PDA

View Full Version : Неделя...........за добро утро



alex052
15-09-2013, 17:53
119780

119781

119782

119783

119784

119785

Разсънвайки се с кафе от балкона видях следната картинка на паркинга.Излишно е да казвам ,че това е моята алфа.Е нищо не липсва, но за сметка на това само разправии половин ден.Започна от там ,че на 112 ми казаха ,че това е паркинг щета и да звънна на застраховател..............е сами преценете дали е паркинг щета.След това разходки до полиция, писаници....сега трябва да заплатя 3,6 и да ми издадат служебна бележка..................Отделно от това съм почти убеден,че ЦД то няма да може да са ремонтира.Да ги.........у наркоманите.То бива то може ама чак с бордюр да разбиваш стъкло и то задни не бива.Това е поредната пострадала кола на паркинга .............Веселото в цялата работа е ,че като се качих в колата да ходя до полицията и пуснах радиото тръгна : 'Няма такава държава' на Слави Трифонов.

myato
15-09-2013, 18:02
Тия изроди са са убиване:shoot:

ecotronic
15-09-2013, 18:19
Нямам думи, колега. Искрено ти съчувствам, защото достатъчно пъти съм бил потърпевш по аналогичен начин и много добре знам това, как се чувства човек в подобна ситуачия.
Казваш, че това е поредния инцидент.......
Ако много често се случва това на това място, може би все пак можете да вземете някакви мерки.
Съберете се хората от района и обмислете ситуацията.
Имаше време, когато се организирахме и "патрулирахме" по график. За съжаление и това се налага след като на полиция явно не може да се разчита.
И накрая да попитам. Случайно наблизо да има платен паркинг, който стои празен?

alex052
15-09-2013, 18:31
Нямам думи, колега. Искрено ти съчувствам, защото достатъчно пъти съм бил потърпевш по аналогичен начин и много добре знам това, как се чувства човек в подобна ситуачия.
Казваш, че това е поредния инцидент.......
Ако много често се случва това на това място, може би все пак можете да вземете някакви мерки.
Съберете се хората от района и обмислете ситуацията.
Имаше време, когато се организирахме и "патрулирахме" по график. За съжаление и това се налага след като на полиция явно не може да се разчита.
И накрая да попитам. Случайно наблизо да има платен паркинг, който стои празен?

Да има платен паркинг..............там ми живееше алфата преди тъпата наредба за колите с АГУ..........в момента другата е там а тази е уличница.Другите опции за паркинг са неприемливи...../или далеч или неудобни а на единия ми издраха колата и ми казаха ,че трябва да се разбера с другия собственник защото и двамата сме им клиенти..........без коментар./Но съгласете се с мен ,че като граждани на тази абсурдна територия с граници наречена наша родина, които си плащат данъците някак си можем да се надяваме като оставим някъде автомобила си да не ни го разбиват и да има кой да пази.Отделно от това това е поредна случка в района...и няка си някой трябва да вземе мерки, а не да се крие по храстите и да опитва да изкара 20 лева за дребни нарушения.......
И не ми се струва много редно да си плащаме паркинг,СОТ и т.н. само и само да си пазим собственността.То тогава закакво ни е полиция?За красота ли?Или за да има някакво лице на реда?
Не казвам нищо против полицията, хората ми съдействаха и обясниха какво и как да направя/не че това не съм го играл/
А съм особенно бесен защото само преди месец я изкарах от корекции/а с този цвят това си е неприятно/ и сега капак,два калника и стъкло,не коментирам задната кора..........

ecotronic
15-09-2013, 18:37
Да има платен паркинг..............там ми живееше алфата преди тъпата наредба за колите с АГУ..........в момента другата е там а тази е уличница.Другите опции за паркинг са неприемливи...../или далеч или неудобни а на единия ми издраха колата и ми казаха ,че трябва да се разбера с другия собственник защото и двамата сме им клиенти..........без коментар./Но съгласете се с мен ,че като граждани на тази абсурдна територия с граници наречена наша родина, който си плащат данъците някак си можем да се надяваме като оставим някъде автомобила си да не ни го разбиват и да има кой да пази.Отделно от това това е поредна случка в района...и няка си някой трябва да вземе мерки, а не да се крие по храстите и да опитва да изкара 20 лева за дребни нарушения.......

