PDA

View Full Version : "Западните умиротворители 4"



Pages : [1] 2

Susscrofa
27-08-2013, 20:18
Е, на прага сме на епизод 4.
След "успешните" епизоди, Афганистан, Либия и Ирак е време да се насладим на поредната холивудска продукция Сирия.
Уникална тъпотия или просто е време за война.:bath:

Linkestis
27-08-2013, 20:35
Трябва да сменяват боеприпасите..изтича им срока на годност.
Холивуд пасти да яде :)

spe4elist
27-08-2013, 20:49
Е, на прага сме на епизод 4.
След "успешните" епизоди, Афганистан, Либия и Ирак е време да се насладим на поредната холивудска продукция Сирия.
Уникална тъпотия или просто е време за война.:bath:

Ако си обикновен сириец, друга песен ще пееш ...

Susscrofa
27-08-2013, 21:08
Ако си обикновен сириец, друга песен ще пееш ...

А какво означава обикновен сириец.
Сигурно нещо като обикновен либиец или пък като обикновен иракчанин?

Kuku
27-08-2013, 21:10
Ако си обикновен сириец, друга песен ще пееш ...Но за щастие, той си е обикновен Бай Ганьо :notify:

Susscrofa
27-08-2013, 21:14
Но за щастие, той си е обикновен Бай Ганьо :notify:

Аууу,колко оригинално, отива повече темата за шкодата.:)

spe4elist
27-08-2013, 21:19
А какво означава обикновен сириец.
Сигурно нещо като обикновен либиец или пък като обикновен иракчанин?

Обикновен сириец е като обикновен гражданин, на който му е дошло до гуша от диктаторски произвол. Ако му беше толкова хубаво, нямаше да е на площадите да го стреля редовната армия, ами щеше доволно да си пие чая в къщи и да троли в някой автомобилен форум ... Например КАРС - Клуб Алфа Ромео Сирия :big_heat:

Susscrofa
27-08-2013, 21:33
Обикновен сириец е като обикновен гражданин, на който му е дошло до гуша от диктаторски произвол. Ако му беше толкова хубаво, нямаше да е на площадите да го стреля редовната армия, ами щеше доволно да си пие чая в къщи и да троли в някой автомобилен форум ... Например КАРС - Клуб Алфа Ромео Сирия :big_heat:

Хаха, абсурд!
Ти ходил ли си в Сирия, или в Ирак?
Разсипаха тези държави.
Разсипаха ги неграмотници като теб, които грам не познават арабския свят и в тъпанарското им съзнание са само молове и форуми.:bath:
После първи ще ревнете.:)

spe4elist
27-08-2013, 21:41
Хаха, абсурд!
Ти ходил ли си в Сирия, или в Ирак?
Разсипаха тези държави.
Разсипаха ги неграмотници като теб, които грам не познават арабския свят и в тъпанарското им съзнание са само молове и форуми.:bath:
После първи ще ревнете.:)

Хайде да спрем с обидите, щото само доказват твоята импотентност да ми опонираш. Това, че си форумен трол №1 не те прави по-грамотен от мен, например ...

Против инвазията съм, ако това ще ти направи душевна чекия, но такива като Башар Асад само груба сила може да ги спре. Явно, дипломацията до никъде няма да я докара. Което не се постига с блага дума, се постига с блага дума ... и пистолет:jason2:

Susscrofa
27-08-2013, 21:49
Хайде да спрем с обидите, щото само доказват твоята импотентност да ми опонираш. Това, че си форумен трол №1 не те прави по-грамотен от мен, например ...

Против инвазията съм, ако това ще ти направи душевна чекия, но такива като Башар Асад само груба сила може да ги спре. Явно, дипломацията до никъде няма да я докара. Което не се постига с блага дума, се постига с блага дума ... и пистолет:jason2:

И какво следва след свалянето на "диктатурата"?
Всички народи ли могат да живеят по един модел, толкова ли е универсален той?

ecotronic
27-08-2013, 21:55
Като гледам заглавието на темата, да попитам:

А какво правят по въпроса източните умиротворители, освен да се зъбят на западните ?

Това, че те не одобряват една умиротворителна война, означава ли, че одобряват целенсоченото изтребление на мирни хора?

spe4elist
27-08-2013, 21:56
И какво следва след свалянето на "диктатурата"?
Всички народи ли могат да живеят по един модел, толкова ли е универсален той?

Ами не знам, но ти предлагам да отидеш в центъра на Дамаск и да извикаш "Да живее диктатурата!"

Обзалагам се, че "обикновените сирийци" бързичко ще ти отговорят на дълбоко философските въпроси ... :paddle:

Susscrofa
27-08-2013, 22:01
Като гледам заглавието на темата, да попитам:

А какво правят по въпроса източните умиротворители, освен да се зъбят на западните ?

Това, че те не одобряват една умиротворителна война, означава ли, че одобряват целенсоченото изтребление на мирни хора?

А на теб кой ти доказа, че има изтребление на мирни хора?

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:00 ----------


Ами не знам, но ти предлагам да отидеш в центъра на Дамаск и да извикаш "Да живее диктатурата!"

Обзалагам се, че "обикновените сирийци" бързичко ще ти отговорят на дълбоко философските въпроси ... :paddle:

Еми то и в БГ има 65 % мечтаещи за диктатура.

spe4elist
27-08-2013, 22:06
А на теб кой ти доказа, че има изтребление на мирни хора?

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:00 ----------



Еми то и в БГ има 65 % мечтаещи за диктатура.


Просто си драскаш глупости, колкото да не заспиш ... Излагаш се! Лека нощ!

Susscrofa
27-08-2013, 22:10
Просто си драскаш глупости, колкото да не заспиш ... Излагаш се! Лека нощ!

Има ли народи, които не могат да живеят демократично?
Ето това е въпросът.

RUNNING WILD
27-08-2013, 22:13
не забравяйте че тия страни до преди по-малко от век са били изолирани и са живяли в средновековието,нема лошо да яздиш кон и да ловуваш с ястреб ама всяко нещо с времето си,отхвъряли са всичко от медицина до училища,и сега им е трудно да вземат решение какви да са и явно други ще го вземат вместо тях,аз усещам некви залежи и пак ще има разделяй и владей както винаги.

stu
27-08-2013, 22:57
Всъщност знаете ли ,че в момента редовната армия се бие с на голямата измет събирана в арабският свят от Турция,Саудитска арабия и Катар, обучавана от ЦРУ и вкарвана в Сирия.Първоначално хората са били срещу режима, но когато са дошли така наречените бунтовници изведнъж режимът на Асад им се е сторил като рай.Всъщност сега рамо до рамо ще се бият Нато и Ал кайда!!!Прочетете тези две заглавия и ще ви стане ясно заради какво всъщност е цялото това бързане:
http://www.dnes.bg/redakcia/2013/08/27/sasht-moje-da-zaobikoliat-syveta-za-sigurnost-za-siriia.197494

http://www.vesti.bg/novini/sasht-dostigat-tavana-na-dylga-prez-oktomvri-5992402

Всеки може да си направи изводите.
Не забравяйте и кой финансира повечето строежи на джамии и мюсюлмани в България и дали ако реши не може да ни спретне подобен сценарий.

Kuku
27-08-2013, 23:18
Аууу,колко оригинално, отива повече темата за шкодата.:)Ооо, колко си прост! (http://vbox7.com/play:cbfd6263)

Доко
27-08-2013, 23:25
Войната в Сирия - катаклизъм предсказан от Ванга: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1236635
Ето и интересна интерпретация на пророчеството: http://dnesplus.bg/(F(16JyY6vWk0dTaJ6MdOMwFtuKwojIWgcNSnAohE4McdFWE3s-NLmMVrLFxecPaGTzqL1Df08Mvq5qFY354uplwHLv3emgzpMJGn RBwyMUMo92hNvP2_TRx4dT5-70EHz31Eal_i_Y3LtmGDfXAvNmq523ods1))/News.aspx?n=619197

soldier81
27-08-2013, 23:33
Всъщност знаете ли ,че в момента редовната армия се бие с на голямата измет събирана в арабският свят от Турция,Саудитска арабия и Катар, обучавана от ЦРУ и вкарвана в Сирия.Първоначално хората са били срещу режима, но когато са дошли така наречените бунтовници изведнъж режимът на Асад им се е сторил като рай.Всъщност сега рамо до рамо ще се бият Нато и Ал кайда!!!Прочетете тези две заглавия и ще ви стане ясно заради какво всъщност е цялото това бързане:
http://www.dnes.bg/redakcia/2013/08/27/sasht-moje-da-zaobikoliat-syveta-za-sigurnost-za-siriia.197494

http://www.vesti.bg/novini/sasht-dostigat-tavana-na-dylga-prez-oktomvri-5992402

Всеки може да си направи изводите.
Не забравяйте и кой финансира повечето строежи на джамии и мюсюлмани в България и дали ако реши не може да ни спретне подобен сценарий.

Много точно казано.

Бобби
28-08-2013, 00:22
Хаха, абсурд!
Ти ходил ли си в Сирия, или в Ирак?
Разсипаха тези държави.
Разсипаха ги неграмотници като теб, които грам не познават арабския свят и в тъпанарското им съзнание са само молове и форуми.:bath:
После първи ще ревнете.:)
За колегата незнам, но аз съм живял и работил полувин година в Сирия...гр. Хасаке.....искаш ли да ти кажа нещо професоре което го няма в нета...?
:bath:

Бобби
28-08-2013, 00:47
Ооо, колко си прост! (http://vbox7.com/play:cbfd6263)
Този път е уникално прост......само какво заглавие е дал на темата......:rotfl:...все едно до преди малко е гледал Междузвезни войни.....интернета не прощава.....най малко на прасето...

sa6o_roman
28-08-2013, 01:07
Добре, а защо САЩ не помгнаха на гърмяните протестиращи в Бахрейн, нали имат военна база там.. аа извинете, вярно че Бахрейн са им другарчета на "миротворците" САЩ..

Единственото медийно отражение за случващото се там май беше просто новината че отмениха кръга от Ф1.

Асад сиг е диктатор, със сигурност е по-черен от колкото аз си мисля, но ние българите щяхме ли да бъдем съгласни ако бяха махнали соц-а с гражданска война спонсорирана от САЩ?

Тъпо е да си мислим, че народа е готов да въоражи и баби и внуци, за да свалят един диктатор, вместо да направят 5 опита за покушението му, с макс 10 обесени.

myato
28-08-2013, 10:47
Умиротворяване до упокояване.

Между другото сирийците не са араби.

Susscrofa
28-08-2013, 11:01
Умиротворяване до упокояване.

Между другото сирийците не са араби.

Населението на Сирия към 2012 година се оценява на 22 457 000 души.[3] Сирия е една от най-гъсто населените страни в Близкия изток. През 1986 година гъстотата е била 57 души на квадратен километър, а през 2004 — 363 души на квадратен километър. Населението обаче е разпределено изключително неравномерно, като повечето сирийци живеят в западната част на страната, в и около Дамаск и Халеб и по поречието на река Ефрат. Малко над 90% от населението са араби, останалите над 9% са кюрди, арменци, туркомани и сирийски гърци.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F
Не ми се тъси по-достоверен източник.

myato
28-08-2013, 11:14
Населението на Сирия към 2012 година се оценява на 22 457 000 души.[3] Сирия е една от най-гъсто населените страни в Близкия изток. През 1986 година гъстотата е била 57 души на квадратен километър, а през 2004 — 363 души на квадратен километър. Населението обаче е разпределено изключително неравномерно, като повечето сирийци живеят в западната част на страната, в и около Дамаск и Халеб и по поречието на река Ефрат. Малко над 90% от населението са араби, останалите над 9% са кюрди, арменци, туркомани и сирийски гърци.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F
Не ми се тъси по-достоверен източник.

Ми аз статистики не съм гледал, но така са ми казали колеги сирийци, а имам доста такива. Те, както и авганистанци, иранци и иракчани, казват че са персийци. С конкретните им племенни структури, също не съм се занимавал.
Важното в случая е, че Сирия не е ислямска, а мултирелигиозна държава и на хората не им оттърва шериат, така че изборът им е много прост и не е "диктатура" или "демокрация". Като поживееш няколко дни в лазешо по пода състояние, след като си живял в спокойна и просперираща държава и нещата си идват сами по местата.;-)

Susscrofa
28-08-2013, 11:28
Ми аз статистики не съм гледал, но така са ми казали колеги сирийци, а имам доста такива. Те, както и авганистанци, иранци и иракчани, казват че са персийци. С конкретните им племенни структури, също не съм се занимавал.
Важното в случая е, че Сирия не е ислямска, а мултирелигиозна държава и на хората не им оттърва шериат, така че изборът им е много прост и не е "диктатура" или "демокрация". Като поживееш няколко дни в лазешо по пода състояние, след като си живял в спокойна и просперираща държава и нещата си идват сами по местата.;-)

Според теб в един такъв регион възможно ли е да ограничиш влиянието на агресивния ислям, без да установиш вид диктатура?

Orm
28-08-2013, 12:37
Айде на бас че Басарчо ще умре скоро по някакво злощастно стечение на обстоятелствата..... я някой случайно ще го обеси , я тухла ще му падне на главата.... Общо взето реда е такъв - който не е "демократ" трябва да умре. След Милошевич не се занимават да ги съдят , че много бързо им свършват аргументите....
Аз съм с двете ръце за това да влезнат войските и да защитят хората от химическото оръжие, ама все ми се струва че тая история е същата като ядрения арсенал на Саддам...
.......Дано не съм прав все пак!!!!

Mind_Control
28-08-2013, 15:44
За да нападнат САЩ Сирия ще им трябва резолюция на съвета за сигурност към ООН. Дали ще се съобразят с това е друг въпрос вече.

---------- Post added at 12:44 ---------- Previous post was at 12:29 ----------


Според теб в един такъв регион възможно ли е да ограничиш влиянието на агресивния ислям, без да установиш вид диктатура?

Агресивен ислям няма... Цялата агресия на исляма срещу западния свят е следствие на това, че Великобритания преебава арабите по време на 1-вата световна война, като сключва таен съюз с Франция за подялба на тяхната територия.

Susscrofa
28-08-2013, 16:12
За да нападнат САЩ Сирия ще им трябва резолюция на съвета за сигурност към ООН. Дали ще се съобразят с това е друг въпрос вече.

---------- Post added at 12:44 ---------- Previous post was at 12:29 ----------



Агресивен ислям няма... Цялата агресия на исляма срещу западния свят е следствие на това, че Великобритания преебава арабите по време на 1-вата световна война, като сключва таен съюз с Франция за подялба на тяхната територия.

Айде бе:)
А аз си мислех, че е закопан ключа някъде още в древността.:):sleepy:

Mind_Control
28-08-2013, 16:27
Айде бе:)
А аз си мислех, че е закопан ключа някъде още в древността.:):sleepy:

Въпросът е, че агресията на исляма е създадена от великите сили и те я поддържат с назначените там диктатори. А, сега искат с война да ги махнат.

Кайо
28-08-2013, 18:44
Айде бе:)
А аз си мислех, че е закопан ключа някъде още в древността.:):sleepy:

Е па я кажи да чуем.....

nickyto
28-08-2013, 21:13
Умиротворяване до упокояване.

Между другото сирийците не са араби.


Така е ! Освен това сред тях има и не малка християнска общност, а и... не са ни много далечни роднини... не ми се рови да търся линкове към ДНК изследвания, за да докажа последното.
Имам една позната, която се върна в България след 20 годишно пребиваване в Сирия. Тя каза, че "бунтовниците" са обикновено наркомани, криминални типове и обикновени отрепки... Не мисля, че сирийския народ заслужава тази война !

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:00 ----------


Е па я кажи да чуем.....


Не го настъпвай по сакатото копитце... ще се оплете :tooth:


Всъщност, Сусето едва ли знае, че древното име на Македония е било... Палестина...

ecotronic
28-08-2013, 21:14
Така е ! Освен това сред тях има и не малка християнска общност, а и... не са ни много далечни роднини... не ми се рови да търся линкове към ДНК изследвания, за да докажа последното.
Имам една позната, която се върна в България след 20 годишно пребиваване в Сирия. Тя каза, че "бунтовниците" са обикновено наркомани, криминални типове и обикновени отрепки... Не мисля, че сирийския народ заслужава тази война !

Никой народ не заслужава война, но не заслужава и да бъде избиван от собствената си армия или от когото и да било другиго.
Аз съм убеден в това, че атаката с газ не е дело на управляващите, но все таки за да се случват такива работи в една държава, означава, че нещо сериозно куца в нея и след като властите са неспособни да се справят, следва да бъде приложена външна сила, като крайна мярка.

nickyto
28-08-2013, 21:19
Никой народ не заслужава война, но не заслужава и да бъде избиван от собствената си армия или от когото и да било другиго.
Аз съм убеден в това, че атаката с газ не е дело на управляващите, но все таки за да се случват такива работи в една държава, означава, че нещо сериозно куца в нея и след като властите са неспособни да се справят, следва да бъде приложена външна сила, като крайна мярка.



