PDA

View Full Version : Кучешки приют - Пловдив???



Kostadin`
16-08-2013, 10:53
Видно от заглавието търся кучешки приют в Пловдив,че в нашия загубен град доколкото знам няма,то какво ли има?Накратко става въпрос за едно бездомно кученце което обикаля блока в който живея.Кученцето е малко,породата не му я знам,мисля че е дакел,но не съм сигурен.Кучето е домашно има си нашийник.Проблема с него е,че една му лапа е счупена и така доколкото се вижда се държи само на кожата,коста явно не е зараснала.Поразпитах тука комшиите,всеки казва,че просто е така са го оставили.Мисълта ми е,че искам да му намеря място където да му помогнат,да му оправят лапата,че куца и едвам върви.Оставям му храна и вода вечер,а той колко я яде,само то си знае.Някой ако знае адрес,телефон или някаква друга информация за област Пловдив като цяло,където могат да му помогнат,нека пише,не е проблем да го хвана и да го прибера в гаража за 1-2 вечери.Лошото е,че нямам възможност да го прибера вкъщи,че на фона на всичко само куче ми липсва.А специално за индивида,дето го е зарязал така осакатено,на този простак му желая единствено ЗиЛ 131 да му мине през крака,какво толко щеше да му коста да намери място където да го остави,а не точно да го изхвърли на пътя като носна кърпичка,но хора всякакви.

BillyBoy`
16-08-2013, 11:24
Намери ме във феисбука и ще ти кажа със кои да се свържеш.

dimitar_vd62
16-08-2013, 22:51
А около нас от две седмици обикаля една стара жена.Оня ден беше легнала на тревата дето серат домашни любици и бездомни такива, обадихме се на 112 да дойде някой...е дойде една линейка и си замина след 15 секунди без бабата.След това се появи един моторизиран полицай, побутна я гнусливо с крак да я насърчи да си ходи...къде, не знам.Купих и баничка и шише айрян.От 20 дена обикалям лекари и болници със възрастната ми майка и съм отвратен от "хуманната" професия лекар.Куче да беше щяха да я обгрижат по-добре.И както си беше с направление за хоспитализация и болницата работеше със здравна каса така си платих - 120 лв за два дни без храна, без вода - обадиха ми се да и занеса минерална вода.Сега се обаждат да ми ги връщат, парите, грешка била станала значи.Ма аз неща, що ли?

Искрено вярвам че ще приберат кученцето и ще го нахранят.

Susscrofa
17-08-2013, 14:00
А около нас от две седмици обикаля една стара жена.Оня ден беше легнала на тревата дето серат домашни любици и бездомни такива, обадихме се на 112 да дойде някой...е дойде една линейка и си замина след 15 секунди без бабата.След това се появи един моторизиран полицай, побутна я гнусливо с крак да я насърчи да си ходи...къде, не знам.Купих и баничка и шише айрян.От 20 дена обикалям лекари и болници със възрастната ми майка и съм отвратен от "хуманната" професия лекар.Куче да беше щяха да я обгрижат по-добре.И както си беше с направление за хоспитализация и болницата работеше със здравна каса така си платих - 120 лв за два дни без храна, без вода - обадиха ми се да и занеса минерална вода.Сега се обаждат да ми ги връщат, парите, грешка била станала значи.Ма аз неща, що ли?

Искрено вярвам че ще приберат кученцето и ще го нахранят.

Пазарни принципи в здравеопазването е противоположно на хуманно отношение!
Сега се борим навсякъде парата да диктува правилата.

morfius
17-08-2013, 17:21
Пазарни принципи в здравеопазването е противоположно на хуманно отношение!
Сега се борим навсякъде парата да диктува правилата.

Скоро ще се борим изобщо да има здравеопазване у нас ... защото лекарите и средния персонал не са слуги, каквито червните тикви ги правиха. Който не вярва да прегледа справките и данните - започват да се усещат липси на персонал и в качествените здравни заведения.

