PDA

View Full Version : Проблем с колата - загряване и др.



Leonid_852
10-09-2013, 11:01
имам колата от месец и нещо и минах над 3000км без проблеми.
в неделя по магистралата изведнъж видях че отзад пуши, но не много и че температутате е на около 120 градуса... предо това колата си държеше стабилно 110 винаги и стария собственик ми беше казал че това е нормално.
спрях колата имаше малко вода която беше поразхвълена от перката, но радиатора си беше топъл и нямаше теч. чаках да спадне температурата после минах няколко км и пак същото и така малко по малко за 3-4 часа се прибрах до София. като странното беше че след първото спиране радиатора вече беше студен, а колата си загряваше.
след тунела (идвах от Пловдив) спрях и като поистина колата долях около 1л. вода.
От всичко като цяло ме навежда на мисъта за термостат или водна помпа. махнах термостата вчера и сипах около 5л вода оставих колата да работи, като в разширителния съд имаше в началото малко балончета, предполагам от обезвъздушаване, радиатора остана пак студен и колата мина над 90градуса и балончетата ставаха все повече и повече, като се надявам да е от това, че ври водата... най-лекия варянт е водната помпа да не работи, а най-лошо е гарнитурата да е заминала и да вкарва изгорелите газове във водата и затова да бълбука.
дайте съвет, как да видя помпата да е в ред и ако е гарнитурата давайте съвет за майтор в софия който няма да ме излъже с диагнозата на колата склонен съм за ремонт защото колата ми харесва, но зависи какво ще излезе.

Furious 155
10-09-2013, 11:03
имам колата от месец и нещо и минах над 3000км без проблеми.
в неделя по магистралата изведнъж видях че отзад пуши, но не много и че температутате е на около 120 градуса... предо това колата си държеше стабилно 110 винаги и стария собственик ми беше казал че това е нормално.А каква е колата, с кой мотор и има ли газ/метан и т.н.?
110 няма как да е нормална температура... нормалната е до 100!

Leonid_852
10-09-2013, 11:24
А каква е колата, с кой мотор и има ли газ/метан и т.н.?
110 няма как да е нормална температура... нормалната е до 100!

извинете забравих да пиша... колата е 1997 1,6 на метан
преди това и натоварена съм я карал и с над 150-160... а като стана това бях с 120-130 някъде

nicola 59
10-09-2013, 12:09
извинете забравих да пиша... колата е 1997 1,6 на метан
преди това и натоварена съм я карал и с над 150-160... а като стана това бях с 120-130 някъде

Нормална температура на този мотор е 80 градуса ,или ти е счупена турбината на водната помпа,или е гарнитурата на главата или е спукана главата.После има и друго спри газта от бутилката в багажника и я покараи малко на бензин ма задължително със затворен кран на газта.Ако е пак същото почваи с помпата и после ако трее сваляй главата.

Leonid_852
10-09-2013, 13:06
Нормална температура на този мотор е 80 градуса ,или ти е счупена турбината на водната помпа,или е гарнитурата на главата или е спукана главата.После има и друго спри газта от бутилката в багажника и я покараи малко на бензин ма задължително със затворен кран на газта.Ако е пак същото почваи с помпата и после ако трее сваляй главата.

какво общо има газта, в случая метана със всичко това... и на бензин пак загряваше до толкова градуса, пробвал съм. винаги стига да делението което е между 90 и 130 и то бавно, случвало ми се е да мина 6-7км докато стигне до 90 градуса

nicola 59
10-09-2013, 13:17
какво общо има газта, в случая метана със всичко това... и на бензин пак загряваше до толкова градуса, пробвал съм. винаги стига да делението което е между 90 и 130 и то бавно, случвало ми се е да мина 6-7км докато стигне до 90 градуса

Днеска Газаджията има рожден ден ,ма понеже сме приятели ще ти отговоря аз ,като имай представа не съм газаджия и не чаткам много от метанови неразборедби.Значи ако имаш скапана мембрана на изпарителя и пуска газ тази газ отива във водната система и прави въздушна възглавница,при пропана е така та и при метана трее да е същото.Затова ти казвам затвори крана на газта и караи на бензин ,а не само да прехвърлиш на бензин от копчето.

