PDA

View Full Version : Според вас може ли да има такива хора по света?



pininfarina
08-08-2013, 22:47
Информацията е доста стара но все пак ми е интересно мнението ви.

http://vbox7.com/play:524b2c1e

old alfist
08-08-2013, 22:54
Нямам думи - просто изпитвам отвращение.

pininfarina
09-08-2013, 10:38
За съжаление има хора, които нямат никаква доблест, да не говорим за чест или съвест!

ecotronic
09-08-2013, 11:25
Страстта към хазарта е доказано психическо отклонение. Т.е - болестно състояние.
Колкото можем да виним един психично болен човек за постъпките му, така и в този случай.

Susscrofa
09-08-2013, 13:04
А кои сме ние да ги съдим?

Furious 155
09-08-2013, 13:14
А кои сме ние да ги съдим?А кой трябва да ги съди?

Liminat
09-08-2013, 13:16
За съжаление има хора, които нямат никаква доблест, да не говорим за чест или съвест!
Гадното е, че нямаме държава, оттам тръгва всичко. Ако я имаше държавата, нямаше да се налага един човек, който не е с всичкия си, да разполага с парите от дарения за лечение на детето си, а това щеше да се поеме от държавата.
Другото в този случай, каква е отговорността, която трябва да поеме и човека, който го е докарал до това състояние? Някой да е чел мнения на хора, преследвани от хамър-а?

bager
09-08-2013, 13:21
А кои сме ние да ги съдим?

Щях да кажа същото.
Ако мога помагам, ако не мога - не. Но, не се наемам да ги съдя! Единствено, мога да се надявам да не съм на тяхно място.

old alfist
09-08-2013, 13:28
А кои сме ние да ги съдим?
Да, така е, от нематериална гледна точка, но от друга страна Съда трябва да го съди заради парите на хората и най-вече заради обругаване на идеята.

Susscrofa
09-08-2013, 13:38
А дали този човек не е вече наказан достатъчно тежко.
Откога този човек играе хазарт?
Какво е психическото му състояние?

Както казваха в един любим мой филм: "Не бива да съдим хората, защото дори и най-големите мъдреци не знаят всичко".
Не претендирам, че цитатът е точен.

Нека поне се стремим да квалифицираме и осъждаме хора, които познаваме.
Ние не знаем нищо за този човек.

Фреди, темата е за морално осъждане!

iiv_mortisha
09-08-2013, 13:46
Хора всякакви има и ще има по света. Но мисля, че наистина конкретно за пари, събирани чрез такива кампании, трябва да се изплащат директно на съответната болница по писмена молба от близките. В случая майката или бащата. Така мисля, че няма да има шанс който и да е да тегли пари и да ги дава, където му скимне.

Може би идеята му да е била и да станат повече по-бързо, подтикнат от отчаянието, но определено съм на мнение, че тия пари трябва да се контролират по някакъв начин, тъй като доста хора не помагат в такива случаи заради точно такива изцепки.

А за държанието му и лъжите, че не бил - това е нагло, но нищо ново под слънцето за съжаление.

vaklinator
09-08-2013, 13:47
Разни хора - разни идеали

Susscrofa
09-08-2013, 14:20
Разни хора - разни идеали

Хазартът идеал ли е?
Тази реплика, дали е във връзка с темата?

vaklinator
09-08-2013, 14:26
Хазартът идеал ли е?
Тази реплика, дали е във връзка с темата?

Съвсем си е в темата.

Furious 155
09-08-2013, 14:54
Щях да кажа същото.
Ако мога помагам, ако не мога - не. Но, не се наемам да ги съдя! Единствено, мога да се надявам да не съм на тяхно място.
Съгласен, но все пак, обществото има право да знае кое и как се случва и такива случаи да създават обществена нетърпимост, за да не се повтарят.

bager
09-08-2013, 15:17
Съгласен, но все пак, обществото има право да знае кое и как се случва и такива случаи да създават обществена нетърпимост, за да не се повтарят.

Ванка, каква обществена нетърпимост и към какво? Как да не се повтаря и кое да не се повтаря?
Утре (да не дава Господ) ако се случи нещастие с някое детенце и парите са нещото, което трябва за да се оправи то, хората да дават ли пари или да не дават?
Да дават защото родителите нямат, а парите трябват или да не дават защото баща му може да злоупотреби с тях?
Морален е въпроса и точно това искаше да каже Susscrofa. Просто всеки трябва да реши за себе си.

Susscrofa
09-08-2013, 16:09
Съвсем си е в темата.

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

[/COLOR]Малко те подцених с този въпрос уловка.:)
Айде няма да те питам.:BIGsmile:

vaklinator
09-08-2013, 17:24
---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

[/COLOR]Малко те подцених с този въпрос уловка.:)
Айде няма да те питам.:BIGsmile:

Няма проблеми! Разбирам и уважавам мнението на всички и на всеки, само ако е подкрепено с факти и аргументи.
Мисля, че неволно стана тоя спам - трийте го

fred
09-08-2013, 20:58
А кой трябва да ги съди?

Прасето, той може да съди само :BIGsmile:

Информацията е доста стара но все пак ми е интересно мнението ви.

http://vbox7.com/play:524b2c1e

Разбирам накъде биеш, за конкретния случай с Горсова е така, има доста такива хора, като баща й, говоря по принцип не визирам никой друг конкретно.

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:56 ----------


А дали този човек не е вече наказан достатъчно тежко.
Откога този човек играе хазарт?
Какво е психическото му състояние?

Както казваха в един любим мой филм: "Не бива да съдим хората, защото дори и най-големите мъдреци не знаят всичко".
Не претендирам, че цитатът е точен.

Нека поне се стремим да квалифицираме и осъждаме хора, които познаваме.
Ние не знаем нищо за този човек.

Фреди, темата е за морално осъждане!
Принципно си прав, но ти преведе ли примерно пари?И знаеш ли колко хора, се борят тихо и кротко с тия неща, без да оревават върталъка или да са имали "щастието" да ги блъсне примерно Ставийски?
Защото може да те блъсне никой или още по лошо-мутра.Защото аз знам такива случаи...
Както и да, казвам го само с цел да се замислим, но Горсовия е боклук.

vaklinator
09-08-2013, 21:10
Дааа- подкрепям прасето в конкретния случай / май ми е за първи път/