PDA

View Full Version : Какви ремонти сте правили по вашата 166



ivaka89
08-09-2013, 11:03
Здравейте, понеже съм много мераклия на 166 и искам да си съм готов, за често срещаните проблеми с нея (като се съберат 2 или повече мнения за едно нещо явно е слабост )
Накладки, ремъци, масла и филтри нека да не ги броим. Просто за такава смени слагайте усмивки, вместо да изброявате консумативи.
Окачване, интериор, електроника. Давам пример за 145 слабо място са водачите на фаровете( и други места има като дрънкащи кори но да не се впускаме за нея )
Благодаря :)

ориентирал съм се към 2.4 жтд 150 коня :)

ecotronic
08-09-2013, 13:05
Здравей колега!

Според мен типичните болести на модела са:

- Радиаторчето на парното, което май по-често от нормалното протича.

- В резултат на горното тече антифриз върху една електроника, която конструкторите са намерили за уместно да монтират под него:) Обикновено заради това спира да работи индикацията за мигачите на таблото (стрелките) и централното заключване.

- Понякога се случва да дефектира модула за контрол на светлините (клюкарката).

- Понякога гори моторът на вентилатора на парното.

- Навигацията в България не работи поради липса на карти.

- Жилата на ръчната сприрачка изискват относително честа подмяна.

- Проблеми със механизъма на задните стъкла, заради чупенето на един пластмасов водач.

- Моторите на бравите понякога дефектират.

- Долните части от тапицерията на таблото са с покритие, което в даден момент започва да лепне и разпада.

- Подръжката на окачването е скъпа, но иначе си струва парите.

......Това е в общи линии - като изключим тези дребни болежки, това е един прекрасен автомобил и шофирането с него е истинско удоволствие.

Успех в избора! :)

code
08-09-2013, 13:10
Като си зададеш критериите в мобилето за 166 първата страница я прескочи, иначе ще се разцепиш от ремонти ;)
Колата иска сериозен оглед от някой, който чува петела. :)

ivaka89
08-09-2013, 23:12
ами мислех си за фейслифта :)
За навигацията малко ми стана тъжно. Иначе след нова година ще подменям 146 тицата за нещо по голямо :)
Благодаря за изчерпателната информация. Дано, да уцеля колата :)

tweety
09-09-2013, 15:29
Бих си позволил да добавя към списъка нагорелите рефлектори на фаровете на автомобилите без фабричен ксенон.

Partyзанин
10-09-2013, 21:44
Проблемите по 166 - ците не се образуват от самите автомобили, а от предходните им собственици. Поддържката на модела е песен, ако ползваш части втора употреба, с каквито пазарът вече изобилства. В един автомобил има около 14 000 отделни детайла. Каква е логиката 13 950 от тях да са на 200 000 км. и 10 години, а 50 - те, които примерно ти ще смениш, да са нови ? Нека са си на една възраст всичките ....

ecotronic
11-09-2013, 10:13
Проблемите по 166 - ците не се образуват от самите автомобили, а от предходните им собственици. Поддържката на модела е песен, ако ползваш части втора употреба, с каквито пазарът вече изобилства. В един автомобил има около 14 000 отделни детайла. Каква е логиката 13 950 от тях да са на 200 000 км. и 10 години, а 50 - те, които примерно ти ще смениш, да са нови ? Нека са си на една възраст всичките ....

Да разбирам ли, че колата ми ще е в по-добро здраве ако и слагам втора употреба анжренажни, комплекти, термостати, накладки, жила за ръчната, датчик КВ, съединител.................?

koolio
11-09-2013, 10:20
Да разбирам ли, че колата ми ще е в по-добро здраве ако и слагам втора употреба анжренажни, комплекти, термостати, накладки, жила за ръчната, датчик КВ, съединител.................?

Човекът има предвид части, не консумативи.
И аз питам каква е логиката да дадеш 400 лева за нов долен носач БЕЗ ГАРАНЦИЯ, при положение, че за около 100 лева рециклираш оригиналния?

ecotronic
11-09-2013, 10:31
Човекът има предвид части, не консумативи.
И аз питам каква е логиката да дадеш 400 лева за нов долен носач БЕЗ ГАРАНЦИЯ, при положение, че за около 100 лева рециклираш оригиналния?

А това с което го рециклираш не е ли консуматив?
Проблемът е в това, че много части са се превърнали в консумативи.

koolio
11-09-2013, 14:36
Е то философски погледнато цялата кола е консуматив.
Идеята ми е, че има части, при които е по-добре да се придържаш към оригиналния вид на колата.
С рециклирани предни долни носачи карам вече над 17 000 км. Да кажем, че сега се разжлембят (а те са далеч, да чукам на дърво) - трябва да имам гаранция, че новите ще изкарат поне 80 000 км, за да ми се върже сметката да купувам нови.