Leonid_852
10-09-2013, 13:51
Днеска Газаджията има рожден ден ,ма понеже сме приятели ще ти отговоря аз ,като имай представа не съм газаджия и не чаткам много от метанови неразборедби.Значи ако имаш скапана мембрана на изпарителя и пуска газ тази газ отива във водната система и прави въздушна възглавница,при пропана е така та и при метана трее да е същото.Затова ти казвам затвори крана на газта и караи на бензин ,а не само да прехвърлиш на бензин от копчето.

добре довечера ще затворя кановете и ще изгухам метана който е вътре и ако имам време ща сваля водната помпа да видя...
някъкви съвети за свалянето на водната помпа или няма нещо специално

endeavour
10-09-2013, 14:00
Имаш един маркуч, който връща антифриз от дросела към разширителния съд. При това струята му се вижда перфектно вътре в разширителя, ако в системата има циркулация, т.е. при работеща водна помпа...

Leonid_852
10-09-2013, 14:05
Имаш един маркуч, който връща антифриз от дросела към разширителния съд. При това струята му се вижда перфектно вътре в разширителя, ако в системата има циркулация, т.е. при работеща водна помпа...
не мисля че имаше струя само балончета, които се надявам първо да са били от обезвъздушаване, а после от достигане на водата на темп над 100 градуса иначе термостата го сварих и се движеше, но ще видим довечера... което не пречи да дадете мнение къде в София да ида при майстор който разбира от алфи и ще ми каже присъдата точно без да каже всичко е за смяна ако не е така! а може и при някой колега който е по-наясно и има канал може би :D принципно не ходя по майстори за нищо и гледам каквото може сам да сменям и оправям, защото съм си патил дори и от смяна на масло..

nicola 59
10-09-2013, 14:06
добре довечера ще затворя кановете и ще изгухам метана който е вътре и ако имам време ща сваля водната помпа да видя...
някъкви съвети за свалянето на водната помпа или няма нещо специално

Водната помпа на този мотор е на ангренажния ремък и трее тесно квалифициран техник ,и специално оборудване за сглобяването ,за разглобяването не е трудно.


Имаш един маркуч, който връща антифриз от дросела към разширителния съд. При това струята му се вижда перфектно вътре в разширителя, ако в системата има циркулация, т.е. при работеща водна помпа...

Не е така колега понеже тези помпи са с пласмасова турбина и я пукат около оста ,помпата пак си работи и пак има циркулация ма не е достатъчна ,само сваляне му е майката.

ecotronic
10-09-2013, 14:19
Подрепям мнението на колегите, които предполагат наличието на газова възглавница като причина за прегряването на мотора и студения радиатор.
Остава да се установи причината за въпросната възглавница. Дано да е изпарител вместо гарнитура или сцепена глава.

Колега, когато двигателят изстине до околна температура виж как изглежда двигателното масло на щеката. Ако има мътен и белезникаво-светъл цвят, вероятноста да е гарнитура или пукната глава е голяма.
Има и един реактив, чрез който се установява наличие на изгорели газове в охладителната течност.

mimouzunov
10-09-2013, 14:35
Всичко що са симптоми си казват ,че водната помпа не работи!!!

nicola 59
10-09-2013, 14:39
Всичко що са симптоми си казват ,че водната помпа не работи!!!


А дано да си познал ,че ако не си идва по лошото.

