PDA

View Full Version : фолио



iliqn_24jtd
12-09-2013, 18:22
Здр колеги искам да питам карам алфа ромео 156 2.4 жтд и искам да и залепа фолио можели някои да ми каже каде във софия лепат и колко пари е горе доло мерси :grin:

rossenvn
12-09-2013, 19:56
фолио има във всеки хипер маркет, препоръчвам Фино, алуминиево и не се къса.

rusiq86
12-09-2013, 20:23
хахахахха...има и в карфур, щанда с тиганите!

RPWWD
13-09-2013, 10:40
Тия фолия, дето ги налепиха по всекви кърпели и таксита, направо ме вбесяват. Нищо не се вижда през стъклото на предната кола и не можеш да предвиждаш, кво става, примерно в час пик по Цариградско шосе, а после се чудят що ги изпреварваш отдясно ;-) Абсолютно трябва да се забрани лепенето на фолио на задните стъкла на автомобилите, били те и S класи 2013 година!

Murderer
13-09-2013, 10:45
Тия фолия, дето ги налепиха по всекви кърпели и таксита, направо ме вбесяват. Нищо не се вижда през стъклото на предната кола и не можеш да предвиждаш, кво става, примерно в час пик по Цариградско шосе, а после се чудят що ги изпреварваш отдясно ;-) Абсолютно трябва да се забрани лепенето на фолио на задните стъкла на автомобилите, били те и S класи 2013 година!

абсолютно подкрепям колегата-е напълно прав и във Варна е същата простотия,особено бакшишите много рядко да видиш някое такси,което е с прозрачен заден джам..

soldier81
13-09-2013, 11:12
Мога да ти дам телефона на една фирма дето ни лепи служебните коли,но няма да е евтино.
По груб спомен на S класата излезе около 600лв(само челното стъкло не е затъмнено).Дават 10г гаранция.
Ако искаш мога да се разровя за телефона.

rusiq86
13-09-2013, 11:17
Цената е около 30-50лв на прозорец според зависи.
Профионалисти лепят цялата кола без предно с качествено фолио за 200лв ...Има един факир във Варна!

CHILIEV
13-09-2013, 16:58
Тия фолия, дето ги налепиха по всекви кърпели и таксита, направо ме вбесяват. Нищо не се вижда през стъклото на предната кола и не можеш да предвиждаш, кво става, примерно в час пик по Цариградско шосе, а после се чудят що ги изпреварваш отдясно ;-) Абсолютно трябва да се забрани лепенето на фолио на задните стъкла на автомобилите, били те и S класи 2013 година!

Да забранят и баничарките! :-D

nicola 59
13-09-2013, 17:02
Да забранят и баничарките! :-D

бусове камиони автобуси :thumbup:

Murderer
13-09-2013, 17:33
бусове камиони автобуси :thumbup:

ее чак пък тъй ли,нее ;)

RPWWD
13-09-2013, 17:55
Да забранят и баничарките! :-D

Те карат стока, там не е желателно да се вижда какво има в товарното отделение, но не бих казал същото за един люлински пишльо например, кво да крие от широката общественост в бързата "бегачка" ;-)
Като те нацели някой отзад след едни твои евентуални резки спирачки в час пик по съответният булевард, ще те питам дали ще си привърженик на фолиото. Това, че оня отзад е виновен по правилник хич да не те грее, я колата ти ще тотал, я ти...

BLUE1
13-09-2013, 18:04
Той колегата с това JTD и без друго не го виждат заради пушека тъй, че няма значение. Пък и той сигурно си е свикнал да кара без добра видимост назад.:bath:

radostin_ivanov
13-09-2013, 19:15
Фолио се слага за предпазване от слънчевите лъчи,не за гъзария.Незнам пък на вас кво толкова ви пречи та сте заревали,да не казвам като какво.

CHILIEV
13-09-2013, 19:32
Като те нацели някой отзад след едни твои евентуални резки спирачки в час пик по съответният булевард, ще те питам дали ще си привърженик на фолиото. Това, че оня отзад е виновен по правилник хич да не те грее, я колата ти ще тотал, я ти...

Теб като ти се качи върху вагончето някоя лигла с джипката на чичко-паричко при твое рязко спиране, файда, че нямаш фолио.

п.п. нямам фолио. На предната кола имах и разликата в температурата и усещането през лятото наистина е голяма. Минуса е, че нощем съвсем не виждаш назад, а аз само така паркирам и ми пречеше.

п.п.2 Не се заяждам. Само казвам, че така като генерализираш не си много прав и това, че нямаш фолио не значи, че този зад теб следи ситуацията на пътя през твоето стъкло.

iliqn_24jtd
13-09-2013, 19:56
А аз искам да кажа тиа огледала отстрани за кво са ви да се оглеждате във тях ли.

pi4_s_bravo
13-09-2013, 20:21
Те карат стока, там не е желателно да се вижда какво има в товарното отделение, но не бих казал същото за един люлински пишльо например, кво да крие от широката общественост в бързата "бегачка" ;-)
Като те нацели някой отзад след едни твои евентуални резки спирачки в час пик по съответният булевард, ще те питам дали ще си привърженик на фолиото. Това, че оня отзад е виновен по правилник хич да не те грее, я колата ти ще тотал, я ти...


И обезателно да се забрани на задните седалки да се возят хора ,освен ако са по-ниски от 1.40 за да не ти пречат да виждаш . А в случай че ти пречи шофьора или спътника му като присветнеш 3 пъти с паузи по 2 сек. между светканията обезателно да залягат и двамата щото не можеш да се полюбуваш на залеза заради тях. :dance:

Susscrofa
13-09-2013, 20:27
Аз на ванчето имам фабрично зартъмнени задни стъкла и е супер яко!!!!!!
Имам и щорички, вдигам ги, за да може никой да не вижда през прозорците.:dance:

RPWWD
13-09-2013, 23:59
И обезателно да се забрани на задните седалки да се возят хора ,освен ако са по-ниски от 1.40 за да не ти пречат да виждаш . А в случай че ти пречи шофьора или спътника му като присветнеш 3 пъти с паузи по 2 сек. между светканията обезателно да залягат и двамата щото не можеш да се полюбуваш на залеза заради тях. :dance:

Между главите на хората на задните седалки чудесно се виждат стоповете на колата пред теб, но със "гъзарското" фолио не се вижда нищо. Слагайте си фолио на задните странични джамци колкото искате, но не и на главното задно стъкло - въпрос на пътна безопасност и елементарна шофьорска етика.

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:57 ----------


Фолио се слага за предпазване от слънчевите лъчи,не за гъзария.Незнам пък на вас кво толкова ви пречи та сте заревали,да не казвам като какво.

За тази цел се използват лепящи сенници или фабрични щорички, не фолио през което нищо не се вижда.

nicola 59
14-09-2013, 00:12
Между главите на хората на задните седалки чудесно се виждат стоповете на колата пред теб, но със "гъзарското" фолио не се вижда нищо. Слагайте си фолио на задните странични джамци колкото искате, но не и на главното задно стъкло - въпрос на пътна безопасност и елементарна шофьорска етика.

Колега извинявай или аз съм малоумен или ти се изразяваш кофти.Поясни ми моля те,значи на тебе фолото ти пречи понеже през колата която е пред тебе неможеш да виждаш стоповете на още една кола напед или греша.

RPWWD
14-09-2013, 00:17
Колега извинявай или аз съм малоумен или ти се изразяваш кофти.Поясни ми моля те,значи на тебе фолото ти пречи понеже през колата която е пред тебе неможеш да виждаш стоповете на още една кола напед или греша.

Точно така, да виждаш през една кола е много важно при натоварен трафик, ти като пребиваващ в Италия добре трябва да го разбираш.

nicola 59
14-09-2013, 00:24
Точно така, да виждаш през една кола е много важно при натоварен трафик, ти като пребиваващ в Италия добре трябва да го разбираш.

Утре ще опитам да следя не колата пред мене ,а още една на пред ,понеже до сега никога не съм се замислял,и винаги следя тази пред мене ,понеже тя е колата която ме интересува и може да натресе спирачки заради котка куче или дупка без връзка с предната кола.Благодаря ти че ми обясни утре като карам ще опитам да направя заключение.

RPWWD
14-09-2013, 00:28
Утре ще опитам да следя не колата пред мене ,а още една на пред ,понеже до сега никога не съм се замислял,и винаги следя тази пред мене ,понеже тя е колата която ме интересува и може да натресе спирачки заради котка куче или дупка без връзка с предната кола.Благодаря ти че ми обясни утре като карам ще опитам да направя заключение.

Следят се и двете, като видиш да светват стоповете на по-предната кола имаш повече време за реакция и да намалиш навреме и плавно, а не да скачаш на спирачките в последният момент. Това важи най-вече за ситуациите при каране по скоростни булеварди като "Цариградско шосе" или "България" в София, или пък по магистрала тип Венеция - Милано с постоянен гъст трафик при висока скорост.

nicola 59
14-09-2013, 00:34
Следят се и двете, като видиш да светват стоповете на по-предната кола имаш повече време за реакция и да намалиш навреме и плавно, а не да скачаш на спирачките в последният момент. Това важи най-вече за ситуациите при каране по скоростни булеварди като "Цариградско шосе" или "България" в София, или пък по магистрала тип Венеция - Милано с постоянен гъст трафик при висока скорост.

Може би го правя но инстинктивно и несъм се замислил, както не се замисляш да си гледаш огледалата затова утре ще обърна внимание за моето спокойствие ,не че искам да споря просто ми стана любопитно понеже може би това са механични реакции за които не се замисяме.

