PDA

View Full Version : Диодни крушки.



dimitar_vd62
18-08-2013, 20:17
Както винаги не можах да намеря това което търся, а може и да няма такава тема.Както и да е.Сменях стъклата на фаровете си и забелязах че пластмасовия отражател дето го почярняме за фън е започнал да се топи пред крушките на габаратите.Някой слагал ли е диодни ламби и засича ли ги чека или не.Ако ми посочите такава тема тая може да я изтриете да на прави гъчканица.Ако не - споделяйте.

zdravko_ss
18-08-2013, 20:48
Засича ги чека да, аз съм с такива.

d1lian
18-08-2013, 20:55
Обикновенните ги засича. Вече са измислили и такива с някакво чипче дето чека не ги засича. Общо взето ако си вземеш хубави габарити и ги монтираш кадърно няма да се сетиш да ги сменяваш.

tonov
18-08-2013, 21:14
Аз съм с такива. Засича ги чека, ама има лек и за евтините крушки - слага се паралелно на крушката по един резистор 120 ома 2 вата. Така съм вече сигурно 2 години и няма ядове. Аз ги сложих щото на мен пък фасонките бяха нагорели. А и сега са в тон с ксенона :pp:

Тема май има, че по спомени съм писал за тия резистори ;) Ама хич не помня къде е.

dimitar_vd62
18-08-2013, 21:50
Ми аз намерих едни по 10лв бройката и продавача ме уверяваше че няма проблем.Накарах го да пробваме, макар неохотно се съгласи обаче светна чека.Един авер имаше Ауди и си поръча от някакъв сайт две ламби, излезе му 17 лв с доставката.Нищо не му засече и светеха аха-аха като къси светлини, той така си и го караше после на габарити.Ся що не си поръчах - не знам.Обаче е забравил откъде ги е поръчал.Затова питам, ако някой е поръчвал от Бг.такива дето не правят проблем да пусне линк, ако не ще пробвам с резистор.Понеже си оправих фаровете, имам резервни отражатели, обаче не ми се разлепят пак след време, пък не смятам да я продавам.

iv4oo
19-08-2013, 06:41
И при мен свети чека ама аз така си карам и няма проблем.Ако изнамериш от убавите пиши .

Alexanderbb
19-08-2013, 09:22
И при мен свети чека ама аз така си карам и няма проблем.Ако изнамериш от убавите пиши .

Абе не е баш така щото ако вземе да ти изгори някоя крушка няма да разбереш

reloading
19-08-2013, 09:26
В Тунинг Шоповете за китайски боклуци , има едни джанджи за към 5лв. който се водят преходници за точно този проблем. предполагам че е с резистор който колегато по горе посочи.

tonov
19-08-2013, 19:10
Вероятно, ама при положение, че въпросният резистор струва стотинки, дали ше дам 5 лв? А пък тия "електронните" не изкарват много :(

mrwrong
20-08-2013, 13:45
В ebay има много видове диодни крушки на супер цени. Просто рябва да търсис да пише CAN error free или нещо подобобно. Аз си взех тези http://www.ebay.co.uk/itm/2-X-ERROR-FREE-CANBUS-W5W-T10-501-9-SMD-LED-Side-Wedge-Light-Bulb-Lamp-/230727189101?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35b869826d. Светят страхотно и чека не свети.

tur4in
20-08-2013, 13:46
не мрънкат ли на прегледа за такива изгъзици?

dimitar_vd62
20-08-2013, 19:31
Че какво значение има какъв е излъчвателния елемент на габарита че да правят проблем на прегледите.

Бобби
20-08-2013, 21:08
не мрънкат ли на прегледа за такива изгъзици?
А бе защо се държиш като дете....забеляязал съм го и в други теми....това от аватара ли ти идва....?

tur4in
20-08-2013, 22:17
ми връщаха за ксенони един приятел с лупи на фаровете. на мен ми почукваха катализатора с пръст и ме поглеждаха въпросително. аз дори лепенки по колата не залепям за да не са заяждат.

