PDA

View Full Version : Кола от Америка ?



alfista 96
23-08-2013, 23:49
Здравейте тези дни се порових в Американския ebay и видях че колите там са нереално евтини т.е. X6 5.0i се продаде на търг за 1547$ :new_Eyecrazy: Дали това е реално или е някаква измама как мислите? А търговците който продават коли от този клас има 100% положителни мнения и + чета.

Доко
24-08-2013, 10:10
eBay е търг, това е минимална проформа цена. Цената на която може да закупиш стоката без да наддаващ е когато срещу нея пише "buy it now", но не винаги има крайна цена, някои търговци се надяват на сума по-висока от себестойноста. ;-)

rusiq86
24-08-2013, 10:37
х6 на тази цена няма и в Америка...объркали си се нещо.
Ebay е велико средство за пазаруване принципно.

alfista 96
24-08-2013, 19:57
Ами тази която я гледах цената и почваше от 100$ и имаше 7 човека които надаваха и цената и стигна 1547$ търгът приключи с тази цена. Видях и други коли от този клас които се продадоха за 2000-3000$ не знам дали наистина са продадени защото за коли от този клас е не реално ниска цена и за това реших да попитам тук.

Jivko7777
24-08-2013, 20:04
да ама не е стигнала на минимума като цена или за да ме разбереш ---> "reserve not met"

alfista 96
24-08-2013, 21:01
Аха разбрах. Благодаря за пояснението!

Stefan Caromov
28-08-2013, 16:20
Демек, пуска си Иван колата за продаване. Цената той е определил за себе си. Обаче търга не стига исканата от него цена, това значи, че Иван не си продава колата ли? Щото принципно, действието на търговете е "Който даде най-много" , тоест, ако някой даде 3 лева и никой не го качи, трябва да му продадат стоката ...според мен.
Не трябва ли в случай, че си наддал ной-много, но соБственика не му изнасят трите лева и се откаже, да се води дело за неустойки в полза на купувача ? Нещо и аз не им разбирам на тия псевдо - търгове

morfius
28-08-2013, 16:28
Демек, пуска си Иван колата за продаване. Цената той е определил за себе си. Обаче търга не стига исканата от него цена, това значи, че Иван не си продава колата ли? Щото принципно, действието на търговете е "Който даде най-много" , тоест, ако някой даде 3 лева и никой не го качи, трябва да му продадат стоката ...според мен.
Не трябва ли в случай, че си наддал ной-много, но соБственика не му изнасят трите лева и се откаже, да се води дело за неустойки в полза на купувача ? Нещо и аз не им разбирам на тия псевдо - търгове

Не е точно така там... има долна граница, която ако не се достигне - търга се счита за недействителен.
Тая цена може да се залага при създаване на търга.
Може и без нея, но тогава колкото - толкова.
Прочети им условията...