Leonid_852
10-09-2013, 14:54
значи ще видя какво ще стане довечера с затварянето на метана... а иначе маслото е чисто сменяно е преди 3 000км когато взех колата и е кастрол магнатек 10в40 и за тези км съм долял близо 1л., а предишния собственик е карал колата с 15в40 каквото му падне. а и междодругото при първото спиране беше започнала да тече и вода и масло от където може, предполагам че е станало много голямо налягане, но лампата за прегряване не беше светнала... маслото ми се стори че излиза от края на щеката за проверка на нивото, но след това спря да тече и може би само 100г са излезли незнам от къде... след това не е мръднало през всичките 60-70км докато стигна до софия... двигателя не трака, пали без проблем. докъто стигна до софия спирах след като светне лампате някъде на 120 градуса и чаках да падне под 90 и на надолнищата изключвах двигателя...
другото е че като загря на място вчера и като подадох газ изхвърли няколко мл. вода отзад незнам дали е нормално от конденз не съм гледал принципно дали е така и като стигна 110 градуса и подам повече газ като чели пуши, но това ако си гори масло е нормално...
може наистина помпата да е била проблема, но според мен си е довела до заминаване и на гарнитурата... аз съм склонен на ремонт, след който после двигателя ще има компресия нормално и няма да годи масло, защото като се замисли човек колко л. масло ще идат за 30-40 000км. само от това се избива голяма част от ремонта на главата. а иначе колата си върви доста не е като да няма мощност дори върви повече на метан отколкото една друга която имах 2.0 V6 144коня, също на метан

mimouzunov
10-09-2013, 15:14
Като за начало спри да я мъчиш и прегряваш допълнително!!!
Проверете помпата първо а след това пак ще се умува...

endeavour
10-09-2013, 21:00
Не е така колега понеже тези помпи са с пласмасова турбина и я пукат около оста ,помпата пак си работи и пак има циркулация ма не е достатъчна ,само сваляне му е майката.
... само че явно не си наблюдавал достатъчно - при калпавоработеща помпа въпросният маркуч не прави струя в разширителя, ами сълзи като пенсионерско пикало ... Както и да е, просто споделям опит, и то със същия мотор.

nicola 59
10-09-2013, 21:49
... само че явно не си наблюдавал достатъчно - при калпавоработеща помпа въпросният маркуч не прави струя в разширителя, ами сълзи като пенсионерско пикало ... Както и да е, просто споделям опит, и то със същия мотор.

И това колега е мноо верно ,ма друго си е да го погледнеш с око.

Leonid_852
11-09-2013, 11:55
вчера нямах време да свалям помпата, но сложих отрязана бутилка отгоре на разширителния съд, за да вдигна нивото и да се обезвъздуши, като извадих малкия мъркуч до капачката и запуших дупката на съда... ефекта беше че като стискам тръбата която отива към радиатора излизат балончета и нивото спада с около 5-600мл и като оставя колата да си работи нивото в бутилката пак се вдига, а от малкия маркуч не излиза нищо...
от тука според мен поппата не работи и след това е преебала и гарнитурата и сега вкарва и изгорели газове във водата... казвайте къде да отивам в София че колата трябва...
А преди всичко това пробвах да надуя през входния маркуч на радиатора и не е лесно но върви (няма някъкво запушване там) и спрях крановете на метана и го издухах докрай... така че и това отпада...

nicola 59
11-09-2013, 12:24
вчера нямах време да свалям помпата, но сложих отрязана бутилка отгоре на разширителния съд, за да вдигна нивото и да се обезвъздуши, като извадих малкия мъркуч до капачката и запуших дупката на съда... ефекта беше че като стискам тръбата която отива към радиатора излизат балончета и нивото спада с около 5-600мл и като оставя колата да си работи нивото в бутилката пак се вдига, а от малкия маркуч не излиза нищо...
от тука според мен поппата не работи и след това е преебала и гарнитурата и сега вкарва и изгорели газове във водата... казвайте къде да отивам в София че колата трябва...
А преди всичко това пробвах да надуя през входния маркуч на радиатора и не е лесно но върви (няма някъкво запушване там) и спрях крановете на метана и го издухах докрай... така че и това отпада...

