PDA

View Full Version : Denso Q22P-U заминаха за 400 км



SEVEN
11-08-2013, 00:43
Може ли свещите да са заминали от проблем на мотора ( Бобини и комутатори са ОК) или съм попаднал на менте. 350 км. извънградско си работеха, но след 50-тина км. през малко разбит път на 1-ва и 2-ра, от 8 останаха 2 или 3 работещи. Не се знае дали по-рано не са били заминали няколко! Смяна на свещите с такива каквито намерих в Китен (Brisk), които дори и не са точните за мотора, но с правилния размер, се прибрах без проблем.
Свещите DENSO са купувани от Косер!!!
Сега въпросът е :
От къде да намеря оригинални свещи без значение марка, просто да са истински??????

thecleaner
11-08-2013, 01:22
Може ли свещите да са заминали от проблем на мотора ( Бобини и комутатори са ОК) или съм попаднал на менте. 350 км. извънградско си работеха, но след 50-тина км. през малко разбит път на 1-ва и 2-ра, от 8 останаха 2 или 3 работещи. Не се знае дали по-рано не са били заминали няколко! Смяна на свещите с такива каквито намерих в Китен (Brisk), които дори и не са точните за мотора, но с правилния размер, се прибрах без проблем.
Свещите DENSO са купувани от Косер!!!
Сега въпросът е :
От къде да намеря оригинални свещи без значение марка, просто да са истински??????

За 3-4 лв. на свещ толко. Разисквани са 100 теми за 8v. свещите и един мотор си харесва Беру, другия НЖК, третия Бриск и т.н. За оргинални забрави, такива не съществуват от доста години и предлаганите за оргинали са ментаци на ментаците. Взимаш следващата фирма поред на номерата и пробваш. Всъщност какво им е на неработещите свещи, дай някоя снимка.

SEVEN
11-08-2013, 08:37
Свещите видимо са си ОК , но просто не работят. Не съм предполагал че може да заминат толкова бързо дори и ментетата.

mordohy
11-08-2013, 08:45
Свещите видимо са си ОК , но просто не работят. Не съм предполагал че може да заминат толкова бързо дори и ментетата.

Могат, могат!
След като ми се свършиха оригиналните свещи минах през Денсо, НЖК, АС Делко , а най-накрая кацнах на Бриск за два лева свещи и си отдъхнах.
Вече 11 хил. км. не мърдат, а запалването ми е подобно на твоето.
Дай снимка да ги видим ментетата.

Furious 155
11-08-2013, 15:49
Явно си попаднал на менте свещи.
Този модел денсо съм си купувал от ауто плюс мисля и ги карах над 1000км, преди да ги подаря, но си бяха бетон. Сега се возя на нжк и са ок.
Пусни някой кадър на заминалите свещи.

code
11-08-2013, 15:59
Може ли свещите да са заминали от проблем на мотора ( Бобини и комутатори са ОК) или съм попаднал на менте. 350 км. извънградско си работеха, но след 50-тина км. през малко разбит път на 1-ва и 2-ра, от 8 останаха 2 или 3 работещи. Не се знае дали по-рано не са били заминали няколко! Смяна на свещите с такива каквито намерих в Китен (Brisk), които дори и не са точните за мотора, но с правилния размер, се прибрах без проблем.
Свещите DENSO са купувани от Косер!!!
Сега въпросът е :
От къде да намеря оригинални свещи без значение марка, просто да са истински??????

Косер са вносител, не са някакво магазинче за авточасти. Аз също съм слагал Denso от тях на 20-30коли, вкл. на 166-цата ми карах 80 хил км с иридиум за такъв случай за пръв път чувам. Ще очаквам още по темата с интерес.

Alfa User
11-08-2013, 19:32
От няколко места вече чувам, че новия внос Denso не стават за нищо - оплакват се хората точно от прекалено бързо "изгаряне" на свещите.
За скъпите варианти не знам - говоря за масовите модели.

SEVEN
12-08-2013, 15:46
Така: има развитие по проблема! Днес реших да върна свещите в Косер и за целта трябваше да сваля четирите свещи от общо осемте, които бяха останали на мотора, защото сложих само 4 свещи brisk за да се прибера. Свалих ги и какво да видя керемиден цвят и работещи свещи!!!!! При което замених Brisk-a с останалите 4 свещи Denso и разходих колата 15 км. В началото имаше леко придърпване, но не след дълго осемте свещи заработиха и сега всичко си дойде на мястото! Мога да кажа че такова нещо не ми се беше случвало. Аз го отдавам на лошо гориво, защото преди да се случи проблема заредих гориво от Лукойл в Царево, на обратно дозаредих на Petrol. Извода е че свещите просто бяха зацапани, което не ми се беше случвало досега - карам колата вече 90 000 км.

code
12-08-2013, 16:33
Така: има развитие по проблема! Днес реших да върна свещите в Косер и за целта трябваше да сваля четирите свещи от общо осемте, които бяха останали на мотора, защото сложих само 4 свещи brisk за да се прибера. Свалих ги и какво да видя керемиден цвят и работещи свещи!!!!! При което замених Brisk-a с останалите 4 свещи Denso и разходих колата 15 км. В началото имаше леко придърпване, но не след дълго осемте свещи заработиха и сега всичко си дойде на мястото! Мога да кажа че такова нещо не ми се беше случвало. Аз го отдавам на лошо гориво, защото преди да се случи проблема заредих гориво от Лукойл в Царево, на обратно дозаредих на Petrol. Извода е че свещите просто бяха зацапани, което не ми се беше случвало досега - карам колата вече 90 000 км.
Евала за завършената тема и така трябва да е ;)

Furious 155
14-08-2013, 00:57
Явно не на всяка бензиностанция, когато зареждаш бензин, в резервоара влиза именно това гориво...