PDA

View Full Version : Изгубих си ключа...



gorbi
23-08-2013, 08:57
Не знам как може да помогнете, може просто като морална подкрепа :) Загубих си единствения ключ за Алфата, вече седмица, изгубих надежди да го намеря.
Подскажете най-евтин вариант да превърна прашасалия паметник в двора отново в автомобил, ако не намеря лесен начин, ще остане така до пролетта на 2014 :)

колата е 175 коня фейслифт 2,4 автомат, ключът е с копче за багажника

Доко
23-08-2013, 09:09
Почти всеки автоключар ще ти свърши работа.
Аз също преди година си бях изгубил единствения ключ на 166-та. ;-)

gorbi
23-08-2013, 09:25
малко се поуспокоих... Щом почти всеки автоключар, значи не е нещо кой знае какво ... А каква е процедурата - разглобява ли нещо..? Хубаво поне, че колата ми е отключена...

myato
23-08-2013, 09:40
малко се поуспокоих... Щом почти всеки автоключар, значи не е нещо кой знае какво ... А каква е процедурата - разглобява ли нещо..? Хубаво поне, че колата ми е отключена...

Сваля имобилайзера, прочита кода, заличава старите ключове от паметта и програмира новите.

duronman
23-08-2013, 10:21
Май може и в Ауто Италия да се поръча по VIN на колата, но не съм убеден колко "малко" пари искат.

Доко
23-08-2013, 10:56
малко се поуспокоих... Щом почти всеки автоключар, значи не е нещо кой знае какво ... А каква е процедурата - разглобява ли нещо..? Хубаво поне, че колата ми е отключена...

Моята беше заключена, но за не повече от 15 секунди, без да разбива нищо, ключаря вече бъркаше под волана за черната кутийка (имобилайзера). Също така се сваля и патрона който е за пасажерския еърбег, най-безболезнено е, копира се релефа на ключа, а кодовете не се трият, а копират. Копието което ми направи ключаря не бе от най-хубавите, даже нямаше в момента заготовка от Алфа а от Ланча, но поне си ползвах колата. ;-)


Май може и в Ауто Италия да се поръча по VIN на колата, но не съм убеден колко "малко" пари искат.

Това е най-добрия вариант, защото ключа ще е оригинален с функциониращи бутони, но и аз съм чувал за умопомрачителни цени. :-)

myato
23-08-2013, 19:48
Моята беше заключена, но за не повече от 15 секунди, без да разбива нищо, ключаря вече бъркаше под волана за черната кутийка (имобилайзера). Също така се сваля и патрона който е за пасажерския еърбег, най-безболезнено е, копира се релефа на ключа, а кодовете не се трият, а копират. Копието което ми направи ключаря не бе от най-хубавите, даже нямаше в момента заготовка от Алфа а от Ланча, но поне си ползвах колата. ;-)



Това е най-добрия вариант, защото ключа ще е оригинален с функциониращи бутони, но и аз съм чувал за умопомрачителни цени. :-)

Правилното е изгубените ключове да се изтрият от паметта на имото, щото може да се получи "грешка":naughty:

Доко
23-08-2013, 22:31
Правилното е изгубените ключове да се изтрият от паметта на имото, щото може да се получи "грешка":naughty:

Всъщност и това може да е така, все пак няма да ставам ключар, аз само звъннах по телефона, след час имах ключа доставен на място. ;-)

Doomguy
01-09-2013, 18:36
Ще вдигна малко темата за да попитам, затворих си ключа в багажника а имам само другия, който става само за палене. Колата е заключена. Какви опции имам в момента, освен да разбия някое от стъклата?

Boby
01-09-2013, 18:46
Отключи си вратата с ключа който имаш и си отвори багажника от бутона. Не разбирам какъв е проблема?

Doomguy
01-09-2013, 18:52
Отключи си вратата с ключа който имаш и си отвори багажника от бутона. Не разбирам какъв е проблема?

Този който имам пасва само в ключалката за запалването, не може да отвори вратите или багажника.