Не е чак толкова трудно едно "куцане" да се уреди от вън... ако има интерес.

ecotronic
28-08-2013, 21:21
Не е чак толкова трудно едно "куцане" да се уреди от вън... ако има интерес.

Това е абсолютно вярно, за съжаление.

nikolaaaay
31-08-2013, 15:30
Хаха, абсурд!
Ти ходил ли си в Сирия, или в Ирак?
Разсипаха тези държави.
Разсипаха ги неграмотници като теб, които грам не познават арабския свят и в тъпанарското им съзнание са само молове и форуми.:bath:
После първи ще ревнете.:)
Много са хубави тези държави ама друг да живее в тях. Чудно ми е защо емигрантите от цял свят гледат към Запада, а не към Близкия Изток, Венецуела, Куба или Северна Корея. Сигурно има някаква причина, но аз не мога да разбера каква. Вероятно щото там има "демократи" и не се налага да си търсиш детето като тези от снимката.
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=118956&stc=1&d=1377951651

sa6o_roman
01-09-2013, 16:13
http://bezpartien.com/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D 0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D 0%B5-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%80%D 0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%82-cnn-%D0%B7/

време беше подобно признание да стане факт!

повечето от емигрантите които тръгват назапад са грубо казано прости хора и стават черноработници без личен живот.

а относно снимката, искате ли да ви покажа доста по-стряскащи, предизвикани от "миротворците" САЩ и Израел? То и тази е предизвикана от тях.

nikolaaaay
01-09-2013, 17:06
повечето от емигрантите които тръгват назапад са грубо казано прости хора и стават черноработници без личен живот.
Това е ясно, ама въпросът е защо го правят, а не си седят в собствените държави.

Susscrofa
01-09-2013, 17:17
Това е ясно, ама въпросът е защо го правят, а не си седят в собствените държави.

Не отговаряй избирателно.:)

dimitar_vd62
01-09-2013, 17:34
Това е ясно, ама въпросът е защо го правят, а не си седят в собствените държави.

Щото пък тука имат личен живот, след работа за жълти стинки пият по една две бири пред кварталното магазинче и в къщи.И утре пак и пак, там поне печелят нещо.Имам един познат дето чисти метрото в Лондон и не ще да се връща.

Stefan Caromov
01-09-2013, 19:50
Не прочетох темата изцяло, но тук някак си от това, което прочетох като мотиви, съм доста склонен да се съглася със сускрофа ( ако съм го разбрал правилно )
Според мен нито една държава НЕ може да се меси във вътрешните неуредици на друга такава. От къде на къде, ако в дадена страна се разрази вътрешно напрежение, ще ми идват ония американци и ще им дават наклон на х...я ???
Кой им дава правото да се месят във вътрешно-правни конфликти, които се отнасят за всичко друго, но не и за чужденците ?
Все едно утре в България ( не дай си Боже ) да стане гражданска война, веднага САЩ ще дойде да раздава справедливост... от къде на къде ?
Тия се мислят за номер едно на планетата и неглеят за чуждите природни богатства...злато, петрол.
Аз съм прост българин, но не приемам , когато
Пешо и Гошо се скарат в парка , да идва Корпуса за бързо реагиране и да налага правосъдие...В крайна сметка кои са те по дяволите ?
Може правно и да греша, да не съм прав, но не Америка е фактор, фактори са съда в Хага и Лисабонската стратегия .

dimitar_vd62
01-09-2013, 20:00
А де, и аз не от вчера се чудя що САЩ се изживяват и се чувстват длъжни да раздават справедливост.Обаче преди доста време,още в началото на гражданската война, четох прогнозите на един / не беше българин/ който каза че ще се разиграе същия сценарий в Сирия както в Ирак.Ще ги обвинят в използване на хим оръжие, за да стъпят в Сирия, като целта е да се държи под око Иран зоедно с Израел.Дори имаше и позловещо продължение за война между Иран и САЩ и Израел, с последваща намеса на Русия и Китай.Зпървата част от прогнозите е факт, дано не е познал втората част.

Stefan Caromov
01-09-2013, 20:06
А де, и аз не от вчера се чудя що САЩ се изживяват и се чувстват длъжни да раздават справедливост.Обаче преди доста време,още в началото на гражданската война, четох прогнозите на един / не беше българин/ който каза че ще се разиграе същия сценарий в Сирия както в Ирак.Ще ги обвинят в използване на хим оръжие, за да стъпят в Сирия, като целта е да се държи под око Иран зоедно с Израел.Дори имаше и позловещо продължение за война между Иран и САЩ и Израел, с последваща намеса на Русия и Китай.Зпървата част от прогнозите е факт, дано не е познал втората част.

Русия и Китай кооперират ли се, Земята като планета става автоматично тяхна . Те останаха последните опоненти на псевдо-демократичната САЩ чието мото е живей на заем, за да се храним ние .

stu
01-09-2013, 20:24
Ето ви едно мнение с което съм напълно съгласен.

http://podmosta.bg/syria/

А медиите оказват много голямо влияние и вече почти не гледам новините на бтв, като пример ще дам отразяването на новината за хим.атака на 21.08, когато бяха минали само няколко часа.Водещите новини бяха нещо такова:

БТВ-режима на Асад използва хим. оръжие!!!

Нова -в Сирия беше използвано хим.оръжие, все още не е ясно от кой.

Stefan Caromov
01-09-2013, 20:33
Акъла трябва да ти говори, че САЩ искат да правят Билиони на чужд гръб, напълно незаконно и нехуманно. Дори да трябва да убият 1 милион живи същества, те искат да се домогнат до петролни кладенци, златни жилки и кокаинови плантации.

dimitar_vd62
01-09-2013, 20:40
Общо взето се припокрива с това което цитирах и си е така както го описва автора.Колкото до Русия и Китай, запада за това се противи от проекта за бъдещ икономически съюз междуРусия,КитайИндия и Бразилия.Лично мое виждане е че Русия тепърва ще се налага със или без съюзник/най вероятно Китай/ но не със разадване на справедливост а със присъствие и САЩ може само да гледат и да скърцат със зъби.Между другото някъде ми се мерна че Русия изтегля военни кораби даже от Тихоокеанския флот към региона на Сирия и затова Обама се допитва до Конгреса , иначе би нападнал и без него.Просто не им е ясно как ще реагира Русия.Някак си имам опасения че не ни чака светло бъдеще, имам пред вид света и то в обозримата част.

stu
01-09-2013, 20:40
А това направи ли ви впечатление:Ако някой си спомня събитията в Пазарджик и ислямо-салфитското шествие там, нека му известя, че организатор на тези „учения”, по-късно и подсъдим, бе Муафак Ал-Асаад, а той е братовчед на….Риад Ал-Асаад - символът и лидерът на свободната армия, т.е. на бунтовниците. Защо никоя медия не спомена този факт?

dimitar_vd62
01-09-2013, 20:43
Щот България се управлява от БСП -ДПС.Тихомълком се туцизираме/ислямизираме.

fred
01-09-2013, 21:06
Акъла трябва да ти говори, че САЩ искат да правят Билиони на чужд гръб, напълно незаконно и нехуманно. Дори да трябва да убият 1 милион живи същества, те искат да се домогнат до петролни кладенци, златни жилки и кокаинови плантации.
Я кажи Стефане, кой владее петролните полета в Ирак, защото допреди няколко години там бяха американците?Няма полета, които САЩ да владее извън собствените си територии.И къде са убили 1 милион живи същества, за да се домогнат до тях?А най големите производители и търговци на наркотици в наши дни са точно ислямисти и терористи, под предлог, че им трябват пари за делото им.Така бай Ясер Арафат стана милионер още преди 40 години.
И защо в държави, като Кувейт, Саудитска Арабия, Оман, Кувейт, Бахрейн и прочее, цари спокойстиве и висок стандарт, като те са свързани със САЩ а в Иран, където режима е против америнците е беднотия и простотия?Същото беше в Либия, Ирак и тн., държави, които бяха подкрепяни от Русия.Режимите в тях, както и в Сирия се владеят от милардери, а населението живее в беднотия и цигания.
А най големия радател за нападение на Сирия е ислямисткото правителство на Турция, както и Франция в момента, поради интересите си.

http://dnes.dir.bg/news/frantzia-turtzia-siria-14874689?nt=10

---------- Post added 02-09-2013 at 00:06 ---------- Previous post was 01-09-2013 at 23:58 ----------


А това направи ли ви впечатление:Ако някой си спомня събитията в Пазарджик и ислямо-салфитското шествие там, нека му известя, че организатор на тези „учения”, по-късно и подсъдим, бе Муафак Ал-Асаад, а той е братовчед на….Риад Ал-Асаад - символът и лидерът на свободната армия, т.е. на бунтовниците. Защо никоя медия не спомена този факт?

Една голяма част от тази армия са чисти ислямисти.Споменават се тия неща, ама кой ти гледа.ОТ друга страна и Хизбула пък подкрепя режима на Асад...

dimitar_vd62
01-09-2013, 21:06
А САЩ каква работа имаха в Сърбия, те тогава медиите разправяха че 70%от българите подкрепят ударите на НАТО, а по улиците срещах все останалите 30%.

fred
01-09-2013, 21:22
А САЩ каква работа имаха в Сърбия, те тогава медиите разправяха че 70%от българите подкрепят ударите на НАТО, а по улиците срещах все останалите 30%.

Ами след като 10 години другаря Милошевич и сръбската комунистическа партия водеше войни с присъединените насила хървати, босненци, албанци и т.н- се сбъдна поговоката - който сее ветрове ще пожъне бури.
САЩ свършиха работата на омотаната ЕВропа, залята от бежанци, както и разбира се, подпомогна Албания, за сметка на влиянието на Русия-което аз лично подкрепям.
По антибългарска политика от Сърбия никой не е водил след 1878 г спрямо България, не знам колко % от българите го знаят и осъзнават, но сигурно не са мнного.Дай им Цеца Величкович и сръбска скара и друго не ги интересува на една голяма част от съвремените българи-е, сори, ама аз не съм тях :) Много българи не са и чували сигурно кой е Ванче Михайлов, ама знаят Ратко или както пише там Младич, като и Лепа Брена ...е, та заради това трябва ли да обявим Михайлов за предател, както направи българския комунистическия режим?
А иначе аз съм виждал протестите организирани от БСП, в подкрепа на Милошевич, водени от Гоце Първанов тогава.

ecotronic
01-09-2013, 21:27
Правете разлика между войни водени от САЩ, НАТО или коалиции във връзка с решения на ООН.

fred
01-09-2013, 21:36
А и това е така, спор няма, че го ингорирахме.

Susscrofa
01-09-2013, 21:42
Щот България се управлява от БСП -ДПС.Тихомълком се туцизираме/ислямизираме.

Глупости. Мислех те за по-умен.
Сегашна, ислямска Турция не ще и да чуе за Доган и ДПС.
Те се срещат с ББ и отцепниците от ДПС.
Отговори си сам защо.:)
Отоманската империя е в тиквата на настоящите турски ръководители.:tequilla:

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:38 ----------


Ами след като 10 години другаря Милошевич и сръбската комунистическа партия водеше войни с присъединените насила хървати, босненци, албанци и т.н- се сбъдна поговоката - който сее ветрове ще пожъне бури.
САЩ свършиха работата на омотаната ЕВропа, залята от бежанци, както и разбира се, подпомогна Албания, за сметка на влиянието на Русия-което аз лично подкрепям.
По антибългарска политика от Сърбия никой не е водил след 1878 г спрямо България, не знам колко % от българите го знаят и осъзнават, но сигурно не са мнного.Дай им Цеца Величкович и сръбска скара и друго не ги интересува на една голяма част от съвремените българи-е, сори, ама аз не съм тях :) Много българи не са и чували сигурно кой е Ванче Михайлов, ама знаят Ратко или както пише там Младич, като и Лепа Брена ...е, та заради това трябва ли да обявим Михайлов за предател, както направи българския комунистическия режим?
А иначе аз съм виждал протестите организирани от БСП, в подкрепа на Милошевич, водени от Гоце Първанов тогава.

Умнико, а кой беше архитекта на УбразУванието Югославия и чий галеник бе тя?
Мъж на години си, не се излагай?
Само не ми отговаряй СССР, че ще ми се сринеш в очите.:tequilla:

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------


Правете разлика между войни водени от САЩ, НАТО или коалиции във връзка с решения на ООН.

За Сърбия нямаше решения на ООН и на Съвета за сигурност.

dimitar_vd62
01-09-2013, 22:36
Ми не се имам за умен, ма да не осъмнем с премиер от ДПС някой ден.Никъде не говоря за амбиции на Турция.

nickyto
01-09-2013, 23:30
На САЩ въобще не им дреме за хората в Сирия, те просто си имат интереси там...
А в бивша Югославия, ми там постъпиха като римляните. Всички знаят, че шиптарите и албанците са най-големите разпространители на дрога в Европа и... демократите от САЩ им направиха държава...

ecotronic
02-09-2013, 12:14
Войната в Босна официално се проведе от сили на НАТО по искане на съвета за сигурност на ООН, последното от които бе във връзка с взети като заложници представители на ООН.

Susscrofa
02-09-2013, 13:13
Войната в Босна официално се проведе от сили на НАТО по искане на съвета за сигурност на ООН, последното от които бе във връзка с взети като заложници представители на ООН.

Интересно как е взето това решение без Русия.

thecleaner
02-09-2013, 15:51
Общо взето се припокрива с това което цитирах и си е така както го описва автора.Колкото до Русия и Китай, запада за това се противи от проекта за бъдещ икономически съюз междуРусия,КитайИндия и Бразилия.Лично мое виждане е че Русия тепърва ще се налага със или без съюзник/най вероятно Китай/ но не със разадване на справедливост а със присъствие и САЩ може само да гледат и да скърцат със зъби.Между другото някъде ми се мерна че Русия изтегля военни кораби даже от Тихоокеанския флот към региона на Сирия и затова Обама се допитва до Конгреса , иначе би нападнал и без него.Просто не им е ясно как ще реагира Русия.Някак си имам опасения че не ни чака светло бъдеще, имам пред вид света и то в обозримата част.

Още една интересна гледана точка. http://oko-planet.su/politik/politikarm/208307-rossiyskie-voenspecy-uzhe-v-sirii-oni-gotovyat-chetyre-diviziona-s-300-k-boevoy-rabote-proveryaetsya.html

myato
02-09-2013, 16:49
Нема да съ притеснявате. Га братският американски народ "спаси" "демокрацията" у Сирия и я изтрие от картата, ша са роди Кюрдистан, от което Турция ша изпадне в луд "възсторг". Но за да го "преглътнат", Чичко Сам им е обещал "водица" - територия от България до границите, дето турците си ги бяха "зачертали" "по грешка" в картата от турските учебници.
Ай честито пасифисти.:sister3:

Бел. а. : пасифист - обратното на пацифист.

morfius
02-09-2013, 16:58
Нема да съ притеснявате. Га братският американски народ "спаси" "демокрацията" у Сирия и я изтрие от картата, ша са роди Кюрдистан, от което Турция ша изпадне в луд "възсторг". Но за да го "преглътнат", Чичко Сам им е обещал "водица" - територия от България до границите, дето турците си ги бяха "зачертали" "по грешка" в картата от турските учебници.
Ай честито пасифисти.:sister3:

Бел. а. : пасифист - обратното на пацифист.

Хайде стига глупости по сссрски и плашене с турците.
Едни ни гласят за циганска държава, други ни дават на Турция, трети плашат с лошите хАмериканци, изобщо глупости за плашила да не поглеждаме кой всъщност ни подреди в извратен нео-феодализъм.

dimitar_vd62
02-09-2013, 17:15
Проблема изобщо не е маловажен, света се ислямизира тихимълком.Колко са джамиите в България и из западните страни и колко са църквите из ислямските държави.Стига с тая толерантност.

siniqtzmey
02-09-2013, 17:18
Първата жертва на войната е истината.

nickyto
02-09-2013, 19:26
Проблема изобщо не е маловажен, света се ислямизира тихимълком.Колко са джамиите в България и из западните страни и колко са из ислямските държави.Стига с тая толерантност.


За съжаление си много прав ! Миналата година, мисля че беше, откриха най-голямата джамия в Европа построена със средства от ЕС и то в... Германия...