Попитах за "празния" платен паркинг, на за да ти кажа, че е трябвало да си паркираш колата там, а защото се забелязва такава идиотска тенденция собствениците на такива съоръжения да си увеличават клиентелата, чрез такива способи. Също както някога го правеха застрахователите.

Celestrial
15-09-2013, 21:53
Сори и от мен, това си е направо за съболезнования. Досега моята не са я осквернявали така, но може би защото е доста по-непривлекателна. Не мисля, че са наркомани, по-скоро някой, който ти завижда - или спираш на мястото му многократно, или чиста проба човешка злоба, че имаш и друга кола, предполагам тази от подписа.
Да ти казвам, да не се ядосваш е загуба на време, такива копеленца трябва да им се отрежат някои крайници.

Drag0
15-09-2013, 23:41
На мен са ми разбивали предишната кола и гепиха cd-player-a. Но на един познат направо му съсипаха цялата кола: счупили задното стъкло влезли, заради счупените стъкла целия кожен салон нарязан + кръв + разбита и отмъкната цялата централна конзола ... :excl:
Та ако си взема малко по-скъпа кола веднага ще и сложа напълно прозрачно security фолио на всички стъкла ...

badmadafaka
16-09-2013, 00:28
Не се ядосвай - тия, които са направили това са обречени да не мръднат и на милимунда от позицията, в която са, до края на мизерния си живот. Давай напред и ги остави да се въргалят в калта и да боксуват на място, чудейки се що ли... :roll:

mordohy
16-09-2013, 09:21
Темата е гадна.
И по-гадното е това, че са ти нарушили личното пространство, а не материалните щети.

Питам се, колко ли ще струва да се сложи една камера и да записва, какво става по паркинга!?

bager
16-09-2013, 09:38
В кой квартал става това? На мен ми се случи същото преди около два месеца на 159-ката. Бяха разбили и една Хонда до мойта кола, като не беше взето нищо от двете коли. Всички, които паркираме там се познаваме и не е било заради мястото. Просто много измет има по улиците, вместо да е там където и е мястото.

Susscrofa
16-09-2013, 10:46
Темата е гадна.
И по-гадното е това, че са ти нарушили личното пространство, а не материалните щети.

Питам се, колко ли ще струва да се сложи една камера и да записва, какво става по паркинга!?

И като запишеш два тъмни силуета с качулки, какво точно ще последва?

Кофти случка, и крадците вече изпростяха:wallbash:.

RUNNING WILD
16-09-2013, 10:58
за мене това са хора дето са били на купон до тебе някъде или са гледали мач нещо такова,подуши леко въздуха имало ли е парти около тебе вчера,това няма общо с наркомани и кражби,обикновено единият се прави на интересен пред другия или другите и изригва агресивно,били са няколко човека сам човек не вярвам.

---------- Post added at 07:58 ---------- Previous post was at 07:50 ----------


В кой квартал става това? На мен ми се случи същото преди около два месеца на 159-ката. Бяха разбили и една Хонда до мойта кола, като не беше взето нищо от двете коли. Всички, които паркираме там се познаваме и не е било заради мястото. Просто много измет има по улиците, вместо да е там където и е мястото.

нямат ловене брате,нощтно време никой не щъка от квартала ни нали карам и гледам,много гастербайтери има от други градове даже,в 3 нощта пред 224 ти блок видях един циганин с музика в ръка и се върнах с колата да го гоня и той се спря и го разгледах,дадох описание на нашите оперативни те имат купища с албуми буквално,прилича на циганин от Кюстендил по снимките задържан многократно за такива неща,хваща влака треска и се прибира оди го хвани,тия нашите кварталните се кротнаха много са тормозени щавени и бити,пред вас точно на булфона се събираха много наркомани ако помниш,и един ден стана чудо повлачихме ги и не се събират вече и се кротна работата,тогава главните дилъри на район Младост изреваха чак ми казаха да престана щото не могли да ги съберат наркоманите не искали да идват в район младост да си купуват падна им оборота,с всичко има оправия малко действие на момента по бързичко и става.

