PDA

View Full Version : Лингвистична



pent
09-02-2007, 11:17
Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното, вжано е првътаа и поледсанта бквуа от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета. Твоа ещ пкаоже, че вскичтоо твоа вемре котео сте попрлеили в уилчище е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие от наалчото и каря на вяска дмуа кяото пиеште. Приичнтаа е в нчиана по котйо виашят мъозк оработбва ирнфоцмаията. Ткаа уяспвате да преочттее нааписното джае кгаото нтио енда дмуа не е изиспана пвраинло

търтей
09-02-2007, 11:19
Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното, вжано е првътаа и поледсанта бквуа от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета. Твоа ещ пкаоже, че вскичтоо твоа вемре котео сте попрлеили в уилчище е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие от наалчото и каря на вяска дмуа кяото пиеште. Приичнтаа е в нчиана по котйо виашят мъозк оработбва ирнфоцмаията. Ткаа уяспвате да преочттее нааписното джае кгаото нтио енда дмуа не е изиспана пвраинло

това не точно така и важи само в определени случаи - мога да ти дам текст с разбъркани букви който не можеш да прочетеш ;)
ма е дълго за обясняване а и надали е интересно на не филолози

Слав
09-02-2007, 15:19
дай текст, който не може да се разбере.
Няма нужда да обясняваш...просто ми е интересно да видя и друг подобен текст, който не се чете :P

търтей
09-02-2007, 15:27
дай текст, който не може да се разбере.
Няма нужда да обясняваш...просто ми е интересно да видя и друг подобен текст, който не се чете :P

http://www.mrc-cbu.cam.ac.uk/~mattd/Cmabrigde/

MrX
09-02-2007, 15:55
[quote="Слав":2gy8ry9v]дай текст, който не може да се разбере.
Няма нужда да обясняваш...просто ми е интересно да видя и друг подобен текст, който не се чете :P

http://www.mrc-cbu.cam.ac.uk/~mattd/Cmabrigde/[/quote:2gy8ry9v]

ако си имал предвид английската част от текстовете,малко си се заблудил че няма да ги разчетем,виж за останалите,освен ако няма полиглоти,ще е трудно разчитането

търтей
09-02-2007, 15:59
малко си се заблудил

щом казваш

но само за пример:


The sprehas had ponits and patles"

This might come out as...

The sherpas had pitons and plates.

The shapers had points and pleats.

The seraphs had pintos and petals.

The sphaers had pinots and palets.

The sphears had potins and peltas.

Clive lists some of the more obscure words in this set of possible readings:

palets: paleae (a part of a grass flower)

peltas: shields

pinots: grapes

potins: copper alloys

sphaers, sphears: both old form of 'spheres'

Tickles
09-02-2007, 17:45
ехааа, аз пък мисля, че не съм си загубила времето в училище, от тия чуждоезични текстове безпроблемно изчетох 3 8)

DiStefano
09-02-2007, 17:48
Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното, вжано е првътаа и поледсанта бквуа от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета. Твоа ещ пкаоже, че вскичтоо твоа вемре котео сте попрлеили в уилчище е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие от наалчото и каря на вяска дмуа кяото пиеште. Приичнтаа е в нчиана по котйо виашят мъозк оработбва ирнфоцмаията. Ткаа уяспвате да преочттее нааписното джае кгаото нтио енда дмуа не е изиспана пвраинло

моеш ли да го повториш шото не го сванах много добре :lol:

emilio
10-02-2007, 10:21
Още преди 2-3 години си спомням,че се разпространяваше един текст с коментар,че университета в Кембридж е направил изследване за начина, по който мозъка възприема думите. Е щом в Кембридж са го разбрали - какво да каже човек! Аз обаче си спомням,че единствената причина, поради която пренебрегнах очевидните правописни грешки, беше, че получих текста по ICQ. Тук не ми се иска да отварям огромната тема доколко чат програмите разбиват езиковата култура, но все пак ми се струва несериозно да се вкарва теза,че няма значение как се изписват думите.