RUNNING WILD
02-09-2013, 21:45
в момента Германия и Русия и Турция са ръка за ръка,отношенията Германия -Русия са от топли по топли,водещата икономика в Европа и не напразно,турците са отлични работници в Германия парите който изкарват там ги харчат там докато стоят а като пътуват наобратно наливат пари в Турция,всички са доволни,ако ние съумяхме да се качнеме към Германия и Русия щяхме да сме от добре по-добре,това са глупости с джамиите Турция ни е най стабилната съседка сигурен съм че дори ако има инвазия ще я спрат и ако тръгнат да ни бомбандират няма да дадат коридор както ние направихме с Сърбия,турците имат поговорка -съседите са по-ценни от роднините,да не говоря че от оная страна тяхната си спиш спокойно нема по голема сигурност да ти пазят фланга некоя страна,такъв завет ни правят че не е истина и с граници и с всичко,не им се кефя за крайният ислям и че са ни клали и спъвали развитието векове но имат доста добри черти всяка област.

Susscrofa
02-09-2013, 21:50
в момента Германия и Русия и Турция са ръка за ръка,отношенията Германия -Русия са от топли по топли,водещата икономика в Европа и не напразно,турците са отлични работници в Германия парите който изкарват там ги харчат там докато стоят а като пътуват наобратно наливат пари в Турция,всички са доволни,ако ние съумяхме да се качнеме към Германия и Русия щяхме да сме от добре по-добре,това са глупости с джамиите Турция ни е най стабилната съседка сигурен съм че дори ако има инвазия ще я спрат и ако тръгнат да ни бомбандират няма да дадат коридор както ние направихме с Сърбия,турците имат поговорка -съседите са по-ценни от роднините,да не говоря че от оная страна тяхната си спиш спокойно нема по голема сигурност да ти пазят фланга некоя страна,такъв завет ни правят че не е истина и с граници и с всичко,не им се кефя за крайният ислям и че са ни клали и спъвали развитието векове но имат доста добри черти всяка област.

:strong:
Добре адаш, добре го написа, ама глей ся кат налазАт атакистите кво става.:)
А за Русия ще ядеш "бой" от костовистите.

RUNNING WILD
02-09-2013, 21:58
аз колко пъти написах че Волен бръмчи за Доган и че Атака е партия създадена от Доган да си събере турците при него защото се биеха за мюфтии по НДК и имаше разногласия,разделяй и владей с Атака ги наплаши и си ги събра това е,тия ще си лаят докато съществува тая партия за това са им изцепките по телевизията пред джамиите,някой видя ли ги да гласуват изобщо срещу каквото и да било свързано с ДПС или срещу друга партия,Костов си изигра картите от давна,Доган е червен ама ултра червен като ултрасите на ЦСКА е,той е на мястото на Луканов,излъчва интелект на мене даже ми е по симпатичен от 90 процента от българските ни политици,те като цяло ДПС имат доброто политическо излъчване и ерудираност,абе циганчета кой сме ние нема кой да ти пусне грам аванта бе.

stu
02-09-2013, 22:27
в момента Германия и Русия и Турция са ръка за ръка,отношенията Германия -Русия са от топли по топли,водещата икономика в Европа и не напразно,турците са отлични работници в Германия парите който изкарват там ги харчат там докато стоят а като пътуват наобратно наливат пари в Турция,всички са доволни,ако ние съумяхме да се качнеме към Германия и Русия щяхме да сме от добре по-добре,това са глупости с джамиите Турция ни е най стабилната съседка сигурен съм че дори ако има инвазия ще я спрат и ако тръгнат да ни бомбандират няма да дадат коридор както ние направихме с Сърбия,турците имат поговорка -съседите са по-ценни от роднините,да не говоря че от оная страна тяхната си спиш спокойно нема по голема сигурност да ти пазят фланга некоя страна,такъв завет ни правят че не е истина и с граници и с всичко,не им се кефя за крайният ислям и че са ни клали и спъвали развитието векове но имат доста добри черти всяка област.

Най добър завет от тази граница ни правеше линията Крали Марко и минираните полета.Много скоро ще го разберем но ще е твърде късно.Източните Родопи вече съм ги отписал, и се чудя дали някой все още си прави илюзии, че нато ни пази!Искам да поясня ,че никога не съм гласувал за атака.

Susscrofa
02-09-2013, 22:32
Най добър завет от тази граница ни правеше линията Крали Марко и минираните полета.Много скоро ще го разберем но ще е твърде късно.Източните Родопи вече съм ги отписал, и се чудя дали някой все още си прави илюзии, че нато ни пази!Искам да поясня ,че никога не съм гласувал за атака.

Да не се окаже, че врагът не дебне от югоизток, а дебне от северозапад?
Май се е случвало вече.:)
Залиташ в крайности.

stu
02-09-2013, 22:40
Той този от северозапад е ясен!Не мога да си обясня защо всички си мислят, че живеем в рая и около нас летят само пеперудки!

Susscrofa
02-09-2013, 22:42
Той този от северозапад е ясен!Не мога да си обясня защо всички си мислят, че живеем в рая и около нас летят само пеперудки!

А какво да си мислим, че Ердоган иска да пие вино от черепа на Български премиер ли?

myato
02-09-2013, 22:52
На времето, като служих в гранични войски, тези граници се третираха еднакво, като с потенциален агресор. Просто на юг тилът беше по-силен по разбираеми причини.

stu
02-09-2013, 22:56
Те и Сирииците доскоро може така да са си мислели, но така като гледам как за капак Ердоган напира да нахлува в Сирия може и винце от черепа на Асад да пиине.Каквото и да стане ти поне си застрахован:mobile:

RUNNING WILD
02-09-2013, 22:57
това с минните полета и закопаните танкове е толкова безсмислен труд като комунистическите лозунги е,2рата страна в НАТО ще спреш или забавиш инвазията и с минно поле?страна която произвежда истребители в пъти по модерни от тези който излитаха от нашите авио бази?някой има ли идея с какво разполагат турците като военна мощ и че могат да го разположат по всичките си граници и да водят война едновремнно с всичките си съседки,това е било пак да те наплашат нас обикновенният българин да минеме под крилото на СССР това е целтта,братушките ни спасиха един път и ни пазят от лошите турци дето ни клаха,пази ни собствената дивотия и мързел в момента това ни пази народ който не вярва в нищо,ниско образован и мързелив и знае как да заобикаля всичко което му пречи оди го управлявай,какво ще ти вземат 20 годишната алфа ли какво?бетона в който живеем?ТЕЦ овете и комините на Стара Загора?единственото за което ни завиждат и биха ни взели са жените нищо друго,да добавя че при атака от турска страна на поделението в горна малина и горна баня им дават 15 минути живот.

stu
02-09-2013, 23:04
това с минните полета и закопаните танкове е толкова безсмислен труд като комунистическите лозунги е,2рата страна в НАТО ще спреш или забавиш инвазията и с минно поле?страна която произвежда истребители в пъти по модерни от тези който излитаха от нашите авио бази?някой има ли идея с какво разполагат турците като военна мощ и че могат да го разположат по всичките си граници и да водят война едновремнно с всичките си съседки,това е било пак да те наплашат нас обикновенният българин да минеме под крилото на СССР това е целтта,братушките ни спасиха един път и ни пазят от лошите турци дето ни клаха,пази ни собствената дивотия и мързел в момента това ни пази народ който не вярва в нищо,ниско образован и мързелив и знае как да заобикаля всичко което му пречи оди го управлявай,какво ще ти вземат 20 годишната лафа ли какво?бетона в който живеем?ТЕЦ овете и комините на Стара Загора?единственото за което ни завиждат и биха ни взели са жените нищо друго.
И какво, освен да сменям вярата,да постеля килимчето и да забия главата в земята за великата анадолска империя ли!Точно пък през 80-те Турците щяха да видят бая зор да навлязат в България, защото там имаше едно нещо което се наричаше 3-та Българска армия.

Кайо
02-09-2013, 23:10
И какво, освен да сменям вярата,да постеля килимчето и да забия главата в земята за великата анадолска империя ли!Точно пък през 80-те Турците щяха да видят бая зор да навлязат в България, защото там имаше едно нещо което се наричаше 3-та Българска армия.

Смехуриии...виж численоста на 3-та Българска армия и на турския аскер....и тогава и сега кат топли банички ше ни апнат.

Останалото не коментирам...

myato
02-09-2013, 23:15
Смехуриии...виж численоста на 3-та Българска армия и на турския аскер....и тогава и сега кат топли банички ше ни апнат.

Останалото не коментирам...

Сега ха-ха-ха-ха-хаа:rotfl:
Ква армия? Кви пет лева?

Кайо
02-09-2013, 23:25
Сега ха-ха-ха-ха-хаа:rotfl:
Ква армия? Кви пет лева?

За едно време думаме бре!
Са и селски падари немаме....

RUNNING WILD
02-09-2013, 23:31
И какво, освен да сменям вярата,да постеля килимчето и да забия главата в земята за великата анадолска империя ли!Точно пък през 80-те Турците щяха да видят бая зор да навлязат в България, защото там имаше едно нещо което се наричаше 3-та Българска армия.
човек ти реално мислиш ли с главата си в момента,след колко време ще дойде помощ от СССР след като техните изстребители прекосят границите за минути и подводниците им спрат пред Варна?м? натовска страна води конфликт това говори ли ти нещо?колкото преди робството сме ги били толкова и с закопаните танкове и мини,а даже не си запознат за какво са строени язовирите Студен Кладенец,Кърждали и Ивайловград,поне като спориш с някой се образовай да се подпомагаш сам.

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:26 ----------


Смехуриии...виж численоста на 3-та Българска армия и на турския аскер....и тогава и сега кат топли банички ше ни апнат.

Останалото не коментирам...

то не е и до численост то само турската жандармерия ще сгази всичко няма да се налага и армия да влиза,Турция се дели на 273 области подчинени на полковник жандармерист той взима решение на момента как да се действа и е независим да се допитва до сульо и пульо.

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------


За едно време думаме бре!
Са и селски падари немаме....

то кви селски пъдари да имаме то е смешно направо ние на турците не можеме да им платиме нафтата на катерите дето закачат на буксир и теглят нашите рибарски лодки до бреговете ни като закъсат,то е нагло вече бие на очи,имам чувството че нашите ловят риба и влизат в турски води и знаят че ще ги изтеглят до границата и викат мотора се прееба ела ни теглете,да спестат гориво сигурно...

stu
02-09-2013, 23:31
Виж сега , това за трета армия го пиша ,тъй като това е армията която трябвяше да отрази първият удар, а за численоста няма какво да гледам, виж въоръжението към този момент
През 70-те години на XX в. ВВС са в апогея на своята мощ, притежаващи най-малко 300 модерни бойни самолета в състава си. Обучението в Българската народна армия е изтощително дори за съветските стандарти. През 1989 г., когато Студената война е към своя край, армията наброява най-малко 152 000 редовни войници. ВВС на България са получили общо над 220 изтребителя МиГ-21 между 1960 и 1989, 40-45 Ми-24 и други модерни (за онова време) самолети като МиГ-23 и МиГ-25. Доставките на бронетанково въоръжение също са били в огромни количества — над 1 500 танка Т-55, близо 300 танка Т-72, около 200 Т-62, над 1 000 МТ-ЛБ, около 800 БТР-60 и други. Българската народна армия е имала и далекобойни ракети.

В годшните на НРБ, обобщено, въоръжените сили на България (армия, вътрешни и гранични войски и др.) са над 200 000 души плюс няколкостотин хиляди запасни редовно свиквани на обучение. Армията е въоръжена с над 2000 танка и над 2000 бойни бронетранспортьора. В Ракетни войски носят бойно дежурство: 8 комплекса Р-400 (SS 23) с обсег 480 км въоръжени с още 24 допълнителни ракети всички с възможност за поставяне на ядрени глави; 50 комплекса Р-300 "Елбрус" (Scud) с възможност за поставяне на ядрени глави с обсег 300 км; неуточнен брой тактически ракетни комплекси 9К52 "Луна" с обсег 70 км с възможност за поставяне на ядрени глави, 18 комплекса 9К79 "Точка" (SS21) с обсег 70 км с възможност за поставяне на ядрени глави; 26 зенитно-ракетни дивизиона въоръжени с комплексите: С-200 с обсег до 240 км 10 установки с възможност за ядрени бойни глави, 10 мобилни установки С-300 с обсег до 75 км, общо 20 мобилни установки СА-75 "Влохов" с обсег до 43 км и СА-75 "Двина" с обсег до 29 км, 20 мобилни компекса 2К12 "КУБ" с обсег до 24 км, 24 мобилни ЗРК "Оса" с обсег до 13 км, 30 мобилни установки С-125 "Печора" с обсег до 12 (модернизираните до 28) км , 20 мобилни комплекса 9К35 "СТРЕЛА-10СВ" с обсег 5км. ВВС имат 45 бойни хеликоптера и над 300 модерни бойни самолета от които над 220 изтребителя. ВМФ разполага с 2 ескадрени миноносци, 3 стражеви кораба, 1 фрегата, 1 ракетна корвета, 4 подводници, 6 ракетни катера, 6 торпедни катера, 12 преследвача на подводници, общо няколко десетки - минни заградители, базови и рейдови миночистачи, патрулни кораби, десантни кораби, обслужващи кораби, катери и др.; брегови ракетни комплекси и бреговата артилерия батареи 130мм и 100 мм водени от радиолокационни станции, морска хеликоптерна ескадрила, военноморска авиация с 10 бойни и 1 транспортна машини, парашутно-десентна и водолазна част, батальон морска пехота. Мирновременият състав на армията към 1989 г. е над 153 000, мобилизационният капацитет на България тогава, по оценка на ЦРУ, надхвърля 2,11 милиона мъже.


Ако това ти прилича на топли банички, то Турците доста боза трябваше да изпият, че да не им заседнат.Но като гледам в момента мисленето на Българите масово е такова-пораженческо във всяка едно отношение.

Кайо
02-09-2013, 23:39
Виж сега , това за трета армия го пиша ,тъй като това е армията която трябвяше да отрази първият удар, а за численоста няма какво да гледам, виж въоръжението към този момент
През 70-те години на XX в. ВВС са в апогея на своята мощ, притежаващи най-малко 300 модерни бойни самолета в състава си. Обучението в Българската народна армия е изтощително дори за съветските стандарти. През 1989 г., когато Студената война е към своя край, армията наброява най-малко 152 000 редовни войници. ВВС на България са получили общо над 220 изтребителя МиГ-21 между 1960 и 1989, 40-45 Ми-24 и други модерни (за онова време) самолети като МиГ-23 и МиГ-25. Доставките на бронетанково въоръжение също са били в огромни количества — над 1 500 танка Т-55, близо 300 танка Т-72, около 200 Т-62, над 1 000 МТ-ЛБ, около 800 БТР-60 и други. Българската народна армия е имала и далекобойни ракети.

В годшните на НРБ, обобщено, въоръжените сили на България (армия, вътрешни и гранични войски и др.) са над 200 000 души плюс няколкостотин хиляди запасни редовно свиквани на обучение. Армията е въоръжена с над 2000 танка и над 2000 бойни бронетранспортьора. В Ракетни войски носят бойно дежурство: 8 комплекса Р-400 (SS 23) с обсег 480 км въоръжени с още 24 допълнителни ракети всички с възможност за поставяне на ядрени глави; 50 комплекса Р-300 "Елбрус" (Scud) с възможност за поставяне на ядрени глави с обсег 300 км; неуточнен брой тактически ракетни комплекси 9К52 "Луна" с обсег 70 км с възможност за поставяне на ядрени глави, 18 комплекса 9К79 "Точка" (SS21) с обсег 70 км с възможност за поставяне на ядрени глави; 26 зенитно-ракетни дивизиона въоръжени с комплексите: С-200 с обсег до 240 км 10 установки с възможност за ядрени бойни глави, 10 мобилни установки С-300 с обсег до 75 км, общо 20 мобилни установки СА-75 "Влохов" с обсег до 43 км и СА-75 "Двина" с обсег до 29 км, 20 мобилни компекса 2К12 "КУБ" с обсег до 24 км, 24 мобилни ЗРК "Оса" с обсег до 13 км, 30 мобилни установки С-125 "Печора" с обсег до 12 (модернизираните до 28) км , 20 мобилни комплекса 9К35 "СТРЕЛА-10СВ" с обсег 5км. ВВС имат 45 бойни хеликоптера и над 300 модерни бойни самолета от които над 220 изтребителя. ВМФ разполага с 2 ескадрени миноносци, 3 стражеви кораба, 1 фрегата, 1 ракетна корвета, 4 подводници, 6 ракетни катера, 6 торпедни катера, 12 преследвача на подводници, общо няколко десетки - минни заградители, базови и рейдови миночистачи, патрулни кораби, десантни кораби, обслужващи кораби, катери и др.; брегови ракетни комплекси и бреговата артилерия батареи 130мм и 100 мм водени от радиолокационни станции, морска хеликоптерна ескадрила, военноморска авиация с 10 бойни и 1 транспортна машини, парашутно-десентна и водолазна част, батальон морска пехота. Мирновременият състав на армията към 1989 г. е над 153 000, мобилизационният капацитет на България тогава, по оценка на ЦРУ, надхвърля 2,11 милиона мъже.


