PDA

View Full Version : искам бизнес съвет



Triptih
01-09-2013, 10:50
Здравейте,
Жена ми е много навита да си отвори магазин за саксиини растения и бижута от мъниста. Има и идея в помещението на магазина да има кът за частни уроци по рисуване (ние и двамата това сме завършили). Въпроса ми е запознати ли сте дали от бизнеса с растения се печели добре, да знаем дали да се захващаме изобщо.

dimitar_vd62
01-09-2013, 11:16
Ами виж ся, аз преди години имах такъв магазин обаче се провалих.Първо нямам търговски нюх, аз съм техничар човек, мога ти направя нещо но не и да го продам.Второ ако си търговец трябва добре да подбереш мястото.Като клиент, когато трябва да купувам букет, ходя на пазара на Чаталджа където са съсредоточени цветарски магазини и избора е голям.Ако трябва да купувам саксиино растение ходя в Практикер, Бриколаж или по складовете на едро защото ми излиза по евтино.Например за коледа си купих елха в саксия, по цветарските магазини за саксиини растения се продаваха на цени от 45 до 80 лв за приблизително един и същи размер.От склада го взех за 25 лв.Някои от по утвърдените магазини правят булчински букети, аранжират цветни кьтове подомове и офиси, правят озеленяване на дворове и т.н.Ако съчетаеш тези неща, още повече че сте и художници, ако към мънистата прибавите и полускъпоценни камъни/аметист, оникс и др., жена ми примерно си прави колекция, случайно се запали/,също така и фосили - зъби от акула/аз имам такава огърлица/амонити които са срязани на две и полирани и др такива неща може и да успееш.Тези фосили са внос от Турция доколкото знам, една софийска фирма идва всяко лято на панаира на занаятите въвМорската градина и наред с полускъпоценните камъни и минерали правят добър оборот, винаги има голяма навалица на сергията им.Така че по мое мнение само със саксиини цветя и маниста си е рисковано.Успех в начинанието.

RUNNING WILD
01-09-2013, 12:04
това което аз знам,избегни наема по възможност да няма,място за спиране защото ги мързи да ходят клиентите,имаш над 20 силни дена в годината именни дни тържества и тн,от там почват задължителните раждания,свадби и погребения,цветята имат трайност повече от зеленчука някой,сам също можеш да си произведеш нещо да го шитнеш,трябва ти климатик лентички и найлони,сам ще си намериш подходящите оранжерии,има артикули като саксиики семена,изкувствени торове и торове,расади и какво ли още не,това си е допълнително перо,по мое мнение Пловдив западна много но къде ли не западна,ако не си алчен и надуваш цените що да не работиш,хубавото е че цветята не се ядат не са дрехи да ги носиш и хората не са капризни към тях,от рисуване нищо не разбирам оставиха ме на поправителен по рисуване през 1991 ва в 8 ми клас и за това повтарях класа.

dimitar_vd62
01-09-2013, 16:30
Баси човек, ти си образ неповторим.Толкова ли даскалката не можа да те мине в стил Пикасо за една 3-ка, то него едва ли някой го разбира.

code
01-09-2013, 16:36
За да почне човек малък или среден бизнес в Бг трябва да му хлопа дъската!

dimitar_vd62
01-09-2013, 17:04
Псюлютно съм съгласен.От година и половина съм безработен, не сме я закъсали благодарение на половинката ми, обаче и бездействието ми дотегна.Или трябва да работя за 4-500 лв или да мисля за частен бизнес.За бог да прости няма да работя, другото си е живо харакири освен ако не намериш някаква ниша в пазара, ама надали.Сега обмислям да накарам хобито ми да ми носи пари ама не и в Бг,а през интернет в чужбина.Обнадежди ме факта че е имало три запитвания за модела с който участвах на изложба, и то не от българи.

Stefan Caromov
01-09-2013, 20:03
Аз съм се занимавал с какво ли не, коли, кафе, имах скара, занимавах се със заложни къщи, сега работя във фирма за 700 лева - интернет доставчик ( единствения независим вече май май )
Както един мой приятел и бивш шеф казваше, стига да имаш връзките, заложна къща ще напарвиш и в асансьор....Според мен в момента единственото печелившо занимание е в храните .
Направи една бира скара, ориентирай се към място с човекопоток, намери читав доставчик ( мога да те свържа с такъв ) и работете. Минуса е, че първите 5-6-7 месеца сте сами, не можете да си позволите персонал , другия минус е , че миризмата ще се пропие навсякъде във вас ...
Но инвестицията за една скара на дървени въглища не е повече от 5000 лева.
За заложна къща ти трябват поне 40 000 , а за интернет около сто . За кафе--- там е много тегаво, минимална инвестиция, но е на късмет.
Аз скарата, ако Не бяха бутнали павилиона , за да направят паркинг ( Бойково време ) сега щях да съм със заплата от поне 2000 на месец чисто .

Triptih
01-09-2013, 20:19
Лиги ми потекоха от тия скари! :) То хубаво, но тук става въпрос за китки в саксии. Далавера ли е или да пием една студена вода?

Stefan Caromov
01-09-2013, 20:26
Лиги ми потекоха от тия скари! :) То хубаво, но тук става въпрос за китки в саксии. Далавера ли е или да пием една студена вода?

До колкото знам, съхранението на цветя е отвратително, включва студени помощения, белина, и други подобни.
Има далавера, но трябва да знаеш как се съхраняват цветя. Освен това доставчика ти , задължително трябва да има опция - взима старото, дава ново, например, продал ти е сто Гербера , 40 от които вече не стават за продан. Идва ,взима си ги и на тяхно място ти дава нови 40.
Не съм запознат с бизнеса в детаили , но знам от собственик на цветарски магазин, че е трудна работа. За да държат цветята свежи ги пръскат с Белина, слагат им някакви обогатители във водата, замразяват ги.
По този начин цветята стоят свежи, защото, нали разбираш, че ако си взел 100 рози днес и ги продадеш до 3 следобяд, останалите клиенти, които дойдат и им кажеш нямам, втори път няма да се върнат.Ако пък си взел 400 рози и продадеш 250 , другите 150 след третиране увехнат, си вътре. Принципно всеки доставчик на цветя я има опцията " старо за ново "
ама трябва изрично да се договориш. И с цветар мога да те свържа, той ще ти обясни нагледно бизнеса .
Китки в саксии, е бизнес, който е строго профилиран ( като продажбата на снукър маси )
Ценителите дават луди пари, стига да ги привлечеш с нещо

RPWWD
01-09-2013, 20:27
Лиги ми потекоха от тия скари! :) То хубаво, но тук става въпрос за китки в саксии. Далавера ли е или да пием една студена вода?

Ще пиете по една студена вода.

reloading
01-09-2013, 20:50
Според мен въпросите, който трябва да решите са , мястото което сте избрали подходящо ли е? Имате ли поток от хора всеки ден? В какъв район се намира помещението?

другото което ти трябва е реклама , промоции и атрактивни цени!

dimitar_vd62
01-09-2013, 20:55
98% съм сигурен за студената вода.В една тема бях писал как един до нас направи успешен бизнес със пресни закуски и то при положение че има още две пекарни наоколо.Просто той тръгна по друг път - предлага голямо разнообразие от закуски денонощно като ги пече на порции и затова са винаги пресни, през деня и хляб пече.Заедно с това продава алкохол цигари безалкохолно айрян боза няколко вида кафе, има три кафе машини, сладолед.Вечер прави добър оборот от изгладнелите бакшиши.И аз слизам понякога посред нощ.Сутрин който отева на работа може си вземезакуска, цигари кафе квото иска от едно място а не да се реди на три опашки.Един месец беше зора, с жена си едва ли не спяха там, сега си имат две ситничарки и през деня повече упръжняват контрол и се занимават със зареждане, чат пат сядат на касата.

RUNNING WILD
01-09-2013, 21:40
Баси човек, ти си образ неповторим.Толкова ли даскалката не можа да те мине в стил Пикасо за една 3-ка, то него едва ли някой го разбира.

абе много бели правех и много ме мразеха тя беше една дърта и куцаше дъртофелница казваше се Секица Сотирова,праснаха ми 3 поправителни и тоя 4 тия по рисуване да повтарям да се сетя да се махна в друго училище но аз напук останах и си го върнах вервай ми,не можаха да повярват на 3 тия месец съжалиха за тая постъпка целият учителски съвет,абе сами си го избраха завърших 2рия си 8 ми клас с 3.18 успех.

---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

абе нема така да казвате за студената вода,нека опита момчето 2 месеца пък ще каже не го отчайвайте,виждам че цветарските магазини и аптеките най-трудно затварят след тях нареждам магазинчетата за авточасти и автоаксесоари,аз напуснах преди 4 години работа с 130 лева в джоба и счупена кола,минал съм през какво ли не от машини за фрешове садихме по София-пълно дърво до месо,имам доста артикули но не си сам на пазара да определяш,вносителите печелят пари дават на дистрибуторите а те се бият за пазара и драпат да хванат обект да работят това е,имам страшен спад в млечните изделия кашкавал и сирене,от половин тон кашкавал на месец паднах на 150 кг,спряхме и буса да караме по магазините да зареждаме меса,имам гама от захарни изделия огромна от турски захарни до Милка и шок яйца и и фереро, прахове за пране маслини зеленчуци ако щеш и спагети и макарони и кво ли не и пак е трудно да захапеш пазар постоянен,пиша го щото колегата вика вървят храните от 4 години това въртя,мислехме и ние за скара на Богоров но бяха 13 скари сега са 14 на пазара.

Susscrofa
01-09-2013, 21:48
Според мен въпросите, който трябва да решите са , мястото което сте избрали подходящо ли е? Имате ли поток от хора всеки ден? В какъв район се намира помещението?

другото което ти трябва е реклама , промоции и атрактивни цени!

Брейййй, млад ама знае верния отговор.
Браво.:tequilla:

RUNNING WILD
01-09-2013, 21:52
доста саркастично изказване на олд скул бе Суси,кажи ти как виждаш нещата аз редовно те чета,да строй момчето пред обредни домове пред гробищата къде да застава?какво показва световното проучване в нета?

Susscrofa
01-09-2013, 22:00
доста саркастично изказване на олд скул бе Суси,кажи ти как виждаш нещата аз редовно те чета,да строй момчето пред обредни домове пред гробищата къде да застава?какво показва световното проучване в нета?

Няма проучване тук.