Тука вече треее софиянци да помагат.

Dimicha
11-09-2013, 15:24
Имаше един случай във форума, при който точно тоя кръг, който подгрява дросела се беше запушил при самия дросел. Тоя кръг влиза в разширителния съд през това малко маркуче, за което говориш. В резултат на запушването, не можела да се обезвъздуши колата. В твоя случай най-вероятно е помпа наистина, но все пак провери и това, може да се мине с малката беля.

Leonid_852
11-09-2013, 16:25
както казах и по-рано колата си гори доста масло и сега така и така ще има интервенции мисля че е добре да се погледне и главата, да се смени гарнитурата и гумичките на клапаните и да си знам че всичко е ок...
все пак колата по километраж е на 260к км а може и повече така че една такава интервенция се надявам да я върне в играта поне за 12-18месеца, колкото и искам да я карам... пък ако няма проблеми ще си стои йуст фор фун

mimouzunov
11-09-2013, 16:35
както казах и по-рано колата си гори доста масло и сега така и така ще има интервенции мисля че е добре да се погледне и главата, да се смени гарнитурата и гумичките на клапаните и да си знам че всичко е ок...

Пак ще се повторя... Вижте помпата първо!!!!
Нормално е след като загрее колата малко да се дигне нивото в "казана"!
Много е вероятно да не гори масло от гумичките само...
16 клапановия мотор почне ли да пуши... По-скоро отива на към сегменти....

Leonid_852
11-09-2013, 17:28
ok ще гледам днес да я сваля.. само през гумата нали.. нямам канал и ще махна разширителния съд после, капака на ангренажния и другия ремък и след това шаибата на коляновия вал

Leonid_852
11-09-2013, 20:21
pompata e zdrava... kakvo sledva. kolata veche trqbva da se dyrpa...
p.s. izvinete za latinicata, prosto nqma kak

pace
11-09-2013, 20:42
kakvo sledva
Следва да си смениш гарнитурата на главата....

don_pepone
11-09-2013, 23:20
+минимум проверка на главата

Leonid_852
12-09-2013, 10:38
утре влиза в бокса и ако не се налага нещо по сериозно ще живее, но ако има и сегменти и други глупости може да тръгне на части :D

Dimicha
12-09-2013, 11:10
Ае не се излагай, ако двигателя е заминал, намери си друг двигател-направо една 2.0-ка със скоростите и давай газ. Другото наистина е нова кола, ако не държиш на Алфата обаче

alfatrace
12-09-2013, 12:35
като гледам колегата че пише че му хвърля масло през щеката........... абе колега кви водни помпи са те подгонили изобщо? :bionic: ясно е че имаш проблем с главата за да ти надува и да хвърля масло ...... Не бързай да хвърляш мотора. По добре си оправи твоя вместо да купуваш нов. Първо ен знаеш "новия" в какво състояние е и колко ще изкара. 2-ро цена на двигател варира от 200 до към 4-500 лв. като сложиш труд и обслужване(да ен забравяме че имаш и демонтаж на стария) гониш цена от порядъка на 8-900 лв за смяна на мотора. Сметни си колко ремонта ще направиш на твоя си двигател и не само двигателя. Всико което казвам е от опит

Leonid_852
12-09-2013, 13:23
като гледам колегата че пише че му хвърля масло през щеката........... абе колега кви водни помпи са те подгонили изобщо? :bionic: ясно е че имаш проблем с главата за да ти надува и да хвърля масло ...... Не бързай да хвърляш мотора. По добре си оправи твоя вместо да купуваш нов. Първо ен знаеш "новия" в какво състояние е и колко ще изкара. 2-ро цена на двигател варира от 200 до към 4-500 лв. като сложиш труд и обслужване(да ен забравяме че имаш и демонтаж на стария) гониш цена от порядъка на 8-900 лв за смяна на мотора. Сметни си колко ремонта ще направиш на твоя си двигател и не само двигателя. Всико което казвам е от опит
ами наистина ако смяна на двигател или ремонт отидат към 800лв... то това ми е цената на колата като сваля бутилките при минималната им цена така че наистина не си заслужава... ще видим какво ще каже мастора

alfatrace
12-09-2013, 13:29
ако решиш да правиш основен ремонт ще ти глътне повечко пари, ама според мен само глава имаш за правене така че виж си майстора кво ще каже.

Leonid_852
17-09-2013, 13:47
главата се шлайфа и се оказа че е отваряна, някога си и то от някой дето се е учил... един от болтовете на разпределителния вал е превъртял, на дългите болтове за главата, бяха сложени шаиби за да може да се затегнат... то и аз забелязах като свалях водната помпа, че имаше някой неща, които бяха хванати с 3 различни вида болтове, което със сигурност не заводски така :Д
та сега ще трябва Водна помпа, комплект ангренажен ремък, комплект гарнитури, комплект болтове, шлайфане и т.н. и т.н.
та филма е пълнометражен :Д тъпото е, че като им споменах колко масло гори, казаха че няма да се оправи и сигурно е и от сегменти, но тях няма да ги пипам... колата си има мощност ако гори да си гори

nicola 59
17-09-2013, 13:53
главата се шлайфа и се оказа че е отваряна, някога си и то от някой дето се е учил... един от болтовете на разпределителния вал е превъртял, на дългите болтове за главата, бяха сложени шаиби за да може да се затегнат... то и аз забелязах като свалях водната помпа, че имаше някой неща, които бяха хванати с 3 различни вида болтове, което със сигурност не заводски така :Д
та сега ще трябва Водна помпа, комплект ангренажен ремък, комплект гарнитури, комплект болтове, шлайфане и т.н. и т.н.
та филма е пълнометражен :Д тъпото е, че като им споменах колко масло гори, казаха че няма да се оправи и сигурно е и от сегменти, но тях няма да ги пипам... колата си има мощност ако гори да си гори

Колега те колите като почнат да горят масло вървят най добре,лошото е че трее да доливаш.

Leonid_852
17-09-2013, 14:11
Колега те колите като почнат да горят масло вървят най добре,лошото е че трее да доливаш.
ако след всички тея пари дето ще хвърля, само това е проблема то тогава няма от какво да се притеснявам :Д
досега съм имал 4 коли (без тази) минал съм над 70-80к км с тях и не съм отварял двигател... винаги съм бягал от това и по-скоро от намесата на майстори, но дано сега не съжелявам и да изкарам поне до края на другата година с алфичката. ясно че си има неща за които няма как да не се дадат пари, като данък, гражданска, прегледи , гуми, пълнене на климатика ама като искаш удобство..
аа да питам как решавате проблема с двърдото окачване, комбинирано със твърди седалки :Д защото като говоря и минавам по неравности по магистралата и чак ми прескача гласа :Д да не говорим че като те ръби 1-2 часа и после си като пребит... предната кола ми беше Safran и още си я имам де и ми е ясно че няма как да сравнявам возията, но седалките са си наистина мн твърди, някой свалял ли е тапицерията за да подлага нещо вътре или нещо такова ????

nicola 59
17-09-2013, 14:36
ако след всички тея пари дето ще хвърля, само това е проблема то тогава няма от какво да се притеснявам :Д
досега съм имал 4 коли (без тази) минал съм над 70-80к км с тях и не съм отварял двигател... винаги съм бягал от това и по-скоро от намесата на майстори, но дано сега не съжелявам и да изкарам поне до края на другата година с алфичката. ясно че си има неща за които няма как да не се дадат пари, като данък, гражданска, прегледи , гуми, пълнене на климатика ама като искаш удобство..
аа да питам как решавате проблема с двърдото окачване, комбинирано със твърди седалки :Д защото като говоря и минавам по неравности по магистралата и чак ми прескача гласа :Д да не говорим че като те ръби 1-2 часа и после си като пребит... предната кола ми беше Safran и още си я имам де и ми е ясно че няма как да сравнявам возията, но седалките са си наистина мн твърди, някой свалял ли е тапицерията за да подлага нещо вътре или нещо такова ????