Boby
01-09-2013, 19:13
Ааа значи имаш сериозен проблем.

Май нямаш друг вариант освен да чупиш стъкло.

Доко
01-09-2013, 20:16
Ще вдигна малко темата за да попитам, затворих си ключа в багажника а имам само другия, който става само за палене. Колата е заключена. Какви опции имам в момента, освен да разбия някое от стъклата?

Не чупи стъклото!
Извикай автоключар, ще ти я отвори за секунди, без повреди и за дребни стотинки. ;-)

Boby
01-09-2013, 21:01
Какви дребни стотинки... на мен ми взеха 40лв защото дръпнах входната врата на апартамента с ключ в патрона отвътре. Цялата работа беше за 2 минути 40лв и 2 часа висене пред блока. За тези пари предпочитам да счупя стъклото.

Doomguy
01-09-2013, 21:13
Ще извикам утре ключар, ще пиша какво е станало.

Доко
01-09-2013, 21:22
Какви дребни стотинки... на мен ми взеха 40лв защото дръпнах входната врата на апартамента с ключ в патрона отвътре. Цялата работа беше за 2 минути 40лв и 2 часа висене пред блока. За тези пари предпочитам да счупя стъклото.

Боби, това не изисква някакви специални умения, всеки автоключар би трябвало да знае какво е това, нали правиш разлика от врата на апартамент и рамката на врата на кола?
А дали има такъв автоключар в Пазарджик, и колко ще вземе, ще каже Doomguy.

В случая за 166 на ключаря ще му трябват точно 40секунди, докато се прикрива с ръка, вече е влязъл в колата.
Води се Категория: Тенекеджийски специални инструменти
http://www.lincos.bg/tenekedzhiyski-spetsialni-instrumenti/pnevmatichna-vazglavnitsa-za-otvaryane-na-vratite-ka-4284 ;-)

Doomguy
02-09-2013, 21:01
Работата приключи благополучно при мен, дойде един познат ключар, който леко запили сервизния ключ и отключи с него. Вече си имам два. Пари не ми е вземал, не мога да кажа колко струва. Беше си приготвил техника като тази от линка на Доко.

Доко
02-09-2013, 21:05
Работата приключи благополучно при мен, дойде един познат ключар, който леко запили сервизния ключ и отключи с него. Вече си имам два. Пари не ми е вземал, не мога да кажа колко струва. Беше си приготвил техника като тази от линка на Доко.

Ъ, трябваше да си начупиш стъклото. :-) ;-)

iveli
03-09-2013, 21:44
Съжалявам че късно видях темата Сервизният ключ е същият като другият за съответният автомобил но без изпилен горен ъгъл (не помня ляв или десен) При повечето автомобили с вече раздрусани ключалки този ключ успява без проблеми да отвори ключалките Ако не успее се изшкурва съответният ръб Това ми го обясни преди време ключар и ми го показа нагледно Моят сервизен ключ с едно две почуквания отвори вратата

Vesko84
03-09-2013, 23:09
Не знам как може да помогнете, може просто като морална подкрепа :) Загубих си единствения ключ за Алфата, вече седмица, изгубих надежди да го намеря.
Подскажете най-евтин вариант да превърна прашасалия паметник в двора отново в автомобил, ако не намеря лесен начин, ще остане така до пролетта на 2014 :)

колата е 175 коня фейслифт 2,4 автомат, ключът е с копче за багажника

Колега, съчувствам ти наистина, ако си с код 3 като мен доколкото знам българските ключари не могат да го настроят да командва централното и алармата. Могат само да направят да пали колата и отключва вратите. Пак не е малко де. А за оригинален ключ съм чел в други теми, че излиза към 700лв от дилъра на Алфа за България.

И аз съм само с един оригинален ключ и му треперя :)

gorbi
01-10-2013, 10:09
Следващ проблем - от седене два месеца и падна акумулатора и не мога да си отворя багажника за да го заредя :) Има ли вариант да закача някъде отпред по двигателя кабели 12 волта, за да мога да си отворя багажника...