Ако това ти прилича на топли банички, то Турците доста боза трябваше да изпият, че да не им заседнат.Но като гледам в момента мисленето на Българите масово е такова-пораженческо във всяка едно отношение.

Ако де а виж численоста на турската армия към 1989....и се научи да различаваш патриот от идиот....

RUNNING WILD
02-09-2013, 23:40
сега аз да ти обясня нещо,ТИ фактисте чувал ли си България да произвежда изстребители?а Турция случайно да произвежда?колко военни летища имаме ние и колко те?не ми сравнявай нашите военни обекти през който дори аз съм минавал с количката да си копаеме царввицата цялото семейство с родителите ми през авио база Габровница,това летище държеше цялата северозападна България,не сравнявай натовски военен обект с наш моля те,за колко време те ще си доставят петрол и за колко ние?мислиш ли че само да ни окупират една зима и сме измрели от глад а те могат да си хапват какво си искат там живота продължава,и ще ти кажа още един прост факт свързан с армията,познавам човека който спечели конкурса да шие за българска армия и не можа да намери в България 11 километра цип за фабриката и отиде в Турция за тоя цип да го купи от там щото в съседните ни страни го няма,и с аго посрещнали с страхотно уважение че ще шие дрехи за армията,а ти си тръгнал да ми говориш кой кого ние гащи не можеме да им ушиеме.

stu
02-09-2013, 23:47
човек ти реално мислиш ли с главата си в момента,след колко време ще дойде помощ от СССР след като техните изстребители прекосят границите за минути и подводниците им спрат пред Варна?м? натовска страна води конфликт това говори ли ти нещо?колкото преди робството сме ги били толкова и с закопаните танкове и мини,а даже не си запознат за какво са строени язовирите Студен Кладенец,Кърждали и Ивайловград,поне като спориш с някой се образовай да се подпомагаш сам.

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:26 ----------



то не е и до численост то само турската жандармерия ще сгази всичко няма да се налага и армия да влиза,Турция се дели на 273 области подчинени на полковник жандармерист той взима решение на момента как да се действа и е независим да се допитва до сульо и пульо.

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------



то кви селски пъдари да имаме то е смешно направо ние на турците не можеме да им платиме нафтата на катерите дето закачат на буксир и теглят нашите рибарски лодки до бреговете ни като закъсат,то е нагло вече бие на очи,имам чувството че нашите ловят риба и влизат в турски води и знаят че ще ги изтеглят до границата и викат мотора се прееба ела ни теглете,да спестат гориво сигурно...

Мислиш ли, че не знам какво допълнително предназначение имат тези язовири!Точно по тези времена имах близък роднина , който работеше в генералният щаб и друг , който беше от най висшестоящите в трета армия, и бяха запознати с някой неща.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

Не говоря за продължителна война, а искам да каже , че не е било толкова просто да ни превземат за 1-2дни или за часове както се говори.Нали си представяш мащабите на един такъв сблъсък по границата.

RUNNING WILD
02-09-2013, 23:49
колега ето малко да почетеш за полупрофесионална им армия и с какво разполагат легално за пред света и сравни кой какво е имал за тия години и сравни 70 милиона с 7 милиона и страна пъти по голяма от нашата.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8A%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D 0%B8_%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8_%D0%BD%D0%B0_%D0%A2% D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F

Кайо
02-09-2013, 23:52
9-та по численост в света и втора в НАТО....ако де не кат банички кат бюреци щеха ни рупат.

RUNNING WILD
02-09-2013, 23:52
Мислиш ли, че не знам какво допълнително предназначение имат тези язовири!Точно по тези времена имах близък роднина , който работеше в генералният щаб и друг , който беше от най висшестоящите в трета армия, и бяха запознати с някой неща.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

Не говоря за продължителна война, а искам да каже , че не е било толкова просто да ни превземат за 1-2дни или за часове както се говори.Нали си представяш мащабите на един такъв сблъсък по границата.

а ти представяш ли си как 10 зенитни оръдия ще спрат 500 изстребителя дали ще?м?колко време им трябва да ти ударят военните обекти от въздуха според теб дни ли?колко време им трябват на военните кораби и подводниците да направят на пух и прах черноморието,аз щи кажа от 3 до 4 часа,по въздуха ще е под 1 час.

stu
02-09-2013, 23:53
Ако де а виж численоста на турската армия към 1989....и се научи да различаваш патриот от идиот....

Айде сега патриоте, кажи как са щели да ни прегазят за 2часа, и по-добре било ако ни нападнат да се предадем!!!
Нека аз съм идиот вярвайки в това, че армията е можела да защити България.

Кайо
02-09-2013, 23:57
Айде сега патриоте, кажи как са щели да ни прегазят за 2часа и по-добре да се предадем!!!
Нека съм идиот, че съм вярвал в това, че армията може да ни защити.

Ти сигурно и в победата на комунизма си вярвал....

stu
02-09-2013, 23:58
По добре да се предадем, нали?

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:04
Айде сега патриоте, кажи как са щели да ни прегазят за 2часа, и по-добре било ако ни нападнат да се предадем!!!
Нека аз съм идиот вярвайки в това, че армията е можела да защити България.

при директен конфликт армията не може да зашити България,България е "пазена" от СССР благодарение на Живков това е,кажи какво искаш да ти изброя?на тебе къде ти е противогаза?имаш ли бомбо убежище?ще имаш ли възможност да стигнеш до него знаеш ли го къде е?ще спре ли танк пред вас да те пази?никой не те напада и никой не се предава,и пак забравяш че Турция е в НОРД АТЛАНТИК ТРЕТИ ОРГАНИЗЕЙШЪН,когато страна членка на НАТО води война другите се намесват ЩЕ ТЕ ШИБАТ ОТ ВСЯКЪДЕ искам да ти кажа в най прост смисъл.

Кайо
03-09-2013, 00:07
По добре да се предадем, нали?

Не бе...да се бием до последна капка кръв а останалите да продължат боя...

Stu съкрщение и умалително на Stupid ли е?
Мисълта беше,че с численоста и техниката им не само 3-та а и цялата БА е била мезе за тях.....ти го разбирай както си искаш.....


Ти в казарма бил ли си?

stu
03-09-2013, 00:09
Виж сега, спора беше за едни отминали времена, и тогава най близкото бомбоубежище беше в съседният блок, като там си имаше противогази.Сега искрено се надявам да не се случва нищо защото вече имам и деца, а и нещо нямам многа вяра на НАТО.

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:10
просто в него се е вселила фразата -по 5 на шик...за годините за който говорим за конфликти освен Турция изброих още 16 страни членки на НАТО,който трябва да се намесят в конфликта,не знам колко по-просто да го напиша че като не става не става.

stu
03-09-2013, 00:11
Нямам намерение да се обиждаме, имам добро мнение за теб.

myato
03-09-2013, 00:13
Занимавате се с простотии. Ако ви е толкова мерак, ще видя да ви намеря разчетите в часове до петия, когато руснаците трябваше да са в Северна България. Южна - мъка ми е за кифлата.
Това си беше блокова политика, в която ролята ни беше като на чепа в тръбопровода. Няма защо да се надценяваме, но няма и никаква причина да се подценяваме.

stu
03-09-2013, 00:13
Не бе...да се бием до последна капка кръв а останалите да продължат боя...

Stu съкрщение и умалително на Stupid ли е?
Мисълта беше,че с численоста и техниката им не само 3-та а и цялата БА е била мезе за тях.....ти го разбирай както си искаш.....


Ти в казарма бил ли си?

Ти как си мислиш?

точно на това е умалително, доволен ли си.

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:14
Виж сега, спора беше за едни отминали времена, и тогава най близкото бомбоубежище беше в съседният блок, като там си имаше противогази.Сега искрено се надявам да не се случва нищо защото вече имам и деца, а и нещо нямам многа вяра на НАТО.

бе то и в нашият блок вратите са метални и се затварят от вътре и ще ни побере целият блок и кво от това?като го срутят ни погребват вътре,не ми се мисли за питейна вода и други нужди,имало е противогази да напукани с талк по тях -мейд ин Казанлък,добре де на турците нямаш вяра ще се биеш с тях до край това го разбрахме,на нас форумците нямаш вяра защото сме национални предатели и те оставихме току що да с ебиеш сам с турците,на нато нямаш вяра на кой имаш?на Волен и Атака?

Кайо
03-09-2013, 00:15
Виж сега, спора беше за едни отминали времена, и тогава най близкото бомбоубежище беше в съседният блок, като там си имаше противогази.Сега искрено се надявам да не се случва нищо защото вече имам и деца, а и нещо нямам многа вяра на НАТО.

Ние си имахме в нашия блок....ПРОПАГАНДА броо....;)

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:17
Занимавате се с простотии. Ако ви е толкова мерак, ще видя да ви намеря разчетите в часове до петия, когато руснаците трябваше да са в Северна България. Южна - мъка ми е за кифлата.
Това си беше блокова политика, в която ролята ни беше като на чепа в тръбопровода. Няма защо да се надценяваме, но няма и никаква причина да се подценяваме.

да намери ги издай военната тайна нали си полагал клетва :) за 5 часа интересна картинка могат да заварят,а дали заради нас няма да се скарат с НАТО?гледам от 60 и кусур години големите си седят на гъза само малките се трепят.

Кайо
03-09-2013, 00:19
Ти как си мислиш?

точно на това е умалително, доволен ли си.

Не, не съм доволен....нито трябва,нито има за какво.

stu
03-09-2013, 00:20
Че ме разкри какъв съм глупак, чак и името ми такова.

Кайо
03-09-2013, 00:26
Че ме разкри какъв съм глупак, чак и името ми такова.

Извинявай!
Поувлякох се.....блатна твар съм аз....
Нямах лоши намерения и чувства.

ФЕРАРИСТ
03-09-2013, 00:27
Груба класация на отраслите по техните големини и стойности, комбинирани с максимата "Създаване на предлагане и търсене"(като не е задължително предлагането за се предложи преди да се създаде търсене).....

1: Петрол - търсенето не е нужно да се съдава, просто да се увеличава, все пак дори и екрана от който четете това изречение надали щеше да съществува ако не беше петрола.......
2 - 3: Наркотици или оръжие - води се спор кое е по печелившо, но понеже пристрастените почти никога не намаляват с по 100 - 200 милиона на ден или дори месец, то проблеми с предлагането и незадоволеното търсене няма в тоя отрасъл, докато за оръжието е нужно от време на време да се създава изкуствено търсене, за да върви и предлагането......
4: Фармация - ами да създадем разни фешън болести, да мутираме щамовете им във всякакви разновидности и да продаваме лекарства и ваксини за тях, който може и да не са толкова ефективни, но все пак нуждата от постоянни клиенти трябва да се задоволява непрекъснато, а дори Луи Пастьор да ни прокълне - на кого му пука......
5:......и т.н.....
Елементарно е, не се иска повече от елементарна логика....

myato
03-09-2013, 00:29
да намери ги издай военната тайна нали си полагал клетва :) за 5 часа интересна картинка могат да заварят,а дали заради нас няма да се скарат с НАТО?гледам от 60 и кусур години големите си седят на гъза само малките се трепят.

Нали се сещаш, че тайни вече нямаме, а и държавата, на която съм се клел, вече я няма.
А тогава войните на двата блока за щастие бяха само виртуални. Може би хората бяха по-умни.

stu
03-09-2013, 00:34
Нали се сещаш, че тайни вече нямаме, а и държавата, на която съм се клел, вече я няма.
А тогава войните на двата блока за щастие бяха само виртуални. Може би хората бяха по-умни.
Вече няма БНА и НРБ, няма и клетва.

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:31 ----------


Извинявай!
Поувлякох се.....блатна твар съм аз....
Нямах лоши намерения и чувства.
Споко, не ми пука да се иронизирам до безкрай или да изглеждам като глупак.

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:37
Груба класация на отраслите по техните големини и стойности, комбинирани с максимата "Създаване на предлагане и търсене"(като не е задължително предлагането за се предложи преди да се създаде търсене).....

1: Петрол - търсенето не е нужно да се съдава, просто да се увеличава, все пак дори и екрана от който четете това изречение надали щеше да съществува ако не беше петрола.......
2 - 3: Наркотици или оръжие - води се спор кое е по печелившо, но понеже пристрастените почти никога не намаляват с по 100 - 200 милиона на ден или дори месец, то проблеми с предлагането и незадоволеното търсене няма в тоя отрасъл, докато за оръжието е нужно от време на време да се създава изкуствено търсене, за да върви и предлагането......
4: Фармация - ами да създадем разни фешън болести, да мутираме щамовете им във всякакви разновидности и да продаваме лекарства и ваксини за тях, който може и да не са толкова ефективни, но все пак нуждата от постоянни клиенти трябва да се задоволява непрекъснато, а дори Луи Пастьор да ни прокълне - на кого му пука......
5:......и т.н.....
Елементарно е, не се иска повече от елементарна логика....

на първо място в света е детските и бебешките стоки и всичко свързано с тях,на 2 ро място е битовата химия не си запознат.

old alfist
03-09-2013, 00:39
Все повече мирише на война - за съжаление ми се струва, че е неизбежна и е само въпрос на време или повод, за да започне.

thecleaner
03-09-2013, 00:41
на първо място в света е детските и бебешките стоки и всичко свързано с тях,на 2 ро място е битовата химия не си запознат.

А за бананите имаш ли наблюдение. Там е подобно на нарко картелите.

stu
03-09-2013, 00:42
Все повече мирише на война - за съжаление ми се струва, че е неизбежна и е само въпрос на време или повод, за да започне.
Дано само да не стигне до нас.

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:44
А за бананите имаш ли наблюдение. Там е подобно на нарко картелите.

захар и олио е тегаво че има квота там,не ама помня преди години 10 се изпокараха некъв внесе кораб банани и свали цената на 0.80 ст и стана лудница.

old alfist
03-09-2013, 00:45
Дано само да не стигне до нас.
Като гледам, тези нещастни хорица - бежанците и настръхвам.

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:47
не настръхвай а ходи им строй лагери,както винаги тука ще дойдат що не ходят в САЩ или Германия.

old alfist
03-09-2013, 00:51
не настръхвай а ходи им строй лагери,както винаги тука ще дойдат що не ходят в САЩ или Германия.

Няма проблем да им строя, но трябват пари - когато се оправи всичко повечето ще се върнат по родните места.

myato
03-09-2013, 00:52
не настръхвай а ходи им строй лагери,както винаги тука ще дойдат що не ходят в САЩ или Германия.

Щото те "демокрация" дават, ама хляб не.:gives[1]:

spe4elist
03-09-2013, 00:56
Ти в казарма бил ли си?


Виж сега, спора беше за едни отминали времена, и тогава най близкото бомбоубежище беше в съседният блок, като там си имаше противогази.Сега искрено се надявам да не се случва нищо защото вече имам и деца, а и нещо нямам многа вяра на НАТО.

Хубав въпрос за казармата! По мое време се бъзикахме, че ролята на Българския военноморски флот е да достигне до Босфора, там го потапяме и не позволяваме на Шести американски флот да навлезе в Черно море ... и братския Краснознаменен черномоски флот, за 45 минути!!! пристига от Одеса и ни спасява !?!?!

stu, някъде по-горе цитира числеността на нашия флот по онова време ~ 1989г. Приблизително толкова беше ... Само за сравнение, обаче, пак по наши официални данни, числеността на турския военен флот е надвишавала 700 бойни единици!!! За авиацията и сухопътните войски съотношенията между тяхните сили и нашите са подобни ... Просто - не са казали, не са ни прегазили. Добре, че сега сме съюзници ...

old alfist
03-09-2013, 01:00
Ние сме си във военно положение от няколко месеца и никой няма да се занимава с нас, но ако ни посегнат ще си изкараме трите самолета и двата кораба.

spe4elist
03-09-2013, 01:02
Ние сме си във военно положение от няколко месеца и никой няма да се занимава с нас, но ако ни посегнат ще си изкараме трите самолета и двата кораба.

