PDA

View Full Version : Каско ОЗК АНТИКРИЗА ??



reloading
16-09-2013, 16:43
Здравейте , след като си боядисах алфата съм решил да предпиема слагане на каско.

Вариантите са ми GENERALITY

Цена от 301лв. за 3000лв оценка.

др. вариант който съм избрал е този на ОЗК АНТИКРИЗА

за оценка от :

2000 лв. цената на каското е 102лв
3000 лв. цената е 134лв.
4000 лв. цената е 158лв.

като момичето каза че е ПЪЛНО автокаско, след като коата е 96г. парите се превеждат а не се оставя в доверени сервизи.Също така каза че срока на изплащане е 15дена. Каза ми също че е застраховала много коли в моя град и до сега няма оплаквания( естественно). Но се чудя дали да рискувам с такъв вид каско, и да си дам парите напразно!

Дайте мнение и най-вече ще се радвам да намеря някой който е ползвал това каско и има впечатления.

kolev
16-09-2013, 17:15
1-во за такава стара кола се слага голямо овехтяване когато /и ако/ ти изплащат щети. тоест парите които ще получиш ще са малко.
2-ро - дава се оценка на автомобила по шваке. вероятно ще е 1500-2000лв като при тотална щета ти ще получиш максимум 80% от тая оценка.
3-то- за офертата на озк много добре прочети общите условия. вероятно каското няма да покрива неща от сорта на вандализъм, паркинг щети, гуми и т.н.т

reloading
16-09-2013, 20:22
питах за тези неща и покрива aбсолютно всичко... било с цел старите автомобили да може и те да си правят каско а не само новите.. тоест по евтино =достъпно за повече хора.

WarsteineR
16-09-2013, 20:27
Имах такова каско, беше застрахована на 4000 лв. цената на каското беше 150лв. в техен офис. Покриват щетите и то добре.. по спомен за ожулена предна и сцепена задна броня взех към 450лв.

reloading
16-09-2013, 21:47
Благодаря за коментара.. още някой?

п.с. жената която работи там е позната и затова им имам доверие.. но ми се щеше преди да скоча да видя и други ...

syfer
16-09-2013, 22:35
най-лесно ще е ако вземеш проекта на договора за автокаско,проект на полицата и да ти дадат едни общи условия да си ги прочетеш вкъщи на спокойствие.Защо трябва някой да ти казва какво покрива или да се доверяваш когато просто можеш да почетеш малко.

Поздрави и чети и дребния шрифт :)

koolio
16-09-2013, 23:22
Български имоти имаха подобни тарифи, а те са по-надеждни. 155-цата я застраховах само там. Можеш да поразпиташ. :)

gorang
17-09-2013, 09:14
Вече няма Български имоти...

DobriRq
18-09-2013, 12:29
Аз също съм я гледал тази оферта, но както и други неща в БГ това което звучи много изгодно винаги има уловки, няма как за стотина лева каско, ако ти се наложи да очакваш да ти изплатят достатъчно пари да покриеш целия ремонт. Аз лично си го подновявам в Армеец заедно с ГО и ми дават някакви отстъпки и съм доволен. Не ми се рискува с подобни оферти, колкото и примамливо да изглеждат, защото като се наложи да не се чудя какво да правя.Досега не съм имал никакви проблеми с моите застрахователи, плащат си и то добре.

reloading
18-09-2013, 19:48
със сигурност за някоя по скъпа кола не си заслужава ама моята бабичка като струва 1500лв. как да дам 400-500лв за каско :)) при положение че цяло боядисване ми е толкова.

RPWWD
18-09-2013, 19:54
със сигурност за някоя по скъпа кола не си заслужава ама моята бабичка като струва 1500лв. как да дам 400-500лв за каско :)) при положение че цяло боядисване ми е толкова.
Каско за кола над 10 години е безсмислено набутване.

reloading
18-09-2013, 21:58
дори и да искаш колата ти да остане в добро състояние? немисля при положение че има толкова лоши шофьори...

koolio
18-09-2013, 22:03
Каско за кола над 10 години е безсмислено набутване.