Като чета темата - почнАх да се чудя - дали е по-добре да се занимавам с ключари или да продам на части една чудесна 166 автомат с перфектна скоростна кутия и двигател.. :) :)

Linkestis
01-10-2013, 10:20
Под черното капаче отпред.Зад антифриза махаш го и закачаш +
Минус някъде по купето,иначе като завъртиш ключа на ляво трябва да отвориш багажника

Doomguy
01-10-2013, 10:32
Както е споменал колегата, багажника се отваря механично като приложиш повечко сила.

gorbi
01-10-2013, 10:51
Както е споменал колегата, багажника се отваря механично като приложиш повечко сила.

Това, ако имаш ключ.. :)

LInkestis: Благодаря, това ми трябваше !!

Linkestis
01-10-2013, 12:22
Мислех че вече си направил ключ :)

myato
01-10-2013, 16:07
Като чета темата - почнАх да се чудя - дали е по-добре да се занимавам с ключари или да продам на части една чудесна 166 автомат с перфектна скоростна кутия и двигател.. :) :)

Сакън, ако ще трошиш колата, ще дойда да я отнеса на гръб:-D

gorbi
07-10-2013, 19:42
Не можах да намеря днес къде да закача + . Гледах, гледах зад антифриза - нищо не видях. Утре ще зяпам пак... Най-смешното - скоро зареждах акумулатора на другия автомобил и зарядното сложих в багажника на Алфата - нали е недвижима собственост сега и я ползвам като склад...:)

Linkestis
07-10-2013, 20:00
Зад казанчето за антифриза и до спирачната течност, има черно капаче.Под него има три силови кабела идващи от алтернатора.

Doomguy
07-10-2013, 20:02
Много пъти съм зяпал там, но такова нещо не съм видял. Ще ме карате да слизам до гаража.

Linkestis
07-10-2013, 20:17
Освен да го снимам :)

ecotronic
07-10-2013, 20:20
Това е така наречената клема A5. Тя представлява главния силов разклонител. До нея идва дебелия кабел от акумулатора и се разклонява към стартера, електрическия блок между чистачките, кутията с релета и предпазители на предния ляв калник и т.н.

Doomguy
07-10-2013, 20:43
Не е лоша идеята за снимка. До сега бях при колата, но във въпросния отсек не видях нищо интересно. Има един дебел кабел, но той си е с букса и няма никакви разклонения.

gorbi
07-10-2013, 20:55
да не би да има разлика при различните модели ?

Mury
07-10-2013, 20:58
да не би да има разлика при различните модели ?

Няма,всички 166 имат разпределител на + в предния кош,защото акумулатора е в багажника.Както казаха колегите,зад казана на антифриза има черна кутиика,като предната част е капаче,отваря се чрез щипки от двете страни с дърпане напред,отдолу има дебели плюсови кабели.:smoke::smoke::smoke::smoke:

gorbi
07-10-2013, 21:13
ОК, благодаря - утре ще го търся пак....

ecotronic
07-10-2013, 21:37
ОК, благодаря - утре ще го търся пак....


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1381170995m.jpg

Doomguy
07-10-2013, 21:49
При мен това липсва. Седи си само закачалката, но кебела го няма.

Mury
07-10-2013, 22:11
При мен това липсва. Седи си само закачалката, но кебела го няма.

Няма как да липсва,ако липсва,нито ще ти върти стартера нито ще зарежда алтернатора,може да ги няма бушоните,които са закачени на капачето,но отзад трябва да има кабели......................:pain::pain::pain::pai n:

ecotronic
07-10-2013, 22:23
При мен това липсва. Седи си само закачалката, но кебела го няма.

Странно. Може нещо да е преправяно при теб. Но все някак трябва въпросното разклонение да е направено. Проследи къде отива дебелия кабел от стартера. Той трябва да е свързан на дискутираната клема.

Doomguy
07-10-2013, 22:28
Под едното капаче име бушон, до него седи празна закачалка. Ще го снимам.