А дали имат гориво да запалят?!?

stu
03-09-2013, 01:05
Хубав въпрос за казармата! По мое време се бъзикахме, че ролята на Българския военноморски флот е да достигне до Босфора, там го потапяме и не позволяваме на Шести американски флот да навлезе в Черно море ... и братския Краснознаменен черномоски флот, за 45 минути!!! пристига от Одеса и ни спасява !?!?!

stu, някъде по-горе цитира числеността на нашия флот по онова време ~ 1989г. Приблизително толкова беше ... Само за сравнение, обаче, пак по наши официални данни, числеността на турския военен флот е надвишавала 700 бойни единици!!! За авиацията и сухопътните войски съотношенията между тяхните сили и нашите са подобни ... Просто - не са казали, не са ни прегазили. Добре, че сега сме съюзници ...

Бил съм - цели 18месеца, първо във Видин после в Казанлък.Във Видин имаше едни жаби дето бяха предназначени да возят за онези ракети СС-23 и др., които много плашеха съседите.

old alfist
03-09-2013, 01:06
А дали имат гориво да запалят?!?
Ние вече сме модернизирани - самолетите са с газови уредби, а корабите са на кюмюр.

myato
03-09-2013, 01:20
Ние вече сме модернизирани - самолетите са с газови уредби, а корабите са на кюмюр.

Да, ма ше трябва да побутнем за палене, а може да взедат ток от фрегатата "Дръжки":devil:

old alfist
03-09-2013, 01:25
Шегуваме се ние, но като гледам тъгата в очите на бежанците и се замислям за нас, как сами си създаваме проблеми и се докарахме до трагично положение без да сме във война, заради шайка алчни типове, управлявала ни през всичките години.

myato
03-09-2013, 01:52
Шегуваме се ние, но като гледам тъгата в очите на бежанците и се замислям за нас, как сами си създаваме проблеми и се докарахме до трагично положение без да сме във война, заради шайка алчни типове, управлявала ни през всичките години.

Един колега, сириец ме питаше онези дни, как може така да сасипваме хубавата си страна. Аз отговор нямам:dunno:
Цял живот съм се борил с това, но оправия не виждам. Баси гадната сган, дето сме станали. Една хартийка няма да преместим за общото благо.
Не бежанците, ние сме достойни за съжаление. Тези хора някак ще преживеят всичко това и ще стъпят на краката си, най- малкото защото имат чувство за общност.

dimitar_vd62
03-09-2013, 02:12
Хубав въпрос за казармата! По мое време се бъзикахме, че ролята на Българския военноморски флот е да достигне до Босфора, там го потапяме и не позволяваме на Шести американски флот да навлезе в Черно море ... и братския Краснознаменен черномоски флот, за 45 минути!!! пристига от Одеса и ни спасява !?!?!

stu, някъде по-горе цитира числеността на нашия флот по онова време ~ 1989г. Приблизително толкова беше ... Само за сравнение, обаче, пак по наши официални данни, числеността на турския военен флот е надвишавала 700 бойни единици!!! За авиацията и сухопътните войски съотношенията между тяхните сили и нашите са подобни ... Просто - не са казали, не са ни прегазили. Добре, че сега сме съюзници ...

Уеко ща поправя, 81 година бях на едно учение и разглеждах едни алманаси за вътрешно ползване.Тогава най-голям беше щатския флот с 650 единици приблизително, руския ако не се лъжа беше 575 единици.Турския беше около 200 кораба.Тези цифри са заедно със спомагателните съдове -танкери и прочие.Нашия беше малко по-молък.Роската може би може да има по-точна информация, ма турския флот никога не е бил 700 кораба.

spe4elist
03-09-2013, 08:48
Уеко ща поправя, 81 година бях на едно учение и разглеждах едни алманаси за вътрешно ползване.Тогава най-голям беше щатския флот с 650 единици приблизително, руския ако не се лъжа беше 575 единици.Турския беше около 200 кораба.Тези цифри са заедно със спомагателните съдове -танкери и прочие.Нашия беше малко по-молък.Роската може би може да има по-точна информация, ма турския флот никога не е бил 700 кораба.

Говоря за 89 г. Дано не бъркам цифрите, но и 200 е десет пъти повече от 20!!!

RUNNING WILD
03-09-2013, 09:25
не бе нереално е да се мисли че ще се мачкаш с най силната икономическа страна до арабският свят дори,те и македонците ще ни сгазат имат повече танкове от нас нали Петър Стоянов им подари 150 танка,а Костов наряза бойният ни кораб на скраб и го продаде.

Stoyan Georgiev
03-09-2013, 11:37
военна техника не ни трябва, моля ви :)

myato
03-09-2013, 11:43
военна техника не ни трябва, моля ви :)

То вече какво ли ни трябва?

Stoyan Georgiev
03-09-2013, 11:50
трябва ни спазване на законите и повече задружност

myato
03-09-2013, 11:56
трябва ни спазване на законите и повече задружност
А дано, ма надали.

stu
03-09-2013, 12:32
Започна се!

myato
03-09-2013, 13:07
Удар още няма. Може да са "сухи" упражнения само.

ecotronic
03-09-2013, 13:17
Удар още няма. Може да са "сухи" упражнения само.

Колегата май имаше друго впредвид. Доколкото знам, конгресът трябва да излезе с решението на 09. 09.

stu
03-09-2013, 13:47
Явно изпробват ПВО-то на Сирия и Русия.Вече започнаха да се появяват информации за паднал F-22 до границата на Сирия.

http://www.liveleak.com/view?i=7f4_1377959586

Явно затова е привидното чакане на конгреса, просто все още опипват почвата и изкачат някой неща които не са очаквали.

myato
03-09-2013, 15:07
Явно изпробват ПВО-то на Сирия и Русия.Вече започнаха да се появяват информации за паднал F-22 до границата на Сирия.

http://www.liveleak.com/view?i=7f4_1377959586

Явно затова е привидното чакане на конгреса, просто все още опипват почвата и изкачат някой неща които не са очаквали.

Израел замазва пейзажа с изявление, че са провеждали изпитание на нов ПВО комплекс.

RUNNING WILD
03-09-2013, 21:55
не знам ама американци и евреи ще ги ръчкат да се трепят тия страни докато свят светува,после влиза ООН да ги пазат правят си бази настаняват се и някой американски сенатор си прави нефтена платформа там и това е,може да разделят на 2 страната няма да ме учуди да им праснат граница.

Кайо
04-09-2013, 01:02
Ръни а ква е разликата между хамериканци и чифути?
....ако има евреи тук да не се засягат.

old alfist
04-09-2013, 01:19
Колкото и цинично да звучи, но има толкова натрупата омраза между враждуващите страни в Сирия, че може би единствения изход е външна намеса, която да срине политическия живот, за да може отново да се тръгне нагоре.
Под угрозата от война в момента и двете враждуващи страни в Сирия стягат редиците, защитавайки по свой начин Родината си, но ако отпадне опасността отново ще се изпадне в междуособици - това ми напомня нашия политически живот, който е демоверсия на Сирийския по отношение на омразата и използването на крайни средства.
От всичките междуособици в Сирия, както и у нас страдат, обикновените трудови хора.

stu
04-09-2013, 10:45
То вече какво ли ни трябва?

Ето я новата българска армия:tooth:

myato
04-09-2013, 14:01
Enjoy.
http://www.dokumentalni.com/?p=2685:tooth:

RUNNING WILD
04-09-2013, 21:02
ПАСАРЕМОС -НО ПАСАРАН...
http://www.youtube.com/watch?v=keZ8YJUYj0U

morfius
04-09-2013, 22:31
Enjoy.
http://www.dokumentalni.com/?p=2685:tooth:

Това е толкова стар виц, че брадата му за котва става.
И фара беше на поне 100 места по света.

myato
05-09-2013, 01:27
Това е толкова стар виц, че брадата му за котва става.
И фара беше на поне 100 места по света.

Знам, но пак е забавно. Хубав виц не остарява.:tooth:

Mind_Control
05-09-2013, 10:40
Най- големият проблем е, че след 50-100 години, тия всичките войни ще се водят и на наша територия. И то не заради петрол, а заради вода. И ние с тия минерални извори навсякъде дето ги имаме ще сме 100% на прицел. Така че мислете добре, тогава кой ще ни бъде съюзник.

Susscrofa
05-09-2013, 11:07
Най- големият проблем е, че след 50-100 години, тия всичките войни ще се водят и на наша територия. И то не заради петрол, а заради вода. И ние с тия минерални извори навсякъде дето ги имаме ще сме 100% на прицел. Така че мислете добре, тогава кой ще ни бъде съюзник.

България е бедна на водни ресурси страна.
Има минерални извори, но това не означава нищо.

old alfist
05-09-2013, 12:01
Вилата ще я превърна на бомбоубежище, че с моя кладенец ще бъда мишена за прицел - току виж ми пуснали някой крилат Томахок.

Orm
05-09-2013, 12:39
Вилата ще я превърна на бомбоубежище, че с моя кладенец ще бъда мишена за прицел - току виж ми пуснали някой крилат Томахок.

Това след 50-100 години нали ????:rotfl:

old alfist
05-09-2013, 13:30
Това след 50-100 години нали ????:rotfl:
Колко са 50г. - минават като един миг, а пък и внучетата трябва да са защитени.

Mind_Control
05-09-2013, 16:38
България е бедна на водни ресурси страна.
Има минерални извори, но това не означава нищо.

За сметка на това сме първите по пътя на арабите на север...

bager
05-09-2013, 18:12
За сметка на това сме първите по пътя на арабите на север...

Лошото е, че трябва и да сме последните.
http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-krizata-v-siriia/iovchev-grizhim-se-bezhancite-da-ne-prodylzhat-na-zapad-5993094

myato
05-09-2013, 21:29
За сметка на това сме първите по пътя на арабите на север...


Лошото е, че трябва и да сме последните.
http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-krizata-v-siriia/iovchev-grizhim-se-bezhancite-da-ne-prodylzhat-na-zapad-5993094

То и някога так е било. Поне да си бяха платили господа европейците, но и този масрав ще е от нашия джоб.
Колкото до водата, при тези темпове на изсичане на горите, ще станем пустиня за норматив.

ecotronic
05-09-2013, 21:44
Ами след като ние сме били "лоялен" член на EC, ЕС лоялен ли е спрямо нас? Не трябваше ли в тази ситуация грижата за бежанците да се поеме солидарно от онези, които твърдят че ги е еня за справедливите каузи?

old alfist
05-09-2013, 21:48
Пари ще има от ЕС, но ще бъдат недостатъчни, с голямо закъснение и пак някои приближени хора ще намажат от всичко.

RUNNING WILD
05-09-2013, 22:23
то е ясно че е за пари е как,какво мислите че няма да има конкурси за коване на къщички и палатки ли?с пари отпуснати от евросъюза,ама Сирия не е в еврозоната защо да идват при нас не сме им длъжни с нищо,да България ще е отпадъка ще си направят бунище от нас ще ни шибат с тяхният стнадарт с цени и ще сме бунище,за това отпуснаха пари за интеграция на циганите за да седят тука да не пътуват да излизат много е просто,беше им по-евтино да отпуснат пари от колкото да ги гонят по държавите после това са разходи на полиция,на транспорт,да ги транспортират обратно като ги хванат а там за престъпност ще пропищтят и обикновенните граждани ще възроптаят към избирателите си как са били толкова либерални към чужденците,и ще работят без договори съответно ощетяват държавата където пребиват и тн,да не е приятно на бежанците но световните разпоредители да им направят лагер в неутрална зона и да ги заградят и ООН да ги пази за това е тази организация,да продадат некой кладенец и да си направят лагер нали имат пари,за мерцедеси и забрадки и ракети може за лагер не може...

Mind_Control
06-09-2013, 01:47
то е ясно че е за пари е как,какво мислите че няма да има конкурси за коване на къщички и палатки ли?с пари отпуснати от евросъюза,ама Сирия не е в еврозоната защо да идват при нас не сме им длъжни с нищо,да България ще е отпадъка ще си направят бунище от нас ще ни шибат с тяхният стнадарт с цени и ще сме бунище,за това отпуснаха пари за интеграция на циганите за да седят тука да не пътуват да излизат много е просто,беше им по-евтино да отпуснат пари от колкото да ги гонят по държавите после това са разходи на полиция,на транспорт,да ги транспортират обратно като ги хванат а там за престъпност ще пропищтят и обикновенните граждани ще възроптаят към избирателите си как са били толкова либерални към чужденците,и ще работят без договори съответно ощетяват държавата където пребиват и тн,да не е приятно на бежанците но световните разпоредители да им направят лагер в неутрална зона и да ги заградят и ООН да ги пази за това е тази организация,да продадат некой кладенец и да си направят лагер нали имат пари,за мерцедеси и забрадки и ракети може за лагер не може...

И за бронирани Тойота Ленд Крузъри може... Сигурно единия е 300 000$ минимум... Еба си майката. Това е базовото изхранване на поне 1000 човека за една година

RUNNING WILD
06-09-2013, 04:41
искат да им изпомпат всичко и тогава ще скъсат лентата пари -йок,ще им направят врътки с държавните банки или една инфлация и пак от крузърите ще яхнат конете,хубаво е поне при арабите че поне населението живее приятно не мизерстват това ако е тука пак ще си мреме от глад.

pavlin
06-09-2013, 16:03
Ето една статия за размисъл:

http://www.duma.bg/node/61670

nikolaaaay
06-09-2013, 18:17
Ето една статия за размисъл:

http://www.duma.bg/node/61670
Някакъв парцал на в. "Дума", в който преобладаващите доказателства са в стил "анализатори смятат..." и "запознати коментират...".
Какъв е този национален аналитичен институт, дето прокарва интересите на транснационалните компании, бе Пацо. Аналитичните институти правят анализи, те не провеждат никаква политика, не вземат решения и не ги изпълняват. Пълна безсмислица е тази статия.
Вие червените кратуни като сте против турцизирането на България, защо правите коалиции с ДПС и им позволявате да налагат ислямизма в България?! Американците имали интерес да турцизират Балканите, ама не те, а БСП ги вкарва във властта. Логиката ви издиша. Няма ги вече опитните другари, дето можеха да провеждат активните мероприятия както трябва. Сега са някакви смешници, дето и бабите на Женския пазар не могат да изманипулират. Жалки сте.
И накрая изводът е да се държим с Русия. Ама разбира се. С кой друг.

pavlin
06-09-2013, 18:34
Ами вие защо се коалирате с Касим Дал и правите тайни срещи на президента с турския Зам.Мин. Разбира се че националните институти защитават корпоративните интереси, особено в САЩ. Абе Никалай пак говориш глупости. Една бежанска вълна от Сирия и региона след един военен удар какво влияние ще окаже върху България.

nikolaaaay
06-09-2013, 21:14
Ами вие защо се коалирате с Касим Дал и правите тайни срещи на президента с турския Зам.Мин. Разбира се че националните институти защитават корпоративните интереси, особено в САЩ. Абе Никалай пак говориш глупости. Една бежанска вълна от Сирия и региона след един военен удар какво влияние ще окаже върху България.
КоалираМЕ се с Касим Дал, за да се раздели вотът на българските турци, за да не отива 100% за ДПС. Касим Дал не е тръгнал да строи джамии, да иска задължително изучаване на турски в училищата или да проповядва исляма. Ако тръгне в тая посока ще отлети от Реформаторския Блок.
"Тайната среща" на президента е толкова тайна, че целият свят говори за нея, това ако е тайно...
За света не знам, но интересите на едрия бизнес в България ги защитава БСП. Това е повече от ясно.

tribaleo
06-09-2013, 21:25
Ще ме извиняваш ама ДПС не е нито турска нито мюсюлманска партия и това вече всеки разумен човек го разбра..само турско говорящите неграмотни малцинства не го знаят...Турция не подкрепя ДПС напротив...ДПС е мафиотска структура която използва турско говорящите малцинства...интересите на едрия бизнес в БГ ги защитава всеки който е на власт..и всеки защитава различни бизнесмени...и за жалост отърване от това няма тъй като едрия бизнес спонсорира и прави от обикновените цървули..така наречените "политици"...и принципно ДПС е продукт на БСП..който за жалост е излезнал от контрол и аз лично съм сигорен че Доган има ужасяващи компромати за елита на БСП и за това ги търпят...и докато се наричате "червени кратуни" ..."гербери"..."комунисти" и какво ли още не никога няма да се оправим...повече от всякога трябва да сме единни за да спасим милата ни родина...но не народа се е разцепил..."не народ а мърша и с това ще свърша"...

RUNNING WILD
06-09-2013, 21:59
Ето една статия за размисъл:

http://www.duma.bg/node/61670

Павлине здравей радвам се да те видя ти си политическият затворник на форума :)

tribaleo
06-09-2013, 22:12
Как мислите, след изказването на Путин че ще Русия ще подкрепи Сирия при евентуално нападение на САЩ, задава ли се 3та световна война?

pavlin
06-09-2013, 22:33
КоалираМЕ се с Касим Дал, за да се раздели вотът на българските турци, за да не отива 100% за ДПС. Касим Дал не е тръгнал да строи джамии, да иска задължително изучаване на турски в училищата или да проповядва исляма. Ако тръгне в тая посока ще отлети от Реформаторския Блок.
"Тайната среща" на президента е толкова тайна, че целият свят говори за нея, това ако е тайно...
За света не знам, но интересите на едрия бизнес в България ги защитава БСП. Това е повече от ясно.