А "пазарни принципи" и "безплатно здравеопазване" пък не се връзват изобщо, после защо имаме едни откраднати средства и лоши условия за пациенти и медици.

dimitar_vd62
17-08-2013, 19:35
Това какво пречи сестрите поне да ипровизират усмивка и лекаря да те информира за състоянието на пациента а не да му вадиш думите с ченгел.

ivan dimitrov
18-08-2013, 15:43
---

morfius
18-08-2013, 16:19
Това какво пречи сестрите поне да ипровизират усмивка и лекаря да те информира за състоянието на пациента а не да му вадиш думите с ченгел.

Обществото, същото в което средата и манталитета пречи на бармана, на продавачката, на техника, на който и да е.
Защо мислите, че медицинските специалисти живеят някъде другаде, защо очаквате когато цялото стадо се загуби само тая коза да се върне?

dimitar_vd62
18-08-2013, 19:53
Виж сега, преди седмица имах час при кардиолог за майка ми - в14,30.В 15,20 някъде слязох пред ДКЦ-то в Те рапията да изпуша една цигара защото доктора още не беше дошъл и почнах да се нервя.Долу един друг доктор се караше с приемчика на някакакъв сервиз че му обещали колата да е готова преди час, а още не била и щял да ги съди за неустойка, че му бъркали работата.Моя доктор дойде в 16 часа.Дори не се извини за закъснението.Дали това нещо може да се случе в Германия, Швейцария, Холандия.....Защо при нас винаги има причина нещата да не могат да бъдат такива каквито са в сочената за пример Европа.

BLUE1
22-08-2013, 13:41
В началото на лятото с моите хора ходихме до остров Крит за 10 дни, отседнахме в град Ханя, още на ферибота на дъщеря ми и стана зле -повърна два пъти, пребледня силно и отпадна много. За мен нямаше съмнение, че я е хванала морска болест съчетана с дългият преход от Пловдив до Пирея и настойчивостта на майка и да я натъпче с храна в ресторанта на кораба ...... Плаването е 10 часа и пристигнахме рано сутринта в събота в Ханя, настанихме се в хотелчето и дъщерята вдигна температура. Жена ми се панира и реши, че незабавно трябва да я заведем на лекар. Както и да е упътиха ни към местната болница която се намираше извън града. Изобщо няма да описвам как изглеждаше от вън и от вътре въпросната болница, всеки може да я види в интернет, само ще добавя, че аз толкова голяма и луксозна болнична сграда в Пловдив не съм виждал. На регистратурата веднага ни обърнаха внимание като още в началото ни попитаха дали сме чужденци и дали имаме застраховка- отговора се сещате. Застраховка нямахме! Мина ми през акъла, че ще трябва май да съкратим пътешествието след прегледа но....Много бързо и учтиво една сестра ни отведе до кабинета на педиатъра, където "изчакахме" опашка от едно детенце и майка му. Доктора ни прие, и макар, че говореше английски повика още една лекарка която в добавка поназнайваше и руски. Прегледа продължи буквално един час, и двама лекари бяха изключително вежливи и добронамерени. В крайна сметка заключението беше, че неразположението се дължи на умората и на неправилното желание на жена ми да я тъпчи преди плаването. По време на прегледа температура вече нямаше и препоръчаха просто да я заведем да се наспи и ако пак вдигне температура да я заведем отново. Както и да е още в кабинета щерка ми беше пощръкляла за плажа и беше забравила, че е болна. Тя е на 5 години и си е малко глезла и симулантка но важното е че всичко беше наред. И накрая дойде "страшният" момент, трябваше да идем на касата да си платим прегледа ........няколко минути гледах сметката и не вярвах! Тъй като нямахме застраховка трябваше да платим за дъщеря ми колосалната сума от 5 (пет) евро!!!