Geri_ms
16-09-2013, 11:20
Егати нещастниците.....:stumm:
Само разправии създават на човек. На един познат колата му си седи отключена, ама му счупили страничното стъкло за да я отворат, абсолютни тъпаци!
Мойта от другия месец става улична и направо ми се е свило всичко отвътре, чак съжалявам че я купих само да я мисля. И тва като го видях сега и пак ме пристегна сърцето. Съжалявам колега, дано по-бързо ти оправят стъклото и да няма повече такива случки!

nicola 59
16-09-2013, 11:21
Колега това не е направено с цел кражба някои ти има зъб или просто пияни са си направили кефа. Не наркомани не цигани ,ма никои не чупи заден прозорец за да влезе в колата,като трее се катери на багажника,и после да се нареже целия от стъклата,и да се намери на задната седалка дори най простите крадци чупят едно от страничните стъкла.Събота вечер има много пияни вандали или някой верно те мрази.

badmadafaka
16-09-2013, 11:54
Кофти случка, и крадците вече изпростяха:wallbash:. Вече..? А досега бяха интелектуалци ли..? :cheers:

alex052
16-09-2013, 14:49
Това с камерата няма как да се случи,далеч ми е а и не е осветено.Не считам ,че някой ми има зъб това е пореден инцидент на паркинга и винаги чупят или преден или заден прозорез и ползват бордюр и всички коли са преровени.Ако беше путкина работа/или хипотетично някой ми има зъб/ то тогава нямаше да си прави труда да влиза през прозореца и да се нареже и осере седалките с кръв освен това вероятно щеше да зографиса цялата кола с пирон...........А иначе се случва в София близо да мола на Стамбулийски

Mind_Control
16-09-2013, 15:43
Това с камерата няма как да се случи,далеч ми е а и не е осветено.Не считам ,че някой ми има зъб това е пореден инцидент на паркинга и винаги чупят или преден или заден прозорез и ползват бордюр и всички коли са преровени.Ако беше путкина работа/или хипотетично някой ми има зъб/ то тогава нямаше да си прави труда да влиза през прозореца и да се нареже и осере седалките с кръв освен това вероятно щеше да зографиса цялата кола с пирон...........А иначе се случва в София близо да мола на Стамбулийски

Така ще е докато не се вдигнете всички пострадали и не отидете да набиете канчето на началника на РПУ-то. Още преди да са завършили изречението от 112, в което ти обясняват, как било щета на паркинг, ти трябваше да си написал поне 3 жалби.

mordohy
16-09-2013, 19:20
И като запишеш два тъмни силуета с качулки, какво точно ще последва?

Кофти случка, и крадците вече изпростяха:wallbash:.
Напротив!
Ще се види съвсем точно кой е.
Камерите, с които се охранява паркинга на завода си виждат съвсем добре в тъмното.

fred
16-09-2013, 19:57
Вече..? А досега бяха интелектуалци ли..? :cheers:
Абе има и интелектуални крадци, ама не се занимават с коли, да уточним де

Celestrial
16-09-2013, 22:29
Случилото се на колегата е жива форма вандалщина, няма друго обяснение. Щом нищо не е откраднато и е счупен задния прозорец, значи извършителят има мотив, не е обикновен пияница, който казва "извинявай" на стълбовете, на които се подпира, за да се прибере в бърлогата си. Не е и наркоман - на тези изчадия им трява нещо да откраднат, за да си купят билета до Рая. Помисли, колега, кой ти завижда за 159-ката. Така ще разбереш, кой ти е направил белята. Чиста завист - или пострадалата алфа е най-хубавата на паркинга, или някой "благороден" комшия е решил, че две коли са ти много.