Най-важното е изборът на място!
Там трябва да има поток от хора.
Цветята не са специализиран продукт.
Трябва да има народ.:)
Варинатите са два.
Или да е централно място или наоколо да има място изискващо покупка на цветя.
Първият вариант е най-добър.
Под централно място не разбирай центъра!
И по кварталите има централни места.
Цветята изискват специално обслужване.
Не бива да се разчита на клиширани целуфани и панделки!
Но пък и не бива да се изстрелваме ценово в небесата.
Идеята с курса по рисуване е добра, определено е добра.
:tequilla:

trustworthy
01-09-2013, 22:06
Аз бих препоръчал да се съсредотоите върху курса по рисуване. Водя децата ми на такъв и гледам, че има интерес като цяло. Ние също сме доволни. Децата също.
Групички от по 4-5-8 деца, 5 лв на час на дете е при нас. Инвестицията е доста по-малка и нерискова. После, ако потръгне, може да си развиете и другата идея със цветята.

RUNNING WILD
01-09-2013, 22:22
Няма проучване тук.

Най-важното е изборът на място!
Там трябва да има поток от хора.
Цветята не са специализиран продукт.
Трябва да има народ.:)
Варинатите са два.
Или да е централно място или наоколо да има място изискващо покупка на цветя.
Първият вариант е най-добър.
Под централно място не разбирай центъра!
И по кварталите има централни места.
Цветята изискват специално обслужване.
Не бива да се разчита на клиширани целуфани и панделки!
Но пък и не бива да се изстрелваме ценово в небесата.
Идеята с курса по рисуване е добра, определено е добра.
:tequilla:

естествено че требе да има ора,не знам дали си забелязал ама това е продукт който никога човека който го пазарува не го купува за себе си,мъртвеца нема да да ходи да си поръча венец за погребението нито родилката нито новороденото бебе нито като се натегнеш на некое пиче ще ги вземеш пред нея тя да си ги избере,хората не разбират от цветя пита те четно или нечетно и според случая от което имат повече бройки цветя в магазина от него ти се препоръчва да вземеш много е просто,хората купуват цветята с очите си и според моментното си настроение,на мене любими цветя са ми зюмбюла,кокичето,лалето но аз не съм сноб а снобите искат рози синьо сирене и сьомга за върха на сладоледа,трябва да знае че ще има всякакви изперкали клиенти и хора с пари дето ги е срам да взимат евтиното,аз имам хора клиенти дето ми казва-първо на мене ще ми носиш най хубавото???има па един не му ли покажа че е лимитед едишън серията не можеш д аго очароваш с храна,имам германски грил сосове лимитед едишън в стъклено шише уникални наистина без емулгатори чисти имам чувството че ги взима да показва надписа на шишето на другите сноби,много тънко нещо е търговията,а имам и няколко надутковци дето не му ли продам нещо на двойна цена нема да го купи просто не ще,единият спори с мене че това не било балсамов оцет той бил знаел какво е?тия па точно професорите колко боклуци са изяли с годините от мене.

Бобби
01-09-2013, 22:24
А бе каквото и да плямпате...един бизнес,задържи ли се десет години на пазара....след това името започва да работи за него.....истината е много труд, желание и постоянство.......не съм виждал някой след този период да фалира.....може да продаде изгодно, но не и да обяви фалит...:big_money:

RUNNING WILD
01-09-2013, 22:29
Боби не е така бате,има една дума нарича се дистрибутур,тея хора въздигат една фирма и я зануляват,пускаш някой да върви пред тебе за 1- 2 години той се ощтраква окопитва се напуска и прави това като тебе и ти дърпа клиентите зарежда същтата стока знае от къде я зареждаш ти и ти става конуренция и те занулява,много фирми пропаднаха от това,освен мързел и бързо изхарчените пари от приходите разбира се,най трудното нещо е да създадеш работещ екип почти невъзможно е аз за това съм си сам и ортаци нямам вече.

dimitar_vd62
01-09-2013, 22:51
Подобни разговори имат за цел не да разубеждават.Понякога човек се интусиазира и взема прибързани решения.Така ще се отрезви и ще направи по обективна преценка на нещата, ще се замисли за евентуалните рискове и решението му ще е по добре обмислено.Ако има нещо което умее и разбира, примерно с курсовете за рисуване нека ги разработи и постепено да вкара и нещо друго в начинанието.

Kuku
01-09-2013, 23:31
Добре де, колко пък толкова е инвестицията, та го мислите сякаш е крачка към пропастта?! :?

RUNNING WILD
01-09-2013, 23:41
и аз казвам да пробват,то не е толкова до инвестицията колкото до време и ще дадат доста от себе си,да стартираш с своя инат и ум и да се раздадеш е доста,после боли от пропиляни надежди,за 6 месеца има хора се скапват не им издържа психиката да се справят да взимат решения и да правят всичко и повече не опитват нищо,при мене пък е едно след друго опитите 1 минута ми е много да взема решение да или не,или скачаш в кяриза или танцуваш румба в кофа това е цари див капитализъм.

Susscrofa
02-09-2013, 09:30
Добре де, колко пък толкова е инвестицията, та го мислите сякаш е крачка към пропастта?! :?

Освежаващ ремонт на помещение 15-20 квадрата /+климатик/, десет кофи с цветя, няколко саксии с цветя, десетина ролки с цветна хартия, десетина ролки с панделки, здрава ножица и дървено сандъче са събиране на пари.:)

За курса, материали от джъмбо за рисуване и 5-6 масички със столчета.

Пропускам много неща, разбира се.:)

Напълно прав си, че инвестицията изобщо не е закопаваща.

Доко
02-09-2013, 11:33
Освежаващ ремонт на помещение 15-20 квадрата /+климатик/, десет кофи с цветя, няколко саксии с цветя, десетина ролки с цветна хартия, десетина ролки с панделки, здрава ножица и дървено сандъче са събиране на пари.:)

За курса, материали от джъмбо за рисуване и 5-6 масички със столчета.

Пропускам много неща, разбира се.:)

Напълно прав си, че инвестицията изобщо не е закопаваща.

Пропускаш един основен фактор. В единия случай се захващат с търговия, купуват-продават.Другия вариант е в сферата на занаятите, продават умения и знания.
И един съвет от мен, когато се смятат разходи за инвестиция, пишете една графа "непредвидени разходи" и заделете 50% за нея, или ако по предварителни изчисления сте приготвили 10000лв, заделете още 5000 за непредвидени разходи.

Mind_Control
02-09-2013, 12:03
Лиги ми потекоха от тия скари! :) То хубаво, но тук става въпрос за китки в саксии. Далавера ли е или да пием една студена вода?

Сега разбирам, защо дребния и среден бизнес в България не върви... Как ще питаш по форумите далавера ли било или не?

За да стигнеш до това заключение, трябва да си скъсаш задника няколко месеца да проучаваш пазара. Ако те мързи има консултанти, които ще ти изготвят подробен доклад на базата, на който да вземеш решение. Няма да е евтино обаче, но със сигурност ще е по- добре за теб, вместо да изипеш едни пари и да се чудиш, ще стане или не.

Susscrofa
02-09-2013, 13:15
Пропускаш един основен фактор. В единия случай се захващат с търговия, купуват-продават.Другия вариант е в сферата на занаятите, продават умения и знания.
И един съвет от мен, когато се смятат разходи за инвестиция, пишете една графа "непредвидени разходи" и заделете 50% за нея, или ако по предварителни изчисления сте приготвили 10000лв, заделете още 5000 за непредвидени разходи.

Разбира се, аз написах, че пропускам доста неща.

Triptih
02-09-2013, 17:42
Темата я пуснах защото с жена ми сме на различни мнения и искаме да чуем други гледни точки.
Аз не съм много за идеята.Имам си прилична работа по специалността.А половинката вече цяло лято от както завърши магистратура не може да си намери работа и все за бизнес мисли.
Затова и ме изнуди да пиша тук.

Stefan Caromov
02-09-2013, 17:50
За втори път се съгласявам със сускроффа
Човека знае явно за какво иде реч.....
Било истина, или не, това е положението

dimitar_vd62
02-09-2013, 17:50
Че аз година и половина не мога си намеря работа, тя едвам 2-3 месеца не може да изтрай.Ако заплащането ти е прилично нека обмисли нещата да не бърза.

ecotronic
02-09-2013, 18:02
Темата я пуснах защото с жена ми сме на различни мнения и искаме да чуем други гледни точки.
Аз не съм много за идеята.Имам си прилична работа по специалността.А половинката вече цяло лято от както завърши магистратура не може да си намери работа и все за бизнес мисли.
Затова и ме изнуди да пиша тук.

Колега, потърси колегата Gandalf.

Доколкото знам той и жена му имат подобен магазин (за цветя) тук в София. Вероятно така най-добре ще се ориентираш що се касае до цветарския бизнес.

Kuku
02-09-2013, 22:50
Колега, ако мислиш, че без да рискувате ще постигнете нещо - няма да стане!
Въпроса е, че при вас риска реално е нищожен.
Дори и нищо да не стане, поне знаете, че сте опитали, а след максимум година сте отново на крака и може да опитате нещо различно.
Сега, естествено, има множество начинания, които са обречени изначале, но не мисля, че това е такова, АКО подходите разумно!!!
Наблегнете на рекламата, направете сайт за поръчки по телефона или по интернет, плюс доставка на място.
Учениците предполагам ще бъдат предимно деца, та за тях след време може да организирате и транспорт, който много лесно се решава с един миниван на газ.
Удължете работното време, за да бъде удобно на хората.
Правете дребни подаръци към по-големи покупки.
Може традиционно да въведете ден от седмицата, в който да се организира конкурс за детска рисунка или аранжировка на цветя, като връчвате символична награда на победителя - след време ще имате доста впечатляваща колекция от картини на 'стената' и един вид допълнителна реклама.
И т.н., и т.н....
Много неща може да напрвите.
Много хора биха се зарадвали и биха купували от вас, само защото обръщате внимания на детайла, а не претупвате работата, като циганите по пазара Димитър Петков.
С детското участие в дейността също бихе привлекли клиенти.
Помислете си добре... :)

Бобби
03-09-2013, 00:08
...

RUNNING WILD
03-09-2013, 00:32
Румене, нещо се отнасяш...иде реч за бизнес, ане за алавериж.....защо дистрибутурите на Пепси, Кока кола, Каменица, Загорка и тем подобни не правят собствен бизнес, а се местят от фирма на фирма...търсейки по високо заплащане.....складовете на едро почти изчезнаха....пазара се измени....говориш за некви дистрибутори на прекупвачи....пари се изкарват и от един клек-шоп, стига да е на подходящото място!