dimitar_vd62
22-08-2013, 19:07
В резон на твоя пост, така и така темата се обърна може би е моя вината, надявам се кучето да са го приютили, ще кажа какво се случи при майка ми.Приеха я на 13 в Терапията, същия следобед я оперираха и на 15 /почивен ден щото е празника на Варна/ я изписаха сутринта.Имаше само една сестра,платип 3 дни престой.Нито епикриза нито рецепта за следболнично лечение, нито доктора видях защото естествено почиваше.Сестрата каза че е добре и затова я изписват.2-3 дена болки/това е банална фисура в дебелото черво/ заведох я в Терапията при доктора който я оперира.Оня ме нахока че сме си я взели понаше желание!!!!, и несме провеждали следоперативно лечение.Попитах го с каво, след като не е изписал нищо.Надраска една рецепта и каза че за него въпроса е приключил.Епикриза не можел да ми даде, така и не разбрах защо, след като ме обвини че аз не съм я взел.Още няколко дена болки с лекарствата които и изписа, накрая положението стана нетърпимо и я заведох в спешен кабинет в Окръжна болница.Един хирург я прегледа, замисли се и излези.Върна се с още един лекар, преглеждаха я, а аз се тревожех да не е нещо лошо.След това ме извика и ме пита сигурен ли съм че тази жена е оперирана.Отговорих му че така са ми казали, разказах му премеждията в Терапията.Той каза че е извикал още един колега за мнение, понеже не откривал следи от операция.Като я оперира ще каже със сигурност.Тогава ми светна що ме ебава оня от Терапията с епикризата - каза че е оперирана, а всъщност не е правил нищо но са взели пари по клиничната пътека и не могат да си сложат подписа под епикриза.Този доктор в Окръжната каза че понеделник ще я приеме за операци я и ми обясни какъв е проблема на майка ми.Нищо страшно но много болезнено.Не знам оня в Терапията защо постъпи така, какъв му е интереса, щото е стара и се надявал че ще умре от болки ли, какво ли.Тъй и тъй я е упоил що не се потрудил.После ще ми криминализират нападенията над доктори.Искрено се надявам да я оправят другата седмица щото жената се невротизира от болки.България!

nikolaaaay
23-08-2013, 18:09
Той каза че е извикал още един колега за мнение, понеже не откривал следи от операция.Като я оперира ще каже със сигурност.Тогава ми светна що ме ебава оня от Терапията с епикризата - каза че е оперирана, а всъщност не е правил нищо но са взели пари по клиничната пътека и не могат да си сложат подписа под епикриза... После ще ми криминализират нападенията над доктори.
Криминализират некриминализират не знам, но ако са излъгали, че са я оперирали, а не са, не можеш да оставиш нещата така! Съди ги тия. Това е абсолютно недопустимо. Тоя доктор трябва да си загуби правата ако е излъгал за операцията.

morfius
23-08-2013, 18:22
В цялата история има нещо странно или аз не съм разбрал нещо, пресни анални фисури не се оперират.
Тайната на лечението им е в прекратяване на спазъма на сфинктера.
Спазъм - болка - още по-силен спазъм - още повече болка и така до полудяване.
Разкъсва се този цикъл и случая приключва.
Повечето хирурзи ползват спирт лидокаинови блокади или дилатация за целта.
За момента съм чувал, че хирург в Ст. Загора прави левостранна сфинктеротомия.
Има и медикаментозно лечение за отпускане - маз от 2 блистера Нифидипин, 15 грама вазелин и 5 грама течен парафин (трябва да се направи на идеална прах нифидипина) + евентуално лидокаин ако болките са много силни (пропорцията трябва да е такава да докара тази на фабричните лидокаинови намазки).
Тия мазила (Нифидипин/Нитроглицерин/Дилтиазем + Лидокаин) се продават готови в белия свят, а тук свръх-рекламираните клиники ги приготвят като велика тайна и продават по 50 лева кутийката (струва 2 до 5 в аптека приготвено).

dimitar_vd62
23-08-2013, 20:10
Проблема не е гъза на бабата а отношението на докторите.След 3 часови разправии успях да взема въпросната епикриза.Осветлиха ме че оперативно лечение не е непременно рязане и шиене, ми някаква си манипулация, демек вързаха си гащите.

Между другото, оня ден докато чаках във фоаето на спешния център във Окръжна, там има два телевизора, по някаква нелепа случайност по единия вървеше някакво предаване по Анимал планет, което предизвика бурни реакции сред чакащите близки и пациенти.Предаването беше за някаква болница за домашни любимци - е няма такава човешка болница в България.Няма такива любезни човешки доктори, такова внимание при терапии и лечение.Имаха си даже и линейка за анимал бърза помощ.Контраста беше очевиден.