MaVrUt
17-09-2013, 00:49
неприятно чуство, моята я разбиха баш на центъра на Варна на оживена улица посред бял ден, майната му на стъклото, цд за 300лв. с дистанционното + флашка + изкъртено табло, доста зле се почуствах, никои ни чул ни видял, но всичко завърши с хепи енд, намерих крадците :coolio:

Mind_Control
17-09-2013, 11:22
неприятно чуство, моята я разбиха баш на центъра на Варна на оживена улица посред бял ден, майната му на стъклото, цд за 300лв. с дистанционното + флашка + изкъртено табло, доста зле се почуствах, никои ни чул ни видял, но всичко завърши с хепи енд, намерих крадците :coolio:

Тия са пипали с щангата май по таблото... И крадците са ни некадърници :(

Я разкажи как ги хвана?

fred
17-09-2013, 22:03
Да, и какво се случи после?

alex052
01-10-2013, 20:52
Развитието на сагата............Минах оглед застраховател,откарах я в сервиз, в сервиза се разбраха със застрахователите пуснаха си проформи и им ги одобриха, смениха стъклото, боядисаха ми колата.........и е готова и така от предната седмица....Ама не съвсем, трябва да я снимам при застраховател и да изпалтят щетата а от полициято още няма служебна бележка/или както там му се вика на документа/ защото разследващият е в отпуска.Е това ако не е абсурд на знам кое е.................ама големи са миндили понякога родните бюстители на закона.

Susscrofa
01-10-2013, 20:58
Развитието на сагата............Минах оглед застраховател,откарах я в сервиз, в сервиза се разбраха със застрахователите пуснаха си проформи и им ги одобриха, смениха стъклото, боядисаха ми колата.........и е готова и така от предната седмица....Ама не съвсем, трябва да я снимам при застраховател и да изпалтят щетата а от полициято още няма служебна бележка/или както там му се вика на документа/ защото разследващият е в отпуска.Е това ако не е абсурд на знам кое е.................ама големи са миндили понякога родните бюстители на закона.

Като се върне ще ти напишат бележка.
Нали не очкаваш ДАНС да се включи в сагата със задния ти прозорец, който е проблем с национално значение за теб?

alex052
01-10-2013, 21:09
Далеч не очаквам ДАНС да се включи..............а и не е проблем с национално значение за мен.Проблема ми е ,че очаквам като съм изряден данъкоплатец да получавам необходимите ми документи в някакви разумни срокове.И може би очаквам когато някой е в отпуск да има кой да го замести.Все простички неща.И определено не очаквам отпуската на някой държавен служител да означава автоматично ,че няма кой да го замести.

ecotronic
01-10-2013, 21:59
Далеч не очаквам ДАНС да се включи..............а и не е проблем с национално значение за мен.Проблема ми е ,че очаквам като съм изряден данъкоплатец да получавам необходимите ми документи в някакви разумни срокове.И може би очаквам когато някой е в отпуск да има кой да го замести.Все простички неща.И определено не очаквам отпуската на някой държавен служител да означава автоматично ,че няма кой да го замести.


Или казано иначе - всички очакваме това службите да започнат да работят за хората а не обратното.

Mind_Control
02-10-2013, 12:55
Развитието на сагата............Минах оглед застраховател,откарах я в сервиз, в сервиза се разбраха със застрахователите пуснаха си проформи и им ги одобриха, смениха стъклото, боядисаха ми колата.........и е готова и така от предната седмица....Ама не съвсем, трябва да я снимам при застраховател и да изпалтят щетата а от полициято още няма служебна бележка/или както там му се вика на документа/ защото разследващият е в отпуска.Е това ако не е абсурд на знам кое е.................ама големи са миндили понякога родните бюстители на закона.

В случая застрахователите са за ебане, защото те те мотаят, като изискват безсмислени документи.

santo_traficante
02-10-2013, 13:54
В случая застрахователите са за ебане, защото те те мотаят, като изискват безсмислени документи.
Намират работа на администрацията:Tease: Тоя док. не е безплатен.

Mind_Control
02-10-2013, 14:15
Намират работа на администрацията:Tease: Тоя док. не е безплатен.

На мен на алфта ми бяха чупили стъклото и тогава за 1 час ми издадоха тази бележка и то в Бургас. Явно съм имал късмет :)

pa4ito
02-10-2013, 15:17
Далеч не очаквам ДАНС да се включи..............а и не е проблем с национално значение за мен.Проблема ми е ,че очаквам като съм изряден данъкоплатец да получавам необходимите ми документи в някакви разумни срокове.И може би очаквам когато някой е в отпуск да има кой да го замести.Все простички неща.И определено не очаквам отпуската на някой държавен служител да означава автоматично ,че няма кой да го замести.
На мен като ми разбиха преди 4 години алфата, за да откраднат тъпата музика, разследващият ми каза, че след 3 дена ще е готова бележката. Попитах защо толкова и той рече - трябва технологично време за изготвянето ѝ. След 3 дена отидох в 6-то районно да си взема бележката. Когато я взех, изпаднах в недоумение - аз ли съм идиот, държавата ли е смотана или насреща ми има кретен. Бележката беше 1/4 А4 формат, на която в 3 печатни реда, беше написано, че служебната бележка се издава от ... за случилото се .... да послужи пред ....
Поогледах, поогледах, па му викам - абе пич, на мен ми трябват 30 сек., за да я напиша тази бележка и още толкова да я отпечатам. Що не рече да си я направя сам, ами цели 3 дена се се мъчил. Оня явно не загря, че го ебавам и почна да се оправдава нещо...
Та оттам насетне не разчитам на родната милиция да ме пази...

Mind_Control
02-10-2013, 15:23
На мен като ми разбиха преди 4 години алфата, за да откраднат тъпата музика, разследващият ми каза, че след 3 дена ще е готова бележката. Попитах защо толкова и той рече - трябва технологично време за изготвянето ѝ. След 3 дена отидох в 6-то районно да си взема бележката. Когато я взех, изпаднах в недоумение - аз ли съм идиот, държавата ли е смотана или насреща ми има кретен. Бележката беше 1/4 А4 формат, на която в 3 печатни реда, беше написано, че служебната бележка се издава от ... за случилото се .... да послужи пред ....
Поогледах, поогледах, па му викам - абе пич, на мен ми трябват 30 сек., за да я напиша тази бележка и още толкова да я отпечатам. Що не рече да си я направя сам, ами цели 3 дена се се мъчил. Оня явно не загря, че го ебавам и почна да се оправдава нещо...
Та оттам насетне не разчитам на родната милиция да ме пази...

Е да, ама нали се сещаш, че има още 20 човека чакащи такава бележка. Освен това човека си има и друга работа. Та може да отнема и 5 мин. ама минава време докато й дойде реда на бележката. Въпросът е, че самата бележка е напълно безсмислена.

pa4ito
02-10-2013, 16:29
Е да, ама нали се сещаш, че има още 20 човека чакащи такава бележка. Освен това човека си има и друга работа. Та може да отнема и 5 мин. ама минава време докато й дойде реда на бележката. Въпросът е, че самата бележка е напълно безсмислена.

Не е така, бе човек. Закарах си чинно сутринта колата до 6-то районно, защото като се обадих по телефона, така ми казаха. Обясних последователно на 3-ма човека за какво иде реч, със съответното изчакване за идването на всеки един от тях. След това чаках още поне 30 мин. да се появи въпросния човек, който беше с негов колега. Изслушаха ме, прочетоха какво съм написал в приемната, рече ми да дойда след 3 дена. След това си погледна часовнаика, видя че е 11:45 и рече на колегата си - ааа, то станало обед, хайде да пушим по цигара и да видим къде ще ядем...
Аз загубих 1/2 ден в 6 РПУ, без абсолютно никаква причина.
А дали е безсмислена бележката, вече е друга бира :)

Susscrofa
02-10-2013, 18:37
На мен като ми разбиха преди 4 години алфата, за да откраднат тъпата музика, разследващият ми каза, че след 3 дена ще е готова бележката. Попитах защо толкова и той рече - трябва технологично време за изготвянето ѝ. След 3 дена отидох в 6-то районно да си взема бележката. Когато я взех, изпаднах в недоумение - аз ли съм идиот, държавата ли е смотана или насреща ми има кретен. Бележката беше 1/4 А4 формат, на която в 3 печатни реда, беше написано, че служебната бележка се издава от ... за случилото се .... да послужи пред ....
Поогледах, поогледах, па му викам - абе пич, на мен ми трябват 30 сек., за да я напиша тази бележка и още толкова да я отпечатам. Що не рече да си я направя сам, ами цели 3 дена се се мъчил. Оня явно не загря, че го ебавам и почна да се оправдава нещо...
Та оттам насетне не разчитам на родната милиция да ме пази...