Да бе да, затова подсъдимите имами и те бяха на тази среща с президента и затова достъпа на бълг. журналисти бе забранен. Реформаторчета в момента се чудят какъв механичен сбор от формации да направят че да се направят по-значими но нищо няма да сътворят с тази си слугинска политика.

dimitar_vd62
06-09-2013, 23:04
Как мислите, след изказването на Путин че ще Русия ще подкрепи Сирия при евентуално нападение на САЩ, задава ли се 3та световна война?

Само малоумници могат да започнат WWIII, Русия ще подкрепи Сирия с оръжие и "инструктори", едва ли ще се противопостави пряко на САЩ, понеже това ще си е трета световна и Обама едва ли си прави илюзиите че войната ще се води нейде далеч от границите на САЩ, този път ще бъде и на териториата на САЩ.Русия все по явно ще заявява явно присъствие, защото никъде не казано че САЩ са единствените които могат да имат претенции за интереси навсякъде и както каза един конгресмен - студената война ще е един мил спомен.Факт че Обама иска подкрепата на Конгреса, който пъкне е единодушен, ще трябва да делят "пицата" с други искат не искат.

myato
06-09-2013, 23:11
Ще ме извиняваш ама ДПС не е нито турска нито мюсюлманска партия и това вече всеки разумен човек го разбра..само турско говорящите неграмотни малцинства не го знаят...Турция не подкрепя ДПС напротив...ДПС е мафиотска структура която използва турско говорящите малцинства...интересите на едрия бизнес в БГ ги защитава всеки който е на власт..и всеки защитава различни бизнесмени...и за жалост отърване от това няма тъй като едрия бизнес спонсорира и прави от обикновените цървули..така наречените "политици"...и принципно ДПС е продукт на БСП..който за жалост е излезнал от контрол и аз лично съм сигорен че Доган има ужасяващи компромати за елита на БСП и за това ги търпят...и докато се наричате "червени кратуни" ..."гербери"..."комунисти" и какво ли още не никога няма да се оправим...повече от всякога трябва да сме единни за да спасим милата ни родина...но не народа се е разцепил..."не народ а мърша и с това ще свърша"...

Абсолютно си прав, но по-лесно се говори с клишета.


Как мислите, след изказването на Путин че ще Русия ще подкрепи Сирия при евентуално нападение на САЩ, задава ли се 3та световна война?

Няма да има война. Другарят Барак заговори за дипломатическо решение след изказването на Путин, а останалите мераклии онемяха.
Между другото БРИКС зачука Щатите.

dimitar_vd62
06-09-2013, 23:50
Всеки който се е заел със идеята за световно господство е претърпял крах, като почнеш с Чингис хан и свършим с Хитлер, сега и САЩ.Следващите след тях също, било то Русия, Китай.Алчноста няма граници и тези опити ще продължат много дълго.Вероятно е подобре да започнем на чисто от каменната епоха.Бе ситуацията хич не е безобидна, само да не вземат да ударят по едно - две питиета и да земат да си мерат пишките.

tribaleo
07-09-2013, 08:17
Точно това си мислех и аз, може би последствията от една 3-та световна война най-после ще обединят това изгубено човечество, ако е така, според мен най-добре да има такава.

dimitar_vd62
07-09-2013, 10:42
Абе ситуацията е непредвидима, ако не е уговорена вече.Путин може и да блъфира, но няма съмнение че ще налага военно присъствие вече.Ако САЩ ударят силите на Асад, руснаците най-вероятно ще влязат в Сирия и ще пометат бунтовниците.Те затова пращат десантни кораби в региона и вероятно затова САЩ казват че няма да има сухопътна операция.Снощи слушах едни прогнози че Сирия може да бъде разделена и да се създаде нова държава Кюрдистан.Малко вероятно ми се струва да има директно стълкновение между руски и американски части, не са толкова изперкали.Все пак ако се драсне фитила не мисля че Европа иска нова война на нейна територия и САЩ не биха имали много подръжници.Китай обаче ще подкрепи Русия, а Сев. Корея само това чака.Русия ще я използва като първа ударна сила в региона, после ще се разправят и с тях ако оцелеят щото не са удобни на никой.Най-вероятно нещата са уговорени вече и двете сили ще си поделят влиянието в региона.А БРИКС наистина им го начука.

RUNNING WILD
07-09-2013, 11:31
то ясно че няма да се замерват с ракети ама не пречи вътре в Сирия едните да обучават бунтовниците и да им продават оръжия а другите да обучават гвардията и пак да им продават оръжие,и САЩ и Русия са на печалба а ако заградят страната на 2 части едните помпат едната другите другата,за 20 години като им помпат ресурсите и ги плашат ако не сме ние ще ви изколят ще пропаднат като държава.

ecotronic
07-09-2013, 11:31
Силно се надявам на това САЩ да преосмислят намеренията си след декларацията на Путин.

В момента никой не знае какво точно означава "подкрепа" за сирийското правителство и докъде може да стигне тя.

Това, което се случва е много опасно, но пък е крайно време САЩ да разберат това, че не може вечно да прокарват влияние и окупират територии под всякакви предлози.

tribaleo
07-09-2013, 13:10
Крайно време е да стане патакламата и да ни дойде на всичките акъла в главата и да разберем че живота не е само консумация и трупане на "имане"....аз не виждам друг варянт за оправяне на толко повреденото общество в световен мащаб...

Susscrofa
07-09-2013, 14:48
Силно се надявам на това САЩ да преосмислят намеренията си след декларацията на Путин.

В момента никой не знае какво точно означава "подкрепа" за сирийското правителство и докъде може да стигне тя.

Това, което се случва е много опасно, но пък е крайно време САЩ да разберат това, че не може вечно да прокарват влияние и окупират територии под всякакви предлози.

Русия е слаба, все още е слаба.

dimitar_vd62
07-09-2013, 19:21
Мислиш ли?Щото дори Обама се замисли.

ecotronic
07-09-2013, 20:23
То и по време на виетнамската война руснаците само "подържаха" партизаните но май именно заради това САЩ загубиха войната.

nikolaaaay
07-09-2013, 21:12
В България има много хора, които силно надценяват влиянието на Русия в световен мащаб. Кои са съюзниците на Русия? Казахстан и Беларус. Страшната сила.
Китай се води на хартия соц. държава, но както казва г-н Дън Сяопин не е важно дали котката е черна или бяла, важното е да хваща мишки. Затова и Китай вече е развиваща се страна с пазарна икономика и отворена поне икономически към света. От какъв зор китайците ще подкрепят Русия?! Щото пазарите им са там?! Естествено, че икономическото чудо на Китай се дължи на Запада. Оттам са инвестициите в китайската икономика, оттам са технологиите, които идват в Китай и там са пазарите. Ще вземат сега да подкрепят Русия, щото били симпатични комунисти. Изобщо не го вярвам. Китай си има своята политика и ще играе с Русия само ако интересите им съвпадат, но в случая не е така. Да не забравяме войната, която водиха Китай и СССР през 1969г. с много жертви.

ecotronic
07-09-2013, 21:19
В България има много хора, които силно надценяват влиянието на Русия в световен мащаб. Кои са съюзниците на Русия? Казахстан и Беларус. Страшната сила.
Китай се води на хартия соц. държава, но както казва г-н Дън Сяопин не е важно дали котката е черна или бяла, важното е да хваща мишки. Затова и Китай вече е развиваща се страна с пазарна икономика и отворена поне икономически към света. От какъв зор китайците ще подкрепят Русия?! Щото пазарите им са там?! Естествено, че икономическото чудо на Китай се дължи на Запада. Оттам са инвестициите в китайската икономика, оттам са технологиите, които идват в Китай и там са пазарите. Ще вземат сега да подкрепят Русия, щото били симпатични комунисти. Изобщо не го вярвам. Китай си има своята политика и ще играе с Русия само ако интересите им съвпадат, но в случая не е така. Да не забравяме войната, която водиха Китай и СССР през 1969г. с много жертви.

Като говорим за надценяването на Русия, в конкретния случай е добре да разгледаме и това, как стои този въпрос със САЩ. Коя война в изминалите 50 години САЩ доведоха до успешен за тях край?

nikolaaaay
07-09-2013, 21:33
Като говорим за надценяването на Русия, в конкретния случай е добре да разгледаме и това, как стои този въпрос със САЩ. Коя война в изминалите 50 години САЩ доведоха до успешен за тях край?
Този въпрос дава отговор на въпроса дали САЩ търсят единствено икономически и политически ползи от военните действия, които предприемат или това са по-скоро митове и легенди. Спомням си, че когато започнаха операцията в Косово, веднага изскочиха теории, че там имало някакви мини с много ценни ресурси, златни ли бяха диамантени ли, които американците искали да заграбят...

Susscrofa
07-09-2013, 21:41
Като говорим за надценяването на Русия, в конкретния случай е добре да разгледаме и това, как стои този въпрос със САЩ. Коя война в изминалите 50 години САЩ доведоха до успешен за тях край?

Студената война.

ecotronic
07-09-2013, 21:43
Този въпрос дава отговор на въпроса дали САЩ търсят единствено икономически и политически ползи от военните действия, които предприемат или това са по-скоро митове и легенди. Спомням си, че когато започнаха операцията в Косово, веднага изскочиха теории, че там имало някакви мини с много ценни ресурси, златни ли бяха диамантени ли, които американците искали да заграбят...

Такива приказки винаги е имало и ще има. И винаги е имало и някакво макар и частично основание в тях.
В конкретният случай със Сирия е малко различно:

Гледната точка на САЩ:

Вече имат един верен сателит в региона - Израел, но засилване на влиянието им няма да е зле за тях.

Гледната точка на Русия:

Сирия, след падането на Ирак и все по-неясната обстановка в арабския свят, представлява стратегическа точка на влияние, която те за нищо на света няма да искат да изоставят.

Накратко - В този регион интересите на Русия са по-големи от тези на САЩ.

dimitar_vd62
07-09-2013, 21:50
В България има много хора, които силно надценяват влиянието на Русия в световен мащаб. Кои са съюзниците на Русия? Казахстан и Беларус. Страшната сила.
Китай се води на хартия соц. държава, но както казва г-н Дън Сяопин не е важно дали котката е черна или бяла, важното е да хваща мишки. Затова и Китай вече е развиваща се страна с пазарна икономика и отворена поне икономически към света. От какъв зор китайците ще подкрепят Русия?! Щото пазарите им са там?! Естествено, че икономическото чудо на Китай се дължи на Запада. Оттам са инвестициите в китайската икономика, оттам са технологиите, които идват в Китай и там са пазарите. Ще вземат сега да подкрепят Русия, щото били симпатични комунисти. Изобщо не го вярвам. Китай си има своята политика и ще играе с Русия само ако интересите им съвпадат, но в случая не е така. Да не забравяме войната, която водиха Китай и СССР през 1969г. с много жертви.

Може да не ти се вярва но е фактhttp://bulgarian.ruvr.ru/2013_03_29/BRIKS-strategijata-na-bloka/ http://news.ibox.bg/news/id_1017844194

pavlin
07-09-2013, 22:10
Този въпрос дава отговор на въпроса дали САЩ търсят единствено икономически и политически ползи от военните действия, които предприемат или това са по-скоро митове и легенди. Спомням си, че когато започнаха операцията в Косово, веднага изскочиха теории, че там имало някакви мини с много ценни ресурси, златни ли бяха диамантени ли, които американците искали да заграбят...

В Косово американците изградиха най-голямата си военна база на Балканите. Там са интересите.

nikolaaaay
07-09-2013, 22:16
Може да не ти се вярва но е фактhttp://bulgarian.ruvr.ru/2013_03_29/BRIKS-strategijata-na-bloka/ http://news.ibox.bg/news/id_1017844194
ЕС се формира десетки години и е създаден от държави, разположени една до друга на един и същи континент. Има обща валута, общо законодателство, сходни културни ценности, общи интереси в много области, но... все още не може да излезе с обща позиция по почти нито един въпрос от световната политика.
На този фон да си говорим, че БРИКС е нещо значимо не е сериозно. Така ми се струва поне на мен. Това са държави от 4 различни континента с огромни икономически, културни, исторически и каквито се сещиш РАЗЛИЧИЯ.
Ако си говорим за теории, ето нещо доста логично тук (http://30dumi.eu/2011/05/ekspertat-kitay-shte-napadne-rusiya-tova-e-samo-vapros-na-vreme/). Превод е от руски източник.

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:11 ----------


В Косово американците изградиха най-голямата си военна база на Балканите. Там са интересите.
Те имат бази в маса държави без да са водили война с тях.

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:12 ----------



Накратко - В този регион интересите на Русия са по-големи от тези на САЩ.
Асад поръчва оръжия на Русия, но не ги плаща и трупа дългове. Затова и Путин вече каза, че може да подкрепи военна операция ако има санкция от ООН.

Susscrofa
07-09-2013, 22:17
Според мен Израел са против удар срещу Сирия.

nikolaaaay
07-09-2013, 22:21
Не е ли по-важно да спре изтребването на хора?! Интересите на отделните държави би трябвало да са на заден план. Важното е да спре войната и особено използването на химичеки оръжия.

Susscrofa
07-09-2013, 22:26
Не е ли по-важно да спре изтребването на хора?! Интересите на отделните държави би трябвало да са на заден план. Важното е да спре войната и особено използването на химичеки оръжия.

Кой започна тази война?
Откъде влязоха военните формирования?

nikolaaaay
07-09-2013, 22:27
Сузи, ти хем си социалдемократ, хем марксист. Как стават тия работи?! И защо пишеш името на Карл Маркс с инициали? Срам ли те да покажеш, че му се възхищаваш?!

Susscrofa
07-09-2013, 22:27
Не е ли по-важно да спре изтребването на хора?! Интересите на отделните държави би трябвало да са на заден план. Важното е да спре войната и особено използването на химичеки оръжия.

За кубинците капитализмът беше казина, курви и наркотици.

nikolaaaay
07-09-2013, 22:34
Кой започна тази война?
Откъде влязоха военните формирования?
По този въпрос може да си спорим вечно. Кой въоръжи и поддържаше виетнамските комунисти във войната със САЩ?! Естествено, че външна намеса може да има, но за да има такъв мащабен конфликт, значи има местен дразнител. Знаеш много добре, че режимите на сина Асад и баща му Асад преди това са доста основателен повод за започване на гражданска война.

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:32 ----------


За кубинците капитализмът беше казина, курви и наркотици.
А сега какво е. Рай?! Със 17 долара заплата и 8 долара пенсия.
Като имаш херпес, лекуваш херпеса. Не убиваш целия организъм.

П.С. Курви има и сега, както виждаш от статията. С наркотици беше омаскаряван Раул Кастро преди да поеме властта. Значи цялата борба е била заради казината.

ecotronic
07-09-2013, 22:40
Разговарял съм с много и образовани сирийци, които твърдят единодушно това, че режимът на Асад е нещо лошо, но "бунтовниците" са още по-лошо.

Susscrofa
07-09-2013, 22:43
Сузи, ти хем си социалдемократ, хем марксист. Как стават тия работи?! И защо пишеш името на Карл Маркс с инициали? Срам ли те да покажеш, че му се възхищаваш?!

Маркс е велик философ, признат в цял свят.
Ти сериозно ли ме питаш?

nikolaaaay
07-09-2013, 22:47
Разговарял съм с много и образовани сирийци, които твърдят единодушно това, че режимът на Асад е нещо лошо, но "бунтовниците" са още по-лошо.
Ако нямаше режим, нямаше да има и бунтовници, т.е. бунтовниците са плод на режима. Аз не знам подобен режим, някога където и да било по света, да е раждал нещо хубаво.

ecotronic
07-09-2013, 22:52
Ако нямаше режим, нямаше да има и бунтовници, т.е. бунтовниците са плод на режима. Аз не знам подобен режим, някога където и да било по света, да е раждал нещо хубаво.

С това съм напълно съгласен, но трябва да отчетем и обстоятелството, че един иначе добронамерен "бунт" много лесно може да прерастне в нещо не-толкова добронамерено спрямо народа.

За справка - дори и мирните протести у нас.

То не бяха провокации, опити за яхване, изопачаване на истините и какво ли още не...........

Susscrofa
07-09-2013, 22:55
Ако нямаше режим, нямаше да има и бунтовници, т.е. бунтовниците са плод на режима. Аз не знам подобен режим, някога където и да било по света, да е раждал нещо хубаво.