RPWWD
14-09-2013, 00:36
Може би го правя но инстинктивно и несъм се замислил, както не се замисляш да си гледаш огледалата затова утре ще обърна внимание за моето спокойствие ,не че искам да споря просто ми стана любопитно понеже може би това са механични реакции за които не се замисяме.

Бил съм куриер 5 години, това е професионално "изкривяване" ;-) Наздраве!

nicola 59
14-09-2013, 00:40
Бил съм куриер 5 години, това е професионално "изкривяване" ;-) Наздраве!

Наздраве

rusiq86
14-09-2013, 01:49
156-цата ми е с затъмнени всички странични стъкла...страхотно пази от слъчевите лъчи...леко затъмнение е.
Определено е + да са затъмнени, но не прекалено!

Linkestis
14-09-2013, 01:52
Питаха те вече ма да взема и аз да те питам,щото не отговаряш конкретно,трябва ли да се забранят баничарките,бусовете,камионите,каруците/щото от гъза на коня пак няма видимост/,автобусите?
На теб ако това ти пречи/ло през професионалната ти кариера като разносвач,значи си трагедия като водач на мпс.В някой шпионски сайт си поръчай рентгенови очила.
Абе човек,що се правиш на олигофрен?
Пречело му фолиото на два автомобила напред!?!?!?

morfius
14-09-2013, 03:38
Фолиото пречи особено в един случай - когато някой "умник" е успял да закрие с него 3 ия стоп и при определен ъгъл на слънцето трябва да гадаеш дали изобщо светят стопове.
Ако се вижда през стъклото е бонус, ако не - малко повече дистанция не вреди.

tribaleo
14-09-2013, 08:29
На крива ракета...космоса и пречи...

Doomguy
14-09-2013, 08:36
На мен са ми интересни малоумниците, които си затъмняват задните светлини. За джамовете до някъде разбирам, ама стоповете?!

Linkestis
14-09-2013, 09:04
На мен са ми интересни малоумниците, които си затъмняват задните светлини. За джамовете до някъде разбирам, ама стоповете?!

това вече е истински малоумник.

П.П. моите съм ги затъмнявал...ама ги издържах около 2 седмици.Освен че е грозно всеки път бях на тръни по светофарите

old alfist
14-09-2013, 09:25
Допълнителното нефабрично затъмняване на стъклата е меко казано голяма селяния и често пречи на останалите участници в движението, както и на самите собственици, но гъзарията не мори, а мъчи.
Някои хора не могат да разберат, че когато затрудняват видимостта на движещите се около тях се възпрепятства и тяхната безопастност.

Doomguy
14-09-2013, 09:48
това вече е истински малоумник.

П.П. моите съм ги затъмнявал...ама ги издържах около 2 седмици.Освен че е грозно всеки път бях на тръни по светофарите

Кой е малоумника, че нещо не ти схванах мисълта?

п.п. На предпоследната S класа джамовете се затъмняват сами с някаква бленда.

Linkestis
14-09-2013, 10:54
Кой е малоумника, че нещо не ти схванах мисълта?

п.п. На предпоследната S класа джамовете се затъмняват сами с някаква бленда.

Става дума за затъмняването на стоповете,и че е малоумщина да се прави ,а не че ти си такъв.Пак не се разбрахме с теб :)

nicola 59
14-09-2013, 11:08
Става дума за затъмняването на стоповете,и че е малоумщина да се прави ,а не че ти си такъв.Пак не се разбрахме с теб :)

няма нищо по красиво и гъзарско от черните стопове,ма да са орегинално такива а не правени с боя.Аз от години търся Hela за 155 ма няма намиране ,види се ,че явно не са правени за този модел,ма вижте в нета Мерцедес 190 бмв е 30 и тогава ще си говорим.

RPWWD
14-09-2013, 11:25
Питаха те вече ма да взема и аз да те питам,щото не отговаряш конкретно,трябва ли да се забранят баничарките,бусовете,камионите,каруците/щото от гъза на коня пак няма видимост/,автобусите?
На теб ако това ти пречи/ло през професионалната ти кариера като разносвач,значи си трагедия като водач на мпс.В някой шпионски сайт си поръчай рентгенови очила.
Абе човек,що се правиш на олигофрен?
Пречело му фолиото на два автомобила напред!?!?!?

Всичко бих приел, но да ме квалифицираш като некадърен шофьор е смешно, брат ми ;-) 1 000 000 % е сигурно, че съм повече такъв от теб, щото ми се е налагало да си изкарвам хляба по този начин, и ако не се справях просто нямаше да ме държат толкова време във фирма за "разнос" като DHL ;-) И сега минавам месечно много повече километри от теб, нищо че не живея в Хераково ;-)
Да, фолиото пречи и дразни и по принцип в ЗДП е забранено, освен за автомобилите с фабрично затъмнените стъкла, които също ме дразнят и ми пречат. Камиони, бусове и баничарки няма как да бъдат "прозрачни" защото са по-високи от лек автомобил, но пък те не карат в час пик в лява лента на Цариградско или пък в дните, когато софиянци си отиват/връщат по/от родните места в тази на "Тракия", да речем. Каруците са друга бира, там мангалите ги "управляват" без светлоотразители, та да не се виждат нощно време като обикалят по полето да крадат... И те нямат място на пътя.

Doomguy
14-09-2013, 11:56
Става дума за затъмняването на стоповете,и че е малоумщина да се прави ,а не че ти си такъв.Пак не се разбрахме с теб :)

:cheers:

Linkestis
14-09-2013, 12:08
Всичко бих приел, но да ме квалифицираш като некадърен шофьор е смешно, брат ми ;-) 1 000 000 % е сигурно, че съм повече такъв от теб, щото ми се е налагало да си изкарвам хляба по този начин, и ако не се справях просто нямаше да ме държат толкова време във фирма за "разнос" като DHL ;-) И сега минавам месечно много повече километри от теб, нищо че не живея в Хераково ;-)
,,,,,.

Не ме познаваш,не знаеш какво работя и какво съм работил :)
Не живея в Хераково :)

fred
14-09-2013, 13:21
Абе фолиото е много подходящо за катафалки, да се включа и аз:strong:
Тая мода дойде от малограмотни хора с пари, както много други неща в нашето съвремие, но на който му харесва може да си тури и бурка:)

soldier81
14-09-2013, 13:48
Всичко бих приел, но да ме квалифицираш като некадърен шофьор е смешно, брат ми ;-) 1 000 000 % е сигурно, че съм повече такъв от теб, щото ми се е налагало да си изкарвам хляба по този начин, и ако не се справях просто нямаше да ме държат толкова време във фирма за "разнос" като DHL ;-) И сега минавам месечно много повече километри от теб, нищо че не живея в Хераково ;-)
Да, фолиото пречи и дразни и по принцип в ЗДП е забранено, освен за автомобилите с фабрично затъмнените стъкла, които също ме дразнят и ми пречат. Камиони, бусове и баничарки няма как да бъдат "прозрачни" защото са по-високи от лек автомобил, но пък те не карат в час пик в лява лента на Цариградско или пък в дните, когато софиянци си отиват/връщат по/от родните места в тази на "Тракия", да речем. Каруците са друга бира, там мангалите ги "управляват" без светлоотразители, та да не се виждат нощно време като обикалят по полето да крадат... И те нямат място на пътя.

Аз не виждам какъв е проблема предната кола да има фолио.
Не се имам за добър шофьор,но ми се налага да карам по 100-150 км на ден градско на 20-30см броня от броня зад напълно затъмнен автомобил,пък до сега не е имало проблеми със спиране,заобикаляне и т.н.т.

RPWWD
14-09-2013, 14:04
Не ме познаваш,не знаеш какво работя и какво съм работил :)
Не живея в Хераково :)

Виждали сме се при Румен, казвам се Миро, ако не си в Хераково си в Пролеша, Храбърско, Пожарево или Гурмазово, познавам района чудесно щото и там съм куриерствал ;-)

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:01 ----------


Аз не виждам какъв е проблема предната кола да има фолио.
Не се имам за добър шофьор,но ми се налага да карам по 100-150 км на ден градско на 20-30см броня от броня зад напълно затъмнен автомобил,пък до сега не е имало проблеми със спиране,заобикаляне и т.н.т.

Да не те чуе неволята, Войниче набор 81 ;-) Не, че е невъзможно не, че не го правя, но е ОПАСНО и по правилник не е разрешено.

tribaleo
14-09-2013, 14:18
Аз не виждам какъв е проблема предната кола да има фолио.
Не се имам за добър шофьор,но ми се налага да карам по 100-150 км на ден градско на 20-30см броня от броня зад напълно затъмнен автомобил,пък до сега не е имало проблеми със спиране,заобикаляне и т.н.т.

ей, така и не се научихте че основно правило при ескорт на охраняван автомобил е да не караш много близко зад него...тъй като при евентуална засада и рязко спиране на предния автомобил и затваряне с друг отзад на задния...няма как да избегнеш удара, но дори да успееш оставаш заклещен от предния автомобил (отзад е този с "лошите") няма място и време за реакция...иии сте довиждане всички...

soldier81
14-09-2013, 14:56
ей, така и не се научихте че основно правило при ескорт на охраняван автомобил е да не караш много близко зад него...тъй като при евентуална засада и рязко спиране на предния автомобил и затваряне с друг отзад на задния...няма как да избегнеш удара, но дори да успееш оставаш заклещен от предния автомобил (отзад е този с "лошите") няма място и време за реакция...иии сте довиждане всички...

