PDA

View Full Version : 147 Selespeed - проблем със скорости



miller4m2
28-08-2013, 20:47
Здравейте, карам Алфа 147 Селеспийд 2001 г. От 2 години нямам проблеми, но за 2 дни ми се случи нещо странно със скоростите.
При нормално каране (да кажем на 3-та в режим CITY с около 50 км/ч) изведнъж изключва от скорост, на дисплея продължава да свети 3 (city) но като дам газ и двигателя се форсира без никакъв ефект.
Спрях, изключих city режима, върнах с лоста скоростта до Neutral и изключих двигателя. През това време на дисплея светеше "Selespeed robot error" (или нещо подобно).
Като запалих отново всичко си беше наред.
Някакви идеи от какво може да става това и къде да я закарам да я погледнат?

silvia_sl
29-08-2013, 08:43
Диагностика.... На мен се е случвало на 5-та по магистралата,смених свещите всичко стана ок...до вчера. Карах си спокойно по магистралата,спрях да си почина на една бензиностанция и като реших да я запаля......само неутрал нищо друго. Отворих,кутията под волана,където са бушоните натиснах ги всичките и след това скоростите се оправиха. Тръгнах,1,2,3,4 и до там помъчих се да вкарам 5,но уви не успях,нито 3 нито каквато и да била друга скорост и така обърнах колата и от Пловдив до Сливен само на 4 съм карала. Накрая на един ляв завой се наложи да спра и изписа Selespeed Sysytem Failure и повече не можах да я помръдна. Нямах кука за дърпане и се наложи с пътна помощ да я прибера. В момента се чудя какво да я правя къде да я карам. Трябва ми някой,който разбира от селе в Сливен и околията. Изобщо не прещтракват скоростите,за мое съжаление.

myato
29-08-2013, 12:39
Здравейте, карам Алфа 147 Селеспийд 2001 г. От 2 години нямам проблеми, но за 2 дни ми се случи нещо странно със скоростите.
При нормално каране (да кажем на 3-та в режим CITY с около 50 км/ч) изведнъж изключва от скорост, на дисплея продължава да свети 3 (city) но като дам газ и двигателя се форсира без никакъв ефект.
Спрях, изключих city режима, върнах с лоста скоростта до Neutral и изключих двигателя. През това време на дисплея светеше "Selespeed robot error" (или нещо подобно).
Като запалих отново всичко си беше наред.
Някакви идеи от какво може да става това и къде да я закарам да я погледнат?

Извинявай, но напиши от къде си.


Диагностика.... На мен се е случвало на 5-та по магистралата,смених свещите всичко стана ок...до вчера. Карах си спокойно по магистралата,спрях да си почина на една бензиностанция и като реших да я запаля......само неутрал нищо друго. Отворих,кутията под волана,където са бушоните натиснах ги всичките и след това скоростите се оправиха. Тръгнах,1,2,3,4 и до там помъчих се да вкарам 5,но уви не успях,нито 3 нито каквато и да била друга скорост и така обърнах колата и от Пловдив до Сливен само на 4 съм карала. Накрая на един ляв завой се наложи да спра и изписа Selespeed Sysytem Failure и повече не можах да я помръдна. Нямах кука за дърпане и се наложи с пътна помощ да я прибера. В момента се чудя какво да я правя къде да я карам. Трябва ми някой,който разбира от селе в Сливен и околията. Изобщо не прещтракват скоростите,за мое съжаление.

Помпата чуваш ли я да се включва?

miller4m2
29-08-2013, 16:10
Аз съм от София

infineon
30-08-2013, 17:01
Ако искаш звънни мога да я погледна, на моята и разглобявах робота и вече имам малко опит. Имам и лаптоп с софтуер за диагностика, поне ще установим какво и е.
0877144275 Ники

dobromirski
02-09-2013, 23:14
И в двата случая, както колегата се е ориентирал става въпрос за спад на налягането. Евентуални причини : реле, бушон, четки на помпата. Бушона не го подценяване, тъй като върху акумулатора често се окислява!

miller4m2
13-09-2013, 11:00
Благодаря за съветите! Кажете ми някой читав сервиз, в който да я закарам и да погледнат кое от всичките неща може да е проблема?

Sam76
13-09-2013, 14:28
Някой може ли да ми каже къде мога да намеря четки за помпата на селето?

nicola 59
13-09-2013, 14:50
Някой може ли да ми каже къде мога да намеря четки за помпата на селето?

Най вероятно в някой магазин за авточасти,носиш старите и мериш.

dobromirski
13-09-2013, 18:57
Отиваш в магазин за стартери. Търсиш меднографитни четки. Понеже точно такъв размер няма ( или поне аз не съм намирал ) взимаш 7х7 и ги префасонирваш :)

Sam76
13-09-2013, 21:02
Отиваш в магазин за стартери. Търсиш меднографитни четки. Понеже точно такъв размер няма ( или поне аз не съм намирал ) взимаш 7х7 и ги префасонирваш :)
Ами т.нар. Карбонови?

dobromirski
15-09-2013, 09:24
:prescription:
Карбон (Carbon ) - въглерод - Химичен елемент с атомен номер 1.
Алотропната форма на въглерода е графита (и диаманта :tequilla: )
На теб ти казах, че ти трябват МЕДНОГРАФИТНИ (леко червеникави) а не ГРАФИТНИ.
Примеса на мед (Cuprum -химичен елемент с атомен номер 29 , а не пчелен мед :wow:) значително увеличава тока, който може да премине през четката !

ssobieskii
28-09-2013, 23:14
:prescription:
Карбон (Carbon ) - въглерод - Химичен елемент с атомен номер 1.
Алотропната форма на въглерода е графита (и диаманта :tequilla: )
На теб ти казах, че ти трябват МЕДНОГРАФИТНИ (леко червеникави) а не ГРАФИТНИ.
Примеса на мед (Cuprum -химичен елемент с атомен номер 29 , а не пчелен мед :wow:) значително увеличава тока, който може да премине през четката !
здравейте колеги имам,надявам се малак промблем с колата а тя е 147 2.0 Селеспийд.
копих я преди няколко дни и сега взе да ми прави проблем с скоростите.
смисал както си карам се изклучва от скорост а на таблото ми пиши че си е на скорост а като и подам няма рякция.... закарах я на диагностика и ми казаха че няма връзка конпютаера на скоростната котия с конпютара на двигателя но нищо повече моля за помощ и благодаря преджарително.
пл. от ботевград сам ......

infineon
05-11-2015, 18:26
Напиши си въпроса на нормален български... ако можеш. Като гледам как пишеш се чудя кой ти е дал книжка и завършил ли си училище.