Съвсем не. ;)

stu
18-09-2013, 22:04
Не мисля, че е точно така.Моята е 2001г и я купих с пълно каско ,като две години също и правя.До момента съм имал 3 изплатени щети:
1.Боя преден капак-170лв
2.Смяна предно стъкло-190лв
3.Боя 2врати и заден калник-245лв
и все още я поддържам в перфектен външен вид.Тази година също смятам да направя.

raiders
19-09-2013, 12:55
За такива автомобили скоро правих на Булстард Каско 100

•При 2000 лв. застрахователна сума премията е 100 лв.
•При 3000 лв. застрахователна сума премията е 130 лв.
•При 4000 лв. застрахователна сума премията е 150 лв.

ето ти направо сайта им с офертата http://www.bulstrad.bg/bg/subproduct/%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE-100

reloading
19-09-2013, 14:09
моля модераторите да изтрият горния коментар.

Колегата си прави реклама. И дава не вярна информация. Каското което говори тои е НЕ ПЪЛНО!!! важи само за удари! НЕ ВАЖИ за кражба , и тотал щета!

koolio
19-09-2013, 14:13
За такива автомобили скоро правих на Булстард Каско 100

•При 2000 лв. застрахователна сума премията е 100 лв.
•При 3000 лв. застрахователна сума премията е 130 лв.
•При 4000 лв. застрахователна сума премията е 150 лв.

ето ти направо сайта им с офертата http://www.bulstrad.bg/bg/subproduct/%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE-100

Точно това имах предвид. :)

reloading
19-09-2013, 14:16
Това е сигурно 1/2 от информацията!

gioganotti
19-09-2013, 18:40
"Отговорността на Застрахователя е до размера на застрахователната сума, но не по-висока от действителната стойност на СПС, към датата на настъпване на застрахователното събитие."

Ей тука (в удебелените думички) е ключа от палатката. Могат да ви клатят както си искат.

fred
19-09-2013, 19:51
Не мисля, че е точно така.Моята е 2001г и я купих с пълно каско ,като две години също и правя.До момента съм имал 3 изплатени щети:
1.Боя преден капак-170лв
2.Смяна предно стъкло-190лв
3.Боя 2врати и заден калник-245лв
и все още я поддържам в перфектен външен вид.Тази година също смятам да направя.

То и аз бях така, ама вече не я застраховам /5 години бях, първа не съм/, наистина мисля, че е безмислено за стари коли, като нашите.
Я кажи колко си дал?600 лв са ти изплатили, а си дал - горе долу толкова.......

VFTI
19-09-2013, 20:04
Миналата година като купих 155цата, която е същата като години на колегата reloading, направихме оценка по Шваке. Оценката и беше точно 600лв.... не беше нужно да се договаряме да "пишем колата" на по-ниска цена(аз си я платих 1.9 де...), както обикновено...хахахахаха :):)

Така че тия суми за 155 от 1500лв. по Шваке....са далече от истината. И аз от 3г. не правя каско. Удряли са ме(бившата 155) и съм вземал добри пари по Гражданска отговорност. За задна броня и калник(които не бяха трагично съсипани, защото си ги карах още 6 месеца) получих 420лв. това миналата година :):):

reloading
19-09-2013, 20:40
като те ударят и си там да , ама какво се случва като си намериш колата блъсната? :) на паркинг примерно.

VFTI
19-09-2013, 20:59
като те ударят и си там да , ама какво се случва като си намериш колата блъсната? :) на паркинг примерно.