Това е друга тема.Кой какво е учил не е важно.
Тук става въпрос дали фолиото пречи или не,не за.тактики при ескорт.

AttilaSL
14-09-2013, 15:15
На мен са ми интересни малоумниците, които си затъмняват задните светлини. За джамовете до някъде разбирам, ама стоповете?!

Моите стопове са затъмнени,и денем и нощем се вижда прекрасно!Имам си тема в "Представете се" можеш да ги видиш там.Колега,подразних се че вкарваш всички под един знаменател.Има разлика между качествено направени и мунинг.
Всичките ми прозорци освен предният са затъмнени с 3М фолио,направил съм го предимно заради детето да не се пържи през лятото но няма да си кривя душата и на мен ми много ми харесва.Аз също се дразня когато не мога да наблюдавам реакцията на по предната кола защото тоя пред мен си поставил китайско фолио за 10-12 лв рулото мислейки първо за мунинга и после за ползата от него.
Поздрави!

bager
14-09-2013, 15:16
... и по правилник не е разрешено.

За втори път го споменаваш и бих искал да го покажеш с цитат, че аз не го намирам.
Закона забранява затъмняване само на предните стъкла.
За протокола на едната ми кола са затъмнени задните стъкла, на другата - не. Разликата в температурите лятото вътре в колите е осезаема, въпреки че тази без фолиото е доста по-светла вътре е по-нагрята.
Ако го забранят със закон ще го махна, но засега мисля така да си карам.

old alfist
14-09-2013, 15:17
Фолиото пречи при всякакви тактики дори и при ескортиращи автомобили със специален режим на движение, защото по-трудно може да се забележи, да речем, неправилно пресичащо, а дори и правилно, дете или старец, както автомобил без предимство, управляван от някой заблеял се водач, което дава отражение на времето за реакция.
Дори и да изключим закона, с тези фолия всички трябва да са на тръни и да се рискуват човешки животи, защото някой си решил да се прави на гъзар.

Drag0
14-09-2013, 15:26
Има не една или две марки фолио, които предлагат защита от слънцето и респективно по-студена кола лятото БЕЗ да са тъмни а напротив- почти напълно прозрачни.

При автомобили за охрана НЕ трябва да се вижда къде точно е седнало охраняваното лице, няма да обяснявам защо. А точно тези автомобили въобще не им пука за останалите участници в движението, дали ще блъснат някой или не , дали ще нарушат нещо ... важно е да запазят "важния" човек на задната седалка.
А задната кола кара по правило изнесена спрямо предната ... и си вижда прекрасно напред...

old alfist
14-09-2013, 15:35
Има не една или две марки фолио, които предлагат защита от слънцето и респективно по-студена кола лятото БЕЗ да са тъмни а напротив- почти напълно прозрачни.

При автомобили за охрана НЕ трябва да се вижда къде точно е седнало охраняваното лице, няма да обяснявам защо. А точно тези автомобили въобще не им пука за останалите участници в движението, дали ще блъснат някой или не , дали ще нарушат нещо ... важно е да запазят "важния" човек на задната седалка.
А задната кола кара по правило изнесена спрямо предната ... и си вижда прекрасно напред...
Те да имат късмета да блъснат някой, пък да видиш дали не им пука - още повече в сегашната бурна обстановка в страната.

Linkestis
14-09-2013, 17:20
Фолиото пречи при всякакви тактики дори и при ескортиращи автомобили със специален режим на движение, защото по-трудно може да се забележи, да речем, неправилно пресичащо, а дори и правилно, дете или старец, както автомобил без предимство, управляван от някой заблеял се водач, което дава отражение на времето за реакция.
Дори и да изключим закона, с тези фолия всички трябва да са на тръни и да се рискуват човешки животи, защото някой си решил да се прави на гъзар.

:rotfl::rotfl: :prescription:


Те да имат късмета да блъснат някой, пък да видиш дали не им пука - още повече в сегашната бурна обстановка в страната.
Ще ги напляскаш по дупетата с върбова клонка,или ако са от НСО ще им скъсаш стикерчетата от предния джам?

old alfist
14-09-2013, 18:20
:rotfl::rotfl: :prescription:


Ще ги напляскаш по дупетата с върбова клонка,или ако са от НСО ще им скъсаш стикерчетата от предния джам?
По принцип на тъпи коментари нне отговарям, но в случая ще направя изключение - има много по-мощни оръжия, като например медии и граждански позиции, но твоето мислене е ограничено до стикерчетата.

Mario_95
14-09-2013, 18:49
Брей собствениците на италианки ще се окажат капризни като колите си :gayfight: Има много по-големи МПС-та които ограничават видимостта че да се заяждаме за фолиото на джамеците... Аз лично за сега нямам, но не е изключено да си сложа поради отсъствието на климатик в автомобила ми :( Разбира се само на задните джамеци и багажника както е ПОЗВОЛЕНО по закон. Ако някой се чуди да Ви припомня закона: "Затъмняването на прозорците на задните врати (вратичката в този закон е че примерно хечбеците се водят че имат 3-та/5-та врата) е позволено при наличието на 2 странични огледала!"

tribaleo
14-09-2013, 18:53
А някой има ли идея къде човек може да сложи 3М на нормални пари...че 300лв не ми се дават...

Linkestis
14-09-2013, 18:56
По принцип на тъпи коментари нне отговарям, но в случая ще направя изключение ........

Благодаря за изключението :super:

radostin_ivanov
14-09-2013, 22:06
Който има фолио на задото стъкло,бързо да го маха,че на някой колеги и пречи.Спазваите дистанция и няма да имате проблеми,и на мен ми пречат повярвали си състезатели който изпреварват на завой,и хора който дават мигач и излизат без да гледат в огледалото,но не съм седнал да рева.

ecotronic
14-09-2013, 22:51
Имаше една анкета от която ми стана ясно, че 60% от шофьорите у нас не знаят правилата за преминаване през нерегулирано кръгово кръстовище.
Сега разбирам, че има и нам-къв си процент шофьори, които не се движат безопасно, ако МПС-тата пред тях не са прозрачни.

Хора, вече сериозно обмислям това да се откажа да шофирам по нашите пътища.

old alfist
14-09-2013, 23:02
Аз пък не мога да разбера каква е тази чалга-култура да си слагат хората фолио на колата и то на половината от нея - пълна простотия.

Mario_95
14-09-2013, 23:21
Не знам защо като на човек не му харесва 1 нещо и веднага се причислява към "чалга културата" :calc: Сигурно и в другите държави само чалгаджиите си слагат фолио... Ето според мен 1 кола която изглежда много добре направена с фолио :clapping:

http://i279.photobucket.com/albums/kk145/sebasteeno/11062010145.jpg

old alfist
14-09-2013, 23:23
Направо си загрозил колата.
Прилича на Пернишки Голф.

Бобби
15-09-2013, 13:31
Направо си загрозил колата.
Прилича на Пернишки Голф.
Тая кола е на англичанин, израснал в Перник.....:coolio:

old alfist
15-09-2013, 14:17
Тая кола е на англичанин, израснал в Перник.....:coolio:
Кича е посъвместен - не признава граници и не пита откъде си.

CHILIEV
15-09-2013, 15:09
Облепянето на половината кола наистина е малко грозно. Това повлия от части за свалянето на фолиото от предната ми кола.
Готино ще е да се облепи цялата кола (без челното стъкло ест.) с ниска степен затъмненост 60% например. Хем се получава загадъчно сив отенък, хем си получаваш УВ защитата.

Нещо такова:
http://www.aptinting.com/wp-content/uploads/2013/02/car-window-tinting-film-car-window-tinting-prices-Baltimore-Maryland-Washington-DC.png

Тъпото е, че забравяш за Гърция, а и в Бг си е риск.

п.п. Абе, как познахте, че колегата от първия пост говори за фолио за стъкла, а не за цялостно облепяне например?

HACCP
15-09-2013, 18:47
Не знам защо решихте (една част), че повода да се постави фолио е единствено естетичен. Аз поставих фолио заради свойствата, които притежава. Колата е с изцяло черен салон включително таван (100%). Имам и малък син на 1 година който стой завързан на детското столче и когато блесне слънце беше мрънкане ... и то с право. Първото лято пътуването особено по магистралата беше Ужас ... без значение на колко настроя климатроника.
Поставих 90% на задните стъкла и багажника и прозрачно само с УВ защита (защитата е около 30/40% ако не се лъжа). Няма да си кривя душата колата ми харесва повече с фолио.
Вероятно на някого това наистина пречи но според мен е за предпочитане вместо колегите които поставят тениски, кърпи, парцали а някой стигат и до крайност .... на път за морето тази година един водач на Волво беше си поставил слънчобрана (онези лъскави платна които предпазват таблото от изгаряне но на паркинга) на неговото шофьорско стъкло та чак до част от задното!
п.п. Има толкова много други МПС-та, през които не можете да виждате камиони, рейсове, товарни бусове, баничарки и др. Както беше казал един колега спазването на дистанция е решението.
п.п.п. Виж за затъмнените задни светлини обаче съм твърдо Против. Макар че има фолио специално за тази цел се съмнявам че всички ползват него.

old alfist
15-09-2013, 22:54
Имам усещането, че за да си сложи някой фолио, не е добре с нервите или по-точно е голям комплексар.