Doomguy
07-10-2013, 22:55
Май всичко си има, ето снимките -

Mury
08-10-2013, 13:38
Май всичко си има, ето снимките -

Ами има да,еврика :bravo::bravo::bravo:

gorbi
08-10-2013, 15:04
аз кой знае къде съм гледал - със снимката го открих от първия път и вече зареждам акумулатора... Мерси на всички търпеливи хора... :cheers:

Doomguy
08-10-2013, 15:18
Ами има да,еврика :bravo::bravo::bravo:

Кво сега, всеки трябва да се е родил научен ли? Е*ахти и п*дераския форум...

Mury
08-10-2013, 16:45
Кво сега, всеки трябва да се е родил научен ли? Е*ахти и п*дераския форум...

Никой не казва такова нещо,но да твърдиш че го няма въобще въпросното нещо,е несеризоно,даже беше почти категоричен в това,та даже се замислих в думите на Еко,дали наистина не е магерено нещо по твойта кола. :spoko::spoko::spoko::spoko:

Doomguy
08-10-2013, 17:13
Не бях категоричен, просто не знаех как изглежда и какво търся. На Мерцедес например има едно капаче и е нарисувано плюсче там. Очаквах нещо подобно...

gorbi
04-11-2013, 09:13
На мен ми е време за следващия въпрос...:) Като се убедих че не мога да открия ключа вече - реших да правя нов. Интересува ме картата с кодове която имам, те всъщност са две карти - на едната има нарисуван ключ и два кода - electronic и mechanical и другата - IDENT CARTE също е с някакъв код. Тези двете карти ще ми помогнат ли по някакъв начин с ключаря ?

oem
04-11-2013, 09:53
Да и то много. По Electronic Key се прави нов ключ.

gorbi
04-11-2013, 10:53
Да и то много. По Electronic Key се прави нов ключ.

Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...

Mury
04-11-2013, 11:58
Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...

Ако е за 270 ле с управление на централното,според мен е направо супер цена.Друг е въпроса как ще го направят,защото от ключар до ключар има огромна разлика......................:afro::afro::afro:

myato
04-11-2013, 11:59
Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...

Горе-долу това е цената. +/- 50лв. в зависимост от града и ключаря.

oem
04-11-2013, 12:26
Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...

Метнал те е яко по върбите за да си мислиш, че не го улесняваш. :) Другия начин е копиране на ключ или четене на същия ПИН от имото когато я няма картата.

Моя съвет е, че щом не му трябва картата на този, ако решиш той да ти прави ключ си я прибери без да я вижда. Поне да се потруди за тия пари :) Не, че нещо ама транспондера му струва 5 лв. заготовката за ключа не повече от 10 лв. Другото е работа. Ако му дадеш ПИН-а на готово не виждам за какво да ти иска 200 + лв. Обикновено когато се знае пин-а цената е макс 100 лв.

gorbi
04-11-2013, 13:07
Метнал те е яко по върбите за да си мислиш, че не го улесняваш. :) Другия начин е копиране на ключ или четене на същия ПИН от имото когато я няма картата.

Моя съвет е, че щом не му трябва картата на този, ако решиш той да ти прави ключ си я прибери без да я вижда. Поне да се потруди за тия пари :) Не, че нещо ама транспондера му струва 5 лв. заготовката за ключа не повече от 10 лв. Другото е работа. Ако му дадеш ПИН-а на готово не виждам за какво да ти иска 200 + лв. Обикновено когато се знае пин-а цената е макс 100 лв.

За малко закъсня ...:)
Вече се уговорих за утре да я правят. Първоначално не се заинтересува от картата, но по-късно се обади да пита за механичния код, за да не сваля ключалка. За електронния не е питал...

gorbi
05-11-2013, 14:01
Пича донесе една машинка и нещо срича по нея, помагам му с английския. Вкара кода обаче машинката му пише че ключ едно го няма и после написа че няма да стане и да натисне искейп... Нещо не и разбира на тая машинка и каза че ще сваля имобилайзера... НЯкой ако има идея, докато не го е разкулачил...

