PDA

View Full Version : рециклиране на носачи - къде в София?



kpmaster
10-09-2013, 18:02
Търсих във форума и открих няколко теми, от които тази най-информативна : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41042&highlight=%F0%E5%F6%E8%EA%EB%E8%F0%E0%ED%E5+%ED%EE %F1%E0%F7%E8

Телефона още актуален ли е ако някой е сменял на Симеоновско и Ясен работи още там?

Други места в София за рециклаж?

Впечатления и цени?

Става въпрос за предните долни носачи на 166.

Някой по в час нека да разясни кои елементи от окачването подлежат на рециклиране и всяка друга информация по темата, която счете за полезна.

Благодаря предварително на отзовалите се..

stefoo
10-09-2013, 18:30
Ако държиш да е точно в София ще питам един приятел веднъж ми носи носачите за рециклиране,но незнам къде ще го питам довечера,но аз последно си ги пращах в Стара Загора,всичко става мн бързо хората имат оборотни,ето погледни и съм доста доволен от тях;

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28814

довечера ще питам за Сф и ще пиша

rusiq86
10-09-2013, 18:53
С две ръце за продукта на Ферарист-а...мн са здрави!

kpmaster
11-09-2013, 21:49
други мнения има ли?

Boby
12-09-2013, 11:39
Във ф-ма Феникс или Феликс ли беше не помня на Симеоновско шосе с/у входа на зоологическата недей да ходиш освен ако не си решил да умираш по пътищата! Рециклират ги изключително некадърно и опасно! Яд ме е, че не ги пратих моите при Ферариста, а отидох при тези тъпаци и ми съсипаха 2 оригинални долни носача!

koolio
12-09-2013, 14:39
Във ф-ма Феникс или Феликс ли беше не помня на Симеоновско шосе с/у входа на зоологическата недей да ходиш освен ако не си решил да умираш по пътищата! Рециклират ги изключително некадърно и опасно! Яд ме е, че не ги пратих моите при Ферариста, а отидох при тези тъпаци и ми съсипаха 2 оригинални долни носача!

Хм, доколкото знам моите са правени там. А нямам ядове вече цяла година и 17 000 км.

Boby
12-09-2013, 17:47
Хм, доколкото знам моите са правени там. А нямам ядове вече цяла година и 17 000 км.

Сега нямам възможност да ги снимам за да видиш за какво рециклиране става дума, но утре ще го направя! Просто явно си много голям късметлия.

koolio
12-09-2013, 18:16
Сега нямам възможност да ги снимам за да видиш за какво рециклиране става дума, но утре ще го направя! Просто явно си много голям късметлия.

Възможно. Явно рециклирането е до късмет. Има колеги от форума, които карат с рециклирани там носачи 40 и повече хиляди км, а не си пазят въобще окачването. За мен при тази разлика в цените при оригиналните носачи над 15000 да изкара рециклажа - добре дошло.

Boby
12-09-2013, 23:06
Въобще не ти говоря за цени и изминати километри. Говоря ти, че ще ти се извади шарнира и ще се пребиеш някъде! Утре ще снимам да видиш за какво става дума.

koolio
13-09-2013, 00:00
Въобще не ти говоря за цени и изминати километри. Говоря ти, че ще ти се извади шарнира и ще се пребиеш някъде! Утре ще снимам да видиш за какво става дума.

Е той ако досега не се е извадил ... :gruebel:

Boby
13-09-2013, 13:18
Е той ако досега не се е извадил ... :gruebel:

Ето снимките. Вече дали е добър метода за рециклиране и каква е вероятността да ти се разглоби шарнира ти си преценяваш. Аз това нещо няма да го сложа на никоя кола.

code
13-09-2013, 14:17
Някои хора си правят майтап със сигурността, който няма пари за носачи да си купи кола на която се сменят шарнирите!

koolio
13-09-2013, 14:20
Не знам кое е майтап, аз карам вече 17 000 км с рециклирани долни носачи. И не мисля, че е грешно решение, стига да се направи качествено. 500-600-800 лева за носачи - ок, но с гаранция. Иначе айде няма нужда, тия пари не ги бера по дърветата.

code
13-09-2013, 14:27
Ако си ми наблизо ще те извикам да ти покажа как и двата ти хлопат, ама на 166 много не се усеща така, че се кефи. :) Скърцането и пукането обаче може да ти скъса нервите, а ако попаднеш на такива пишман майстори като тия по-горе може само да се молиш да утрепеш само себе си. Ферариста поне ги отваря откъдето трябва, тия направо си правят майтап със службата ..

koolio
13-09-2013, 14:29
Ето снимките. Вече дали е добър метода за рециклиране и каква е вероятността да ти се разглоби шарнира ти си преценяваш. Аз това нещо няма да го сложа на никоя кола.