Прав си колега

Furious 155
17-09-2013, 15:17
Не е ли по-добре така и така главата е долу, да се направят и сегменти и лагери на мотора? 16 клапановия, щом лапа масло е от сегментите. 8 клапановия яде от главата обикновенно е това - винаги има и изключения де.
Иначе незнам колко ти е твърда возията - алфа вози стегнато, ако е здраво окачването, ако не е здраво, тропа и вози твърдо. :)

nicola 59
17-09-2013, 15:32
Не е ли по-добре така и така главата е долу, да се направят и сегменти и лагери на мотора? 16 клапановия, щом лапа масло е от сегментите. 8 клапановия яде от главата обикновенно е това - винаги има и изключения де.
Иначе незнам колко ти е твърда возията - алфа вози стегнато, ако е здраво окачването, ако не е здраво, тропа и вози твърдо. :)

Под здраво какво точно визираш амортесиорите ли ,че аз май нещо трее ги погледна

Dimicha
17-09-2013, 15:55
Иначе незнам колко ти е твърда возията - алфа вози стегнато, ако е здраво окачването, ако не е здраво, тропа и вози твърдо. :)

Точно това щях да кажа и аз-не мисля, че ръби колата, даже на хубав път вози по-хубаво по-меки и по-големи коли. Но с разбиването на амортисьорите наистина почва да вози все по-твърдо.

mimouzunov
17-09-2013, 17:09
Точно това щях да кажа и аз-не мисля, че ръби колата, даже на хубав път вози по-хубаво по-меки и по-големи коли. Но с разбиването на амортисьорите наистина почва да вози все по-твърдо.

Няма как да ме убедиш ,че след като изпуснат амортисьорите возията става по-твърда...

nicola 59
17-09-2013, 18:47
Няма как да ме убедиш ,че след като изпуснат амортисьорите возията става по-твърда...

Абе има нещо верно ,понеже бие директно в тампоните горе,и бие със сила,а при здрави амортисиори при дупка се обира удара и не бие в тампона.

Dimicha
17-09-2013, 18:53
Еми може би не съм се изразил правилно, но сякаш вибрациите и ударите от по-големи дупки се усещат по-силно. Мисля, че е резонно, амортисьорът поема част от силата, като го няма, се предава към купето, особено пружината като е твърда

nicola 59
17-09-2013, 19:11
Еми може би не съм се изразил правилно, но сякаш вибрациите и ударите от по-големи дупки се усещат по-силно. Мисля, че е резонно, амортисьорът поема част от силата, като го няма, се предава към купето, особено пружината като е твърда

Точно така е колега.

mimouzunov
17-09-2013, 21:47
Точно така е колега.

Е и така е и не е според мен... Всичко опира до това в каква яма/кратер ще се попадне! Ако са леки неравности с изпуснали... ще вози по-комфортно (и по-нестабилно по завоите естествено) а ако се удари в качествена яма... ще е бая трясък :zzz:

И хващаите се стягаите и слагаите по една духалка... Аз все още оптимизирам моита си като след всяко пипане отчитам само в +

Dimicha
17-09-2013, 22:19
И хващаите се стягаите и слагаите по една духалка... Аз все още оптимизирам моита си като след всяко пипане отчитам само в +

Ще сложим, аз като си изпълня мечтата да направя 55-цата със задно. Вече почти съм го измислил как да стане, само остава парите да измисля отде да изкарам. Ма има няма за 20-30 годин ще ги събера :D Но да не разводняваме темата на колегата повече :)

