PDA

View Full Version : Помощ за Alfa 166 2.4 jtd



nigio
22-08-2013, 10:18
Здравейте,моля за помощ относно някои дребни"може би" неща по Алфата.Приятел си взе скоро Алфа и има някои неща които го затрудняват,а и мен също.Преден десен габарит няма крушка,половин ден го мъчихме,не можем да разберем от къде се вади фасонката,часовника е с три минути напред и не можем да го сверим.В багажника има CD и чейнджър,но и двете не функционират.CD свети има диск на Алфа,но него захапва.Ще съм благодарен за малко помощ.

tweety
22-08-2013, 10:29
Здравейте,моля за помощ относно някои дребни"може би" неща по Алфата.Приятел си взе скоро Алфа и има някои неща които го затрудняват,а и мен също.Преден десен габарит няма крушка,половин ден го мъчихме,не можем да разберем от къде се вади фасонката,часовника е с три минути напред и не можем да го сверим.В багажника има CD и чейнджър,но и двете не функционират.CD свети има диск на Алфа,но него захапва.Ще съм благодарен за малко помощ.

Фасонката на габарита е една дълга черна пръчка може би около 5-6 см. Като се загледате от горната страна на фара ще видите къде е габарита и къде се намира пръчката и ще я извадите. Часовникът се сверява автоматично чрез навигацията в зависимост от диска, който е поставен (например за Италия). За да сверите часовника ръчно трябва да изключите кабелите на навигацията или от екрана или по-лесно отзад в багажника. Чейнджъра може и да е повреден но също възможна причина (аз доста се мъчих докато го разбера) - дисковете се поставят на обратно с картинката надолу и четящата част нагоре. Опитайте така и може и да тръгне.

nigio
22-08-2013, 15:11
Много благодаря,сега ще ги пробвам тези неща.

ecotronic
22-08-2013, 15:27
Само да допълня, че въпросната дълга основа на габаритната крушка, за която говори Tweety, се намира под задната капачка през която се стига до другите крушки.

endeavour
22-08-2013, 17:13
Само да допълня, че въпросната дълга основа на габаритната крушка, за която говори Tweety, се намира под задната капачка през която се стига до другите крушки.
... и ако въпросната пластмасова основа не е изваждана сума ти години, от нагряването на крушката така се е раздула и запекла, че без юнашко дърпане и разклащане встрани (и споменаване женските роднини на конструктора) не излиза... :no:

Bobiuzunov
22-08-2013, 21:14
А аз да спомена и друго,че ако колата е с фабричен ксенон(колегата не е упоменал) ще се наложи да се свали предната броня за да се смени крушката на габарита и тогава ще споменаваш всики женски роднини на конструктора до 18-то коляно.:naughty:

ecotronic
22-08-2013, 21:25
А аз да спомена и друго,че ако колата е с фабричен ксенон(колегата не е упоменал) ще се наложи да се свали предната броня за да се смени крушката на габарита и тогава ще споменаваш всики женски роднини на конструктора до 18-то коляно.:naughty:

Чак цялата броня не е нужно да се сваля. Само страничните 3 болта към калника да провисне ъгъла на бронята и така да може да се развие външния болт на фара. другите 2 се развиват само като се свали съответната решетка.

nigio
23-08-2013, 09:16
С фабричен е.Защо се сваля фара??Това не е истина.Карам Lancia Kappa там това се прави за 30 секунди.

Bobiuzunov
23-08-2013, 11:03
Ееее и аз имам капа,на 166-та е друга бира8)
Сваляй болтовете на бронята и не се чуди повече.