Drag0
20-08-2013, 22:33
Диодни крушки купувах няколко пъти от ebay и dx : резултата е след 3 месеца изгарят. Не им понася високата температура. Само на мигача в калника не изгоряха но това е защото не са постоянно включени и не загряват толкова.
LED ги рекламират с голям живот , 50 000 часа ала бала. Да ама никой не ти казва че 50 000 часа при 25 градуса температура.

tur4in
20-08-2013, 22:39
за страничния мигач има ли лед крушки които да са оражеви понеже мигача ми е черен и вътре куршката трябва да е оранжева

Drag0
20-08-2013, 23:06
за страничния мигач има ли лед крушки които да са оражеви понеже мигача ми е черен и вътре куршката трябва да е оранжева

Има : http://dx.com/p/t10-0-9w-65lm-5-smd-5050-led-yellow-light-car-decoration-lamp-2-pcs-12v-158963
Аз съм с нещо подобно само че мигача ми е "кристален".

dimitar_vd62
20-08-2013, 23:22
ми връщаха за ксенони един приятел с лупи на фаровете. на мен ми почукваха катализатора с пръст и ме поглеждаха въпросително. аз дори лепенки по колата не залепям за да не са заяждат.

За ксенонови крушки може и да направят проблем, но за катализатора - не.Имам три коли и на трите им махнах катализаторите и на последния преглед ме питаха с каталидзатор ли са или не.Казах им че по принцип са с акатализатор но съм ги махнал.Така ги и записах в компютъра си, идеята че ако им направят проверка и закачат сонда отзад ще покаже едно с катализатор и друго без.И ако в базата им данни пише едно а на практика е друго кофти за тях.

С почукване какво ще разбере?

grenlould
21-08-2013, 00:03
За ксенонови крушки може и да направят проблем, но за катализатора - не.Имам три коли и на трите им махнах катализаторите и на последния преглед ме питаха с каталидзатор ли са или не.Казах им че по принцип са с акатализатор но съм ги махнал.Така ги и записах в компютъра си, идеята че ако им направят проверка и закачат сонда отзад ще покаже едно с катализатор и друго без.И ако в базата им данни пише едно а на практика е друго кофти за тях.

С почукване какво ще разбере?
Много се отклонихте от темата.
Ще ви дам един сайт на магазин в София, намиращ се в студентски град, та там има какви ли не диодни светлини:
http://www.led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html
Та и ще посоча според мен, кой са най-подходящите лед предни габарити за нашите алфи:

Canbus Ba9s 13x5050 - W
- Ъгъл на светене: 350
- Цвят: Бял
- Цокъл: Ba9s
- Брой / тип светодиоди: 13 / 5050
- Захранване: 12V / 4.5W
- Цена: 12.50лв
- Снимка: http://www.led.omega-light.com/AutoLED/Blk_pics/cb_ba9_13x5050.jpg

Мисля, че тези са най-подходящи за нашите коли и са възможно най-мощни. Само не съм сигурен, дали чека ще ги засича. Някой ако рече да си ги сложи, нека да даде отзиви.
Лично аз съм в момента със тези от-долу дето съм ги посочил, но чека не ги засича....много жалко, но иначе доста силно светят, но горните ще светят перфектно.
http://www.led.omega-light.com/AutoLED/Blk_pics/cb_ba9_9x5050.jpg

mrwrong
21-08-2013, 15:08
След като пище CANBUS значи са предвидени да НЕ светва чека. И на двете снимки се вижда резистора който се слага за да не светне чека. А и мисля, че в магазина няма да имат нищо против да проветиш дали ще ти светне чека преди да купиш крушките. Само едно допълнение, сминлите които си дал са с кръглия цокъл. По новите алфи използват плоския цокъл ( тип крокодилка ) дето и викат. Така че първо трябв да се провери какъв тип крушка имаш монтирана на габаритите.

Относно крушките за страничните мигачи имайте предвид, че повечето диодни крушки са малко по дълги от стандартните и има много голяма опасност да опре в пласмасата и да неможе да се зарвори цокъла.

grenlould
21-08-2013, 16:59
Само едно допълнение, сминлите които си дал са с кръглия цокъл. По новите алфи използват плоския цокъл ( тип крокодилка ) дето и викат. Така че първо трябв да се провери какъв тип крушка имаш монтирана на габаритите.