Доко
05-11-2013, 14:33
Пича донесе една машинка и нещо срича по нея, помагам му с английския. Вкара кода обаче машинката му пише че ключ едно го няма и после написа че няма да стане и да натисне искейп... Нещо не и разбира на тая машинка и каза че ще сваля имобилайзера... НЯкой ако има идея, докато не го е разкулачил...

OEM ти каза, ако ключаря не знае какво да прави с електронния код, намери такъв, който няма да се чуди какво пише на английски, и само с кодовете от картата ще ти направи работещ дубликат. Този го остави да си чопли по Жигулетата. ;-)

gorbi
05-11-2013, 14:47
OEM ти каза, ако ключаря не знае какво да прави с електронния код, намери такъв, който няма да се чуди какво пише на английски, и само с кодовете от картата ще ти направи работещ дубликат. Този го остави да си чопли по Жигулетата. ;-)
Да бе, ама аз устната уговорка я имам за сделка. Той още отначало каза, че няма да разчита на кодовете, явно се чувства уверен повече при свален имобилайзер :)) Уговорката е за тези пари да свърши тази работа. Просто ако някой беше написал 5 минути след мен, че работата с машинката става така и така - щях да си скъся време и да му подскажа... Не ми се занимава да търся други, стига крайния резултат да е ключ с централно и багажник... :cheers:

gorbi
05-11-2013, 18:30
Дам... моята история е с продължение пак... :)

Майстора каза - сори пич, тая кола във Варна няма кой да я направи... Много е нова (????) Какво и е новото - дърт кошник 8 годишен... Тия наистина новите кой ли ги прави ? :)

Накратко - имам вече нарязан ключ, който механично работи, с непрограмиран транспондер. Имам и свален имобилайзер Robert Bosh made in Australia :)

Ще съм благодарен ако ме посъветвате какво да правя, преди да стигна до дистрибуторите за ключ от завода :)

Силно ме съмнява, че тоя пич някога е виждал Алфа. Мисля си, че просто е неопитен или некадърен... Не знам даже дали е това модула на имобилайзера - но ще проверя в интернет.. :)

http://ru.varaosahaku.fi/global/images/image.php?src=/mnt/newftp/826/fibdb/bild/lgnr/39528%281%29.jpg&width=&height=

http://s48.radikal.ru/i122/1107/3c/c5114c28e168.jpg

myato
05-11-2013, 18:41
Да беше в Плевен, да те пратя при човек, ма във Варна да няма кой да го направи, бах мама му!
Що не питаш Иво? Той може да знае подходящ човек.

gorbi
05-11-2013, 19:09
Иво също предложи вариант, но аз вече бях се обадил на този... Явно пак ще търсим варианти...

Някой знае ли лесен начин да го изключа тоя имобилайзер.... ?

Доко
05-11-2013, 19:14
Дам... моята история е с продължение пак... :)

Майстора каза - сори пич, тая кола във Варна няма кой да я направи... Много е нова (????) Какво и е новото - дърт кошник 8 годишен... Тия наистина новите кой ли ги прави ? :)

Накратко - имам вече нарязан ключ, който механично работи, с непрограмиран транспондер. Имам и свален имобилайзер Robert Bosh made in Australia :)

Ще съм благодарен ако ме посъветвате какво да правя, преди да стигна до дистрибуторите за ключ от завода :)

Силно ме съмнява, че тоя пич някога е виждал Алфа. Мисля си, че просто е неопитен или некадърен... Не знам даже дали е това модула на имобилайзера - но ще проверя в интернет.. :)

http://ru.varaosahaku.fi/global/images/image.php?src=/mnt/newftp/826/fibdb/bild/lgnr/39528%281%29.jpg&width=&height=

http://s48.radikal.ru/i122/1107/3c/c5114c28e168.jpg

Утре ще попитам ключаря който прави моя дубликат дали не знае кой може да свърши работа във Варна, ако не знае може и той да ти направи ключ, но евентуално ще кореспондирате с куриер, което ще отнеме ден-два, ако не ти е проблем. ;-)

gorbi
05-11-2013, 20:26
Утре ще попитам ключаря който прави моя дубликат дали не знае кой може да свърши работа във Варна, ако не знае може и той да ти направи ключ, но евентуално ще кореспондирате с куриер, което ще отнеме ден-два, ако не ти е проблем. ;-)

Супер.. Благодаря !