Leonid_852
18-09-2013, 11:02
колеги обадиха се от сервиза за глави и казаха че е много зле... и наистина като се сметнат нещата няма смисъл да я правя... имало 10 водача, 5 клапана 2 или 3 повдигача за смяна отделно и валовете били износени и наистина при това положение няма да се занимавам!
така че ако може някой да ми даде варянт за смяна на двигател от някоя блъсната или ако не, я пускам на части...
дайте варянти за двигател ако има някой познат и като цяло искам да изкарам 20 000 км с тая кола и да не се занимавам а ако и смяната на двигателя ще е много или ако няма читав... мен колата като сваля метана ми излиза цялата под 800лв... съответно не виждам причина да давам още толкова...
Другия варянт е да си взема някоя ефтина 145 или 155 и да взема каквото ми хареса и другото за части... май така ще е най-добре
ето за тази какво ще кажете, някой познава ли собственика или колата:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11378934202216552&f1=details&slink=45z6qy

mimouzunov
18-09-2013, 16:56
колеги обадиха се от сервиза за глави и казаха че е много зле... и наистина като се сметнат нещата няма смисъл да я правя... имало 10 водача, 5 клапана 2 или 3 повдигача за смяна отделно и валовете били износени и наистина при това положение няма да се занимавам!
така че ако може някой да ми даде варянт за смяна на двигател от някоя блъсната или ако не, я пускам на части...
дайте варянти за двигател ако има някой познат и като цяло искам да изкарам 20 000 км с тая кола и да не се занимавам а ако и смяната на двигателя ще е много или ако няма читав... мен колата като сваля метана ми излиза цялата под 800лв... съответно не виждам причина да давам още толкова...
Другия варянт е да си взема някоя ефтина 145 или 155 и да взема каквото ми хареса и другото за части... май така ще е най-добре
ето за тази какво ще кажете, някой познава ли собственика или колата:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11378934202216552&f1=details&slink=45z6qy

Ако исках здрава колица за малко пари бих избягвал така да се каже такъв тип коли като тази от обявата.. 150 коня за 1000лв си представям колко е уморена и в какво състояние е за да и искат толкова... Дано някои я знае и да пише...

Leonid_852
20-09-2013, 13:20
http://www.mobile.bg/11379844981786057
пуснах я на части, някой ако иска нещо да казва
бобини - 25лв. на брой
кабели - по 15лв. на брой
комплект свещи на 2400км - NGK CR7EIX 7385 4бр. и BKR7EIX 2667 4бр. общо 120лв.
скорости - 100лв.
дебитомер - 40лв.
седалки предни - по 30лв, задна 40лв.
фарове - 50лв. на брой
броня - предна 40лв., задна 35лв.
калници - 50лв. за брой
огледала - ляво перфектно ел. 60лв., дясно реботи, лепено , но не личи 40лв.
джанти 14'' с гуми - 100лв

Xman
22-09-2013, 14:07
http://www.mobile.bg/11379844981786057
пуснах я на части, някой ако иска нещо да казва
бобини - 25лв. на брой
кабели - по 15лв. на брой
комплект свещи на 2400км - NGK CR7EIX 7385 4бр. и BKR7EIX 2667 4бр. общо 120лв.
скорости - 100лв.
дебитомер - 40лв.
седалки предни - по 30лв, задна 40лв.
фарове - 50лв. на брой
броня - предна 40лв., задна 35лв.
калници - 50лв. за брой
огледала - ляво перфектно ел. 60лв., дясно реботи, лепено , но не личи 40лв.
джанти 14'' с гуми - 100лв

Колега, не продавай колата на части. Не си струва. Просто намери читава глава и смени само нея:crybaby:
Извинявам се за спама...

Leonid_852
24-09-2013, 14:11
сега главата е свалена и може да се види че и сегментите са за смяна... едно от буталата се движи в леглото... така че няма смисъл главата с ремонта и всичко ще е над 1000лв. така че ще търся друга кола