През лятото, когато слънчевите лъчи греят най-силно, слънцето се намира високо горе и те падат върху покрива на колата, а не вържу стъклата - когато падат върху стъклата, те са под ъгъл и светят, но не греят.

Вместо да си загрозявате колите и да пречите на ходата си купете подходящите очила и си оправете климатичната система в колите.

radostin_ivanov
15-09-2013, 23:24
Е това не съм го очаквал от теб,явно не ти се налага да караш в жегите и нямаш малки деца,друга песен ще пееш тогава.

old alfist
15-09-2013, 23:28
Е това не съм го очаквал от теб,явно не ти се налага да караш в жегите и нямаш малки деца,друга песен ще пееш тогава.
Децата ми, когато са били малки, съм карал с Жигулитата и Ладите и сега нищо им няма - и двете са умни и интелигентни хора с висше образование.

fred
15-09-2013, 23:31
Мда, съвременното поколение е слабовато, това с климатиците и особено с фолиото е пресилено :) - като гледам в Гърция що народ кара без фолио, та и без климатик има, би трябвало да са изпукали.....Наистина е смешновато
Но пък всеки си има мнение наистина.В интерес на истината ако фолиото е по слабо е добре, но тия тъмните са отврат.Но и на 156 примерно стъклата не са напълно бели.

radostin_ivanov
15-09-2013, 23:40
Не ми се спори,смешно е да се правите на некви съдници,кое било селско,
чалгаджийско и пернишко.

old alfist
15-09-2013, 23:44
Не ми се спори,смешно е да се правите на некви съдници,кое било селско,
чалгаджийско и пернишко.
Никой не ви съди, но се замислете върху тази грозна безмислица - нефабричното тониране на стъклата.

fred
15-09-2013, 23:47
Мда

---------- Post added at 02:47 ---------- Previous post was at 02:46 ----------


..

п.п. Абе, как познахте, че колегата от първия пост говори за фолио за стъкла, а не за цялостно облепяне например?
Ами той не реагира, може и за колата да става дума :)

Mario_95
16-09-2013, 00:22
Абе всеки човек гледа да си създаде комфорт и лично мен не ме бърка какво ще си лепи човек стига да си кара културно... Фабричното затъмняване на мерцедес което си е баш огледално черно на задните врати и багажника да не би да е по-малко морално от нефабричното затъмняване? А за климатика да не отвяраме тема. Това несъмнено си е огромен лукс, разбира се всички се отраснали без него и нищо ни няма ама като минеш от кола със на кола без няма как да не забележиш че на светофарите се потиш, сващаш се от течението (то и от климатика може ама климатика може да си го намалиш/спреш) и да не говорим извън града колко по-шумно е на отворени джамеци :sad:

old alfist
16-09-2013, 00:32
Абе всеки човек гледа да си създаде комфорт и лично мен не ме бърка какво ще си лепи човек стига да си кара културно... Фабричното затъмняване на мерцедес което си е баш огледално черно на задните врати и багажника да не би да е по-малко морално от нефабричното затъмняване? А за климатика да не отвяраме тема. Това несъмнено си е огромен лукс, разбира се всички се отраснали без него и нищо ни няма ама като минеш от кола със на кола без няма как да не забележиш че на светофарите се потиш, сващаш се от течението (то и от климатика може ама климатика може да си го намалиш/спреш) и да не говорим извън града колко по-шумно е на отворени джамеци :sad:
Недей да компенсираш неизправността на климатичната ти инсталация с разни грозновати стъкла, променящи целия фейс на колата, превръщайки я в недоразучение - да не говорим пак, че пречиш на безопасността на движението, което за мен е по-важно.

HACCP
16-09-2013, 00:57
Имам усещането, че за да си сложи някой фолио, не е добре с нервите или по-точно е голям комплексар.

През лятото, когато слънчевите лъчи греят най-силно, слънцето се намира високо горе и те падат върху покрива на колата, а не вържу стъклата - когато падат върху стъклата, те са под ъгъл и светят, но не греят.

Вместо да си загрозявате колите и да пречите на ходата си купете подходящите очила и си оправете климатичната система в колите.
Значи всеки не съгласен с ТЕБ е комплексар или чалгаджия а и вероятно има проблем с нервите ... и вероятно поне едно от трите ще има. Все пак живеем в България.
За разлика от теб аз може да не споделям твоето мнение НО го приемам и не ти обяснявам колко си .... или колко не си ... и как на калпав моряк водораслите пречат. Не, не ти обяснявам, защото наистина и вероятно затъмнените прозорци на останалите коли ТИ пречат. В интерес на истината и на мен ми се е случвало.
Относно лятното слънце греене и разбирането ти за него ще ти задам няколко въпроса, на който сам да си отговориш:
1. Според теб през лятото всеки не подвижен (и не само) предмет няма да има сянка защото слънцето няма да го огрява от страни (най просто казано) а само отгоре (т.е. през лятото слънчевите часовници не работят);
2. Слънцето през лятото не изгрява от изток и не залязва на запад иначе все в един момент ще се ти се окаже от едната страна:
3. По тази логика лятото и щорите на домашните прозорци са напълно безсмислени .... хайде пердетата пречат на съседите да не зяпат затова в тях има смисъл.
Много си прав за ъгъла на падане на слънчевите лъчи през лятото, той е по малък!
Само за сведение: http://www.shtrakov.net/RET/Lect_03.pdf
п.п. Не ми се влиза в дилеми и излишни спорове аз имам мой потребности ти твой и всеки си ги задоволява. За съжаление (искрен съм) моите потребности пречат на теб и на хора като теб! Просто понякога така се получава.
Поздрави!

old alfist
16-09-2013, 01:26
Инженерите на колите са измислели, че трябва да работи климатизацията на колата, тонирали са по подходящ начин стъклата и няма нужда от други намеси - всичко друго са ваши кичозни фантасмагории, загрозаващи колите и пречещи на останалите.

Doomguy
16-09-2013, 09:23
Начетох се на простотии за добро утро... Аз като нямам един квадратен милиметър фолио, как не съм получил топлинен удар някъде? Направо се чудя как още съм жив, след като съм пътувал стотици километри с кола без климатик... Иронията е, че най-много слънчеви лъчи минават през стъклото с най-голяма площ, което е предното. Което няма как да налепите. Не мога да си обясня под какъв ъгъл трябва да пече това слънце, че да пречи чак толкова в купето. Още повече, че на съвременните коли стъклата са леко тонирани и е помислено за това. При мен като работи климатика жега не се усеща, слънцето само свети. А като толкова ми пречи светлината си слагам слънчевите очила и продължавам. Човек като ви чете ще се зачуди как въобще успяват да шофират в страните, в които такива своеволия по колите са забранени...

Linkestis
16-09-2013, 09:41
Мръсни долни чалгарски комплексарчета които се правят на интересни с малките си деца,марш веднага на ладичката да си калявате децата.Или както казва Старухата с децата с висше,къде се бутате с глупавите си деца в затъмените автомобили?Като не са ви изправни климатиците....ай сиктир.
Отправям апел към инжинерите и продавачите на фолиое,спрете да затъмнявате стъклата,децата ни ще станат комплексарчета с основно образование които не ги е пекло слънцето.
Отивам да махам фолиото и всичките си автомобили,не искам да съм като вас,искам да съм като старухата децата ми да израстнат без фолио и да са с висше.

ecotronic
16-09-2013, 10:38
Искрено се забавлявам, когато виждам, как някой се опитва да наложи своя вкус на друг, подкрепяйки това с всякакви аргументи.
Не разбирам, какъв е проблема, човек да прави това, което ТОЙ намира за добро.
Защо да не мога и шарена перка да сложа на колата си, ако това не е в конфликт със закона?
Ако това ви се струва чалгаджийско, или комплексарско, това са си лично ваши възгледи. Говорете си каквото искате, само не ме упреквайте, че по този начин съм ви станал пречка в живота.

Doomguy
16-09-2013, 11:14
На мен принципно не ми пречи, който каквото иска да си прави със собствената кола. Ако иска и едни бикини да си залепи на стъклата, все ми е тая. Просто се чудя на някой изказвания на колеги.

old alfist
16-09-2013, 11:51
Искрено се забавлявам, когато виждам, как някой се опитва да наложи своя вкус на друг, подкрепяйки това с всякакви аргументи.
Не разбирам, какъв е проблема, човек да прави това, което ТОЙ намира за добро.
Защо да не мога и шарена перка да сложа на колата си, ако това не е в конфликт със закона?
Ако това ви се струва чалгаджийско, или комплексарско, това са си лично ваши възгледи. Говорете си каквото искате, само не ме упреквайте, че по този начин съм ви станал пречка в живота.

Мръсни долни чалгарски комплексарчета които се правят на интересни с малките си деца,марш веднага на ладичката да си калявате децата.Или както казва Старухата с децата с висше,къде се бутате с глупавите си деца в затъмените автомобили?Като не са ви изправни климатиците....ай сиктир.
Отправям апел към инжинерите и продавачите на фолиое,спрете да затъмнявате стъклата,децата ни ще станат комплексарчета с основно образование които не ги е пекло слънцето.
Отивам да махам фолиото и всичките си автомобили,не искам да съм като вас,искам да съм като старухата децата ми да израстнат без фолио и да са с висше.

Аз пък не мога да разбера, защо си пъхате гагата където не ви е работата - никой не спори с вас, а тези момчета, с които си пишем предполагам, че нямат нищо против диалозите, иначе да са реагирали.

ecotronic
16-09-2013, 11:58
Аз пък не мога да разбера, защо си пъхате гагата където не ви е работата - никой не спори с вас, а тези момчета, с които си пишем предполагам, че нямат нищо против диалозите, иначе да са реагирали.

Пропуснах първо да поискам разрешение от теб за да напиша мнението си в темата.

Обещавам ти, така повече да не правя.

rusiq86
16-09-2013, 12:45
Не се сдървах да напиша коментар по темата.
Каква конплексарщина е да си сложиш фолио бе чички-комунисти. Как може да сте такива коне с капаци.
Имам на 156-та фолио от най-светъл % затъмняване, и нямам в 159-та...има огромна разлика като пътувам с включен климатик.
Не си давайте комплексираното мнение, че било пернишко, чалгаджийско, селско...защото сте коне с капаци, хора на преклонна възраст, говорейки глупости.

Предимства:
- предпазва салона, таблото
- по-ниска темп. в купето
- ако се счупи странично стъкло, фолиото ще предпази пасажерите на седалката от стъкла.
- ако е направено качествено, колата изглежда по-добре.

Някой неможел да види три коли напред. Ей на крив х*й, вълната му пречи.

Спрете с глупавите коментари, защото съм сигурен, че ако видим колите на 75% от Вас комунисти, ще са пълна скърб откъм селски вид, тип: виж ми лепенките или спойлера, джантите.

Дръжте се мъшки пу*ки такива.
Стига изказвания. Има качествено фолио!

old alfist
16-09-2013, 12:49
Не се сдървах да напиша коментар по темата.
Каква конплексарщина е да си сложиш фолио бе чички-комунисти. Как може да сте такива коне с капаци.
Имам на 156-та фолио от най-светъл % затъмняване, и нямам в 159-та...има огромна разлика като пътувам с включен климатик.
Не си давайте комплексираното мнение, че било пернишко, чалгаджийско, селско...защото сте коне с капаци, хора на преклонна възраст, говорейки глупости.

Предимства:
- предпазва салона, таблото
- по-ниска темп. в купето
- ако се счупи странично стъкло, фолиото ще предпази пасажерите на седалката от стъкла.
- ако е направено качествено, колата изглежда по-добре.

Някой неможел да види три коли напред. Ей на крив х*й, вълната му пречи.

Спрете с глупавите коментари, защото съм сигурен, че ако видим колите на 75% от Вас комунисти, ще са пълна скърб откъм селски вид, тип: виж ми лепенките или спойлера, джантите.

Дръжте се мъшки пу*ки такива.
Стига изказвания. Има качествено фолио!
Я, се дръж малко по-прилично - никой не може да те спре да си сложиш и прането по прозорците.

tribaleo
16-09-2013, 14:25
в крайна сметка нищо съществено не казахте...дрънкате си простотии на дебело и никой нито на момчето отговори нито на мен за 3М ....

Mind_Control
16-09-2013, 14:26
Не се сдървах да напиша коментар по темата.
Каква конплексарщина е да си сложиш фолио бе чички-комунисти. Как може да сте такива коне с капаци.
Имам на 156-та фолио от най-светъл % затъмняване, и нямам в 159-та...има огромна разлика като пътувам с включен климатик.
Не си давайте комплексираното мнение, че било пернишко, чалгаджийско, селско...защото сте коне с капаци, хора на преклонна възраст, говорейки глупости.

Предимства:
- предпазва салона, таблото
- по-ниска темп. в купето
- ако се счупи странично стъкло, фолиото ще предпази пасажерите на седалката от стъкла.
- ако е направено качествено, колата изглежда по-добре.

Някой неможел да види три коли напред. Ей на крив х*й, вълната му пречи.

Спрете с глупавите коментари, защото съм сигурен, че ако видим колите на 75% от Вас комунисти, ще са пълна скърб откъм селски вид, тип: виж ми лепенките или спойлера, джантите.

Дръжте се мъшки пу*ки такива.
Стига изказвания. Има качествено фолио!

Моето скромно мнение е, че фолиото се наложи от мутрите и наркодилърите. Те реално имат нужда от затъмняване на джамците. Понеже те бяха дълго време пример за подръжание, много псевдо мутрагенти си наслагаха и накрая докато се стигне до кварталните гаменчета с голф 2-ки.

Няма цивилизована държава в Европа, където да се слага фолио. Още по- малко затъмнено. А това че ти предпазва салона и таблото са тънки бай- Ганьовски сметки, щото не се знае верно, кога ще насмогнеме да си купиме "нова" стара кола.

Doomguy
16-09-2013, 15:17
...

Изненадваш ме, неприятно...

rusiq86
16-09-2013, 16:41
Пичове, ако колата Ви има кожена салон, и е тъмен цвят..ще прегърнете идеята за фолиото.
Не говорим за най-тъмно фолио, а за такова с УВ предпазител и леко затъмнение.
Правя съпостава с двете си коли, едната с фолио, другата без...еми да ама тази със всички леко затъмнени странични стъкла е много по-прохладно вътре. По рядко мажа кожения салон да го подхранван. По-прохладно като се пътува в слънчево време.

Не виждам нищи мутренско в това да са ти затъмнение стъклата леко.

В САЩ всяка втора кола е с затъмнени стъкла. Сега съм в Майорка на почивка, и също има доста коли с затъмнени стъкла.
В Англия също...е не е бг работа, има го по целия свят.

Човека пита за фолио, а Вие го обърнахте на: 'За и против фолиото'. Щом пита иска да знае къде и за колко.
Фолиото на Лумар и на 3М е хубаво.

За мен селско е карбоново фолио по капаци, тавани, и такива "тунинг" идеи.

Изказвания от рода на: селско, пернишко, мутренско са в грешка. За мен по селско от бг разпространения тунинг, фолио по капаци...джанти в пет цвята, неоен и шарени светлини, лепенки по колата, изборяващи 10 тунинг марки или пърформанс марки...е това е селско.

Преди 10 год. хората нямаха клматици в домовете си. Сега всеки има, всеки има лаптоп...мутреем, че живеем в друго време, а не с комунистическото мислене!!!

п.с. Олд алфист...много прилично даже се държа! На теб някой каза ли ти: 'що се месиш, не съм те питал дали е хубаво да имам фолио', дай съвет какво да си сложи човека.
Аз казах Лумар, 3М са добри марки! С най-светлото фолио на всички странични прозорци, без задно и ше е густо.

п.с.2 и да пази кожения салон, и двете коли са с кожен салон, тази без фолио я мажя на всеки две седмици за да не е сух салона. Вътре винаги е по-топло!

Mind_Control
16-09-2013, 17:08
Моята е с тъмен кожен салон обаче си има фабрична UV защита на стъклата.

Susscrofa
16-09-2013, 17:14
Тоя "Русия" ще диктува световния ред.
Не иска да изчака резолюцията на ООН относно фолиото.

Мое ли за такава тема така да се разпалиш?:picnic:

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:12 ----------


Моята е с тъмен кожен салон обаче си има фабрична UV защита на стъклата.

Топлината е свързана с ИЧ - лъчи.

tribaleo
16-09-2013, 17:18
Моето скромно мнение е, че фолиото се наложи от мутрите и наркодилърите. Те реално имат нужда от затъмняване на джамците. Понеже те бяха дълго време пример за подръжание, много псевдо мутрагенти си наслагаха и накрая докато се стигне до кварталните гаменчета с голф 2-ки.

Няма цивилизована държава в Европа, където да се слага фолио. Още по- малко затъмнено. А това че ти предпазва салона и таблото са тънки бай- Ганьовски сметки, щото не се знае верно, кога ще насмогнеме да си купиме "нова" стара кола.

Защо тогава, масово колите излизат със затъмнени стъкла? Много хора си ги поръчват нови с обикновени стъкла и си ги затъмняват защото излиза по евтино над 1000лв. а като затъмненост и качество са 1/1...така че не знам какъв Бай Ганьо и какви други литературни герои са Ви в главите, но говорите ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!!!!!!!!!

AttilaSL
16-09-2013, 18:21
Моето скромно мнение е, че фолиото се наложи от мутрите и наркодилърите. Те реално имат нужда от затъмняване на джамците. Понеже те бяха дълго време пример за подръжание, много псевдо мутрагенти си наслагаха и накрая докато се стигне до кварталните гаменчета с голф 2-ки.

Няма цивилизована държава в Европа, където да се слага фолио. Още по- малко затъмнено. А това че ти предпазва салона и таблото са тънки бай- Ганьовски сметки, щото не се знае верно, кога ще насмогнеме да си купиме "нова" стара кола.

Имам преки наблюдения върху Швейцария,Франция и Англия(които са държави по-цивилизовани от нас мисля) и там колите са с масово затъмнени стъкла.Даже в Англия където тази година лятото беше 3 седмици съотношението м/у коли с и без фолио е 50 на 50.

До колегата пуснал темата:ако слагаш фолио то качествено,колегите са посочили какво.Ако мислиш да минеш метър,след година ще избелее обели а и вечерно време ще паркираш назад на късмет :).
Поздрави!

old alfist
16-09-2013, 18:47
п.с. Олд алфист...много прилично даже се държа! На теб някой каза ли ти: 'що се месиш, не съм те питал дали е хубаво да имам фолио', дай съвет какво да си сложи човека.
Би трябвало да си разбрал още от първия пост, че темата е пусната с цел провокация и автора няма интерес какво фолио да си купи, а да създаде интрига.
Интригата е създадена и в нея се видя кой, колко струва.

rusiq86
16-09-2013, 19:44
Кой, колко струва няма как да се прецени през един форум!

fred
16-09-2013, 19:46
Не се сдървах да напиша коментар по темата.
Каква конплексарщина е да си сложиш фолио бе чички-комунисти. Как може да сте такива коне с капаци.
Имам на 156-та фолио от най-светъл % затъмняване, и нямам в 159-та...има огромна разлика като пътувам с включен климатик.
Не си давайте комплексираното мнение, че било пернишко, чалгаджийско, селско...защото сте коне с капаци, хора на преклонна възраст, говорейки глупости.

