател, то то е гледано и тествано под микроскоп и съответно не създава проблеми като да бърка работата на бензиновото ECU, пък ако ще да е и с 20 ламбди.
Не случайно Vialle дават точен списък на подържаните марки и модификации. (http://nitoautogas.com/pdf/2_Catalogus_DE.pdf)

Разбира се и цените не са като на турските уредби, но който си има брада, си има и гребенче.

code
08-08-2013, 12:42
Говоря за това,че като махнеш дюзите и помпата,как ще излъжеш ЕКУ-та за адаптациите ????

И да ЖТС-ите са с по 4 ламбда сонди :super::super::super:

Абе ако е за ходене по кафетата да си я кара на бензин човек и тва е. Пък тя май си е точно за това. Да те вкара, колко да те вкара - има хора карат TS на бензин, а той гори повече. :) А и бензинът е по-евтин от дизела ..

mitko-burgas
08-08-2013, 13:48
Идеата ми е да стъкмя кола която да карам много , лятото ми се събират по 1200/1300 км на седмица. Да е удобна ,сигурна и да е Италянска :)....GT-то каточели ми пасва най добре , искаше ми се да не е под 2.0 за да няма недостиг на мощност , сега съм с мареа 1.9 jtd и нямам проблеми с мошноста, да не стане работата от кон на магаре.....мареата ми гони 600 000 и е време да я спирам, макар че все още нямам проблеми с нея. А и през времето да трупа икономии....Бургас -Софя-Бургас на дизел ми е 150лв с Мареята, на газ със Стилото на сестрами го правя за 100лв при долу горе еднаква скорост и еднакъв товар. Та от тук ми дойде и идеята да мина на газ и в същото време да карам по хубава кола......
Това е хубавото днес че може да се обменя информациа лесно !!! Не питай старило а питай патило !!! А след като вече карах Фиат 6 години не искам голф,а4 или бмв 3......благодаря за постовете ,ако има нещо ново пишете моля ! ИСКАМ АФЛАААА :)

Doomguy
08-08-2013, 14:52
Идеата ми е да стъкмя кола която да карам много , лятото ми се събират по 1200/1300 км на седмица. Да е удобна ,сигурна и да е Италянска :)....GT-то каточели ми пасва най добре , искаше ми се да не е под 2.0 за да няма недостиг на мощност , сега съм с мареа 1.9 jtd и нямам проблеми с мошноста, да не стане работата от кон на магаре.....мареата ми гони 600 000 и е време да я спирам, макар че все още нямам проблеми с нея. А и през времето да трупа икономии....Бургас -Софя-Бургас на дизел ми е 150лв с Мареята, на газ със Стилото на сестрами го правя за 100лв при долу горе еднаква скорост и еднакъв товар. Та от тук ми дойде и идеята да мина на газ и в същото време да карам по хубава кола......
Това е хубавото днес че може да се обменя информациа лесно !!! Не питай старило а питай патило !!! А след като вече карах Фиат 6 години не искам голф,а4 или бмв 3......благодаря за постовете ,ако има нещо ново пишете моля ! ИСКАМ АФЛАААА :)
В твоя случаи не мисля, че си за Алфа... Имай в предвид и амортизацията при такъв пробег, 159-ката въобще не е евтин за поддръжка автомобил. Дизелите също няма да са особено икономични на това тежко купе. Защо не погледнеш новия Фиат Крома? На външен вид го докарва като 159 SW. Бензиновите мотори са MPI, които до колкото съм запознат се газифицират без проблем.

code
08-08-2013, 15:21
Защо не погледнеш новия Фиат Крома? На външен вид го докарва като 159 SW.
:scherzkeks::scherzkeks::scherzkeks:

stelt
08-08-2013, 15:26
В момента има ГТ 1.8 туин спарк, което се продава и е с газова уредба, намира се в Русе. Другия вариант, защото виждам че се търси повече мощност - ГТ с 3.2 мотор, на който не е проблем да се сложи газова уредба.
Обаче и двата варианта са малко в крайностите, 1.8 не е много силен, 3.2 пък е доста по-скъп за поддръжка и разход на гориво.

Doomguy
08-08-2013, 16:01
:scherzkeks::scherzkeks::scherzkeks:

Всъщност, съпоставял съм ги двете на живо и Кромата е почти същата като 159, само където няма скудето отпред и емблемата на Алфа отзад... Става въпрос само за комбито. Може би Кромата е леко по-тумбеста.

thecleaner
08-08-2013, 16:28
В твоя случаи не мисля, че си за Алфа... Имай в предвид и амортизацията при такъв пробег, 159-ката въобще не е евтин за поддръжка автомобил. Дизелите също няма да са особено икономични на това тежко купе. Защо не погледнеш новия Фиат Крома? На външен вид го докарва като 159 SW. Бензиновите мотори са MPI, които до колкото съм запознат се газифицират без проблем.

Направо си си за Либра комби :) Кеф ти бензин на газ, кеф ти дизел, подръжката не е кой знае каква, а е по-модерна от Марията. Каквато и Алфа да вземеш, ще виеш като "карпатски вълк" в сравнение с подръжката на Фиата.