Alfetino
12-09-2013, 09:10
Здравейте, понеже съм много мераклия на 166 и искам да си съм готов, за често срещаните проблеми с нея (като се съберат 2 или повече мнения за едно нещо явно е слабост )
Накладки, ремъци, масла и филтри нека да не ги броим. Просто за такава смени слагайте усмивки, вместо да изброявате консумативи.
Окачване, интериор, електроника. Давам пример за 145 слабо място са водачите на фаровете( и други места има като дрънкащи кори но да не се впускаме за нея )
Благодаря :)

ориентирал съм се към 2.4 жтд 150 коня :)
Здрасти колега,от около месец съм с 166,2.0 TS Progression,и мога да споделя,че ако уцелиш по-запазена кола си заслужава. Обслужих доста неща по нея,обиколих повечето сервизи които се занимават предимно с итлиански коли-много важен момент,не всеки майстор им знае болежките и има правилен подход. Задължително и направи пълна диагностика и обстоен преглед на ходовата част. Това е кола която може да има тръгнали долни носачи и да не тропа грам,докато не се разбият горните. Ако ги сменяш и старите са ти оригинални си ги вземи и ги рециклирай на симеоновско шосе за 70 лв. За дизелите не знам как е но тази има претенции към бензина и най-интересното е че с 95 върви както и с 100 октана и не се ебава паленето. Със 100 октана имаше проблем с първото палене сутрин. От 5 дни сипвам само 95 и е ок. Слагай масло Селениа К 20 и само от бутилки не наливно. В завой е супер иначе се усеща спортното поведение особено по така наречената магистрала цялата в бибуни по която се върнах вчера.
Купето не е от най-безшумните особено над 130,а над 140 става доста по-шумна. Но пак повтарям това е за бензиновия 2.0 които според мен е малко слаб за това купе. Иначе като цяло е хубава кола особено за парите за които се намира. Има плавно управление и скорости. Ако си фен на музиката ще трябва да я пипнеш щото е мъртвец. Успех в избора и се надявам да съм ти бил полезен :paddle:

code
12-09-2013, 15:33
Е то философски погледнато цялата кола е консуматив.
Идеята ми е, че има части, при които е по-добре да се придържаш към оригиналния вид на колата.
С рециклирани предни долни носачи карам вече над 17 000 км. Да кажем, че сега се разжлембят (а те са далеч, да чукам на дърво) - трябва да имам гаранция, че новите ще изкарат поне 80 000 км, за да ми се върже сметката да купувам нови.

Колега, точно от тебе не очаквах да караш с рециклажи, до вчера обясняваше как трябва да се купуват скъпи и проверени коли, а сега .. Това с 400лв на носач е някаква научна фантастика, дори и двата не струват толкова ;) Търсете си лесното, какви са тия носачи по 400лв?! Рециклаж на шарнир на Алфа, който ми похвали за мен не е в час, хваленето е само, че си минал без пари иначе е пълен майтап. Пробвах и видях, нещата са трагични. Някой ако не вярва да си докара рециклираната гробница да се повозим и после на моята ;) Не са по 5лв носачите, но и не се разбиват на всеки 1-2г като на 156 ;)
Феро може да е много готин тип, но и той ще ти каже, че ги прави по принуда покрай тампоните. Карат го да им ги прави и ги прави. Неслучайно в Казанлък носачи на Алфа не пипат, а хората се занимават само с това.

koolio
12-09-2013, 15:54
Колега, точно от тебе не очаквах да караш с рециклажи, до вчера обясняваше как трябва да се купуват скъпи и проверени коли, а сега .. Това с 400лв на носач е някаква научна фантастика, дори и двата не струват толкова ;) Търсете си лесното, какви са тия носачи по 400лв?! Рециклаж на шарнир на Алфа, който ми похвали за мен не е в час, хваленето е само, че си минал без пари иначе е пълен майтап. Пробвах и видях, нещата са трагични. Някой ако не вярва да си докара рециклираната гробница да се повозим и после на моята ;) Не са по 5лв носачите, но и не се разбиват на всеки 1-2г като на 156 ;)
Феро може да е много готин тип, но и той ще ти каже, че ги прави по принуда покрай тампоните. Карат го да им ги прави и ги прави. Неслучайно в Казанлък носачи на Алфа не пипат, а хората се занимават само с това.

Едното няма нищо общо с другото. ;)
Казвам ти какво установявам от опит - вече 17000 км нямам ядове с рециклираните.
Носач ТРВ нов струва 420 лева в момента или поне пролетта беше толкова - миналата година беше 370. А гаранцията е до вратата на сервиза. Нали ако някой ми продаде носачи за 800 лева и сдадат след 20-30 х км после ще трябва с левия да го бия по главата, а десния да му го завирам в гъза. :dark2:
Говорим само за читави носачи, ментета има и по 100-на лева. Та по-добре рециклиран отколкото менте. Не разбрах само какъв е проблемът да се рециклира, нали всичко е желязо и гума, няма космически технологии в производството на носачи.

code
12-09-2013, 16:09
Едното няма нищо общо с другото. ;)
Казвам ти какво установявам от опит - вече 17000 км нямам ядове с рециклираните.
Носач ТРВ нов струва 420 лева в момента или поне пролетта беше толкова - миналата година беше 370. А гаранцията е до вратата на сервиза. Нали ако някой ми продаде носачи за 800 лева и сдадат след 20-30 х км после ще трябва с левия да го бия по главата, а десния да му го завирам в гъза. :dark2:
Говорим само за читави носачи, ментета има и по 100-на лева. Та по-добре рециклиран отколкото менте. Не разбрах само какъв е проблемът да се рециклира, нали всичко е желязо и гума, няма космически технологии в производството на носачи.