Видях я...и се чудя дали има смисъл да я боядисвам(100-150лв.)...

stu
19-09-2013, 21:05
То и аз бях така, ама вече не я застраховам /5 години бях, първа не съм/, наистина мисля, че е безмислено за стари коли, като нашите.
Я кажи колко си дал?600 лв са ти изплатили, а си дал - горе долу толкова.......
Горе долу толкова съм дал ,но някък си ми е по спокойно ако има някъква тотална щета.

reloading
19-09-2013, 22:13
Видях я...и се чудя дали има смисъл да я боядисвам(100-150лв.)...

а така и аз по същия начин правих калник е не беше за 100-150 лв. беше за мн по малко но факта че ако имах каско щеше да е хм така да се каже за тяхна сметка..

dimitar_vd62
19-09-2013, 22:43
Миналата година като купих 155цата, която е същата като години на колегата reloading, направихме оценка по Шваке. Оценката и беше точно 600лв.... не беше нужно да се договаряме да "пишем колата" на по-ниска цена(аз си я платих 1.9 де...), както обикновено...хахахахаха :):)

Така че тия суми за 155 от 1500лв. по Шваке....са далече от истината. И аз от 3г. не правя каско. Удряли са ме(бившата 155) и съм вземал добри пари по Гражданска отговорност. За задна броня и калник(които не бяха трагично съсипани, защото си ги карах още 6 месеца) получих 420лв. това миналата година :):):

Не знам кога и кои са ти дали тези пари, аз зимата за предна броня тоталка от ОЗК ми дадоха 209 лв, точно баш за края на света ми я отнесе един.Това беше застрахователя на виновника.Предложих им да ми оправят колата с тези пари.... и понеже съм ербап, им оставих парите да се почерпят за Коледа.Ако щеш ми вярвай.Не знам как ги смятат, ама и 50% овехтяване на оригинална броня не ми се връзва на тия пари пък има и боя, лак, труд.

fred
19-09-2013, 23:00
Горе долу толкова съм дал ,но някък си ми е по спокойно ако има някъква тотална щета.

Е то и аз на тоя принцип бях, ама като махнеш тоталната, не дай боже другото се обезмисля...но ти си знаеш.

reloading
19-09-2013, 23:06
Не знам кога и кои са ти дали тези пари, аз зимата за предна броня тоталка от ОЗК ми дадоха 209 лв, точно баш за края на света ми я отнесе един.Това беше застрахователя на виновника.Предложих им да ми оправят колата с тези пари.... и понеже съм ербап, им оставих парите да се почерпят за Коледа.Ако щеш ми вярвай.Не знам как ги смятат, ама и 50% овехтяване на оригинална броня не ми се връзва на тия пари пък има и боя, лак, труд.

210лева не са ти стигнали за броня 2ра ръка + боя?

че колко струва една броня? боята 150мл. с екстрите 20лв. лак 28лв. шкурките и тиксо да кажем о6те 10 лв и стават 58лв. да кажем че ще те одерат 50лв за труд което е много.
ти остават 100 лв за броня?

П.с. да кажем че имаш още 20лв. разходи по бронята ако трябва да се лепи и да се шкури...

dimitar_vd62
19-09-2013, 23:34
Ми начи въпроса е принципен , а не е дали не са ми стигнали.Да не се правят на тарикати, не че имам излишни пари.Нова броня -97 лв на грунд.Това от фирмения сервиз на АР във Варна.Те ми я доставиха за един ден, на Интернационал.http://store.emk-33.com/category/272/broni-osnovi-reshetki.html/alfa-romeo-156?ProductAttributesFilter%5BcarMake%5D=1&ProductAttributesFilter%5BcarModel%5D=9За какво ми е втора ръка.Никаква разлика с оригинала и на дебелина и като материал, всичко си пасна перфектно при прехвърляне на фарчета решетки и т.н.Спрей боя и лак 30 лв и две бири за гаража на авера.Това в подписа ми е с новата броня, не мога да намеря снимката в компа за по детайлно.

reloading
20-09-2013, 14:25
дали са ти точно да ти стигне! лично мнение. 95лв броня и о6те 115 лв. за другото колкото и скъпо да работи бояджията...


