PDA

View Full Version : Молба за оглед на кола



SIS
12-08-2013, 19:37
Един приятел си е харесал ето тази кола: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11373709101211902&f1=details&slink=3qdfwd

Търси се някой от Стара Загора или пребиваващ там в момента, който да я прегледа набързо, за да знаем дали си струва 200-те км път за финалния оглед.

П.П. Бирата няма нужда да я споменавам :)

angelovi69
12-08-2013, 22:05
Моята Алфа е от тази къща. Задължително закачи на диагностика и провери колко са реални километрите. Моята на километраж я взех на 90400. И диагностика направихме и нямаше грешки и си беше добре колата. Тогава де да знам, че ОДОМЕТЪРА показвал километрите. Сега са към 230000 на одометъра. Потърси за съдействие хората от Венера сервиз в Ст. Загора при евентуален оглед. Аз съжалявам, но ще съм в движение следващите 10-на дни. Да не ме разбереш погрешно - Тенев си е точен. Тогава каквото се бяхме договорили това и направихме, изненади не е имало. А за основния ремонт после дето го правих, сам съм си виновен - както каза Чистача, родила е от Голда 10В40. Сега я мачкам и дертове с 10в60 няма. Успех!

Walker
13-08-2013, 22:58
Моята Алфа е от тази къща. Задължително закачи на диагностика и провери колко са реални километрите. Моята на километраж я взех на 90400. И диагностика направихме и нямаше грешки и си беше добре колата. Тогава де да знам, че ОДОМЕТЪРА показвал километрите. Сега са към 230000 на одометъра. Потърси за съдействие хората от Венера сервиз в Ст. Загора при евентуален оглед. Аз съжалявам, но ще съм в движение следващите 10-на дни. Да не ме разбереш погрешно - Тенев си е точен. Тогава каквото се бяхме договорили това и направихме, изненади не е имало. А за основния ремонт после дето го правих, сам съм си виновен - както каза Чистача, родила е от Голда 10В40. Сега я мачкам и дертове с 10в60 няма. Успех!

Само да вметна, че одометъра лъже, ако колата е имала проблем с датчик на АБС (ще показва повече от реалните км).

yo
17-08-2013, 19:34
Здравейте, огледахте ли колата ?
Сега видях поста, ако има нужда още пиши, утре мога да я погледна :)

SIS
18-08-2013, 08:41
Благодаря! За съжаление, вчера огледахме колата. Преди да тръгнем, се обадихме и помолихме да ни кажат какво е реалното състояние на колата, тъй като ще пътуваме 400 км заради нея. Увериха ни много ентусиазирано, че всичко е перфектно. Това вече окончателно ни "нави" - не вярвах, че ще е без проблеми, но и не вярвах, че ще ни излъжат и за очевидни неща. Та след пристигането на място......колата отвън е добре - има дребни забележки - като удари от камъчета и леки драскотини. Стори ми се, че има и някаква нередност с предния капак - някакъв луфт между него и фаровете - но не съм сигурен. И до тук свършва всичко добро. Лявото странично огледало старателно увито с тиксо - най-вероятно е счупено. Махнахме с ръка - случва се - не е сериозен проблем. Волан и топката на скоростния лост са през разпад - и това го приехме - може просто да ги правят слабички и да е стоялата колата много на слънце. Шофьорската седалка е почти скъсана - може пък просто човека, който я е карал да е бил по-пълен. Отидохме да намерим някой да я отвори, за да я видим и от вътре. Докато отивахме към нея с ключа, ни се обясняваше колко била запазена, как мъркал двигателя и какъв перфектен салон имала. Вътре............трагедия! Няма място, на което салона да не е скъсан. Тапицерия на вратите, предни седалки, задна седалка....дори тапицерията на гредите - на всякъде дупки. Жабката беше счупена- не знаели, така си дошла, но ако я купим, щели да я оправят. Като попитахме как може да ни говори, че това е перфектен салон, човека започна да ни обяснява как не знаел, ма така си била дошла?! Като отворихме багажника, мисля, че си обяснихме състоянието на салона. В багажника имаше следи от мазилки и други строителни материали. За сметка на това нямаше резервни гуми, крикове и ключове - не знаели, ама така си дошла и ако я купим, щели да я оборудват от близката морга. Запалихме и може да се каже, че работеше доста добре двигателя. Обаче.......двигателя не е 1.4 16В както твърдяха и какъвто ние търсим.
Та......тази кола може и да си намери собственик, може и да не е толкова зле, според някой, но аз просто не виждам как може някой да каже, че е перфектна. Явно коректността не е от силните страни на въпросната автокъща, след като дори факта, че ще изминем 400км, не им попречи най-нагло да ни излъжат. И то за очевидни неща, които нямам как да не ги забележим.