Ако искаш на някоя среща може да видиш долните носачи на моята кола.
Ходя на профилактични прегледи на окачването през 6-7 000 км.

---------- Post added at 11:29 ---------- Previous post was at 11:29 ----------


Ако си ми наблизо ще те извикам да ти покажа как и двата ти хлопат, ама на 166 много не се усеща така, че се кефи. :) Скърцането и пукането обаче може да ти скъса нервите, а ако попаднеш на такива пишман майстори като тия по-горе може само да се молиш да утрепеш само себе си. Ферариста поне ги отваря откъдето трябва, тия направо си правят майтап със службата ..

Много обичам врачки, дето без да са видяли колата знаят какво хлопа.

ecotronic
13-09-2013, 14:34
Като гледам снимките, а и като знам какво съм виждал като резултат от рециклирани елементи по окачването на други МПС-та, отдавна съм избрал това да давам по някой лев в повече за истински части, вместо да ме рециклират в ортопедията.

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:30 ----------


Ако искаш на някоя среща може да видиш долните носачи на моята кола.
Ходя на профилактични прегледи на окачването през 6-7 000 км.

.

Лошото е това, че в много случаи от профилактичните прегледи и от гледането не се разбира какво точно се случва с рециклирания детайл.
А когато се разбере пък, вече е твърде късно.

kolev
13-09-2013, 16:07
момчета, до колкото знам долните носачи на 156 и 166 НЕ се рециклират.
мисля че може да се рециклира само шарнир с капаче отзад. тоест да се отвори капака отзад, да се сложи нов полиамид и да се капсулова.
това е кретенско отпред да отваряш шарнира и после да заваряваш.
горните ви носачи обаче се рециклират.

Boby
13-09-2013, 16:15
Не знам кое е майтап, аз карам вече 17 000 км с рециклирани долни носачи. И не мисля, че е грешно решение, стига да се направи качествено. 500-600-800 лева за носачи - ок, но с гаранция. Иначе айде няма нужда, тия пари не ги бера по дърветата.

Аз казвам да не се рециклират във Феликс или Феникс или квито са там, защото метода им на рециклиране е опасен.

ecotronic
13-09-2013, 16:34
момчета, до колкото знам долните носачи на 156 и 166 НЕ се рециклират.
мисля че може да се рециклира само шарнир с капаче отзад. тоест да се отвори капака отзад, да се сложи нов полиамид и да се капсулова.
това е кретенско отпред да отваряш шарнира и после да заваряваш.
горните ви носачи обаче се рециклират.

Именно. Човек трябва да е наясно кое и как се рециклира.
Едно е да рециклираш тампон, втулка или шарнир, по добър способ. Ако рециклирането не е направено както трябва, най много мястото да се износи прекалено бързо и да се образува луфт. А по метода със задното отваряне, понякога слагат и гресьорка, та може детайлът да надмине заводския пробег.
Съвсем друго е да се рециклират шарнири по начина, който показва Боби.

Нали си представяте, какво ви очаква, ако се разглоби съединението при висока скорост?

Със сигурност никой не иска да му се случи това:

http://media.snimka.bg/s1/2445/031134334.jpg?r=0

Linkestis
13-09-2013, 16:44
Рециклиране има и при Жан на окръжна болница.Там обаче не стъпвам,Жан Мангала не познава парите.
Аз ходя на бул.Сливница,Модерно предградие или старото име Модерното.След бензиностанция Еко/за ориентир/ в дясно.Долен носач шарнир 30-35лв.Рециклирането е качествено,както казва Колев се отварят отзад.

koolio
13-09-2013, 18:49
Аз казвам да не се рециклират във Феликс или Феникс или квито са там, защото метода им на рециклиране е опасен.