Понякога два реда писмо се съгласува доста продължително.
Този служител не е едноличен търговец.
Хайде малко да мислим като пишем.

BLUE1
02-10-2013, 18:49
Не е невъзможно бележката да се издаде за 15 минути, но това става само в извънредни случаи. Стандартния ред е: след попълването и от служителя, бележката се оставя в деловодството за да се изведе, а след това да се подпише от началника или някой от заместниците му, след това се връща отново в делеводството за да се постави печат и обратно в пощата на служителя, които я предава на подалият жалбата. В едно полицейско управление има две деловодства- явно и секретно, през които буквално на ден минават няколко десетки документи понякога и над сто. И ако повечето от документите са стандартни и не изискват особено внимание, то тези от секретното деловодство искат запознаване преди да се подпишат..........не казвам, че това е правилно и в услуга на обществото, но така е в една система останала непроменена от времето на зрелият социализъм.

Susscrofa
02-10-2013, 19:06
Не е невъзможно бележката да се издаде за 15 минути, но това става само в извънредни случаи. Стандартния ред е: след попълването и от служителя, бележката се оставя в деловодството за да се изведе, а след това да се подпише от началника или някой от заместниците му, след това се връща отново в делеводството за да се постави печат и обратно в пощата на служителя, които я предава на подалият жалбата. В едно полицейско управление има две деловодства- явно и секретно, през които буквално на ден минават няколко десетки документи понякога и над сто. И ако повечето от документите са стандартни и не изискват особено внимание, то тези от секретното деловодство искат запознаване преди да се подпишат..........не казвам, че това е правилно и в услуга на обществото, но така е в една система останала непроменена от времето на зрелият социализъм.

Аз го обясних доста по-кратко.
Защо влизаш в тези професионални детайли?:drinking:
Искаш да изпъкнеш ли?:bravo:

fred
02-10-2013, 20:24
Малко е времето, трябва поне три месеца да отнеме, това е сериозна работа и много отговорна :drinking:

Susscrofa
02-10-2013, 20:34
Малко е времето, трябва поне три месеца да отнеме, това е сериозна работа и много отговорна :drinking:

Иронията ти никак не е на място.
Винаги съм те определял като Асистемен човек.

BLUE1
02-10-2013, 20:44
Аз го обясних доста по-кратко.
Защо влизаш в тези професионални детайли?:drinking:
Искаш да изпъкнеш ли?:bravo:
Да искам да изпъкна, това дразни ли те? :pig:

pa4ito
02-10-2013, 20:50
Понякога два реда писмо се съгласува доста продължително.
Този служител не е едноличен търговец.
Хайде малко да мислим като пишем.
Хайде ти преди да пишеш глупости, да помислиш малко. Това е следователя, той не съгласува. Максимум да трябва да "регистрира" дейността, която симулира... Даже не ми огледа разбитата кючалка, а рече "вярвам ти", като го попитах дали не иска да я огледа.
Ама ти нали си гуде, та от всяка манджа пача да правиш...



Не е невъзможно бележката да се издаде за 15 минути, но това става само в извънредни случаи. Стандартния ред е: след попълването и от служителя, бележката се оставя в деловодството за да се изведе, а след това да се подпише от началника или някой от заместниците му, след това се връща отново в делеводството за да се постави печат и обратно в пощата на служителя, които я предава на подалият жалбата. В едно полицейско управление има две деловодства- явно и секретно, през които буквално на ден минават няколко десетки документи понякога и над сто. И ако повечето от документите са стандартни и не изискват особено внимание, то тези от секретното деловодство искат запознаване преди да се подпишат..........не казвам, че това е правилно и в услуга на обществото, но така е в една система останала непроменена от времето на зрелият социализъм.
Със сигурност разбитата ключалка на моята алфа и откраднатата музика не са били за "секретна секция". :)
Не си спомням със сигурност, но си мисля, че имаше само подпис на следователя и печат, без изведен номер. Но е възможно и да греша. Съжалявам, че не я сканирах тогава.