п.с. Каското не е да печелиш от него, а да ти оправят колата след удар.Дали ще го има или не това вече е на късмет.

dimitar_vd62
20-09-2013, 17:55
Ми значи аз вина нямам,пича си завива наляво и ми отнема предимство.Аз ли да плащам чужди грешки.Искам колата ми да е такава каквато е била преди удара.Ма те си смятали по тяхни цени, заради годините 50%овехтяване..добре, с овехтяването се съгласих, обаче с оценката не!Питат колко струва оригинална броня ,плащат 50 и съм съгласен.Един приятел ми "услужи" с адвоката си и се договорихме за 450 лв./За адвоката не съм плащал понеже тоя приятел има шест такива и им плаща нещо като абонаментна такса за годината да му вършат работата/.А служителката от ОЗК, ми хвърли плика на бюрото и бе помолена да го вземе и да го предаде подобаващо.Може би щях да взема и първия път парите, обаче точно тогава един пич, донесе една броня за оглед, а мен ме накараха в някакъв безумен сняг да им карам колата, макар че бях взел такси да заведа вещото лице на паркинга където бе затрупана колата ми и съответно паркинга не е почистен както и междублоковите улици, защото трябвало да закарам колата при тях понеже имало камери дето следели и не знам кво си и трябвало да присъства и виновния шофьор с неговата кола, което не се случи понеже бил възпрепятсван от природните условия.А другата кола беше Лада НИВА на БТК-а.Значи аз с Алфата мога да преодолея природните условия, а Нивата не може, така ли.И след въпрос от моя страна в смисъл - "що така бе Миме", въпросната служителка каза че не моя работа и да си вземам парите.Та следва въпроса, как така се съгласиха на предоговаряне ако оценката им е била коректна.Впоследствие се оказа че срещу БТК, тъй като колата е служебна има три дела от граждани за подобни щети причинени от техния шофьор и оценени от ОЗК.Докато беше перипетията си оправих колата за моя сметка както съм намерил за добре.Между другото броня предна от морга искаха 150 лв.А бронята която ми доставиха от сервиза беше с уговоркат че ако не ми хареса качеството ще я сменят с друга по мой избор.След като я огледахме с приемчика, не видяхме с нещо да се различава от старата, нито мо дебелина, нито по материал поне на око, нито потвърдост, всички отвори си паснаха перфектно без да се налага напасване с груба сила.Та е безмислено да давам 150 лв за стара броня която да шкуря.Боядисването си го направих сам, понеже имам умения и между боядисване при майстор за 60 лв и за до 250 лв избрах да си я боядисам сам, тъй като не можех да дам 250 лв за качествено боядисване.А на евтиното вече ядох попарата.

reloading
09-11-2013, 15:08
Малко да вдигна темата. Претърпях ПТП , в което по АКТ аз съм виновен , акта се обжалва защото не бяха нещата точно както са вписани и виновния не съм аз. Това е без значение. Пострадалите детайли бяха 2-те врати по-сериозно и 2та калника с леки драскотини + странично огледало. След 1 седмица ходих до ОЗК. За да ми кажат колко ще ми платят и бях изумен. Крайната цена беше 465лв. като 15лв ми взимат някаква вноска която е задължителна за първоначално птп. Та излязоха доста коректни.Сами си правете сметка. Каското според мен си заслужава.