Аз всъщност не съм сигурен моите дали са точно там. :)

Zafo_84
13-09-2013, 19:16
Хора аз също карам с рециклирани шарнирни болтове вече 22к,но моя метод на рециклиране е елементарен,и абсолютно безопасен,без рязане заварки и тнт,.
просто и ефикасни,на капачката на болта се прави дупка с 4 мм бургия,и после с шприц под налягане се вкарва разтопена пластмаса и като изстине става бетон и болта продължава да извършва своята финкция,движи се във всички посоки ,но е много здрав и всичко това ми струва 20 лв.

това е от мен,правят ми ги в перник!

ecotronic
13-09-2013, 20:06
Хора аз също карам с рециклирани шарнирни болтове вече 22к,но моя метод на рециклиране е елементарен,и абсолютно безопасен,без рязане заварки и тнт,.
просто и ефикасни,на капачката на болта се прави дупка с 4 мм бургия,и после с шприц под налягане се вкарва разтопена пластмаса и като изстине става бетон и болта продължава да извършва своята финкция,движи се във всички посоки ,но е много здрав и всичко това ми струва 20 лв.

това е от мен,правят ми ги в перник!

Това добре, но без възстановяване на покритието на ябълката не се ли износва прекалено бързо новата пластмаса?

Zafo_84
13-09-2013, 21:17
Това добре, но без възстановяване на покритието на ябълката не се ли износва прекалено бързо новата пластмаса?

Ами не колега,тя ябълката си е нормално ябълковидни износена като не я чакаш много да тропа и да се износи,на 145 цата ми ги отваряха на струг пак от към капачката и ми правиха от полиуретан нови чашки и ми я затваряха на преса и те караха по 70-80к,но това е много ефикасно,няма никаква опасност от изкачане на болта както този от снимката по горе на БМВ то ако не се лъжа за марката!

Така съм си решил проблема на моята 156 и на братока 156цата и на горни и на долни носачи,като се сложи и полиуретанче за тампони на стабилката и на носачите и е бетон поне за 50к.км.

koolio
13-09-2013, 22:09
Всъщност не знаех, че има различни методи на рециклиране. Ще го имам предвид следващия път. Благодаря на колегите, които ни светнаха по темата.

thecleaner
14-09-2013, 08:08
Всъщност не знаех, че има различни методи на рециклиране. Ще го имам предвид следващия път. Благодаря на колегите, които ни светнаха по темата.

Аз не разбирам колеги дето се бият в гърдите как са дали много хиляди лева, за неква специална 166ца с ТЮВ, МЮВ и т.н., и се правят на ..... да не казвам на какви за 2 носача. Кат не мое си купиш 2 носача, какъв поддържач си аджеба, ма колата ти с ТЮВ иначе майна, а па ония де са им от Горубляне купени колите, нови носачи си купуват. Как беше приказката, "голем го вадим, ма мек" :headbang:

koolio
14-09-2013, 09:53
Аз не разбирам колеги дето се бият в гърдите как са дали много хиляди лева, за неква специална 166ца с ТЮВ, МЮВ и т.н., и се правят на ..... да не казвам на какви за 2 носача. Кат не мое си купиш 2 носача, какъв поддържач си аджеба, ма колата ти с ТЮВ иначе майна, а па ония де са им от Горубляне купени колите, нови носачи си купуват. Как беше приказката, "голем го вадим, ма мек" :headbang:
Мне, не го вадим, а мислим с главите си. ;)
Темата си върви много добре и е полезна, викам да не я осираме както си знаем.

---------- Post added at 06:53 ---------- Previous post was at 06:50 ----------

По-скоро някой ако сподели приемлива алтернатива на ТРВ, ще е полезно. Щото по 400 лева за носач без гаранция си е безумно. Друг освен code карал ли е с МООГ?

Linkestis
14-09-2013, 10:46
Аз с оптимал за долни.Изкараха около 30 000км.Сега съм с рециклирани TRW за сега няма проблем.Горни TRW тотален разпад като леглото на единия шарнир е спукано за не знам колко км.Факт е че не помня но са много.
На другата рециклирани долни TRW с женско каране от както съм я купил има няма 5г.
Рециклирам ги само на едно място,както споменах по-горе.Долен носач няма да купя нов никога!

koolio
14-09-2013, 11:31
Аз с оптимал за долни.Изкараха около 30 000км.Сега съм с рециклирани TRW за сега няма проблем.Горни TRW тотален разпад като леглото на единия шарнир е спукано за не знам колко км.Факт е че не помня но са много.
На другата рециклирани долни TRW с женско каране от както съм я купил има няма 5г.
Рециклирам ги само на едно място,както споменах по-горе.Долен носач няма да купя нов никога!