човек ти ми изброй най жестоката война :) в момента Кока Кола България воюва от години с параленият внос от Полша,понеже не знаеш ти го казвам,аз продавам паралел Кока Кола и сме под цените на Кола България тоест отхапваме тяхното от години,не аз като цяло ти го казвам,продаваме един и същ продукт на различни цени аз давам кена 0.330 на 0.75 лв а те на 0.82 лв,и ги бутам от някой обекти с собствената им стока,даже и фризери не давам,с Милка е същтото нещо по обектите с Яско и Алпина диструбуторите на Милка за България,ами тия хора не могат да си отворят пивоварни защото предполагам ще бъдат застреляни или ще получат инфаркт в хотелската си стая,има си граници какво можеш и какво не равносилно е аз да отворя мандра щом се занимавам с кашкавали и сирена,то ми трябват 500 000 лв за узаконяването само и изискванията да спазиш,няма и да се опитвам в тоя живот,местят се от фирма в фирма тези който са озлобени или са усетили несигурност,складовете на едро изчезнаха защото големите вериги ги затвориха а те си внасят сами стоките от вън и не им трябват прекупвачи това е верният отговор.

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:29 ----------


Колега, ако мислиш, че без да рискувате ще постигнете нещо - няма да стане!
Въпроса е, че при вас риска реално е нищожен.
Дори и нищо да не стане, поне знаете, че сте опитали, а след максимум година сте отново на крака и може да опитате нещо различно.
Сега, естествено, има множество начинания, които са обречени изначале, но не мисля, че това е такова, АКО подходите разумно!!!
Наблегнете на рекламата, направете сайт за поръчки по телефона или по интернет, плюс доставка на място.
Учениците предполагам ще бъдат предимно деца, та за тях след време може да организирате и транспорт, който много лесно се решава с един миниван на газ.
Удължете работното време, за да бъде удобно на хората.
Правете дребни подаръци към по-големи покупки.
Може традиционно да въведете ден от седмицата, в който да се организира конкурс за детска рисунка или аранжировка на цветя, като връчвате символична награда на победителя - след време ще имате доста впечатляваща колекция от картини на 'стената' и един вид допълнителна реклама.
И т.н., и т.н....
Много неща може да напрвите.
Много хора биха се зарадвали и биха купували от вас, само защото обръщате внимания на детайла, а не претупвате работата, като циганите по пазара Димитър Петков.
С детското участие в дейността също бихе привлекли клиенти.
Помислете си добре... :)

а ето аз немаше да се сетя,циганите на Димитър Петков ги праснах един път с стока...отворени са ама има и по отворени.

Бобби
03-09-2013, 01:01
....

RUNNING WILD
03-09-2013, 09:33
Румене, айде да не говорим за контрабанда, кадето България е рай за това... Ако ние с тебе сме мого в час с тая игра няма да пишем в форума, а ще натискаме курвите в някой нощен бар....
....темата е за малък семеен бизнес....

Боби образовай се преди да пишеш тъпотии,къде видя контрабанда,пак ти обяснявам,паралелен внос това е внос на стоки който имат официална дистрибуция и официален вносител и представител за България примерно,има сдружение на паралелните вносители,мога д ати дам пример с колко искаш неща дублирани и ти дадох пример с Кока кола и Милка,ние сме в Европейски съюз и не плащаш мито и можеш да ги внесеш тези неща те не са акцизни,ми аз съм в час щото го знам ама ти не си,и аз курви не натискам не е моето преживяване баровете също,знам за какво е темата и чета развитието ама си ми партия и да те образовам да не пишеш за контрабанди и тн.

Susscrofa
03-09-2013, 09:57
Колега, ако мислиш, че без да рискувате ще постигнете нещо - няма да стане!
Въпроса е, че при вас риска реално е нищожен.
Дори и нищо да не стане, поне знаете, че сте опитали, а след максимум година сте отново на крака и може да опитате нещо различно.
Сега, естествено, има множество начинания, които са обречени изначале, но не мисля, че това е такова, АКО подходите разумно!!!
Наблегнете на рекламата, направете сайт за поръчки по телефона или по интернет, плюс доставка на място.
Учениците предполагам ще бъдат предимно деца, та за тях след време може да организирате и транспорт, който много лесно се решава с един миниван на газ.
Удължете работното време, за да бъде удобно на хората.
Правете дребни подаръци към по-големи покупки.
Може традиционно да въведете ден от седмицата, в който да се организира конкурс за детска рисунка или аранжировка на цветя, като връчвате символична награда на победителя - след време ще имате доста впечатляваща колекция от картини на 'стената' и един вид допълнителна реклама.
И т.н., и т.н....
Много неща може да напрвите.
Много хора биха се зарадвали и биха купували от вас, само защото обръщате внимания на детайла, а не претупвате работата, като циганите по пазара Димитър Петков.
С детското участие в дейността също бихе привлекли клиенти.
Помислете си добре... :)

Хахаха, много хубаво, особено това с вана и доставките.
Пък и вана трябвало да е на газ.
Първа награда за победителя, един ден на лунапарк с чичо Куку.:bravo:

Mind_Control
03-09-2013, 10:26
Темата я пуснах защото с жена ми сме на различни мнения и искаме да чуем други гледни точки.
Аз не съм много за идеята.Имам си прилична работа по специалността.А половинката вече цяло лято от както завърши магистратура не може да си намери работа и все за бизнес мисли.
Затова и ме изнуди да пиша тук.

Щом сте художници, значи имате нюх към красивото и интересното, така че това ви е предимство. Колко голям магазин мислите да правите, защотот с магазинче 10 кв. едва ли ще изкарате хубави пари.

Stoyan Georgiev
03-09-2013, 10:34
по-добре малък бизнес ако е да е произвеждаш някакъв продукт, ако ще макети, саксии ... нещо, което е що-годе уникално (нямам предвид невероятно, ами нещо, което го правиш ти, по твой модел)

задължетелно, ама мега задължително онлайн магазин/каталог - от там ще се изхранваш най-вероятно

и естествено конкурентни цени с високо качество

от там нататък сам си прецени дали не е наситен съответния пазар

съветвам те ако тръгнеш по пътя на "производството" въобще на първо време да не се замисляш за офиси/магазини - това са пари на вятъра

ако искаш да си поговорим малко по-подробно пиши ми скайпа си на лично, консултации обичам да давам безплатно :)

това важи и за всички други, които са тръгнали по този път - нещо високо качествено, ръчна изработка му е майката в глобализирания ни европейски пазар... това естествено докато не минем в евро, вмомента левчето ни помага :))

и както казаха хората - без риск няма как да стане, въпросът е да минимизирате на макс риска, да орежете глупавите разходи (но НЕ за сметка на качеството) и да сте готови на много дълги и сушави месеци :)

RUNNING WILD
03-09-2013, 11:57
Хахаха, много хубаво, особено това с вана и доставките.
Пък и вана трябвало да е на газ.
Първа награда за победителя, един ден на лунапарк с чичо Куку.:bravo:

ти се лиготиш ама най смисленото мнение той го даде до тука,пък с тебе си представям какъв уикенд ще изкарат децата по сайтовете,представам си и твоя салон- добре дошли при "Малките драки" тук ще възпитаме детето ви отлично как да скъса нервите на който и да е по нета по всяко време на денонощтието,

Susscrofa
03-09-2013, 19:59
ти се лиготиш ама най смисленото мнение той го даде до тука,пък с тебе си представям какъв уикенд ще изкарат децата по сайтовете,представам си и твоя салон- добре дошли при "Малките драки" тук ще възпитаме детето ви отлично как да скъса нервите на който и да е по нета по всяко време на денонощтието,

Не се лиготя.
Какво смислено мнение??????
Той типично за него изпадна в детайли, валидни за бъдеще време.
Ама както и да е.
Все ми е тая.
Нека започнат хората пък това с вана и доставките е въпрос на време.
Кукува работа.
Ван на газ.......хахахахахаха
Само да вметна, че бизнеса с доставка на цветя е доста "зает", доста монополизиран, ама нейсе.

RUNNING WILD
03-09-2013, 21:49
ами най детайлно най трезво обрисува бизнес план в зародиш,ами да изпадна в детайли за бъдеще време в минало време ли да изпадне?имам познат садеше декари с картофи по село Плана и то мащабно,от 2 години сади некви сортове рози и вика че е 100 пъти по лесно и 6 пъти по голяма печалба има спрямо кило картофи,то на всякъде всеки си вре муцуната,най много бързи пари има в мъката на хората където са сълзите им и ежадневните им потребности съм забелязал,бизнеса дори и дребният е като малко дете изправяш го крепиш го да не падне стараеш се.

Susscrofa
03-09-2013, 21:54
ами най детайлно най трезво обрисува бизнес план в зародиш,ами да изпадна в детайли за бъдеще време в минало време ли да изпадне?имам познат садеше декари с картофи по село Плана и то мащабно,от 2 години сади некви сортове рози и вика че е 100 пъти по лесно и 6 пъти по голяма печалба има спрямо кило картофи,то на всякъде всеки си вре муцуната,най много бързи пари има в мъката на хората където са сълзите им и ежадневните им потребности съм забелязал,бизнеса дори и дребният е като малко дете изправяш го крепиш го да не падне стараеш се.

Защо свързваш цветята само с погребения?
Нека първо изпълнят една част от плана и после се насочат към другата част. Така е по-разумно.

RUNNING WILD
03-09-2013, 22:00
ако ми извадиш от контекста-погребения или ти четеш друга страница и я пренасяш тук,жената като ражда също се мъчи и и текат сълзи примерно и после се подаряват цветя,свързвам защото на погребение се харчат най много цветя,тогава всеки носи цветя и мъжете и жените а когато мъж има рожден ден или имен ден не му се купуват на нас ни купуват цветя 1 път в живота когато се гипсираме,често дори на жени на 8 ми март няма кой да им купи цветя а и много често когато имат празник всеки го мързи да ходи за цветя и много хич не се сещат,другото което е много мъже ги е срам изпитват неудобство да ходят с цветя по улицата.

VFTI
03-09-2013, 22:01
Аз лично. Като чуя малък частен бизнес в България казвам. Никога- НЕ, НЕ и НЕ....Това да те изнудват всеки месец, държавата, счетоводители и некви други държавни лапачи, а ти да се сцепваш гъзЪ за да им плащаш заплати(че и майчинските и пенсиите на мангалите)...

За да имаш магазин. Ти трябва фирма. Минимум 1000лв. за отварянето на фирма. След това се започва. 50-80....до безкрай месечно за счетоводител. После минимум 130лв. осигуровки щото си "шеф на фирма"... И никой няма да те пита дали първите 6месеца си успял да изкараш някакви пари...Веднага започва плащането... а междувременно докато се опитваш да изплуваш излизат все нови наредби, изисквания, промени по данъците... Най-малкото всяка година лаят да вдигат мин. работна заплата, така че си очаквай ежегодно увеличение на осигуровките...След това ежеседмично гладни инспектори от всякакви огранизации се чудят за какво да те глобят, изтекъл срок на пожарогасителя, неспазване на работното време, не си пуснал касова бележка...

Другите месечни разходи -ток,вода,наем, тел., гориво плюс първоначалната инвестиция предполагам си си ги сметнал. И да не се укаже, че уж за 5000хил лв. инвестиция за 6 месеца си оставил още 5хил..


Бих правил частен бизнес в България, само с ясно изготвен бизнес план и наистина добра идея за развитие и работа(И да не забравяме, че от добри идеи се печели добре в краткосрочен план, защото след това идва конкуренцията и трябва още по-яко стягане на задника за да се справи човек с нея...или поне да се задържи). Та ако не си помислил за всички тези неща, то може накрая да сте хвърлили адски много усилия на вятъра.

Помисли този магазин, дали ще е жив след 2-3-5г.


Положителното на магазините за цветя е че винаги имат търсене. Но пак си навлизат монополисти и големи разсадници.


Продажбата на знания и умения според мен може да бъде най-евтиния, най-ниско рисковия, и лесен начин за изкарване на пари без бумащината и нервите на останалите.

RUNNING WILD
03-09-2013, 22:11
Венци много си прав бате истина си е,абе има хора търговци седне и за 2 дена иска да напълни голямата кошница с дебелата надценка,алчните отварят първи и затварят първи,много цигани въртят цветя това ме навежда на мислълта че надценките са поне 200 процента като им знам мисленето нема да застане на улицата под тия проценти а и не обичат да инвестират защото не знаят къде ще са утре което ме навежда на още една мисъл че е евтино и лесно начинание.

Kuku
04-09-2013, 00:19
Венци, регистрирането на фирма (ООД/ЕООД) далеч не стига до 1000лв. - някъде около 400лв. е всичко до финала, АКО говорим за чистата регистрация.
52лв. е запазване на името (пари, които могат да се спестят лесно).
30лв. е откриването на набирателна сметка.
(10лв. такса, 10лв. удостоверение, 10лв. наличност по сметката.)
12лв. е нотариалната заверка на формуляр А1.
9лв. е заверката на спесимен от подписа.
150лв. хонорар на човек, който знае, какво прави, за да не изгорят таксите при евентуален отказ.
162лв. е списването в Агенцията.
9лв. за актуално състояние, след регистрацията.
(при подаване на документите по интернет, някои такси вече са с 50% намаление)

Не съм се интересувал разрешителните за подобен род дейност, каква стойност са, но може да се провери.
Безопасните условия на труд и трудовата медицина са задължителни.

Следва закупуване на касов апарат и подписване на договор за обслужването му - 200-240лв.

Регистриране на търговски обект и обявяване на работно време.

Изготвянето на онлайн магазин със сигурност ще е скъпо/бавно/трудно начинание, от което на първо време няма никаква нужда, но обикновен сайт и поръчки по интернет/телефон вече може да се сътвори за 500-600лв.

Рекламата в Гуугъл със сигурност ще струва поне 200лв. месечно и то за минимум 3 месеца, докато започне да нараства посещаемостта на сайта.
Но пък едни листовки разнесени в района на магазинчето са полезна инвестиция.

При определени условия, за фирма без регистрация по ДДС и без складова програма, но задължително с електронен подпис (60лв. годишно) и интернет банкиране, които спестяват много разкарвания, може да се намери счетоводител и за 100-150лв.

Осигуровките са минимум 130лв. за управителя и от там започват допълнително да нарастват, ако има назначен персонал.

Наем, ток, вода, телефон, транспорт, заплати....

Ако фирмата е ЕТ се заплаща патентен данък - мисля около 20лв. годишно за всеки квадратен метър търговска площ.
Другите юридически форми, които споменах горе, се облагат с корпоративен данък - 10% от печалбата.
Отварям поредната скоба и подчертавам - при регистриране на ООД/ЕООД е препоръчително да обявите възможно най-голвм начален капитал на фирмата, с който реално разполагате, защото никой не ви пита от къде ги имате тези пари, докато обявявайки начален капитал от минимума 2лв., след започване на дейността са нужни средтсва за първоначалните разходи и трябва да се доказва произхода им. Не знам дали става ясно, но с две думи - регистрирайте фирмата с 5000-10000лв. начален капитал.


П.П.
Сега ми хрумна, че за кражок по рисуване може да се рекламирате и в детски градини наоколо :)

Бобби
04-09-2013, 01:11
...

Susscrofa
04-09-2013, 09:25
А бе аз да попитам...от всички даващи акъл....кой върти самостоятелен бизнес???.....нека посне фирмата си тук.....за да му направя ЕВАЛА, че е успял и го знаят хората....приличате ми на тия дето са седнали на масата, сипали са си по едно, и разтягат локуми....Аз така бих направил, аз в това ще инвестирами т.н......бля, бля.....
Типично българска работа.....защо Бил Гейтс не ми дава акъл....ти да видиш успех...

Ти за консултантска услуга чувал ли си?
Когато някой иска становище от МГУ за мина Чукурово, да не мислиш, че миньори го пишат.

Куку направи добра разбивка.
Въпросът е, че колегата сигурно ги знае тези неща, той по-скоро искаше съвет до колко това, което са намисили като идея е рационално и би било печелившо.:picnic:

RUNNING WILD
04-09-2013, 09:56
Боби я разтълкувай какво значи самостоятелен бизнес?значи да си сам в всяко начинание ли?сам да правиш всичко?да не си зависим от други хора да взимаш решения и да не си теглил кредити да си зависим от банки ли какво?времената на фирмите отминаха отдавна какво общо има фирма с бизнес?ако се регистрираш като земеделски производител си е бизнес може самостоятелен подаваш данъчни декларации но не си фирма и пак те знаят хората,иначе аз въртя самостоятелен бизнес нямам шеф на главата плащам си разходите за телефони горива наем на складове пликове,оферти,стикери и тн,не съм цъфнал и вързал оправям се,има неща който въртя с още някой на партия но това е рядко.

VFTI
04-09-2013, 10:00
Кики разбивката ти е много точна. Но 1000 ги казвам като цяло за започване на дейност,не самото откриване ето и касовия ти е 300лв....
Абе даване си е и е хубаво човек да знае пресварително с какво се сблъсква.

Иначе доколкото аз разбирам идеята е на колегата приятелката да се "откаже" или поне подробно запознае какво я очаква и че е по-добре да се хване на работа отколкото да рискува.

Susscrofa
04-09-2013, 10:01
Кики разбивката ти е много точна. Но 1000 ги казвам като цяло за започване на дейност,не самото откриване ето и касовия ти е 300лв....
Абе даване си е и е хубаво човек да знае пресварително с какво се сблъсква.

Иначе доколкото аз разбирам идеята е на колегата приятелката да се "откаже" или поне подробно запознае какво я очаква и че е по-добре да се хване на работа отколкото да рискува.

Тя иска да се хване на работа рискувайки.

Бобби
04-09-2013, 11:34
...

rusiq86
04-09-2013, 12:22
Опитайте бе хора...поне ще знаете че сте пробвали...
Щом имаш добра работа...нека първо пробвеа само приятелката ти...ако пожъне успех се включваш и ти.

Дадоха ти много съвети...аз мисля, че предлагането на услуги, като занаят да се научиш да рисуваш е много хубав. Мисля, че с правилната реклама би имал успех. Групи деца във вечерните часове или събота, неделя...за 5лв на час...като се съберат 8-10 деца...няколко пъти седмично...

Трябва ви реклама...визитки, флаери, афиши, рекламни материлаи...не са скъпи...за групите от детски градини може да тръгнеш...лепене по входовете...на детските площадки...

Изрисуване на керамични саксии...
Мисля формулата за успешен бизнес е: високо качествно , добро отношение, нормални цени.

Аз нямаше да се замисля на ваше място...ще имате инвестиция...но в никакъв случай няма да е много голяма...поне ще знаете, че сте опитали...
Цветя се купуват винаги...дори и в криза. Някой ден като имам деца бих ги записал на спорт...плуване...на пиано...да рисуват...изграждат се като хора...това са много хубави неща...Всеки търси красиви обрисувани саксии...в нас само такива има...

Susscrofa
04-09-2013, 12:57
Ау... забравих, че си един от най добрите в тая област..:shock:.....и аз те консултирах преди да си вземеш вана, но нямаше кой да слуша........а .след това в няколко поста казваш....Боби беше прав.....така, че тия неща не се слушат много .....да и Аз:small_cry: много невъзприемам за някой неща, ама най мразя след това някой да ми каже..."Аз те предопредих, че така ще стане"

Кои са тези няколко поста бе Шмекер.:picnic:

Много си зле:tooth

Винаги си върша сам работата, Бобка.
И сега пак си я свърших добре.:tooth:

Triptih
04-09-2013, 13:09
Искам да ви благодаря за компетентните съвети.
Ще призная, че идеята на тази тема наистина беше да откажа жена си от това начинание, не, по-скоро да я отрезвя. Не съм склонен да я пусна сама да се занимава с нещо такова, защото тя много емоционално харчи. Ако си имаше разумен сътрудник щях да съм по-спокоен, но уви няма. И аз няма как да й помагам защото хич не ми се занимава.

Mind_Control
04-09-2013, 14:48
Искам да ви благодаря за компетентните съвети.
Ще призная, че идеята на тази тема наистина беше да откажа жена си от това начинание, не, по-скоро да я отрезвя. Не съм склонен да я пусна сама да се занимава с нещо такова, защото тя много емоционално харчи. Ако си имаше разумен сътрудник щях да съм по-спокоен, но уви няма. И аз няма как да й помагам защото хич не ми се занимава.

Между другото- емоционалните решения са по- правилините в дългосрочен план. Така че девойката ако си има парите- няка си ги инвестира, а теб да не те мързи!

Бобби
04-09-2013, 22:36
...

RUNNING WILD
04-09-2013, 23:48
да аз съм самостоятелен,оправям се сам с всичко от пътуване и дистрибуция до редене на склада и намиране на обекти и хора и тн,правене на заявки лепене на стикери,мерене на млечни кашкавала и сирена и какво се сетиш не ми се изброява,оправям се дори с градината сам имам 70 дена труд сам,само дупката ми изкопа багера за сондата,за улицата не ми се коментира приливи и отливи е там,аз не искам да съм милионер самостоятелен или какъвто и да е не ламтя за кинти не искам лукс не ме влече,познавах много дето живяха кратко и безсмислено в името на лукса,искам да си плащам сметките и да си ходя за риба да се радвам на природата,не мога да седя в офис с костюм и вратовръзка и да се усмихвам любезно дори да съм милионер,не искам и да съм лакей на някой за това съм си избрал тоя бизнес да имам и свободно време за себе си и околните а не да ставам в 4 сутринта изнервен и мислещ за пари непрекъснато роб на бизнеса си.

Бобби
05-09-2013, 00:01
....

RUNNING WILD
05-09-2013, 08:54
странно е да обясняваш на някой а той да ти казва че се палиш?какво общо има 164 ката с багажника и и с склад?коментирай да те видя до къде ще стигнеш,що не пишеш нещо в прав текст ми пишеш за води и кладенци какво си сънувал нощтта и го пренесе в форума,за какво развитие говориш нещо ми намекваш че какво че съм малък и дребен ли какво?що ти по голям бизнес ли имаш или си ръка за ръка с играчите,това мога това правя и гледам да се справям,писал си за развитие докато не почнеш да произвеждаш нещо или да внасяш и другите да са зависими от тебе няма развитие,ако има нещо неясно ще помагаме питай по-често.

Susscrofa
05-09-2013, 09:22
Бобката е олигарх, той играе на едро.:humpx:

Mind_Control
05-09-2013, 10:33
Бобката е олигарх, той играе на едро.:humpx:

Според мен имаше предвид, че сам си за никъде. Сам се ходи само до кенефа и това е. За всичко друго ти трябват хора, с които да работиш за да прокопсаш.


П.С.
А, ако искаш да се издигнеш на едно по- високо ниво- Тибет. Там отиваш сам и ако успееш да прозреш истините в живота си оставаш там сам до края. Ако не успееш се връщаш след няколко седмици или месеци. Ама това е философска тема вече.

dimitar_vd62
05-09-2013, 20:27
Аман от ортаци.Никога повече.

Бобби
06-09-2013, 01:01
Бобката е олигарх, той играе на едро.:humpx:
Така е след твойте консултаций...разбрах какво е групов секс....:coolio:

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:57 ----------


странно е да обясняваш на някой а той да ти казва че се палиш?какво общо има 164 ката с багажника и и с склад?коментирай да те видя до къде ще стигнеш,що не пишеш нещо в прав текст ми пишеш за води и кладенци какво си сънувал нощтта и го пренесе в форума,за какво развитие говориш нещо ми намекваш че какво че съм малък и дребен ли какво?що ти по голям бизнес ли имаш или си ръка за ръка с играчите,това мога това правя и гледам да се справям,писал си за развитие докато не почнеш да произвеждаш нещо или да внасяш и другите да са зависими от тебе няма развитие,ако има нещо неясно ще помагаме питай по-често.
Изпускаш се....говорим по дадена тема и всеки изразява мнение.....но не за себе си...като тебе...ни в клин, ни в ръкав....аз това, аз онова....кой те пита бе Румба.....ти ще излезеш по голям философ от прасето....:coolio:...оплете се в мрежите...бягай за риба да успокойш нервата:)))

RUNNING WILD
06-09-2013, 04:29
не си човека който ще ми забрани да пиша за себе си нали?ако искаш опитай,ми приказлив съм си и да не ме питат пък и толкова ти личеше непросветената простотия и плоските сравнения с неуписуеми завоалирани тълкования че трябва някой да ти сподели нещо за домашно да имаш над какво да разсъждаваш,сигурно нещо те гложди че не блесна с нещо добре аз ще питам кажи за пиците върви ли разноса по домовете?

Бобби
06-09-2013, 11:53
...

RUNNING WILD
06-09-2013, 14:21
отново и отново без да знаеш съчиняваш,аз си живея в нас жилището е на мое име,има на 2 места къде да живея и 5 да са имам 1 гъз не мога да си го сложа на всякъде,кой те пита къде живееш и грижиш ли се някой за дом и тн кой го интересува а дали аз не се грижа за нашите?аз съм си го направил както искам ти си го направи както знаеш до сега не показа близки резултати по познаваемост по нищо,нещо почваш да грубееш но си е типично в твой стил,хубаво че познавам личности като теб от време на време да ми дават повърхностни оценки нито ме караш да се замисля не ми дреме нито ще му намачкаш самочувствието по някъв начин.

thecleaner
06-09-2013, 15:05
отново и отново без да знаеш съчиняваш,аз си живея в нас жилището е на мое име,има на 2 места къде да живея и 5 да са имам 1 гъз не мога да си го сложа на всякъде,кой те пита къде живееш и грижиш ли се някой за дом и тн кой го интересува а дали аз не се грижа за нашите?аз съм си го направил както искам ти си го направи както знаеш до сега не показа близки резултати по познаваемост по нищо,нещо почваш да грубееш но си е типично в твой стил,хубаво че познавам личности като теб от време на време да ми дават повърхностни оценки нито ме караш да се замисля не ми дреме нито ще му намачкаш самочувствието по някъв начин.

Ма он пици ли разнася бе мухахаха. Аз си мислех, че е некой, къде си арчи парите събрани в разни ясни му на него далавери и неясни на нас непросветените, и ни се подмива тайно :) :pizza:

code
06-09-2013, 15:15
Аман от ортаци.Никога повече.

В орташките работи има голям смисъл и голяма полза! Те обаче са за по-некадърния ортак. :) И по-мързеливия.

RUNNING WILD
06-09-2013, 15:43
като казваш ортаци и си е вярно това,има и някой се намират и става добър екип ама е за относително време,рядко изкарват повече от 5-7 години,или единият се жени и жена му без да разбира почва да дава акъл да го тегли в някаква неясна посока,жените много пречат на бизнеса съм забелязал и има резко опърдяване на дружбата като се намеси жена,на жените им е заложено да щавят мъжете с пари,всяка жена ще те ощави с пари женен неженен дори да се обичате много още повече.

Бобби
06-09-2013, 16:31
....

RUNNING WILD
06-09-2013, 21:56
Боби явно ми е било наистина доста скучно щом ти отделих толкова време,идвам ти сложна натура спирам да не се затормозиш ще ми тежиш на съвестта,мнението ти не ме храни и не ме крепи в живота твое си е,ще те чакам в друга тема да меташ боб калъч и да гадаеш на речни камъни,до тогава се чувствай в пълна безопастност да споделяш чуто и видяно през очите си,ако не си в правият път пак ще ти пиша предписания,цунки и бъди все така забавен.

thecleaner
07-09-2013, 00:17
Това ти си ми го споделял....а сега си придобил некви комплекси и си започнал да говориш за твойто Аз........и плетеш нова мрежа...........наблюдавам някаква промяна в теб.....пиши си автобиографията....защо ни занимаваш тука с нея......

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:26 ----------


Да разбирачев....от каквото мога правя пари....е и в момента си почивам в гръцко и пак ми капе някой лев.....а ти винаги мислиш грешно....то виртуално няма как да е....като не ме познаваш....занимавам се и с метали,врати и ковано желязо.....също така и с подръжка на автомобили....но много тънко съм го измислил....не да стоя в канала и да ми капе масло във врата....доволем съм от доходите си и точка.....
А ти как си изкарваш хляба ....?
Румен съм го виждал 2-3 пъти и имах друго мнение за него....не, че съм го променил......но е на път да се осере...

Никак, безработен съм и безпризорен, с две думи "пропадааааам батка". Нали знаеш "по добре отпочинал и гладен, отколкото само гладен".

Бобби
07-09-2013, 11:15
Никак, безработен съм и безпризорен, с две думи "пропадааааам батка". Нали знаеш "по добре отпочинал и гладен, отколкото само гладен".
Много си оргинален....издържаш се с 15лв. модераторски:)
Развалихте на момчето темата.......за мен ще си останеш най ограниченият модератор съществувал в форума....много си тесногърд..:flirt:

---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:09 ----------


Боби явно ми е било наистина доста скучно щом ти отделих толкова време,идвам ти сложна натура спирам да не се затормозиш ще ми тежиш на съвестта,мнението ти не ме храни и не ме крепи в живота твое си е,ще те чакам в друга тема да меташ боб калъч и да гадаеш на речни камъни,до тогава се чувствай в пълна безопастност да споделяш чуто и видяно през очите си,ако не си в правият път пак ще ти пиша предписания,цунки и бъди все така забавен.
Излез пред блока на пейките и там пред новодошлите селяни в София.....може да блеснеш с твойте два, три диалекта, който владееш....не ме занимавай с разсъждения тип, ала прасето...разликата е, че то умее да спори....а при теб изплува някаква злоба....незнам защо.....
Бъди здрав.....

thecleaner
07-09-2013, 11:21
Много си оргинален....издържаш се с 15лв. модераторски:)
Развалихте на момчето темата.......за мен ще си останеш най ограниченият модератор съществувал в форума....многоси тесногърд..:flirt:

Аууууу, току що си го преместих в левия крачол, пицабой :) За твое сведение в модераторското заплащане е 900лв. месечно, та сме фитка с бизнеса ти с пиците :)

Бобби
07-09-2013, 11:37
....

RUNNING WILD
07-09-2013, 13:00
Боби излиянията ти не ме вълнуват,единственото нещо дето прозвуча като аз съм от друга порода над всички вас е-аз съм го измислил да не ми капе в врата масло в канала,това се чете толкова подигравателно с хората дето ни правят колите че за тебе са някакви плебеи с маслен филтър на врата в гащеризоните,карай си пиците поне ти мерише на хубаво в колата и бързай да не изстине че ще ти откажат поръчката,ако бях автомонтьор щях да ти поръчам пица да ми я донесеш долу в канала да и капнеш малко масълце да ми е по блага га я изъм,дай некъв телефон да те викаме пред блока като се събереме,между другото сме образцов блок печелиме 2 пъти конкурса за зелена София,а вие вашият кореняшки блок имате ли заслуги за красивата ни Столица.