п.с. Колата беше без забележки когато го правих, и е на стойност 2000лв. тоест 103лв вноска.

harpiata
10-11-2013, 00:30
Колеги,аз каско нямам,ма левия калник ми го сгънал някой.Да диря ли нещо от рода на Гаранционния фонд или да слагам водата да се охлажда?

stu
10-11-2013, 00:41
Направо я изпий.

dimitar_vd62
10-11-2013, 17:59
Малко да вдигна темата. Претърпях ПТП , в което по АКТ аз съм виновен , акта се обжалва защото не бяха нещата точно както са вписани и виновния не съм аз. Това е без значение. Пострадалите детайли бяха 2-те врати по-сериозно и 2та калника с леки драскотини + странично огледало. След 1 седмица ходих до ОЗК. За да ми кажат колко ще ми платят и бях изумен. Крайната цена беше 465лв. като 15лв ми взимат някаква вноска която е задължителна за първоначално птп. Та излязоха доста коректни.Сами си правете сметка. Каското според мен си заслужава.


п.с. Колата беше без забележки когато го правих, и е на стойност 2000лв. тоест 103лв вноска.

А ще си оправиш ли колата с тези пари във вида в който е била.Да допуснем че не си виновен.

reloading
10-11-2013, 18:20
да за малко повече от половината. Ще останат и за термостат, помпа на съединителя и може би да си оправя генерацията ;)

cufti
11-11-2013, 01:14
Никога не съм правил застраховка на автомобил или мотор /независимо от това дали е нова или на старо купена/ , защото това са пари хвърлени на вятъра.На служебните автомобили също не правим каско ,защото сумата за всичките коли е 16 000 лева.Това си е една нова кола.
Сметките за 24 години /преди това каското беше задължително/ показват ,че съм спестил за една кола.:-(

CHILIEV
14-11-2013, 11:16
.... как да дам 400-500лв за каско :)) при положение че цяло боядисване ми е толкова.

Къде е това боядисване дай го насам, че тъкмо се оглеждам :)

reloading
14-11-2013, 11:25
ами в Троян. При мой приятел , не работи скъпо в смисъл със сигурност 400 лв няма да е за теб, но ще е доста по надолу от София.

raiders
14-11-2013, 12:46
...
Сметките за 24 години /преди това каското беше задължително/ показват ,че съм спестил за една кола.:-(

а кола купи ли с тези пари колега :-D

CHILIEV
15-11-2013, 09:22
ами в Троян. При мой приятел , не работи скъпо в смисъл със сигурност 400 лв няма да е за теб, но ще е доста по надолу от София.

Живот и здраве алфонса ако изкара до пролетта ще ти звънкам да ми го кажеш този майстор. Пък аз ще почерпя някой домашен дестилат :)

k__
08-01-2016, 19:28
Малко актуално инфо по темата. Ползвам Каско ОЗК Антикриза от 5 години. Имах дребни щети 2011 и 2012 г, и две 2015 г. До 2013 всичко бе ОК, но след посочената година промениха Общите условия по застраховката в тотален ущърб към клиента, увеличиха изключенията, намалиха покритите рискове.

Политиката им за оценки се промени напълно, по всякакъв начин и с всевъзможни глупави и шаблонни отговори отказват да покрият щетите или ако платят, символични суми, които не покриват разходите.

След като ми изтече застраховката, няма да стъпя повече в ОЗК. Видях че много други застрахователи предлагат вече Каско на достъпни цени.

dimitar_vd62
08-01-2016, 20:05
С ОЗК имах разправии като ищец по щета, тия неща да ги чуя.
Последно се замислих за каско по желание в което сам си определяш цената на колата независимо от годините без изисквания за аларма и предварителен оглед, тавана май беше 4000 лв вноската горе долу колкото гражданската за тавана на сумата.

MJ23
09-01-2016, 09:12
ОЗК са на Ковачки, доколкото знам. Преди няма и месец родителите на един приятел бяха отнесени от някаква 20 годишна "шофьорка" - писнало и да чака на знак стоп и решила да мине - леко огънат капак и счупен десен фар. Колата Опел Астра комби от 94-95. Гражданската на момичето е в ОЗК, бащата на моя приятел си намира фара от братята цигани + оправяне на капака - за под 100 лв беше. Проверява си сметката и какво да види... 700 лв. Чак аз отказах да повярвам и си мислех в началото, че е грешка, но не е...