PDA

View Full Version : Простотиите който ми се случват....



alex052
28-08-2013, 20:30
При 156 цата бях приел ,че има неща който само на мен са случват/има ги насам натам по теми.....като да ми сменят радиатор и да ми изпадне броня,кон да ме блъсне и т.н./ но явно и с 159 филма продължава.
Като я купих имаше спукан маркуч на към хидравличната помпа, смениха го в сервиз с неоригинален...до тук нищо лошо все пак е някакъв маркуч.Съответно се разду, взе да губи хидравлика и т.н.След това на 400 км от София.........ядец взе че се скъса, е и това нормално.За щастие /по скоро нещастие/ успях да взема оригиналния/на рикамби/ с доставка за 3 дни.И си казах супер...........е да ама не.Оказа се че помпата е сменена с друга,за което си спомних ,че съм наясно и ме предупредиха ,то разликата само в посоката на един щуцер ама ........ това чудо въобще не пасва и т.н./скоро ще е в раздел продава все пак дадох 68 лева с доставка/
После последва побългаряване и преработка на един маркуч от ланча незнам си каква и о чудо всичко наред.

И днес гледам локва отдолу една мазна и гадна и се чудя от какво е, да е масло много чисто ми се вижда -сменено е преди 4500 км все пак.Вярно вчера леко изтропа отдолу ама дали мога да съм спукал картер?То на старата го трошех за добро утро по едно време ама на тази не е ли решен проблема?А и като сложа ключа мръсницата твърди ,че маслото е до горе.

code
28-08-2013, 20:56
Научете се с тези маркучи, че не се купуват оригинални, не се слагат и какви да е, отиваш в първата фирма за ремонт на хидравлики на камиони, багери и т.н. и ти го правят с каквито искаш кербовки, връзки и т.н. за 5мин и издържа 200 атмосфери. :)

alex052
28-08-2013, 20:58
.....и ако можеха да го напрявят и усукан на два пъти по 90 градуса.............ще е идеално ама не става.

code
28-08-2013, 21:05
.....и ако можеха да го напрявят и усукан на два пъти по 90 градуса.............ще е идеално ама не става.
Да, това е особено сложно :shutup:

Jivko7777
29-08-2013, 01:17
.....и ако можеха да го напрявят и усукан на два пъти по 90 градуса.............ще е идеално ама не става.

всичко може вярвай ми ;)

alex052
29-08-2013, 08:30
Ясно е ,че всичко е възможно.Просто ми се иска да си купувам части и да си поддържам возилото, какво по нормално от това.

code
29-08-2013, 08:36
Ясно е ,че всичко е възможно.Просто ми се иска да си купувам части и да си поддържам возилото, какво по нормално от това.

В случая не си се изръсил много пари, неудобството идва от това, че трябва да чакаш. И, че в крайна сметка не е станал. По хидравликата могат да ти направят всякакъв маркуч с каквито искаш накрайници. Хубаво е да се знае, затова го написах, щото подобна част няма проблем някой да я плати и на 200лв. :)