Глупости, военните формирования влязоха отвън.

dimitar_vd62
07-09-2013, 23:01
Ако нямаше режим, нямаше да има и бунтовници, т.е. бунтовниците са плод на режима. Аз не знам подобен режим, някога където и да било по света, да е раждал нещо хубаво.

Фашистки режим - комунизъм, комунистически режим - демокрация.Ся кво следва?

nikolaaaay
07-09-2013, 23:05
Маркс е велик философ, признат в цял свят.
Ти сериозно ли ме питаш?
Признат е от тебе и идеалисти като Пацо. Това е почти "целия свят".
Според мен подобни фанатици, призоваващи към агресия и насилие са вредни за обществото. Нещо като Волен Сидеров в днешно време.

Маркс твърди, че трябва да се премахне частната собственост върху средствата за производство за да се премахне експлоатацията на човек над човека. Това според него е първата стъпка към новия световен строй. Според Маркс държавното управление с неговите закони и служители ще отмрат с времето в хода на промените. В комунистическото общество няма да има престъпност, алкохолизъм, религия, експлоатация, глад или бедност.
Карл Маркс вярва, че социализмът в крайна сметка ще бъде заменен от бездържавно, безкласово общество, наречено комунизъм. Наред с вярата в неизбежността на социализма и комунизма, Маркс активно се бори и за практическото му прилагане, като се аргументира, че социалните теоретици и хората в неравностойно положение трябва да извършват организирани революционни действия за сваляне на капитализма и осъществяване на социално-икономическите промени.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:02 ----------


Фашистки режим - комунизъм, комунистически режим - демокрация.Ся кво следва?
По скоро е така: Фашистки режим - комунизъм, комунистически режим - умишлен хаос - управление на мафията.
Кога е имало демокрация в България?! Преди 1944г. може и да е имало някакъв зародиш.

dimitar_vd62
07-09-2013, 23:06
То туй ми мяза на първобитен строй, че и преди него.

Е нали така се казва демокрация, всъщност къде има демокрация в истинския смисъл.

nikolaaaay
07-09-2013, 23:12
С това съм напълно съгласен, но трябва да отчетем и обстоятелството, че един иначе добронамерен "бунт" много лесно може да прерастне в нещо не-толкова добронамерено спрямо народа.

За справка - дори и мирните протести у нас.

То не бяха провокации, опити за яхване, изопачаване на истините и какво ли още не...........
Така е, но протестите идват вследствие на мафиотското и задкулисно управление, което дойде. Ако имаше нормално прозрачно управление, което да се води от обществените интереси, тогава нямаше да има никакви протести и нямаше да има опити да ги яхнат.
Ако говориш за простотиите с автобусите на Герб, то тази "подкрепа" налива вода в мелницата на БСП. Много хора ще се откажат да протестират заради тези изцепки. Те протестират срещу това, а не просто срещу БСП.
Май Радан Кънев има право, че Герб и БСП са продукти на едни и същи интереси.

dimitar_vd62
07-09-2013, 23:18
Туй прозрачно управление също е една утопия като учението на Карл Маркс.

ecotronic
07-09-2013, 23:18
..............
Маркс твърди, че трябва да се премахне частната собственост върху средствата за производство за да се премахне експлоатацията на човек над човека. Това според него е първата стъпка към новия световен строй. Според Маркс държавното управление с неговите закони и служители ще отмрат с времето в хода на промените. В комунистическото общество няма да има престъпност, алкохолизъм, религия, експлоатация, глад или бедност.
Карл Маркс вярва, че социализмът в крайна сметка ще бъде заменен от бездържавно, безкласово общество, наречено комунизъм. Наред с вярата в неизбежността на социализма и комунизма, Маркс активно се бори и за практическото му прилагане, като се аргументира, че социалните теоретици и хората в неравностойно положение трябва да извършват организирани революционни действия за сваляне на капитализма и осъществяване на социално-икономическите промени.


От гледната точка на робовладелческия строй, формата на републиканско устройство също е била една утопия.
Никой не може да каже какво ще представляват ценностните критерии на човешкото съзнание след 1000 години и дали тогава това, което Маркс е написал няма да стане реалност.

Освен това да не забравяме, че когато Маркс е писал теориите и когато е разглеждал явлението "експлоатация" не е отчитал едно нещо, наречено "автоматизация на производството", защото още е било в зародиш.

dimitar_vd62
07-09-2013, 23:24
Ай ся курс по комунизъм...кажете шо ще става в Сирия.

pavlin
07-09-2013, 23:34
Не е ли по-важно да спре изтребването на хора?! Интересите на отделните държави би трябвало да са на заден план. Важното е да спре войната и особено използването на химичеки оръжия.

Изтребването е дело на така наречените бунтовници разбойници, финансирани и въоръжавани от САЩ и Саудитска Арабия.

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:26 ----------



Те имат бази в маса държави без да са водили война с тях.

Да но за базата им в Косово трябваше да бомбардират Сърбия.

ecotronic
07-09-2013, 23:36
Изтребването е дело на така наречените бунтовници разбойници, финансирани и въоръжавани от САЩ и Саудитска Арабия.

Според статистически проучвания 2/3 от французите са против участието на Франция във военните действия.

Какво е мнението на средно статистическия американец по този въпрос? Колко процента подкрепят атаката?

nikolaaaay
07-09-2013, 23:40
От гледната точка на робовладелческия строй, формата на републиканско устройство също е била една утопия.
Никой не може да каже какво ще представляват ценностните критерии на човешкото съзнание след 1000 години и дали тогава това, което Маркс е написал няма да стане реалност.

Освен това да не забравяме, че когато Маркс е писал теориите и когато е разглеждал явлението "експлоатация" не е отчитал едно нещо, наречено "автоматизация на производството", защото още е било в зародиш.
Аз не твърдя, че Маркс няма да се окаже прав и след 20 000 години да има комунизъм. Обаче това трябва да стане по естествен път. Днешното състояние на западните държави е дошло по естествен път и затова животът там е по-добър. Социализмът не идва по естествен път. Той прекъсва естественото развитие на държавите и ги насочва в друга посока - изкуствена. Точно затова мислители като Маркс са вредни. Защото призовават за бунтове и революции, след които идва бедност и упадък.
Иначе около 1850 год. когато е живял той, неговите щуротии наистина са изглеждали доста примамливи, защото хората са живеели бедно и наистина е имало експлоатация. Само, че обществата, които са намерили начин да се оправят с този проблем без революции сега са доста по-напред и с доста по-малко експлоатация.

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:36 ----------


Ай ся курс по комунизъм...кажете шо ще става в Сирия.
Аз съм да влизат и як бой по кратуните, ама няма кой да финансира. Никаква трета световна няма да има. Същото се говореше и преди Ирак и Афаганистан. Наслушах се тогава как Саддам щял да смачка американците. Пък той едва гръмна няколко пъти и после се скри в миша дупка.

dimitar_vd62
07-09-2013, 23:42
Ми те много мераклий да влизат.Всъщност тука ми стана интересно понеже Русия за първи път пряко има сили.

ecotronic
07-09-2013, 23:47
Аз не твърдя, че Маркс няма да се окаже прав и след 20 000 години да има комунизъм. Обаче това трябва да стане по естествен път. Днешното състояние на западните държави е дошло по естествен път и затова животът там е по-добър. Социализмът не идва по естествен път. Той прекъсва естественото развитие на държавите и ги насочва в друга посока - изкуствена. Точно затова мислители като Маркс са вредни. Защото призовават за бунтове и революции, след които идва бедност и упадък.
Иначе около 1850 год. когато е живял той, неговите щуротии наистина са изглеждали доста примамливи, защото хората са живеели бедно и наистина е имало експлоатация. Само, че обществата, които са намерили начин да се оправят с този проблем без революции сега са доста по-напред и с доста по-малко експлоатация.

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:36 ----------


Аз съм да влизат и як бой по кратуните, ама няма кой да финансира. Никаква трета световна няма да има. Същото се говореше и преди Ирак и Афаганистан. Наслушах се тогава как Саддам щял да смачка американците. Пък той едва гръмна няколко пъти и после се скри в миша дупка.


Намирам разсъжденията ти относно комунизма за доста правилни, като най-важното от тях - това за "естествения преход".

По тази логика сега трябва светът да остави Асад да се оправи с бунтовниците и след това да изчакаме нещата да продължат да следват естествения си ход.

nikolaaaay
07-09-2013, 23:53
Намирам разсъжденията ти относно комунизма за доста правилни, като най-важното от тях - това за "естествения преход".

По тази логика сега трябва светът да остави Асад да се оправи с бунтовниците и след това да изчакаме нещата да продължат да следват естествения си ход.
Е не, това е различно. По тази логика би трябвала Русия да ни остави на турците да ни колят.
Неправилно би било ако САЩ окупират Сирия и се опитат да им наложат изкуствен модел за развитие. Ако само ударят режима какъв е проблема?! Вярно, след това може да дойде нов по-лош режим, но може и да не дойде. Примери има в историята и за едното и за другото.

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:51 ----------


Глупости, военните формирования влязоха отвън.
Сузи, и четата на Христо Ботев влезе отвън. Това какво доказва.

ecotronic
07-09-2013, 23:56
Е не, това е различно. По тази логика би трябвала Русия да ни остави на турците да ни колят.
Неправилно би било ако САЩ окупират Сирия и се опитат да им наложат изкуствен модел за развитие. Ако само ударят режима какъв е проблема?! Вярно, след това може да дойде нов по-лош режим, но може и да не дойде. Примери има в историята и за едното и за другото.

Ето, че се оказва много трудно това да се дефинира, кое е естествено и кое не.
Според мен в Сирия трябва да има външна намеса само за да се предотврати избиването на мирни хора.
Всякакво задълбочаване на намесата отвъд това би нанесла необратими вреди на този народ.
Такава намеса за каквато говоря, мисля, че САЩ не са способни да осъществят.

dimitar_vd62
07-09-2013, 23:59
По тая логика щатите що не вземат да ударят и С. Корея.

nikolaaaay
08-09-2013, 00:00
Ето, че се оказва много трудно това да се дефинира, кое е естествено и кое не.
Според мен в Сирия трябва да има външна намеса само за да се предотврати избиването на мирни хора.
Всякакво задълбочаване на намесата отвъд това би нанесла необратими вреди на този народ.
Такава намеса за каквато говоря, мисля, че САЩ не са способни да осъществят.
Съгласен съм с това. Може би трябва да се създадат въоръжени сили към ООН за такива цели, но още не му е дошло времето явно.

dimitar_vd62
08-09-2013, 00:04
Що да не му е дошло времето, ма чии интереси ще отстояват.Иначе би било справедливо.

nikolaaaay
08-09-2013, 00:06
По тая логика щатите що не вземат да ударят и С. Корея.
Те севернокорейците се удрят сами. Няма нужда никой да ги удря.
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=119365&stc=1&d=1378587946

ecotronic
08-09-2013, 00:08
Съгласен съм с това. Може би трябва да се създадат въоръжени сили към ООН за такива цели, но още не му е дошло времето явно.

Не е толкова трудно и сега да се приложи босненския подход вместо иракския.
Вярно е че това са различни народи, но все пак се доказа това, че босненският подход даде по-добри резултати.

nikolaaaay
08-09-2013, 00:10
Защо непременно да отстояват нечии интереси?! ООН чии интереси отстоява?

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:08 ----------


Не е толкова трудно и сега да се приложи босненския подход вместо иракския.
Вярно е че това са различни народи, но все пак се доказа това, че босненският подход даде по-добри резултати.
Така е. Нали Обама говори за ограничена мисия. Аз съм ЗА ограничена мисия.

dimitar_vd62
08-09-2013, 00:15
Ми нали това искам да кажа , раздаването на справедливост си има цена.На тоя етап никой няма интерес от благотворителни акции, иначе няма проблем да се създаде нещо като "световна полиция".Обама заговори за ограничена мисия щото Русия е там.

Утре ще ви чета.

nikolaaaay
08-09-2013, 00:38
Според мен руснаците ги боли фара за Сирия. Чисто икономически пазарът на ЕС, където продават маса газ и петрол е много по-важен за тях от този на Сирия. Никога не биха рискували конфонтация със Запада заради Асад.

ecotronic
08-09-2013, 00:49
Според мен руснаците ги боли фара за Сирия. Чисто икономически пазарът на ЕС, където продават маса газ и петрол е много по-важен за тях от този на Сирия. Никога не биха рискували конфонтация със Запада заради Асад.

На Русия за Асад може и да не и пука, но със сигурност и пука за единствената и военна база в средиземно море.

pavlin
08-09-2013, 02:20
Кога е имало демокрация в България?! Преди 1944г. може и да е имало някакъв зародиш.

Абе Никалай, ти по-голяма глупост не можа ли да изръсиш. Да при управлението на Цанков и при едноличния режим на царя е било върхът на демокрацията.

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:15 ----------


Според мен руснаците ги боли фара за Сирия. Чисто икономически пазарът на ЕС, където продават маса газ и петрол е много по-важен за тях от този на Сирия. Никога не биха рискували конфонтация със Запада заради Асад.

Има други интереси там, газопроводи, нефтопроводи от Ирак и т.н. САЩ в началото на годината обявиха че насоката на тяхната външна и военна политика ще бъде Азия през следващото десетилетие и както виждаме, следват си политиката хората.

RUNNING WILD
08-09-2013, 02:25
мисля че до сега не сме имали демокрация,при управлението на царя хич не е било демократично,жандармерия,царска тайна полиция-Никола Гешвв и тн,биели са и трепали комунягите и не само,доста мирен селски народ е изпатил,абе ако е толкова хубаво нямаше да има въстание 1923 та,кмета бирника и жандарма на селото репресивен орган ква демокрация.

fade
08-09-2013, 10:43
Попрочетох последните страници на темата и като, че ли останах с впечатление, че никой май не си е направил труда да чуе другата страна. Всеки гадае за мотивите и цитира местната преса електронна или печатна. Мое лично мнение е, че местната преса определено е тенденциозна и слугинажна, затова и предпочитам да чуя и другата страна:
Ето (http://www.youtube.com/watch?v=1IhvxuCtQNk)
Гледам че повечето от вас колеги, са на възраст в която би трябвало свободно да разбират Руски език, така, че...
Първо чуйте и другата страна, след това предполагам всеки има глава на раменете си да може да си направи съответните изводи кой какви интереси защитава.

nikolaaaay
08-09-2013, 12:31
мисля че до сега не сме имали демокрация,при управлението на царя хич не е било демократично,жандармерия,царска тайна полиция-Никола Гешвв и тн,биели са и трепали комунягите и не само,доста мирен селски народ е изпатил,абе ако е толкова хубаво нямаше да има въстание 1923 та,кмета бирника и жандарма на селото репресивен орган ква демокрация.
Според мен една от причините сега да няма демокрация е това, че голяма част от хората не разбират какво представлява това чудо. Демокрацията със сигурност не е да се оставят мутрите или някакви други престъпници да вилнеят, а обществото и институциите да ги галят с перце.
"Политиката" на комунистите по онова време е била ето такава: http://www.youtube.com/watch?v=Axq44fTWvK0
Какво е толкова чудно, че тези които са ги хванали след атентата са ги обесили на площада?! И сега ако има такъв атентат и сега ще искаме същото за извършителите, нали. Партизаните тогава са били чисто и просто едни терористи. Убивали са полицейски началници от засада, военни, обирали са мандри, залагали са бомби и често убивали и деца.
Демокрацията е ефективна когато управляващите са истински демократи, които я разбират, а не разни Миковци, Маноловци, Виденовци или Станишевци. Спомням си как министърът на вътрешните работи при Виденов се обясняваше как държавата нямала ресурс да се справи с мутрите, които ходеха посред бял ден от магазин на магазин и прибираха рекет. Борбата му с тях се ограничи до направянето на един списък с престъпници и толкоз.
Когато дойде Богомил Бонев, само за няколко месеца изчезнаха и мутри и стикерите им, въведоха се лицензи за застрахователна и охранителна дейност и мутрите естествено не получиха такива. Значи не било трудно.
Малко по-късно имаше един крадец на коли, които сви джипа на някакъв чужденец, приятел на Костов. Полицията го подгони след това и го застреляха като куче при една гонка. Ако демокрацията значи да няма ред, то никой нямаше да я иска, но тя далеч не значи това.

dimitar_vd62
08-09-2013, 12:42
Да ама хората разбират че демокрация означава да правиш каквото си искаш.Демокрацията за тях е слободия.Прост пример - правя забележка на един че и други искат да паркират на паркинга, демек да не заема място за три коли, той ми вика нали е демокрация, ще паркирам както си искам.Ми добре рекох и паркирах зад него.И аз така - където си искам.Не му хареса.Та всеки има шанс да прави нещо но трябва да не пречи на другите.

ecotronic
08-09-2013, 13:31
Попрочетох последните страници на темата и като, че ли останах с впечатление, че никой май не си е направил труда да чуе другата страна. Всеки гадае за мотивите и цитира местната преса електронна или печатна. Мое лично мнение е, че местната преса определено е тенденциозна и слугинажна, затова и предпочитам да чуя и другата страна:
Ето (http://www.youtube.com/watch?v=1IhvxuCtQNk)
Гледам че повечето от вас колеги, са на възраст в която би трябвало свободно да разбират Руски език, така, че...
Първо чуйте и другата страна, след това предполагам всеки има глава на раменете си да може да си направи съответните изводи кой какви интереси защитава.