Предимства:
- предпазва салона, таблото
- по-ниска темп. в купето
- ако се счупи странично стъкло, фолиото ще предпази пасажерите на седалката от стъкла.
- ако е направено качествено, колата изглежда по-добре.

Някой неможел да види три коли напред. Ей на крив х*й, вълната му пречи.

Спрете с глупавите коментари, защото съм сигурен, че ако видим колите на 75% от Вас комунисти, ще са пълна скърб откъм селски вид, тип: виж ми лепенките или спойлера, джантите.

Дръжте се мъшки пу*ки такива.
Стига изказвания. Има качествено фолио!

Кой, колко струва няма как да се прецени през един форум!

Що бе - ти много бързо прецени, а и заключи, че сме путки и комунисти, понеже не искаме да си слагаме фолио и не сме продавали сандвичи в САЩ, примерно...

rusiq86
16-09-2013, 20:07
Виж сега...това комунистическо мислене си е точно такова. Може на който не му харесва да каже, не ми харесва, поради тази причина. А не да отсечеш, че виж ли имам фолио и съм селянин, чалгаджия, перничанин и всякакви епитети, които се използваха.
Та кой първи какво заключи!?!?!
Като не ти харесва фолиото, казваш: не си слагай поради тази причина. Или не пишеш в темата!

Хора без работа сте явно, и ви е скучно и се чудите с кого да се скарате.
В този ред на мисли, всеки за мен който така остро сложи знаменател на хората имащи фолио са комунисти с пу*кенско мислене!

п.с. Колега ФРЕД, не се познаваме и ти заключаваш, че продавам сандвичи в САЩ ли?! Тези, които ме знаят от форума, могат да потвърдят че случайно не продавах сандвичи, тоя грозен тънък намек, а случайно на летище Nantucket Memorial Airport, паркирах частни джетове от рода на Citation X, Gulfstream 4,5,6. Изпълнение на летищни дейности. Неща за които съм преминал обучения, тренировки, изпити, за които са ми били издадени документи! Частно летище!!!!

п.с.2 Няма срамен бизнес приятел, дор сандвичи да продаваш! Показваш мисленето си просто! Евала ти правя

п.с.3 Petar Enchev ми е facebook, намери ме, ще ти приема приятелството да видиш какви сандвичи продавах, докато паркирам частен джет за 60 милиона $....

fred
16-09-2013, 20:10
Аз не помня да съм отсякъл какъв си, а ни ми говори за комунизъм, по ред причини, най малко нито си бил в някаква съзнателна възраст тогава, а нямаш и представа какво е.
Къде ще пиша и къде не е твоя работа - не ми давай акъл и указания "млади антикомунисте", както и аз не казвам кой къде да пише, ако не си забелязъл.
И като си доволен, говори нормално и улегнало, така е на запад, ако не си забелязъл.

rusiq86
16-09-2013, 20:15
Бях зает да уча приятелю, ма за сметка на това от 2007 се оправям сам в живота и съм на 26 сега. Имам три висши завършени вече. Знам два езика освен Бг. Доста обучения преминах в САЩ. Казарма няма да ме научи на нещо, живота ми е учител!

п.с. На теб лично не съм говорел, а като цяло се дразня, че българина все си вре носа и знае кое е по-добре, дори да не е така.
Явно ти се засягаш!

fred
16-09-2013, 20:21
Бе докато го коригирам, ти го прочете и отговори. Аз съм стар, мисля бързо, пиша бавно.Не ме интересува колко дипломи имаш. По мое време висшето беше много по различно от това, сега се купува много лесно.И аз си се оправям, споко, не прося от никой пари.А то живота учи, ама късно се разбират много от уроците, ако въобще се разберат.
Бъди здрав и спокоен, ок и аз говоря по принцип, не само на теб :)

rusiq86
16-09-2013, 20:27
Просто се опитах да ти кажа, че това че не съм ходил в казарма не ме прави по малко оправен, нито мъж!
От 18 годишен се оправям и се справям добре.

п.с. Висшите съм ги изкарал с учене, щото исках да науча нещо. Искам да се развивам.

И ти да си жив и здрав колега. Но просто само в Бг хората си врат носа навсякъде и разбират от всичко.

п.с. срамен бизнес няма...да ти кажа наблюдения от едно място за сандвичи в Русем наподобаващи Subway, човека си изкарва доста над 3-4к лв на месец! Нека продава сандвичи!

Наздраве на всички, жената ми се кара пак, е пиша романи!

fred
16-09-2013, 20:31
Просто се опитах да ти кажа, че това че не съм ходил в казарма не ме прави по малко оправен, нито мъж!
От 18 годишен се оправям и се справям добре.

п.с. Висшите съм ги изкарал с учене, щото исках да науча нещо. Искам да се развивам.

И ти да си жив и здрав колега. Но просто само в Бг хората си врат носа навсякъде и разбират от всичко.

п.с. срамен бизнес няма...да ти кажа наблюдения от едно място за сандвичи в Русем наподобаващи Subway, човека си изкарва доста над 3-4к лв на месец! Нека продава сандвичи!

Наздраве на всички, жената ми се кара пак, е пиша романи!
Казармата я имах предвид-относно комунизма най вече.Точно там покараха първите антикомунистически кълнове у мен, в Русе, през 1983, ти май си от Русе, нали?
Ок, както си ги изкарал, така да е-аз също с учене, отделно съм прочел колкото 8 вишиста, спрямо днешните 10 :).Сега не чета, гледам ТВ само :)
Снадвичите ги казах образно, не е срамно, но не прави човека антикомунист.
Наздраве и от мен, то и моята вика от кухнята, туко отскачам да редактирам.

Linkestis
16-09-2013, 20:58
.....
Интригата е създадена и в нея се видя кой, колко струва.

Старуха ,признавам...аз нищо не струвам пред теб и твоите деца дарени от силите Господни с висш разум.Прости за моята комплексарщина.

Susscrofa
16-09-2013, 22:33
Е тва тема бре момци, хахаха, евати кефа!
Тоз пък с три висши паркира джетове.
Това е готина работа, не се бъзикам, ама за какво са ти трите висши.

radostin_ivanov
16-09-2013, 23:43
Добре е да се посмее малко човек.Рус много остро реагираш,казвам го не с цел да те убидя или нещо от сорта,всеки има право на мнение,и по-възрастните колеги трябва да си ги уважаваме,нали сме от един отбор.

Бобби
17-09-2013, 00:21
А какво ще кажете за перденца, щори и дръг вид завеси....на някой коли сложени фабрично....:coolio:

Linkestis
17-09-2013, 00:22
А какво ще кажете за перденца, щори и дръг вид завеси....на някой коли сложени фабрично....:coolio:

Само ако са с патето Яки :cheers:
Може и Мики Маус

rusiq86
17-09-2013, 01:03
Признавам малко остро реагирах найстина.
Мен ме кефи едно кадефено перенце да сложа :)

Висшите нямат общо със самолетите, ма всеки има нужда от образование и дипломи..пък и покрай тях се подобри английския!

nicola 59
17-09-2013, 01:31
Би трябвало да си разбрал още от първия пост, че темата е пусната с цел провокация и автора няма интерес какво фолио да си купи, а да създаде интрига.
Интригата е създадена и в нея се видя кой, колко струва.

Не мисля ,че темата е с цел провокация,понеже ако колегата пуснал темата е в състояние да предвиди,тези реакции спокойно може да се счита за новия Нострадамус.Аз лично съм много изненадан от реакциите на много от колегите,понеже толкова хъс за едно фолио просто изумително.Верно че затруднява малко шоферите ,ма в рамките на поносимото,то има кретени дето без фолио могат да ти скъсат нервите.Аз лично бих си сложил от най тъмното ,понеже не ми е приятно да се вижда понякога кой е вътре в колата,ма имам съмнения ,че за да не се надраска и за да е готино,трее само скъпо фолио,и грамотен майстор да го сложи,като свали всички стъкла,целта не оправдава средствата,затова не съм си сложил.Ма вие колеги като че ревнувате другите дето имат фолио,сякаш тайно го харесвате,ма не си го признавате.За мене е мноо красиво кола с черни стъкла ,кадето не се вижда нищо вътре,успокойте малко топката няма нужда от лични нападки в една толкова елементарна тема.

Susscrofa
17-09-2013, 09:02
Няма никаква провокация тук.
Темата се разви адски добре, това е смисълът на форумите. Тук всеки си каза всичко.
Аз на Ванчето имам и затъмнени стъкла и щорички.
Който каквото иска да ми приказва, това са страхотни екстри и когато са направени кадърно правят колата дори значително по-добре изглеждаща визуално.

old alfist
17-09-2013, 09:07
Предлагам ви, както споменах преди, да си мятате прането по процорците и в купето, ползи много - ще ви пази сянка, ще ви охлажда, ще ароматизира, като и ще е безплатно, а и жените ви ще бъда благодарни, че сте ги отменили.
Пускате си едни връвчици отвътре и с щипчици си простирате - ще се мяткат в салона чорапи, гащи и чаршафи, но пък ще привличате вниманието на другите, като в същото време няма да ви виждат, и на децата ви ще е интересно и ще си играят на криеница, между тях.