KiroPora
08-08-2013, 17:59
Чудя се как не ви е жал да вземете един автомобил шедьовър и да му е*те м@мата ...

Ще похарчите 12 000-20000 хил. и в същото време ще се скъпите да похарчите за гориво...
.

А бе колега това, че не разбираш нещо не го прави автоматично лошо. И нали знаеш в кой форум си и какви са колите, за няколко години ще спести пари да си прави неизменните ремонти с тия стари алфи. И газови има за 800 лева и за 1800, и за доста повече. Като отиде на място където правят свестен монтаж, а не в некой гараж дето е по евтинко, нито ще има драми, нито ще разбира кога е на газ или бензин. А газта си има доста предимства, по добро смесоубразуване, оттам по добр изгаряне. По рядка смяна на свещи, повече време ща издържа маслото и въобще живато на всички консумативи ще се удължи.
С две думи като не разбираш не се обаждай, само генерираш излишен спам.

mitko-burgas
09-08-2013, 01:56
3.2 мотора казвате не е проблем да се направи на газ и да работи нормално и сигурно без проблеми......че колко да му е скъпа подръжката .....? ако е два пъти по скъпа от фиата не ме плаши...бали мааму незнам

Mury
09-08-2013, 07:27
В твоя случаи не мисля, че си за Алфа... Имай в предвид и амортизацията при такъв пробег, 159-ката въобще не е евтин за поддръжка автомобил. Дизелите също няма да са особено икономични на това тежко купе. Защо не погледнеш новия Фиат Крома? На външен вид го докарва като 159 SW. Бензиновите мотори са MPI, които до колкото съм запознат се газифицират без проблем.

Стига,че ще ти се смеят някъде,иначе бензиновите мотори на Крома са същите като на 159 :naughty::naughty::naughty:

fade
09-08-2013, 15:36
3.2 мотора казвате не е проблем да се направи на газ и да работи нормално и сигурно без проблеми......че колко да му е скъпа подръжката .....? ако е два пъти по скъпа от фиата не ме плаши...бали мааму незнам
То не е само поддръжката, данъка му е по голям!
Има калкулатори смятай и мисли! :tooth:
Знайш ли отколко време седи една GT убавица 3.2 в Плевен и са я обявили на съвсем приемлива цена и никой я неще!

Drag0
09-08-2013, 19:58
3.2 мотора казвате не е проблем да се направи на газ и да работи нормално и сигурно без проблеми......че колко да му е скъпа подръжката .....? ако е два пъти по скъпа от фиата не ме плаши...бали мааму незнам

Ако става дума за 159: 1.9JTS, 2.2JTS, 3.2JTS са директно впръскване. Съмнявам се да има газова за тези мотори, а дори и да има ще е на много висока цена.
159 го има и с 1.8MPI мотор , който е същия като 1.8 на опелите. Но справка в немския опел форум показва , че въпреки възможността да се сложи обикновен ГИ : има счупени точно такива газифицирани мотори.

Ако става дума за 3.2 мотора на Alfa Romeo GT:
само ремъци, ролки, масло и свещи и вече си дал 1000 лв.
Долните носачи са като на 156, хубавите са скъпи.
Газова за този мотор има.
Помисли за 156 или 166 с 2.5 или 3.0 мотори , стига да можеш да си платиш обслужването и цената на газовата. Това последното само ако мислиш да ги караш предимно извън града - там разхода е поносим.

radostin_ivanov
11-08-2013, 23:18
Помисли за 156 или 166 с 2.5 или 3.0 мотори , стига да можеш да си платиш обслужването и цената на газовата. Това последното само ако мислиш да ги караш предимно извън града - там разхода е поносим.
:bowdown:Че на градския кво му е, все едно караш Ферари,само дето не върви толкова.:headbang:

Drag0
12-08-2013, 19:53
:bowdown:Че на градския кво му е, все едно караш Ферари,само дето не върви толкова.:headbang:

Докарва го на Ферари ... на звук и на разход. :laughing1:

mitko-burgas
14-08-2013, 12:32
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11361041744757579&f1=details&slink=3qwgv8

Примерно тази с какво газово е добре да се газифицира ?

code
14-08-2013, 12:36
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11361041744757579&f1=details&slink=3qwgv8

Примерно тази с какво газово е добре да се газифицира ?

Отиваш при Станимир или при Илия и питаш. И двамата са по-компетентни от 99% в този форум когато става въпрос за ГИ ;) Ако искаш мога да ти дам телефоните им на лично. Може и в Техногаз при Гошко - и неговия мога да ти дам. :)

robygas
16-08-2013, 23:31
Отиваш при Станимир или при Илия и питаш. И двамата са по-компетентни от 99% в този форум когато става въпрос за ГИ ;) Ако искаш мога да ти дам телефоните им на лично. Може и в Техногаз при Гошко - и неговия мога да ти дам. :)

АЗ не разбирам, ама това и със уредба от стара Жигула ще го подкарам....:naughty: