PDA

View Full Version : Проблем 1.9Jtdm



thejackal
03-09-2013, 04:56
Та значи случи ми се следното снощи на път от морето,скобата на маркуча на турбото към кулера изтърва и излезе маркуча и си духаше в атмосферата 10 км.,влязах в едно сервизче на входа на Бургас да ми сложат нова скоба и да закачат маркуча,направиха го момчетата и казват стана добре карай,карам аз колкото да се кача на магистралата за София и на 5-6км от Бургас пак се откачи,покарах така още около 10км и колицата угасна,в началото палеше но държи 700 об.и като и подам газ стига 1000 об.и гасне и работи много неравномерно и трака странно,предполагам че е в някакъв сервизен режим ,но накрая не иска и да пали.Светна и жълтата лампичка за проблем на таблото още в началото.Сега на таблото изписва-Chek engin,a случайно запали след като угасне на дисплея изписва - insufficient engine oil pressure stop and turn off engine.Моля помогнете и споделете какво следва от тук нататък,че я оставих на пътя и се прибрах с друга кола.Може ли да се оправи на място или да взимам платформа и да я товаря.Маркуча го закачих с нова скоба,но този проблем с паленето,оборотите и сервизния режим ме притеснява и не ми е по силите.Какъв може да е проблема и как да се отстрани?Благодаря предварително!

myato
03-09-2013, 07:51
Не искам да съм лош пророк, но ми се струва, че турбината си е отишла. Провери нивото на маслото и ако е ниско, спри с опитите за палене, че може да стане страшно.

thejackal
03-09-2013, 10:59
Не искам да съм лош пророк, но ми се струва, че турбината си е отишла. Провери нивото на маслото и ако е ниско, спри с опитите за палене, че може да стане страшно.

ами това го проверих още снощи на пътя,маслото е на макс на щеката,и вътре на таблото го дава на макс.

myato
03-09-2013, 11:41
Щом има масло - насока за мислене - маслена помпа, задръстен филтър или маслена магистрала, превъртял лагер - все лошо. Проблемът с маркучът може и да е само съвпадение.
Във всеки случай закарай колата в сервиз, без опити да я палиш.

rusiq86
03-09-2013, 12:23
Може датчик за налягане на маслото да е...но както каза колегата не я пали, а направо в сервиз!

thejackal
03-09-2013, 12:35
Може датчик за налягане на маслото да е...но както каза колегата не я пали, а направо в сервиз!

Е аз я палих поне 20-30 пъти,но тя работи на 700об.и след 15-20 сек гасне и го изписва това .Той къде се намира този датчик?Дали е възможно като пипаха отдолу около картера да забърсват мизериите преди да сложат кората да са закачили някое кабелче или да са го откачили?

rusiq86
03-09-2013, 12:56
Няма как да са го закачили според мен...но с тези обороти...надали е датчик...много странно...
Според мен не е помпа, филтъ, датчик...някъде другаде е проблема.
Щом има масло всичко ще е наред с двигателя според мен...
Турбината най-много да се е сдухала..

myato
03-09-2013, 13:14
............колицата угасна,в началото палеше но държи 700 об.и като и подам газ стига 1000 об.и гасне и работи много неравномерно и трака странно...................Сега на таблото изписва-Chek engin,a случайно запали след като угасне на дисплея изписва - insufficient engine oil pressure stop and turn off engine.


Няма как да са го закачили според мен...но с тези обороти...надали е датчик...много странно...
Според мен не е помпа, филтъ, датчик...някъде другаде е проблема.
Щом има масло всичко ще е наред с двигателя според мен...
Турбината най-много да се е сдухала..

Все лоше симптоми, с възможна причина ниско налягане на маслото.
От друга страна скапване на турбината може да доведе до ниско налягане на маслото, но повечето от него ще иде по въздуховодите и нивото му в картера ще е ниско.
При всички случаи двигателат е потенциално без мазане и може да затегне.

thejackal
03-09-2013, 13:23
Все лоше симптоми, с възможна причина ниско налягане на маслото.
От друга страна скапване на турбината може да доведе до ниско налягане на маслото, но повечето от него ще иде по въздуховодите и нивото му в картера ще е ниско.
При всички случаи двигателат е потенциално без мазане и може да затегне.

Лоша работа с две думи.Отивам да я мятам на некоя платформа и това е.Какво друго да правя?

rusiq86
03-09-2013, 13:34
Горе по валовете, като отвориш капачката има ли масло...нз какво да кажа...
Отивай в сервиз и ни дръж в течение. Успех и дано да е малко зло!

myato
03-09-2013, 15:04
Лоша работа с две думи.Отивам да я мятам на некоя платформа и това е.Какво друго да правя?
Карай я в сервиз и дано няма сериозни поражения.

stelt
03-09-2013, 15:25
Най-вероятно причината за ниското маслено налягане са ниските обороти на двигателя. Но принципно в момента само хвърляме боб в темата.

fnt
03-09-2013, 19:21
Най-вероятно причината за ниското маслено налягане са ниските обороти на двигателя. Но принципно в момента само хвърляме боб в темата.

Така е, това винаги го изписва, когато колата изгасне без да се натисне стоп бутона.

thejackal
05-09-2013, 16:47
Та значи,колата я натоварих на платформа и я прибрах.Закачихме я да я почетем малко и се оказа задънен дпф-нещо от рода на висока концентрация на сажди или нещо подобно.Колата си запали и заработи перфектно,но до 1200об.отдолу откъм дпф-а се чува едно свирене и отзад припушва аспуха,на компа показва че се е рециклирал преди 3км.което е невъзможно защото колата се опитваше да работи,но това е образно казано,а за последните 400км се е саморециклирал 5 пъти.Това ми се струва невъзможно защото поне 1 път от тия 5 регенерации щях да го усетя.Питам от тук нататък какво следва?Моля някой компетентен и запознат с положението да даде съвет.

b_angelov
05-09-2013, 16:59
О, и моята в началото като я взех се рециклираше по 5 пъти на 500км. но на таблото се появяваше надпис и светваше оранжева лампа с кюнец.

Пробвахте ли от Мултиекускан-а да пуснете ръчно регенерация?

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:56 ----------


Питам от тук нататък какво следва?

Следва звънтенето на флекса, ако сте сигурни, че проблема е в ДПФ-а. :jason2:

thejackal
05-09-2013, 17:02
О, и моята в началото като я взех се рециклираше по 5 пъти на 500км. но на таблото се появяваше надпис и светваше оранжева лампа с кюнец.

Пробвахте ли от Мултиекускан-а да пуснете ръчно регенерация?

Не защото човека който я чете каза че имало некви условия които се появявали там на компа и се отказа,та намерих друг утре да я закачи и дая накара принудително да се регенерира.,но не е изписвала на дисплея нито веднъж такова съобщение за което споменаваш колега.

b_angelov
05-09-2013, 17:38
Ето какво пише в книжката за регенерацията, съобщението което изписва и лампата дето светва на екрана:


The warning light does not come on during every DPF regeneration, but only when driving conditions require notification of the driver.

thejackal
05-09-2013, 18:00
Ето какво пише в книжката за регенерацията, съобщението което изписва и лампата дето светва на екрана:

ясно.утре му пускаме една регенерация и ако пак не е наред работата-флекса и това е.странно че е едва на 75000км,не му ли е рано на дпф-а още?

Valio606
05-09-2013, 20:02
Моя замина на 85 000

Mury
06-09-2013, 10:59
Все лоше симптоми, с възможна причина ниско налягане на маслото.
От друга страна скапване на турбината може да доведе до ниско налягане на маслото, но повечето от него ще иде по въздуховодите и нивото му в картера ще е ниско.
При всички случаи двигателат е потенциално без мазане и може да затегне.

Споко при 159,всеки път като изгасне принудително мотора изписва това съобщение.:dance::dance::dance:

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------


ясно.утре му пускаме една регенерация и ако пак не е наред работата-флекса и това е.странно че е едва на 75000км,не му ли е рано на дпф-а още?

Ми рано му е,ама никога не е късно,хахахахахахахах.Пробвайте да го регенерирате,след това погледнете какво диференциално налягане държи на празен ход и при 3000 об. на място и после в движение.:flowers::flowers::flowers::flowers:

thejackal
07-09-2013, 20:04
Колеги извинявам се ама да ми кажете кое точно е дпф филтър в тая кола,това до турбината или другото по голямото след него?Казаха ми да сваля дпф-а и да го измия и тогава вече да я палят.Тя не иска изобщо да запали,а ако се излъже случайно да запали работи 5 сек.и гасне.

thejackal
07-09-2013, 23:09
:tank:

b_angelov
07-09-2013, 23:27
ДПФ-а стои някъде под скоростния лост, даже под ръчната.

Ето снимка къде е стоял. На мястото на тази лъскавата тръба беше ДПФ-а:

http://media.snimka.bg/s1/1935/030113902.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/1935/030113902-big.jpg?r=0)

Който изглежда ето така:

http://media.snimka.bg/s1/1935/030113901.jpg?r=0 (http://media.snimka.bg/s1/1935/030113901-big.jpg?r=0)

И тежи 10 кила.

Mury
08-09-2013, 10:03
Колеги извинявам се ама да ми кажете кое точно е дпф филтър в тая кола,това до турбината или другото по голямото след него?Казаха ми да сваля дпф-а и да го измия и тогава вече да я палят.Тя не иска изобщо да запали,а ако се излъже случайно да запали работи 5 сек.и гасне.

За миене ще ти вземат 4-500 лв. ,колкото ще ти излезне и премахването му завинаги,демек забравяш за него и неговите проблеми,само си реши,но щом се е стигнало до там,му е време да бъде изрязан :idea2::idea2::idea2::idea2::idea2: Ако искаш съвети,пиши л.с. :stumm::stumm:

b_angelov
08-09-2013, 10:07
За миене ще ти вземат 4-500 лв. ,колкото ще ти излезне и премахването му завинаги,демек забравяш за него и неговите проблеми,само си реши,но щом се е стигнало до там,му е време да бъде изрязан :idea2::idea2::idea2::idea2::idea2: Ако искаш съвети,пиши л.с. :stumm::stumm:

Защо толкова скъпо миене?

oem
08-09-2013, 10:21
Защото има толкова скъпи препарати за миене на DPF, но пък става като нов.

Има една особеност обаче, че след като се е стигнало да се запуши тотално или е имал многобройни поредни прекъсвания на регенерацията или проблем с горивната система.

Както каза мури. Най-доброто решение е да се свали и да се прибере в мазето. :)

Процедурата по премахването вече е не е никак скъпо и е доста под 500 лв. Така, че няма нищо плашещо в това :)

oem
24-09-2013, 23:59
Какво стана с тая кола? Развитие?

thejackal
05-10-2013, 05:20
[QUOTE=oem;1252655]Какво стана с тая кола? Развитие?

Прав си колега,имаше 5 опита за саморециклиране в последните 400км прекъснати.ДПФ-а беше задръстен-запушен.Беше свален и почистен.Колата запали и заработи перфектно.Грешките бяха изчистени и засега всичко е ОК.След описаната манипулация я изкарах извън града и я покарах 80км.в 4000об.и сега е в час колицата.До сега съм изминал 1500км.Въпрос на време е да бъде отстранен завинаги от колата,за което ще се наложи да се възползвам от вашите съвети и услуги.Това е засега положението.

oem
05-10-2013, 10:03
Преди да пристъпиш към премахването му позаинтересувай се за начините на премахване. :)

robkobg
07-10-2013, 21:24
Използването на оригинални програматори, също е от значение при препрограмиране на контролния блок на двигателя. За съжаление в България повечето използват кракнати програматори (http://чиптунинг.com/%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D 1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B8%D0%BF-%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/).

oem
07-10-2013, 22:31
В същност добрите клонинги на програматорите работят също толкова добре както и оригиналните, и дори и по-добре от някои други оригинални. Но и те съвсем не струват малко пари.

И в същност съвсем не е важно колко оригинален програматор ползваш ако не знаеш какво да правиш с него :)