Ще ти звънна за координати ако се наложи, но засега от моите нямам оплаквания. :)

Fr0sT
16-09-2013, 10:13
Колеги, от една друга тема тук във форума ми изпадна следния сайт:

http://www.mister-auto.bg/bg/nosach-okachvane-na-kolelata/alfa-romeo-166-936-2-4-jtd-136kc_v10009_g273.html

Като гледам цените на ТРВ-то са доста ниски, горен носач за 71лв (преди година и половина платих поне двойно за нов, а рециклаж ми излезе на същата цена...) долен за 213лв. Та причините за такива цени поне според мен може да са 2:

- частите са менте
- продават се без ненормалните надценки в БГ

Сайта уж бил френски и тук в БГ нямат нищо на склад и се пращало директно, та от тази гледна точка не е невъзможно да дадат такива цени.

Та как мислите - някой имал ли е взимане даване с този сайт и дали частите, който продават са истински ?

ПП. Не само окачването ни е на примамливи цени, също гледах дискове, накладки, съединители ...

Boby
16-09-2013, 12:29
В момента в Тех-ко горен носач Монро е 115лв. ТРВ-то беше 160лв.

koolio
16-09-2013, 14:19
В момента в Тех-ко горен носач Монро е 115лв. ТРВ-то беше 160лв.

Горните не са такъв проблем, темата е за долните. :)

Napoleon
16-09-2013, 15:12
По повод гаранцията в клубен сервиз, долни носачи Аид+труд 175лв. Гаранция 12 месеца.

kpmaster
25-09-2013, 13:53
Благодаря на всички за коментарите.

Пратиха ми контакти на един момък в Дружба - в близост до ОМВ след цариградско и новостроящата се спирка на метрото...

някой да е ходил там и цена за рециклаж (долен преден носач)?

Linkestis
25-09-2013, 15:56
Ти хубаво ме пита,ама аз забравих да ти отговоря :(
Пускам ти снимка,това е пресечка на бул.Сливница след читалището.Улицата е Антон Кецкаров 3
Ако идваш от Орион,завиваш на дясно по Антон и след 50-60 метра в ляво.
120254

---------------
На Жан-Вължан паралията колибата:
Димитър Моллов 3 Младост София
120298
Общо взето като се потърси мнение за рециклиране на рейки носачи и т.н. за фирма Жизет/минет/ по форумите на око излиза 80% недоволни :)

Ruger_SP101
29-09-2013, 00:04
Интересно е да се знае метода на рециклиране на майстора от Модерното предградие (бул. Сливница) в какво се състои точно. Уникалното при него е че почиства шарнирите без да ги разкапсулова, стяга ги на 10 тонна преса, смазва и затваря маншона. Някои колеги казват, че това вършело работа и след това карат по 20-30к км без проблем. Поне не е опасно.
Може ли колегата с метода на шприцоването на полимер да прати координати на хората в Перник да проучим нещата при тях как са?

lordliness
29-09-2013, 09:45
Има и метод при който се отваря отдолу, заварява се втулка с резба и капачка на винт с осигуряващ щплент. Вътре се поставят нещо като тефлонови шайби, с износването капачката само се притяга, после само се сменя тефлона, който струва 2- 3 лева на брой. Виждал съм как го правят, но понеже карам само с нови части не съм го пробвал.

Liminat
29-09-2013, 11:47
Има и метод при който се отваря отдолу, заварява се втулка с резба и капачка на винт с осигуряващ щплент. Вътре се поставят нещо като тефлонови шайби, с износването капачката само се притяга, после само се сменя тефлона, който струва 2- 3 лева на брой. Виждал съм как го правят, но понеже карам само с нови части не съм го пробвал.