Mind_Control
17-09-2013, 11:08
Защо тогава, масово колите излизат със затъмнени стъкла? Много хора си ги поръчват нови с обикновени стъкла и си ги затъмняват защото излиза по евтино над 1000лв. а като затъмненост и качество са 1/1...така че не знам какъв Бай Ганьо и какви други литературни герои са Ви в главите, но говорите ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!!!!!!!!!

Коя кола излиза с затъмнени стъкла :rotfl: ... Фабрично стъклата са леко тонирани само.

А, климатика на всяка кола е кадърно изчислен (еле па на по скъпите), та незнам за каква топлина ми говорите, особено пък по българските георгафски ширини.

tribaleo
17-09-2013, 13:31
Ауди Q7 примерно....А8 ...А6...мога доста да продължавам...

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

всъщност като се замисля това е опция която се доплаща...но това е без значение..щом излиза така от завода и там ли са селяндури? или не са преценили дали ще е безопасно как мислите....така и не разбрах какъв всъщност ви е проблема със затъмнените стъкла....ако на някой това му пречи да шофира...значи просто не трябва да шофира!!

morfius
17-09-2013, 13:43
Фабричното си е фабрично, що като сте толкова отворени не идете в Гърция с ксинонки 9к вирнати в небесата, затъмнени стъкла и пернишки парктроник?
Ама тука сме свикнали да мислим, че правилата не са за нас...
То да беше само за това... не си закривайте стоповете (особено 3ия), мигачите (и ги ползвайте и поддържайте), че тая сутрин пак трябваше да гадая на 3 - 4 ма отвореняци ще спират ли, ще завиват ли... или не работи някой стоп или мигачите са за украса или целите задни блокове и задното стъкло са черни до степен да не виждаш никакви светлини от него.
А сега като започне да се стъмва ще се почнат и цирковете с фаровете - вече се забелязват самолетните сигнализатори.

Изобщо сами си правим живота труден и стресов, после ревем като дойде време да се плаща цената на тоя стрес.

old alfist
17-09-2013, 14:04
Фабричното си е фабрично, що като сте толкова отворени не идете в Гърция с ксинонки 9к вирнати в небесата, затъмнени стъкла и пернишки парктроник?
Ама тука сме свикнали да мислим, че правилата не са за нас...
То да беше само за това... не си закривайте стоповете (особено 3ия), мигачите (и ги ползвайте и поддържайте), че тая сутрин пак трябваше да гадая на 3 - 4 ма отвореняци ще спират ли, ще завиват ли... или не работи някой стоп или мигачите са за украса или целите задни блокове и задното стъкло са черни до степен да не виждаш никакви светлини от него.
А сега като започне да се стъмва ще се почнат и цирковете с фаровете - вече се забелязват самолетните сигнализатори.

Изобщо сами си правим живота труден и стресов, после ревем като дойде време да се плаща цената на тоя стрес.

Морфи, безмислено е да им пишеш всичко това - хората трябва сами да стигнат до някои заключения.
Най-много да те провъзгласят за комунист.

tribaleo
17-09-2013, 14:07
Кола с 3М сложено от професионалист никога не можеш да разбереш че не е фабрично...има фолио и фолио....аз лично говоря за висококачествени изпълнения а не някакви гаражни напъни! И бтв не знам що за идиот трябва да си да си сложиш фолио на стоповете..като искаш тъмни стопове купуваш си хубави такива...не знам къде карате, но из моя регион такива идиоти не съм срещал...или може би не съм обръщал внимание защото не ме интересува чуждата паница...

ecotronic
17-09-2013, 14:26
От цялата тема до момента разбрах, че:

1 - Който кара със затъмнени стъкла, най-вероятно е пернишки гъзар.

2 - Който кара без затъмнени стъкла е комунист.

3 - Комунистите правят пътната обстановка по-безопасна.

nicola 59
17-09-2013, 14:32
Фабричното си е фабрично, що като сте толкова отворени не идете в Гърция с ксинонки 9к вирнати в небесата, затъмнени стъкла и пернишки парктроник?
Ама тука сме свикнали да мислим, че правилата не са за нас...
То да беше само за това... не си закривайте стоповете (особено 3ия), мигачите (и ги ползвайте и поддържайте), че тая сутрин пак трябваше да гадая на 3 - 4 ма отвореняци ще спират ли, ще завиват ли... или не работи някой стоп или мигачите са за украса или целите задни блокове и задното стъкло са черни до степен да не виждаш никакви светлини от него.
А сега като започне да се стъмва ще се почнат и цирковете с фаровете - вече се забелязват самолетните сигнализатори.

Изобщо сами си правим живота труден и стресов, после ревем като дойде време да се плаща цената на тоя стрес.

Колеги тази тема не е за фолиото понеже почвате да месите и фарове и стопове ,значи сега е ясно,защо има два лагера,и яростни нападки,темата е за гъзарията и против нея.Аз лично имам ксенон от 2003 година и мноо ме кефи как виждам ,дали на някой му прече не ми е зор,ако утре ме глоби някое ченге,ще платя глобата,понеже гъзарията изисква жертви,и няма почивен ден.А и другото е че голяма част от автогъзарииките са голям кеф за водача,мен никой не ме пита дали ми е кеф като карам зад някое Ивеко на 8 милиона километра,или друга подобна кочина ,или самосвал дето ръси пясък и камъни,та и аз бих си залепил и черното фолио стига да е по ефтино.

morfius
17-09-2013, 14:32
Кола с 3М сложено от професионалист никога не можеш да разбереш че не е фабрично...има фолио и фолио....аз лично говоря за висококачествени изпълнения а не някакви гаражни напъни! И бтв не знам що за идиот трябва да си да си сложиш фолио на стоповете..като искаш тъмни стопове купуваш си хубави такива...не знам къде карате, но из моя регион такива идиоти не съм срещал...или може би не съм обръщал внимание защото не ме интересува чуждата паница...

Не знам дали е фолио, боя или тъмна пластмаса и/или неработещи стопове и мигачи... но тази сутрин отново налетях на такъв екземпляр с черно дърто Ауди комби (фолирано и почернено отзад да е еднакво) зад което просто трябваше да се кара на 3 на дистанция - никаква сигнализация при спиране (за завоите най-вероятно има мигачи на електромер).
Случвало ми се е 5 - 6 пъти точно в София.
И е особено опасно когато околните решат, че стоиш на такава дистанция за да бавиш трафика и се почнат едни безумни изпреварвания и спирачки в последния момент като осъзнаят на какво се натрисат.

Стоповете не са за украса, хич не ме интересува паницата.

nicola 59
17-09-2013, 14:33
От цялата тема до момента разбрах, че:

1 - Който кара със затъмнени стъкла, най-вероятно е пернишки гъзар.

2 - Който кара без затъмнени стъкла е комунист.

3 - Комунистите правят пътната обстановка по-безопасна.

Браво

old alfist
17-09-2013, 14:33
Не знам кой е комунист и кой е гъзар, но като видя пред мен принудително затъмнена кола и псувам яко, до седмо коляно.

morfius
17-09-2013, 14:36
Колеги тази тема не е за фолиото понеже почвате да месите и фарове и стопове ,значи сега е ясно,защо има два лагера,и яростни нападки,темата е за гъзарията и против нея.Аз лично имам ксенон от 2003 година и мноо ме кефи как виждам ,дали на някой му прече не ми е зор,ако утре ме глоби някое ченге,ще платя глобата,понеже гъзарията изисква жертви,и няма почивен ден.А и другото е че голяма част от автогъзарииките са голям кеф за водача,мен никой не ме пита дали ми е кеф като карам зад някое Ивеко на 8 милиона километра,или друга подобна кочина ,или самосвал дето ръси пясък и камъни,та и аз бих си залепил и черното фолио стига да е по ефтино.

Темата се отплесна, аз в началото написах, че ако се вижда през предния е бонус но ако не - по-голяма дистанция и че фолиото само по себе си не е фатално, фатална е глупостта да го залепиш и в/у 3 ия стоп - защото съм виждал такива екземпляри.

Гъзария или умишлено създаване на опасност за околните (скрити стопове или калпав ксенон в небесата си е точно това)?

Mind_Control
17-09-2013, 14:52
Ауди Q7 примерно....А8 ...А6...мога доста да продължавам...

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

всъщност като се замисля това е опция която се доплаща...но това е без значение..щом излиза така от завода и там ли са селяндури? или не са преценили дали ще е безопасно как мислите....така и не разбрах какъв всъщност ви е проблема със затъмнените стъкла....ако на някой това му пречи да шофира...значи просто не трябва да шофира!!

Намерили са ниша да събират пари от селяндурите. Щото Q7 със затъмнение стъкла никой в западна европа няма да си вземе. Там бягат от имиджа на руски гангстери. Докато ние тука се стремиме към този имидж.

nicola 59
17-09-2013, 14:54
Темата се отплесна, аз в началото написах, че ако се вижда през предния е бонус но ако не - по-голяма дистанция и че фолиото само по себе си не е фатално, фатална е глупостта да го залепиш и в/у 3 ия стоп - защото съм виждал такива екземпляри.

Гъзария или умишлено създаване на опасност за околните (скрити стопове или калпав ксенон в небесата си е точно това)?