И аз смятам, че Путин заема по-правилната позиция в момента.
Считам, че единствено-правилното е това да се представят въпросните "доказателства" пред ООН и така светът да излезе с решение на проблема.

mordohy
08-09-2013, 13:41
Попрочетох последните страници на темата и като, че ли останах с впечатление, че никой май не си е направил труда да чуе другата страна. Всеки гадае за мотивите и цитира местната преса електронна или печатна. Мое лично мнение е, че местната преса определено е тенденциозна и слугинажна, затова и предпочитам да чуя и другата страна:
Ето (http://www.youtube.com/watch?v=1IhvxuCtQNk)
Гледам че повечето от вас колеги, са на възраст в която би трябвало свободно да разбират Руски език, така, че...
Първо чуйте и другата страна, след това предполагам всеки има глава на раменете си да може да си направи съответните изводи кой какви интереси защитава.

Ех, адаш!
Я бяха времена, когато се слушахме и беше интересно.
Задаваха се правилните въпроси.
Ето някои от тях, дето ги зададох още в началото:

Какво е БОВ, който се е използувал?
Кой го е произвел?
Как е доставено?
Кой го е пазил?
Кой и с какво го е гръмнал?

Чак след отговора на тия въпроси може да се сере и пуца по демокрацията или тоталитаризма или каквото и там да е оправдание да се поизбият още малко сирийци!
Да им се унищожи държавността и да им се изземат ресурсите!

Да ви е познато?...

dimitar_vd62
08-09-2013, 13:41
Какво значение има дали ще ги тровиш с газ или ще ги изпозастреляш, както беше в Египет.Или химическо оръжие се използва само дето САЩ имат интереси.То и в Ирак май не намериха химически оръжия.А позицията на Путин е правилна и естествена, след като ти обграждат държавата е е стествено да изкаш пространство да дишаш спокойно.Ако има доказатилства трябва да станат достояние, иначе има нещо нечисто, може би не искат да се разбере кой го е внесъл, и кой под влияние на кого го е използвал.Откакто се помня САЩ раздават правосъдие и демокрация.

RUNNING WILD
08-09-2013, 13:45
Според мен една от причините сега да няма демокрация е това, че голяма част от хората не разбират какво представлява това чудо. Демокрацията със сигурност не е да се оставят мутрите или някакви други престъпници да вилнеят, а обществото и институциите да ги галят с перце.
"Политиката" на комунистите по онова време е била ето такава: http://www.youtube.com/watch?v=Axq44fTWvK0
Какво е толкова чудно, че тези които са ги хванали след атентата са ги обесили на площада?! И сега ако има такъв атентат и сега ще искаме същото за извършителите, нали. Партизаните тогава са били чисто и просто едни терористи. Убивали са полицейски началници от засада, военни, обирали са мандри, залагали са бомби и често убивали и деца.
Демокрацията е ефективна когато управляващите са истински демократи, които я разбират, а не разни Миковци, Маноловци, Виденовци или Станишевци. Спомням си как министърът на вътрешните работи при Виденов се обясняваше как държавата нямала ресурс да се справи с мутрите, които ходеха посред бял ден от магазин на магазин и прибираха рекет. Борбата му с тях се ограничи до направянето на един списък с престъпници и толкоз.
Когато дойде Богомил Бонев, само за няколко месеца изчезнаха и мутри и стикерите им, въведоха се лицензи за застрахователна и охранителна дейност и мутрите естествено не получиха такива. Значи не било трудно.
Малко по-късно имаше един крадец на коли, които сви джипа на някакъв чужденец, приятел на Костов. Полицията го подгони след това и го застреляха като куче при една гонка. Ако демокрацията значи да няма ред, то никой нямаше да я иска, но тя далеч не значи това.

до тука всичко е вярно,Богомил Бонев направи държавата полицейска,червените създадоха мутрите и почнаха да изпускат контрола те се заградиха с бригади и казаха -кви сте вие дъртаци да се съобразяваме с вас,дъртаците дърпат конците и държат каналите обаче,още работят старите канали на Кинтекс и всичко друго си работи,Бонев ги събра шефове и бригадири и им казва-ако страда мирното население страдате и вие,той подчини тия дето се отлюспиха от червените с полицейски акции и барети,ако говориш за Ганеца в неделя сутринта преди да го застрелят валеше дъжд и излезе с Ланчията с избушеното гърне от нашият квартал,беше заедно с един човек дето го застреляха та той ни оправя тогава с тях като закъсахме,като бяхме малки идва да ни щавят с неговата бригада заради една тъпотия,познавам цялата бригада лично после даже сме излизали заедно,не е хубаво така да се говори но съм осъзнал че такива са си за там,аз не съм виждал по-зловеща бригада,на насилието се отговаря с насилие и то веднага не след години,на Бойко му свалям шапка и на Цветанов много стегнаха полицията върнаха респекта и,това е мое мнение.е верно гръмнаха един непослушко с гранатомет малко по мутренски ама...нали сме демократи...

nikolaaaay
08-09-2013, 17:01
Да ама хората разбират че демокрация означава да правиш каквото си искаш.Демокрацията за тях е слободия.Прост пример - правя забележка на един че и други искат да паркират на паркинга, демек да не заема място за три коли, той ми вика нали е демокрация, ще паркирам както си искам.Ми добре рекох и паркирах зад него.И аз така - където си искам.Не му хареса.Та всеки има шанс да прави нещо но трябва да не пречи на другите.
Точно това мислене трябва да се промени. Ходи в Германия да паркираш "както си искаш". Свят ще ти се завие после :heavy_cry:
Причината според мен е, че след 1989г. на власт си останаха комунистите и пуснаха нарочно разните мутри да вършеят навсякъде. Пък нямаме и традиции в собственото управление, както страните от ЦИЕ.

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:58 ----------


На Русия за Асад може и да не и пука, но със сигурност и пука за единствената и военна база в средиземно море.
Тя е затворена отдавна. Сега руските кораби зареждат гориво в Кипър.

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:59 ----------


Ех, адаш!
Я бяха времена, когато се слушахме и беше интересно.
Задаваха се правилните въпроси.
Ето някои от тях, дето ги зададох още в началото:

Какво е БОВ, който се е използувал?
Кой го е произвел?
Как е доставено?
Кой го е пазил?
Кой и с какво го е гръмнал?

Чак след отговора на тия въпроси може да се сере и пуца по демокрацията или тоталитаризма или каквото и там да е оправдание да се поизбият още малко сирийци!
Да им се унищожи държавността и да им се изземат ресурсите!
Да ви е познато?...
Използвали са съвременна разновидност на Зарин. Произведен от от СССР и доставен на Сирия от СССР. БОВ са съхранявани от сирийската армия, разбира се. Кой друг би могъл да го съхранява.
Кой го е използвал няма никакво значение.

fade
08-09-2013, 17:09
...
Използвали са съвременна разновидност на Зарин. Произведен от от СССР и доставен на Сирия от СССР. БОВ са съхранявани от сирийската армия, разбира се. Кой друг би могъл да го съхранява.
Кой го е използвал няма никакво значение.
Бре... колега, исненадахте ме, това ще да е информация направо от ЦРУ или от експертите на ООН, ако не можете обаче да представите източниците си, твърденията Ви си остават просто...

ecotronic
08-09-2013, 17:18
----------


Тя е затворена отдавна. Сега руските кораби зареждат гориво в Кипър.


Не знам какво разбираш под "отдавна", но според официално изявление на руското министерство на отбраната, направено в края на юни 2013, базата в Тартус продължава да изпълнява функциите си.

"According to Russia Today (http://en.wikipedia.org/wiki/RT_%28TV_network%29), on 26 June 2013, Russian Deputy Minister of Foreign Affairs Bogdanov reported that the facility does not have any strategic military importance and that Russia decided to evacuate all civilian and military personnel from Tartus.[26] (http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_naval_base_in_Tartus#cite_note-26) This information was denied by the Russian Defense Ministry on 27 June 2013. It was announced through a ministerial statement that "Tartus is still the official base for Russian ships in the Mediterranean (http://en.wikipedia.org/wiki/Mediterranean_Sea) and continues to carry out the tasks in the fulfillment of its missions"

tribaleo
08-09-2013, 17:33
Точно това мислене трябва да се промени. Ходи в Германия да паркираш "както си искаш". Свят ще ти се завие после :heavy_cry:
Причината според мен е, че след 1989г. на власт си останаха комунистите и пуснаха нарочно разните мутри да вършеят навсякъде. Пък нямаме и традиции в собственото управление, както страните от ЦИЕ.

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:58 ----------


Тя е затворена отдавна. Сега руските кораби зареждат гориво в Кипър.

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:59 ----------


Използвали са съвременна разновидност на Зарин. Произведен от от СССР и доставен на Сирия от СССР. БОВ са съхранявани от сирийската армия, разбира се. Кой друг би могъл да го съхранява.
Кой го е използвал няма никакво значение.

За разлика от твоите врели не кипели много жители в пограничните райони на турция свидетелстват за точно обратното че зарин е доставен на "бунтовниците" именно през турция...и за разлика от маймуната от зад океана на срещата на Г-20 Русия е предоставила доста обширен доклад с данни и изследвания от независими лабораторий който доказва че зарин е употребен от "бунтовниците".

nikolaaaay
08-09-2013, 17:56
За разлика от твоите врели не кипели много жители в пограничните райони на турция свидетелстват за точно обратното че зарин е доставен на "бунтовниците" именно през турция...и за разлика от маймуната от зад океана на срещата на Г-20 Русия е предоставила доста обширен доклад с данни и изследвания от независими лабораторий който доказва че зарин е употребен от "бунтовниците".
Дори и така да е, какво от това?! Какво значение има кой пуска зарин когато с него се избиват хора.

dimitar_vd62
08-09-2013, 17:57
А кои са бунтовниците и от кои са спонсорирани.

nikolaaaay
08-09-2013, 17:58
Полският външен министър заяви, че Русия е отговорна за химическите оръжия от съветския период в Сирия и може да окаже влияние на хода на конфликта, предаде „Франс прес".

„Русия подчертава, че е против използването на химически оръжия, но знае, че сирийският арсенал датира от дните на СССР. Съветска технология", каза външният министър на Полша Радослав Сикорски пред журналисти във Варшава.

„Мисля, че ако Русия обяви, че ще осигури контрола върху сирийския арсенал от химически оръжия, това може да има ефект върху това как ситуацията ще се развие", добави той.

В сряда полският премиер Доналд Туск обяви, че Варшава няма да вземе участие във военна интервенция.

„Не съм убеден, че въоръжена атака ще спре престъпленията", каза той.

dimitar_vd62
08-09-2013, 18:01
Че те поляци и руснаци отдавна се мразят, как да им вярваш.http://www.moreto.net/novini.php?n=223407

nikolaaaay
08-09-2013, 18:04
А кои са бунтовниците и от кои са спонсорирани.
Има ли смисъл да коментираме теории и предположения?! Според мен не.
Дотук има две версии за това кой финансира бунтовниците - САЩ и Ал Кайда. Руснаците правят здрава пропаганда, че тези са ислямисти. Щатите пък да финансират ислямисти ми се вижда доста странно, особено след случая с талибаните в Афганистан.

ecotronic
08-09-2013, 18:05
Че те поляци и руснаци отдавна се мразят, как да им вярваш.http://www.moreto.net/novini.php?n=223407


Затова дали руснаци мразят поляци, не знам.
Но обратното - със сигурност. И то съвсем основателно.

Поради това аз не бих приел за достоверни каквито и да било факти, изнесени точно от полски източници.

pavlin
08-09-2013, 18:13
Затова дали руснаци мразят поляци, не знам.
Но обратното - със сигурност. И то съвсем основателно.

Поради това аз не бих приел за достоверни каквито и да било факти, изнесени точно от полски източници.

Това е поредната пропаганда, поляците не мразят руснаците. Стремеж да противопоставят едни на други. Познавам не малко поляци.

ecotronic
08-09-2013, 18:17
Това е поредната пропаганда, поляците не мразят руснаците. Стремеж да противопоставят едни на други. Познавам не малко поляци.

Кое точно е пропаганда?
Използвах думата "основателно"
Чети малко история и ще разбереш.
И аз познавам поляци, които изобщо пък не крият тази омраза.
А вероятно има и такива, които умеят да прощават.

nikolaaaay
08-09-2013, 18:39
Че те поляци и руснаци отдавна се мразят, как да им вярваш.http://www.moreto.net/novini.php?n=223407
Линкът е интересен, ама Гърция да е "фалирана" заради предполагаеми находища на газ... Доста издиша тази статия, а и Набуко пропадна. Отказаха се да го строят.
Тези "находища" в Средиземно море ми изглеждат като изсмукани от пръстите. Ако ги имаше, то Израел вече да ги експлоатира. Евреите да имат газ и нефт под носа им и да не се възползват...
Ето още информация за ССА и ислямистите.

Ето за БОВ в Сирия http://frognews.bg/news_58462/Gen_K_TSvetkov_Himicheskite_orajiia_na_Siriia_sa_o t_SSSR_Frantsiia_Germaniia_Holandiia_Avstriia
И за отношенията на бунтовниците от ССА с ислямистите. Май не са особено топли.
http://frognews.bg/news_58462/Gen_K_TSvetkov_Himicheskite_orajiia_na_Siriia_sa_o t_SSSR_Frantsiia_Germaniia_Holandiia_Avstriia

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:32 ----------


Това е поредната пропаганда, поляците не мразят руснаците. Стремеж да противопоставят едни на други. Познавам не малко поляци.
Да, бе. Много ги обичат. Особено заради катинското клане.

dimitar_vd62
08-09-2013, 18:49
Ти па да не си правил сондажи че знаеш къде има къде няма.
Павлине ти още малко ще кажеш че и евреите не мразят германците и с умиление си спомнят за Бухенвалд.

Георги Живков
08-09-2013, 20:00
Българите мразят турците , заради Баташкото клане

old alfist
08-09-2013, 20:29
Според мен зарина е откраднат от бунтовниците и поради некомпетентност и липса на подходящи условия е смесен в неправилни пропорции.
Друг въпрос е, че е изтрелян в близост от позициите на правителството, за да се създаде илиюзията, че идва от официалните власти.
Каквато и да е истината няма значение вече - омразата, нетъртимостта и разделението е обхванало цялата страна.
Тъй като няма мирно разрешение на проблема, може би най-добре е да настане разрухата и да бъдат обвинени САШ, за да може този народ сам да намери обединението си и да върви напред.

tribaleo
08-09-2013, 20:43
http://www.youtube.com/watch?v=0f4Xim15tvQ&feature=youtu.be вижте този документален филм

old alfist
08-09-2013, 21:18
http://www.youtube.com/watch?v=0f4Xim15tvQ&feature=youtu.be вижте този документален филм
Все пак изрази и мнение, а не само да даваш линкове.

tribaleo
08-09-2013, 21:20
за филма ли или по темата...защото по темата вече изразих доста мнения :)

old alfist
08-09-2013, 21:38
за филма ли или по темата...защото по темата вече изразих доста мнения :)
Прочетох мнението ти, а за филма - това е една гледна точка.

tribaleo
08-09-2013, 21:40
А каква е другата гледна точка, на "хората" ядящи органите на врага?

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

не знам дали ти прави впечатление, но всички "бунтовници" са с американски оръжия...

old alfist
08-09-2013, 21:50
Има теория, че и на гилзите от бомбите е пишело : Made in USA, но сирийците сами трябва да намерят своя път и щом не могат да се помирят, американците присъщи със своята тъпотия ще разрешат въпроса по най-грубия и елементарен начин, използвайки ситуацията за користни цели, от позицията на силата.

tribaleo
08-09-2013, 21:55
крайно време е САЩ да гризне дървото..така някой ден могат да решат че ще правят революция в България и да почнат да въоражават и промиват мангалите...и тук да стане същото...

old alfist
08-09-2013, 22:02
САЩ, ако гризне дървото ще е единствено от своя народ - всякакъв друг вариант ще има фатални последици.