Да знам, че са с кръглия цокал, те се водят с цоъкл: Ba9s, защото моята 156 99г. от-пред на габарита, а отзад е със крокодилския с цокъл: T10, както ти го наричаш. Във същият магазин го има и същите крушки с въпросният Т10 цокъл....
Според мен мисля, че ще светят доста яко, дори кой знае, може и денем да се позлват за DRL :D аз съм си монтирал на фаровете диодни ленти тип ауди и + габарита може и да стане да карам денем само на тях...Някой ако си ги купи, нека да каже как е.
Ето ги двата модела:
http://s21.postimg.org/ebq2sv1mf/wewe.jpg

tonov
21-08-2013, 22:17
Тия крушки ми се струват дългички... Някой пробвал ли ги е? Дали няма да опрат отпред в пластмасата?

dimitar_vd62
21-08-2013, 22:36
А виж за това не се бях сетил.

grenlould
22-08-2013, 00:39
Тия крушки ми се струват дългички... Някой пробвал ли ги е? Дали няма да опрат отпред в пластмасата?
Нямa да опират, сигурен съм...

Chupacabra
22-08-2013, 10:04
Точно тези Ba9s 13х5050 опират, на 156 фейслифт. А по прицип, мисля че за Алфа, както и за някои стари БМВ-та цокъла е BAX9s (с кривия чоп)

tur4in
22-08-2013, 15:25
а за плафона кви крушки се слагат? аз зех едни дето са като тия оргиналните обаче вътре са с диод и не светат хубаво. тряя да са някви дето светят от всички страни

Jivko7777
22-08-2013, 15:54
Това са мойте габарити ;)

http://photo-zona.net/images/user64199/album24675/preview/1285434582_iyau3780_250920101663.jpg

http://photo-zona.net/images/user64199/album24675/preview/1285434586_hpjr2933_250920101664.jpg

grenlould
22-08-2013, 16:19
а за плафона кви крушки се слагат? аз зех едни дето са като тия оргиналните обаче вътре са с диод и не светат хубаво. тряя да са някви дето светят от всички страни

Моите плафони ги направих със диодни ленти от вътре и свети супер силно и супер крaсиво кaто ефект, на бели точки! Някой по-наблюдателен като влезне в колата и му правят голямо впечатление....а като ги натисна от копчето, светят супер слабо, демек докато шофирам като ефект, случайно го направих. :D


Това са мойте габарити ;)
Живко, а твоите габарити какви са?

GurgaPiti4
16-01-2014, 23:34
Вдигам малко темата. Какви диодни крушки сложихте вие? На мен или ми засича грешка, или ако стане цокъла и не отчита грешка тези по дългите по горе ми опират в рефлектора. Какви да сложа вече?

i 147
17-01-2014, 14:59
скоро купих 2бр. опаковани за 16лв. диодни за габаритите с цокъл -не ми свети чека и са с допълнително съпротивление(поне така ми казаха), така от две седмици , а колко ще изкарат-идея си нямам!:magic:

GurgaPiti4
17-01-2014, 16:43
скоро купих 2бр. опаковани за 16лв. диодни за габаритите с цокъл -не ми свети чека и са с допълнително съпротивление(поне така ми казаха), така от две седмици , а колко ще изкарат-идея си нямам!:magic:

Може ли снимка колега или сайт откъде може да си ги взема, защото и моите са с цокъл.

i 147
17-01-2014, 21:01
снимка е проблем -опаковката е изхвърлена, марката??? Търси такива да не дават грешка! За оригинални H6W бяха по 10лв. броя! Успех в намирането !!!:-)

lordliness
17-01-2014, 21:45
в момента съм с нарва за 5 лв.

i 147
18-01-2014, 17:51
това са други лампи но опаковката е като тези за които става дума!

GurgaPiti4
18-01-2014, 19:22
това са други лампи но опаковката е като тези за които става дума!

Не ти ли опират тези колега? Аз пробвах точно такива и ми опираше в рефлектора иначе са чук, много хубаво светят и не дава грешка!

i 147
19-01-2014, 18:19
Не ти ли опират тези колега? Аз пробвах точно такива и ми опираше в рефлектора иначе са чук, много хубаво светят и не дава грешка!

чак толкова не съм им се вглеждал!:rosso_spider:

Zeppelinist
05-06-2014, 12:25
Повдигам малко стара тема, но реших, че мога да я ползвам.

Наскоро сложих LED габарити във фаровете, но бях пропуснах да ги заявя като error free, съответно чека светна и сега имам под ръка резистори от 250 ома - дали биха загасили чека? По горе колегата Тонов виждам, че е ползвал 120 омови, но дали не са прекалено големи и греещи? Как биха се отразили на околните пластмаси, ако сложа такива. Ако някой има впечатления моля да сподели.

grenlould
05-06-2014, 16:09
aз кaзвaм по-принцип, някой aко може дa посочи диодни мощни бели крушки зa преден гaбaрит, който чекa дa не ги зaсичa, при положение, че си рaботят. От много време търся тaкивa мощни бели и дa не ги зaсичa чекa, но до сегa не съм се спрял нa някaкви конкретни, тaкa, че aко някой вече е нaмерил дa пише....че с тия резисторчетa и слaгaне нa други нещa, не ми се зaнимaвa...