Бобби
07-09-2013, 14:02
Боби излиянията ти не ме вълнуват,единственото нещо дето прозвуча като аз съм от друга порода над всички вас е-аз съм го измислил да не ми капе в врата масло в канала,това се чете толкова подигравателно с хората дето ни правят колите че за тебе са някакви плебеи с маслен филтър на врата в гащеризоните,карай си пиците поне ти мерише на хубаво в колата и бързай да не изстине че ще ти откажат поръчката,ако бях автомонтьор щях да ти поръчам пица да ми я донесеш долу в канала да и капнеш малко масълце да ми е по блага га я изъм,дай некъв телефон да те викаме пред блока като се събереме,между другото сме образцов блок печелиме 2 пъти конкурса за зелена София,а вие вашият кореняшки блок имате ли заслуги за красивата ни Столица.
От една извадка на текст правиш съчинение....много тъпо бе, ако искаш да настройш някой с/у мен си се заблудил, тези който ме познават, ме уважават, за разлика от теб.....много си зле......той кукера едно време като ми го казваше.......аз не ти бях разбрал комплексите и те защитавах.....явно съм грешал.....:flirt:
Когато пиееше чай в скромното офисче в Горубляне с мен и се запознахме.....друга песен пееше....след това ела бате Боби на езерото на Дружба....не да ме почерпиш....просто....нали се сещаш......колко си назад в някой неща на нежният фронт.....но имам достойнство и нежелая да ти се подигравам...не е тук мястото да се правиш на велик..........като се върнеш назад в темата, ше видиш колко тъпо се заяде с тези дистрибутори....а иде реч за малък семеен бизнес....но как да ти затвори устата човек, ако не ти каже някой истини...
Тотално изпростя, като се заяждаш с познати....не бих казал приятели вече....ще си осанеш саможивляк така...замислял ли си се над тоя въпрос
Ти друг живот освен в интернет и на язовира....имаш ли?....:flirt:
Не ми отговаряй.....аз прекратявам този разговор еднострано...точка.....:whistle:

RUNNING WILD
07-09-2013, 15:10
да беше записал каква песен съм пял?не ме ебе какво мислиш ти най малко па Кукера,напиши с какви неща съм назад какво е станало на това езеро,какъв нежен фронт?подигравай ми се ама кажи за какво а така нещо има ама аз си трая пак в твой стил,явно само ти виждаш някакви неща и си ги тълкуваш,виждал съм те 2 пъти дето работеше с решетките от желязо аз пих чай ти пиеше бира зимата беше връщах се от Пловдив мисля и минах през Горубляне,и втори път на езерото,абе ти найстина ли мислиш че 45 годишен мъж който съм виждал 1 път в живота си преди 2 години ще ми е упора в живота и ще ми дава някакво самочувствие на среща на форума?я се осъзнай малко бе ходи пии едно,от тогава не съм те и търсил даже ми звъня по телефона да ме запознаваш с някой си и ти отказах ако си спомняш,пишеш ми за някаква злоба за някакви комплекси,аз като те видях за пръв път ти нямаше дори предни зъби бе човек и ти ще ми даваш оценки за живота и какъв съм бил?изобщо не мисля да ти споделям какъв е живота ми и с какво се занимавам защото тълкуванията ти са странни неразбираеми и еднозначни,как така само ти виждаш някакви неща тълкуваш ги с някаква цел присмех,подигравка явно е това,мисля че тебе те тресе критическата и ти се отпушват комплексите поне като писане аз това виждам,и пак ти казвам не ми дреме мисли си каквото искаш на мене не ми се е променило мнението щом искаш да си такъв такъв бъди не ми пречи.

radostin_ivanov
07-09-2013, 16:28
Спрете се бе хора,не е редно неща от личния живот да се обсъждат в интернет,големи мъже сте.И двамата сте пичове,пийте по едно вместо да се заяждате.

Бобби
07-09-2013, 17:59
....

Бобби
07-09-2013, 18:34
Спрете се бе хора,не е редно неща от личния живот да се обсъждат в интернет,големи мъже сте.И двамата сте пичове,пийте по едно вместо да се заяждате.
Напълно си прав....пълна помия дето се излива в момената....ама на Румен му харесва...

RUNNING WILD
08-09-2013, 02:08
виж звънял си ми няколко пъти,единият път ми звъня да ми кажеш че си шофьор на некъв и караш бмв,единият ми звъня с доста веселба и подигравка в гласа искаше да се събираме да ме запознаваш с Лей Чери и ти отказах не ми се идваше,явно се вживяваш като сватовник вече го разбрах или си искал мъжката ми подкрепа щото ти е трудно с нежният фронт/почвам да мисля като тебе да ти е по-лесно/,след това се сетих за тебе и ти казах за срещтата на езерото,аз пиша всичко в прав текст,тебе съм те видял февруари 2011 та година с чая в Горубляне,съвсем на скоро е малко минало време,не се заяждам и не съм ти обиден за нищо,няма да ти донеса доматки щото ще кажеш че са киселки,мамарец?пица с мамарец?мамарец е монтьор накапан в врата с машинно масло?български летовник в Гърция пишещ от скука в форума?това в гащите ти?не знам предавам се жалко за парите.

Бобби
08-09-2013, 11:07
виж звънял си ми няколко пъти,единият път ми звъня да ми кажеш че си шофьор на некъв и караш бмв,единият ми звъня с доста веселба и подигравка в гласа искаше да се събираме да ме запознаваш с Лей Чери и ти отказах не ми се идваше,явно се вживяваш като сватовник вече го разбрах или си искал мъжката ми подкрепа щото ти е трудно с нежният фронт/почвам да мисля като тебе да ти е по-лесно/,след това се сетих за тебе и ти казах за срещтата на езерото,аз пиша всичко в прав текст,тебе съм те видял февруари 2011 та година с чая в Горубляне,съвсем на скоро е малко минало време,не се заяждам и не съм ти обиден за нищо,няма да ти донеса доматки щото ще кажеш че са киселки,мамарец?пица с мамарец?мамарец е монтьор накапан в врата с машинно масло?български летовник в Гърция пишещ от скука в форума?това в гащите ти?не знам предавам се жалко за парите.
:)))))....звънял съм ти друг път....по скоро ти си ме притеснявал за да търсиш спасение за занемареният си сексуален живот.......незнам защо намесваш и въпросната дама.....която не я познаваш, а само си споделял в форума желанията ти мираж.....аз и сватовник....много си прост....никога не съм връзвал 200 килограмов шопар за крехка бреза.....и 5 лева неможа да изкараш, ровейки се под пъпа не можа да откриеш стръвта......сега ме разбра какво е мамарец.....а оная рибарска легенда, че под голям камък, голяма риба се крие я остави на фолклора.....и вземисе погледни.....на 36 години си станал един варел с пача.....а аз пак си имам 32 зъба:)))).....
Виж сега мене ме остави, а се захвани с конкурентите ти от Кока кола......нищо, че не раздаваш хладилни ветрини.....ти направо си им завзел пазара....малко ти остава и си номер едно.....Успех ....давай акъл в темата, как се гъта световна марка и мене ме игнорирай....нека другите преценят....бих се съобразил с друго мнение.....ама точно с твоето......няма как да стане......дето ти кипнаха лайната за кратко време....
Айде Чао......че си стягам багажа....ти не си ми на дневен ред.....

RUNNING WILD
08-09-2013, 12:03
аз казвам пред целият форум и пред тебе давам думата си че лъжеш и всичко написано от мене е истина,най лесно ми е да те обиждам мисля че прекрачи границата с лъжи и тълкувания,не ми дреме бъди какъвто искаш,можеш да ме обиждаш колкото искаш но намесиш ли мой роднини познати и приятели ще се скараме казвам ти да знаеш.

Бобби
08-09-2013, 12:27
.....

thecleaner
08-09-2013, 12:57
За пореден път параноя....нали ти казах да се върнеш назад в темата и да четеш....не аз започнах с обиди и себедоказване...каквото повикало такова се обадило....да съжалявам, че падннах на такова ниско селско ниво на което поде разговора....ама човек греши....
Истина...каквато и да я тя.....едва ли някой го брига в форума....
Говорех за неща и хора който ги знам......какви роднини, какви приятели.....поредното изменение на личноста наблюдавам в теб....та ние нямаме общи познати....камо ли роднини...къде го чукаш, къде се пука.....
Румене, кой ти е насадил тоя комплек за виртуално самодоказване......?....пет пъти казвам точка, ама ти все обръщаш течението....дано да клъвне......ама акула трудно се лови....камо ли пъстърва.....форума за теб може и да е рибарник....мятай си мрежите и на слука.....ама мене ме няма там.....нищо, че съм зодия риба.....айде с здраве.....за пореден път ти го казвам:stumm:

Ти зе да се самодоказваш бе мой, колко са ти големи доходите, къде си на почивка, как се занимаваш с няколко бизнеса едновременно и подобни глупости, където никой не го интересува....

Много е гадно да се опитваш на некъв ментор да се правиш, ма да няма на кой..., семейно подтискане ли е това, някои те напъства теб самия или просто както каза Румен, е кризата на средната възраст. Не става ясно къде е проблема, но явно ги има :prescription:

Бобби
08-09-2013, 13:15
...

ecotronic
08-09-2013, 13:20
Яко осрахте темата.

Ще напомня само едно:

Когато започнеш да изтъкваш физическите недостатъци на опонента си, това означава, че са ти се свършили смислените аргументи.

Що не продължите с взаимните обиди на ЛС и така да пощадите останалите участници във форума?

thecleaner
08-09-2013, 13:22
Ало, модератора.....защо си пъхаш задника, където не му е мястото....Румен го знам до някъде......а тебе изобщо....мисля, че ти го казах ...ако има нещо редактирай....за какво ти плащат.....ако не ходи в темата...Молба за помощ.....там най добре сереш...

Пий си хапчетата редовно, радвай се на живота, успокои топката и престани да парадираш с знания, умения, да се опитваш да даваш линия, напътствия и наклон на нещо или некой, пази си нервите, все пак работиш с опасни инструменти, трее си в кондиция.

RUNNING WILD
08-09-2013, 13:28
Боби прекаляваш с добрият тон,намеси майка ми,не съм писал нищо за семейството ти за дъщеря ти,съпругата ти камо ли майка ти или къде живееш и какви отношения имаш интимни или мераци,знам че си разведен но съм го спестил,не съм искал контакти и не съм ги търсил с теб или жени от форума,не ви и пиша в темите дето се забавлявате вече е скучно,винаги любимки като визия са ми били Милена и Гери това е за сега,от мене ти желая всичко хубаво и горе главата няма да се даваш бъди все така забавен чешитко :),наистина осрахме темата аз се извинявам на колегите.

Бобби
08-09-2013, 13:34
....