Интересно е да се знае метода на рециклиране на майстора от Модерното предградие (бул. Сливница)...
Колеги, пишете, ако не ви затруднявам и точните адреси или телефони на тия хора, цена на услугата, може и на лични :)

Linkestis
29-09-2013, 11:50
Колеги, пишете, ако не ви затруднявам и точните адреси или телефони на тия хора, цена на услугата, може и на лични :)

Ще ти е по-лесно/евтино да ги пратиш при Ники-Ферариста :)

Liminat
29-09-2013, 12:11
Ще ти е по-лесно/евтино да ги пратиш при Ники-Ферариста :)
То от Варна със сигурност ще е това решението, но си мислех, че за София решението е друго :)

koolio
29-09-2013, 12:18
Марияне, колко километра минаваш с едно рециклиране? Това е също важна информация. :)

Linkestis
29-09-2013, 14:57
На едната имам пробег малко повече от 20 000км с рециклажа.Другата 166 я кара жена ми и с нейното шофиране носачите/два долни/все още са перфектни от към шарнир.

endeavour
29-09-2013, 18:23
На моята шарнирите на долните носачи (рециклирани при Ферариста) се предадоха на 30 000. Тампоните са като нови и затова рециклирах само шарнирите тук в Пловдив...

Alexius
02-10-2013, 12:35
сгреших раздела

pakumba
02-10-2013, 13:31
Това с капачката с болт отдолу е глупаво, защото си представете какво става- шарнира износва капачката отдолу и отгоре, ти го притягаш и той спира да тропа, обаче износването си е факт и си продължава. След време парнира ти пада, без да тропа, той излиза отгоре, а като го притягаш постоянно няма да ти даде сигнал кога е за смяна. Така че или трябва да се следи много добре състоянието му, или да се избере друг метод. Аз лично залагам на оригинални носачи от морга със здрав шарнир и си сменям тампоните. Колата ми е с оригинални шарнири на 230 000 км. При правилна поддръжка си издържат доволно много.

lordliness
02-10-2013, 14:06
Това с капачката с болт отдолу е глупаво, защото си представете какво става- шарнира износва капачката отдолу и отгоре, ти го притягаш и той спира да тропа, обаче износването си е факт и си продължава. След време парнира ти пада, без да тропа, той излиза отгоре, а като го притягаш постоянно няма да ти даде сигнал кога е за смяна. Така че или трябва да се следи много добре състоянието му, или да се избере друг метод. Аз лично залагам на оригинални носачи от морга със здрав шарнир и си сменям тампоните. Колата ми е с оригинални шарнири на 230 000 км. При правилна поддръжка си издържат доволно много.

Предполагам, че визираш моя пост и говориш наизуст без да си го виждал и без да можеш да си го представиш, като инженер мога да ти кажа,че не отстъпва на оригиналния болт по нищо и не се случва нищо от нещата, които описваш. Аз карам единствено с нови части по окачването.

pakumba
02-10-2013, 16:16
Предполагам, че визираш моя пост и говориш наизуст без да си го виждал и без да можеш да си го представиш, като инженер мога да ти кажа,че не отстъпва на оригиналния болт по нищо и не се случва нищо от нещата, които описваш. Аз карам единствено с нови части по окачването.

Нямам нищо против, карай си с каквито желаеш части. На база колко км наблюдения може да ме увериш, че шарнира няма да излезе отгоре /не ми казвай 20-30 000 км/?
В рециклажа няма нищо лошо, 2008г. сложих първите си рециклирани носачи, но при метода с болта под ябълката се получава точно описания от мен ефект- постоянно се обира луфта и не тропа и ако не си наясно, че по едно време трябва да видиш какво се случва отгоре на болта като го разглобиш- става като ладите по завоите с паднали шарнири.
Нямам намерение да убеждавам никой в нищо, така че наздраве и успех :handshake:

lordliness
02-10-2013, 18:09
Защо мислиш, че болта ще излезе отгоре? Хората рециклират само такива при които няма никакво износване по метала, ако има износване ги отказват. След интервенцията никъде няма контакт метал в метал.