Колега тук ти давам право ,ма и един изгорял трети стоп или дигнати криви фарове и без ксенон са същата работа.Коментирахме фолиото като цяло а не изключенията ,че един от 1000 го е сложил върху стопа.И няма смисъл да се намесват комунистите,понеже тогава имаше футболни топки,кучета дето има се клатят главите,махащи ръчички,перденца,китеници тип ЛДК,и като цяло панаир на задното стъкло.

morfius
17-09-2013, 15:08
Колега тук ти давам право ,ма и един изгорял трети стоп или дигнати криви фарове и без ксенон са същата работа.Коментирахме фолиото като цяло а не изключенията ,че един от 1000 го е сложил върху стопа.И няма смисъл да се намесват комунистите,понеже тогава имаше футболни топки,кучета дето има се клатят главите,махащи ръчички,перденца,китеници тип ЛДК,и като цяло панаир на задното стъкло.

Е аз не отговарям за другите :)
Ксенона свети повече и съответно заслепява повече ако не е правилно направен... малко като тунинга - за повече мощност си трябват и по-добри спирачки и гуми.

tribaleo
17-09-2013, 16:52
Намерили са ниша да събират пари от селяндурите. Щото Q7 със затъмнение стъкла никой в западна европа няма да си вземе. Там бягат от имиджа на руски гангстери. Докато ние тука се стремиме към този имидж.

еми ако погледнеш в немското мобиле по-голямата част са със затъмнени стъкла....или може би всички идват от перник....за какъв имидж става на въпрос на гангстер ОМГ явно сте доста комплексирани от някакви псевдо мутри...просто или ти харесва или не..харесва ти..слагаш не ти харесва не слагаш...какво толкова странно има??

Mind_Control
17-09-2013, 16:57
еми ако погледнеш в немското мобиле по-голямата част са със затъмнени стъкла....или може би всички идват от перник....за какъв имидж става на въпрос на гангстер ОМГ явно сте доста комплексирани от някакви псевдо мутри...просто или ти харесва или не..харесва ти..слагаш не ти харесва не слагаш...какво толкова странно има??

Както желаеш... Ходи карай такъв джип с тъмни стъкла в Германия и после някой да пита съседите ти, какво мислят за теб. Само ще ти кажа, че в Амстердам най- скъпата кола, която видях за 4 години беше S 55 AMG и беше такси. Естествено не беше черна, нито имаше затъмнени стъкла. Следващата по цена кола беше Е класата и естествено пак беше такси (повечето таксита там са такива).
Комплекси избиват тия с малките пишки и тънката заплата, дето си взимат Q7 и подобните на изплащане и после слагат газова и ревът от ремонти. Щото евтина Q7-ца под 300 000 км няма.

Естествено първото, което правят тези индивиди е да затъмнят стъклата, щото било яката работа да ти духат ученички на задната седалка..

tribaleo
17-09-2013, 17:17
така като гледам май и ти имаш доста комплекси...нищо лично..просто констатирам ;)

rusiq86
17-09-2013, 17:33
От темата става ясно, че:
1) затъмнявате ли с фолио стъклата, затъмнявайте с лек %
2) Няма нищо лошо в това да си затъмниш стъклата кадърно
3) на който не му харесва не го прави, и не се изказва с комунистически схващания. Живеем в демокрация, всеки има право на избор.
4) стопове е доста тъпо да ги затъмниш
5) на крив х*й, вълната му пречи
6) има много хора със свободно време, търсещи с кого да се заяждат
7) това, че в София има концентрация на всички диви селяни от малките селца от цяла България и са решили да правят колата си тараба от търла си е тяхна работа.
8) защото в Бг има много автомобили, и най-вече карани от диви селяни в обалст София, не прави нас останалите автоматично перничани, чалгаджии, селяци и такива.

9) Вземете пийнете по едно, стига го мислехте фолиото!

pace
17-09-2013, 18:27
не прави нас останалите автоматично перничани, чалгаджии, селяци и такива.
Я кажи какви сте вие ''останалите'' бре

Stoyan Georgiev
17-09-2013, 18:38
Я кажи какви сте вие ''останалите'' бре

човекът не иска да каже, че перничани, или каквито и да било други българи са нещо различно, а да не се използват нарицателни на общ принцип :)

по въпроса със затъмнените стъкла - на всеки според вкуса, на някои не им харесва да ги гледат в колата, на други им харесва плътната визия, която създават (ако са еднакво затъмнени), трети (като мен) не им харесват, но е важното и първите и вторите и третите да не обясняват на другите колко са прости, видиш ли, защото имат различни мнение :)

да заключваш на общ принцип, че просто щото някой си затъмнил прозорците е комплексар или търси псевдо-мафиотски имидж е меко казано неразумно и, честно казано, доста комплексарско от своя страна

и по въпроса с фабрично затъмнените прозорци - последно един авенсис комби взехме и си дойде без да е поръчван така със затъмнени задни стъкла, включително и на задната врата... много е удобно, особено за децата(лапетата нон стоп се плезят през прозорците и се забавляват, а слънцето не пече толкова брутално) и за хора, които не обичат да им се вижда колко багаж са изсипали в колата :)

Drag0
17-09-2013, 19:38
черно дърто Ауди комби (фолирано и почернено отзад да е еднакво) зад което просто трябваше да се кара на 3 на дистанция - никаква сигнализация при спиране (за завоите най-вероятно има мигачи на електромер).


Това съм го виждал май. ГоУЕм е ! Затъмнени стопове и диодни "крушки"! :clapping: Тази комбинация се вижда идеално ... през нощта.

fred
17-09-2013, 20:22
Намерили са ниша да събират пари от селяндурите. Щото Q7 със затъмнение стъкла никой в западна европа няма да си вземе. Там бягат от имиджа на руски гангстери. Докато ние тука се стремиме към този имидж.
До, бих добавил и на някои негри в САЩ - ланци и прочее имам предвид :)

reloading
17-09-2013, 20:22
лично мен ми харесва и съм си затъмнил задните прозорци , другата причина заради която го направих е, че ми се налага да пазарувам някакви неща за нашия склад, и не искам хората да гледат какво карам. освен това и държи по хладно и тъмно през лятото.

п.с. Да подчертая не говоря за най тъмното фолио тип(баничарка) а за фолио на 75%..

nicola 59
17-09-2013, 20:26
До, бих добавил и на някои негри в САЩ - ланци и прочее имам предвид :)

Колега стария ти аватар с кучето беше мноо по готин,и бях свикнал с него ,сега като пишеш и все едно пише непознат човек.

radostin_ivanov
17-09-2013, 20:51
От темата става ясно, че:
1) затъмнявате ли с фолио стъклата, затъмнявайте с лек %
2) Няма нищо лошо в това да си затъмниш стъклата кадърно
3) на който не му харесва не го прави, и не се изказва с комунистически схващания. Живеем в демокрация, всеки има право на избор.
4) стопове е доста тъпо да ги затъмниш
5) на крив х*й, вълната му пречи
6) има много хора със свободно време, търсещи с кого да се заяждат
7) това, че в София има концентрация на всички диви селяни от малките селца от цяла България и са решили да правят колата си тараба от търла си е тяхна работа.
8) защото в Бг има много автомобили, и най-вече карани от диви селяни в обалст София, не прави нас останалите автоматично перничани, чалгаджии, селяци и такива.

9) Вземете пийнете по едно, стига го мислехте фолиото!
10)
Алф получава sms-си от космоса

rusiq86
17-09-2013, 23:02
човекът не иска да каже, че перничани, или каквито и да било други българи са нещо различно, а да не се използват нарицателни на общ принцип :)

по въпроса със затъмнените стъкла - на всеки според вкуса, на някои не им харесва да ги гледат в колата, на други им харесва плътната визия, която създават (ако са еднакво затъмнени), трети (като мен) не им харесват, но е важното и първите и вторите и третите да не обясняват на другите колко са прости, видиш ли, защото имат различни мнение :)

да заключваш на общ принцип, че просто щото някой си затъмнил прозорците е комплексар или търси псевдо-мафиотски имидж е меко казано неразумно и, честно казано, доста комплексарско от своя страна

и по въпроса с фабрично затъмнените прозорци - последно един авенсис комби взехме и си дойде без да е поръчван така със затъмнени задни стъкла, включително и на задната врата... много е удобно, особено за децата(лапетата нон стоп се плезят през прозорците и се забавляват, а слънцето не пече толкова брутално) и за хора, които не обичат да им се вижда колко багаж са изсипали в колата :)

Колегата ме е разбрал правилно...хора наблегнете на 9 точка от предишния пост!

dimitar_vd62
18-09-2013, 00:10
Тамън света си отдъхна че американци и руснаци се разбраха за Сирия, вий тука 3-та световна ще запалите за едно пикливо фолио.

Mind_Control
18-09-2013, 10:34
така като гледам май и ти имаш доста комплекси...нищо лично..просто констатирам ;)

Имам, ама са свързани със съвсем други неща.

morfius
18-09-2013, 11:26
Това съм го виждал май. ГоУЕм е ! Затъмнени стопове и диодни "крушки"! :clapping: Тази комбинация се вижда идеално ... през нощта.

Ако е същия нямам идея с какви крушки е - беше сутрин и не се виждаше нищо светещо отзад, нито габарити, нито стопове, нито мигачи - цялата пластмаса беше черна, както и задното стъкло (не знам тоя модел има ли изобщо 3 ти стоп, но ако има - и той не се виждаше).
ГоУем наистина...