GurgaPiti4
05-06-2014, 16:42
aз кaзвaм по-принцип, някой aко може дa посочи диодни мощни бели крушки зa преден гaбaрит, който чекa дa не ги зaсичa, при положение, че си рaботят. От много време търся тaкивa мощни бели и дa не ги зaсичa чекa, но до сегa не съм се спрял нa някaкви конкретни, тaкa, че aко някой вече е нaмерил дa пише....че с тия резисторчетa и слaгaне нa други нещa, не ми се зaнимaвa...

http://olx.bg/canbus-ba9s-5h5050-smd-led-diodna-gabaritna-lampa---no-error-i49356445

Някакви такива пробвах преди време и не отчиташе грешка, но опират в стъклото на фара на 156-ца

tonov
05-06-2014, 19:06
Повдигам малко стара тема, но реших, че мога да я ползвам.

Наскоро сложих LED габарити във фаровете, но бях пропуснах да ги заявя като error free, съответно чека светна и сега имам под ръка резистори от 250 ома - дали биха загасили чека? По горе колегата Тонов виждам, че е ползвал 120 омови, но дали не са прекалено големи и греещи? Как биха се отразили на околните пластмаси, ако сложа такива. Ако някой има впечатления моля да сподели.

Пробвай с 250-те ома. Ако не стане, може да вържеш по 2 в паралел. Не греят кой знае колко. А и аз съм ги изкарал извън фара, така че няма какво да стопят.

grenlould
06-06-2014, 18:33
http://olx.bg/canbus-ba9s-5h5050-smd-led-diodna-gabaritna-lampa---no-error-i49356445

Някакви такива пробвах преди време и не отчиташе грешка, но опират в стъклото на фара на 156-ца

Лошото е, че са слабички. Преди време си бях взел едни пак за 5 лв. подобни на тия, но с доста повече диоди и светеха доста силно, даже си карах на тях като дневни светлини и се виждаха добре през деня, но чека не ги ловеше......

Zeppelinist
06-06-2014, 23:12
Одеве по светло успях да пробвам в габаритите с 250 омови диоди ама чека пак се оказа, че се пали. Като остане време ще пробвам с по 2 резистора в паралел и мисля, че не би трябвало да не се получи. Иначе ламбите пасват идеално и са доста ярки - с по 5 диода 5050 са.

AttilaSL
30-06-2014, 21:52
Колеги,интересува ме ако сложа бели лед светлини отзад на мигачите отзад да ли ще прозира бялата светлина понеже са много силни или да купувам с оранжева(амбър)светлина?

Поздрави!

nightsurfer
01-07-2014, 10:44
Не слагай бели, че става отвратително мръсно жълто-зелен цвят

dimitar_vd62
01-07-2014, 18:23
И тука да го постна,http://www.led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html#b85d може някой да му е полезно.Аз си играх да вграждам диоди в цоклите на уредите/сини/ и чак тогава го намерих тоя сайт.За трите уреда на конзолата няма проблем обаче за скоростомера и оборотомера само с два светодиода на мястото на крушките не става равномерно осветяване.Та наредих кажи рече зад всяка цифра диод и пак трябваше персонално да ги насочвам за да получа равномерно осветяване.

SkindredZ
01-11-2014, 17:40
И аз да се включа сега. Купих си диодни крушки CANBUS не дават грешка , но се нагряват прекалено много и започват да премигат някога. Не мога да ги барам, толкова много греят. Незнам дали някои е имал този проблем.

ecotronic
01-11-2014, 18:25
И аз да се включа сега. Купих си диодни крушки CANBUS не дават грешка , но се нагряват прекалено много и започват да премигат някога. Не мога да ги барам, толкова много греят. Незнам дали някои е имал този проблем.

Вероятно крушките, които си сложил имат вградени резистори за да "лъжат" чека. Но тези резистори са допълнителен източник на топлина и вероятно затова крушките ти греят. По-добре сложи обикновени led крушки, с които чекът "пищи" а за да не "пищи" добави 100 омови резистори външно.