pakumba
03-10-2013, 10:09
Нека уточня понятието "отгоре"- това е посоката, от която стърчи ябълковидния болт, а не капачката. Винаги болта се измъква "през дупката", то няма и как да бъде по друг начин.... Съжалявам, но в момента не мога да качвам картинки, надявам се да е ясно. Шарнирния болт си остава затегнат в шенкела, само ябълката се е измъкнала през дупката и носача пада. Нарекох посоката нагоре, но при Алфа дефакто на горния носач ще излезе надолу, а на долния в посока нагоре. Не става дума за никакво износване по метала- http://vazclub.com/vaz/2104-2105-2107/remont/rulevoe-upravlenie/rulevoi-privod/proverka-tyag-i-sharnirov.html
ето разрез, при рециклажа се подменя подложката под болта, като се слага и по-дебела и така компенсира износването "над болта". Караш 50 000 км, износване се получава и в долната и в "горната" подложка, хлопа, ти стягаш болта, който са ти монтирали и избутваш ябълката нагоре- така пак компенсираш износването на горната, докато ябълката не се измъкне, а ти се чудиш как не тропа, пък се измъква. "Горната подложка" да се разбира не буквално, а пълнежа.

lordliness
03-10-2013, 10:15
Нека уточня понятието "отгоре"- това е посоката, от която стърчи ябълковидния болт, а не капачката. Винаги болта се измъква "през дупката", то няма и как да бъде по друг начин.... Съжалявам, но в момента не мога да качвам картинки, надявам се да е ясно. Шарнирния болт си остава затегнат в шенкела, само ябълката се е измъкнала през дупката и носача пада. Нарекох посоката нагоре, но при Алфа дефакто на горния носач ще излезе надолу, а на долния в посока нагоре. Не става дума за никакво износване по метала- http://vazclub.com/vaz/2104-2105-2107/remont/rulevoe-upravlenie/rulevoi-privod/proverka-tyag-i-sharnirov.html
ето разрез, при рециклажа се подменя подложката под болта, като се слага и по-дебела и така компенсира износването "над болта". Караш 50 000 км, износване се получава и в долната и в "горната" подложка, хлопа, ти стягаш болта, който са ти монтирали и избутваш ябълката нагоре- така пак компенсираш износването на горната, докато ябълката не се измъкне, а ти се чудиш как не тропа, пък се измъква. "Горната подложка" да се разбира не буквално, а пълнежа.
Завършил съм ДВГ и не е необходимо да ми обясняваш подробно, ако не се износи и метала болта никога не може да излезе, при рециклиране по метода който описах се слага подложка и над болта, а не само отдолу. И това което описваш не се случва.

kolev
03-10-2013, 10:30
Нека уточня понятието "отгоре"- това е посоката, от която стърчи ябълковидния болт, а не капачката. Винаги болта се измъква "през дупката", то няма и как да бъде по друг начин.... Съжалявам, но в момента не мога да качвам картинки, надявам се да е ясно. Шарнирния болт си остава затегнат в шенкела, само ябълката се е измъкнала през дупката и носача пада. Нарекох посоката нагоре, но при Алфа дефакто на горния носач ще излезе надолу, а на долния в посока нагоре. Не става дума за никакво износване по метала- http://vazclub.com/vaz/2104-2105-2107/remont/rulevoe-upravlenie/rulevoi-privod/proverka-tyag-i-sharnirov.html
ето разрез, при рециклажа се подменя подложката под болта, като се слага и по-дебела и така компенсира износването "над болта". Караш 50 000 км, износване се получава и в долната и в "горната" подложка, хлопа, ти стягаш болта, който са ти монтирали и избутваш ябълката нагоре- така пак компенсираш износването на горната, докато ябълката не се измъкне, а ти се чудиш как не тропа, пък се измъква. "Горната подложка" да се разбира не буквално, а пълнежа.
при съвременните коли, ябълката на шарнира лежи В пластмасова чашка /и лагерува в нея/. реално това което се износва е самата пластмаса. това означава че за да се извади ябълката на шарнира, трябва да има умора на метала или шупли в него
http://3.bp.blogspot.com/-YAb36DTBJfI/UTURVDJLsYI/AAAAAAAAA0o/dIoLa4O31Lw/s253/bmw%2Be%2B46%2B%252811%2529.JPG
http://2.bp.blogspot.com/-peyZ-0VqIQw/UUHJNtVYTTI/AAAAAAAAA9o/5I7Fdxqepcs/s253/PIC_1486.JPG

lordliness
03-10-2013, 12:04
След като се износи пластмасата, започва износване на метала и в следствие на това болта излиза, обикновено това се случва при движение с ниска скорост.