PDA

View Full Version : смяна на носачи с шарнири за Русе



iiv_mortisha
08-08-2013, 10:27
Привет!

Извинявам се, ако не е за този раздел темата, но рядко влизам във форума и може да не съм се ориентирала правилно.

Молбата ми е да дадете съвет в кой сервиз в Русе е най-добре да отида за смяна на шарнири с носачи, защото ходих в един в Дружба 1 и ми казаха, че били разбити, но нямало смисъл да ги сменям, понеже били скъпи /по 90лв единия/, да съм карала така. Аз обаче не мисля, че е разумно да карам с разбити шарнири - дайте съвет.

Или ако по-добрия вариант е да ги купя от някой онлайн магазин и да отида в конкретен сервиз да ми ги сменят също - кажете вие какво бихте направили в моя случай.

Предварително благодаря.

tonov
08-08-2013, 23:56
Здравей!

Точно в правилния раздел си, така че не се притеснявай за това. За Русе нека колегите оттам да дадат съвет, но по мое мнение за тази операция не е нужно да са специализирани за алфа. Във всеки що-годе свестен сервиз могат да го направят, стига да са виждали нещо по-различно от голф. Не е никаква философия.

Правилно е да се сменят щом тропат.

kolev
09-08-2013, 10:45
при 146 шарнира не се сменя от носача по принцип, а са едно цяло. това означава че ти трябват 2 нови носача - ляв и десен предни.
колегите казват че са сравнително доволни от as metal. аз бих ти препоръчал свалените да си ги прибереш и когато новите се разхлопат, да дадеш старите за рециклиране на шарнирите и смяна на тампони. дори направо рециклирай старите.

iiv_mortisha
09-08-2013, 13:21
при 146 шарнира не се сменя от носача по принцип, а са едно цяло. това означава че ти трябват 2 нови носача - ляв и десен предни.
колегите казват че са сравнително доволни от as metal. аз бих ти препоръчал свалените да си ги прибереш и когато новите се разхлопат, да дадеш старите за рециклиране на шарнирите и смяна на тампони. дори направо рециклирай старите.
as metal e предполагам марката, която ми предлагате да избера за нови носачи. А за рециклиране къде се дават и какво струва? Простете невежеството ми :unsure:

kolev
09-08-2013, 14:33
ето тук пише за рециклирането и къде правят в русе и колко струва
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=73419&postdays=0&postorder=asc&start=0

но ако ще рециклираш, трябва да се свалят носачите от колата и да се занесат. тоест колата остава на трупчета.

iiv_mortisha
09-08-2013, 15:30
ето тук пише за рециклирането и къде правят в русе и колко струва
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=73419&postdays=0&postorder=asc&start=0

но ако ще рециклираш, трябва да се свалят носачите от колата и да се занесат. тоест колата остава на трупчета.Много благодаря за инфото. А ти имаш ли личен опит или познат, който е рециклирал носачи на алфа тук в Русе, че виждам че в съседния форум коментират фиат и ланчиа, а доколкото знам от уно-то, което имахме преди време, те мисля лесно се раглобяват и не са капсоловани, както на алфата мисля?!

kolev
09-08-2013, 15:49
не съм от русе и не мога да ти кажа за качеството. то си е до майстора.
иначе носачите на алфа 145/146 са идентични с тези на фиат браво/брава. тоест в онази тема става въпрос точно за тези носачи. при някои автомобили /включително и модели на фиат/ шарнира е отделна част от носача и се сменя само той много лесно. тук са се изхитрили цялото нещо да е една част и съответно по-скъпо. иначе на самия носач няма какво да му стане, той е едно парче желязо. оригиналните носачи са марка TRW.

ето го
http://www.autopower.bg/images/products/super/31575/Авточасти%20Alfa%20Romeo%20146%20(930)%20-%20носач,%20окачване%20на%20колелата%20SIDEM%20195 83.jpeg
двете неща в дясно са тампоните - там се хваща носача към шасито на колата /те си подлежат на смяна/. в ляво е шарнира. там се хваща към шенкела /държи джантата най-просто казано/.
бъди благодарна че не си купила 156/147 че там са по 2 носача от всяка страна и цената е мама миа. отделно хич не са здрави.

iiv_mortisha
09-08-2013, 16:29
Добих представа, благодаря още веднъж за отделенето време :)

ivan dimitrov
09-08-2013, 23:12
---

Celestrial
28-08-2013, 22:33
Миналата седмица смених и двата носача, съответно със шарнирите, всичко с труд ми излезе на промоция 260 лева.

Изглежда малко съм се прецакал, като ви слушам, даже не взех старите носачи.

nikolchoni
29-08-2013, 09:26
Миналата седмица смених и двата носача, съответно със шарнирите, всичко с труд ми излезе на промоция 260 лева.

Изглежда малко съм се прецакал, като ви слушам, даже не взех старите носачи.

260 лв. за 2 носача :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy: Мале колега, одрали са ти много сериозно кожата. Препоръчвам ти да не ходиш повече там.

Celestrial
29-08-2013, 22:07
260 лв. за 2 носача :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy: Мале колега, одрали са ти много сериозно кожата. Препоръчвам ти да не ходиш повече там.

Гаранция давам, че няма да повторя подобна грешка, но станалото станало, така е в БГ - отиваш, наплашват те, че ще се утрепеш някъде по пътищата и ето го резултата от незнанието ми. А човек няма как да знае всичко.