Иначе успях механично да въведа кода на имобилайзера с педала на газта и след четири месеца и чух гласа :)

Все ми се струва че с тоя код и някоя програма може да се изключи имобилайзера... Но не намирам нищо из интернет, пазят си хляба хората... :)

ecotronic
05-11-2013, 20:40
Супер.. Благодаря !

Иначе успях механично да въведа кода на имобилайзера с педала на газта и след четири месеца и чух гласа :)

Все ми се струва че с тоя код и някоя програма може да се изключи имобилайзера... Но не намирам нищо из интернет, пазят си хляба хората... :)

Кодът може да се премахне на ECU-то. Но по-добре е функцията имобилайзер да си работи.

myato
05-11-2013, 20:43
Все ми се струва че с тоя код и някоя програма може да се изключи имобилайзера... Но не намирам нищо из интернет, пазят си хляба хората... :)

Не е баш така. Не се мъчи.

Доко
05-11-2013, 21:58
Супер.. Благодаря !

Иначе успях механично да въведа кода на имобилайзера с педала на газта и след четири месеца и чух гласа :)

Все ми се струва че с тоя код и някоя програма може да се изключи имобилайзера... Но не намирам нищо из интернет, пазят си хляба хората... :)

Искам да уточня, че копието на ключа което ми направи ключаря бе евтино, без екстри като отключване на врати и багажници, но на мен ми трябваше бързо и да ми върши работа, тези екстри договаряй допълнително с ключаря който ще ползваш. ;-)

gorbi
05-11-2013, 22:03
Аз като начало искам да си направя въобще някакъв ключ :)
Че ще е тъпо всеки път да си въвеждам кода ръчно... :)
Поне мога да я закарам вече до ключаря, не да идва той у дома... Утре ще пробвам все пак във Варна да намеря, после вдигам ръце и чакам предложения за 200 - 300 км наоколо, в България... :)
В Одеса знам че са хакери и за ден ще се справят, ама нямам скоро ходене, пък и там май моята 166 е единствената в града и може да не са подготвени с инструменти...:)


А, и в крайна сметка остава представителството, ама ме съмнява там че много ще се чака...

oem
05-11-2013, 22:09
Иво също предложи вариант, но аз вече бях се обадил на този... Явно пак ще търсим варианти...

Някой знае ли лесен начин да го изключа тоя имобилайзер.... ?

Лесен не. Кой ти е мотора? Евро 3 или 4? Колко к.с. е?

gorbi
05-11-2013, 22:13
Лесен не. Кой ти е мотора? Евро 3 или 4? Колко к.с. е?

175 автомат 2005 г.

gorbi
06-11-2013, 12:22
Серия 3 Майстор номер 2 :)

Питам може ли да ми направи ключ за Алфа Ромео 166 2005 г. (показвам на снимка имобилайзера за всеки случай) , каза - да.
Питам може ли да е с дистанционно да отключва врати и багажник, казва - не, по-добре си сложи аларма с бутони за стотина лева...
Цена 150.00 лева ако си донесеш имобилайзера. "Идвай, след час си готов". За разлика от майстор номер 1 - има вид на човек, който знае какво прави и какво говори.
Утре сутрин ще отида да пробвам.

Започнах да паля с въвеждане на кода от педала, за по-малко от 3 минути... :) :) Интересно дали има лимит на ръчно въведените кодове...

ecotronic
06-11-2013, 12:34
......
Започнах да паля с въвеждане на кода от педала, за по-малко от 3 минути... :) :) Интересно дали има лимит на ръчно въведените кодове...