Малко е времето, трябва поне три месеца да отнеме, това е сериозна работа и много отговорна :drinking:
Определено всяка държавна администрация е направена с цел да те забави максимално дълго, за да се обръщаш към нея колкото се може по-малко. Така държавата си има оправдание за ниските заплати, което пък рефликтира върху работоспособността на служителите, ти се изнервяш заради бавнотията им и омагьосания кръг се завърта. А и наистина, това са тежки и отговорни задачи ;)


Аз го обясних доста по-кратко.
Защо влизаш в тези професионални детайли?:drinking:
Искаш да изпъкнеш ли?:bravo:
Хич даже не го обясни. А и какво като го е казал? Това да не е нещо топ сикрет? Да беше казал по-рано, да не се топи човека. Ще дойдат сега ДАНС-аджийте да го приберат, завалията... :roll2:

Susscrofa
02-10-2013, 21:03
Хайде ти преди да пишеш глупости, да помислиш малко. Това е следователя, той не съгласува. Максимум да трябва да "регистрира" дейността, която симулира... Даже не ми огледа разбитата кючалка, а рече "вярвам ти", като го попитах дали не иска да я огледа.
Ама ти нали си гуде, та от всяка манджа пача да правиш...



Със сигурност разбитата ключалка на моята алфа и откраднатата музика не са били за "секретна секция". :)
Не си спомням със сигурност, но си мисля, че имаше само подпис на следователя и печат, без изведен номер. Но е възможно и да греша. Съжалявам, че не я сканирах тогава.


Определено всяка държавна администрация е направена с цел да те забави максимално дълго, за да се обръщаш към нея колкото се може по-малко. Така държавата си има оправдание за ниските заплати, което пък рефликтира върху работоспособността на служителите, ти се изнервяш заради бавнотията им и омагьосания кръг се завърта. А и наистина, това са тежки и отговорни задачи ;)


Хич даже не го обясни. А и какво като го е казал? Това да не е нещо топ сикрет? Да беше казал по-рано, да не се топи човека. Ще дойдат сега ДАНС-аджийте да го приберат, завалията... :roll2:

Не разбираш как функционират тези държавни структури.:)
Но поне недей да спориш.
Всичко се съгласува, всичко се проверява в детайли, всичко "отлежава" за различен вид проверки по компетентност.

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:03 ----------


Да искам да изпъкна, това дразни ли те? :pig:

Не ме дразни.
Знаеш ли какво е пич?

BLUE1
02-10-2013, 21:12
Не разбираш как функционират тези държавни структури.:)
Но поне недей да спориш.
Всичко се съгласува, всичко се проверява в детайли, всичко "отлежава" за различен вид проверки по компетентност.

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:03 ----------



Не ме дразни.
Знаеш ли какво е пич?


Не ме занимавай със себе си! Напиши го в гугъл и ще разбереш!

pa4ito
02-10-2013, 21:29
Не разбираш как функционират тези държавни структури.:)
Но поне недей да спориш.
Всичко се съгласува, всичко се проверява в детайли, всичко "отлежава" за различен вид проверки по компетентност....
Нямам твоя опит в държавно предприятие, макар че известно време работех в БАН. Но имам многогодишно наблюдение върху близки хора, които също като тебе работят в държавна, а не в частна фирма. А спорът ми е любим спорт, когато съм в настроение ;)

fred
02-10-2013, 22:16
Иронията ти никак не е на място.
Винаги съм те определял като Асистемен човек.

Това Асистемен не ми говори нищо, а иронията ми е мека и деликатна. Към нашите правораздавателни и т.н институции би трябвало да се приложи принципа, който са приложили в Сингапур преди десетилетия.Предполагам чу за 59 от 60 екипа на КАТ и подкупите-то си е нормално това викаш.

...
Определено всяка държавна администрация е направена с цел да те забави максимално дълго, за да се обръщаш към нея колкото се може по-малко. Така държавата си има оправдание за ниските заплати, което пък рефликтира върху работоспособността на служителите, ти се изнервяш заради бавнотията им и омагьосания кръг се завърта. А и наистина, това са тежки и отговорни задачи ;)..