Бобби
08-09-2013, 14:10
....

RUNNING WILD
08-09-2013, 14:27
Боби кажи какво искаш?наигра ли се написа ли се накрая?нещо има ли което аз не знам за себе си а ти знаеш?колко време трябва да те търпя ти как мислиш?

VFTI
08-09-2013, 18:08
Отдавна не бях ставал свидетел на толкова "хубав" типично български спор...

old alfist
08-09-2013, 18:50
Мисля си, че ако Шефката изрязка всичко след #47, ще и бъдем много благодарни и ще и бичим "Евала", пожизнено.

RUNNING WILD
08-09-2013, 21:53
това е положението,за мене е да си знам за в бъдеще с кои да се събирам от форума и с кой не,заядливи застаряващи разведени алкохолизирани разносвачи на тестени изделия и безъби и тн ще избягвам за в бъдеще не са ми подходящи явно,а на всички вас дето четохте смейте се сега ви е паднало смеха е здраве,аз лично не се забавлявах беше скучно,високата класа си остава Суси с Бионсер те са недостижими шапка им свалям и на двамата

Бобби
08-09-2013, 22:25
....

RUNNING WILD
09-09-2013, 06:56
преди малко се прибирам и гледам кой какво е творил,за зла беда не ме ебе какво мислиш пиши си,аз си сондирам мнения за форумни заядливковци и безобидни присмехулници и с какви не трябва да се дружи а ти ако разпознаваш себе си е прогрес,що ти като пусна корени жена ти къде е семейният ти живот кипи от щастие,не ме учудва то кой ще те изтърпи,не ме интересуват какво пишат форумни лъжци и изгустаци за мене си господин никой без авторитет и достойнство,не ме интересува как ще я караш нито с кой ще се чепкаш по форума,никой не иска да има твоят късмет,вече знам защо като те видях ти нямаше предните зъбки и горе и долу явно някой те е поставил на мястото ти заслужено,а ти много не се гордей че си постигнал сичко у животу и пази 32 те съкровища,това е препоръка,с пари от бакшиши с доходоностният бизнес ли го постигна това явно при мрежите и телените огради е нямало бакшиши за фонд искам да хапя не искам да пукам доматчето но пък за перфоратор ставаше,представям си те на плакат на дентална рекламка с пицарската шапка усмихнат как държиш пица с логото-вече и аз мога да схрускам...а ти не ми обръщай внимание нещо много се лиготихме абе ще прощаваш ако има нещо,абе човек има ли лунна фаза в която не пиеш не говориш за курви за барове не лъжеш не ти светят очите и се кокориш като гледаш събеседника си,я покажи документи на фирмата за желязо да видя че ти си собственика или собственика седи в един кюмезарник зимата без отопление и спряна печка духалка да не харчи ток и се моли да влезе някой да си поръча скара за барбекюто, покажи на дето се занимаваш с коли дето си го измислил къде ти е фирмата къде ти е сервиза кой си ти монополисте,като ги напишеш тези неща ще ти пусна линкове към обявите ми в био-борса за сирена и кашкавал,за меса Файтон щото съм им дилър,ако искаш и за прахове за пране в Продавалник,но къде съм тръгнал да ти обяснявам тези неща за мене ти ги знаеш,пропуснах да ти кажа че и с земеделие се занимавам декари взети под аренда, дето ме питаш че не давам фризери за кока кола а ти носиш ли печка на гърба си някой като те викне за пица да си я притопли,от сега на татъка ще ходиш с Раховец на гърба ще ми донесеш да си имам печка да си претопля пицата като те викна,изброих ти бизнес факти повече няма да споделям да не ти се претовари харда айде с здраве,а ти не се застоявай в форума много много хората са гладни и те чакат нали знаеш изстине ли ресто...

Бобби
09-09-2013, 07:52
....

RUNNING WILD
09-09-2013, 11:57
намесвай я смело то не останаха много за намесване още ти ги изброй,Боби извинявай не съм се наспал човек и се изпущам се задевам с ората,наистина усмивката ти е хит неустоимо ме срази бях очарован от постижението ти и коренната промяна в визията ти,преди се чудех от къде идва-Боби какви ли ги дроби-но се сетих за попарата поради нали затрудненото хранене...извинявай мило другарче повече никога вече няма да правя така,стремя се от 2 години да се контролирам ама се разлигавам понякога,знам че имаш чувство за хумор цункам те бъди здрав,извинявай ако има нещо не се цупкай от Младост сме простаци пък ти си ми любимият.

Бобби
09-09-2013, 17:13
....

nikolaaaay
09-09-2013, 19:05
Страшна селяния сте сътворили. Тук ли е мястото за тия неща. Изглеждате като деца на по 15 години, но не особено интелигентни. После се сърдим на Боко за това, че нямало хубав материал. Като ви гледам седенката, съвсем прав си е човека.

old alfist
09-09-2013, 21:00
Започвам да си мисля, че тези излияния не са искренни и всичко се прави с цел да ни пробват нервната система.

Mind_Control
10-09-2013, 16:34
Незнам с тия бизнеси толкова дето ги въртят и двамата, от къде им остава изобилие от време да се карат..

RUNNING WILD
10-09-2013, 19:02
ама брате то не може само работа...да не влезеш да се счепкаш с некои по нета то па живот ли е, влизам нахоквам го и търча по задачи,а той мене в движение докато кара поръчки предполагам,абе на много хора мога да отделя време щом ситуацията го налага.

old alfist
10-09-2013, 20:27
ама брате то не може само работа...да не влезеш да се счепкаш с некои по нета то па живот ли е, влизам нахоквам го и търча по задачи,а той мене в движение докато кара поръчки предполагам,абе на много хора мога да отделя време щом ситуацията го налага.
Чак сега разбирам, че сте си много близки и предпочитате да си избиете натрупаната отрицателна енергия един върху друг, вместо да засегнете други невинни хора.
Що не вземете да се "вземете" двамката - вие сте си като семейство.

RUNNING WILD
10-09-2013, 20:48
не сме близки,виждали сме се 2 пъти за общо време 2 та пъти 2 часа,натегна се да ме черпи чай първият път а вторият път понеже имаше дама на масата плати сметката за престиж,аз нямах нищо на против на мене ми хареса постъпката, но не знаех че той ще плаща,всъщност влязох вътре и тръгнах да платя но жената ми каза че е оправена то страшна сметка де 10 лева за 3ма,не може да го преживее явно и го споделя да му олекне,не искам като чете да го подстрекавам или да му развалям вечерта,не сме семейство и не сме еднакви аз като не разбирам от нещо не съм минал от там не почвам да злорадствам или иронизирам а чета мисля и питам така ли е или не е,с сигурност в форума повечето сте с образование над мене някой с опит различен от моя за това първо слушаш някой като ти говори не пишеш излияния след 1 минута.

Mind_Control
10-09-2013, 21:03
ама брате то не може само работа...да не влезеш да се счепкаш с некои по нета то па живот ли е, влизам нахоквам го и търча по задачи,а той мене в движение докато кара поръчки предполагам,абе на много хора мога да отделя време щом ситуацията го налага.

Понеже виждам, че познаваш много хора, дай с тебе друга далавера да правиме. Имаш ли връзки с хора, от които зависи рекламата на даден продукт?

nicola 59
10-09-2013, 21:54
Понеже виждам, че познаваш много хора, дай с тебе друга далавера да правиме. Имаш ли връзки с хора, от които зависи рекламата на даден продукт?

Само за бг ли те интересува или може и в италия.

RUNNING WILD
10-09-2013, 22:11
Понеже виждам, че познаваш много хора, дай с тебе друга далавера да правиме. Имаш ли връзки с хора, от които зависи рекламата на даден продукт?

всеки има връзки,плащаш си по телевизията или в рекламна агенция и вестници и си ти-шегувам се,за какво става въпрос?

Бобби
11-09-2013, 01:34
.....

RUNNING WILD
11-09-2013, 09:01
хубаво излияние разчувства ме Боболино ,ще питам който преценя ако е нещо от което разбирам и имам познати едва ли ще си ти,друг път като си шофьор на пици няма да храниш някой който дава пример с дистрибуция и тн защото не е твоята сфера,равносилно е да ти обяснявам какво е без предни резци горе и долу и какво е усещането при хранене,някак си прочиташ и бързаш да нахраниш някой с ехидни коментари-багажника на 164 ката не е склад?ти от къде знаеш къде имам склад бе?някога водил ли съм те с мене където и да е?моето не било бизнес а било далвера и алъш вериш а твоето какво е?печеш тесто намазано с доматено пюре с съдържание боя,картофено пюре нишесте и с растителен кашкавал и месо слаис шаиби и капаци бракувано и препакетирано Дружба от 100 стоки от Камарко и търчиш да даваш на хората да ядат пици,е това ли е бизнес дето се биеш в гърдите?не ви ли е срам да продавате замразена лазаня и тоя който я реди да не вари корите а да ги топи в топла вода и да си мисли че ще набъбнат при печене после,имате ли картофена болест в брашното отива в тестото знаеш ли колко е лошо?на колко градуса държите брашното?слагай оцет в казана те хората не разбират,мизерници бизнесмени!! мислиш ли че ти е минало времето на 45 да се заяждаш по форума с кой ти падне,защо не пишете с какви фирми работите на рекламните флаери и какво съдържа продукта ви от брашно тип еди кой си млечни продукти и всичко,Боби дори за италианска кухня не ми се спори с тебе защото ако навиеме ръкави ще разцепя от направата на тесто и салца до гарниране и печене,същтото ще ти се случи с спагетите и лазанята,дори не можеш да си представиш че съм сготвил тестово гамата Де Чеко най висок клас в света прави се с минерална вода 15 градуса/дори това имам за алъш вериш/ и за последно виж в темата работа/търси/предлага съм писал на 7 ма страница - 16.10.2011 почти 2 години преди да го водиме тоя спор,да малък съм колкото и да съм малък не се подигравам на хората който се трудят че им капе масло в врата или се занимават с алъш вериш и какво ли не,значи да разнасяш пици и си си сложил гъза под наем си наемник и е бизнес да?а ако работиш за себе си е алъш вериш?