Liminat
18-08-2013, 09:02
... Явно коректността не е от силните страни на въпросната автокъща, след като дори факта, че ще изминем 400км, не им попречи най-нагло да ни излъжат. И то за очевидни неща, които нямам как да не ги забележим.
Което изобщо не ме учудва, отдавна мина времето, когато може да се вярва на хора ей така, заради мъжката приказка. А и в по-малките градчета освен селски номера, не очаквайте друго.
Наистина е трябвало да я погледне някой, в случая е можело да е и жена, както и дете :)

koolio
18-08-2013, 14:22
След поста на Ангелов, че е бил излъган за реалните километри от този търговец, аз бих си спестил пътя до Стара Загора.

Scrapera
18-08-2013, 14:37
130 000 : 6 = 21 000км на година. А защо да не са реални...
Само на място човек може да се увери за какво става въпрос.

SIS
18-08-2013, 14:38
Аз не съм си и помислял да разчитам, че ще са напълно откровени с мен и няма да ме излъжат с километраж, термостат, съединител и т.н. Просто наистина не очаквах, че за очевидни неща като салона, няма да кажат поне нещо то сорта : "има забележки...."

Scrapera
18-08-2013, 14:51
Може и още няколко пъти да те излъжат, докато си намериш правилната кола. Губиш време и пари, но няма как. Дай да не ходим да гледаме коли, щото от всяка автокъща има поне по един недоволен - по съвет на Кольо. :grin::grin::grin:

Да не говорим, че хората имат доста различни разбирания за перфектна кола. Наскоро бих път 300-400км за да видя кола, по думите на собственика (частно лице) е перфектна. Състоянието не беше добро нито на двигателя нито на ходовата част, нито на вид но собственика беше дълбоко убеден, че колата е перфектна. Просто него го устройва това състояние, мен не. Но в масовия случай просто те лъжат, за да ходиш на място и ако си балък да си купиш кочината - малшанс.

ecotronic
18-08-2013, 15:02
Очевидно и в този случай се касае за широко използван прийом от страна на автоджамбазите. В телефонен разговор те уверяват н това, че колата е в перфектно състояние само за да се накарат да се вдигнеш отдалече и да отидеш да я видиш. А когато установиш, намясто разни забележки, се надяват, че ще ги преглътнеш, защото вече си направил някакви разходи заради огледа.
Считат също, че вероятността да ги преглътнеш е толкова по-голяма, колкото по-отдалече си дошъл.

Накратко - чисто пу***вска работа.

Дано колегата да си е направил поне едно приятно пътуване или да си е свършил някаква друга работа покрай това.

emzo
19-08-2013, 22:29
А и в по-малките градчета освен селски номера, не очаквайте друго.


Aко Стара Загора е малко градче, какво ли е ... хайде да не обидя някой колега. ;)

Liminat
20-08-2013, 06:18
Aко Стара Загора е малко градче, какво ли е ... хайде да не обидя някой колега. ;)По-малко градче е от София примерно, имам предвид, че човекопотока не е същия, а най-вероятно и покупателната способност на хората като цяло.

emzo
20-08-2013, 09:48
Градче викаш ?

Te щото в големите градове не лъжат и не разкарват хората.

fred
20-08-2013, 22:55
ЦСКА или Левски сега остава да подхванем :idea2:

dimitar_vd62
20-08-2013, 23:05
Викам бензин vs дизел.