Да, то си е така, но и бюрокрацията е установена от десетилетия и много трудно може да се промени нещо.На ръководни позиции се издигат хора, които вечно се пазят и работят на принципа - да не прави нищо, с което можем да засегнем нечии интереси.
...
Не разбираш как функционират тези държавни структури.:)
Но поне недей да спориш.
Всичко се съгласува, всичко се проверява в детайли, всичко "отлежава" за различен вид проверки по компетентност.[COLOR="Silver"]
..
Дрън, дрън, та пляс.По скоро цари принципа "да си вържем гащите", "да не поемаме нищо отговорно", "да имитираме дейност", а и един от най - важните - "да кипи безмислен труд".Това обаче го има и в много частни фирми, просто защото това е модел от последните 60 - 70 години

alex052
10-10-2013, 18:38
Почти кряат на сагата:
Днес най-накрая си получих необходимият документ.............и този път без пропуски/в предната бяха изпуснали задният капак....е то трудно се съставят документи/.Сами можете да видите колко време ми отне.Това навява на редица метафизични въпроси от сорта на:
за какво дявол го взел плащам данъци след като ...................и какво ли бих правил ако нямах резервна кола? и т.н.

Susscrofa
10-10-2013, 19:55
Почти кряат на сагата:
Днес най-накрая си получих необходимият документ.............и този път без пропуски/в предната бяха изпуснали задният капак....е то трудно се съставят документи/.Сами можете да видите колко време ми отне.Това навява на редица метафизични въпроси от сорта на:
за какво дявол го взел плащам данъци след като ...................и какво ли бих правил ако нямах резервна кола? и т.н.

Извинявай, но това не е много време.
Ако процедурата бе по-лесна, колко хора биха си трошили сами джамовете?
Ние в БГ сме уникални песимисти и нихилисти.
Чакал съм в Белгия пред лекарски кабинет, толкова, колкото в БГ не съм.:)
Айде стига с този нихилизъм, че ми се гади.

alex052
11-10-2013, 08:03
Свободен си да повръщаш като ти се гади.....................нито съм песимист нити нихилист.Както писах по горе очаквам да не си губя времето с несмисленни занимания.А това не е никаква процедура а по скоро бюрокрация гарнирана с мързеливи,незаинтересовани и некомпетентни кадри.

Susscrofa
11-10-2013, 09:28
Свободен си да повръщаш като ти се гади.....................нито съм песимист нити нихилист.Както писах по горе очаквам да не си губя времето с несмисленни занимания.А това не е никаква процедура а по скоро бюрокрация гарнирана с мързеливи,незаинтересовани и некомпетентни кадри.

Които ти свършиха работа.:strong:

bager
11-10-2013, 09:44
Които ти свършиха работа.:strong:

Чия работа са свършили?
На колегата или тяхната?

pa4ito
11-10-2013, 10:06
Почти кряат на сагата:
Днес най-накрая си получих необходимият документ.............и този път без пропуски/в предната бяха изпуснали задният капак....е то трудно се съставят документи/.Сами можете да видите колко време ми отне.Това навява на редица метафизични въпроси от сорта на:
за какво дявол го взел плащам данъци след като ...................и какво ли бих правил ако нямах резервна кола? и т.н.

Еее колега, технологично време си трябва, какво разбираш ти... :humpx:

Susscrofa
11-10-2013, 13:08
Чия работа са свършили?
На колегата или тяхната?

Написах "работа", а не "работаТА".

bager
11-10-2013, 15:19
Написах "работа", а не "работаТА".

Много добре видях какво си написал.
Чия работа е да свършат работата? Тяхна ли, или на колегата?

alex052
11-10-2013, 15:20
Не мисля ,че някой в случая е свършил работа, по скоро е претупана история.Ако приемем ,че са свършили работа това би означавало въпросните вандали да са хванати и да полагат обществено полезен труд най-малко т.е. да метат тротоари и копаят градинки и така поне месец,след това да заплатят разходите и на застрахователя.Това ,че на втори опит са ми дали документ с относително коректно съдържание/пак имаше лек пропуск/ не означава ,че някой ми е свършил работа а ,че си е изпълнил макар и бавно задълженията за който си получава месечно възнаграждение..........от нашите данъци.Та в този ред на мисли след като това са данъците ни в действие..................жална ни картинка,не че не си го знаем просто го отбелязвам отново.