Mind_Control
11-09-2013, 12:15
хубаво излияние разчувства ме Боболино ,ще питам който преценя ако е нещо от което разбирам и имам познати едва ли ще си ти,друг път като си шофьор на пици няма да храниш някой който дава пример с дистрибуция и тн защото не е твоята сфера,равносилно е да ти обяснявам какво е без предни резци горе и долу и какво е усещането при хранене,някак си прочиташ и бързаш да нахраниш някой с ехидни коментари-багажника на 164 ката не е склад?ти от къде знаеш къде имам склад бе?някога водил ли съм те с мене където и да е?моето не било бизнес а било далвера и алъш вериш а твоето какво е?печеш тесто намазано с доматено пюре с съдържание боя,картофено пюре нишесте и с растителен кашкавал и месо слаис шаиби и капаци бракувано и препакетирано Дружба от 100 стоки от Камарко и търчиш да даваш на хората да ядат пици,е това ли е бизнес дето се биеш в гърдите?не ви ли е срам да продавате замразена лазаня и тоя който я реди да не вари корите а да ги топи в топла вода и да си мисли че ще набъбнат при печене после,имате ли картофена болест в брашното отива в тестото знаеш ли колко е лошо?на колко градуса държите брашното?слагай оцет в казана те хората не разбират,мизерници бизнесмени!! мислиш ли че ти е минало времето на 45 да се заяждаш по форума с кой ти падне,защо не пишете с какви фирми работите на рекламните флаери и какво съдържа продукта ви от брашно тип еди кой си млечни продукти и всичко,Боби дори за италианска кухня не ми се спори с тебе защото ако навиеме ръкави ще разцепя от направата на тесто и салца до гарниране и печене,същтото ще ти се случи с спагетите и лазанята,дори не можеш да си представиш че съм сготвил тестово гамата Де Чеко най висок клас в света прави се с минерална вода 15 градуса/дори това имам за алъш вериш/ и за последно виж в темата работа/търси/предлага съм писал на 7 ма страница - 16.10.2011 почти 2 години преди да го водиме тоя спор,да малък съм колкото и да съм малък не се подигравам на хората който се трудят че им капе масло в врата или се занимават с алъш вериш и какво ли не,значи да разнасяш пици и си си сложил гъза под наем си наемник и е бизнес да?а ако работиш за себе си е алъш вериш?

Ти туко що ме отказа от пицариите... Дано поне пица Доминос да го правят що годе с качествени продукти, че съм им фен.

RUNNING WILD
11-09-2013, 12:45
мога да те откажа от всичко хранително е без моите артикули разбира се те са недостижими неповторими и бутикови в сравнение с масовката,хубави пици -като идваш от Цариградско или Дружба по Димитър Пешев мисля подскачаша прашна уличка през Горубляне там беше бизнес-бърлогата на наш Боби/ та продължаваш и караш посока центъра на Горубляне 200 метра преди сфетофара от дясно е гумаджийницата на едно рибарче а от ляво срещу него е пица -Попай,правят на място пици и палачинки с неземно качество,цени от 3 лева до 5.50 голямата пица препоръчвам ти Прима Вера и една с бекон не се сещам името,има и семейни на парче,давам ти гаранция че ще се очароваш,за сега от пролетта ми водят класацията,иначе да с помия се работи по заведенията искат шунка от 3.50 и кашкавал от 7 лева ако може,салцата се прави с "доматено пюре",единствените нормални неща са им флаерите по пощтите и картонените кутии за пица.

nicola 59
11-09-2013, 16:26
мога да те откажа от всичко хранително е без моите артикули разбира се те са недостижими неповторими и бутикови в сравнение с масовката,хубави пици -като идваш от Цариградско или Дружба по Димитър Пешев мисля подскачаша прашна уличка през Горубляне там беше бизнес-бърлогата на наш Боби/ та продължаваш и караш посока центъра на Горубляне 200 метра преди сфетофара от дясно е гумаджийницата на едно рибарче а от ляво срещу него е пица -Попай,правят на място пици и палачинки с неземно качество,цени от 3 лева до 5.50 голямата пица препоръчвам ти Прима Вера и една с бекон не се сещам името,има и семейни на парче,давам ти гаранция че ще се очароваш,за сега от пролетта ми водят класацията,иначе да с помия се работи по заведенията искат шунка от 3.50 и кашкавал от 7 лева ако може,салцата се прави с "доматено пюре",единствените нормални неща са им флаерите по пощтите и картонените кутии за пица.

Румба а стига аз съм чревоугодник и не ми е зор как ги правят пиците или каквото и да е ,стига да е вкусно.Преди 2 дни колегата Доко ми вкара една пица в главата,и аз 2 дни бях болен докато не хапнах същата и студен туборг.Пицата е фрути ди маре с миди скариди и така ,после викат че мидите били филтър и чистили морето ,като раците,ако ще и кенефа да чистят,просто не знаеш колко беше готина ,тази пица.Здравословно хранене ,не ми е зор,ти си над 100 кила ,и ще умреш заедно с мене,без значение дали си ял здравословно,или като мене.Ако говориме за вкус ,там ти давам право градината,си е градина,и вкусовете,са натурални,и неповторими.За другото е пей сърце,и наи чистото прасе да ядеш пак ,ще гепиш подагра,или холестерин,ако си чревоугодник.

RUNNING WILD
11-09-2013, 18:03
човек лошата храна е вредна и ти трябва да имаш личен избор дали да го ядеш или не,България е на 1во място по инфаркти инсулти и сърдечно съдови заболявания,тия неща се натрупват в организма ти и те запушват,тялото ти не функционира нормално от знаеш какво следва лош полов живот отпадналост умора нетрудоспособност лекари хапчета операция и смърт,от миди и от умрели раци се правят животинските мазнини и маргарина който е канцерогенен,най много натравяния има точно с пици с морски дарове.

nicola 59
11-09-2013, 18:18
човек лошата храна е вредна и ти трябва да имаш личен избор дали да го ядеш или не,България е на 1во място по инфаркти инсулти и сърдечно съдови заболявания,тия неща се натрупват в организма ти и те запушват,тялото ти не функционира нормално от знаеш какво следва лош полов живот отпадналост умора нетрудоспособност лекари хапчета операция и смърт,от миди и от умрели раци се правят животинските мазнини и маргарина който е канцерогенен,най много натравяния има точно с пици с морски дарове.

Знам всичко е така ,ма като цигарите ,се...са,алкохола и прочие ,всичко това е по силно от мене.И при положение ,че всичко това е и приятно,аз не се дърпам,а просто се оставям по течението.

dimitar_vd62
11-09-2013, 20:19
Ади бе, редовно си хапвам миди натюр, с ориз, салата и квот там ми се дояде.Ич даже не съм се натровил, може би щот съм кат гларусите право черво,колкот влезе толкоз излезе и си стоя кожа и кости и само тук таме малко месце колкот да не ми убива.З а мдите само не купувам от улицата, пък в заведенията се кръстим кат атеист и бал съм мамата един път се мре.

pa4ito
11-09-2013, 21:08
Ади бе, редовно си хапвам миди натюр, с ориз, салата и квот там ми се дояде.Ич даже не съм се натровил, може би щот съм кат гларусите право черво,колкот влезе толкоз излезе и си стоя кожа и кости и само тук таме малко месце колкот да не ми убива.З а мдите само не купувам от улицата, пък в заведенията се кръстим кат атеист и бал съм мамата един път се мре.

Подкрепям с две ръце. И аз харесвам миди, раци и всякакви фрути ди маре и при всяка възможност ги консумирам, било то като пица или от буркан. А мидите са страхотно мезе за бира ;) Преди няколко години във Варна ме водиха в една кръчма дето имаше страхотни миди и цаца. На 3-ия ден вече знаех сервитьорките по име, щото бях постоянно присъствие... Ама то нали и аз съм като тебе - фин и елегантен, па и с бърз метаболизъм.. Може би затова не ни действат таквиз работи. :yes:

dimitar_vd62
11-09-2013, 21:09
А точно.

nicola 59
12-09-2013, 00:27
Подкрепям с две ръце. И аз харесвам миди, раци и всякакви фрути ди маре и при всяка възможност ги консумирам, било то като пица или от буркан. А мидите са страхотно мезе за бира ;) Преди няколко години във Варна ме водиха в една кръчма дето имаше страхотни миди и цаца. На 3-ия ден вече знаех сервитьорките по име, щото бях постоянно присъствие... Ама то нали и аз съм като тебе - фин и елегантен, па и с бърз метаболизъм.. Може би затова не ни действат таквиз работи. :yes:


А точно.

Поздрави значи не съм сам,салата от миди с кромид и прочие,па чистили морето,ние обаче ще изчистим морето от мидите,па ако е нужно ще ги и панираме.

RUNNING WILD
12-09-2013, 10:31
после ако не забравя ще сляза до колата да ти наснимам от преводите да видиш от какво се прави маргарина,имам един хърватски го дистрибутирам,промишлените калъпи търсят го за бутер тесто за баничарници и пицарий мажат бордовете на пиците от страни да не съхнат и тн,малко от малко се интересувайте и си правете сметката за вас става въпрос,проблема с морските дарове е че или са замразени което значи че не са термично обработени и подсигурени,някой са от консерва но последните години масово са замразени,не можеш да знаеш на кой фризера не е изпуснал на кой плик не е седял от горе или развакумиран и тн,често седят на витрината с лед с дни и после се препакетират като позасъхнат и като капнат водица се образува ледена глазура и изглежда свежо,точно по морето от май месец до септември отиват най големите боклуци по заведенията и магазините.

ecotronic
12-09-2013, 10:38
Затова хората в нормалните страни имат различни индикатори по опаковките по които човек лесно може да разбере това, дали дадена стока е била съхранявана правилно.
Не е космическа технология и не изисква кой-знае какво, но маса търговци ще трябва да си търсят друго занимание, ако това се въведе и у нас.

RUNNING WILD
12-09-2013, 10:45
българина е голям катил,забелязъл съм че една жена като забрменее и почва да рови по форумите с какво да си храни детето?хората ходят до малки частни био-ферми и дават 2-3 пъти повече пари за ядене но го яде само детето другите не ги интересува какво ядат,ако влезнеш в БГ Мама примерно има цели раздели на тая тема,от големите вериги си купувам захарни изделия безалкохолно козметика залъгалки некви,зеленчуци месо млечни и основни храни абсурд.

rusiq86
12-09-2013, 11:04
Пичове превърнахте темата на човека в общи приказаки за ваши лични нужди.
1) започнахте да си мерите на кой е по-голям...не отива на пораснали момчета...казвам момчета...защото зрели мъже не си го вадят така...а сте на възраст бе хора!
2) здравословно хранене-в Бг храната е помия...ма не е това темата в която да го обсъждате...всеки има глава на раменете си да провери кое - как е.

Всеки бизнес може да успее ако се подходи правилно и се влага усилия. Срамен бизнес също няма...