Аз ти говоря за читави носачи, не всичко на този свят е TRW ;) А относно китайските ментета - дори те са по-добри от най-добрия рециклаж ;) Алфата с TUV с рециклажите и части от моргата - уби рибата...

Doomguy
12-09-2013, 17:04
На моята са сменени тампоните от страната на купето с такива на Мууг, рециклиран е и шарнир на един от долните носачи. В Пазарджишко няма как да не уцелиш някой трап. Като добавим и пътя за вилата който е офроуд плюс няколко километра каране по дере, направо съм изумен колко е здраво окачването на 166-цата. Само където е доста ниска и няколко пъти я ударих отдолу. Та според мен зависи как са рециклирани носачите, лично аз до момента нямам проблем, всичко правено си държи.

koolio
12-09-2013, 17:41
Аз ти говоря за читави носачи, не всичко на този свят е TRW ;) А относно китайските ментета - дори те са по-добри от най-добрия рециклаж ;) Алфата с TUV с рециклажите и части от моргата - уби рибата...

Предпочитам да ползвам оригиналните части - тези, с които е произведена колата - доколкото е възможно.
А това кое е по-добре - рециклаж или менте, авторът на темата знае най-добре.
Какви са тези читави носачи и на какви цени са? И имат ли гаранция?

code
12-09-2013, 19:01
Предпочитам да ползвам оригиналните части - тези, с които е произведена колата - доколкото е възможно.
А това кое е по-добре - рециклаж или менте, авторът на темата знае най-добре.
Какви са тези читави носачи и на какви цени са? И имат ли гаранция?

Какви оригинални части - много е важно! Едно е да сложиш оригинална броня, друго е да си смениш 10 годишния радиатор с 10 годишен. Носачи Moog са ти под 400лв двата ако се поразтърсиш и са много далеч от китайските ментета. ;) Колко ще изкарат ще ти пиша след няколко години, обещавам. Във всеки случай нищо не тропа и скърца, рециклажите трябва да ги караш на Лексотан и после като ти дойде акъла вече си назад с едни пари за рециклажа, за разглобяванката, евентуално за Еконти и си стоял без кола :)http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=118790&d=1377690035

Dob4i
12-09-2013, 20:18
Аз ще си кажа моето мнение, карам я от 3г и 4месеца и около 60к км.
1. Не ми харесват горните носачи когато са рециклирани или не са оригинални(трв)- за 5-6месеца и се разскърцват, нужно е сваляне на тампоните и гресиране. Долните носачи се рециклират успешно(аз си рециклирам шарнирите за по 12лв заедно с нов маншон- който е от Варна знае за къде говоря). Досега не съм повтарял, единия от долните ми носачи вече е на около 40к км и шарнира не е мръднал както и тампоните. Тампоните ми са мууг ако има значение.
2. Нямам печка и си намразих колата да я карам зимно време - много бавно загрява зимата, а пък лятото климатика също не е достатъчно добър.
3. Най-големия проблем е в качествените сервизи, съветвам всички да си ремонтират и преглеждат колите само в доказаните сервизи, а те повечето ги има в платените обяви.
Не мога да се съглася с колегата по-горе, че след 130 в колата ставало шумно, според мен е доста по-обезшумена от доста коли от същия клас от "по-хубави" марки.
Аз сериозни ремонти не съм правил по колата и съм много доволен.

trop4i
13-09-2013, 20:52
Аз също съм за рециклирането

koolio
13-09-2013, 22:12
Какви оригинални части - много е важно! Едно е да сложиш оригинална броня, друго е да си смениш 10 годишния радиатор с 10 годишен. Носачи Moog са ти под 400лв двата ако се поразтърсиш и са много далеч от китайските ментета. ;) Колко ще изкарат ще ти пиша след няколко години, обещавам. Във всеки случай нищо не тропа и скърца, рециклажите трябва да ги караш на Лексотан и после като ти дойде акъла вече си назад с едни пари за рециклажа, за разглобяванката, евентуално за Еконти и си стоял без кола :)http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=118790&d=1377690035

Ще ги имам предвид когато се наложи.
Но пак ти казвам - при мен нищо не скърца.

Doomguy
13-09-2013, 23:05
Хвърлете един поглед на това - http://atec.tumblr.com/ALFA%20ROMEO%20166
Дали ги бива? Пише, че имали шест месеца гаранция...