Оправи си имо-то, че иначе скоро ще търсиш потенциометър за педала :tooth:

gorbi
07-11-2013, 10:58
Серия 4 Майстор номер 2

Отивам в 10.00 както е уговорката. Спирам Алфата пред ключаря, свалям собственоръчно имобилайзера.
Взима го в ръце, отваря кутийката, гледа нещо - ааааа... то това твоето е много рядък екземпляр. Набира някакъв телефон (най-учения имобилайзерчик на планетата предполагам търси) "Ало - имаме ли решение за имобилайзер Бош с процесор Х.... нещо си. Ясно !" - сори пич, твоето не може да се направи към момента. Много рядка серия, срещал съм за последните три години един такъв само. Имаш два варианта - да ти направим компютъра "лайк а върджин" и да му сложим емулатор на имобилайзера и вариант 2 - да си поръчаш от дилъра...

В тази връзка = някой знае ли във Варна кой е най-най-официалния дилър на Алфа Ромео ?

oem
07-11-2013, 12:26
С тази синята кутийка наистина си е греда от всякъде.

Имаш три варианта:
1. премахване на имото
2. намираш си зелена кутийка (да речем от 2000 година) с чип от ключа. Прави се ЕКУ-то върджин и се синхронизира с новата кутийка. Опроводяването е 1:1. Зелената кутийка се забожда без преправяне. :)
3. подготвя се транспондер с пин кода от карата и със специализиран тестер се вписва в твоята кутийка през буксата. (процедурата която прави официалния дилър е същата)

Мога да ти предложа и 3-те варианта в случай, че колата дойде тук.

gorbi
07-11-2013, 13:51
С тази синята кутийка наистина си е греда от всякъде.

Имаш три варианта:
1. премахване на имото
2. намираш си зелена кутийка (да речем от 2000 година) с чип от ключа. Прави се ЕКУ-то върджин и се синхронизира с новата кутийка. Опроводяването е 1:1. Зелената кутийка се забожда без преправяне. :)
3. подготвя се транспондер с пин кода от карата и със специализиран тестер се вписва в твоята кутийка през буксата. (процедурата която прави официалния дилър е същата)

Мога да ти предложа и 3-те варианта в случай, че колата дойде тук.

Казвай кой е най-евтиния вариант, забождай ми дата и час да докарам колата и да се свършва вече ...:)

Разполагам само с ключ нарязан, с непрограмиран транспондер. Дали транспондера е от вида който трябва - нямам идея.

Mury
07-11-2013, 21:01
Последно опитай тук,това са наши момчета,фенове на италианките,вършили са ни хиляди пъти работа.Звънни и питай :cheers::cheers::cheers::cheers:Никовете им по италианските форуми са Kluchar и Alexius ;-);-);-);-)

http://avto-kluchar.info/tag/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%BE-%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/

dakata
07-11-2013, 22:10
Ако момчета от тази фирма не могат да ти свършат работа,значи никой не може да ти помогне,Те са едни от най-добрите авто ключари в София.

gorang
22-12-2014, 09:14
Малко бягам от темата, но има някаква връзка с това което ще питам:
това (http://www.ebay.co.uk/itm/315-433MHz-3-Button-Wireless-RF-Remote-Control-Auto-Duplicator-Face-to-Face-Copy-/171422499426?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item27e993c262) дали ще върши работата на дистанционното поне за отключване и заключване, за запалването и имобилайзера ще се наложи да си направя ключ, но няма да имам дистанционно.

iveli
10-04-2017, 08:22
Колеги дали е проблем ако извадя чипа от ключа и го залепя до патрона И въпрос 2 къде в София могат да ми нарежат ключ Ключа е код 3

lordliness
10-04-2017, 08:45
Не е проблем, проблем е да не падне и да замине в прахосмукачка.

iveli
20-08-2017, 22:37
А откъде да си намеря пластина за ключа свързваща платката с плюса на батерията Ключа е черния с двата бутона Взех си нова кутийка но се оказа че в старата освен че е счупена я няма тази пластина